hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bh69 »

kodlNAD píše:Prosim pekne, ve vlaknu pod timto, nekdo pise, ze si poridil antivibracni nozicky pod zesilovac. Muze mi nekdo s pritomnych vysvetlit k cemu to je dobry? Jediny, co me napada, ze proti vlivu Schumannovy renozance, aby se knoflik volume samocine neotacel jakymkoliv smerem, pak bych tomu i rozumel. =))
urcite otazky jsou v hifi kruzich zakazane, resp. brane jako provokace, takze bych se radeji neptal :-)
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Hrot má tvrdý zvuk, guma plastický, měkoučký, termín krátké basy neuznávám, ámen ..... :lol:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od lachim »

bh69

no zakázané ..... nevím.
ona samotná ta forma dotazu kodlNAD je taková posměvačná, obhroublá a provokační.
má vůbec smysl na takový dotaz věcně (nebo věčně) reagovat ??
toto zde je high-end fórum, ne?
kdo má své, domácí zkušenosti se skutečným high-endem, tak takovou otázku vůbec nepoloží.
na slušně položenou otázku by zde min. 20 zdejších členů mohlo pragmaticky reagovat.
vecně a s popisem komponentů, "nožiček" sem přispět o jejich vlivu na zvuk pod koncovými zesilovači.
na dotaz kodlNADa asi nikdo z desítek uživatelů (např.) ceraballů, vibrapodů apd. regovat nebude.
posměšně bych na jeho dotaz reagova já a to prostou citatí :
"hloupému vše hloupé".
:-)
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bh69 »

presne tohle jsem mel na mysli :-)

Subjektivni tvrzeni (ani logicke argumenty) nemaji v tehle diskuzi zadny smysl. Smysl by melo pouze kdyby nekdo realne zmeril, ze se pouzitim podlozek pod zesilovac neco zmeni (ja jsem presvedceny, ze nikoliv, nenapada mne fyzikalni zduvodneni, aby tomu bylo jinak - teda krome zmeny rezonance skrine nebo chveni od trafa - tam to samozrejme muze vliv mit. Na vlastni zpracovani signalu tezko ..).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od lachim »

Bh69

Nač měřit něco, co lze zjistit poslechem nebo slepým testem? Navíc to nikdo asi změřit neumí. S PMA jsme před roky řešili "měření" power kabelů při vlivu na zvuk. Nevyřešili.
:-)
Hlavně však přeci jńejde o graf ale o poslech. Jde jen o dojem z poslechu, ne?
s několika hifi-soudruhy jsme za leta udělali x testů vlivu wenge, ceraball, vibrapod, acousticr. atd. právě na koncoý zesilovač.
na některý to nemělo vliv nebo malinký, až žádný ( sroll).
Na jiné (Marsh, AR, Vincent, Audionet ) mělo použití vliv značný.
Solution montuje pod své monobloky antivibrační nožky. Na dotaz jejich smyslu v Mnichově na High-Endu 2013 švýcar odvětil, že přínos změřit neuměli, ale s ceraball classic jim to prostě "hraje" lépe.
Chce to zkoušet, zkoušet a zkoušet. Pak majitel ze sestavy "vymáčkne" maximum.
Ano! Akustika je 100x důležitější, ale tohle je vlákno o hrotech pod přístroji, že?
:-)
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Pamela »

