RD power filter

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
RDacoustic
Příspěvky: 39
Registrován: 25 zář 2015 12:04
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

RD power filter

Příspěvek od RDacoustic »

Zajímá vás čeho je schopen náš síťový filtr? Krom filtrace elektromagnetického rušení a ochrany před přepětím v síti při úderu blesku (o kterých si můžete přečíst na našem webu) vyšla nyní detailní recenze, která se věnuje finálnímu zvuku, který filtr přináší. http://hifiknights.com/reviews/cables/rdacoustic/ (v angličtině)

Vhled do detailů zvuku, vzdušný a otevřený zvuk, univerzálnost použití, řemeslné zpracování a poměr ceny a výkonu jsou chváleny (ač je těžké zobecňovat, jelikož vhodnost jakéhokoli kabelu velmi závisí na celém systému), alespoň si filtr vyzkoušet, má-li člověk o takový produkt zájem, je doporučeno.

Děkujeme Dawidu Grzybovi za jeho testování a pěknou recenzi a shrnutí!
https://www.rdacoustic.cz/cs/high-end-a ... er-filter/

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od PavelDosko »

mozna spatne ctu, ale z "recenze" jsem se nedozvedel takrka nic
neni placka, neni highend
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od daliborr »

Recenze o ničem, ty řeči kolem,mě jen usvědčují, že je to výrobek za pár korun ,ale protože to je pro hifi, tak na konec 500% ceny nahoru.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od matori »

To není recenze, to je chvalozpěv na "výzor".
No a podle toho napsaného " je velmi hezky provedený a vyhlíží luxusně. (…) Soudě pouze podle kvality provedení, vzhledu a ošahání, by mnoho výrobců takový produkt zcela jistě nacenilo mnohem výše.“
Opět hrál filtr :
„[Filtr hrál] něco jiného, rozhodně hodnějšího označení hifi. Nejprominentnější byl vzhled do vrstvy detailů (...) výsledný zvuk byl s tímto filtrem
vzdušnější a otevřenější.“
No a asi i ten blesk by se pokochal.
Tak podle tohoto chvalozpěvu by měl podražit nejmíň 3x a pak by spadla i deka.
Ten marketingový Bc. je fakt lepší než vývojový ing.
a nakonec:
Zlepšuje síťový filtr kvalitu zvuku?
Ve zkratce ano. I přes zavedené normy elektromagnetické kompatibility k vysokofrekvenčnímu rušení může docházet. Toto rušení je sice mimo slyšitelnou frekvenci, interferencí a modulací – složením náhodných vysokých frekvencí – ale vznikají frekvence nízké – slyšitelné. Více si můžete přečíst na našem Audio blogu.

Co je EMC standard?
Každé elektrotechnické zařízení vyzařuje do okolí elektromagnetické záření. EMC standard tyto zařízení rozděluje do různých skupin, ukládá hodnoty maximálního přípustného vyzařování a naopak minimální nutnou odolnost proti elektromagnetickému rušení. Více si můžete přečíst na našem Audio blogu.
RDacoustic
Příspěvky: 39
Registrován: 25 zář 2015 12:04
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od RDacoustic »

Filtr je kombinovaná přepěťová ochrana s EMI filtrem a je přímo navržen pro domácí HIFI nebo HIGH END audio.
Trvalé zatížení snese "pouze" 2,3A RMS (s rezervou) a to je právě z toho důvodu, aby 3 stupně přepěťových ochran, které jsou ve filtru fungovaly tak, jak mají, zareagovaly včas a ochránily to, co je za nimi.

EMI filtr je navržen především pro filtraci symetrického rušení ze sítě, které produkují spínané zdroje všude kolem nás. Jádro kompenzované tlumivky pro filtraci symetrického rušení je předimenzované a uplatňuje se v mnohem větším frekvenčním rozsahu než jsou měřitelné harmonické spínaných zdrojů. Kondenzátory + další indukčnosti tvoří útlumový LC článek.

