hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Mirek »

Na OT OT - Zdeny, nevím o jakou VŠ se jedná (na kterou se odvoláváš asi pro zvýšení autority svých slov) - ale když už máš tu potřebu mě opravovat a poučovat, tak i já mám pro tebe něco málo poučení - takže malá lekce z Geologie / Petrografie : vápenec je celistvá nekrystalická vzniklá usazením (sedimentací) složek organického původu, tzn. z korálových útesů a z lastur měkkýšů. Mramor je je hornina, která vznikla překrystalizováním vápence pod vysokým tlakem a při zvýšené teplotě při horotvorných procesech, obě horniny horniny mají stejné složení, které uvádíš (CaCO3 - uhličitan vápenatý) a podobnou tvrdost, stejně jako např. Aragonit, který je druhodtnou usazeninou z vody obsahující rozpuštěný vápenec, stejné složení má i nerost Kalcit. Křída i když má stejné složeni je nezpevněná hornina, které má úplně jiné vlastnosti. Co se týče tvrdosti jednotlivých hornn - správně to píše Pajuna, který také bez problémů pochopil můj text. Zvonění žuly a dutý zvuk mramoru a s tím související zvuk repr. sestav raději nekomentuji !

Promiň, ale logický nesmysl o kterém píšeš asi vznikl jenom tvé hlavě, nemyslím to nijak špatně, ale každý z nás má snahu si něco interpretovat po svém, možná by to chtělo příště jenom pozorněji číst.

Co se týče hrotů, Gratuluji - právě jsi svým elaborátem pasoval, víceméně všechny světové výrobce reproduktorových beden za blbce - protože oni na rozdíl od tebe neznajíc elementární zákony fyziky zcela zbytečně vybavujuí své výrobky hroty a my, co slyší někdy i dramatický rozdíl zvuku mezi bednou položenou celou spodní plochou na podlaze a bednou umístěnou na hrotech jsem zřejmě blbci ještě větší. Možná bychom si měli všichni včetně výrobců prolistovat patřičná skripta a nevěřit svým subjektivně fungujícím uším.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Mirek »

Monte já tvoje podložky nehaním a ani nepochybuji o tom, že jsou v tvém případě přínosem (jak bych také mohl, když jsem to neslyšel), já jenom napsal, že v mém případě guma nebyla vhodná (a neboj molitan to nebyl).
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od aretax »

Páni, je veľmi zaujímavé, keď sa niekto oháňa fyzikálnymi zákonmi. To mi pripomína, ako mi jeden pán doc. ing. na vysokej škole elekktrotechnickej vysvetľoval fyzikálne zákony prenosu elektrického náboja v medenom vodiči. Z toho mu vyplynulo, že zvuk sa môže meniť len na základe hrúbky vodiča a počtu vlákien. Iný spôsob bom podľa neho vylúčený. Keď som ho pozval k sebe domov na posluch a predviedol som mu rozdiely medzi káblami, jeho reakcia bola, že aj keď rozdiel medzi káblami (približne rovnakej hrúbky - konkrétne to boli káble XLO Limited, Cardas Golden Reference a nejaký neznačkový hrubší kábel) bol výrazný, že to nie je možné, pričom rozdiely počul a potvrdil. Keď sme sa stretli po čase - asi po mesiaci, tak všetko poprel a vystupoval ako "vedec", ktorý predsa hovoril, že to nie je možné a žiadne rozdiely neexistujú - jeho vyjadrenie bolo: Meď je predsa meď a musí mať rovnaké vlastnosti. Nakoniec som ako "autocenzura" vyzeral ja. Podobne je to aj s hrotmi a rôznymi podložkami. Keď niekto ten rozdiel nechce počuť, tak aj keď ho počuje, na druhý deň bude tvrdiť, že nič nepočul. Dôvodov môže byť viac - u seba na menej kvalitnej aparatúre ho naozaj nepočuje, možno sa mu kvalitné hroty a podložky zdajú drahé, nechce investovať a lacnejšie ho vyjde tvrdiť, že hroty a rôzne tlmiace materiály sú blbosť a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

Mirek: díky za komentář.

Ale přečti si znovu a v klidu a pomalu, co jsi napsal. Víc to nebudu komentovat a nebudu ani reagovat na tvé kontrakomentáře. Napsal jsi prostě blbost, ale nic ve zlým, stane se.

