Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

V současné době jsem se dostal před problém kdy řeším jaký kabel dát pod omítku k samostatné zásuvce pro hifi, tedy od odpojovače v rozvaděči k zásuvce (Furutech, Oyaide apod.). Potřeboval bych nějaké tipy, pánové nestyďte se a napište co tam máte vy, tedy pokud máte samostatný přívod.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj Viktore, nedávno jsem našel na stránkách Cardas, že dělají i kabel pod omítku, za podívání to asi stojí. čau bj

http://www.cardas.com/content.php?area= ... uct_id=103
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od zappa »

Mám 4mm,4 žíly měd,bohatě vyhovující.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

CARDAS Power je velmi dobre a definitivne riesenie. Cena 45 Eur za meter. Mozno ukecas lepsiu cenu.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od zappa »

já musel koupit 15m kabelu,to by bylo 20 tisíc korun českých. :cry:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od bohus »

Nevede právě tento sortiment káblů pod omítku i ve stíněné verzi SUPRA? Myslím Milan Černohorský - Svensound.
Kdysi psal o použití jejich káblů ve velkých sálech a kinech.
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od enregistree »

Stineny kabel je dobra volba. CMFM – Kablo, Prakab, pro pouziti pro pohyblive i fixni instalace, to je ten pravy, pripada mi.
L_u_k_a_s
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

každopádně je třeba použít kabel pro instalaci pod omítku k tomu určený,
některé plastové "bužírky"fakt nemají rády vápno v omítce,tak bacha na to.
Už jsme zažili totálně zelené kabely v naleptané izolaci v baráku cca 5 roků starém.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Pytell »

Osobně používám Supru na samostatný přívod ( má certifikat pod omítku ). Ale není problém při rekonstrukci dát do zdi husí krk ( chráničku ) a můžeš použít i jiný kabel. Ze své praxe mají klienti od CMFM až po Kimber. V poslední době se mi velice osvědčil Isotek.
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Někdy je dobré si přečíst něco i mimo forum http://translate.google.cz/translate?hl ... oblems.asp, nikdy není nic zaručené.

Vyzkoušel bych běžný kabel, sílu kabelu 2,5 a přidal bych síťový filtr, pojistku přímo hned u zdroje, eliminuje ruch z venku.

Obrázek
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Kabel určený do země, má více hmoty než pod omítku. Pozor, prodejci chtějí hlavně prodat, lepší velkosklady.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky moc všem za rady ^:)^.
O tom Cardasu pod omítku jsem vůbec nevěděl, zkusím ho poptat. Od Petra5 jsem dostal doporučení na kabel Lapp Kabel original Ölflex FD 891 CY 3G2,5 mm, nemáte někdo zkušenost nebo poradíte jestli by byl vhodný?
Potřebuji toho cca 15 metrů a samozřejmě budu vybírat z modelů určených pro instalaci pod omítku nebo, jak radí Mirek, jej dám do chráničky. Včera jsem dostal cenu na Furutech FP Alpha 3 a trochu mne to zaskočilo, protože 3.600,-Kč/metr mi příjde opravdu dost :cry:.
Mám dotaz na Mirka (Pytell), protože má asi největší zkušenosti s instalací různých druhů kabelů. Je slyšet rozdíl mezi instalci kabelů např. Supra x CMFM x Kimber?
A něco na Michala, ten Tvůj kabel je běžný měděný kabel používaný pro elektroinstalace? Pokud ano, tak poznal jsi nějaký rozdíl oproti zapojení do obyčejného zásuvkového okruhu?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od jirie »

monte píše:Někdy je dobré si přečíst něco i mimo forum http://translate.google.cz/translate?hl ... oblems.asp, nikdy není nic zaručené.

Vyzkoušel bych běžný kabel, sílu kabelu 2,5 a přidal bych síťový filtr, pojistku přímo hned u zdroje, eliminuje ruch z venku.

Obrázek
http://www.elektronikagec.cz/obchod/det ... ltr-sf230/

Našel jsem si ten síťový filtr, který je na obrázku. Jako laika mě zarazila hodnota proudu (jen 0.5 A) . Běžně bývá na pojistkách kolem 16 A. Mohl by mi to někdo vysvětlit?
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Možná by to vysvětlil Velký chlap, mám jen jeden v podkroví, bývalá kancelář, dnes hifikumbál II. Můži podtvrdit, je tam polovička šumu na síti, taky byla přivedená samostatně elektrika od hodin. Největší binec mi dělají oběhová čerpadla od topení. V létě vždy zapomenu, taky jde s tím něco udělat. Jdou přikoupit filtry přímo na spotřebič.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Peer »

já bych dal na radu Mirka Pytla...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Peer »

co se týče síťové zásuvky, osobně bych volil Oyaide před Furutech...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Peer píše:co se týče síťové zásuvky, osobně bych volil Oyaide před Furutech...
Peere,
díky za informace, ale proč by jsi dal přednost Oyiade před Furutech? Mně je hodně sympatická ta dvojzásuvka a tu vyrábí jen Furutech, pokud vím. Nebo i Oyiade dělá dvojzásuvku pro montáž pod omítku?
Mark Levinson
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Pytell »

