hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Pravdou je, ze co jsem cetl na US foru, kam obcas zavitam, dohady jsem tam ani neregistroval. Mozna je to tou nasi ceskou povahou, mozna ti amici, jak se u vseho neprirozene a neuprimne smeji, jsou vsichni happy...kdo vi?
Nicmene si myslim, ze to tady u nas jeste jde, nic zavazneho.

Dalsim duvodem je mozna take vetsi rozsah komponentu a cenove rozpeti, rekneme od levnejsiho hifi po hodne drahy highend. Samozrejme ze lide s bednami za 20k a komponenty za stejnou cenu dohromady neresi to co je nutne resit u vyssich rad, protoze nektere detaily a problematicke frekvence tam ani neregistruji. Nevim, jen teoretizuji bez jakehokoli cileni. Hlavni je ze jsou ale spokojeni. Znam i kamarady, kteri sli zpet na nizsi level, aby nemuseli resit takove pi....ny, jako nekteri z nas :smile: .
Pravdou je, ze vyrazny rozsah kvality nahravek na CD je urcite znatelnejsi na drazsich sestavach nez na tech nizsich. Mam urcite vice nez 1000 originalnich CD, takze si myslim, ze to posoudit mohu. Nemyslim, ze lidi co laboruji nemaji radi hudbu, jen se dostali jiz do dalsi dimenze.

No, hlavne popremyslejme pred reakci vzdy o tom, jak to ten druhy na jine strane pc mohl myslet.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Vlado222 »

Možno to bude mať súvis aj s vyššou životnou úrovňou (kúpischopnosťou ) obyvateľstva.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od miero »

Spomenie si niekto na nejakého výrobcu prístrojov, ktorý doporučuje výmenu nožičiek u svojich prístrojov za nejaké lepšie?
DD

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od DD »

miero píše:Spomenie si niekto na nejakého výrobcu prístrojov, ktorý doporučuje výmenu nožičiek u svojich prístrojov za nejaké lepšie?
spominam si (neslo sice priamo o vymenu) ale k predposlednemu modelu pracky od ps audio bolo rovno v manuale odporucane za ucelom lepsej izolacie pouzit kuzele hroty alebo sorbotanove puky (bol to power plant premier) pritom ich tato firma nevyraba
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

