Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

Před několik měsíci jsem řešil rack pro hifi, ale nešlo v podstatě na rozumné peníze (5000 Euro za Finite Elemente není nic pro našince:)) nic koupit, aby se vešly dva komponenty vedle sebe. Musel jsem si teda nějak navrhnout svůj vlastní hifi rack a dotlačit do výrobní fáze. Výsledek je tento rack z masivu na odhmotňovacích nožičkách SoundCare. Materiál je bukový masiv (mořený a lakovaný matným kvalitním lakem), profilovaný lakovaný hliník, kvalitní imbusy pro závit M8. Rozměry 120x45x60.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Trošku si pohrávám s myšlenkou dotlačit několik podobných variant racků (jak rozměry tak i provedení - buk, dub a super exkluzivní eben) v masivu do prodejní fáze, protože ty nesmyslné ceny, které poptávají některé firmy jsou někdy až šokující. Ceny by se mohl pohybovat podle provedení od 18 do 26 tis.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Dieter Burmester »

Konecne mas aj ty jakehosyk teho Burmestera doma :lol: Pekne :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

Toho srovnání bych se neodvážil, neboť jsem rack od Burmajstra nikdy neviděl v reálu a předpokládám, že těch 60-120k musí být někde znát ...snad.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od miero »

Nahradením imbusov skrutkami so šesťhrannou hlavou by šlo docieliť industriálnejšieho vzhľadu :-))
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ale co te nema...za prve jsi to byl ty, kdo pri nasi emailove korespondenci napsal, ze to vypada jak Burmester, a za druhe ty tezke prachy za ty jejich racky znat rozhodne nejsou ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

Dieter Burmester píše:Ale co te nema...za prve jsi to byl ty, kdo pri nasi emailove korespondenci napsal, ze to vypada jak Burmester, a za druhe ty tezke prachy za ty jejich racky znat rozhodne nejsou ;)
Já myslel kvalitativně nikoli na první pohled :mrgreen: Předpokládám, že používají taky nějaký masiv nebo MDF podýhovanou?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Dieter Burmester »

MDF s vyvarem asi 37000% :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jinak ja osobne bych ten tvuj rack bral hned, akorat by se mi vice libil s hroty (+ miska) :angel:
Dieter Burmester
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od slayers »

Rack moc pěknej ale kvalitně podýhovaná dřevotříska mě přijde vhodnější jak po stránce technické tak možná i vizuální.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

dřevotříska má jednu nehezkou vlastnost ....při takové délce má tendenci se prohýbat a lámat. Na libovolnou MDF této délky bych si třeba nedovolil postavit doprostřed konec nebo integráč s hmotností přes 35-40kg.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od slayers »

Hmm pravda, přemýšlel jsem nad rackem normálních rozměrů a tohle je k.rva široký.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

ale ano, dřevotříska je levnější a se správnou dýhou vypadá skoro jako dřevo ... pro racky se šířkou do 70 cm to může být možnost. Nejlepší by vůbec bylo dřevo dubu nebo ořechu v jednom kuse, ale ceny za materiál jsou příliš vysoké. Navíc, dřevo lépe hraje :mrgreen:
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od drvoštěp »

To Yngwie ,z kolika kusů je deska lepená ? Jinak mooooc pěkný.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

ze tří kusů ... když jsem začínal mel jsem představu, že by to mohlo jít v jednom kuse, ale byl jsem vyveden z omylu :mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od aretax »

Robím s drevom a chcem Ti iba povedať, že niektoré dreviny sú absolútne nevhodné, napr. mahagóny, dub, jaseň a pod. Majú pomerne výraznú rezonanciu a je potrebné ich špeciálne lepiť proti vláknam. Oveľa vhodnejší materiál je napr. dýhovaná MDF, HDF, prípadne preglejka - jednoducho lepené materiály s minimálnou rezonanciou.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

oprava ze 4 ... byl jsem příliš velký optimista :mrgreen:
Uživatelský avatar
SoundRebels
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2013 22:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od SoundRebels »

Pokud existuje něco, co bych doporučil dělat police 5 do 6 cm překližky (tvrdé dostat, ale jen málo podzwonmić a obrátí se) a na noze dárce používat čínské náhražky Spider Finite Elemente: http://www.ebay.com/itm/E-T-11-D600-5W1 ... 256af9de54
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Mamut »

U E&T racků, jsou mi také velmi sympatické jejich používané alu profily.
alu.jpg
Ty získat samostatně, to by se to stavělo na míru :smile: Yngwie: má však moc pěkný DIY pokus z dostupného materiálu.

