Sietovy filter Noble Audio

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od aretax »

NA-Noble Audio píše:...Ale je jisté, že ani on nebude vyhovovat dokonale naprosto každému, stejně jako je tomu o všeho ostatního. Proto je zde tolik výrobců a tolik odlišných výrobků, každý si může podle svých kritérií najít ten svůj.
:thumbup:
Pod toto vyjadrenie sa pokojne podpíšem aj ja. A platí to úplne vo všetkom, či je to hifi, autá, potraviny, topánky...Ako som už viac ráz napísal: niekto má rád červenú, iný modrú...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To blesk666
zhruba o jednu setinu ohmu více.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od merhaut »

Takže je zcela vyloučen jakýkoliv vliv filtrů Noble Audio na "dynamiku". Ostatně, u filtrů bez oddělovacího transformátoru by tomu tak mělo být vždy.
JAPEX

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od JAPEX »

merhaut píše:Takže je zcela vyloučen jakýkoliv vliv filtrů Noble Audio na "dynamiku". Ostatně, u filtrů bez oddělovacího transformátoru by tomu tak mělo být vždy.

Jelikož High End není ani tolik o fyzice jako spíš alchymie, tak vyloučeno ani zaručeno není zhola nic! :lol:
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od merhaut »

Vliv filtru s vnitřním odporem 00NIC na "dynamiku" je 00TUPLEMNIC. S tím se budou muset highendisti všech barev a vyznání holt smířit.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Jirka33 »

Jaký mám filtr Galaxys odběr proudu ve stavu standby? Když není možnost ho vypnout.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vytahnes ze stekru :thumbup:
Dieter Burmester
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Jirka33 »

Hm, tak to by me vazne bavilo lozit po zemi a vytahovat to ze zasuvky kterou mam spatne dostupnou. :crazy:
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od blesk666 »

jirko: spotreba filtra je nula,nula. Je to filter ktory sam o sebe nema ziadnu spotrebu (su tam len pasivne suciastky) a nie je ho potrebne vobec vypinat. tym padom sa ani nehreje...
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Jirka33 »

blesk666: Diky, presto tvoje umoznuje vypnuti, k cemu to?
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od blesk666 »

v pripade ze napr odides na dlhsie z domu mozes vsetky pripojene spotrebice cez filter naraz vypnut. Z hladiska puristickeho ma zmysel vsak aj riesenie bez spinaca (prechodovy odpor cez kontakty, mechanicke opotrebnie kontaktov, oxidacia kontaktov...)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Blesk666 mě kvalifikovaně zastoupil a není třeba abych k tomu něco dodával.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Jirka33 »

Stale zadny majitel Galaxys co by se podelil o dojmy? :crazy:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od PítrsPraha »

A proč si ho nepůjčíš a nevyzkoušíš? Spoléhej na sebe, na ne ostatní. Navíc filtr se v každé sestavě může chovat jinak podle zaneřádění sitě v daném konkrétním místě.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od adrian »

blesk666 píše:v pripade ze napr odides na dlhsie z domu mozes vsetky pripojene spotrebice cez filter naraz vypnut. Z hladiska puristickeho ma zmysel vsak aj riesenie bez spinaca (prechodovy odpor cez kontakty, mechanicke opotrebnie kontaktov, oxidacia kontaktov...)
Na druhej strane sa moze vypinanim zvysit zivotnost filtru.Predsa je len rozdiel ci nim "preteka" prud 6 a ci 24 hodin. Ono sa to casom nazbiera...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od RedBaron »

Tohle je vždycky diskutabilní jestli víc škodí trvalý provoz za stálé teploty a podmínek nebo neustále zapínání a vypínání, zahřívání a chladnutí.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

V mých jednotkách jediné co může časem degradovat jsou elektrolytické kondenzátory v DC filtru. Vše ostatní nás všechny co tu diskutujeme přežije. Ty elektrolyty jsou zde ale v naprosto jiných podmínkách než třeba ve zdroji zesilovačů, kde jsou uvnitř ohřívány od chladičů tranzistorů a transformátoru. Elyty jak je známo zkracují svou životnost se zvyšující se pracovní teplotou. Tedy i nevypínaná jednotka která má ve svých útrobách pouze pokojovou teplotu by neměla přivodit zkázu těmto kondenzátorům dříve než za nějakých 15 let. Jejich výměna není náročná ani drahá.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od adrian »

NA
Ďakujeme( myslím,že nie som sám,koho to zaujíma) za vysvetlenie a "osvetlenie" danej problematiky.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Jirka33 »

Mam možnost koupit PS Audio Power Plant Premier PPP, mel nekdo moznost porovnat proti NA filtru?
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od blesk666 »