Mereni vibraci na zesilovaci

1.Fakta:
Bydlim v panelakovem byte v 5 patre. V relativne hlucnem prostredi, pod nama bydli romska rodina. Z obou stran panelaku vede komunikace z toho jedna hlavni s kamionovou dopravou. Cca 200m vzdusnou carou vede zeleznicni vlecka a o dalsich cca 300m dal je velka papirna, ktera krom zapachu, papiru, produkuje velky hluk. Takze idealni prostredi na mereni vibraci :-). Obyvak 17m2, zadne akusticke upravy, klasika - koberec, zavesy. Mereny zesilovac NAD 304. Zesilovac je ve skrini spolu s tunerem a cd prehravacem. Merit budu pristrojem SKF CMAS 100-SL. Na zesilovaci si vyznacim jeden merici bod, provedu celkem 3 mereni. Prvni, vse vypnute, abych zmeril vibrace z okolniho prostredi. Druhe mereni, vsechny pristroje zapnute, vcetne grama, zesilovac na 50 % vykonu, zatim bez zvukoveho signalu. Treti mereni, vse zapnute s pustenym cd. Jako testovaci cd jsem zvolil cd maxi And One-Sitata Tirulala. Kdyz to ma delat bordel, tak aspon poradnej. Merit budu 10 sec, vsechny 3 pokusy a to klasickym radiobudikem. Vse budu fotit mobilem. Pokus chci provest co nejblize k poledni, podle statistik, nejhlucnejsi cast dne.
2.Pokus:
Jak sem popsal vyse, 3 pokusy, nicmene, kdyz jsem videl vysledky, udelal jsem si jeste jeden soukromej.
3. Zaver:
Nenameril sem zhola nic! Pristroj je kalibrovan. Takze pokus 4, zapojil jsem sve dve deti, aby tu tancily kolem me (3 a 10 let). Pak teprve pristroj ukazoval 0,2-0,3 mm za sec. Zaver si udelejte kazdy sam. Muj je takovy, bud muj NAD na gumach v obycejny skrini je naprosto genialni zesilovac a nebo naopak, je uplne na ho.., pac ty nej zesilovace musej ukazovat nejaky nuance, aby byl duvod podlozky koupit. :-) Panove, je krasny verit, myslet si atd….je to pohodlne, jednoduche, naopak vedet je docela pakarna a nekdy to i boli. Veskere zmeny, ktere slysite se neodehravaji mezi zesilovacem a hrotem, ale ve vasi hlave. Podle meho byl pokus absolutne zbytecny, ale stalo me to cca 20 min. casu, to me nezabije. Kazdy soudny clovek, co dokaze racionalne uvazovat musi pochopit, ze podlozky pod zesilovacem je totalni hloupost! A pokud se budete ohanet, ze nekde na vystave vam rekli, ze tomu tak neni, tak je to dobre, byl bych spatny obchodnik, kdybych se nesnazil prodat zbozi, byt by to bylo treba ho…:-) Veskere fotky zde: http://uloz.to/xU8HEiYt/vibrace-zip. Heslo: vibrace
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mereni jsou krasna vec, ale vsechno zmerit nelze. A nektere zalezitesti nemaji vysvetleni, presto se deji. Podle mne staci zjistit, co na to boxer. Pokud on vliv (pozitivni) hrotu slysi, tak je samozrejme jasne, ze to ma pozitivni prinos. A naopak.

(Edit by ML)
Boxer zde nemůže reagovat, tak není vhodné se o něj otírat. Prosím, respektujme to do budoucna.
Děkuji za pochopení.
Dieter Burmester
DD

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od DD »

kodlNAD

vidim, ze si sa do toho poriadne vlozil… do akej miery je tebou zvolena metoda presvedciva ukaze diskusia (uz sa tesim). No a nasiel som este jeden obsirnejsi clanok k veci http://www.stereophile.com/reference/52/
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Ramones »

Já jsem třeba zjistil, že když použiju někajou tvrdou "podložku", mám ho spíš měkčího, kdežto na příjemně měkoučké "podložce" o teplotě 36 až 37 C se mi tak nějak zpevní :angel:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pokud to nemáš podloženo sérií měření, tak mnozí zde těžko uvěří :!:
Dieter Burmester
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Vibrace jsou a velké. Nemám měřič, ale nedávno sedím v mé studovně 1x1 m :lol: a začaly mi vibrovat dveře, zhruba 4m od bedny přes chodbu. Když začnou vibrovat součástky, tak zákonitě bude vliv i na hudbu, zkreslují. Pod zesilovačem nemám nic, ale pod CD přehrávačem nutnost u gramofonu totální nutnost. Pod zesákem vyzkouším, mám tam něco volného, ala ježek.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Ramones »

Dieter Burmester píše:Pokud to nemáš podloženo sérií měření, tak mnozí zde těžko uvěří :!:

...není třeba měřit, jde to vidět pouhýma očima :D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pokud neukážeš, tak mnozí zde těžko uvěří :!:
Dieter Burmester
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

monte píše:Vibrace jsou a velké. Nemám měřič, ale nedávno sedím v mé studovně 1x1 m :lol: a začaly mi vibrovat dveře, zhruba 4m od bedny přes chodbu. Když začnou vibrovat součástky, tak zákonitě bude vliv i na hudbu, zkreslují. Pod zesilovačem nemám nic, ale pod CD přehrávačem nutnost u gramofonu totální nutnost. Pod zesákem vyzkouším, mám tam něco volného, ala ježek.
Dívám se pod čonga a je tam šest gumových nožiček, asi dva cm v průměru. Tak nic zkoušet nebudu, už to vyřešili čongové.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Vlado222 »

