Tazitko na platnu

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Odpovědět
Vinco

Tazitko na platnu

Příspěvek od Vinco » 22 kvě 2020 21:45

https://www.synergisticresearch.com/acc ... rd-weight/
Novinka...Som zvedavy, ako to vyznie v porovnani so Stillpoints LPI...

J@nik

Re: Tazitko na platnu

Příspěvek od J@nik » 22 kvě 2020 23:06

To vazne das zato 900dol?

aretax

Příspěvek od aretax » 23 kvě 2020 06:15

Vyzerá to veľmi dobre, ale tá cena...Naozaj to treba najpv vyskúšať. Vinco, daj prosím vedieť výsledok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.

matori

Příspěvek od matori » 24 kvě 2020 07:48

Moc pěkné. Mám ale dotaz do pranice.Co to udělá s deskou (LP) když ji zatížím jen ve třech bodech a ne plochou? Není pak deska náchylná ke zvlnění? Těžko se z obrázku vyčte nebo odhaduje průměr toho "ložiska". Opravdu jsem také zvědav na praktickou zkušenost. Zajímavé řešení.

aretax

Příspěvek od aretax » 24 kvě 2020 16:47

Matori: ťažítko Ti LP nevyrovná. To by muselo byť naozaj poriadne ťažké a navyše Ti vyrovná iba tú stranu, ktorá je v strede vypuklá. Ťažítko sa používa hlavne na potlačenie rezonancií.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.

matori

Příspěvek od matori » 24 kvě 2020 17:03

Aretax- to co mi píšeš, je jasné. Spíš jde o to, že pokud známá exaktní věda jako geometrie jasně ukazuje, že kružnice (kulička) se s tečnou (LP) dotýká v jednom bodě, tak veškerá váha přítlaku je jen ve třech bodech. To s tím dotekem určitě v daném případě není jeden bod - přece jen ta plocha bude hodně malá- miniaturní. Tudíž zatížení bodové. Je tedy přítlak lepší ve třech bodech, nebo plochou? Určitě víš jaký je rozdíl mezi bodovým a plošným zatížením. Myslel jsem že pokud zatížíš nerovnou plochu (a to LP je) v jednom bodě, tak se ti to podle fyzikálních zákonu musí deformace projevit v místě jiném.

matori

Příspěvek od matori » 24 kvě 2020 17:10

Je to čistě teoretická otázka. Nic nekritizuju.

MilanP.

Příspěvek od MilanP. » 24 kvě 2020 19:17

matori píše:
24 kvě 2020 17:03
Aretax- to co mi píšeš, je jasné. Spíš jde o to, že pokud známá exaktní věda jako geometrie jasně ukazuje, že kružnice (kulička) se s tečnou (LP) dotýká v jednom bodě, tak veškerá váha přítlaku je jen ve třech bodech. To s tím dotekem určitě v daném případě není jeden bod - přece jen ta plocha bude hodně malá- miniaturní. Tudíž zatížení bodové. Je tedy přítlak lepší ve třech bodech, nebo plochou? Určitě víš jaký je rozdíl mezi bodovým a plošným zatížením. Myslel jsem že pokud zatížíš nerovnou plochu (a to LP je) v jednom bodě, tak se ti to podle fyzikálních zákonu musí deformace projevit v místě jiném.
Máš pravdu, podľa fyz. zákonov áno - ALE záleží na tvrdosti a pružnosti materiálu a veľkosti sily, ktorá naň pôsobí.
Vinyl, ako základný material je veľmi tvrdý. To by ťažítko muselo vážiť 100 násobok viac aby v ňom zanechalo malé priehlbinky.
Príklad /odolnosti proti pádu/:
Vinylová podlaha má tiež základ z uvedeného materiálu a je momentálne najodolnejšia voči poškodeniu.
Hrniec padol z výšky cca. 1m hranou na vinylovú podlahu a nič. Žiadna stopa...
Ak máš pochyby - každý má doma poškodenú LP, ktorá je zrelá do koša, polož do stredu 3 guličky a zaťaž cca. 10kg
Uvidíš, čo to urobí... :thumbup:

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 » 24 kvě 2020 19:24

Mne zaujalo to ladění červená/modrá podle stylu hudby. To je už i na mne voodoo a to je co říct. :lol: :angel:
Jsem zvědav na poznatky z praxe a i srovnání se Stillpoints LPI, který na mém seznamu "co si jednou koupím" už je, i když zatím nemá prioritu...

Obrázek
Analog1:OracleDelphiVImkII-GrahamPhantomIII-OrtofonA95
Analog2+3:Garrard401-SME3010R-MiyajimaKansui;SME3009S2imp-OrtofonCadenzaMONO
AMP:ARC REF2phono,REF5,TRONmono, PRIMARE, BD/CD: PRIMARE, Repro:Xavian,REL
BIŽU:Furutech,Nordost,AQ,Townshend

matori

Příspěvek od matori » 24 kvě 2020 22:28

Aretax- ta praktická zkouška mne napadla jako první. Ale přiznám se, že se mi zrovna moc nechtělo běžet do dílny a jakž tak něco vyrábět. Je to prostě zatím teoretická úvaha.
A co se těch vyměnitelných "špuntů" týká, tak to je majstrštyk, nebo.....

Fidji99

Příspěvek od Fidji99 » 25 kvě 2020 06:56

zabiny007 píše:
24 kvě 2020 19:24
Mne zaujalo to ladění červená/modrá podle stylu hudby. To je už i na mne voodoo a to je co říct. :lol: :angel:
Jsem zvědav na poznatky z praxe a i srovnání se Stillpoints LPI, který na mém seznamu "co si jednou koupím" už je, i když zatím nemá prioritu...

Zabiny - myslim, ze to su len inac pouzite tie zavazia, co uz par rokov predavaju, za cca 100 eur/ks - pripevnuju sa na headshell. Tiez je za tym nejaky pribeh - myslim, ze 10 farieb kazda meni zvuk uplne inym smerom.
Rovnake, len nafarbene inac - vyrovnavaju frekvencnu odozvu v miestnosti [idealne ich treba kupit cca 20].

Legenda hovori, ze ak sa pouzije spravne mnozstvo [666] a rozmiestnenie [pentagram] - vyvola ducha interpreta a ten sa zhmotni v miestnosti, aby zahral len tebe.
1) Martin Logan/Moon/Trinnov 2) ATC/Audio Research/Linn LP12 3) DK Trinnov+Neumann Active 7.2

Odpovědět