Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od jirie »

Jen jeden můj vlastní postřeh na cizí sestavě:
Došlo k nedopatření a majitel zapomněl při přepínání zdroje zapojit sestavu do Pračky Accuphase. Téměř okamžitě byla chyba napravena a ... zvuk úplně jiný, dokonalý bas a prostor rozšířený vně reprosoustav. Referenční sestava v řádu pár Mega byla propojena Valhalla 2 nebo Tyr 2, ale komponent za 300 tis. měl na zmíněnou kombinaci naprosto zásadní vliv. Bohužel jsme nezjišťovali v jakém stavu je síť.
Jak je zdejšími členy opakovaně zmiňováno je použití každé filtrace velmi individuální. Já osobně bych nikdy do drahého filtru nešel bez důkladného testu na vlastní sestavě :cool:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

milanP
souhlasím. napsal jsi to přesně.
tato téma je na dlouuuhoouuu debatu u kávy.
mohl bych zde uvést z osobní praxe (co mě napadá ihned) min. 7 sestav v úrovni člen "pytel" a vyšší,
kde filtrace rozhodně prospěla.
hlavně, že to hraje!
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od YamahaMan »

lachim píše: 18 říj 2019 19:50 milanP
souhlasím. napsal jsi to přesně.
tato téma je na dlouuuhoouuu debatu u kávy.
mohl bych zde uvést z osobní praxe (co mě napadá ihned) min. 7 sestav v úrovni člen "pytel" a vyšší,
kde filtrace rozhodně prospěla.
hlavně, že to hraje!
hlavně, že to hraje! - to je to hlavné :thumbup:
Treba hlavne počúvať, o tom to je....
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 18 říj 2019 19:50 milanP
souhlasím. napsal jsi to přesně.
tato téma je na dlouuuhoouuu debatu u kávy.
mohl bych zde uvést z osobní praxe (co mě napadá ihned) min. 7 sestav v úrovni člen "pytel" a vyšší,
kde filtrace rozhodně prospěla.
hlavně, že to hraje!
Presne tak to je. Aj ja som dlho vyberal filter. Ako mi to správne napísal NA, vždy bol ten posledný najlepší a vždy to bol "skok" dopredu. Z Gigawattu 4 SE som bol nadšený a doteraz tvrdím, že je to jeden z najlepších kondicionérov. Potom som však vymenil 1 kábel v predzosilňovači a situácia sa zmenila. CD prehrávač hral lepšie cez filter, ale kvôli nemu nemienim doma držať filter v hodnote 6000 €, pretože si ho púšťam cca 1-2 razy do roka po 1 hodine.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Otikle »

Byl jsem majitelem ruznych filtru. Nejprve Isoteku Titan, pak Gigawatt PC4Evo, poté PSAudio P20 a nyní Super Titanu s Genesis. Nevěřil jsem Lachimovi, že ten Gigawatt mi kazí zvuk. Jednoho dne jsem to zkusil a byla to pravda. Bohužel, ale nejvyšší Gigawatt byl pro mě katastrofa. Snad jen v nějaké sestavě s menším výkonem a tedy menším nárokem na schopnosti filtru poskytnout dostatečný příkon, může hrát slušně....
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Otikle »

Jen doplním, že Gigawatt PC4Evo jsem měl i s jejich top kabelem, tuším LS2 tomu říkali. Ale patlála matlála. Po vyřazení Gigawattu ze sestavu a nahrazení generátorem PS Audio P20, nastalo výrazné zlepšení. Další zlepšení přišlo po přechodu na filtr Super Titan pro konce + Genesis generátor pro zdrojové komponenty.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Gigawatt používá opačnou filozofii filtrace oproti pasivním filtračním jednotkám od Isoteku (nemluvím o GENESIS a dalších aktivních řešeních).
Isotek používá několikanásobně větší hodnoty cívek a naopak několikanásobně nižší hodnoty kondenzátorů než Gigawatt. To znamená, že každý z výrobců přistupuje k řešení filtrace úplně opačně, a i zvukové výsledky musí být rozdílné.

Neměl jsem tu možnost si udělat vlastní poslechové testy Gigawattu, a i tak by to nebylo vhodné abych se ke zvuku vyjadřoval.
Takže jen pár postřehů k technickému řešení.
Gigawatt používá u PC 2 EVO, 3 ale i 4 pouze tři filtrační větve, takže u nejvyššího modelu s dvanácti kusy zásuvek jsou vždy 4 napojené na jeden společný filtr. Jednotka má v součtu velmi vysokou hodnotu kapacity mezi fází a pracovní nulou. Je to 27uF, mam vyzkoušené, že i polovina je už hodně.
Je tam použito mnoho přepěťových prvků, mam odzkoušené, že ty mění zvuk. Jádra pro filtrační cívky jsou poměrně malé.
Viz.
https://6moons.com/audioreviews2/gigawatt/2.html
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

Otikle
Nemám žádné zkušenosti s filtry,už vůbec ne s těmi z vyšší kategorie,ale musím ze zeptat,to jako fakt filtrace za třeba čtvrt miliónu je patlala matlala :shock: Nechápu potom,jak si to někdo může za ty peníze koupit,kor s takovým zvukovým přínosem :shock:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od aretax »

Ono to asi bude tak, ako so všetkým ostatným. Niekomu patlá, inému nie. Ja sa plne stotožňujem s recenziou:
http://www.audiodrom.net/cs/filtrace-si ... t-pc-4-evo. Denali som neskúšal, ale skúšal som SR Power Cell 8 UEF a Gigawatt 4 SE o mňa hral čistejšie a dynamickejšie. Niekomu káble Nordost vyhovujú, inému nie, niekto oslavuje nerezové podložky, iný žulu atď. A ďalší faktor - čo sa komu páči. To, čo niekto ohodnotí ako "patlanie", druhý to ohodnotí úplne inak. Asi preto bude na svete toľko výrobcov s toľkými rozdielnymi koncepciami prístrojov. Navyše pri zostavovaní aparatúr pristupuje toľko premenných u každého jednotlivca, že je vylúčené, aby jednotlivé komponenty vykazovali u každého rovnaké výsledky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Pytell píše: 17 říj 2019 16:58 Audioquest není zrovná můj šálek kávy, sice mám jeden síťák u TV, ale u stereo bych ho asi nesnesl -- všechny kabely i jejich nejvyšší řada -- repro, signál a síťák přidávají do zvuku nižší střední pásmo, bohužel je to použitou metráži a značka jejich zvuku. Měl jsem na své sestavě i ty kabely top z jejich produkce, ale Tornado High Current jsem zatím neměl možnost testnout, ale že by změnily svůj tradiční zvuk ?!?!?

To je to samé jako CARDAS -- ten používá svoji měď a svou geometrií , a ani TOP jejich kabely nejsou neutrální, vždy si něco přidají a po u mě nikdy.

Ale třeba jsou někteří hifisté spokojeni, že jim to patlá zvuk a líbí se jim to .
Americke kabely jako cardas, AQ, kimber apod muzou pridavat zamerne... s ohledem na to jak jsou koncipovame domy v Us, ktere zpravidla nejsou zdene a napr.bas utika pres tenke steny pryc.
V zdenem dome v Eu se zvuk snadneji kumuluje mezi zdmi..:smile:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Americké značky jsou ale i Nordost a třeba Wireworld.
Kimber a Cardas mají hodně odlišný zvuk, osobně ověřeno.

To co tu Pytel napsal o Audioquestu a v podstatě to zobecnil pro všechny jejich výrobky mi nejde dohromady s tím co mi řekl ke zvuku jednoho vysokého modelu tohoto výrobce, který i po urputném rozehrávání stále hodnotil jako tenký a zvýrazňující výšky, tak si vyberme.

Jsou to jen subjektivní a osobní názory omezené na určitou množinu vzorků a posuzování na jedné, nebo omezeném počtu sestav a ještě zabarvené osobním vkusem.
Musím souhlasit s tím obecným co napsal dnes ráno Aretax.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Vinco »

kychtax píše: 20 říj 2019 09:17
Pytell píše: 17 říj 2019 16:58 Audioquest není zrovná můj šálek kávy, sice mám jeden síťák u TV, ale u stereo bych ho asi nesnesl -- všechny kabely i jejich nejvyšší řada -- repro, signál a síťák přidávají do zvuku nižší střední pásmo, bohužel je to použitou metráži a značka jejich zvuku. Měl jsem na své sestavě i ty kabely top z jejich produkce, ale Tornado High Current jsem zatím neměl možnost testnout, ale že by změnily svůj tradiční zvuk ?!?!?

