ČISTOTA KONEKTORŮ

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
fox

ČISTOTA KONEKTORŮ

Příspěvek od fox » 20 kvě 2013 19:28

Dnes mě napadlo podívat se na konektory signálových a reproduktorových kabelů. Když jsem se jenom dotkl vnitřku cinch konektorů vatovým tamponkem, namočeným v isopropylu, nestačil jsem se divit, jak se vata zbarvila šedočerným humusem. Je fakt, že jsem se této činnosti nezabýval dobrého tři čtvrtě roku, ale takové znečistění jsem nečekal. Po vyčistění jsem ještě povrch konektorů a banánku omázl Van Den Hul olejíčkem Solution. Po zapnutí se aparát odměnil krásným jiskrným zvukem. Ne nadarmo se říká:" Kdo (čistí) maže, ten jede !!! :thumbup:

A co na to ostatní ?

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Red Wine Audio,Leben300,Tannoy Stirlig+ST100,Acoustic Revive,WBT a plno dalších ptákovin.

Mark Levinson
Administrátor

Re: ČISTOTA KONEKTORŮ

Příspěvek od Mark Levinson » 20 kvě 2013 19:36

Tak, tak, kontakty je třeba udržovat v čistotě. Já používám čistící kapalinu Kontak Audio, kterou kdysi objednával Peer, ale zkoušel jsem i Cardas a funkční účinek u obou příjemně překvapil. Psalo se již o tom zde viewtopic.php?f=26&t=85
Mark Levinson

tujatuja

Příspěvek od tujatuja » 22 kvě 2013 19:47

Ten olej od Van den Hul mě zajímá, protože často konektory jdou vytáhnout ze zařízení hrozně ztěžka. Ten vodivý olej The Solution by mohl pomoci :?:

fox

Příspěvek od fox » 22 kvě 2013 20:55

Mi to spíš připadá jako ochrana proti oxidaci kovu.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Red Wine Audio,Leben300,Tannoy Stirlig+ST100,Acoustic Revive,WBT a plno dalších ptákovin.

bigjoe

Příspěvek od bigjoe » 22 kvě 2013 21:23

Samozřejmě, je to ochrana proti oxidaci a záruka perfektního kontaktu.
"Solutionů používám min. 10 let a nikdy se mi nestalo, že bych měl potíže s vysunutím konektoru, ale takovýchto přípravků je asi hodně.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Contour 1,4 S, IsoTek Sigmas GII, Sony ST SA5ES, Nordost Tyr 2, Nordost Frey, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Soundcare

fox

Příspěvek od fox » 22 kvě 2013 21:31

Je to určitě dobrá věc. Lahvička stála původně asi devět set korun. Olej používám víc než deset let. A ještě nějaký pátek používat budu, než dojde. :thumbup:

boxer

Příspěvek od boxer » 22 kvě 2013 21:40

http://www.highend.cz/

Solution = Vodivý olej pro všechny druhy kontaktů, 20cl, kartáček ve víčku = 890,-

tujatuja

Příspěvek od tujatuja » 22 kvě 2013 22:04

fox píše:Mi to spíš připadá jako ochrana proti oxidaci kovu.
To je mi jasné, ale tento přípravek by mohl poskytnout jak ochranu proti oxidaci, tak i umožnit snadnější pohyb konektoru - na rozdíl od britského přípravu DeoxIT Shield, který jsem krátce používal. Ten možná dokonale chrání proti oxidaci, ale konektory po ošetření dost drhnou při zasouvání.

fox

Příspěvek od fox » 22 kvě 2013 22:40

Olej používám od počátku svého hlubšího zájmu o hifi. Nikdy jsem problém s drhnutím konektorů nezpozoroval. Používám stahovací konektory na způsob WBT. Měl jsem ale jeden signálový kabel pevnými konektory tipu Neutrik. Tam cinche šly sundat těžko. Měl jsem strach, že je urvu. Proto jsem je raději vyměnil za stahovací. V tomto případě olej nepomáhal.

Petr 5-Naimstudio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio » 03 čer 2013 20:43

Obrázek

Já používám ke vší spokojenosti již delší dobu tento dvouláhvičkový přípravek od MFSL, který se používá v profesionální technice a v nahrávacích studijích již od roku 1990 a musím souhlasit s Foxem v úvodním přízpěvku.
První láhvička slouží jako rozpouštědlo, které odstraňuje zaoxidované plochy a druhá láhvička jako silné rozpouštědlo, které odstraňuje mastnotu, oleje a jiné nečistoty.

Tuto očistu provádím po cca 3 měsících a vždy lze ošetření zpozorovat nejen vizuálně ale především zvukově :)
Rockport Technologies, Métronome a Kalista, ASI, Naim Audio , Nordost, Pass Labs, QRT, Spendor, TAD, KEF, Vicoustic, Harbeth.
http://www.amarockstudio.cz/

Mé uši věří tomu , co slyší ...