Rád bych se k tomu taky vyjádřil.
Taky jsem si kdysi (cca 3-4 roky zpátky) pořídil nějaké podložky/puky/nožičky
pod koncák. Důvod byl jediný a to podložit konec aby lépe cirkuloval
vzduch okolo a tolik se nezahříval.
Koupil jsem nějaké Viablue nebo tak nějak. Zpracování krasavec,
cena ještě únosná, vzhledově O.K.
Postavil jsem zesák na "puky" a testoval chlazení.
Pomohlo to celkem dost, ale odešly nějak basy, chvíli jsem tomu
nevěnoval pozornost s tím že tam mám zrovna asi CD kde není
bas zrovna výrazný. Nějak jsem se ani nesoustředil na zvuk jako spíš
na chlazení.
Po pár týdnech mi bylo jasné že mě to celkem sere. Cirkulace necirkulace
nožičky šly z pod konce pryč. Bas se vrátil a byl jsem spokojen.
Zkusil jsem je teda pod CD, že jako udělám z nouze ctnost když
už jsem je teda koupil. Hovno, změna nula a ještě to divně vypadalo.
Nakonec jsem je prodal, neb mi na nic nebyly.
Celkem jsem byl mrzutej že se dostavila změna zvuku kterou jsem
nečekal a ani nechtěl. Jestli má někdo problém s tím že to neumí
změřit nebo vysvětlit mě celkem nezajímá.
Ty puky jsem moc chtěl, ale hrálo to fakt hůř. Výsledek byl takový že
jsem chlazení nevyřešil, hrál jsem si s tím jak "autocenzura" a nakonec
jsem na prodeji prodělal asi litr.
A to mám jen koncák za cca 50k, takže žádný high-end.
Píšu z mobilu, tak asi bude hrůza :)
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

Pod tou ironii, je vazne myslena otazka. Napiste mi nekdo, jak to funguje, nejlepe vzorce, grafy. Proste natvrdo, fyziku. Jestli jsem se nekoho dotkl, tak se omlouvam, jsem hnidopich od prirody. Dekuji.... ;)
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Vlado222 »

kodlNAD píše:Prosim pekne, ve vlaknu pod timto, nekdo pise, ze si poridil antivibracni nozicky pod zesilovac. Muze mi nekdo s pritomnych vysvetlit k cemu to je dobry? Jediny, co me napada, ze proti vlivu Schumannovy renozance, aby se knoflik volume samocine neotacel jakymkoliv smerem, pak bych tomu i rozumel. =))

Vyzerá to tak že niektorí ľudia radi vyvolávajú slovné konflikty a roztržky a že im nejde o dobro veci a to aby sa niečo dozvedeli alebo prispeli do fóra nejakou osobnou skúsenosťou. A tak keď sa nič nedeje,tak pohľadajú nejaké prachom zapadnuté kontroverzné vlákno a v ňom sa na niečo posmešne spýtajú. :sad:
Na takých ľudí je najlepšie nereagovať.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od timcs »

Pozri sa na soundcare.no, možno tam nájdeš odpoveď na tvoju otázku.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

V zadnym pripade si nechci delat z nekoho legraci. Jen nevim jak to funguje, tak se ptam. Polozim tu otazku jinak. Jsem tu cca rok, vetsinou jen tise ctu a nasavam informace. Dejme tomu, ze se chystam poridit si high aparat. Financni stranka neni problem. Mam vyreseny zesilovac, cd prehravac, gramo, repro, kabelaze a to vse z sesbirane z vasich rad a zkusenosti a v neposledni rade z vlasni zkusenosti z navstev po studiich atd. Mam poreseny filtry, nozicky pod repro, gramo a cd. Veskere informace jsem si nasel zde, nebo na netu, vse se da racinalne vysvetlit co a jak funguje a jaky vliv to ma na vysledny zvuk nahravky. Doposud jsem v obraze. Zatim mam problem se tremi vecmi a to: hroty pod zesilovacem, demagnetizerem na cd a Schumannovym rezonatorem. Kdyz mi to nekdo polopate vysvetli, jak to funguje, bez emoci, ciste technicky, fyzika, vzorce, schema atd.. ma u me flasku dobreho vina. Nemam za potrebi si tady z nekoho strilet, jen chci rady. Dekuji a jeste jednou se omlouvam, pokud jsem se nekoho dotkl.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od lachim »

kodlNAD
v tom případě doporučuji si vypůjčit ceraball, soundcare, vibrapod a nejlépe pak "podpřístrojové nožky" od nordost.
jsou nejdražší, ale píšeš, že: "Financni stranka neni problem". (osobně bych dnes koupil již jen ty nordost)
pak už ti zbývá jen zkoušet a zkoušet. jen a jen na svém pořešeném aparátu. buď vrátíš nebo koupíš.
někde je to slyšet hodně. někde vůbec. záleží na sestavě a akustice.
pokud máš např. boule na basech (jinak nevhodnou akustiku), pak to nebudeš slyšet nijak.
:-)
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