To je to samé jako CARDAS -- ten používá svoji měď a svou geometrií , a ani TOP jejich kabely nejsou neutrální, vždy si něco přidají a po u mě nikdy.

Ale třeba jsou někteří hifisté spokojeni, že jim to patlá zvuk a líbí se jim to .
Americke kabely jako cardas, AQ, kimber apod muzou pridavat zamerne... s ohledem na to jak jsou koncipovame domy v Us, ktere zpravidla nejsou zdene a napr.bas utika pres tenke steny pryc.
V zdenem dome v Eu se zvuk snadneji kumuluje mezi zdmi..:smile:
Podla tohto hodnotenia potom asi amici typu Stealth, Shunyata, ci Synergistic Research vyrabaju kable pre Afriku...no netreba to asi takto generalizovat.
Urcite plati to ranne Aretaxovo.
Skusat,skusat, negeneralizovat
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od aretax »

kychtax píše: 20 říj 2019 09:17
Americke kabely jako cardas, AQ, kimber apod muzou pridavat zamerne... s ohledem na to jak jsou koncipovame domy v Us, ktere zpravidla nejsou zdene a napr.bas utika pres tenke steny pryc.
V zdenem dome v Eu se zvuk snadneji kumuluje mezi zdmi..:smile:
[/quote]

Ale na druhej strane sú väčšinou drevené, vyplnené tepelno - izolačnými materiálmi, teda majú podstatne lepšie akustické vlastnosti, ako murované domy. Navyše by v nich mala byť potlačená rezonancia stien, ktorá je napr. pri betónových stenách 41 - 43 Hz, čo spôsobuje dunenie basov. Keď som býval v paneláku, tak som v tomto rozsahu nameral rezonanciu stien až +5 dB !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

nevrátíme se zpět k tématu vlákna ?
(výše vzniklý "uzel" se zde již nepodaří rozplést)
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od aretax »

Ale ono to všetko spolu súvisí. Filtre + káble + akustika. Jednoducho sa to od seba nedá oddeliť. Iba asi zmeniť poradie:
1. akustika
2. kabeláž
3. filtrácia
a nad tým všetkým je ucho. Ku káblom AQ. Pravdu majú vlastne všetci. Medzi jednotlivými modelmi, ale hlavne medzi jednotlivými modelovými radmi sú veľké zvukové rozdiely. Táto najnovšia rada je zvukovo oproti predchádzajúcej diametrálne odlišná a podľa mňa podstatne lepšia. Staršie AQ hrali tenšie, precízne boli na výškach, ale chýbal im objem a hlavne mali tenké, aj keď presné basy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Dovolím si takový menší apel..
Dejte šanci dobré zásuvce, dobré liště a dobrým síťákům. Nenechte se zblbnout, že jsou filtr a trafo nezbytné. Nejsou. Většinou filtry mění zvuk a dávají.. ale i si berou. A musíte sestavu znovu ladit, vč. toho že některé věci nevyladíte. Jsou prostě pryč.. Jsou samozřejmě i špičky ledovce, které výrazně dají a vezmou méně. Ale ty budou spíš za statisíce. :oops:
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od blesk666 »

par dni dozadu som zapozical NA Sunrise V2 panovi co chcel odstranit lahky brum, nechcel riesit zvuk, so zvukom je spokojny. Po dvoch dnoch hlasi ze unho na 70% nahravok rozhodne lepsie. Najvatsi prinos (lepsia lokalizacia, separacia...) - cim lepsia nahravka a najma na SACD, tym je zlepsenie s filtrom markantnejsie. Na alektroniku, bigbeat lepsie podla neho bez filtra (vacsi drajv...). Jeho preferencia su najma vokaly. Hra na lampovy integrac Ayon a SACD Ayon, bedne nejake velke Zingali.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Takhle to ma byt. Idealni pripad. :thumbup:
Uspesne vyreseni objektivniho pruseru. To u mne nebylo. Nemel jsem prusvih. Nebo mel, ale ne takovy aby filtr pomohl a on to jeste zhorsil. To muze byt celkem casty pripad. Tomu panovi od Blesk patri pogratulovat.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od sartel »

