Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Vlado222 »

Efičák píše:

Filtrovaný výsledek pozbude trochu dynamiky výměnou za jakostnější charakter temnější palety barev."

No to by som radšej počúval bez filtra. Dobrý filter neorezáva mikro ani makro dynamiku.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Federmann »

Pračky řeší jen síťové rušení přicházející po vedení, aby si usměrňovač v zesilovači vytvořil své další rušení, které si potom při poslechu posloucháte, je to takové polovičaté řešení, které má k Hi-Fi ještě dost daleko.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od efičák »

Vlado222 píše:Efičák píše:

Filtrovaný výsledek pozbude trochu dynamiky výměnou za jakostnější charakter temnější palety barev."

No to by som radšej počúval bez filtra. Dobrý filter neorezáva mikro ani makro dynamiku.
Jsem slabě mimo vlákno : síťové pračky, moje zkušenost je u kolegy s pračkou PS Audio , výsledek na integrovaném Audionetu byl vynikající, především na CDP Audionet to hrálo daleko přirozeněji.

Na filtrech je to jen o kvalitě, moje DIY řešení prostě dynamiku potlačí. Filtr mám zaplacený, jsou na něm 3 různé hodnoty filtrace tak si hraju a měním zásuvky.
Já prostě mám alergii na sykavky a drsnější středy, volím proto tuhle cestu.
Pračka je jasně lepší, věřím na ten čistý proud z centrály, pak je dobrý filtr, levný DIY filtr a nakonec zesilovač tající všechny problémy se sítí svou netransparentností.
:mrgreen:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Vlado222 »

"Já prostě mám alergii na sykavky a drsnější středy, volím proto tuhle cestu."


Tú alergiu mám aj ja. :smile: Preto som si Gigawatt obstaral. Od vtedy čo mám PC4 EVO neviem čo sú to sykavky a drsnosť na stredoch.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od pajuna »

Vlado222 píše:"Já prostě mám alergii na sykavky a drsnější středy, volím proto tuhle cestu."


Tú alergiu mám aj ja. :smile: Preto som si Gigawatt obstaral. Od vtedy čo mám PC4 EVO neviem čo sú to sykavky a drsnosť na stredoch.
Presne kvuli teto i me alergii to potrebuji resit!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

1. síťovou filtraci je potřeba řešit od jisté úrovně sestavy.
rozhodně nemá smysl kupovat zeilovač za 150.000 (nové ceny) + repro za 150 + zdroj za 100 a nemít vyřešené napájení!!
osobně mám nejlepší zkušenost (v dostupném řešení) s "generátorem" accuphase ps1200.
samostatný přívod považuji v této úrovni za nezbytnou samozřejmost!
(ten jsem měl od sestavy xavian xn360 + naim před cca.15-ti lety)
zvuk sestav, ve kterých jsem ps1200 slyšel dlouhodobě zapojený, ovlivňuje lehoučkým posazením zvuku výše a jakoby "ztenčením" zvuku.
všechny ostatní filtry ovlivnily zvuk mých sestav rozhodně více.
jako 2. ultimativní řešení považuji zapojení 2 x accuphase ps1220. do každé po jednom monobloku + preamp do jedné a zdroj do druhé.
:-)

2. výborným, dostupným filtrem ( Kč 45.000/new), který jsem měl kdysi doma byl mohutný ri-audio p. krále.
dnes je bohužel nekoupitelný.
velkým problémem může být přenos vrčení trafa zesilovače do trafa filtru.
(jediný "stroj" s velkým trafem, cca. 1kW, který jsem nikdy a nikde neslyšel vůbec vrčet, byl sroll)