Ramones píše:Já jsem třeba zjistil, že když použiju nějakou tvrdou "podložku", mám ho spíš měkčího, kdežto na příjemně měkoučké "podložce" o teplotě 36 až 37 C se mi tak nějak zpevní :angel:
Skús na tej mäkkej podložke aj gumu. :lol: Montemu sa osvedčila guma. :angel:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Ramones »

monte píše:Vibrace jsou a velké. Nemám měřič, ale nedávno sedím v mé studovně 1x1 m :lol: a začaly mi vibrovat dveře, zhruba 4m od bedny přes chodbu. Když začnou vibrovat součástky, tak zákonitě bude vliv i na hudbu, zkreslují. Pod zesilovačem nemám nic, ale pod CD přehrávačem nutnost u gramofonu totální nutnost. Pod zesákem vyzkouším, mám tam něco volného, ala ježek.
...nejvíce vibruje reproduktor, to je panečku zkreslení :thumbdown:

Nelze srovnávat vliv zvukových vln na velké plochy, jako jsou okna, dveře a podobně s mini pidi součástkami v přístrojích, které jsou daleko odolnější proti vibracím díky svým malým a kompaktním rozměrům.
To by se pak musely řešit i vibrace drátů v repro a jiných kablech a ukládat je do antivibračního prostředí.
Pánové, je to vše pouze příjemné placebo a hraní si se zdokonalováním něčeho, co nelze postřehnout......ale pocit sebeuspokojení je nadevše :thumbup:
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Pišu guma, ale určitě to není guma, jak ji známe. Speciální směsi proti vibracím. Je jasné, že nikdo asi nepoužije puk pro hokejisty :lol:
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

vibrace drátů v repro a jiných kablech

Dobré firmy mají i tyhle věci ošetřené, ve Wotanech byly kabely zalité v pryskyřici. Trvalo mi dvě hodiny, než jsem jich uvolnil a dostal ven.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Vlado222 »

No guma je aj bezpečná hlavne pre Ramonesa, ktorý svoj komponent pri počúvaní pokladá na teplú podložku. :lol:
Pre ostatných ktorý svoje komponenty majú na policiach je tiež bezpečná - protišmyková. :smile:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ramones píše:Pánové, je to vše pouze příjemné placebo a hraní si se zdokonalováním něčeho, co nelze postřehnout......ale pocit sebeuspokojení je nadevše :thumbup:
Jedná se o tvou vlastní zkušenost nabytou při testování na tvém aparátu?
Dieter Burmester
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Ramones »

Ano, to víš, červíček hlodal a hlodal, tak se zkoušelo a zkoušelo....a nic podstatného se nestalo...ale bavilo to a o tom to je.
Pro hudbomila je důležitější, že jsem si za poslední měsíc objednal 16 LP, přes 30 CD a přítelkyně (tentokrát ne "podložka") občas poslouchá se mnou a "komponent" je ponechán v klidu O:-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Dieter Burmester »

Obrázek
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Lindemann
Příspěvky: 80
Registrován: 25 pro 2010 20:06
Bydliště: Havířov

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Lindemann »

Zdar ! Už jsem úplně rezignoval ,ale ještě to tak co čtvrt roku zapnu abych se z převážné části ujistil ,že je to pořád stejné ! Někdo napíše kravinu a hned se odehraje scénář jako přes kopírák ! Jedna píšící skupina jsi klepe na čelo a ta druhá, :shock. . . : Tá první sk. navíc dostane vynadáno od cenzora, nebot´sarkasmus a ironie je zakazána a dotyčným je doporučeno " srandovní oddělení ". Nepřestávám vycházet z údivu kde na to lidi ze sk. č1. :D porád berou sílu chut´a hlavně čas. Zdarec Lin.
DD

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od DD »

Lindemann píše:..Nepřestávám vycházet z údivu kde na to lidi ze sk. č1. :D porád berou sílu chut´a hlavně čas. Zdarec Lin.
…sam vies dobre, ze najvyssie stadium alkoholizmu je komunizmus a tento thread je dalsim dokazom, ze ceskoslovensko nikto nerozdeli :cool:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Ramones »

