Isotek System Enhancer

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Isotek System Enhancer

Příspěvek od Guliver »

Keď sa tu už píše o rôznych pomôckach na zlepšenie vnímania hudby tak sem dávam na diskusiu aj toto CD od IsoTeku: Full System Enhancer & Rejuvenation Disc. Obsahuje zvukové stopy s rôznymi periodickými a náhodnými ruchami, šumom a inými signálmi, ktoré majú docieliť niečo ako "resetovanie" signálovej cesty. Priznávam bez mučenia z času na čas príde na mňa "potreba" a vtedy to pustím (je tam aj krátka 5 minútová časť) a zdá sa mi, že to funguje - teda aspoň moja psychika tomu verí. Inak objektívne si viem predstaviť, že to môže celkom dobre fungovať pri "zahorovaní" nových komponentov.

Obrázek
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mám stejný pocit z tohoto cd.

Vždy jednou za týden- dva před poslechem pouštím track č.3 a výsledek se vždy dostaví a moje psychika tomu taky pevně věří ;)
Slyším vždy, prokreslenější basové spektrum, náběžné hrany nástrojů jsou detailnější, celkově se zaostří prostor, umizí takový malý opárek a celková reprodukce je přirozenější.
Totéž zaznamenávám i u disku RR track demagnetizace.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od bigjoe »

Souhlasím, funguje to. Já používám od Sheffield Lab. "SYSTEM CONDITONING AND DEGAUSSING CD"

Obrázek
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od Peer »

Už jsem o tom psal jinde ale dám to i sem, abychom
to měli pohromadě.
Demagnetizační disk Densen.
Obrázek
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od PetrJ »

Jen doplním, že cena cd IsoTek je (nebo alespoň byla v době, kdy jsem jej kupoval) 590 kč. A nějaké ty recenze a názory:

http://www.6moons.com/audioreviews/isotek/cd.html
http://www.isoteksystems.com/auto_image ... dfs/11.pdf
"Burn-in and conditioning CDs for Hi-Fi systems are not exactly news. But Iso-Tek have taken note of all the various offerings and evolved perhaps the most sensible and complete version available. Simple, sensible and supremely cost effective, what more could you require?" - Roy Gregory, Editor Hi-Fi+
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od Mirek »

IsoTek: Full System Enhancer & Rejuvenation Disc používám doma a mám pocit, že to asi funguje. Ale zažil jsem přímo šok při jeho použití v autě. U nového auta s kvalitní reprodukčním systémem jsem po najetí cca 25 000 km, kdy během jízdy téměř stále hrála hudba a občasným použítím demagnetizačního disku Densen ( s kladnýmu účinky ) po mučivém, značně hlasitém přehrání celého CD od IsoTeku při nastavení basů středů i výšek na maximum se kvalita reprodukce po všech stránkách značně zlepšila. A tohle nemůže být psychoakustika, protože jsem to ve skutečnosti vůbec neočekával.
bh69

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od bh69 »

Mirek píše:po mučivém, značně hlasitém přehrání celého CD od IsoTeku
no tak jestli jsi to poslouchal, tak jsi mel hlavne radne "demagnetizovanou" hlavu :D

tohle znam, kdyz jsem obcas pustil CD od Densena - pak se mi taky zdalo vsechno krasny a pruzracny, ta uleva kdyz to dobehne je bajecna :) Jako v tom zidovskym vtipu o chlapovi, co mel maly boty. Lepsi je na ty 3 minuty utec dostatecne daleko. Jen ten ucinek holt potom nejak moc neni poznat ...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od Mirek »

To bh69 :
Na tvé rádoby vtipný příspěvek o demagnetizované hlavě, opravdu nejsem zvědavý. Pokud nemáš, co konstruktivního říct, tak raději mlč !
Pamatuji si,že příspěvky podobného rázu jsi měl už i v hifinázorech do kterých jsem kvůli podobným lidem raději nepřispíval.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od Peer »

Nechci se nikoho dotknout ale na laciné, základní a navíc dnes již staré sestavě
spousta vychytávek nebo třeba jednotlivé kabely, slyšet nejdou. Bohužel.
Ale, že něco neslyším, ještě neznamená, že to neexistuje!
Prosím, zkuste se nad tým zamyslet, než něco budete kritizovat, aniž byste o tom měli dostatečný přehled...
Je opravdu potřeba se někam vypravit a získávat zkušenosti nejenom od klávesnice ale z terénu.
Od toho tu poslechová studia a nebo ochotní spolubojovníci, jsou.
:angel:
Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od pink »

Ano, funguje to. Také používám demagnetizační CD od Isoteku. Pokaždé udělá mému reprodukčnímu řetězci dobře.
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
bh69

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od bh69 »

Mirek - trochu smyslu pro humor by neskodilo ..
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Nemám sice přímo toto demagnetizační CD, ale funguje to i u mě a popsat by to mohl podobně jako to napsal Petr5 :thumbup:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od Mirek »

To bh69

Cituji : Mirek - trochu smyslu pro humor by neskodilo .....
Pokud bych se chtěl revanšovat, tak bych zase mohl já napsat trochu české diakritky by neškodilo. Nemám problém dělat si legraci
sám ze sebe, také mě nevadí, když si ze mně dělají legraci přátelé - zdůrazňuji přátelé, ale Vás k tomu nic nepravňuje. Mimoto tato
informace nebyla určena pro chronické pochybovače, ale pro lidi otevřené experimentům, kteří mají ve svý vozidlech kvalitni sestavu
a možná to CD ještě neměli možnost použít a mají radost z každého vylepšení a moje zkušenost se jim možná mohla hodit.

Tímto bych chtěl naši vzájemnou komunikaci ukončit. Já již nebudu reagovat na Vaše příspěvky a Vy si zase nevšímejte mých.
bh69

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od bh69 »

Mirek - ok, beru na vedomi ...