K hrotům:

berme v úvahu tuto modelovou situaci: bedna váži dejme tomu asi 60kg a jde o podlahovou sosustavu. Výrobcem je vybavená možností instalace hrotů i koleček.
V místnosti mám púevné podlahy - beton s kobercem, místnost není podsklepená, deska má cca 40cm.

druhý případ: ta samá místnost, jen podlaha je plovoucí dřevěná krytina kaehrs, lamely 12mm, dub. Jakou zvolíme konfiguraci uložení beden? Zvolíme logicky podložku pod bedny (protože jen ignorant zabodne do podlahy 4 hroty a udělá do ní navěky 4 díry po každé bedně). A jak tu podložku vybavíme? Dáme pod ní materiál, který zabrání poškození podlahy. Jaký to je materriál- měkký - filc, guma, korek. Dosud souhlas? OK, jdeme dál. Na desku usadíme bedny. Máme dvě možnosti - orig. kolečka a orig. hroty. Co dáme? Dáme hroty, rpotože svět chce bát klamán a hroty přeci musí "hrát" o 5 tříd lépe, ne? Tak dáme horty... Ovšem neřešíme to, že problém NENÍ mezi bednou a podstavnou deskou, ale JE mezi deskou a podlahou...

Tož pánové, zkuste mi argumentovat. A rád se přijedu podívat na instalaci, kde budou pořádný bedny o 60 a více kilech zabodnuté do dubové podlahy. Pak smeknu kloboukl a přestanu plkotat .

Klamání lidí, ale i sebe smaých je přeci normální.

A pak si vemte modelovou situaci. Máme gramec. Máme ho na vrcholu stojanu, kde ve spodních patrech je koncýk, nad ním předzes, nad ním CD a ještě nad ním phono preamp. Celý rack měří asi metr. Police v racku jsou z MDF dýhovaných desek § lépe, než ze skla či žuly (nerezonují, že Mirku?) A pak tam dáme gramec, který má od výrobce již namontované pružné velice poddajné nohy. Ten gramec resp. bod hrot-styk s LP deskou nemá šanci zaregistrovat nejmenší otřeš vznilý otřesem stohanu třebas díky hlasité reprodukci. Protože hmota (hmostnost-chcete-li) stojanu s témeř 100kg prostě je chvení či vibracím od hudby (jaké jné??? od jezdících nákla´dáků-pak nechápu, proč bych měl mít doma aparáyt za statisíce a neřešil radši jiné bydlení:-) naprosto netečná. Ale v okamžiku, když dám do této sestavy pod gramec cokoliv, co má hroty, tak cerlou situaci zhorším, protože vlastně tímto řešením odizoluji opdložku gramce od zbytku stojanu (jak se zde rádo používá - odhmotním to:-)))) a výsledek je - gramec mi stojí na něčem co vesel-díky své mini hmotnosti-nyní může přenášet i kmity způsobené tím, ži si zepelíny 1x za rok pustím pořádně "od podlahy". zatímco pružné uložení gramce (ale i CD) na 100kg podložce nezpůsobí v muzice NIC, tak v této konfiguraci už tak ruku do ohně nedám.

Ono je někdy lepší posuzovat věci v komplexu a ne jen žít v bájné myšlence, že všude naflákám hroty a špice a sestva bude hrát o 300.000Kč líp:-)Bohužel to takhle nefunguje.

A já, člověk od přírody velmi opatrný na rádobyodborná tvrzení )to je, jak když si jdu kupovat auto a mladíček mi začne házet pojmy- pak jdu ven blejt, velebnosti) na tyhle věci prostě moc nevěřím a zkušenost mi bohužel už xkrát potvrdila, že člověk chce být klamán. A hifi je vysoce živná půda pro doslova se nebojím to napsat podvodníky, kteří těží z lidské ehm blbosti a prodasjí jim zelený fix za 500Kč s tím, že jeich zničení CD bude hrát jako... jako co vlastně? Chětl jsem napsta SACD, ale to by si člověk moc nepomohl (kde je k ho/*nu zdroj, nepomůže nic...) víno, třebas.