..a ten brum? :smile:
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Otikle »

terahera píše: 20 říj 2019 00:45 Otikle
Nemám žádné zkušenosti s filtry,už vůbec ne s těmi z vyšší kategorie,ale musím ze zeptat,to jako fakt filtrace za třeba čtvrt miliónu je patlala matlala :shock: Nechápu potom,jak si to někdo může za ty peníze koupit,kor s takovým zvukovým přínosem :shock:
Ano, presne tak jsem svuj Gigawatt branil pred Lachimem. Potkal jsem ho nekdy pred tremi lety na vystave, povidali jsme si o me sestave, pochvalil mi komponenty, ale dodal, ze Gigawatt mi to cele zabiji. To same pak opakovane rikal i u me doma. Pokazde jsem kontroval tim, ze je to high end filtr za statisice, postaveny a vyrobeny s velkou rezervou pro top sestavy a ze to vedle vyrobce pisou taky v nekolika recenzich. Vzdy se jen usmival a trval na svem. Po dlouhem odporu jsem souhlasil a vyradil ho ze sestavy. Bylo to jako otevrit okno a pustit do vydychane mistnosti vzduch. Pytel a Rothaudio jsou svedky, ze neprehanim.
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

Jj,tomu rozumím i věřím,čemu nerozumím,proč sis ji tedy do sestavy dával,když ti tak zabíjela zvuk
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

terahera
zákazník jako člen "otikle" to nemá v případě nákupu nějaké filtrace vůbec jednoduché .
pokud nemá praktické zkušenosti s různými produkty těch hlavních firem ... nemá vůbec šanci.
a kde by ty zkušenosti vlastně nabral, že?
ač "otíkle" by byl ochoten/schopen (jako veliký fanda ) i zaplatit za zápůjčku od distributorů, takovou možnost ti tady v čr nikdo nedá.
že by jsi dokázal dát na jedno místo gigawat, ps adio, isotek, shunyata ... nereálné.
takže všichni ti normální zákazníci (hanlivě bych řekl "kafky") nakupují na základě načtených testů a osvěty prodejců.
a tohle měl jeden čas poslký gigawatt podchycené výborně.
v mém okolí není člen "otikle" jediný, kdo zvolil nevhodný přístroj.
"vyhazoval" jsem třeba ri-audio od sestavy vivid/solution!

kychtax
tvůj apel mě rozesmál.
takže filtraci neee. ale dobré zásuvky, lišty a kabely ano?
chtělo by to (v samostatném vlákně lépe) popsat, co myslíš tou množinou "dobré zásuvky atd."

sice to meleme již po 4-té dokola (sorry za kafemlejnek).....
pokud to chceš zobecnit a ten apel k nepoužívání filtrací je asi zobecnění, pak
bych (s dovolením zmíněných členů) použil letitou praxi s různými fitry :
kulich ... s fitrací rozhodně lepší než bez filtrace
jiri ... s filtrací rozhodně lepší
pytel ... také určitě lepší než bez filtrace
lachim ... lepší určitě.
koudelka ... též lepší s filtrací než bez
zabiny ... též lepší s než bez.
a mohu vylovit z paměti x dalších.

za mě tedy :
zkoušel jsem osobně filtraci na minim. 50ti sestavách.
pokud si pamatuji správně, tak její přínos byl rozporuplný na max. 5ti z nich. jiank všude vždy přínos.

u tebe samotného jsme přeci též splu zkoušeli isotek titan+furugrescu+ mé kabely a
určitě si pamatuješ své nadšení z "vyladěného" zvuku.
od té doby to, dle mého subjekt. pamatováku, již u tebe tak nikdy dobře nezahrálo.
tzn. za sebe bych do té skupiny členů výše, tzn. "filtrace je přínosem", zařadil i tebe. ale to by jsi byl zřejmě proti.
:-)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