2. u některých zesilovačů je zvukově skutečně lepší hrát bez filtrace a filtrovat jen preamp+zdroj.
jak mi však řeklo mnoho technicky zdatných: "buď filtruj všechno nebo nic". polovičatost nemá smysl.
osobně jsem vyzkoušel všechno možné.
bohužel jsem si musel vždy vybrat vybrat buď:
- nefiltrovat zesík = zrnitý, dynamický zvuk s menším pocitem detailnosti
- filtrovat zesík = jemnější, detailnější s omezením živosti a drajvu.
universálně dobrou zkušenost mám s "filtračním kabelem/ dc filtr isotek syncro (neřešme cenu, prosím!).
nakonec jsem u své stereo sestavy měl 2 x isotek syncro na monobloky + ps1200 na zdrojové přístroje.

upozorňuji, že technicky tomu vůbec nerozumím. píši jen na základě svých poslechových zkušeností s mnoha přístroji.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Tinariwen »

Mam samostatný el.prívod pre hifi plus Furutech el zasuvku.Zo steny do distributora napätia (lišty) napajam Lessloss DFPC a do lišty mam zapojene napriamo koncaky a predzosilovač.Dalej z lišty vedie kabel do pračky PS Audio v ktorej mam zdroje CDP a Streamer.
Skušal som aj priamo všetky komponenty do pračky,ubytok dynamiky som nezaznamenal.
Zvuk je pevný,veľký,priestor paradny.Počuvam v akusticky upravenej miestnosti.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Vlado222 »

lachim píše: síťovou filtraci je potřeba řešit od jisté úrovně sestavy.
rozhodně nemá smysl kupovat zesilovač za 150.000 (nové ceny) + repro za 150 + zdroj za 100 a nemít vyřešené napájení!!
.... u některých zesilovačů je zvukově skutečně lepší hrát bez filtrace a filtrovat jen preamp+zdroj.
jak mi však řeklo mnoho technicky zdatných: "buď filtruj všechno nebo nic". polovičatost nemá smysl.
...universálně dobrou zkušenost mám s "filtračním kabelem/ dc filtr isotek syncro (neřešme cenu, prosím!).
Lachim, s týmto sa s Tebou stotožňujem. Mám podobné skúsenosti.
Platí to aj pre kabeláž. Tie treba riešiť až od určitej kvality prístrojov.
Isotek Syncro mám tiež doma. Je :thumbup:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Pytell »

Už jsem to psal několikrát,( opustím veliký význam akustiky ), jestli-že to myslíte vážně s poslechem, tak v prvé řadě vyřešit napájení svých mašinek.

Samostatný přívod k sestavě, několik jsem jich kompletoval ( samozřejmě stíněným kabelem ), ukončení na kvalitní dvojzásuvce ( Furutech nebo Oyaide, samozřejmě jsou i jiné ), v rozvaděči použít odpojovač pojistky. Na tomto základě stavět, potom kvalitní stíněnou síťovou kabeláž ke všem komponentům, v starých zástavbách minimálně oddělovací trafo ( v lepším případě pračku nebo nějaký filtr). Osobně hraji na Ri-Audio a plná spokojenost, bohužel už se nevyrábí. Ale na sousedním foru ( Bubuxin ), vyrábí oddělovací trafa a dokonce i snad něco podobného jako Ri-Audio, tenkrát jsem mu fotil kompletní vnitřek RI-Audia. Jeden čas také velice dobrá oddělovací trafa dělal ( Hogen ), vím, že mnoho klientů na ně hraje.

Co se týče Accuphase tak to je špička, zkušenost pouze prvotřídní , ale za nemalý peníz, PA audio jsem měl doma na test, dost brzdila zvuk. A co se týče DC filtru Syncro , souhlas, až na tu cenu.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Vlado222 »

Pytell píše:...na sousedním foru ( Bubuxin ), vyrábí oddělovací trafa ...
Jedno je aj na predaj v inzercii -> http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19767
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

lachim píše:zvuk sestav, ve kterých jsem ps1200 slyšel dlouhodobě zapojený, ovlivňuje lehoučkým posazením zvuku výše a jakoby "ztenčením" zvuku.
To neni moc lichotive resume, ostatne proto tuto "pracku" neuznavam. Zapojit do "pracky" Accuphase komponenty Accuphase musi vyloudit homo zvuk na druhou :lol:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