Abych jue nenegoval vše, tak jsem ochoten připustit, že jsou situace, kdy hrot či něco z voodoo může pomoci, to ano, ale nečekám od toho zázraky. Kde je systémové řešení blbý, nepomůže nic.

jen poznámku - tohle vlákno mi připomíná nedávnou diskuzi na téma sí´tové kabely. Zatím nejsem ochoten připustit, že 1,5m káblu za 40 tisíc korun mi vylepší zvuk sestavy a budu to slyšet [-x
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

Mně by zajímalo, jestli ti co tvrdí, že podložky či hroty pod přístroji mají blahodárný vliv na reprodukci, by tvrdily to samé, pokud by poslouchali třeba přes sluchátka, nebo aparatura byla zcela oddělena v jiné místnosti (bez možných rušivých vibrací přenášených od reprobeden do podlahy).

D.
mp3 + špunty
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od aretax »

davidm535i píše:Mně by zajímalo, jestli ti co tvrdí, že podložky či hroty pod přístroji mají blahodárný vliv na reprodukci, by tvrdily to samé, pokud by poslouchali třeba přes sluchátka, nebo aparatura byla zcela oddělena v jiné místnosti (bez možných rušivých vibrací přenášených od reprobeden do podlahy).

D.
V tom nevidím problém. Zapožičaj si hroty a vyskúšaj si to sám.
Na margo ostatných príspevkov - nikto tu netvrdil, že hroty a iné podložky vytvoria z aparatúry za 2000 € niečo, čo bude hrať ako aparatúra za 10000 €. Hroty sú iba vylepšením zvuku a to nie vždy a všade. Niektorí výrobcovia (napr. Audio research) na to myslia a ich prístroje hrajú najlepšie s originálnymi nožičkami. Iní, ako napr. Jeff Rowland predávajú predzosilovače bez nožičiek a nechávajú na užívateľovi, aby si nejaké dopasoval. Pretože tento predzosilovač vlastním aj ja, skúšal som viacero variant. Viem, že rozdiely sú a to počuteľné. Žiadne voodoo. Mám na to aj 2 svedkov, ktorí boli takí istí skeptici. Predtým som ním bol aj ja. Vyskúšal som, počul som. Urobte to aj vy. Zbytočné je rozoberať, čoby, keby, akoby - skúste. Keď budete rozdiel počuť, dobre, keď nie, ušetrili ste.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Je to MARNY, MARNY, MARNY :roll:

Napada me sand uz jen toto: ten Kocab je ale hlava ;)
http://www.youtube.com/watch?v=6nF1qmpZ3sE
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od lubin »

http://oehlbach.cz/produkty/55038.htm

Tak jsem dneska vyzkoušel tyto gumové podložky. Ne pod repro, tam je bohužel nemůžu aplikovat z důvodu bezpečnosti dětí (sloupové repro na nich není zrovna nenáchylné vůči převrhnutí), ale dal jsem je pod monobloky a CDP. Nastala poměrně výrazně slyšitelná změna směrem k lepšímu, co se týče prostoru nahrávky a její autencity. Zároveň nastalo slyšitelné zpřesnění řečového pásma (např. Jaromír Nohavica-Divné století..skl.č.13, tuším, že se jmenuje Litanie u konce století), kdy kromě "vyprávění" Nohavici provází skladbu slovem i jiní, jež jsou nyní slyšet zřetelněji (rozuměj artikulovaněji). Vystoupí některé detaily, o kterých sice víte i předtím, ale nejsou tak srozumitelné a hmatatelné. Kde si nejsem jistý přínosem, je basová složka, která se mě zdála měkčí. Pravdou je, že jsem si nepouštěl zatím své oblíbené skladby, kde znám "spodky" nazpaměť...a tak o tom, zda podložky zůstanou nebo ne, rozhodne u mě víkend, kdy většinou nalézám pro poslech čas i klid...
Každopádně i já připouštím vliv podložek či hrotů na zvuk nejen pod repro...kdo to neslyší, je šťasten.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

já připouštím vliv podložek či hrotů na zvuk nejen pod repro...kdo to neslyší, je šťasten.
Nejvíc, ale změnu oproti hrotům uslyšíš pod repro, basy dostanou fantastický důraz.
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od aretax »