Osobně sem používal vícevrstvou překližku Multifine. http://www.dyas.eu/produkty/dyas-multifine
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od fotolaik »

to mamut - zkus kanya.cz - treba je maji - ja u nich nakupoval na rack take - i kdyz tedy jine ( ja potreboval nostnost kazdeho patra okolo 120 kg )
DD

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od DD »

racky=sracky

yngwie v com je problem? podla mna si v cechach aj na slovensku vyrobis diy stojan rovnakej kvality ako finite elemente za zlomkovu cenu alebo lepsi staci si len jasne zadat poziadavky - a bez legracky ho mozes mat aj vyrobeny v cine ked chces original - zalezi len kolko si ochotny do toho investovat
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Mamut »

fotolaik-spíše věřím, že to mají nějaký custom řešení. Sháněl sem jej léta pro známého a nikde nic. Zeptat se však opět mohu. JJ, tys vlastně s těch alu elox profilů také něco domů prováděl. V práci si s nimi dodnes občas hrajeme na prototypové dílně. Kdysi sem z nich i dělal přesné kopie Xavian stojanů-Metallico.

Ty máš tuším hezčí fotky. Pro ostatní, co se dá s toho např. složit. Nic jiného a lepšího sem rychle nenašel :smile:
dscn2156s.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ty profily se napadne podobaji tem, co mam na svych Usher stojanech. Houby, jsou navlas stejne. Vitr povane asi z Asie ;)
1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dieter Burmester
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od fotolaik »

jj ten profil bude asi delat jedna tovarna ... tedy musi jit nekde i koupit
a ten Usher vypada take ok

to DD : na Finite Elemente si uz myslim vylamali zuby jini pašáci ... a na zlomek ceny zapomen ... kusova vyroba je draha a pokud to nema "jenom" vypadat ale mit i vlastnosti Finite Elemente .... vyrabel jsem ( tedy pouze navrhnul konstrukci a materialy, koupil a nechal vse zpracovat a ja si jen udelal finalni montaz) rack, ktery zdaleka neni jako Finite Elemente a cena rozhodne nebyla mala
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od fotolaik »

to yngwie : ty police jsou jak "drzeny" ? maji zapustene dlouhe srouby z boku do nejake protikusu z nerezu ? nebo v profilu jsou nejake "podpery" v rozich police ? vypada to pekne, ale ja jak jsem maximalista, tak me to prijde křehke - coz ale muze vypadat jen z fotky a hlavne nevim nic o konstrukci ...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Mark Levinson »

Yngwie píše:Před několik měsíci jsem řešil rack pro hifi, ale nešlo v podstatě na rozumné peníze (5000 Euro za Finite Elemente není nic pro našince:)) nic koupit, aby se vešly dva komponenty vedle sebe. Musel jsem si teda nějak navrhnout svůj vlastní hifi rack a dotlačit do výrobní fáze. Výsledek je tento rack z masivu na odhmotňovacích nožičkách SoundCare. Materiál je bukový masiv (mořený a lakovaný matným kvalitním lakem), profilovaný lakovaný hliník, kvalitní imbusy pro závit M8. Rozměry 120x45x60.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Trošku si pohrávám s myšlenkou dotlačit několik podobných variant racků (jak rozměry tak i provedení - buk, dub a super exkluzivní eben) v masivu do prodejní fáze, protože ty nesmyslné ceny, které poptávají některé firmy jsou někdy až šokující. Ceny by se mohl pohybovat podle provedení od 18 do 26 tis.

Yngwie,
ten rack je moc pěkný. Škoda, že jsi s tím nepřišel dřív.
Mamute :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

fotolaik píše:to yngwie : ty police jsou jak "drzeny" ? maji zapustene dlouhe srouby z boku do nejake protikusu z nerezu ? nebo v profilu jsou nejake "podpery" v rozich police ? vypada to pekne, ale ja jak jsem maximalista, tak me to prijde křehke - coz ale muze vypadat jen z fotky a hlavne nevim nic o konstrukci ...
8-čky šrouby cca 12 a kovové závity v desce. Je to všechno jen ne křehké. 50kg váhy a stabilita je příkladná. S nožkami nebo hroty je přesně, to co jsem čekal ... zvuk se oproti běžnému stojánku ze skla nebo skřínce z tenké MDF výrazně zlepšil. I když Finite Elemente za 200k to asi nebude určitě :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