Jen by mne zajimalo proc nekdo moji reakci upravil - resp z ni podstatnou cast smazal, vcetne vysvetleni a hlavne moji omluvy ?! Takze misto, aby se to zbytecne nedorozumneni vysvetlilo, vypadalo to naopak jako dalsi priliti oleje do ohne z moji strany. Proc to tak nekdo udelal, to fakt nechapu ...


(Edit by ML)
Musím uvést na pravou míru to, že k žádné úpravě příspěvku nedošlo ani z mé strany ani ze strany moderátorů. Prověřil jsem to v historii. Muselo dojít k technické chybě ze strany bh69 např. při odesílání příspěvku nebo editaci apod..
bh69

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od bh69 »

A s tou "demagnetizaci hlavy" .. to sice bylo psano jako (asi teda nevhodny, za coz se omlouvam] pokus o vtip, ale jinak je to prakticka zkusenost. Jak jsem psal CD Densen vlastnim (uz nejakych 12 let] a obcas ho taky pustim. A kdyz pritom zustanu v mistnosti a to huceni a bzuceni posloucham, tak to neni nic prijemnyho a po skonceni to je znacna uleva. A vsechny normalni zvuky, vcetne muziky, kterou pak pustim mi prijde daleko prijemnejsi :) A soucasne pak z toho duvodu nejsem objektivne schopen rict, jestli to hraje jinak nez predtim. A velmi pochybuju, ze nekdo jiny toho po takove "zvukove masazi" schopen je.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od Zdeny »

Já nemám žádné takové CD, ale myslím si, že stejnou funkci udělá růžový šum, který je na CD generátoru. Moje vysvětlení je to, že při větší hlasitosti se (projedou" membrány reproduktorů v pásmu 20-20kHz, tedy na signálu, který v běžné hudbě není,pak to může být slyšet.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od Peer »

Tak jsem dostal CD Isotek k vyzkoušení.
Putil jsem si třetí track a nemyslím si, že rozdíl způsobila psychoakustika.
Netuším, do jaké míry je to lepší než Densen DeMagic ale
FUNGUJE to.
Jako fór je to, že před použitím demagnetizačního disku jsem CD demagnetizoval v Bedini... :smile:
Fakt.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od noaid »

Mám Isotek, Densen i to, co vyšlo v 90.letech jako příloha S&V už nejméně rok a u ničeho jsem si nikdy nevšiml nějakého účinku (na rozdíl třeba od kabelů). Nebyl jsem u toho nikdy, když to zrovna hrálo, na to se mám moc rád. Hraje mi to pořád stejně.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od PetrJ »

Tohle CD už pár let doma používám k rozehrávání své sestavy. Koupil jsem ho hlavně proto, že nestálo moc (v porovnání s ostatním) a že jsem chtěl udělat pro kvalitní zvuk maximum, abych mohl v klidu poslouchat. Při prvním poslechu mi přišlo, že tu nějaké zlepšení bylo, ale nějak zvlášť jsem tomu nevěnoval pozornost.
Teprve relativně nedávno jsem ze zvědavosti začal na rozehrání používat pouze hudbu a po nějaké době poslechu pak vždy pustil třetí "skladbu" z CD Isotek. A závěr z mnoha poslechů byl jednoznačný: i těch pár minut stačilo, aby se mírně, ale znatelně zmenšilo zkreslení. Zejména k večeru, kdy je venku ještě hluk a zvuk působí slitě, jsem pročištění zvuku vždy uvítal. Ale i v noci byl např. pohyb prstů po strunách kytary přesvědčivější: čitelnější, přesnější, s více detaily.
Takže se hlásím k těm, kteří efekt CD slyší. Podle mě za těch necelých šest stovek jednoznačně stojí, i když bych ho, stejně jako např. pojistky, řadil podle důležitosti a přínosu až na úplný konec.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od Pytell »

Mám Isotek,Densen a mnoho dalších, ale poslední dobou se mi velice osvědčilo CD NORDOST System set-up & tuning disc. Při zahořování zkompletovaných kabelů používám track č. 47. Jinak na tomto cd jsou nahrané nízké frekvence od 18 Hz až do 90 Hz, tak si můžete zkusit poslechem kde máte díru nebo zdvih ve vaší poslechovce na basech. Samozřejmě nechybí ani channel test, phase test, atd....
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od winelover »

Pytell píše:Mám Isotek,Densen a mnoho dalších, ale poslední dobou se mi velice osvědčilo CD NORDOST System set-up & tuning disc.
+1. A hlavně je perfektní, že vždy konkrétní track odpovídá nějaké frekvenci a není to jenom proladění od x do y v jednom tracku. Doporučuju!
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od PetrJ »

Pytell píše:Mám Isotek,Densen a mnoho dalších, ale poslední dobou se mi velice osvědčilo CD NORDOST System set-up & tuning disc. Při zahořování zkompletovaných kabelů používám track č. 47. Jinak na tomto cd jsou nahrané nízké frekvence od 18 Hz až do 90 Hz, tak si můžete zkusit poslechem kde máte díru nebo zdvih ve vaší poslechovce na basech. Samozřejmě nechybí ani channel test, phase test, atd....
Obrázek

Tady jsem našel bližší popis tracků: http://www.hifinesse.nl/pdf/nordost_test_cd_text.pdf. Dá se prosím tohle CD sehnat i u nás? Cena na Music Direct je rozumných 25 USD.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od winelover »

Dá. Já jsem ho kupoval od pana Nováka - firma Gaia. Možná ho umí obstarat i Petr Svoboda - Naimstudio. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Isotek System Enhancer

Příspěvek od PetrJ »

Děkuji...
Odpovědět