Na podnet príspevku Mark Levinsona som si požičal sadu nožičiek Cereball a skúšam ich pod prístroje. Inštaloval som ich včera s týmito výsledkami:
- Na predzosilovači Jeff Rowland Synergy bol prínos veľký oproti pôvodným antirezonančným pukom sa zvukový obraz počuteľne vyčistil, spevnili sa basy
ostali jasnejšie stredy a výšky a zvýraznilo sa priestorové podanie. Skúšal som aj hroty Soundcare - aj tu bol počuteľný vplyv, ale celý zvukový obraz sa
posunul "hore", zvuk ostal príliš tenký, akoby bez basov.
- CD prehrávač Cayin CD17: najlepšie hraje na firemných nožičkách - keď som dal nožičky cereball, zvuk sa zhoršil - akoby bol "tenší"
- konce Jeff Rowland 501 - platí to isté, ako pri CD
- phono predzosilovač PASS - tu mi lepšie pasujú hroty Soundcare. Oproti Cereball je zvuk jasnejší.
- repro Dynaudio Contour 5.4 - teraz tam mám inštalované hroty Soundcare, ale budem mať z Ketosu zapožičané Cereball. Potom napíšem poznatky.
- Filter Acon - tu sa mierne upravil zvuk použitím antirezonančných pukov (tie už mám toľko rokov, že ani neviem značku).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od lubin »

monte píše:
já připouštím vliv podložek či hrotů na zvuk nejen pod repro...kdo to neslyší, je šťasten.
Nejvíc, ale změnu oproti hrotům uslyšíš pod repro, basy dostanou fantastický důraz.
Monte věřím. Bohužel u mě doma musí být hroty. Kdysi mě holka shodila jedny sloupový bedny. Nebyl jsem doma, jen moje žena. Nikomu se nic nestalo naštěstí, dokonce i bedna to přežila bez škrábanečku. Dodnes nechápu, jak je to možné. U mě vítězí jistota. Do odvolání. :lol: Dokonce je mám v zadní části pojištěné úhelníkem, přišroubovaným do země a do beden přes pružné podložky. Naštěstí tenhle paskvil neměl na zvuk vliv.
Dneska jsem si pouštěl Nebezpečný síly od Nerez a basy OK. Užíval jsem si to. Levné gumové podložky Oehlbach u mě zůstanou.
Věřím v pružné uložení komponentů na velmi těžkém racku. U mě rack váží sám cca.90 kg a trůní na něm dalších cca.130kg, celkem tedy 220kg na osmi hrotech v miskách s měkčím podkladem. Síla desek racku cca.40mm MDF.
Rád bych vyzkoušel ještě stejné podložky pod gramo...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od davidm535i »

mě rack váží sám cca.90 kg a trůní na něm dalších cca.130kg, celkem tedy 220kg na osmi hrotech v miskách s měkčím podkladem. Síla desek racku cca.40mm MDF.
Myslim, ze takto by to mel napsat kazdy, pak muze byt jasny, zda hroty muzou neco resit nebo ne.

U mne 200kg rack z granitovych desek a masivniho skla (pod televizi), 3 nohy z nerezu (pr. 60mm) a pod nima 2mm gumove podlozky, 140 kg pristroje. Tot vse na masivni betonove podlaze s dlazbou. Vibrace NULA.

D.
mp3 + špunty
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Lubine, které podložky jsi vlastně použil ?
bertram

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bertram »

Doteraz som si naozaj nezrátal váhu toho čo mám. Až po posledných príspevkoch.Používam rack Stand Audio a mám tri a tri police vedla
seba.MDF hr 30 mm odyhované čerešňa , nohy 4 na policu , plná ocel , úprava chróm , každá polica ukončená nohami do špica a lôžka nasledujúcej
police od spodu po vrch . Váha prístrojov je 163 kg bez racku.Váha Stand Audio nie je daná , ale police nie sú ťažké , tak neviem určiť kolko vážia.

Ale už sama váha prístrojov a tlak na police , by mali obmedziť vplyv rezonancií na prístroje a tým úplne vylúčiť vplyv rôznych nožičiek,podložiek a
hrotov pod prístrojmi ako zosilovač , predzosilovač a CDP. Aj antiskating na gramo sa mi po všetkých procedúrach a opätovnom spustení krytu, len
velmi jemne pohybuje a za chvýlu to už ani nie je vidno.

