Acoustic Revive RD-3

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odar

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Odar »

Ma tak napadlo, demagnetizer LP neexistuje? Je tu vela vinylakov, to by slo tiez na dracku :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ovsem ze existuje - vola sa to Furutech DeMag ;)
Dieter Burmester
Odar

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Odar »

boxer --> Nik sa tu nikomu nevysmieva. Kto ma potrebu demagnetizovat polykarbonat, prosim, nech si ho demagnetizuje. Verim, ze vela skusenych hifistov ma s tymto skusenosti a zvuk CD to posuva o 4 triedy. Zaklincuju to vseobecne pouzivanou otazkou, ci to mal "pochybovac" doma a ci to skusal. Ak "pochybovac" odpovie, ze nie, tak nema pravo do toho "kecat". Ak to doma mal a zvuk sa mu o 4 triedy neposunul, tak je:
a) hluchy
b) nema aparaturu s dostatocnym rozlisenim
c) vsugeroval si, ze rozdiel vo zvuku nechce pocut

Ak mi skuseny hifista povie, ze ked skocim pod vlak, tak bude mat moja aparatura lepsi zvuk - mam pod ten vlak okamzite skocit, alebo sa mam predtym zamysliet, ci to prezijem? Na to nech si kazdy odpovie sam.

Dieter Burmester --> Dakujem, to je pre mna novinka :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Mark Levinson »

Půjčit, vyzkoušet a potom mudrovat.
Jinak jsou to jen demagogické kecy, místy až směšné =)).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Yngwie »

Rád bych upozornil některé diskutéry, že by se měli podívat alespoň částečně na Maxwellovy rovnice (2). Další poznatek pro další výzkumy by mohl být, že CD/SACD je tvořeno skutečno vrstvou hliníku, ale to není to hlavní o co tu běží, neboť hlíník sám o sobě je paramagnetická látka. Problém je v použití potisku na nosičích, které mají často velmi silnou příměs železa, niklu nebo dokonce kobaltu, což jsou feromagnetické látky (odtud mohou plynout rozdílné výsledky při použití demagnetizace). Dále bych odkázal na teorii rotujícího elektromagnetického pole, což ledacos vysvětlí. No a konečně, když se dozvíme, že tam vzniká ono EMF, tak také snadno zjistíme, že mechanika používá laser o určité vlnové délce, který lze magnetickým polem snadno ovlivnit v určitém rozsahu vzhledem k malé vzdálenosti je to ovlivnění minimální ale nikoli zanedbatelné (tak jako například magnetické pole Země odchyluje určité záření, abychom tu všichni nepomřeli :mrgreen: ).

Furutech na toto téma kdysi publikoval nějaký white paper, ale zájemce si může pohledat.
BVaudio

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od BVaudio »

2 Yngwie
Ale "klídek", ber to zľahka, však som napísal "ten zbytkový magnetizmus ohýba dráhu svetla a odrazené fotóny z lasera netrafia nazad do snímača", tak sa zhodujeme :smile: . Čo na tom, že to ovlyvnenie je minimálnejšie ako minimálne, hlavne že tomu veríme.. Je dobré určité veci kvantifikovať.. Ale doporučujem si dohľadať na webe" Bybee quantum purifier", to je ešte väčší zázrak, vhodné "nafšecko".
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Yngwie »

BVaudio píše:2 Yngwie
Ale "klídek", ber to zľahka, však som napísal "ten zbytkový magnetizmus ohýba dráhu svetla a odrazené fotóny z lasera netrafia nazad do snímača", tak sa zhodujeme :smile: . Čo na tom, že to ovlyvnenie je minimálnejšie ako minimálne, hlavne že tomu veríme.. Je dobré určité veci kvantifikovať.. Ale doporučujem si dohľadať na webe" Bybee quantum purifier", to je ešte väčší zázrak, vhodné "nafšecko".
Já jsem jenom reagoval na to, že někteří tady označovali demagnetizér za hloupost, bez toho aniž by se nad tím pořádně zamysleli a případně se pídili po tom, proč by to fungovat mohlo. Mnoho argumentů tady padlo, ale jen málo těch opodstatněných. Já jsem jen naznačil cestu, kterou se případní zájemci mohou vydat :thumbup:
Uživatelský avatar
Pavel Diok - Panský Dvůr
Příspěvky: 111
Registrován: 01 led 2011 14:31
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Pavel Diok - Panský Dvůr »