DB
Co znáš lepšího než acc ps1220?
Sám používáš co, prosím? Filtr od DB?
Ten jsem si nemel kde vypůjčit a tak jej vůbec neznám
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od koudelka »

Zkusím se zmínit ještě o jedné z možností - já nyní používám k plné spokojenosti filtraci od Noble Audio. Měl jsem delší dobu starší model Accuphase kam nešel připojit zesilovač, tak jsem se poohlížel po něčem jiném, vyzkoušel jsem Gigawatt EVO 4 (dokonce 2x)...nakonec z těchto tří možností dopadl pro mne nejlépe Noble Audio. A není to jen pro potvrzené přísloví "za málo peněz - hodně muziky"... :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Pytell »

Slyšel jsem , že Pavel ( NA ), něco vytvořil, proto chci požádat Pavla o report a něco technických informací jeho výrobku v tomto vlákně, určitě by to zajímalo více hifistů.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od pajuna »

Pochlub se Pavle, mas prostor:-). Budeme radi za kazdy novy podnet.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od samcus »

Také se přimlouvám o zveřejnění. Zrovna řeším pořízení.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Těší mě váš zájem. Ta filtrační jednotka je v ocelové skříni s vypínačem na čelním AL panelu. Má pět zásuvek, tři pro linkové a dvě pro výkonové přístroje, zemnící terminál a klasickou 16A vstupní zásuvku. Obsahuje DC filtr a zakázkové opravdu obrovské filtry 25 a 35A. Došel jsem totiž k závěru, že je velmi důležitá velká proudová předimenzovanost aby nenastaly problémy s dynamikou a basovou složkou. S tím jsem měl totiž problém u síťové pračky DUSSUN X800 i ACCUPHASE PS 1200, které jsem dlouhodobě zkoušel v mé sestavě. Dost možná protože mají obě na svém vstupu umístěn titěrný 10-16A síťový filtr. Odpor sériových tlumivek ve filtrech se mi jeví klíčový.
U bigjoeho jsme jí před rokem porovnávali s jeho IsoTek Sigmas GII se závěrem, že jejich přínos v jeho podmínkách je rovnocenný.
Detail popisu je zde
viewtopic.php?p=33484#p33484

Na fotce úplně dole
viewtopic.php?p=35065#p35065

Koudelkovo rozhodnutí mě vzhledem k tomu s čím to porovnával dost mile překvapilo.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Yngwie »

NA-Noble Audio píše:Těší mě váš zájem. Ta filtrační jednotka je v ocelové skříni s vypínačem na čelním AL panelu. Má pět zásuvek, tři pro linkové a dvě pro výkonové přístroje, zemnící terminál a klasickou 16A vstupní zásuvku. Obsahuje DC filtr a zakázkové opravdu obrovské filtry 25 a 35A. Došel jsem totiž k závěru, že je velmi důležitá velká proudová předimenzovanost aby nenastaly problémy s dynamikou a basovou složkou. S tím jsem měl totiž problém u síťové pračky DUSSUN X800 i ACCUPHASE PS 1200, které jsem dlouhodobě zkoušel v mé sestavě. Dost možná protože mají obě na svém vstupu umístěn titěrný 10-16A síťový filtr. Odpor sériových tlumivek ve filtrech se mi jeví klíčový.
U bigjoeho jsme jí před rokem porovnávali s jeho IsoTek Sigmas GII se závěrem, že jejich přínos v jeho podmínkách je rovnocenný.
Detail popisu je zde
viewtopic.php?p=33484#p33484