lachim: (Kdyz mi to nekdo polopate vysvetli, jak to funguje, bez emoci, ciste technicky, fyzika, vzorce, schema atd.. ) Na co mi prosim odpovidas? Ja se ptam jak a ne co? ;)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od lachim »

kodlNAD

já ti to vysvětlit neumím. ani to nemá smysl. (a s emocemi to nemá nic společného)
grafy jsem k tomu osobně nikdy nikde neviděl a budu se opakovat:
solution montuje pod své monobloky antivibrační nožky finite element. Na dotaz jejich smyslu v mnichově na high-endu 2013 švýcar odvětil, že přínos změřit neuměli, ale s ceraball classic jim to prostě "hraje" lépe.
buď si to vyzkoušej nebo ne. teoretizovat od klávesnice je v tomto směru totálně na pytell. fakt.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od fotolaik »

lachim : cokoliv zkusit je moc prace a Ty si zbytecne opotrebovavas klavesnici
ideal je to nastudovat pekne od klavesnice a monitoru z grafu a pak to preci bud rovnou koupit ( pokud me graf uspokoji) a nebo zavrhnout ... nejde prece o zvuk, jde o technicke reseni, ktere musi jit ruku v ruce s grafy :crazy:
a to si neumim predstavit ten průser, kdyby to nahodou u nekoho fungovalo a nebyl k tomu graf a technicke vysvetelni, proc tomu tak je - co pak ????

kodlNAD - napis vyrobcum ( predpokladam, ze z FInEl a Nordostu Ti neco odepisi) - ale zda Te to uspokoji natolik, aby jsi sahl do bankomatu a cokoliv koupil, to nevim ..
DD

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od DD »

kodlNAD

na tuto temu je dost publikovanych clankov ale velmi pochybujem ze by tu mal niekto o to realny zaujem (teraz nemyslim tie googlitelne infos ale normalne odborne prace, ktore su spoplatnene) - samozrejme su to informacie castokrat z komercnych dovodov v nadnesenej forme podavane a obzvlast je podozrive, ked to obhajuju ludia ktori uvazuju v style, ze sietovy kabel musi mat dlzku v nasobkoch 50 pretoze tolko hertzov je v zasuvke :cool:
grafy mas napr: http://6moons.com/audioreviews/gregitek/gregitek.html
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

DD: dekuji, prostuduji, konecne neco, ceho se chytit. :thumbup:
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

DD: tak clanek je moc pekny, presne takhle si to predstavuji, akorat ten clovek resi vibrace s cd playerem Shanling, jak jsem psal u cd, grama, repro je vec uplne jasna. Zesilovac je to, oc tu bezi... ;)
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od aretax »

Hroty a nožičky, rôzne podložky (drevo, sklo, kameň) - je to všetko iba o vibráciách - aj pri zosilňovačoch a kábloch.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Neketeri z nas uz nepremysli o grafech a technickem vysvetleni, ac jsme treba vzdelanim technici. Proste jsou veci mezi zemi a nebem, kde je lepsi to jit proste zkusit a nepatrat.

Ja napr. posloucham poslednich cca 10 dnu veci (viz. me vlakno) a trapil jsem se - basy proste najednou nikde, patrani, posouvani, stres ....NO a dnes jsem mel telefonat s radou -vyhod misky, ktere mas pod hroty na stojanech a postav hroty primo na podlozku ci nejaky kus koberce. AAAAA - cumel jsem jako telatko - proste objem basu nekolikanasobne vetsi. Tak mi to ted nekdo technicky vysvetlete ;) . Nebo radeji neeee :!:
Posun beden o 20 cm k sobe a 20 cm blize ke zdi a zmena jako prase.