aretax píše:Robím s drevom a chcem Ti iba povedať, že niektoré dreviny sú absolútne nevhodné, napr. mahagóny, dub, jaseň a pod. Majú pomerne výraznú rezonanciu a je potrebné ich špeciálne lepiť proti vláknam. Oveľa vhodnejší materiál je napr. dýhovaná MDF, HDF, prípadne preglejka - jednoducho lepené materiály s minimálnou rezonanciou.
Beru na vědomí ... vibrace jsou teď velkým zaklínadlem u racků, ale zase je dobré brát v potaz to, že můžeš bedny i rack od země izolovat hroty, ale v poslechové místnosti se díky reproduktorům šíří také nízké frekvence, které to stejně tyto přístroje budou ovlivňovat ... stačí si pustit nějaký větší nářez a dát si ruku na zes nebo cd ...pokud nemáš bedny výjimečně daleko od racku, tak to nepomůže ani svěcená voda. :mrgreen:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Ramones »

........"zvuk se oproti běžnému stojánku ze skla nebo skřínce z tenké MDF výrazně zlepšil. :shock: x_x
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Dieter Burmester »

A po kabelech jedeme znovu na tema racky :lol:
Dieter Burmester
DD

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od DD »

fotolaik píše: to DD : na Finite Elemente si uz myslim vylamali zuby jini pašáci ... a na zlomek ceny zapomen ... kusova vyroba je draha a pokud to nema "jenom" vypadat ale mit i vlastnosti Finite Elemente .... vyrabel jsem ( tedy pouze navrhnul konstrukci a materialy, koupil a nechal vse zpracovat a ja si jen udelal finalni montaz) rack, ktery zdaleka neni jako Finite Elemente a cena rozhodne nebyla mala
fotolaik nikto tu nehovoril o kusovej vyrobe :cool:
a propos mal som na mysli diy (kompletka nie navrh) no a potom su tu na trhu sofistikovanejsie riesenia ako F-E napr sirius
http://www.sirius-group.gr/product_sirius-rack.html# tu uz zacinas mat pravdu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

Ramones píše:........"zvuk se oproti běžnému stojánku ze skla nebo skřínce z tenké MDF výrazně zlepšil. :shock: x_x
Další chytrolín? :mrgreen: Zkus si dát komponenty na sklo a pak na dřevo a pustit si nějaké slušně nahrané věci ... ne rock/metal 70-80.let :thumbup: Samozřejmě to není rozdíl do uší bijící, ale je tam ... high-end je přeci o posunování po malých kouscích :cool: S tím výrazně jsem to, ale pravda přehnal :)). No teď mě hlavně čeká řešení akustiky v mém novém působišti, což je naprosto stěžejní jinak to hraje na hovno při vyšší hlasitostech :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Dieter Burmester »

Copak mas v akustickem smeru v planu? :angel:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

No musíš přijít přeměřit :mrgreen: ... pak nějaké paravánky Acoustic Revive a případně difůzní panýlky ... a nějaký ten absorbční obrázek (max jeden nebo dva). Nechci zvuk zabít ale vylepšit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Dieter Burmester »

Toz kurnik, panove Bruel & Kjaer se svymi mericimi mikrofony dockati se uz nemohou =p~
Dieter Burmester
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Ramones »

Tak jinak, pro všechny uctívače jakých koliv změn....pozvěte si někoho, kdo bude stát za plachtou s vašimi komponenty a něžně manipulovat třeba s přehrávačem, zesilovačem, prakticky i s gramcem to jde aniž by přeskočila jehla a zaznamenávejte si "ty změny a posuny nebo, jak to chcete nazvat" ve zvuku, protože podle podobných tvrzení by se musel zvuk změnit dle druhů podložek pokaždé jinak a co teprve, pokud bude třeba přehrávač držen pouze rukama...že?
Chápu, že víra v "něco", ať v boha nebo "změny" je sebepovzbuzující, ale zůstane pouze u ni, v obou případech.

Ano, chvění pohyblivých částí, zvukové, či jiné vlny se šíří v prostoru s atmosférou, ale pokud nepřeskakuje jehla nebo CD, není schopno ho lidské ucho, co by změnu reprodukce, zaznamenat.