S digitálom nemám skúsenosť , pár krát som ho počul na výstavách a vplyv podložiek pod digitál - no neviem .Aretaxove presvedčenie je velké,
neviem ,či to môže mať pod digitál taký vplyv ,aj ten nábeh na to , aby to vôbec dobre hralo. Keď to berem prakticky a požičal by som si to na
vyskúšanie domov pred kúpou , potom by som si to asi nikdy nekúpil.Stovky hodín na vyskúšanie , Vám nedá asi žiadny predajca , ak sa aj velmi
dobre poznáme a veríme si.
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od aretax »

S digitálom nemám skúsenosť , pár krát som ho počul na výstavách a vplyv podložiek pod digitál - no neviem .Aretaxove presvedčenie je velké,
neviem ,či to môže mať pod digitál taký vplyv ,aj ten nábeh na to , aby to vôbec dobre hralo. Keď to berem prakticky a požičal by som si to na
vyskúšanie domov pred kúpou , potom by som si to asi nikdy nekúpil.Stovky hodín na vyskúšanie , Vám nedá asi žiadny predajca , ak sa aj velmi
dobre poznáme a veríme si.[/quote]
Nie je to moje presvedčenie, ale vyskúšaná skutočnosť. Ja som bol donedávna taký istý skeptik, pokým som to sám nevyskúšal. A netrvalo to stovky hodín, stačila 1-2 platne. Rozdiel bol počuť dokonca aj pri použití viacero druhov nožičiek (Soundcare, Cereball, gumové puky - neviem značku). Už nikdy nepoviem, že niečo nie je možné, kým to sám nevyskúšam. Ale ani nožičky nie sú "perpetuum mobile" na zvuk. Napr. na CD prehrávači sú tak dobre navrhnuté originálne nožičky, že hrajú najlepšie. Podobne aj Audio Research. Ako som viacráz písal, je to len možnosť doladiť zvuk. Že rozdiely sú, to je isté. Nemusia však byť vždy kladné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od lubin »

monte píše:Lubine, které podložky jsi vlastně použil ?

Jsou v odkazu někde kousek výše...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Dnes jsem si nechal opět dovést pár ježatých placek. Píšou vhodné I pro lehčí bedny. V kumbále jsem dořešil kontakt s betonovými podstavci, co dům dal :lol: . Pustím na deset minut Revoxe a poslouchám YES. Shodím bedny, přidal jsem ještě teraso dlaždici, pak ježky a bedny TVM s luxusním zvukem Tesla. Zapnu Revoxe a najednou je všeho až, až. :lol: Je neskutečné co dokáží ježaté placky OEHLBACH za padesátku ^:)^ .
aretax
Příspěvky: 3073
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od aretax »

Bertram:
S digitálom nemám skúsenosť , pár krát som ho počul na výstavách a vplyv podložiek pod digitál - no neviem .Aretaxove presvedčenie je velké,
neviem ,či to môže mať pod digitál taký vplyv ,aj ten nábeh na to , aby to vôbec dobre hralo. Keď to berem prakticky a požičal by som si to na
vyskúšanie domov pred kúpou , potom by som si to asi nikdy nekúpil.Stovky hodín na vyskúšanie , Vám nedá asi žiadny predajca , ak sa aj velmi
dobre poznáme a veríme si.[/quote]
Aretax:
Nie je to moje presvedčenie, ale vyskúšaná skutočnosť. Ja som bol donedávna taký istý skeptik, pokým som to sám nevyskúšal. A netrvalo to stovky hodín, stačila 1-2 platne. Rozdiel bol počuť dokonca aj pri použití viacero druhov nožičiek (Soundcare, Cereball, gumové puky - neviem značku). Už nikdy nepoviem, že niečo nie je možné, kým to sám nevyskúšam. Ale ani nožičky nie sú "perpetuum mobile" na zvuk. Napr. na CD prehrávači sú tak dobre navrhnuté originálne nožičky, že hrajú najlepšie. Podobne aj Audio Research. Ako som viacráz písal, je to len možnosť doladiť zvuk. Že rozdiely sú, to je isté. Nemusia však byť vždy kladné.[/quote]
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 95
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od funkyman »

odporucam Nordost Sortkones, 4 verzie..rozna cena..pod kazdy komponent to ma vplyv..transport,prevodnik,monobloky..super
http://nordost.com/73/sort-kone
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od lubin »