Stejne tak chovani stejnych power cables na trech ruznych sestavach - prinosy naprosto ruzne. Kde je technicke vysvetleni?! Proste to tak je.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Vyhoď hroty, dej gumu, to je highend.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Vlado222 »

kodlNAD - Antivibračné nožičky by mali odstraňovať, pohlcovať,, lepšie povedané odvádzať do priestoru nežiadúce rezonancie z audiokomponentov, ktoré sú rozochvievané zvukom v miestnosti, (aj keď je rack ťažký a vďaka svojej váhe, sa nechveje) poprípade brumom tráf v komponente. Platí to aj pre zosíky nielen pre CDP.
Skús si pustiť hudbu hlasnejšie a priložiť zľahka dlaň na audio komponent. Ak nepocítiš žiadné chvenie komponentu, tak ich nepotrebuješ. Nehovorím o reprákoch. :smile:
Finite elemente vyrába okrem nožičiek za týmto účelom aj absorpčný puk ktorý sa pokladá na audio komponent. -> http://www.tophudba.sk/finite-elemente-resonator-1135
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bh69 »

lachim píše:Nač měřit něco, co lze zjistit poslechem nebo slepým testem?
a on ty slepy testy nekdo seriozne delal ? jsou dostupne nejake vysledky ?
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bh69 »

Vlado222 píše:nežiadúce rezonancie z audiokomponentov, ktoré sú rozochvievané zvukom v miestnosti, (aj keď je rack ťažký a vďaka svojej váhe, sa nechveje) poprípade brumom tráf v komponente. Platí to aj pre zosíky nielen pre CDP.
Skús si pustiť hudbu hlasnejšie a priložiť zľahka dlaň na audio komponent. Ak nepocítiš žiadné chvenie komponentu, tak ich nepotrebuješ.
super, potvrzujes co jsem napsal vyse - ze to je otazka vibraci skrine nebo vibraci od trafa. Myslim, ze to mohou vzit i odpurci (kteri logicky polemizuji s tim, ze v zesilovaci neni nic co by vibrace od zvuku mohly ovlivnit). Pokud ma zesilovac trafo v poradku a rigidni konstrukci a primerenou vahu, tak to bude hrat s nozickama jako bez nich. To same v pripade lidi poslouchajicich potichu :-)
DD

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od DD »

kodlNAD píše:... jak jsem psal u cd, grama, repro je vec uplne jasna. Zesilovac je to, oc tu bezi... ;)
bh69 píše:... Myslim, ze to mohou vzit i odpurci (kteri logicky polemizuji s tim, ze v zesilovaci neni nic co by vibrace od zvuku mohly ovlivnit)….
mikrofonicky efekt http://en.wikipedia.org/wiki/Microphonics
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od Vlado222 »

bh69 píše:super, potvrzujes co jsem napsal vyse - ze to je otazka vibraci skrine nebo vibraci od trafa. Myslim, ze to mohou vzit i odpurci (kteri logicky polemizuji s tim, ze v zesilovaci neni nic co by vibrace od zvuku mohly ovlivnit). Pokud ma zesilovac trafo v poradku a rigidni konstrukci a primerenou vahu, tak to bude hrat s nozickama jako bez nich. To same v pripade lidi poslouchajicich potichu :-)
Áno je to otázka vybrácií (rezonancii) skríň komponentov. Nič iné v tom netreba hľadať.
Otázka je čo človek rozumie pod tichým počúvaním. A pri akej hlasitosti zvukové vlny ešte nerozochvievajú skriňu komponentu.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od fotolaik »

pajuna : no jo, ale kolega kodlNAD potrebuje grafy a technicka vysvetleni ... to je jedno, ze neco funguje ( a neco ne), jak k tomu neni technicke vysvetleni ~x(
proc neco zkouset, kdyz je to prece z technickeho hlediska asi hloupost a jeste navic to nejde zmerit !
lepsi se do podobne debaty nepoustet - dopadne to jako ve vlakne kabely ( tam zase myslim exceloval forfans )
BVaudio

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od BVaudio »