Souhlasím se snahou vibrace preventivně eliminovat, ale k vlivu na zvuk v běžných domácích podmínkách, při snesitelné hladině hlasitosti, se jedná pouze o naše "koničkaření".
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od PetrJ »

Mě osobně se nejvíc líbí racky pouze dřeva (příp. MDF), jako např. zde:

Obrázek

nebo ještě lépe zde:

Obrázek

V jednoduchosti a čistotě designu totiž podle mého lépe vyniknou samotné přístroje, příjemné a pocitově hřejivé dřevo samotné zase skvěle sedne k sice elegantním, ale jinak studeným stříbrným komponentům.

Co se týče vibrací, jejich eliminace je (nejen) podle mé zkušenosti a pro mé uši stejně důležitá jako ošetření napájení: a platí to i u mého sluchátkového zesilovače... Sám bych v rámci cenově dostupného řešení volil stejné hroty pod rack jako Yngwie, akorát bych ještě do polic přidal pod komponenty desky, které bych podložil nožkami jako např. Ceraball, SoundCare, Vibrapod spolu s Vibrapod Cones atd. (případně dal tyto nožky ještě přímo pod komponenty nebo jimi nahradil ty původní). Za rozumnou cenu by to bylo podle mě účinné řešení s pravděpodobně velkým dopadem na zvuk sestav s vysokým rozlišením.

Co se týče výběru materiálu desek, tak např. Mirek zde na fóru psal, že když dal pod jeho Accuphase desku z masivu, stal se zvuk tvrdý (viewtopic.php?f=26&t=1365). Také na stránkách výrobce Vibrapodů se píše: "Keep the weight of the second shelf low by avoiding materials like granite. Good choices are 1/2" thick MDF and Acrylic. Tempered Glass can be used but is not our best choice." Takže ani tohle bych nepodceňoval: sám jsem už ostatně zažil, kdy mi jedna jediná drobnost, od které bych to rozhodně nečekal a která vlastně měla kvantitativně jen malý vliv na zvuk, dokázala pokazit celkový dojem z poslechu.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od lachim »

ramones

tak to mám tedy zcela jinou zkušenost.
zrovna před pár dny jsme zkoušeli měnit podkladovou desku pod AR REF 5 Se a Audionet VIP G2 + EPS.
na přesně, věrně hrající sestavě je ihned sylšet značný rozdíl mezi žulou, sklem, dubem, wenge, pískovcem.
pískovec zvuk zadusil, změkčil. byl nejhorší.
nejlépe to hrálo na kombinaci wenge + žula. deska na desce.
superbní stojan je pro sestavu ( od určité kategorie samozřejmě!) stejně důležitý jako napájení, kabeláž.
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Mamut »

Známý z Anglie, se téhle problematice, systematicky věnuje několik let. Ano ten kompozit spojení akrylu s mdf, v určitém poměru je poměrně levné a dostupné řešení podložky. Z přírodního dřeva dosáhl vynikajících výsledků, použitím podstavců z tropických ironbark-druhu dřeva, pocházející z tropických stromů Eucalyptus . Případně další jako Jarrah, Ironwood, IPE.
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od Yngwie »

Kluci, nad tou lepenou překližkou popřemýšlím a zkusím ještě vymyslet sofistikovanou konstrukci s dělenými místy. Tohle je jednoduché, ale zase na druhou stranu relativně. Exotické dřeviny jsou ku*evsky drahé :crazy:
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Prototyp racku - konstruktivní kritika vítána

Příspěvek od PetrJ »

Ještě něco k antivibračním nožkám: zmiňoval jsem je hlavně kvůli videu z prezentace Nordost Sort Kones, ve které demonstrátor Bjorn Bengtsson odpovídá na otázku, zda mají smysl i u špičkového racku. Podle něj ano, dokonce je považuje za důležitější a dodává, že podle jeho zkušenosti komponent se Sort Kones na normálním kusu nábytku hrál lépe než stejný komponent bez nich na racku Finite Elemente Pagode Reference (https://www.youtube.com/watch?v=NdND5c-VNl8).

Ať už to tak je nebo ne, tak stejně špičkové racky jsou cenově pro většinu z nás nedostupné, ale nožky, které mají přínos i u těch nejlepších komponentů, mohou stát klidně jen pár stovek za kus. A protože k výbornému výsledku není potřeba ultimativní řešení, tak mi nějaký cenově rozumný rack plus nožky, které samozřejmě musí zapadnout do sestavy, přijde jako dostačující řešení. - Mám teď pár týdnů pod sluchátkovým zesilovačem na racku, který je myslím z hlediska vibrací nic moc, Vibrapody a je to znát mnohem víc, než jsem čekal.
Odpovědět