4 různé filtry v sestavách u mě
aneb fotka oka vždy potěší ...
a kratším textem jsem to výše popsat neuměl
IMG_0772_web.jpg
IMG_4322_web.JPG
IMG_4385.JPG
Obraz0258_web2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Prosím, filtrovat, jen když je zásadní a slyšitelný objektivní problém. Artefakty, brum atd. Ne pro úpravu zvuku jako celku.. :roll: :silent: :thumbdown:

Bodejť by to nebylo super, když přijedeš na návštěvu ke kamarádovi z toho seznamu, který tu uvádíš a tam slyšíš opět sestavu s Tobě známým filtrem xy, zesilovačem nebo Nordostem. Se zvukovými atributy yz, které tak dobře znáš a vyhledáváš. Pak přijede návštěva k tobě a ejhle i on to tam slyší. Člověk je zblbnutelný a hlavně... na něco zvyklý. Nebudeme si nic nalhávat.
Ale co když se jen vzájemně mezi sebou cyklíte a prohlubujete ....zvyk na určitý typ zkreslování zvuku.. úpravy..hudby?
Protože například, jak může sestava zahrát muzikálně, s duší, tělem a barvami, když už na začátku profiltruješ a "vyndáš" třeba čtvrtinu zvukových informací??

PS. Omlouvám se, ale tvrdíš, že chodíš na koncerty klasiky a pak doma poměrně významně filtruješ a ohýbáš zvuk (což připouštíš).. Tak nějak nechápu, jak je to možné. Skloubitelné.
Tj. jako kdybych si stavěl dům a už na začátku spustil olovnici a první nosnou zeď začal stavět křivě ...a celou dobu na to koukal.. a stavěl dál!...
:silent:
PS2. Mám taky příklady z praxe.. Zkoušel jsem filtraci xyz v cca pěti sestavách a tam to bylo: "Radši ne, dejme to jako předtím" ...
Pozdravuji na dálku tyto hifisty. :ympeace:
Jiri
Příspěvky: 859
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Jiri »

Kychtax
Jsem zvědav jak dlouho ti vydrží tvé "prozření", než se zase vrátíš k ladění zvuku koncovkami napájecího kabelu a venge špalky.
Chlape, ty jdeš od jednoho extrému k druhému. Držím palce :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Jiri, nikde jsem nenapsal, že se loučím s wenge a koncovkami. To je omyl. Je to trochu jinak...

Dovol mi, abych Ti to vysvětlil..

neodpojil jsem si lištu, Furutech ani cerabally. To už jsou věci nezbytné. Napíšu proč.

Udělal jsem si nedávno pokus.
  • V prvním scénáři jsem hrál přímo ze zásuvek Furutech.
  • V druhém jsem zařadil nejlepší kabel a lištu a hrál z ní.
Výsledný zvuk byl stejný. Zařazení lišty a kabelu, se nijak negativně neprojevilo..Hrálo to pořád stejně dobře.

A to je cílem.

K mému postupu..nějaké základní předpoklady..
  • Není cílem zasahovat do sestavy NAVÍC, než je dle mně nezbytné (k tomu aby prošel signál a reproduktor hrál).
  • Ale to, co tam již mám a myslím si že ovlivňuje celek, potřebuji mít vyřešeno co nejlíp. (např. ta lišta)
  • Potřebuji každou část dobře znát, vědět jak se projevuje.
  • Potřebuji mít přesvědčení, že se nejedná v mém vnímání úzké hrdlo, ale je na úrovni minimálně zbytku věcí.
  • Méně věcí skýtá výhodu mít méně potenciálních úzkých hrdel, kratších a jednodušších cest pro všechno.
  • Méně věcí a jejich znalost umožní snadněji si sestavu doladit.
  • Méně věci se bude méně vzájemně ovlivňovat.
Čili filtrace je v tomto postupu zbytná. Pokud neexistuje objektivní problém, pro který bych ji potřeboval.
Čili2 např. kinaři s velkým množstvím aparátů a sofistikovanými filtracemi, to je protipol tohoto postupu a s nějakou pravděpodobností již nějaké opatření potřebují.. :razz:

Nemyslím že to je pohled zařaditelný do některé skupiny, např. kabelověrců nebo měřáků. Spíše to bude asi něco jako "minimalisté/skeptici". ^:)^
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

kychtax
1. jen spolu jsme byli letos 2 x v rudolfinu na symfoňáku, že ? těším se na další.
^:)^
2. nikdy by mě nenapadlo, že budeš zrovna ty srovnávat živý zvuk symfoňáku s tím naším sranda - hifi doma a mě to navíc podsunovat jako fundament našich reprodukcí. vždyť jsme to vždy u kafe řešili v pauze. jak moc jsou tohle vzdálené planety, ne?
:shock:
3. děkuji za zajímavý pohled. že vlastně vtahuji/uzavírám do společně "zakaleného" akvária ostatní hifisty mě nikdy nenapadlo!
:eek:
4. přijeď na ten test s / bez filtrace. schválně ....?
zda ti skutečně u mě, po vypojení filtrace, "naskočí" o tu "třeba čtvrtinu" informací více.
takový pohled mě totiž také nikdy nenapadnul.
sice nemám tvůj dedikovaný pc, ale z sacd v denon 4010 to snad také půjde poznat
:thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od YamahaMan »

Svoj názor som napísal o niečo vyššie....
Vieme, že filtre obsahujú filtrovanú ale /niektoré/ aj nefiltrovanú vetvu.
Pri napr. brume, šume atď. je možno dobré zapojiť "konfliktný" komponent do filtrovanej vetvy /ak tomu nepomôže nejaký otestovaný špeci kábel priamo do steny/ ale porovnával niekto vplyv na zvuk cez filter /nefiltrovanú vetvu/ so zvukom priamo zo steny?
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 890
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

kychtax píše: 22 říj 2019 21:12 Prosím, filtrovat, jen když je zásadní a slyšitelný objektivní problém. Artefakty, brum atd. Ne pro úpravu zvuku jako celku.. :roll: :silent: :thumbdown:
To je naprostý nesmysl, to by musel být zvuk bez filtrace brán automaticky jako ten správný, podle čeho usuzuješ, že to tak je?

Bodejť by to nebylo super, když přijedeš na návštěvu ke kamarádovi z toho seznamu, který tu uvádíš a tam slyšíš opět sestavu s Tobě známým filtrem xy, zesilovačem nebo Nordostem. Se zvukovými atributy yz, které tak dobře znáš a vyhledáváš. Pak přijede návštěva k tobě a ejhle i on to tam slyší. Člověk je zblbnutelný a hlavně... na něco zvyklý. Nebudeme si nic nalhávat.
Ale co když se jen vzájemně mezi sebou cyklíte a prohlubujete ....zvyk na určitý typ zkreslování zvuku.. úpravy..hudby?

Ty jsi podle toho co jsi za poslední tři roky zde popsal a doma absolvoval nespokojený s trvalým stavem ať je jakýkoli, jsi závislý na změnách, proto stále nějaké děláš, a jak zde už více členů poznamenalo lítáš od zdi ke zdi.

Protože například, jak může sestava zahrát muzikálně, s duší, tělem a barvami, když už na začátku profiltruješ a "vyndáš" třeba čtvrtinu zvukových informací??

Ty zapojuješ filtraci do cesty audio signálu -mezi přehrávač a zesilovač? jen tak bys mohl filtrovat nějaké hudební informace a něco „vyndavat“. Filtrujeme přeci napájení, tedy jsme mimo cestu audio sidnálu .


PS. Omlouvám se, ale tvrdíš, že chodíš na koncerty klasiky a pak doma poměrně významně filtruješ a ohýbáš zvuk (což připouštíš).. Tak nějak nechápu, jak je to možné. Skloubitelné.
Jaké ohýbání zvuku filtrací, bez filtrace při zarušené napájecí síti je zvuk zkroucen. Při použití různě filtrujících zařízení je různě zkroucen méně a při použití pomyslné dokonalé filtrace není zkroucen-skreslen vůbec (s odhlédnutím od zkreslení samotných článků systému přirozeně), při dokonalé filtraci by se do audio signálu nepřenášel přes zdroje přístrojů žádný bordel ze sítě. Chápeš už funkci filtrace?

Tj. jako kdybych si stavěl dům a už na začátku spustil olovnici a první nosnou zeď začal stavět křivě ...a celou dobu na to koukal.. a stavěl dál!...
:silent:
PS2. Mám taky příklady z praxe.. Zkoušel jsem filtraci xyz v cca pěti sestavách a tam to bylo: "Radši ne, dejme to jako předtím" ...
Pozdravuji na dálku tyto hifisty. :ympeace:
To může být opak Tebe, tedy člověk, který má rád na co je zvyklý, kterého změna neláká, naopak děsí. Pro mnohé je zvyk železná košile.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

NA 👍

kychtax
Přijde mi, že jsi se dostal do takové hifipuberty, kdy potřebuješ být v opozici za každou cenu a hlavně se co nejvíce vymezovat vůči těm, kteří tě tvým dětstvím provedli. No, snad to nebude dlouho trvat a podaří se ti brzo dospět. Přeji hodně pohody ať s nebo bez. Vždyť je to jedno, hlavní je, že nás ten náš koníček baví, ne? :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kulich »

Je to prča :lol:
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od jimmi »

Kychtax ten kábel Furutech zo steny ( zopár rokov som tiež tam mal Furutech ) si mal skušať nahradiť iným do filtracie.
Furutech káble "moduluju a filtruju a farbia " zvuk na svoj sposob a to aj povačšine všetky "Japonské".
Ak je do Filtracie až moc " čistý kábel " tiež to nemusí byť uplne žiaduce ale ešte horší prípad je nekvalitný slabší kábel.Najhoršie nekvalitný kábel čo to všetko zapatlá.Doležoité je tam asi mať hlavne neutralny kábel ale neuškodí "jemne muzikalny" ale aby bol dostatočne detailný.
Ani originál značka kábla ako je značka firmy od ktorej je filter nezaručuje že najlepšie bude tam bude pasovať. :cool:
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

jimmi píše: 23 říj 2019 07:06 Kychtax ten kábel Furutech zo steny ( zopár rokov som tiež tam mal Furutech ) si mal skušať nahradiť iným do filtracie.
Furutech káble "moduluju a filtruju a farbia " zvuk na svoj sposob a to aj povačšine všetky "Japonské".
Ak je do Filtracie až moc " čistý kábel " tiež to nemusí byť uplne žiaduce ale ešte horší prípad je nekvalitný slabší kábel.Najhoršie nekvalitný kábel čo to všetko zapatlá.Doležoité je tam asi mať hlavne neutralny kábel ale neuškodí "jemne muzikalny" ale aby bol dostatočne detailný.
Ani originál značka kábla ako je značka firmy od ktorej je filter nezaručuje že najlepšie bude tam bude pasovať. :cool:
Ve všem souhlasím, Jimmy. Je vidět, že máš nazkoušeno, a že ty naše závěry nejsou náhody.. :thumbup:
Odpovědi:
Síť. kabel nemám kabel Furutech, ale jen jednu koncovku na jedné straně.
"Furutech moduluju a filtruju a farbia " - rozhodně. S hodně Furutechy už může dojít k určitému většímu zabarvení zvuku. S metráží Furutech rovněž.
jimmi píše: 23 říj 2019 07:06 Doležoité je tam asi mať hlavne neutralny kábel ale neuškodí "jemne muzikalny" ale aby bol dostatočne detailný.
Jj. Přesně moje gusto. Nevědět o něm.. a pouze poslouchat muziku. Obrazně řečeno.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

MilanP
porovnával jsem to jeden čas pořád dokola.
(ještě na svém filtru s oddělovacím trafem ri-audio / xavian xn360, xn 270 ...)
platí však jedno pravidlo. tzv. high-endový axiom:
"buď filtrovat všechno nebo nefiltrovat nic".
:thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

Hlavně všude ferity :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
F2014
Příspěvky: 533
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od F2014 »

Prosím, neberte tento příspěvek jako útok na samotnou podstatu věci - tedy významnost kabelů a filtrace. Nicméně, když čtu příspěvek s texty podobnými jako "hlavne neutralny kábel ale neuškodí "jemne muzikalny" ale aby bol dostatočne detailný", tak z toho mám rozporuplné pocity.