Áno je to otázka vybrácií (rezonancii) skríň komponentov
Je to otázka vplyvu týchto vibrácií na prenos, prípadne zmenu signálu, to je celé. A toto sa dá zmerať, nie je to nič mimoriadne,alebo laicky odskúšať.
Stačí dať ucho na reproduktor pri stopnutom prehrávaní a poklepať na zosilňovač alebo preamp..Čo možno budete počuť, je mechanický zvuk z tých krabíc, nie zvuk, signál z boxov, nakoniec ten sa dá jednoznačne zmerať a svorkách boxu. Ak bude niečo počuť z boxov, treba tie komponenty vyhodiť, je to zbytočná námaha. ;) . Pri slušnom výrobku môžete gumeným kladivom otĺkať zosilňovač, z reproduktorov nebude počuť nič. Bohužiaľ mikrofoničnosť niektorých elektrónok je iná vec, podľa typu a výrobcu.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

fotolaik: naopak, ja jsem spokojen. Nahodou velice zajimave vlakno, par lidi sem hodilo odkazy a odkazy velmi poucne. Alespon pro me veliky prinos. Dnes si pujcim merak vibraci a o vikendu provedu par mereni, rad se se vsemi podelim o vysledky. (pokud mi merak pujci ;) )
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od aretax »

bh69 píše:
lachim píše:Nač měřit něco, co lze zjistit poslechem nebo slepým testem?
a on ty slepy testy nekdo seriozne delal ? jsou dostupne nejake vysledky ?
A prečo tie seriózne testy neurobíš Ty? Ty neveríš a čakáš, že Ťa niekto bude presviedčať? Každý si ladí aparatúru pre seba a u seba doma a väčšinou nepotrebuje nikomu nič dokazovať. Stačia mu vlastné uši. Na fóre publikuje to, čo zistil iba preto, aby informoval ostatných. Prečo to neurobíš aj Ty? Nie je to jednoduchšie, ako sa vysmievať? Ak nebudeš počuť žiaden výsledok (nielen kladný!!!), tak je možné, že Tvoje prístroje sú málo citlivé a nepotrebujú žiadne doladenie ani nožičkami, ani rôznymi podložkami. To isté platí aj pre dopasovanie káblov. Nie všetko, čo sa deje okolo nás sa dá merať a zaznamenať. Keď si urobíš tie testy a zistíš rozdiely vo zvuku (ak si ochotný ich aj priznať), som zvedavý, ako ich zaznamenáš do grafov a rovníc. Naozaj nepoznám ľudí, ktorí by investovali do rôznych podložiek a nožičiek (ktoré väčšinou ani nie sú vidieť) len preto, aby si dokazovali voodoo účinky. Ja osobne som Ti ochotný kedykoľvek predviesť rozdiely medzi rôznymi druhmi nožičiek. Urob to aj Ty a dokáž, že sa výmenami nožičiek zvuk nemení.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od bh69 »

aretax - uklidni se ... ja se docela slusne zeptal, jestli takove testy existuji.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od kodlNAD »

Presne tak, jsme na foru, kde se vede diskuze a to je taky o tom ctit jine nazory. Budme k sobe prosim tolerantni. ;) Jinak pristroj uz mam na vikend pujceny doma. Jedna se o SKF CMAS 100-SL. O vikend se do toho pustim, vse zdokumentuji, vyfotim.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od pajuna »

bh69 píše:
lachim píše:Nač měřit něco, co lze zjistit poslechem nebo slepým testem?
a on ty slepy testy nekdo seriozne delal ? jsou dostupne nejake vysledky ?
Honzo,
promin, ale ty kdyz neco napises, jde jen o teorie, pohled technika, ktery proste nikdy nezvedne zadek a nezajede si neco slusneho poslechnout, nevezme kabely, sluchatka, nebo cokoli, kde je subjektivne slysitelny rozdil a nic nevyzkousi. Stale jen zpochybnujes to co lidi vyzkouseli, protoze dle tveho to technicky nemuze mit prinos. Kolik si navstivil lidi z oblasti "hifi" a prohodil komponenty nebo prislusenstvi? Jednou za cas se tady objevis a provokujes lidi, kteri maji zkusenosti a neco slyseli. Tva otazka o slepem testu a vysledcich je toho prikladem. Podobnym zpusobem si se ptal uz na min. dvou forech nekolikrat a dostal jasnou odpoved.
Ja jsem nekolikrat daval osobne vysledky z akci kde bylo vetsi mnozstvi lidi, konkretne co se kabelu tyce, posunu repro v mistnosti a dalsich.
Kvuli takovym otazkam a jizlivostem zde rada lidi sve konkretni zkusenosti uz nechce davat, protoze nemaji chut se dohadovat. V poslednich par dnech jsem mluvil se tremi z nich o jejich poznatcich. Napr. i neco z toho co zminil lachim jako ceraball, wenge, posunu a podlozeni repro, apod.
U me osobne vcera jasny prinost hroty/koberec/misky pod bednou. A abych nebyl obvinovan z toho, ze to co je drahe je lepsi, naopak zlepseni (subjektivne na basech)nastalo, kdyz jsem misky vyhodil pryc.
Ja vim, ze zakotvene pohledy v urcitem veku uz mame vsichni, ale obcas je potrebne otevrit vice oci, nedrzet se prirucek, nesedet jen u pc a zkusit i to co nekteri jini, co muze prinest jine poznatky a treba i uspokojeni v nasem konicku.
Anebo si trvat na svem, ale potom o tom bez jakehokoli podkladu nepresvedcovat ostatni. Myslime to s tebou dobre ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Vzal bych si kladivo a bouchnu do železa a pak do gumy :eek: , myslím nemáš doma nic na vyzkoušení . Jenže jak Vás už znám, potřebujete rady jen od odborníků na zvuk, za příspěvek se dopředu omlouvám, píšu neznale.....