Tyhle podložky Nordost prezentoval před dvěma lety na výstavě v Bratislavě chlápek z Nordostu na C.E.C CDP, nějakém Audiomatu a bedny..to už nevím. Dal pouze jeden kus pod střed mechaniky CDP. Rozdíl jako prase.Zpřesnění lidských hlasů bylo natolik markantní, že kamarád, do té doby nevěřící vůči podložkám zůstal s otevřenou pusou zírat. Rozdíl musel slyšet i hluchej. No jo, no...Nordost :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Fox_25 »

Přiznávám že nechápu jaký vliv mohou mít hroty na zesilovač, CD a ostatní komponenty mimo repro. Troufnu si říci že CD které má s hroty jiný zvuk bych asi nechtěl protože je to podle mého chyba CD. Pokud je mi dobře známo laser je vyrovnáván několika cívkami tak aby kopíroval(ostřil na záznam) povrch CD a pokud není CD naprd tak se do hry ani nezapojují korekční obvody pokud je jimi CD vůbec vybaveno. To už bych raději řešil stínění kabelů reprobeden a komponentů jako celku.


Jen tak na okraj, zkoušel někdo kukaně od vajíček pod repro? Já si všiml jen zpřesnění basů takže na hroty zatím kašlu. A tak to má člověk který si hroty vč. stojanů může za den udělat. :oops: Ale asi hroty zkusím, rovnou ve více kusech vč. eloxu a hodil bych je pak do bazaru.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Příspěvky nesouvisející s tématem jsem přesunul do vlákna "Korea".
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Malé osobní sdělení pro ty pány, kteří si nic nemusí zkoušet, protože vše vědí dopředu, vlastní rozum jim stačí k odhalení a pochopení všech zvláštností světa.

Nevím, jestli se můj přehrávač LINDEMANN za kdysi nějakých 130.000,- který má mechanikou zavěšenou na ocelovém lanku přes tři body dá označit za nepovedený šunt. Každopádně pokud pod něj dám podobné nožičky s kuličkou jako jsou ty Nordost tak to zvuk prostě změní. Podotýkám, že celé to stojí ve stojanu Standfon a na polici z 25mm MDF která je napíchnutá na drobných hrotech které jsou součástí podpěry stojanu pod každou policí. A světě div se, slyšet je rozdíl i při podložení tranzistorového předzesilovače.

Chápu pokud se těmito záležitostmi někdo nehodlá zabývat a okrádat se tím o čas který může věnovat třeba poslechu muziky, ale nechápu když se zde vysmívá těm kteří vyzkoušení čas obětovali a na základě zažitých zkušeností zde prezentují své názory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Fox_25 »

O jaký přehrávač se jedná? Bohužel na výstavu se nedostanu a o pořízení nemůže být už vůbec řeč tak si o něm alespoň přečtu.

Hlavně můj příspěvek neberte útočně. Jen se jedná o něco co popírá mé dosavadní znalosti. Jen jsem se ptal, o zavěšené mechanice třeba slyším poprvé.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od boxer »

přehrávač LINDEMANN ...

Pavle, že ty si děláš srandu. To nemůžeš myslet vážně. To bych si tě přestal vážit.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Maretti »

fotoaparát PANASONIC ...

Že vy si děláte srandu. To nemůžete myslet vážně. To bych s vás přestal vážit.

:ymdaydream:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Mirek »

Souhlasím s NA, stejná zkušenost u Accuphase za podobnou cenu a nejenom s tímto.....a nejenom já. Mimochodem, také jsem si všiml letos na výstavě v Mnichově kolik se tam u velmi drahých komponetů používalo různých podložek a to se přitom nejednalo o jejich výrobce.

Boxer říká :
Pavle, že ty si děláš srandu. To nemůžeš myslet vážně. To bych si tě přestal vážit.
Nevím jak to NA rozdýchá, já mám ale výhodu, mě si nikdy Boxer nevážil....ba naopak.....ale nějak už s tím dokážu žít :angel:

Ale vážně, nemohu pochopit takovou s prominutím intoleranci - proč bych si měl přestav vážit někoho jenom kvůli tomu, že má jiné poznatky nebo pohled na věc.