Ještě tak mít smysl pro srandu (vlado pochopil) a je to v pohodě :thumbup:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Vlado222 »

Tak tak. Ono netreba brať všetko tak vážne a chytať sa za slovíčka. Tak ako som písal vo vedľajšom vlákne "HARMONIX" každému čo jeho jest. Platí to aj pre nožičky nielen pre káble.
Tí čo počujú prínos nožičiek nech si laborujú s nimi ak sa im to páči a nech si ich kúpia a nech sa z toho tešia a tí čo nepočujú tak zas nech sa tešia z toho že nevyhodili svoje ťažko zarobené peniažky za nefunkčnú blbosť. ;)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od fox »

[quote="kodlNAD"]Mereni vibraci na zesilovaci

1.Fakta:
Bydlim v panelakovem byte v 5 patre. V relativne hlucnem prostredi, pod nama bydli romska rodina. Z obou stran panelaku vede komunikace z toho jedna hlavni s kamionovou dopravou. Cca 200m vzdusnou carou vede zeleznicni vlecka a o dalsich cca 300m dal je velka papirna, ktera krom zapachu, papiru, produkuje velky hluk. Takze idealni prostredi na mereni vibraci :-).



A v takovém prostředí se dá taky něco poslouchat ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Ramones »

...z takového prostředí se dá pouze, bez slzy v oku, vystěhovat :mrgreen: ...jinak je to zralé na "Opavu" :crazy:
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

fox: pokud mas rad cikanskej folklor a Sagvana Tofiho, tak ano. =)) Pres steny se stava vsechno high endem. A pokud de o zvuky z venci, tak me zacina dochazet, proc mam rad industrial. :thumbup: Jinak receno, na vse se da zvyknout.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prozrad aspon mesto, zajima me to.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

Neni problem, bydlim ve Steti. Severocesky kraj, 15km od Ripu. ;)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dikes ;)
Dieter Burmester
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

kodlNAD píše:Neni problem, bydlim ve Steti. Severocesky kraj, 15km od Ripu. ;)
Estli sem si to nemyslel:-) Zítra tam jedu do práce:-)
Ale ve Sportu aspoň dobře vaří.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

Zdeny. uz dlouho jsem se te chtel zeptat, jestli nemas vazby na Steti, nekde si psal, ze delas s papirem. ;) Ty tu delas a nebo sem jedes pracovne?
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Pamela »

No ty krávo, morgoše (nebyl jsem si jist zdali je správně rom nebo cigán, tak používám morgoš, to mi nikdy nevadilo) za sousedy bych asi nechtěl :thumbdown:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Vlado222 »

kodlNAD -> To musia byť u Teba vybrácie a rezonancie v bytovke keď majú cigáni žúrku -> keď majú deň poberania soc. dávky.
Proti tým vybráciam nemôže byť odolný ani rack od Finite Elemente a nie to ešte nejaké antivybračné nožičky pod audiokomponenty. :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
forfans

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od forfans »

Vladko : """ Avatari rezonujú viac ako basáky od Focal Grand Utopia.""""
Pak žádné podložky nepomůžou.
Dovedu si je ale živě představit jak ten Focal pomalu rozřezávají a topí s ním.
V Ostravě je možné všechno.
\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Vlado222 »

:smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

kodlNAD píše:Zdeny. uz dlouho jsem se te chtel zeptat, jestli nemas vazby na Steti, nekde si psal, ze delas s papirem. ;) Ty tu delas a nebo sem jedes pracovne?
Ne, staví se tam PM7 a něco tam dodávám. Jezdím ca 1x v týdnu na kontroly.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

No jasne! Ono je docela mozny, ze se i potkavame, akorat o sobe nevime. ;)
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Zdeny »

No tak já tam budu ve středu p.t.-můžeme se potkat.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Odpovědět