Jirka33: ja som mal PS Audio Power Plant Premier (dalej PPP) a po tom co som u seba mal na skusku a porovnanie Noble Audio Sunrise V2, som PPP predal a zakupil filtraciu NA.
Rozdiel uz som inde popisoval ale strucne mozem este raz. PPP proti NA Sunrise V2 stencuje objem basovej zlozky a znizuje pocit dynamiky. Ja som PPP nakoniec pouzival len na filtraciu zdrojov zvuku (streamer, CD, FM tuner) a aj tak k stencovaniu a komprimacii dynamiky ciastocne dochadzalo. NA Sunrise V2 aj ked mam v nom zapojene aj koncove zosilnovace (presnejsie povedane aktivne reproduktory v ktorych su koncoe zosilnovace), tak stensovanie objemu a stratu dynamiky nebadam.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od timcs »

to Jirka33
Ja mám zas práve opačné poznatky s PPP ako popisuje blesk666. S filtrom NA som ho nemal možnosť porovnať. Tak, že na tvojom mieste by som PPP vyskúšal v tvojej zostave a až potom rozhodoval čo ďalej. Veľa záleží aj od mieri zarušenia siete a kvality kabeláže, ktoré použiješ.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Jirka33 »

Děkuji za odpověď. NA vlastnil také tento filtr pokud se nepletu?
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od blesk666 »

neviem o nikom kto by mal opacne skusenosti s NA vs PPP.
Jirko ty si uz nieco z toho skus. Ja som o NA Sunrise (vtedy este orva verzia) uvazoval ale sa mi nezmestil do racku na vysku tak som zakupil PPP. Prve dojmy bez filtra a s PPP su jasne pocutelne (u mna) skusal som rozne konfiguracie a niektore napajacie kable ale ked sa ku mne dostal na porovnanie NA Sunrise V2 tak bol v mojej zostave v akejkovek konfiguracii (kabelaze a toho ci som zapojil cez filter aj aktivne bedne alebo len zdroje signalu) vcelku jasne lepsi. PPP vsak posobi pokial cez neho idu aj koncove zosiky tak ze sa vsetko vyrazne jasne posunie smerom k detajlom, a zosvetleniu sceny. Taktiez vsak velmi jasne ubudne basovej zlozky, objemu a dynamiky. Pre “zahuhlanu” zostavu to moze byt prinosne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Na stránky jsem umístil zpětné vazby na novou jednotku Galaxys.
https://noble-audio.webnode.cz/sitova-f ... a-galaxys/

O tuto novou jednotku je nečekaně velký zájem, což mě překvapilo. I přes to její výrobu zvládám a zájemci v současné době nemusí čekat, nebo jen velmi krátce.

Dnes mi volal pán ze Slovenska z dotazem, jestli ještě dělám Sunrise v2, že se k němu dostaly informace, že již jsem tento model vyřadil z nabídky.
Tyto informace se nezakládají na realitě, v nabídce jsou obě filtrační jednotky.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

V loňském roce jednotka Sunrise s označením "v3" dostala nový design čelního panelu, vypínač se přesunul na dno za čelní panel, jeho přístupnost umožnilo použití vysokých hliníkových nohou z Galaxysu a klasické výstupní zásuvky nahradily variabilnější typu schuko. Obvodově a funkčně je vše shodné s předešlou „v2“

U jednotky Galaxys přibyly dvě nové varianty čelního panelu, takže je aktuálně možno vybírat ze čtyřech možností. Ty nové varianty jsou zákazníky preferované, což ukázalo, že to byl krok správným směrem.

Chtěl jsem si udělat představu, kdeže všude jednotky jsou, tak jsem si po večerech zhotovil mapku.

MAPA S,G.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Vienna »

Super mapka! Plzensky kraj ma evidentne zcela cistou energii uz ze zasuvky :ympeace:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Plzensky kraj nic, tam to ma asi zabrane tamejsi vyrobce :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Vienna píše: 24 zář 2021 20:25 Super mapka! Plzensky kraj ma evidentne zcela cistou energii uz ze zasuvky :ympeace:
Díky. Ano, vidět to graficky je zajímavé a do určité míry to ukazuje jak to je s hifi komunitou.
Na Slovensku je také jeden kraj prázdný. :-?
Čistou energií to nebude, pravděpodobně tam bude slabá hifistická komunita.
Jste tady někdo odtamtud? Nevylepšíme vizuálně tu mapku :angel:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj - super počin!
Nie je tu niekto zo ZA kraja na SK?
Rád by som vyskúšal ak by sa niekto ochotný našiel.