Samozřejmě stíněný kabel ( pozor stínění zapojit jen na jedné straně ). Co se týče dotazu jestli je slyšitelný rozdíl v použití konkrétního kabelu, tak upřímně na Top sestavě ano, ale vše také zavisí na jaké zásuvce, jestli jistič či odpojovač pojistky, atd...... Velice výborné zkušenosti mám s dvojzásuvkou Furutech, samozřejmě výborný jsou Oyaide, .... Hodně dobré je ukončení samostatného přívodu přimo do filtru, oddělovacího trafa či filtru, ušetří se za zásuvku a jeden kabel ( sice zase nebude možnost laborovat s prvním kabelem ze zásuvky ).
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Peer »

Tomu říkám fundovaná odpověď :!:
Dík Mirku.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od bigjoe »

To jako přímo ze zdi přístrojovou zástrčkou do filtru ??? Fuj !!!
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od winelover »

bigjoe píše:To jako přímo ze zdi přístrojovou zástrčkou do filtru ??? Fuj !!!
Funkčně by to asi lepší bylo - čím míň spojů na trase, tím líp. Esteticky by se mi to ale asi taky moc nelíbilo. Pěkná a hlavně kvalitní zasuvka patří taky k systému.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od fox »

Mám samostatný přívod vedený pod sádrokartonem a ukončený kovovým "psem" Supra. Žádné "fuj" v tom nevidím. Kabel prochází průchodkou ve zdi. Zdá se mi to jako čisté řešení. Ušetřil jsem několik tisícovek za zásuvku a zástrčku, která by v tomto případě žádné zlepšení nepřinesla. Zbylo víc peněz na nákup kvalitního bigbítu. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od bigjoe »

Ukončení psem, který leží na podlaze - dejme tomu, ale jít kabelem ze zdi rovnou do přístroje, bych nepřekousnul.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Pytell píše:Samozřejmě stíněný kabel ( pozor stínění zapojit jen na jedné straně ). Co se týče dotazu jestli je slyšitelný rozdíl v použití konkrétního kabelu, tak upřímně na Top sestavě ano, ale vše také zavisí na jaké zásuvce, jestli jistič či odpojovač pojistky, atd...... Velice výborné zkušenosti mám s dvojzásuvkou Furutech, samozřejmě výborný jsou Oyaide, .... Hodně dobré je ukončení samostatného přívodu přimo do filtru, oddělovacího trafa či filtru, ušetří se za zásuvku a jeden kabel ( sice zase nebude možnost laborovat s prvním kabelem ze zásuvky ).
Taky se připojuji k Peerovi a děkuji za fundovanou odpověď ^:)^
Mark Levinson
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 94
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od TOM »

Myslím,že nejlepší,jak píše Mirek,samostatný kabel ze zdi rovnou do oddělováku.V mém případě LEVNÝ německý Helukabel,
3x2,5 mm kroucené kabely,dvojité stínění a 80% stínící měděný oplet.Kabel je vcelku ohebný a myslím,že úplně hrozně to nevypadá :D .
Obrázek
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

Este by tu bol k dispozicii Kimber Kable menom KWIK . Urceny pod omietku. Neviem kolko stoji ale v hifiStore to vediet urcite budu.

http://kimber.com/products/loudspeakercables/kwik/16/
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od anawak »

anawak píše:Este by tu bol k dispozicii Kimber Kable menom KWIK . Urceny pod omietku. Neviem kolko stoji ale v hifiStore to vediet urcite budu.

http://kimber.com/products/loudspeakercables/kwik/16/

TAK sa ospravedlnujem. KWIK je sice do steny ale nie je to power ale repro kabel. Prepacte, ze som zblbol.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Pytell píše:Samozřejmě stíněný kabel ( pozor stínění zapojit jen na jedné straně ).
Pytell píše:Osobně používám Supru na samostatný přívod ( má certifikat pod omítku ). Ale není problém při rekonstrukci dát do zdi husí krk ( chráničku ) a můžeš použít i jiný kabel. Ze své praxe mají klienti od CMFM až po Kimber. V poslední době se mi velice osvědčil Isotek.
Mirku,
chápu to správně tak, že ta Supra LoRad může jít přímo pod omítku? Nemusí tedy být uloženy v chráničce?
Ohledně toho stínění, které se má zapojit jen na jedné straně. Marně přemýšlím na které?

Díky moc.
V.
Mark Levinson
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Určitě dej kabel do chráničky, nikdy nevíš co se může stát. Pak ho jen vytáhneš a vyměníš, jinak majzl a kladivo :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

monte píše:Určitě dej kabel do chráničky, nikdy nevíš co se může stát. Pak ho jen vytáhneš a vyměníš, jinak majzl a kladivo :thumbup:
No právě, majzl a kladivo!
Včera jsem narazil na trubky od topení, zrovna v místě kde to nejméně potřebuji :evil:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
enregistree
Příspěvky: 111
Registrován: 05 led 2011 08:42
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od enregistree »

Mark Levinson píše: Ohledně toho stínění, které se má zapojit jen na jedné straně. Marně přemýšlím na které?

Díky moc.
V.
Stineni se pripoji u rozvadece – takze je pripadne ruseni "nachytane" na stineni kabelu uzemene cestou s nejmensim odporem. Je to stejne jako u power kabelu, kde se stineni pripojuje na konektor do zasuvky do zdi, ne na IEC.

Z toho neprimo vyplyva, ze (odhlednu-li od estetiky a prakticnosti) Pytlovo doporuceni kabel vest napevno ze zdi do vstupniho konektoru IEC filtru/trafa je lepsi. Pripadne ve zdi muze byt krabice a sroubovaci spojky – stale lepsi kontakt nez zasuvka + vidlice a lepsi je prave take svedeni ruseni z kabelu v mistnosti – odpory ruznych delek vodicu a misto, kde je stineni napojene hraji roli.
L_u_k_a_s
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od PMA »

enregistree píše:Stineni se pripoji u rozvadece – takze je pripadne ruseni "nachytane" na stineni kabelu uzemene cestou s nejmensim odporem. Je to stejne jako u power kabelu, kde se stineni pripojuje na konektor do zasuvky do zdi, ne na IEC.
Zkus se na to podívat jinak, zejména na "power kabel".
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od fox »

Pavle, prosím tě, vysvětlí nám, kde se má stínění připojit. Já jsem si myslel, že by to mělo být u rozváděče, popřípadě u zdroje.
Dík.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Hoši, nechci do toho kecat, ale bral bych zem. Logicky možné a asi zbytečné :eek: dům by měl být uzemněný. Jinak to vůbec nechápu :-| co se má vlastně vytvořit za stínění.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Pytell »

Ano dle výrobce Supra LoRad je uspůsobena přimo do zdi ( ale já osobně bych ho dal jako všechny kabely do chráničky, nevíš, třeba časem výměna za lepší bude bez problémů ) , co se týče stínění tak samozřejmě Supra nemá vyveden vodič stínění -- má patentovaný žlutozelený vodič polopropustný takže po celé délce je plně stíněn. Co se týče ostatních power kabelů záleží na konstrukci a konkrétním výrobci -- někteří doporučují zapojit u zdroje a jiný u spotřebiče. Přesně jak to napsal Pavel Macura. Samozřejmost je kabel zapojit dle normy.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od PMA »

Stíněné napájecí kabely žádné normě neodporují. Naopak, je to zcela běžné profesionální řešení, např. pro připojení napájení k výkonovým frekvenčním měničům v průmyslové automatizaci - je to nutnost pro splnění norem v oblasti vyzařovaných rušivých polí. Jak napsal Pytell, ochranný vodič je samozřejmě samostatný, stínění se nepoužívá jako ochranný vodič!

K power kabelu (pro hifi) a připojení stínění - klíčem pro rozhodnutí je to, zda kabel má co nejúčinněji zabraňovat vyzařování polí, nebo zda funguje jako filtr pro následující komponent.
monte

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od monte »

Pavel Macura-Audio píše:, stínění se nepoužívá jako ochranný vodič!
Myslel jsem si to, ale nechtěl jsem psát, abych neprudil

http://www.allkabel.cz/pvc-ovladaci-kab ... ce-2yslcy/
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od Mark Levinson »

Nevíte někdo jestli je nějaký problém s dodavatelem kabelů Supra? Marně se snažím kontaktovat někoho na adrese http://www.svensound.cz , ale marně. Volám i na uvedený telefon už týden a nemohu se dovolat, zvoní to, ale nikdo to nebere.
Mark Levinson
davidsound

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od davidsound »

Co jsem četl na názorech tak Milan Černohorský ma zdravotni problémy a supra ma teď zastoupeni u http://www.supracables.cz/
Snad to pomůže.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký kabel pod omítku k samostatné hifi zásuvce?

Příspěvek od PMA »

monte píše:
Pavel Macura-Audio píše:, stínění se nepoužívá jako ochranný vodič!
Myslel jsem si to, ale nechtěl jsem psát, abych neprudil

http://www.allkabel.cz/pvc-ovladaci-kab ... ce-2yslcy/
Monte, díky, to je velmi dobrý odkaz, kde je i katalog kabelů. Je naprosto zbytečné používat pro stíněný bytový rozvod předražené "highendové" kabely, u kterých se platí jen za jméno výrobce/obchodníka.
Odpovědět