Samozřejmě i Acoustic Revive dělá demagmetizér pro LP desky, který je vhodné použít i pro demagnetizaci kabelů - http://www.acoustic-revive.com/english/cd_dvd/. V Praze jej má pan Podolský v Audioegu a milerád vám jej předvede.
Acoustic Revive, Acoustic Signature, Aequo Audio, Crosszone, Horns, Kerr Acoustic, KLH Audio, Lawrence Audio, Leben, Lumin, Miyajima Lab, Okki Nokki, Oyaide, Silent Angel, Soulnote, SPEC, Townshend, Wand, Westminster Lab https://www.diokaudio.cz/
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Dieter Burmester »

DeMag od Furutechu je ale universalnejsi zarizeni - umi opticka media, LP i kabely a jeste vypada jako UFO :D

V materialech od RD-3 se pise, ze demagnetizace ma vliv i na ciste CD pred zapisem. Tak jsem zkusil vypalit jednu skladbu z wavu na dve ruzná CDcka (stejne znacky a typu - Verbatim AZO Crystal CD-R). Jedno proslo demagnetizaci, druhe nikoliv. A hadejte, jaky je vysledek :D
Dieter Burmester
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Leny635 »

To by mě opravdu zajímalo, jestli bys slepým testem poznal které hraje :)
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Vlado222 »

Mňa tiež. Myslím že by to nemal byť problém doma zrealizovať. :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vlado222 píše:Mňa tiež. Myslím že by to nemal byť problém doma zrealizovať. :smile:
Budete muset pockat, az se mi z prace vrati zena. Do te doby mi nema kdo v prehravaci prehazovat media ;)
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Vlado222 »

Radi počkáme. :smile: Skeptici aj nadšenci.
Mám doma demagnetizér od hifi tuningu a môžem povedať že to je dobrá a užitočná vecička, len predražená, :D
demag.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Dieter Burmester »

No vida :clap: :lol: Jak je to s provozem tohoto zatizeni? Nekde jsem zahledl, ze se musi delat velke pauzy mezi demagnetizaci jednotlivych medii :shock:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Vlado222 »

V návode myslím píšu 10 -15min. Nepoužívam ho často.
Dajú sa ním demagnetizovať aj konektory, káble. Lampofili ním môžu demagnetizovať aj elektrónky.
davidsound

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od davidsound »

Mne nekdy přijde, ze kdyby AR nebo Furutech přišel na trh s Highend poznámkovým blokem, tak budou někteří oznamovat na fora jake nebeské zlepšení se dostavilo, když do nej začali dělat své netopýři poznamky :-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dejve, o co jde? Je-li pro tebe zarizeni tohoto typu k nicemu a nezajimave, netreba byt hned jizlivy. Kdyz jsem jej mel v zapujce, tak me osobne presvedcilo. Ucinek neni samozrejme megabombasticky a ja CDcka uz nehraju, ale pak jsem narazil na par mesicu stary kousek na eBay. No a neber to za 120€ i s postovnym :thumbup:
Dieter Burmester
davidsound

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od davidsound »

Ale ja to nikomu neberu. Pokud to slyší tak gratuluji, protože ja ne :). Ale jak jsem již dříve říkal jsem hluchjej jak poleno.
Burm.... gratuluji k výhodné koupi a nechci byt jizlivy, jen se to snažím odlehčit tohle napnuté tema :-) osobně nehledam věci ktere nejsou. Nebo jsou ale ja je neslysim. Ale to mám uz od školky. Kdy jsme všichni hledali mé brejlicky, včetně ucitelek a uklizecek az jsme je našli. Měl jsem je porad na nose. Jen jsem je nevidel a ony taky ne, ale tvrdil jsem jim ze jsem je někde ztratil. A to je nekdy i jako s hifi. Hledáme neco co někde neni a přitom to máme před sebou v úplne jiné forme.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Rozumim, nicmene to neni tento muj pripad ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Yngwie »

Zvláštní je, že na tomto fóru i jiných tohoto druhu jsou nejmilitantnějšími odpůrci různých serepetiček, kabelů a dalších podobných zařízení ti, co nemají žádné povědomí o elektrotechnice nebo fyzice :mrgreen: Vše ve stylu, když nechápu princip já, tak to přece ani nemůže fungovat :mrgreen:
monte

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od monte »

Yngwie píše:Zvláštní je, že na tomto fóru i jiných tohoto druhu jsou nejmilitantnějšími odpůrci různých serepetiček, kabelů a dalších podobných zařízení ti, co nemají žádné povědomí o elektrotechnice nebo fyzice :mrgreen: Vše ve stylu, když nechápu princip já, tak to přece ani nemůže fungovat :mrgreen:
Hifista nemusí mít povědomí, ale taky záleží jestli nedokonalé lidské ucho tu fyziku uslyší. Myslím, že místní hafáci mají rádi serepetičky, ale zrovna tato serepetička je extrém ......................................... Je to dva roky, já slyšel, viděl, ale neuslyšel. :thumbdown: FINE :lol:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Vlado222 »

Všetko je relatívne a všetko je o subjektívnom vnímaní každého jedinca.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Yngwie »

Když si pozorně přečteš, co jsem napsal, tak jsem rozhodně nikoho neurážel ... a nikde jsem netvrdil nic o základním vzdělání ... a už vůbec jsem netvrdil, že jsem nejchytřejší na světě . Pouze jsem řekl, že nejmilitantnější respektive nejagresivnější jsou ti, kteří mají o elektrotechnice a fyzice nejmenší povědomí. Každý by měl mít dostatek sebereflexe. Když něčemu nerozumím, tak to okamžitě není špatné ... zjistit si, jestli něco může nebo nemůže fungovat je časově náročné a vyžaduje to opravdový zájem. Napsat "volovinu" na fórum zabere podstatně méně času.
davidsound

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od davidsound »

V toms tebou souhlasím. Ale podle čeho soudíš, ze lidi kteří nejsou nakloněni temhle blbostem, musí zákonitě nerozumet elektrotechnice a fyzice. Snaha se cení, ale nekdy je proste hledat neco co neni jen bláhovost a ztráta času. A ač si to spousta lidi neumí naopak proti tvému tvrzení přiznat a speciálně superhifisti, tak psychoakustika působí úplne na všechny. A my rádi slyšíme to co chceme slyšet.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Vlado222 »

Ja zas nechápem prečo skeptici pociťujú potrebu ochraňovať nadšencov pred vplyvom psychoakustiky a masážou mozgou či vyďobávaniu dier do ich hi-fistických hláv výrobcami a recenzentmi.
Veď nech si nadšenci nechajú ťahať peniažky z vrecák keď sú hlúpi. :mrgreen:
Nech sa hrajkajú s maličkými vecičkami keď ich to baví. To či je ich voodo prínos alebo nie, alebo či im to stojí za to je len na nich. Skeptikom svoje hračky nevnucujú ako jehovisti svoju vieru.
Ja myslím že kilo praxe je viac ako tona teórie. Že jedna praktická osobná skúsenosť s tou či onou hračkou je viac ako tisíc postrehov od iných nadšencov, resp. tisíc odôvodnení od skeptikov ktorý to či ono čo kritizujú a vysmievajú sa tomu čo doma nikdy nemali.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak jsem provedl slepy test - z dvaceti pokusu jsem se trefil osmnactkrat. To svedci nejen o tom, ze rozdil je maly (nicmene tam je), ale taky o tom, ze jsem se proste tesil na veceri a v druhe polovine testovani myslel spise na ten bucek, ktery jsem nasledne zhltnul. Vice pokusu mi nebylo umozneno, nebot ma velitelka neni stavena na poslech identicke skladby 20 x tesne po sobe :lol:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Vlado222 »

Len 90% -ná úspešnosť. :sad:
To máš ako pri motlitbe. :D Musíš sa viac sústrediť. :lol:
Manželka na Teba nepozerala ako na blázna či ti nehrablo, keď si ju nechal toľkokrát púšťať tú istú skladbu? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prave ze ano :lol: Ja se nestydim za svou 90% procentni uspesnost - ten bucek zkratka vonel a rozptyloval :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Acoustic Revive RD-3

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše:Tak jsem provedl slepy test - z dvaceti pokusu jsem se trefil osmnactkrat. To svedci nejen o tom, ze rozdil je maly (nicmene tam je), ale taky o tom, ze jsem se proste tesil na veceri a v druhe polovine testovani myslel spise na ten bucek, ktery jsem nasledne zhltnul. Vice pokusu mi nebylo umozneno, nebot ma velitelka neni stavena na poslech identicke skladby 20 x tesne po sobe :lol:
Při testech doporučuji použít CD/SACD, které ještě neprošlo procesem demagnetizace, tam je účinek více patrný. Pokud už tento proces prodělalo a opakuje se třeba po hodině, tak to nemusí udělat velký rozdíl respektive původní demagnetizace ještě učinkuje. Naopak u placek, které tím nikdy neprošly a jsou starší nebo dokonce byly v PC mechanikách, tam je účinek větší.
Mark Levinson
Odpovědět