Pes Furugrescu

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

na tomto fóru se zřejmě o síťovém psu Furugrescu nic nepsalo.
kdysi vzniklo nějakých 14 ks. několik z nich vzniklo v utlimativní variantě se stříbrnými vodiči v.d.hull.
3mm na "žílu" a "do hvězdice". váha "v tlaku" cca. 28 kg.
osobně neznám mezi "psi" nic lepšího. ač jsem jej mohl srovnat i třeba s kharma reference.
občas svůj furugrescu k někomu přivezu spolu s Nordost QB8. ten mám také ve stojánku na ceraball.
to pak bývá zábavné pozorovat reakce... především po odpojení QB8 a zapojení furugrescu.
že, někteřé kolegové ...?
:-)
Furugrescu a stojan_web.jpg
Furugrescu a stojan II_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od terahera »

Jsem šťastným majitelem tohoto psa :angel:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

v jeho základní verzi, že? jeho "zvuk" lze fatálně zlepšit.
viz. foto. ale to jsi asi slyšel...
terahera

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od terahera »

Přiznám se,že nevím kterou verzi mám :sad: Ale rád si nechám poradit jakékoliv zlepšení tohoto psa :angel:
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od koudelka »

Také se řadím k těm šťastným :)

Obrázek
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od terahera »

To vespod je nějaký hranol z nerezu?A dřevo vidím,že je také různé :?:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

ano.
nerez a 2 druhy dřeva. tvrdé+měkké. + nožky ceraball originál. cena materiálu cca.2000 Kč + 5000.
prodrátování je pak další "krok". viz. výše.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Pytell »

Několik kousků jsem kompletoval -- některé jsou zapojené paralerně a některé do hvězdy, zaleželo jak si konkrétní soudruh přál a kolik chtěl spotřebovat stříbra VDH, vše je jak psal Lachim předimenzováno , použité pouze kvalitní zásuvky. Poslední počin byl upgrade vnitřku -- polep bitumenem --- provedeno u dvou kousků. Jinak asi nejlepší pes co jsem měl v ruce, a to jich už bylo. Zajímavé, že i někteří toho psa zkoušeli i u TV LED a prý posun v obraze --- nezkoušel jsem, ale věřím , jsou to znalí posluchači a diváci.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Dieter Burmester »

A kdyz se to jmenuje Furugrescu, to je spojeni Furutechu a Grigoresca? :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Yngwie »

Pytell píše:Několik kousků jsem kompletoval -- některé jsou zapojené paralerně a některé do hvězdy, zaleželo jak si konkrétní soudruh přál a kolik chtěl spotřebovat stříbra VDH, vše je jak psal Lachim předimenzováno , použité pouze kvalitní zásuvky. Poslední počin byl upgrade vnitřku -- polep bitumenem --- provedeno u dvou kousků. Jinak asi nejlepší pes co jsem měl v ruce, a to jich už bylo. Zajímavé, že i někteří toho psa zkoušeli i u TV LED a prý posun v obraze --- nezkoušel jsem, ale věřím , jsou to znalí posluchači a diváci.
Vy dáváte bitumen do čehokoli, co si strkáte pod nos do obýváku? :mrgreen:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od whisp »

Nejake inside photo by nebolo?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

whisp
já nemám. pytel něco určitě vloží.tedy až se vrátí z nice

yngwie
cena za vyzkoušení = 0,- Kč.
pocit = lepší bo bitumen je nevodivý a tak mám odstíněné šasí od vodičů.
proto mi to tam pytel vlepil. kvůli odělení šasí.
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Výborná lišta a pro mně jeden z krásných hifi zážitků. A to jsem tehdy ještě nepodkládal lištu podložkami.
Jeden z tech protáhlých obličejů, po odpojení a odnesení, byl ode mně. :smile:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

kychtax
jak jsi pokročil s výrobou své kopie furugrescu?
využil jsi už nějak zkušeností předaných u skvělé, fitrované kávy?
byl jsi přeci onehdá, po odpojení furugrescu, pevně odhodlaný vyrobit psa ještě "dotaženějšího".
jak to vypadá? ultimativního psa přeci potřebuješ, ne?
(komu jsem furugrescu půjčil, ten ho nechtěl vrátit. kromě 3 zcela zvláštních výjimek, tedy)
:-)
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od loner »

Byla by nějaka možnost sehnat podrobnější informace o tomto psu?
Pro vlastni výrobu?
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Ahoj Michale, moje lišta nebude zdaleka srovnatelná s Furugrescu. Budu rád když bych se přiblížil Nordost QB8. Vy už jste to mezitím dotáhli k dokonalosti. Všemi těmi podložkami a udělátky :razz: a je to nádherný a funkční kus hifi techniky. :clap:
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

koudelka píše:Také se řadím k těm šťastným :)

Obrázek
:shock: :shock: :shock:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

Japex
Jaky smysl ma tvuj prispevek?
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

lachim píše:Japex
Jaky smysl ma tvuj prispevek?
A musí mít smysl :-? ?...prostě si jinak jenom zírám na zlepšovače zvuku.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

JAPEX
zírat není zdravé.
nějaké zkušenosti z praxe s lištami máš? nemyslím tím tu "bílou z obi".
myslím juice bar, project, hms, supra, kharma, nordost, furutech... které z nich jsi porovnával?
osobně jsem takové testy dělal právě při "vývoji" furugrescu.
vkládám jednu foto kde jsou 3 lišty versusu právě furugrescu. někdy z roku 2013.
a jinak... furugrescu jsem půjčil 25 hifistům.
22 z nich bylo ze "zvuku" s ní hotoví okamžitě. 25 si jí chtělo koupit.
pro tebe furugrescu smysl nemá. pro min. 25 jiných hifistů rozhodně ano.
stačí takto?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

Iachime,

jelikož jsi už předem rozhodl, že pro mě Pes Furugrescu nemá smysl (a ty to určitě víš nejlépe), nemám dalších otázek :silent:
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kulich »

JAPEX

reakce Lachima na Tvůj příspěvek je dle mého soudu přiměřená :thumbup:
Copak si myslíš, že jsme všichni pitomci a přiděláváme si jen práci tuněním psů místo poslechu??
Vždyť jsme dospělí a máme uši. Koudelka má jistě spousty práce s jiných starostí, ale pokud Ti takhle složený pes na fotce, na který koulíš oči, nakopne sestavu o level výš, tak proč NE??????? #:-s
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

kulich píše:JAPEX

reakce Lachima na Tvůj příspěvek je dle mého soudu přiměřená :thumbup:
Copak si myslíš, že jsme všichni pitomci a přiděláváme si jen práci tuněním psů místo poslechu??
Vždyť jsme dospělí a máme uši. Koudelka má jistě spousty práce s jiných starostí, ale pokud Ti takhle složený pes na fotce, na který koulíš oči, nakopne sestavu o level výš, tak proč NE??????? #:-s

Tento příspěvek přejdu mlčením :silent:
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od RedBaron »

Mně zas připadají přiměřené ty vykulené oči... a to se ještě nemluvilo o tom, že šibalka elektřina pozná, že ji dali pěkné botičky, kabátek ze dřeva a díky tomu se odvděčí posunem sestavy o level výš. =))

Myslel by si o tom jeden, že level skočí změnou beden. Tady stačí jeden hezkej prodlužovák.

Asi příště u pumpy budu hledat nějakou fešnou hadici s pěknou chromovanou pistolí, protože to v tu ránu na lautr stejnou naftu určitě pojede líp.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Dasta »

Skepse ani posměšky v tomto případě, myslím si Red Baron nejsou na místě.
Měl jsem tohoto psa zapojeného ve své sestavě, asi před rokem, když mně navštívili lachim s Pytlem, přivezli tuto lištu.V zapojení se stříbrnými síťáky od Pytla na pozici předzesilovač/lišta a cd player/ lišta zvuk neslýchaný a opravdu o level výše.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Frogyman »

Já jsem jeden z těch, co když měli možnost koupit, tak zaváhal. Jako rozbočovací lišta za NA filtrem a tehdejší kabeláži to nemělo u mne tenkrát adekvátní přínos. Po výměně napájecí kabeláže za komplet nejvyšší metráž Furutech + rhodiové koncovky a po výměně filtru NA za Titan s přívodem Isotek Sycro bych jej chtěl, ale je bohužel nedostupný a nesehnatelný. Bylo vyrobeno pár ks a kdo jej má, nepustí. I když - prý možná vznikne mkII., tak se nechám překvapit.
Každopádně jsem se nechal inspirovat a aplikoval alespoň "domeček" na stávající lištu QB a ono to i tady funguje... :clap:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

loner
pouze osobně. tohle vše "kolem" vzniká na základě osobních vazeb

kychtax
mám tady v tašce QB8 i se stojánkem na ceraballs
kdybys potřeboval vzor/motivaci. to, co jsem u tebe zkoušeli proti furugrescu.
pořád nevím zda tento komplet prodat nebo ne.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Ramones »

Mě by zajímalo, zda majitelé "furugeska" dosahuji jeho zapojením lepšího "zvuku" svých aparátů oproti zapojení např. zesilovače přímo do zástrčky ve zdi....?
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Ted nedavno jsem neumyslne vyslechl dva zkusene pany cca kolem 70ky, jak se zanicene bavili a jeden z nich nahlas rekl: "Kdo tohle nezazil, nemuze to nikdy pochopit".. to tady sedi dokonale
:thumbup:
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

lachim
Michale QB8 tu mám. Včetně "nějakého" stojánku. Na vyzkoušení stačí. Pak asi jedna z nich půjde..
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

kychtax
tak já zase dovezu furugrescu a uděláme na tvé zjednodušené sestavě komparační test se tvým výtvorem.
pestax x Qb8 x furugrescu. už se těším
(dovezu i 2 páry tri-vista)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

ramones
bez furugrescu bych mohl své DK zabalit. kvůli počtu kabelů jsem odkázan na nějakého "psa".
nedávno jsem demonstroval mlčícímu členovi zdejšího fóra rozdíl v multi-kanálu
při zapojení QB8 a pak Furugrescu.
také tomu rozdílu nemohl uvěřit.

furugrescu jsme povětšinou zkoušeli za nějakou filtrací.
rozdíl mezi "hraji ze zdi" a "hraji z furugrescu" lze snadno demonstrovat
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od svartenatt »

Ramones měl dobrou poznámku a jako vždy odpověď do ztracena.
Jaký je rozdíl mezi dvojzásuvkou ve zdi a přidáním psa Furugrescu ve zvuku? Snad na test stačí přehrávač a zesilovač.
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od Zdeny »

Ať si lámu hlavu sebevíc, nedovedu si vysvětlit, jak nějaká rozbočovací lišta (nic jiného to totiž není) dokáže "vyřešit" nedostatky v celém vedení pře ní a odkud se tedy ta zázračná změna zvuku k lepšímu bere? Vysvětlení mám, ale je to značně vykonstruované: dokud nebyla zapojena tato lišta, pak zřejmě byly do zásuvek ve zdi zapojeny nevhodné vidlice - vypálené, vyviklané, nedotažené a pod. Zřejmě síťové šňůry s takto "dokonalými" kontakty byly pak následně nahrazeny jinými, s lepším provedením. Příčinou všeho mohou být pouze nedokonalé kontakty ve stávajícím napájení. Zázraky se nedějí. ani s tímhle zařízením.
Prosím TECHNIKY, aby mi to vysvětlili.

Ale přání je otcem myšlenky, to je jasné. Já jsem mj. včera nafoukla kola na autě dusíkem a hned to letělo jak střela a spotřeba klesla na polovinu...
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

Zdeny píše:Ať si lámu hlavu sebevíc, nedovedu si vysvětlit, jak nějaká rozbočovací lišta (nic jiného to totiž není) dokáže "vyřešit" nedostatky v celém vedení pře ní a odkud se tedy ta zázračná změna zvuku k lepšímu bere? Vysvětlení mám, ale je to značně vykonstruované: dokud nebyla zapojena tato lišta, pak zřejmě byly do zásuvek ve zdi zapojeny nevhodné vidlice - vypálené, vyviklané, nedotažené a pod. Zřejmě síťové šňůry s takto "dokonalými" kontakty byly pak následně nahrazeny jinými, s lepším provedením. Příčinou všeho mohou být pouze nedokonalé kontakty ve stávajícím napájení. Zázraky se nedějí. ani s tímhle zařízením.
Prosím TECHNIKY, aby mi to vysvětlili.

Ale přání je otcem myšlenky, to je jasné. Já jsem mj. včera nafoukla kola na autě dusíkem a hned to letělo jak střela a spotřeba klesla na polovinu...
V obecné rovině máš skutečně pravdu! Je to o kvalitě použitých materiálů pro jednotlivé kontakty, o jejich vzájemným působení (přechodové odpory, nevhodné tvary či průřezy...), o kvalitě a umístění vnitřní kabeláže (indukce, kapacita...), o vzájemné vzdálenosti jednotlivých zásuvek, či o pořadí zasunutých vidlic s různými spotřebami. A v neposlední řadě jde samozřejmě o celkovou kvalitou zpracování!
To ostatní je ale WooDoo.
Prodlužovák nesmí zvuk zhoršit, ale nemůže ho ani vylepšit :cool: , takže ano, používejme třeba zásuvku Furutech za 5.000,-- kus, ale odstranění chyby nezaměňujme za vylepšení zvuku ~x(

A ještě jedna malá poznámka: dodnes jsem se tady nedočetl nic konkrétního o tom, co si mám představit pod slovním spojením "zvuk vylétl o level výš". To je jako rozdíl mezi zvukem příjmu rádia na středních vlnách a VKV, nebo jak jako :-? ?!
Ale už jsem tady někde psal, já jsem asi "hluchej jako tetřev" %-(
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od merhaut »

Bytový rozvod 230 V by měl být pro alchymisty tabu.
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lubos »

Mam tiez kompletne robenu listu (bez filtra), Furutech konektory, postriebrene vodice, poistkove puzdro .... maximalna spokojnost.
Japex je to tak ako pises, to vsetko ma velky vplyv na charakter zvuku a zvuk pouzitym listy je cisty a velmi presny (samozrejme, ze treba pouzit i adekvatne sietove kable, pokial pouzijes PC snury ...) Treba si uvedomit, ze je to pasivne zariadenie, ziadny filter resp. pracka , takze je dolezite doma mat elektricku siet ako tak v norme, inak treba filtre, oddelovacie trafo, pracku .... Ja napriklad k HTPC pouzivam samostatny filter.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od lachim »

japex
nějaké zkušenosti z praxe s lištami máš? nemyslím tím tu "bílou z obi".
myslím juice bar, project, hms, supra, kharma, nordost, furutech... které z nich jsi porovnával.
éž je třeba vědět na jaké sestavě jsi své praktické zkušnosti získal.
právě zda jsi měl samostatný přívod, filtraci, stíněné kabely atd.
furugrescu je již jen "třesnička" na vyladěné, vyvážené sestavě.

zdeny
technické vysvětlení zde.... nevím o něm. bohužel.
věz však, že pokud bych tyto zkušnosti udělal jen sám, nepíši o nich.
třeba furugrescu však vážně zkoušelo min. 20 hifistů na svých sestavách. všichi byli "ze zvuku" paf/ překvapení.
2-3 neslyšeli rozdíl.
pak o takto "masou" ověřených produktech píši na fóra.
spousty let.
JAPEX

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od JAPEX »

lachim píše: zdeny
technické vysvětlení zde.... nevím o něm. bohužel.
věz však, že pokud bych tyto zkušnosti udělal jen sám, nepíši o nich.
třeba furugrescu však vážně zkoušelo min. 20 hifistů na svých sestavách. všichi byli "ze zvuku" paf/ překvapení.
2-3 neslyšeli rozdíl.
pak o takto "masou" ověřených produktech píši na fóra.
spousty let.

Takže to je magie...
kychtax

Re: Pes Furugrescu

Příspěvek od kychtax »

Neni to magie. Ty listy davali dohromady lidi, kteri tomu rozumi. A nesetrilo se na materialu. Naopak. Vsechno je tam maximalisticke. Nejlepsi draty, svorkovnice, zasuvky. Byly ruzne prototypy, zkouselo se, atd. Stravilo se tim hodne casu a usili a vysledek je dobry. Prave proto. (z toho co jsem se doslechl o vyrobe)
Odpovědět