Zatížení beden

Doplňky - hifi stojany, podložky, hroty a ostatní doplňky pro kvalitiní poslech.
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatížení beden

Příspěvek od -Kocour- »

Podle me je velke vaha bedny vzdy vyhodou pro vysledny zvuk. Jenze realizovat to dodatecne muze prinest problem, ktere jsem uz zminoval. Bedna je nejak naladena, plus posluchac navykly. Jestlize bedna po pridani zavazi moc zhutni zvuk, slo by to vyresit zmenou stredu a vysek. Jenze toto se musi delat od zacatku ladeni bedny.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zatížení beden

Příspěvek od aretax »

Halíř píše: 19 črc 2019 20:47 Navic funguje i optopsychoakustika.....kdybych se mel pri poslechu koukat na ten nevzhlednej hnus na bedýnkách či komponentech,poslech by dostal poměrně vážnou trhlinu v pohodovosti. Poslouchám i očima.
Ja zas nie. Pri počúvaní mám väčšinou zatvorené oči. Potom sa zobudím.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lachim »

kocour
to máš určitě pravdu. jen by to v praxi asi nikdo takto ultimativně neřešil.
:-)
osobně jsem zkoušel zatížení beden vždy kotoučem 20 nebo 20+5 kg. min. tak u 10ti různých beden ? asi více než 10ti.
pokud to nějaké bedně ublížilo, našel jsem problém jinde v sestavě.
který jen lepší rigidita skříně odhalila.
za mě tedy...názor z praxe v kategorii beden 50 - 200.000 Kč za nové:
MĚ zatížení bedny závažím s výškovým profilem v centimetrech (rozhodně NE na bednu postavit 2 balíky poděbradky)
vždy pomohlo.
pokud nepomohlo, tak vyrobené lepší "usazení" měničů ukázalo problém jinde a po jeho nalezení/odstranění bylo zatížení bedny opět
jasným přínosem pro zvuk sestavy.
příklad s repro xavian xn360. ty bedny mají špičkový model výškáče. jak víš.
a stejně po zatížení bedny 25 kg bylo jasně slyšet, že se výškáč přestal jakoby "třepotat" na vrcholu skříně.
zvuk výšek se uklidnil a výškové tóny se usadily, vykreslily mnohem lépe v 3d prostoru.
ten pocit s "třepotajícím se" výškáčem "ve větru" si vybavuji i po těch cca. 15-ti letech.
tuhle fotku už jsi ty určitě viděl 10x.
někoho však třeba inspiruje k vyzkoušení na své sestavě.
DSC02431.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Zatížení beden

Příspěvek od lachim »

tyhle litinové "Nástavce" jsem měl ve 2 modelech. právě kvůli změně plochy stěny kolem výškáče.
zůstal překvapivě ten 2x vyšší. ale s 2x větší hmotností.
na mé tehdejší sestavě byla mnohem více slyšet váha než výška/difrakce.
ceny toho výkovku byla tehdy 2 lahve karibského rumu. za to by mi nidko vylepšení samotné xn360 neudělal.
ani roberto
:-)
novak.chotutice@seznam.cz
Příspěvky: 20
Registrován: 09 říj 2019 20:06

Re: Zatížení beden

Příspěvek od novak.chotutice@seznam.cz »

Jestli také mohu se svou troškou do mlýna.
Mám Mission 782, podle tvaru spodního soklu jsem nechal vypálit Fe desky 3x12 mm pod každou bednu, t.j. 12 kg pod bednu. Přišrouboval k původním
M8 závitům (ve kterých jsem měl hroty Soundcare). Vysoustružené svorníky také s vnitřním závitem do kterých opět přišly uvedené hroty. Nyní je bedna prakticky k nepřevržení.
Ale hlavně zvuk se výrazně zpřesnil, basy tolik nedoznívají. Jsem spokojen.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Jirka33 »

Halíř píše: 19 črc 2019 20:47 Navic funguje i optopsychoakustika.....kdybych se mel pri poslechu koukat na ten nevzhlednej hnus na bedýnkách či komponentech,poslech by dostal poměrně vážnou trhlinu v pohodovosti. Poslouchám i očima.
=)) Poslouchas očima? To jsi asi jiný živočišný druh :thumbup:

Zátěž ma cca 25kg. Posloucham jen v 100% tmě, abych ten hnus neviděl :ymdevil:
Screenshot_20200104_230330_com.alensw.PicFolder.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zatížení beden

Příspěvek od YamahaMan »

Jirka33 píše: 04 led 2020 23:05
Halíř píše: 19 črc 2019 20:47 Navic funguje i optopsychoakustika.....kdybych se mel pri poslechu koukat na ten nevzhlednej hnus na bedýnkách či komponentech,poslech by dostal poměrně vážnou trhlinu v pohodovosti. Poslouchám i očima.
=)) Poslouchas očima? To jsi asi jiný živočišný druh :thumbup:

Zátěž ma cca 25kg. Posloucham jen v 100% tmě, abych ten hnus neviděl :ymdevil:
Áno, niektorí sme iné živočíšne druhy a počúvame aj očami.
Viem o čom Halíř píše...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jirka33 píše: 04 led 2020 23:05 Posloucham jen v 100% tmě, abych ten hnus neviděl :ymdevil:
Tak si kup hezke bedny 🙈
Dieter Burmester
Quentin

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Quentin »

Dieter Burmester píše: 05 led 2020 09:58
Jirka33 píše: 04 led 2020 23:05 Posloucham jen v 100% tmě, abych ten hnus neviděl :ymdevil:
Tak si kup hezke bedny 🙈
To je drsné :silent:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jj, koupis si komponenty a pak musis poslouchat ve tme :shock:
Dieter Burmester
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Jirka33 »

To jo, hezci bedny uz u me byli, pravda, bohuzel hraly na prd :lol: Me se ale Virtuosi a zelezo libi :thumbup: Co se mi nelibi jsou lide na foru, a proto snima nediskutuji :razz:
ps: Pokud se posloucha pouze usima, clovek se 100% soustredi pouze na zvuk, a vnima ho mnohem vice, ale u vetsiny vasich sestav je to stejne jedno. Otevrete pivo z bramburkama a jdete poslouchat %-(
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zatížení beden

Příspěvek od YamahaMan »

Jirka33 píše: 05 led 2020 12:58 To jo, hezci bedny uz u me byli, pravda, bohuzel hraly na prd :lol: Me se ale Virtuosi a zelezo libi :thumbup: Co se mi nelibi jsou lide na foru, a proto snima nediskutuji :razz:
ps: Pokud se posloucha pouze usima, clovek se 100% soustredi pouze na zvuk, a vnima ho mnohem vice, ale u vetsiny vasich sestav je to stejne jedno. Otevrete pivo z bramburkama a jdete poslouchat %-(
Mne je to v podstate jedno, ale byť tebou, písal by som takéto samoľúbe tvrdenia až keď si to 2x rozmyslím.
Veľa ľudí sa to môže dotknúť.
A pivo som si práve otvoril, ale nie "Z" branbúrkama ale s jitrnicí...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zatížení beden

Příspěvek od aretax »

Jirka33 píše: 05 led 2020 12:58 T Co se mi nelibi jsou lide na foru, a proto snima nediskutuji :razz:
Ale ... diskutuješ !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Halíř »

Jirka33
To, ze posloucham ocima bylo mysleno jinak. Mam vadu sluchu, skoro vubec neslysim, tak musim poslouchat ocima. Slepec nevidi, tak se ridi hmatem a cast jeho nefungujiciho organu prebira treba jeste vytribeny sluch. Ty to mas preci podobny, jak napovidaji tvoje posty, nepracuje ti mozek, tak holt jeho funkci v tvym pripade prebralo tlusty strevo. Nic jinyho v tom nehledej.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Jirka33 »

=)) jo. Po cteni prispevkuch zde uz me vazne odesel mozek.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zatížení beden

Příspěvek od Halíř »

Tak pokud ctes nejnovejsi prispevky v pytlove vlakne, nedivim se ti. Jedinej kdo tam tu znamou financni taškařici zvanou "letadlo" jeste stale nepochopil, je nick "Oslíčku otřes se".
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zatížení beden

Příspěvek od YamahaMan »

Oprášim toto vlákno. Tento mesiac som mal v pláne otestovať nejaké SUT ale v baráku nám kopú a opravujú už mesiac 60 rokov staré elektrické prípojky. Stále to vypadáva, takže ani počúvanie nie je veĺmi možné, skôr dosť obmedzené.
Všimol som si, že viacerí majú majú zaťažené zdroje a phono preampy rôznymi pukmi a ťažítkami.
Objednal som na skúšku sklenené tehly, podlepil som to priesvitnými silikonovými "cuplíkmi" a aj zostali.
Každá má 3,5 kg a drží lepšie ako kotúčik z činky....
1649015972188.jpg

1649015972178.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět