Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

davidhighend píše:Co jsem četl na názorech tak Milan Černohorský ma zdravotni problémy a supra ma teď zastoupeni u http://www.supracables.cz/
Snad to pomůže.

Davide, Mirku,
díky moc za pomoc ^:)^
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

davidhighend píše:Co jsem četl na názorech tak Milan Černohorský ma zdravotni problémy a supra ma teď zastoupeni u http://www.supracables.cz/
Snad to pomůže.

Už se mi emailem ozval Milan Černohorský a pěkně mi popsal vlastnosti Supry za což mu děkuji. Už tuto značku nezastupuje, ale dal mi odkaz na nového dodavatele. Je to stejný odkaz co sem dal David, díky :thumbup:.
Mark Levinson
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

to Mark Lewinson:

Ahoj. Prosim Ta aku si nakoniec vybral tu SUPRU, LoRad 3G 1.5 alebo LoRad 3G 2.5???

A aku si dal (alebo planujes dat) medzi to poistkovu skrinu resp. poistku??

Dik za kratke info
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Chtěl jsem Supra LoRad 3G 2.5, ale Supra prý teď není skladem v ČR/SR, jak už bylo uvedeno v tomto vlákně-změnil se výhradní dovozce a ten nový ještě asi nemá zboží. Jinak mám i ten kabel doporučený Petrem ( Lapp Kabel original Ölflex FD 891 CY 3G2,5 mm), takže mohu porovnat. Napojeno to bude v rozvaděči na pojistkový odpojovač, zatím nevím jaký..... :?:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Pojistkový odpojovač bude zřejmě Wöhner, který mi doporučil Petr5 nebo AHP-original klangmodul III., který mi doporučil Pytell. V úvahu připadá ještě Ferraz shawmut a taky mám doma jeden obyčejný od OEZ. Zatím je vše v řešení, kabel Supra není v ČR/SR stále k sehnání, Cardas je v jednání. Tak uvidíme jak to všechno dopadne.
Mark Levinson
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

Ja idem tiez do AHP Klangmodul III a kabel som si uz objednal Cardas In Wall. V pondelok idem pon. Uvazoval som aj nad tym LAPP kablom, ale proti supre a cardasu je to o dost slabsie. skor na bezne instalacie ako na hifi.
Potiahnem to v liste a zakryjem sadrokartonom. na to pojde OBIFON Silent Wall. mam z toho hruzu - bordel, prach, hluk, vydavky. Ale treba to spravit lebo z toho mojho stareho bytu uz mam hrozu. teda najma z tej hlinikovek elektrickej siete.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Guliver »

anawak píše:...na to pojde OBIFON Silent Wall.
Malý Offtopic: máš asi viac informácií o tej Silent stene, na ich stránke skoro nič nie je. Skladba, Spôsob realizacie, cena...
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

Guliver píše:
anawak píše:...na to pojde OBIFON Silent Wall.
Malý Offtopic: máš asi viac informácií o tej Silent stene, na ich stránke skoro nič nie je. Skladba, Spôsob realizacie, cena...
Silent Wall je sklotkanina ( nejaka specialna) a viac o tom neviem. Na tom je nanesena omietkova vrstva. Vedia to pospajat tak, ze nevidno spoje. Ci sa im to podari aj u mna, uvidim az po realizacii. Cena je cca 70 Eur stvorec(plus sadrokarton 30 az 40 Eur stvorec). Ale funguje to. Bol som pozriet nejake instalacie a naozaj je to super.
Moze sa to montovat rovno na stenu alebo sa to montuje na sadrokartonovy obklad. Hrubka sa pouziva 5 cm na strop a 5 alebo 10 cm na steny.
Ja som dal 5 cm na strop a 5 sm na stenu, lebo pod tym mi este budu robit sadrokarton. Ked sa na to pozries a nevies, ze je to tam, tak si nevsimnes, ze to nie je omietka ale dalsia stena.
Viac ti povedat neviem. Ale urcite budem priebezne davat info ako to pokracuje.

do toho sa samozrejme a integrovat ( s tym zakryt) cele elektricke vedenie a zasuvky.
Nechcem frezovat drazky do toho panelu. Susedia by ma zavrazdili. Dam to do list a cele to bude zakryte tymito falosnymi stenami. Celkove zmensenie priestoru by nemalo presiahnut 10 cm s kazdej strany. Co je, si myslim, za klud od susedov a klud od dozvukov a rezonacii, slusna dan.

Ja firmu obifon poznam uz asi 10 rokov a referencie maju velmi dobre. takze som detailne neskumal z coho to je a ako to montuju.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Guliver »

anawak píše: Ale urcite budem priebezne davat info ako to pokracuje.
Tak to ťa pekne poprosím keby si bol ochotný urobiť fotodokumentáciu z postupu prác a ako si spokojný s realizáciou. Mal by som o také niečo záujem keď sa to ukáže OK.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od enregistree »

anawak píše:a kabel som si uz objednal Cardas In Wall. V pondelok idem pon. Uvazoval som aj nad tym LAPP kablom, ale proti supre a cardasu je to o dost slabsie. skor na bezne instalacie ako na hifi.
V cem je to slabsi? Pokud v prurezu – Lapp dela do 2AWG (35mm2), coz je samozrejme extremni a nepotrebna hodnota. Cardas neni stineny a ma 5mm2 (10AWG, snese vic proudove zateze nez hlavni domovni jistic, pravdepodobne).
L_u_k_a_s
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

enregistree píše:
anawak píše:a kabel som si uz objednal Cardas In Wall. V pondelok idem pon. Uvazoval som aj nad tym LAPP kablom, ale proti supre a cardasu je to o dost slabsie. skor na bezne instalacie ako na hifi.
V cem je to slabsi? Pokud v prurezu – Lapp dela do 2AWG (35mm2), coz je samozrejme extremni a nepotrebna hodnota. Cardas neni stineny a ma 5mm2 (10AWG, snese vic proudove zateze nez hlavni domovni jistic, pravdepodobne).
No hlavne v tom, ze to vobec nie je kabel do steny! Je to kabel pre energeticke rozvody na manipulatory, roboty, plosiny a neviem co este. V dalsom to ani nesplna normu na umiestnenie do steny pretoze zili su zo spletanehpo vodica a to norma - aspon u nas, nedovoluje. Musi byt pevny vodic (drot).
Tak asi preto to je o nicom pre montaz do steny. Ze ma dobre parametre je sice fajn, ale mozem ho dat na ovladanie vytahu, nie na elektricku pripojku do bytu.
Aspon tak mi bolo vysvetlene zastupcom LAPP Kabel, ktory k nam chodi do firmy predavat kable. A minieme ich teda hodne....
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

Mimochodom SUPRA LoRad je zial tiez na instalaciu do steny (pod omietku) z hladiska normy NEVHODNA. To znamena, ze ak budeme chciet od elektrikara papier o instalacii. Tak nam ho neda.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

anawak píše:Mimochodom SUPRA LoRad je zial tiez na instalaciu do steny (pod omietku) z hladiska normy NEVHODNA. To znamena, ze ak budeme chciet od elektrikara papier o instalacii. Tak nam ho neda.
Dle dovozců má certifikát pro instalaci pod omítku.
Tak teda nevím jak to je :?:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od enregistree »

anawak píše:V dalsom to ani nesplna normu na umiestnenie do steny pretoze zili su zo spletanehpo vodica a to norma - aspon u nas, nedovoluje. Musi byt pevny vodic (drot).
Tak asi preto to je o nicom pre montaz do steny. Ze ma dobre parametre je sice fajn, ale mozem ho dat na ovladanie vytahu, nie na elektricku pripojku do bytu.
Aspon tak mi bolo vysvetlene zastupcom LAPP Kabel, ktory k nam chodi do firmy predavat kable. A minieme ich teda hodne....
Diky za upresneni, s temi plnymi vodici – na tom asi neco bude, ale v tom pripade bych no nepouzival ani pro bezne rozvody ve zdech.

Vybavuji si, ze kabely do steny by mely mit barevne kodovani (L modry, N hnedy nebo cerny, E zlutozeleny nebo zluty), ale presneji by se k tomu musel vyjadrit nekdo kdo zna normy, ktere u nas v souc. dobe plati. Je v tom strasny zmatek – viz zasuvky francouzsko-belgicky system nebo Schuko.
L_u_k_a_s
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

Ja viem len tolko, ze dnes bol u mna elektrikar a povedal, ze to musi byt plny vodic. Ze na ziadny iny mi neda reviznu spravu. Volal som kamosovi, co robi elektroinstalacie v domoch, a povedal mi to iste.

Cardas In Wall je plny vodic - drot.
Supra je spletana a LAPP (ten konkretny model) tiez.

Normu treba najst niekde na internete. Mysli, ze ceske aj slovenske budu rovnake.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od PMA »

Barvy vodičů pro elektroinstalaci - připojení zásuvek stále platí. Prodejce kabelu, který neodpovídá, to bude možná zpochybňovat, ale barevné označení stále platí.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od fox »

Ostravská komora měla včera schůzi na Spolku.
Taky jsme si povídali o tom, jak se těšíme na kolaudaci poslechovky. Prý budou taky chlebíčky a šampaňské. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

Aj toto je dobry kabel pod omietku. Len jeho cena je zavratna - 68 Eur meter.

AMBER Studi Power

Obrázek
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

fox píše:Ostravská komora měla včera schůzi na Spolku.
Taky jsme si povídali o tom, jak se těšíme na kolaudaci poslechovky. Prý budou taky chlebíčky a šampaňské. :D
No neviem presne o kolaudacii u koho je rec ale na tu moju vas samozrejme rad pozvem. Ceske pivo, argentinske steaky a tak podobne. ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od fox »

Bavili jsme se o kolaudaci našeho kamaráda ML. Ale, pokud nás pozveš, určitě rádi přijedeme.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

anawak píše:Aj toto je dobry kabel pod omietku. Len jeho cena je zavratna - 68 Eur meter.

AMBER Studi Power

Obrázek

To je podobné jako Furutech FP-Alpha 3, super kabel, ale cena cca 110,- €/metr!
To mi příjde opravdu hodně, při 15 metrech, které potřebuji by mne to vyšlo na cca 40.000,- Kč :!:

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od jirie »

Možná to bude ode mne trošku diletantské, ale co takhle dát předimenzovaný husí krk od krabice ke krabici, nebo od rozvaděče ke krabici,natáhnout to co vyžaduje norma, pak to všechno zkolaudovat , zrevidovat a pak vyměnit za Supra nebo cokoli jiného (lepšího)jednoduchým vytažením jednoho současně se zatažením a zasvorkováním druhého :?:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

A ked sa nieco stane (posere) a zhori ti dom alebo nedaj Boze niekto v nom, budes si to do konca zivota vycitat, pripadne nieco horsie?? Asi radsej nie. S tymito vecami sa netreba zahravat. Elektrika je dobry sluha ale zly pan.

to ML: no nebudem precenpovat svoje moznosti a ostanem pri cardase. Ten Furutech sa mi velmi paci ale je to Ku....va drahe.
Odar

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Odar »

jirie --> Vynikajuci napad :clap: Ale praktizuj si to sam vo vlastnom dome (so svojou rodinou) ~x(
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od jirie »

Mám 16 m Supra LoRad 2.5 v liště od rozvaděče a pak volně v opletu do filtru Supra.
Myslím, že není třeba přehánět. ~x(
Norma je sice norma, ale kolik instalací funguje léta bez problémů přestože to DNES již normě nevyhovuje.
Pokud do zásuvky nepřipojím elektrický sporák a ještě přímotop nemyslím, že by se to nějak teplotně projevilo na kabelu.
Za pár let si zase nějaký ouřada znovu přitvrdí normy a co pak?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Jirie,
prosím Tě jak jsi spokojen s tou Suprou? Případně jak se toto zapojení projevilo na zvuku?
Dík.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: GENESIS-Live Japan mini LP Nové nerozbalené

Příspěvek od jirie »

Vzhledem k tomu,ze jsem mel pred tim take samostatny privod,ale jen obyc. medene draty to nebyl zase takovy skok. Po pripojeni na nove vedeni s filtrem to je vsechno takove prirozenejsi. Je to cenove velmi prijatelne reseni,ale oddelovaci trafo nebo pracku to samozrejme nenahradi. Chci si to sve doplnit o pojistkovy odpojovac a vymenim i vsechny pojistky v pristrojich. Podle zkusenosti ostatnich je to take slyset a je to investice za par tisicovek. Cela problematika je individualni podle toho,jak ma kdo doma zaneradenou sit.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od fox »

Mám taky samostatný přívod k hifi. Protože se jedná o podobný kabel, jako má jirie, který je taky ukrytý v plastové liště, pokaždé po ukončení poslechu kabel odpojuji na jističi.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Obrázek
[/quote]

Osobně bych se hlavně pojistil proti požáru :lol: v dobrém :lol: 300W bloky s tím pleteným kabelem zahýbou , nebo ne.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Supra v pondělí dorazila do ČR a dnes požadovaný kousek ke mně, konečně mohu pokračovat..... 3:-O
Monte, 2,5 měď to je na 3600W!
Mark Levinson
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Viktore chci Tě jen jemně varovat co se může stát. Zrovna včera bylo v TV, jak vyhořel dům, podkroví od elektroinstalace, po rekonstrukci. Ono ty pletené žíly se daleko víc zahřívají a jiskří, viz různé prodlužky. Už mnohokrát jsem zkracoval, opravoval ohořené konce plus vyražené pojistky i když je to malinko něco jiného.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od zappa »

I já bych se přimlouval za 4mm čisté mědi nepleteného drátu,rezerva je rezerva.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
MilanTuma
Příspěvky: 3
Registrován: 07 říj 2011 19:36

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od MilanTuma »

monte píše:Ono ty pletené žíly se daleko víc zahřívají a jiskří, viz různé prodlužky. .
Tak toto bych prosil blíže osvětlit. V silnoproudu totiž mají slaněné či lankové vodiče stejnou proudovou zatížitelnost jako vodiče z tvrdého drátu. Tak tu nešiřte nepravdy! Ty prodlužovací šňůry a kontakty v nich mohou "hořet" z jediného důvodu, a to nedokonalého kontaktu či nedostatečného průřezu a tedy přetížení, např. 0.75mm-2 a 10A.

I já bych se přimlouval za 4mm čisté mědi nepleteného drátu,rezerva je rezerva.

Oproti 2.5mm si moc nepomůžete, jen to bude znatelně dražší. Jelikož v případě uložení v dutých stěnách či lištách je to 16A při 2.5mm-2 a 20A při 4mm-2. Tou čtyřkou si pomůžete znatelněji leda v impedanci, tedy menším úbytku napětí a rychlejším vypínacím času předřazeného vypínacího nadproudového prvku. Proudové zatížení vodiče nestoupá, jak by se mohlo letmo říci průřezem, ale plochou vodiče a to právě z důvodu jeho chlazení.

Dále, ano 2.5 mm-2 kabel snese bez problému 3600w, tedy 16 ampér při 230 voltech, to oteplení je typické a zcela běžné.