Přepětí (dle norem):
BURST - rychlé vysokofrekvenční rušení - odolnost 6000 V
SURGE - vysokoenergetické pulsy, simulace blesku - odolnost 4500 V

Varistory ve filtru jsou dimenzovány na impulzní proud do 6500A, který omezují indukčnosti a bleskojistky před nimi. Bude-li energie pulsu velká, první indukčnosti se vlivem tepelných účinků vypaří a energie se nedostane za filtr, tj. drahý komponent za ním zůstane ochráněn. Popisovaný stav, kdy se filtr nenávratně zničí nastane u vysokých energií, kde nefungují klasické jističe, pojistky ani proudové chrániče.

Problematika je velmi obsáhlá, nějaké informace ohledně EMC máme na blogu https://www.rdacoustic.cz/cs/high-end-a ... udio-blog/

Krátké video se schématem k dispozici.
https://youtu.be/1x0WOTgRz5I
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od PavelDosko »

tak nejak nevim kam bych to za tuto cenu ke sve sestave zapojil
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ke komponente, kterou si nejvice povazujes :smile:
Dieter Burmester
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od matori »

Dieter Burmester píše:Ke komponente, kterou si nejvice povazujes :smile:
Tak to bych si měl vrazit asi do p.... poslechového místa-ucho :-j
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od PavelDosko »

Dieter : miril jsem na to, ze chranit je potreba celou sestavu, ne dratem za 640 E jeden komponent
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od lidumil »

No a kdo Ti brání těch kabelů koupit víc? Já třeba o tom vážně uvažuji.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od PavelDosko »

lidumil : nikdo, jen pri vic kabelech se dostanes na cenu podstatne sofistikovanejsiho reseni napajeni
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od lidumil »

Myslíš jako domácí diesel agregát? No ale ono to pěkně vypadá.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od Fidas »

Určitě bych tento kabel připojil před filtrační jednotku. Myslím, že sám tento kabel filtruje méně, než filtrační jednotka a kupovat těchto kabelů více - ke každému komponentu, vyjde na balík.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
kychtax

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od kychtax »

Bych to zkoušel taky pred lištou. Jinak je to moc hezky udelane - provedeni na jednicku s hvezdickou. :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od PavelDosko »

filtracni jednotka obvykle funkcionality ktere tento kabel nabizi jiz obsahuje
neni placka, neni highend
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od Fidas »

To ano, ale nevím, zda filtrační jednotka nemá vyšší účinnost vůči rušení.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od PavelDosko »

nebudu hadat ze vzduchu, ale kdyz se podivam na svou tak bych tipoval ze ano, uz vzhledem k tomu, ze u diskutovaneho kabelu se veskere technologie vlezly do koncovek kabelu
neni placka, neni highend
kychtax

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od kychtax »

Fidas píše:To ano, ale nevím, zda filtrační jednotka nemá vyšší účinnost vůči rušení.
Nejde o to filtrovat účinněji. Jde o to filtrovat akorát .. a nezprznit zvuk.. :ympeace:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od daliborr »

To snad není možný, v zimně vyjdu s filtrační jednotkou za 300euro a to bude bomba , Obal dub a kabel 2x stíněný kabel plus hifi koncovky. Kdo koupí neprohloupí. A to myslím vážně. :thumbup:
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od daliborr »

Ta ochrana je ohromná blbost, pokud blesk projde,tak je konec. a to říkám ,že vždy projde.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

kychtax píše:Bych to zkoušel taky pred lištou. Jinak je to moc hezky udelane - provedeni na jednicku s hvezdickou. :thumbup:
Bacha na maximálnu zaťažiteľnosť. Uvádzajú maximálny prúd 2,2 A, takže pred lištu by som to nedával. Použité komponenty búdu fakt maličké, podľa videa je tam spolu 7 kondenzátorov, 4 jednoduché cievky, 1 prúdovo kompenzovaná cievka, 6 varistorov, 1 odpor.
kychtax

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od kychtax »

Jo tak 2A je dost málo. Neuvedomil jsem si. Dík.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od WaVe_99 »

daliborr píše:Ta ochrana je ohromná blbost, pokud blesk projde,tak je konec. a to říkám ,že vždy projde.
Tohle mě zajímá. Kdysi jsem to řešil s elektrikářem (kamarád). Tvrdil mi, že žádná z těch praček, nebo lišt není schopná zabránit tomu, co zmiňoval Daliborr. Pokud do toho střelí blesk, tak je to prostě všechno za tím KO. Na druhou stranu, to se asi běžně nestane, předpokládám.... Docela by mě zajímalo, co na to ostatní...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od Dieter Burmester »

No ja mam zkusenost s obycejnou listou znacky APC. U baraku do el. vedeni prastil blesk a vsechno od varne desky po saunu se odporoucelo. Krome pocitace (tou dobou navic zapnuteho), ktery byl zapojen prave do APC listy. Tak nevim, zazraky se mohou dit :smile:
Dieter Burmester
Jeliman nautilus
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2018 13:22

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od Jeliman nautilus »

:thumbup:
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od Fidas »

Vzhledem k zatížitelnosti je tedy potřeba mít ke každému komponentu jeden kabel. Trošku se to prodraží.
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od WaVe_99 »

Dieter Burmester píše:No ja mam zkusenost s obycejnou listou znacky APC. U baraku do el. vedeni prastil blesk a vsechno od varne desky po saunu se odporoucelo. Krome pocitace (tou dobou navic zapnuteho), ktery byl zapojen prave do APC listy. Tak nevim, zazraky se mohou dit :smile:
Tak to je dobra zprava :-) PC mam vzdycky za baterkou od APC, tak budu doufat :-)
Oldear

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od Oldear »

Kychtax
RD power filter bys neměl zapojovat před lištu. U každé, alespoň průměrné lišty v katagorii "spotřebka" je napsáno, že zapojovat přímo do zásuvky ve zdi, nikoliv do jiné lišty.
Tento kabel - síťový filtr, by měl být zapojen samostatně ke každému aparátu a tímto se nahrazuje centrální filtrace, či pračka.

Účinnost tohoto kabelu neznám, ale obecně proti blesku vliv to má. Možná, že ne úplně pro přímý zásah do domu, popř. kulový blesk, resp. do el. instalace - tam asi nepomůže nic, ale při zásahu do vedení to pomůže. Zrovna nedávno při letní bouřce to udeřilo do vedení v ulici. Byl jsem jediný, kdo to přežil bez úhony na rozdíl od sousedů, kteří sice vypnuli TV a pod., ale zapoměli na router. Kompletně všem vyhořel a to těm co neměli žádnou ochranu, ale i těm co měli lišty z UH ze supermarketu.
Já mám smart UPS 1500 LCD.
V dobách HIFI pravěku - 80. jsem zakoupil tuner Technics ST-S4T ( nyní hraje v garáži ) a ten měl právě s ohledem na ten timer ochranu a vzadu zásuvky pro spínané přístroje. Jednou jsem při vzdálené bouřce poslouchal přes sluchátka, byl zapnut ten tuner a tape deck. Někde v dáli udeřilo do vedení - ozvalo se cvak a přístroje vypnuly. Po znovuzapnutí tuneru jsem dál nerušeně poslouchal. Ochranu doporučuji všem a na všechny přístroje.
RDacoustic
Příspěvky: 39
Registrován: 25 zář 2015 12:04
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: RD power filter - novinka

Příspěvek od RDacoustic »

Na naší facebookové stránce se rozvinula poměrně detailní debata ohledně našeho filtru. Ta ve výsledku přináší poměrně hodně informací o námi zvoleném řešení, o kabelech v high end audiu obecně, nebo o přepěťové ochraně. Pokud máte pocit, že by se vám takové informace mohly hodit, níže jsou odkazy. (Komentáře pod naším původním příspěvkem v prvním odkazu jsou pouze v angličtině, technický popis filtru a vysvětlení je pak také česky).
https://www.facebook.com/rdacoustic.cz/ ... 4810276537
https://www.facebook.com/rdacoustic.cz/ ... 1892538162
Odpovědět