stojan pod prístroje

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

stojan pod prístroje

Příspěvek od aretax »

V rámci úpravy posluchovky som vyrobil rack. Pôvodne to mal byť iba kus nábytku - to, čo sa predáva sa mi nepáči, ja mám rád drevo. Niečo podobné sa síce vyrába, ale tento je vylepšený v tom, že rám je z tvrdého dreva (v mojom prípade čerešňa) a nosná plocha je "sendvičová", t.j. 2x25mm MDF, medzi nimi je bitúmenová rezonančná podložka. Každá polica je na samostatných hrotoch Soundcare tak, aby sa sila prenášala v osi cez nohy z tvrdého dreva. Najviac ma však prekvapil akustický výsledokˇ, najviac v oblasti basov. Idú zdanlivo hlbšie a sú čistejšie, ako na pri pôvodnej skrinke, kde nosnú plochu tvorila 50 mm MDF. Prínos je počuteľný aj pri vyšších frekvenciách, napr. tenor saxofón od Garbareka je svieži, čistý, ale nie je agresívny.
Pre ilustrácia vkladám foto, nie je to síce nič moc, nie som fotograf a s vysokým leskom si neviem poradiť - stále mi to chytá kdejaké odrazy, tak to berte iba ako ilustračné foto.
rack 1 (2).JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: stojan pod prístroje

Příspěvek od pajuna »

Pekne, dycha to :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: stojan pod prístroje

Příspěvek od aretax »

V prípade záujmu viem zabezpečiť výrobu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: stojan pod prístroje

Příspěvek od aretax »

Ešte jedna fotka - v prípade záujmu viem zabezpečiť výrobu.
rack 3 003.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět