Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Mirek »

V tomto případě se nejedná se o žádnou highendovou úpravu (a někomu můj příspěvek může připadat směšný), ale vzhledem k tomu, že jsem člověk panelákový a asi nejsem na fóru sám, tak možná bude pro někoho má osobní zkušenost zajímavá. Bylo mi jasné, že hlníkové rozvody nejsou asi nejlepším způsobem jak napájet mé „Accu-miláčky“, ale neviděl jsem řešení. Proto mi přišlo vhod, když v našem domě dělali nové měděné rozvody, které ale končí v každém bytě skříňkou, která má, jak jsem se dozvěděl odborný leč podle mého dost legrační název bytová rozvodnice. Před 14 dny jsem konečně ukecal syna elektrikáře aby mi k sestavě natáhl v lištách měděný kábel 3x 2,5 ukončený klasickou zásuvkou. Přemýšlel jsem o stíněném kabelu, ale nakonec vzhledem k tomu, že kabel jde úplně bokem od další instalce a spotřebičů a další napájení je od zásuvky řešeno stíněnými kabely přes oddělovací trafo až do přístrojů jsem na stíněný kabel rezignoval. Změnu instalace jsem nedělal s tím, že bych očekával nějaký posun ve zvuku, ale spíš tak nějak pro dobrý pocit.
Kabel z odd. trafa je možno zapojit, jak do původní zasuvky, tak do nové a ty nejsou daleko od sebe, takže je tu ideální prostor pro slepé testy.
A výsledek…..syn, který jako správný technik-elektrikář instalaci s despektem předělával mysleje si, cože to zase vymýšlím za blbiny…..po zapnutí překvapeně vydechl „je to možný, co udělá kus drátu“.
Co se tedy stalo ze zvukem ? Úplně první vjem je, že někdo pootočil volume doleva – důvodem je více dynamiky a s tím související zvětšené množství basů, které jdou do větší hloubky a jsou lépe konturované, také středy a výšky jsou přesnější a zvuk má větší vzdušnost a hudba zní více přirozeně.
Možná se někdo říká….krásný příklad psychoakustiky, ale rozdíl byl samořejmě vyzkoušen i slepými testy. Takže za opravdu málo peněz hodně muziky !
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od pasul »

Zvětší se odstup. A bude tam méně bordelu. Souhlasí to i s tím, že není třeba poslouchat při takové hlasitosti jako na staré rozvodné síti. Nevidím na tom nic trapného nebo špatného. Sám osobně jsem se k tomu ještě nedokopal. A ani to momentálně nemám v plánu. Zkoušel jsem si natáhnout až k jističům jeden prodlužovací stíněný kabel. A je to dobře slyšet. :thumbup:
monte

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od monte »

Odjakživa můj názor, prostě staré rozvody dělají velký binec. Pak někdo slyší kabely, pračku a někdo ne, nebo jen velmi málo. Dobrý přízpěvek :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mirku, perfektně jsi to popsal, mám stejnou zkušenost.
Kdo má AL rozvody začal bych tímto, než vyhazovat za drahé aparáty ;)
Byl to i pro mě pěkný upgraid, hlavně mě to donutilo uvažovat trochu jinak s výběrem finální kabeláže, takže nejprve rozvod a teprve potom řešit definitivní verzi reprokabelů, powerkabelů, filtrů apod. Opačně to může skončit tak, že něco budete muset vyměnit...

S pozdravem Petr 5.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirku,
souhlasím s Montym, velmi dobrý příspěvek. Samostatný síťový přívod od jističe až po kvalitní zásuvku je neoddiskutovatelný přínos ke zlepšení reprodukce. Samostatná zásuvka je výhoda, že na okruhu nejsou další spotřebiče, které mohou do sítě zanášet bordel. Problém vidím v tom, že ne každý si může samostatný přívod natáhnout. Teď nemyslím finanční stránku, ale spíše tu praktickou. Pokud se rozvaděč nachází někde daleko od poslechové místnosti nebo obýváku, tak to znamená sekání přes několik místností a neskutečný bordel prakticky v celém bytě! Kdo zažil výměnu oken nebo elektroinstalace, tak ví o čem mluvím. Ideální je, když se to udělá při nějaké rekonstrukci nebo se na to myslí předem při budování poslechového místa. Vím co to udělalo u Petra5, jak píše sám. Takže za mne, rozhodně ano.
Mirku :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od winelover »

Jo, jo, taky se k tomu chystám. Nechal sis Mirku taky udělat separátní jištění pro tento okruh? Co jsi použil? Pojistku nebo jistič? Jinak jsem ani nevěděl, že někde v panelákách tahali rozvody hlínou. U nás byla v Al jen instalace v jádru, jinak vše 2,5 měď. I tak ten oddělený okruh udělám, snad někdy. ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od bohus »

Naprostý souhlas,
taky jsem si nechal při debordelizaci bytu natáhnout a pro jistotu - hned dva samostatné přívody na dvou samostaných jističích.
Těch pár metrů drátu navíc není zas tak finančně náročné a mám klid od bordelu z jiných spotřebičů.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od Peer »

Dobré je i vyměnit jistič za odpojovač s nějakou slušnou pojistkou.
Pozor na rozdíly mezi měděnou a stříbrnou... ;)
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Peer píše:Dobré je i vyměnit jistič za odpojovač s nějakou slušnou pojistkou.
Pozor na rozdíly mezi měděnou a stříbrnou... ;)
Tak tak, mě zatím lépe vyhovuje měděná, mám oboje a výsledek je vždy velmi rychle znát.....
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od noaid »

Na podzim se u nás dělala rekonstrukce celého domu, komplet celá elektrika z hliníku do mědi, na audio mám samostatný přívod od bytového rozvaděče se samostatným jističem.
Přiznám se, že jsem přínos čekal větší. Přesněji jsem si žádného nevšiml, ale to může být dáno dlouhou pauzou, od poslechu "postaru" uplynulo několik týdnů, to se těžko porovnává. Další důvod může být malou citlivostí současného aparátu na kvalitu napájení, ten můj starý na to byl podstatně citlivější - byl rozdíl ve zvuku se síťovým filtrem a bez něj - ten rozdíl teď neslyším. Nijak nevnímám ani rozdíl s dalšími zapnutými či vypnutými spotřebiči.
Možná je to i proto, že je dům už tak hodně zarušen (30 bytů), že se to samostatným přívodem už nezachrání.
Chtělo by to pro objektivitu porovnat spíše s kvalitní pračkou.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Vylepšení zvuku za pár kaček

Příspěvek od Mirek »

To Winelover - ne separátní jištění nemám, je v tom jistič.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od fox »

Dnes mi elektrikáři vyměnili elektrický přívod od rozváděče s hodinami na schodišti k rozváděči s jističi v garsonce, kde provozuji poslechovou místnost. Garsonka je po celkové stavební rekonstrukci včetně elektro rozvodů. Akorát přívodní kabel byl původní hliníkový, myslím 3x6mm. Teď je tři fázový v mědi. Taktéž jistič samostatného stíněnému přívodu pro hifi zásuvku mi připojili samostatně na jednu z fázi. Zvuk mého aparátu se mi zdá o něco lepší, jakoby detailnější. Chtěl bych se zeptat techniků z fóra. Může taková změna nastat ? Nebo si to jenom namlouvám ? Může cca 15 m přívodního kabelu zlepšit chování elektro přístrojů ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od PMA »

Může se dost výrazně změnit amplituda a obsah rušení. Trojvodič (L, N, PE) je příznivější, protože skrz PE neteče proud, jako u dvojvodiče (L, PEN), kde je to PEN a tudíž teče proud i skrz drát, kam jsou chycené krabice. Dříve se dělal výhradně dvojvodič po celém bytě. Teď je i na jednu fázi trojvodič. Klidně to může změnit zvuk. 230V není nikdy třífáze, fáze se mohou rozdělit na různé okruhy v bytě.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od Tinariwen »

Ja som si urobil samostatný elektricky prívod pred troma mesiacmi tiež cca 15 metrov. Počas tohto obdobia počúvaním hudby môžem smelo konštatovať že zvuk je určite pevnejší , na výškach jasnejší,celkovo zvukový dojem kľudnejší ...
Mám pri počúvaní dobrý pocit, nie je to u mna nejaký lacný placebo efekt.Proste som spokojný :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od fox »

PMA píše:Může se dost výrazně změnit amplituda a obsah rušení. Trojvodič (L, N, PE) je příznivější, protože skrz PE neteče proud, jako u dvojvodiče (L, PEN), kde je to PEN a tudíž teče proud i skrz drát, kam jsou chycené krabice. Dříve se dělal výhradně dvojvodič po celém bytě. Teď je i na jednu fázi trojvodič. Klidně to může změnit zvuk. 230V není nikdy třífáze, fáze se mohou rozdělit na různé okruhy v bytě.
Prozatím je troj fázový vodič připojený v domovním rozváděči na 230V. Bude ale připojený na trojfázové hodiny. Zásuvkové a světelné obvody, přímotopy, Hifi samostatná zásuvka vždy na jednu fázi.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Naprosto nekompromisní řešení,v případě,že člověk má monobloky je:
1.fáze:monoblok levý kanál
2.fáze :monoblok pravý kanál
3.fáze :zdrojové komponenty

Lepší separace kanálů už asi nejde.

:thumbup:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od PMA »

Pokud ty komponenty budou ve třídě I., a kostry se tudíž setkají propojené PE vodičem dlouhým pokaždé 15m (z každé krabice přístroje) někde v rozvaděči, tak o tom návrhu velice silně pochybuju. Ty smyčky přes PE a stínění kabelů budou opravdu hájendové, velké a dlouhé. I když by to nebylo přímo propojené přes smyčky PE, tak zůstanou kapacitní vazby přes rozptylové kapacity traf ve zdrojích přístrojů, tzn. VF smyčky.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Funguje to.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od PMA »

Jasně. S takovým argumentem nelze polemizovat.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Tahá se to klasicky 3x2,5 mm CYKY,žádný stíněný přívod.Pokud jsou všechny tři přívody stejně dlouhé,mezi jednotlivýma zeměma nic není.Párkrát jsme to dělali.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Má to výhodu, že keď vypadne jedna fáza niečo bude hrať ďalej.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od Federmann »

Většinou bývá snaha vše připojovat do jedné zásuvky, jinak je to výrazně horší, záleží na tom co a jak je pospojováno, proto se dělá vše v symetrice, aby se vliv zmenšil.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od miero »

Libor Šulc-TYKON píše:Lepší separace kanálů už asi nejde.
Susedove radio hra rovnako ako moje, hoc drat medzi sebou nemaju...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od fox »

A co sousedka ? :shh: Neříkej, že tam chodíš kontrolovat zvukové vlastnosti radia. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: NOVÝ DOMOVNÍ EL.RORVOD

Příspěvek od fox »

fox píše:Dnes mi elektrikáři vyměnili elektrický přívod od rozváděče s hodinami na schodišti k rozváděči s jističi v garsonce, kde provozuji poslechovou místnost. Garsonka je po celkové stavební rekonstrukci včetně elektro rozvodů. Akorát přívodní kabel byl původní hliníkový, myslím 3x6mm. Teď je tři fázový v mědi. Taktéž jistič samostatného stíněnému přívodu pro hifi zásuvku mi připojili samostatně na jednu z fázi. Zvuk mého aparátu se mi zdá o něco lepší, jakoby detailnější. Chtěl bych se zeptat techniků z fóra. Může taková změna nastat ? Nebo si to jenom namlouvám ? Může cca 15 m přívodního kabelu zlepšit chování elektro přístrojů ?
Včera mi ČEZ namontoval třífázové hodiny do domovního rozváděče na schodišti, takže zásuvka pro hifi je připojena na samostatnou fázi 230V a není rušená provozem ostatních spotřebičů v bytě. Původně jsem měl "třífázový" přívod do garsonky, ale byl v domovním rozváděči sloučen na hodinách do jedné fáze. Zvuk mého hifi, hlavně gramofonu, se mi zdá hutnější, rozšířil se prostor, zlepšila se lokalizace jednotlivých nástrojů v nahrávce. Pokud máte možnost upravit domovní rozvod na tři fáze a jednu z nich samostatně použít pro napájení aparátu, tak to vřele doporučuji. Možná že se tím ušetří nemalé prostředky na pračku sítě.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Mark Levinson »

Pitbull píše: 03 lis 2021 08:51 ".............Co mě možná překvapilo ještě více byl vliv kabelu, kterým je filtr připojen k el. síti. Mám samostatný přívod z rozvaděče (pojistkový odpojovač AHP Klangmodul) do zásuvky v pokoji jen pro Hi-Fi. Měl jsem možnost vyzkoušet několik kabelů a u každého jsem zaznamenal rozdíly ve zvuku. Měl jsem tady kabely od drahých kousků (slovenský AAI, Oyade Tunami V2) po levnější (VDH, Viablue, Kabelguru). Naprosto skvělý, ale pro mne cenově mimo, byl slovenský AAI Maestoso. K mému překvapení byl z pohledu výkon/cena nejlepší Kabelguru Black Mamba. Ještě budu něco zkoušet, ale je to jeden z horkých favoritů k novému filtru......."

Mám samostatný přívod (samostatné přívody) z rozvaděče do pokoje kde mám Hi-Fi. Přívod je v délce cca 10m kabelem CYKY 3x4 a končí v běžných zásuvkách ve zdi (Schneider). Je to rozdělené na několik okruhů do všech tří fází. V jedné fázi jsou např. 2xVelodyne, na jiné fázi zesilovač, na další fázi zdrojové komponenty (CD,gramo, magnetofony....). Nemyslím si, že je to až takhle nutné, ale při starším zapojení na jeden jistič 1f/16B tenhle jistič občas vypadával, musel jsem ho nahradit 1f/16C. Tak při rekonstrukci bytu jsem to provedl jak píšu.
Nedovedu si tedy dost dobře technicky představit jak vylepšíte tenhle přívod superkabelem délky 1,5m ze zásuvky do filtru.
To úplně pomíjím skutečnost, že z toho rozvaděče to dál pokračuje ke zdroji - distribučnímu transformátoru 0,4/22kV zase běžnými vodiči.
Jediné, co je na celé téhle cestě podstatné jsou přechodové odpory. Od transformátoru až po cca bytový rozvaděč to nemusíte řešit, protože průřezy jsou dostatečné a kdyby tam byl tak vysoký přechodový odpor, že by to mělo vliv na HiFi, tak už to místo dávno vyhořelo.
V bytovém rozvaděči je jistič a jestliže je to správně připojené, tak to těžko vylepšíte pojistkou, která má z principu větší vnitřní odpor.
Potom zbývá ta zásuvka ve zdi s připojovací vidlicí a kabelem do filtru. Jestliže to bude úplně obyčejná zásuvka s vidlicí v dobrém stavu, nevylepší se to.
Dá se na reagovat asi takhle:
1) dokážu to technicky zdůvodnit
2) nedokážu to technicky zdůvodnit, ale slyším tu změnu
V prvním případě zkuste napsat argumenty, v druhém případě požádejte někoho, ať mění ten superkabel za 1,5m prodlužovák k pračce a zapisujte si výsledky. (Nestačí to vyměnit 5x, 10x, je třeba to udělat řádově stokrát a jestliže dosáhnete úspěšnost cca nad 85%, tak si můžete říct: " Ano, má to vliv"
(Edit by ML)
Pitbulle, myslím, že Tvůj příspěvek patří spíše do tohoto vlákna a i tady bude Tvé zapojení HiFi na 3 fáze rozporováno (viz příspěvek PMA výše).
Mark Levinson
Pitbull
Příspěvky: 192
Registrován: 17 říj 2021 10:59

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Pitbull »

to ML:
K odkazu na příspěvek PMA:
Proč jsem zvolil to třífázové řešení je zřejmé z toho co píšu. Není to nutné.
Zásuvek ve zdi je cca 12 -15 ???, sdružených po 3 a 4 rámečkách. Mezi krajními zásuvkami tohoto uspořádání je max. rozteč cca 2m. PEN všech těchto zásuvek je propojený pospojovacím vodičem mezi sebou, právě proto, aby všechny PEN zásuvek byly na stejném potenciálu a nevyrovnávalo se to až na nulové sběrnici v rozvaděči.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Samostatný přívod už mám řadu let,ale samozřejmě tehdy jsem jako začátečník(tím nechci říct,že jím furt nejsem :cool: ) použil Supru s tím,že to absolutně musí stačit.Mám rozvaděč na druhé straně zdi za repro,takže mě stačí pár metrů kabelu.Na jaře se chystám předělávat celou čelní stěnu poslechovky(akustické prvky),kde vede i onen přívod,tak mě napadlo,že když už to budu mít rozjebané,že bych kabel ve zdi nahradil něčím lepším.Čím,už mám rozhodnuto,ale díky myšlence bratra ve zbrani přemýšlím,že bych vynechal zásuvku a udělal to napřímo z rozvaděče do filtru.Zajímal by mě názor zdejšího osazenstva a jestli to tak někdo již nemá,případně zkušenost :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Jiri »

Terahera
Sólo přívod mě taky čeká a chtěl jsem se zeptat jakou náhradu za SUPRA chceš použít? Díky
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od kychtax »

Napadlo mne, jestli nekdo pripadne nesrovnaval pripojeni sestavy pres jeden kabel vs. dva kabely - samostatne privody, jeden pro silove a jeden pro zdrojove/mensi komponenty. Vubec by mne neprekvapilo, kdyby to s dvema kabely bylo lepsi.. Mne ceka kopani v lete.
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Fidji99 »

Ja mam v stenach tiez supru, zhodou okolnosti, len u mna to je asi 100 metrov kabla, ono to naskace.

3 vetvy [jedna na repro vcitane subov, jedna na audio komponenty, jedna na "bordel" - projektor, apple TV, Playstation atd]
Snazim sa mat vsetko prepojene XLR, lebo mam uplne panicky strach z ground loopu. Mal som raz problem - ked som mal metalicke HDMI a vytiahol som projektor zo zasuvky. Inac v pohode. Ale aj ked som to ramci nejakych presunov poprepajal hocijako [koncak do "repro vetvy, Apple TV do "komponentovej" - tak to nemalo ziadny vplyv, tak uz na to teraz aj trochu kaslem.

Projekt zapojenia mi robili "odbornici" ale dopadlo to blbo - do jednej vetvy mi preskakoval impulz z motora z externych zaluzii s uplne inej rozvdnej skrine, tak mi to cele zapojenie v rozvodnej skrini museli prerabat a teraz to je OK.[ale ja mam taky specialny byt - 3 rozvodne skrine,povodne to boli 2 byty].Tak sa mi zda, ze cim jednoduchsie tym lepsie. Proste to neprekombinuj.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Díky za reakce.Nechci nic kombinovat,jak jsem psal výše,v rámci prací na akustice chci vyměnit na stávajícím samostatném přívodu kabel Supra za jiný a chtěl bych vynechat zásuvku a udělat jej přímo už s koncovkou do filtru,tak mě zajímá,jestli to tak náhodou někdo nemá,nebo nezkoušel,nic víc,nic míň :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od vitek »

Máro pokud bych to měl kousek, jak píšeš, tak bych použil to "nejlepší" co je: DPS-4.1 od Furutechu, pokud by to bylo dál pak GigaWatt LC-Y EVO 3X4 + jejich G-16A 2P.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Janik »

Diky za tip vitek!
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Edo »

Ak je to kúsok, daj to najlepšie podľa rozpočtu. Ja mám dvojzásuvky Furutech NCF. Každá má svoj samostatný kábel cca 5 metrov a každá má svoju vlastnú poistku/odpájač. Jedna dvojzásuvka má kábel Furutech S31 a ostatné majú dvakrát Viablue x60. Tá, čo ma Furutech S31, hraje krajšie. Čistejšie, jemnejšie a detailnejšie výšky. Tieto hi-fi poistky majú natiahnutý od hlavného rozvádzača na plote vlastný cyky 10 prívod a taktiež samostatne urobenú zem na pozemku vedľa posluchovky.
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Frogyman »

Terahera se ptá na něco jiného, než všichni odpovídají. I když tematicky.
Dotaz je, zda je možné natáhnout přímo od pojistek drát do filtru. Tedy na jedné straně namontováno na svorky v rozvaděči a na druhé straně koncovka C15. Tedy bez mezičlenu v podobě zásuvky na zdi.
Myslím, že by to mohlo být puristické řešení.
Ale je to v souladu s normou a bezpečností?
Co na to pojišťovák, když se stane průšvih?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Edo
Příspěvky: 51
Registrován: 09 lis 2020 21:24

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Edo »

Ja som to pôvodne mal v úmysle presne takto urobiť. Ako píše kolega, treba zvážiť potencionálny zvukový prínos a riziká s tým spojené.
Tannoy Westminster Royal WO, Allnic Audio H-7000, Pass Labs XP-30 + X250.8, Kuzma Stabi RD - 4pointVTA+Stogi Ref 313VTA 1) Lyra Etna SL+Lyra Erodin 2) A95+Sculpture, Crystal Cable Ultra, Shunyata Sigma, Torus AVR 16, SR Active Block, Stillpoints
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od PavelDosko »

myslenka zajimava, myslim ze ma Mara v zasobe cim opit revizaka
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od terahera »

Je až zarážející,že jsem v podstatě dal 2x jednoduchý dotaz a kromě Zabinyho(a následně Pavla Doska) si furt každý jede svou,mimo dotaz,i když tématicky ale úplně mimo můj dotaz :-? Já už fakt nevím,jak zde položit otázku,takže to vzdávám a prostě budu čerpat info jinak,nebo prostě zkusím a uvidím.Díky tedy všem :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Samostatný síťový přívod 230V pro HiFi

Příspěvek od Fidji99 »

A ved vyskusaj uvidis - teda ak skutocne je tvoja dilema, ci ukoncit kabel zasuvkou v stene alebo o 2 metre dalej C15.
Osobne - chod do toho a nechaj si spravit pripravu nech nemusis rozdrbat stenu, ked ta to omrzi a budes as chciet vratit z hocijakeho dovodu k standardnemu rieseniu.

Len ci dokazes zit s pocitom, ze ti stale trci ten stale rovnaky kabel zo steny, ked tuto clenovia budu opisovat zazracne ucinky novych kablov, ktore po zapojeni do steny konecne odhalili ten skutocny potencial zostavy. Alebo mozno budes prave Ty, tym priekopnikom, ktory ukaze svetu, ze nie je dolezity posledny meter kabla pred zostavou, ale ze skutocny posun nastava az ked sa vyriesi poslednych 5 metrov kabla.

V principe nemas co stratit.
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Odpovědět