A Boxere, co ty máš vůbec za špičkové CDP, bude to zřejmně dokonalost sama ?
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Maretti »

asi Panasonic CD přehrávač, byl k němu zdarma foťák Panasonic a hilicí strojek - vše od jedné značky .... vše má EISA Awards :thumbup:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od jirie »

Chvílemi mi to tu spíš připomíná fórum zahradní techniky. Alespoň podle toho, jakým způsobem se někteří diví, co všechno může pozitivně ovlivnit reprodukci zvuku :shock: :shock: :shock:
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Fox_25 »

Nebojte, už raději budu mlčet.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od boxer »

Myslím,že se zde duše některých zatetelí po zhlédnutí obrázku. Po přečtení textu by mohlo dojít i orgazmu.
Cenu raději nechci znát.
Obrázek

The D7-LVSE90 foot is identical in design to the Ebony D7-GE90 with the addition of a 9ct gold plated logo on the ceramic bearing surface. Lignum Vitae wood is extremely dense due to the high content of natural resin allied with a complicated interweaving grain structure. The colour and pattenation of each set will vary due to the nature of this exotic wood.

The D7-LVSE90's are extordinary isolation devices . We have found no other way to extract higher levels of performance from our equipments with the increased sense of harmony and reality from the recording. It's quite simply a magical experience.

D7-LVSE90 Isolation Feet DNA

Machined from select pieces of high grade Lignum Vitae
90mm body controls resonances and channels vibration through one central point
3 point ceramic bearing decoupling system for minimal contact to equipment
Inverted brass shaft with silver steel center supports internal bearing
14 hours construction per set
Precision engineered to a glass like finish
X3 per set
Limited availability
Working applications: Up to 25kg per foot. Flat surfaces only.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od jimmi »

Po dlhej dobe konečne hodnotný príspevok.Fakt su prekrásne.Dakujem a za ostatných.
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Dnes poprvé zapínám počítač a dozvím se, chlapi mají orgasmus :lol: :lol: :lol: . Určitě dostanu erekci z erudovaného kusu dřeva a natlučeným, pozlaceným hřebíkem :lol: :lol: . Jenže je vidět, dnes můžete vyrobit kdeco a s famózním popisem prodáte i sklenici bez otvoru.

Dávám (*) (*) (*) (*) (*)
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

B I N G OOOOOOOOOOO Přesně wo tomhle tttooo jjjjeeeeee!!!!
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Japonci jsou velcí srdcaři a náružíví hračičkáři.To,co nám tady připadne úsměvné(a mně osobně i kýčovité) má pro ně velký význam.
Proč asi dělali antivibrační podložky i Esoteric,Sony nebo Pioneer?
Jen tak z plezíru?Aby více vydělali?
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

Ne, protože od jistých cenových hladin to je povinné. Ale přínos to má pranepatrný. Vše je řešeno uvnitř.Konkretně u Esotericu.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Libor Šulc-TYKON píše:Japonci jsou velcí srdcaři a náružíví hračičkáři.To,co nám tady připadne úsměvné(a mně osobně i kýčovité) má pro ně velký význam.
Proč asi dělali antivibrační podložky i Esoteric,Sony nebo Pioneer?
Jen tak z plezíru?Aby více vydělali?
Výrobek je velmi pěkný, ale? Píšou určeno hlavně na sklo, jenže většina hifi pardálů od racku ze skla odešla. Osobně taky, dobrých 15 let. Zvuk byl u mne tvrdý, hlavně na středech. Dnes obyčejná dřevotříska a pořádné těžké dubové nohy i kousek žuly. Hroty taky zmizely a vyhrála guma, spíš návrat před hrotovou dobu :thumbup: .
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Mark Levinson »

Tady komponenty KR Elektronics na krásném racku Solid Tech, předzesilovač na nožičkách také od Solid Tech.
P1020313.JPG
P1020315.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
slayers
Příspěvky: 589
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od slayers »

Tak tenhle borec nepochybuje o ničem,to je bez nadsázky správnej hovič.
http://www.blu-ray.com/community/galler ... turephoto1
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

Prosim pekne, ve vlaknu pod timto, nekdo pise, ze si poridil antivibracni nozicky pod zesilovac. Muze mi nekdo s pritomnych vysvetlit k cemu to je dobry? Jediny, co me napada, ze proti vlivu Schumannovy renozance, aby se knoflik volume samocine neotacel jakymkoliv smerem, pak bych tomu i rozumel. =))
Odpovědět