Yngwie

Příspěvek od Yngwie » 03 pro 2016 12:36

Pro čističe kontaktů: směle se můžete vyhnout placení Isotek Bluehorizon Clean, protože za 600Kč dostanete pár ml isopropylalkoholu ... a za 100Kč v Hadexu celý 1l :D
Lumin, SPEC, Harbeth, Acoustic Revive, Oyaide

valderon

Příspěvek od valderon » 04 pro 2016 11:21

Přiznám se kolegové zcela bez mučení,že tuto disciplínu jsem zatím nezkoušel :smile: .Ted vážně,opravdu je to tak důležitý? Jak pro kontakty,čili technický stav tak i pro ucho? Opravdu je to slyšet? Omlouvám se za stupidní otázky,ale opravdu o tom nic nevím.Děkuji za vysvětlení,potvrzení výše popsaného.A jestli tomu rozumím,je jedno,zda super čistítko za 1000 Kč pár kapek,nebo 100 Kč za litr? Obojí udělá stejnou práci,ba dokonce má stejné složení ?

PGH

Příspěvek od PGH » 04 pro 2016 11:32

Dělám to lihem z lékárny a vatovymi tyckami jednou za čas pri velkem úklidu. Myslim ze to bohatě staci.

Yngwie

Příspěvek od Yngwie » 04 pro 2016 17:19

valderon píše:Přiznám se kolegové zcela bez mučení,že tuto disciplínu jsem zatím nezkoušel :smile: .Ted vážně,opravdu je to tak důležitý? Jak pro kontakty,čili technický stav tak i pro ucho? Opravdu je to slyšet? Omlouvám se za stupidní otázky,ale opravdu o tom nic nevím.Děkuji za vysvětlení,potvrzení výše popsaného.A jestli tomu rozumím,je jedno,zda super čistítko za 1000 Kč pár kapek,nebo 100 Kč za litr? Obojí udělá stejnou práci,ba dokonce má stejné složení ?
Je to slyšet, pokud je to hodně zanedbané. Ostatně to vidět i na těch vatových tyčinkách, že jsou takové černé:). Já jsem očistil všechny spoje celého systému a mám opravdu pocit, že je je to lepší ... jinak je skutečně jedno, zda koupíš ten "hifi" 5 ml Blue Horizon Clean za 600 Kč (tzn.120 tis. kč/litr) nebo 1 litr "non-hifi" produktu za 120-130Kč/litr. Myslel jsem, že do toho něco přidávají, ale test vyšel tak, že je to obyčejný izopropylalkohol. Ten je samozřejmě velmi vhodný na čištění a nezanechává žádný film na povrchu (může dělat líh, pokud není super čistý, což lékárenský často nebývá). Jinak třeba Deoxit Gold, pokud je už povrch silněji zoxidován.

Bino

Příspěvek od Bino » 18 pro 2016 09:30

Uz nejaky ten rok pouzivam tieto pripravky http://www.russandrews.com/eu/kit-of-de ... old-wipes/ a max. spokojnost .

-NIN-

Příspěvek od -NIN- » 18 pro 2016 17:18

Yngwie píše: Myslel jsem, že do toho něco přidávají, ale test vyšel tak, že je to obyčejný izopropylalkohol. Ten je samozřejmě velmi vhodný na čištění a nezanechává žádný film na povrchu (může dělat líh, pokud není super čistý, což lékárenský často nebývá). Jinak třeba Deoxit Gold, pokud je už povrch silněji zoxidován.
Mám to taky doma na kontakty a jestli je to co píšeš tak se to dá použít i na čištění optiky např. u CD přehrávače. Je tak?
Ayon+MF+Tannoy

Bino

Příspěvek od Bino » 19 pro 2016 14:54

Na cistenie optiky som to zatial nepouzil.

Bond 007 alias Monte

Příspěvek od Bond 007 alias Monte » 19 pro 2016 16:07

izopropylalkohol, nic lepšího neexistuje, vyčistí vše a nic nepoškodí, mám vyzkoušeno i jehly přenosky , lepidla atd.
Je mi dvacet a chci změnit svět, je mi čtyřicet a nic měnit nechci, je mi šedesát a se_ru na něj :lol: ©

Yngwie

Příspěvek od Yngwie » 20 pro 2016 11:31

-NIN- píše:
Yngwie píše: Myslel jsem, že do toho něco přidávají, ale test vyšel tak, že je to obyčejný izopropylalkohol. Ten je samozřejmě velmi vhodný na čištění a nezanechává žádný film na povrchu (může dělat líh, pokud není super čistý, což lékárenský často nebývá). Jinak třeba Deoxit Gold, pokud je už povrch silněji zoxidován.
Mám to taky doma na kontakty a jestli je to co píšeš tak se to dá použít i na čištění optiky např. u CD přehrávače. Je tak?
Ano, je to tak ... pokud je čočka skleněná, tak bez problému. Pokud plastová, tak fakt nevím ...

Odpovědět