Mapka by sa dala aplikovať aj na iný žiadaný HW? :-?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od terahera »

Moc bych na tu mapku nedal,spousta jednotek cestuje,když majitel prodá a jde výš :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Dasta »

Musím napsat, že po po těch letech co jednotku vlastním (Sunrise V2) jsem velmi spokojen.
Zvuk mám pořád stejný, ať je pondělí odpoledne,nebo sobota před obědem.
Za ty prachy neskutečné,smekám.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 70
Registrován: 09 kvě 2014 09:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od mrba »

Tiež patrím medzi dlhoročných spokojných používateľov Sunrise v2 a mapka rozšírenia ma potešila.
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REW+DLP\FF)>
>(usb)>(cwDAC1USBm\ToppingE50\SMSL D300>>ToppingPRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE)NA Sunrise>
>(ZEF MAX)>DIY RS52+>(Cu-1mm2)>2xSVS SB-1000Pro+Velodyne SPL-800R
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

terahera píše: 25 zář 2021 17:32 Moc bych na tu mapku nedal,spousta jednotek cestuje,když majitel prodá a jde výš :cool:
Spousta ne, bude takových případů okolo 20%.
A kdy půjdeš výš Ty ?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Dasta a mrba, díky. Těší mě vaše spokojenost.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od THXKO »

Pridávam sa k spokojným zákazníkom filtrácie NA Galaxys. Mapa určite potešila. U mňa posun oproti prototypovej verzie je veľmi veľký. Myslím že to bola ešte bez názvu. Posunuť sa dá s Galaxys ešte nejaké percento s high-end poistkou :thumbup: . Tu sa dá laborovať aká poistka sa v akej zostave hodí najlepšie.
U mňa s Galaxys spokojnosť veľká.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od slayers »

NA Galaxys mám asi dva měsíce. Bral jsem ji spíš pro klid dušičky abych měl napájení vyřešeno, moc jsem neočekával.
Když jsem ji však zapojil byl jsem velmi mile překvapen a nadšen.
Nadšení trvá stále, jsem po všech stránkách opravdu velmi spokojen. :clap:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Quentin

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Quentin »

slayers píše: 26 zář 2021 10:09 NA Galaxys mám asi dva měsíce. Bral jsem ji spíš pro klid dušičky abych měl napájení vyřešeno, moc jsem neočekával.
Když jsem ji však zapojil byl jsem velmi mile překvapen a nadšen.
Nadšení trvá stále, jsem po všech stránkách opravdu velmi spokojen. :clap:
Ciao Jirko, blíží se zima, budu se muset konečně k vám brzy vydat :cool:
Jsem zvědavý úplně na vše nové :thumbup:
Uživatelský avatar
phenom
Příspěvky: 139
Registrován: 10 srp 2020 01:29

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od phenom »

Vlastním NO Sunrise v3 už rok a úplná spokojnosť. Ešte si stále pamätám ako som čakal čo sa stane po zapojení a či vôbec. Zmizlo dunenie v miestnosti, zvuk ožil,zmizol menší brum na zosíku, aj pri nízkych hlasitostiach je tam všetko čo má byť. Nehreje sa, nemá čo, nevypínam ho vôbec , iba keď je vonku búrka ale to je snáď normálne. Takže kto váha, určite doporučujem.
Electrocompaniet ECI 6DX , F&F SN-270 AMT , Cardas Clear Reflection speaker , AQ - USB /Toslink , NA Galaxys, 2x Zephyr N , SOtM SNH-10G, SOtM sPS-500 Full Upgrade, AAI Maestoso 2 Ethernet, Qobuz/Tidal
Kutil191
Příspěvky: 78
Registrován: 06 lis 2018 10:21

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Kutil191 »

Další spokojený majitel SUNRISE V 3 .Zlepšení nastalo v mnoha ohledech. Za mě jednoznačně doporučuji. Oceňuji kvalitní zpracování filtrační jednotky. Spolu zakoupen napájecí kabel ZEPHYR 2.
Vím že nic nevím.
Halys
Příspěvky: 75
Registrován: 13 pro 2020 20:14

Re: Sietovy filter Noble Audio

Příspěvek od Halys »

Před týdnem jsem pořídil Galaxys .
Po zvukové stránce je cítit zlepšení hlavně v basové lince . Bas je teď ještě nižší , ale získal jakoby trojrozměrné obrysy . Samozřejmě je nutná nahrávka kde se za basáka nestydí ( Jamiroquai , Monkey Business, Red Hot Chilli Peppers...) . Jelikož jsem toho názoru že basa dělá muziku , jsem spokojen .
rps20211129_113045.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
German Physiks HRS 130 , Reimyo KAP777, Merging Nadace Player PL2 , Noble Audio Galaxie , RCA Stealth Sakra V8, Stealth Dream V16 , síťové kabely komplet Zephyr N

Audeze lcd-3 , Ultrasonic Studios Infinity 300B
Odpovědět