No a když v TV uvedou příčinu požáru elektroinstalaci? Zkrátka TV je bulvár a zjednodušuje složitější věci, aby tomu rozumělo co nejširší spektrum lidí. Povětšinou za požáry mohou právě nedokonalé kotakty, které se při průchodu proudu přehřívají a pak zapříčiní vznik požáru. Např. zkuste si test hořlavosti těch klasických bílých prodlužovacích šňůr za cca 75 Kč ze všemožných obchodů pomocí zapalovače, ten plast odkapává v hořlavých kapkách a i tak padá např. na koberec. Rozhodně se nejedná o samozhášivý materiál, např. UL94-V0.
MilanTuma
Příspěvky: 3
Registrován: 07 říj 2011 19:36

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od MilanTuma »

Proudové zatížení vodiče nestoupá, jak by se mohlo letmo říci průřezem, ale plochou vodiče a to právě z důvodu jeho chlazení.
Omlovám se za chybu, nejde to již editovat. Tedy správně proudové zatížení vodiče nestoupá, jak by se mohlo letmo říci průřezem, ale "délkou" obvodu průřezu samotného vodiče.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Milan Tuma : Děkuji za Váš příspěvek, jsem stejného názoru. Proto jsem doporučoval 3x2,5 M.Levinsonovi. Nesmíme zapomínat, že v každé domácnosti se bude vliv samostatného přívodu k hifi chovat odlišně, protože v dané oblasti mohou být zcela odlišné vlastnosti přepětí či podpětí a taktéž výše zkreslení, které vytvářejí různé elektrospotřebiče, vypínače apod.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Tak tu nešiřte nepravdy! Ty prodlužovací šňůry a kontakty v nich mohou "hořet" z jediného důvodu, a to nedokonalého kontaktu či nedostatečného průřezu a tedy přetížení, např. 0.75mm-2 a 10A.
Zdar Milane, šalamounská odpověď. Nebudu se přít o teorie, ale jen vycházím z praxe doma, nic víc. Právě vytvořit z pleteného drátu v zásuvce dokonalý spoj je problém. Šroubky se časem povolí, to mi nikdo nevyvrátí. Nedávno, asi po roce jsem vyměňoval u bodovky v podhledu blbou žárovku. Fáze skoro dva cm ohořelá (špatný spoj na světle). Říkám si pěkné, na vyhoření, nová instalace od elektrikáře. Jelikož nejsem elektrikář, nebudu se s nikým hádat o detaily a normy, předpisy atd.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Pytell »

Milam Tůma až na nějaké drobnosti ( nebudu zde rozebírat ) plný souhlas :clap:

monte : cituji : Jelikož nejsem elektrikář, nebudu se s nikým hádat o detaily a normy, předpisy atd. Ale někdy píšeš uplný blbosti a pak mi píší lidé jak to vlastně je, drž se svého čemu rozuníš, pleas.... Jak píšeš -- pletený drát -- neexistuje, pouze a jen pletené vodiče !!! A tzv. lícna ( pletený vodič ) je dobrým zvykem ukončit krimplovací dutinkou nebo procínovat a máš spoj jak s plným vodičem ....... A jest li udajný elektrikář takhle odbyl instalaci, tak by měl okamžitě ukončit živnost.....
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Víš co Pytle, na mne se vykašli, lepší je napsat svůj názor na problém. Určitě můžeš oslnit odborníky, ale já beru forum jako diskuzi. Taky jsem mohl hned napsat PetrJ napsal, spotřebič produkuje zkreslení, spíše rušení. Ale proč bych ho urážel. Domácí zapojení elektriky není složité, většinu oprav a zapojení si provedu sám. Co jsem vzpomněl byla provozovna, která potřebovala revizi a kolaudaci. Ať si koupí, zapojí Viktor co chce. Jde jen o otázku, kterou sám vznesl jako téma. Uvědom si, napsat názor už není trestné. Nakonec je velmi zbytečně Merhautovsky urážet druhé.
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Ještě bych dodal, prostě jenom nesouhlasím vést na zásuvku pletený vodič. Je to můj názor a to je vše, svět nespadne.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Peer »

Děkuji Milanovi a Pytlovi za jasné vysvětlení problematiky. :thumbup:
drž se svého čemu rozuníš, pleas....
Plně s tímto vzkazem souhlasím.
Odpovědět