Obrázek Obrázek

Před pár měsíci jsem poslouchal bedny highend, několikrát mi bylo zdůrazněno, stojí dva miliony. Jemně jsem naznačil, zvuk nic moc, okamžitá odpověď, ještě nejsou rozehrané :lol: Tohle píši mimo téma.

Paju, ber Intoshe a někdy doladíš bednami i akustikou.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Monte,
ty si me zase pobavil :lol: , uprimne!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od monte »

Víš proč jsem Tě pobavil, protože neznáš, jen tápeš.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od pajuna »

Bedny mam uz dvoje ;) , jeste mi ke spokojenosti chybi lampac - ale to az nekdy v budoucnu - urcite k tomu nekdy ale dojde.
Musime to tady trochu odlehcit a radeji si udelat prcu ze sebe, nebo se tady z tech podlozek, kabelu, hrotu brzy zblaznime :crazy:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
DD

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od DD »

cest vynimkam ale ludia ktori sa prilis zaoberaju nuansami typu podlozky pod kabel alebo donekonecna laboruju s hrotmi nemaju moc radi hudbu a castokrat nemaju ani prehlad ani o bazalnej hudobnej tvorbe najslavnejsich kapiel (moja osobna skusenost)
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od paul »

DD-také jsem byl kdysi u 3-4 maníků s vymazlenou a drahou sestavou,měli podloženou kabeláž atd.-ale pouštěli stále dokola ze své sbírky čítající 20-25 cd-ček audiofilní šukací jazzík.Ale nic proti gustu-akorát je potom tento aparát totálně nevyužitý.O kapelách a dobrých deskách nevěděli téměř nic,ale to už zavánělo snobismem.
Tady na foru co vím,tak mají většinou kluci velké sbírky a v muzice se orientují velmi dobře :thumbup: Zkušenosti s různými vylepšováky také mají,rád to čtu,ale na zkoušení podložek apod. věcí mě moc neužije.Ale třeba na to také někdy dojde,já si radši pustím pořádný bigbít a už radši ty drobné nuance moc nehledám,nebo bych se z toho musel zbláznit.Kvalita nahrávek a remasterů je totiž hrozná.
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od aretax »

A čo tá skupina ľudí, ktorí chcú počúvať obľúbenú muziku vo vysokej kvalite? Myslíte, že takí neexistujú? Prečo si myslíte, že sú iba takí, čo chcú mať super aparatúru, bez ohľadu na to, čo na nej budú hrať a potom "tí druhí", čo im nezáleží na aparatúre, iba na muzike?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
DD

Re: hroty pod prístroje - vplyv na zvuk

Příspěvek od DD »

aretax ved to nikto netvrdi ze neexistuju, len mam tragicky vela skusenosti s tymi druhymi a fakt sa mi uz zda ze cim vacsi audiofilny rypalek, tym mensi prehlad... chcelo by to trochu zhovievavosti (neviem preco ale na zahranicnych forach su tie interakcie diskutujucich menej konfrontacne)
Odpovědět