IMHO napájecí kabel "dělá" jedinou věc - spolu s energií vnáší do systému větší či menší rušení (pozn. omezení dynamiky filtry považuji zde také za formu rušení) - a tudíž je směr zlepšování kabelu jen jeden - a to je směr snižování rušení prostupujícího kabelem do systému.
Formulace, která naznačuje, že by snad kabel něco na zvuku systému aktivně zlepšoval - třeba přinášel jemnou muzikalitu - je IMHO zavádějící (a je tak akorát krmením pro trolly).

Pokud se zvuk systému po výměně napájecího kabelu stane muzikálnějším proto, že s předchozím kabelem byl zvuk více zapatlaný, je to posun správným směrem a zde není, co namítat. Ovšem pro vítaný posun od "neutrálního" k "lehce muzikálnímu" nemám jiného vysvětlení než to, že oslavuji do systému vnesené větší rušení. A s tím se neztotožňuji, "ladění" zvuku kabely považuji za vytloukání klínu klínem. Jak tady Kychtax napsal, že po zařazení filtrace je nutné vyměnit napájecí kabely - hmm, to dost zavání právě tím, že jsem kabely vybíral původně za účelem ladění a ne jako ty nejméně škodící.

K samotnému tématu vlákna - vyzkoušel jsem toto:
- Oddělovací trafo 2kW - neposlouchatelné, zvuk zcela bez dynamiky
- DIY napájecí lišta s kondenzátory velikosti zavařovací sklenice vyrobená v již neexistujícím studiu Armstrong je v mém systému zdroj patlání zvuku
- DC filtr od CustomWorks zařazený do cesty napájení mi zabil dynamiku
- "udělátko" od uživatele Pytla (takový ten cca 15cm dlouhý modul do zásuvky) bylo u mne a rychle šlo pryč
- UPS pro PC v relaci do 10tisíc - neposlouchatelné a to ani v případě, že jsem tím napájel jen CD

Aktuálně používám v napájecí části systému věci od Nordost - lištu QB8 (ta předpokládám žádné filtry neobsahuje), zemnící jednotku QKORE1 a po jednom QV2 a QK1. Posledně jmenované bych na základě vyzkoušení doma chtěl zdvojit, ale nevím, zda budu do budoucna mít 2 volné zásuvky v liště, tak jsem to nechal u ledu.

Ohledně síťových filtrů ve formě hotových komerčních produktů nemám praktickou zkušenost, docela rád bych je i otestoval, ale jsou to obvykle docela velké krabice a má očekávání o jejich přínosu v mém systému jsou spíše negativní... pohodlnost zvítězila nad zvědavostí. Ostatně, právě rozporuplné reakce různých hifistů na zařazení filtrace do jejich systému mne utvrzuje v přesvědčení, že to bude "něco za něco".
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

terahera
=))
na té fotce výše, kde je vidět spodní hrana televize, vidíš jeden z mých prvních filtrů.
(koupil jsem jej tehdy na doporučení legendy cz-hifi, člena "PMA")
k němu jsem měl napájecí kabel z OBI a na něm nacvakaných minimálně 15 feritů
holt přelom století!
(fotky z té doby téměř nemám. v tomto případě by to fotku chtělo)
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

FS
1. naopak! skvělá debata, ne?
2. též jsem vyzkoušel podobné pořadí jaké popisuješ.
také mi z těch dostupných řešení nefungovalo nic tak, abych byl spokojený.
u mě byl přelom až filtr isotek titan (po výměně odpojovače v něm za jiný) + power kabely sacco.
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

"je nutné vyměnit napájecí kabely" - to napsal první lachim. Fero.. :smile:
se vždycky "vytlouká klín" nějakým žádoucím směrem a to i na té nejvyšší úrovni. Viz lachimovo hledání poslední vhodné koncovky před filtraci. Je to krása ne? jako skládat puzzle. :cool:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

lachim píše: 23 říj 2019 13:03"buď filtrovat všechno nebo nefiltrovat nic".
Kde najdu filtraci, která ufiltruje beze ztráty dynamiky třeba dva monobloky - každý 3000W/4Ohm? Zvládne to Isotek Super Titan 32? :-?
Dieter Burmester
Odpovědět