Na fotce úplně dole
viewtopic.php?p=35065#p35065

Koudelkovo rozhodnutí mě vzhledem k tomu s čím to porovnával dost mile překvapilo.
Nerozumím tomu, proč by měl ten Accuphase PS 12x0 omezovat nějaký běžný zesilovač, když je schopen dodat ve špičce až 60A (20 paralelních MOSFETů) pokud přívod dovolí. Výstupní impedance je menší než u zásuvky běžné, což by mělo taky pomoci. Rozmařilci na něm provozují A-70/65 konce v áčku a dynamiku podle všeho neomezuje ani při "koncertní" hlasitosti.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tech 60A se muze zdat hodne, ale na spicky to vlastne neni nic moc. Nejaky zesak 2x200W/4ohm si ve spickach bude chtit vzit klidne i vic.
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

NA
pavle, též mám stejnou zkušenost jako ty. u mě jsem nakonec ps1200 používal na vše vyjma monobloků.
ty jsem měl "filtrované" jen přes isotec syncro.

yngwie
netuším proč, ale ps1200 byla v mé sestavě na monobloky "slabá". jakoby tenký zvuk. nádherně jemný, čistý a detailní, ale tenký.
musel jsem si vybrat mezi
A. správnou filtrací všeho přes ultimativní filtr ps1200 a malinko horší zvuk. s horší dynamikou nebo
B. z filtrace "vyřadit" monobloky a poslouchat živější, rychlejší zvuk.
vždy jsem si vybral možnost B.
řešením bylo zapojení 2. kusu ps1200. na každý monoblok jednu ps1200. zdrojové komponenty pak "rozesadit" do obou
:-)
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To Yngwie

tak to jsme na tom úplně stejně, také tomu nerozumím, proudově by to mělo být ok.
Dost možná je na vině ten malinký síťový filtr integrovaný ve vstupním síťovém konektoru, který zmiňuji. Proudově se zdá být dimenzovaný dostatečně, ale výkonové audio zařízení je něco jiného než žárovka nebo motor. Obdobný malý vstupní filtr měly obě mnou zkoušené pračky, a mam vyzkoušené, pokud takovýhle filtr 10-16A vřadím před zesilovač má to obdobný negativní zvukový efekt jako předřazení pračky(u mě zabasování zvuku, ztráta tempa), a proto mě to směřuje hodit vinu na ten filtr.

Z mnoha směrů jsem slyšel, že je aktivní pračka to nejlepší možné řešení, proto jsem je také zkoušel. U mě toto technické řešení však vavříny nesklízí.
Povedlo se mi najít jiné řešení, se kterým nemám problém, dochází při jeho použití k jednoznačnému zlepšení zvuku a je v porovnání i velmi levné.
To je pro mě důležitější než umět vysvětlit proč mě ty aktivní pračky zvuk zhoršují.
Jakési logice odporuje již to, proč je slyšet vliv různých kabelů před pračkou i jinými pasivními filtračními jednotkami.
Od jisté doby se již nesnažím všemu porozumět a vše vysvětlit.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Yngwie »

To Lachim: Taky bojuji s tím, že některé pozitivní atributy při projení mého zesíku do zásuvky po přepojení na oddělovací trafo odcházejí. Uvažoval jsem právě nad nějakou pračkou typu Accuphase 12x0 (spíše 1210/1220 - ty sedají koupit z druhé ruky za půlku), která by měla mít dost síly na můj integráč. U těch monobloků jsem samozřejmě viděl pro každý z nich samostatně 1220, ale to trošku leze do peněz:).

To NA: Jestli tam dali malý sítový filtr ala Furutech, tak by to mohlo mít asi negativní vliv, ale zase na druhou stranu, když by omezoval vstup, tak jak pak mohou slibovat takový proudový výkon. Já si možná trošku amatérsky vysvětluji, že pokud má někde zařízení s výstupem s nižší impedancí a proudovým výkonem než samotná zásuvka, tak to musí fungovat. Prozatím pro mě byl Accuphase (slyšel jsem pouze slabší model) opravdu špičková věc, která v bytovce značně pomohla. Takovou službu mi žádný pasivní filtr neudělal. Zajímavé je, že třeba Gigawatt ustoupil od používání oddělovacích traf ve svém top modelu PC-4 EVO a šel vyloženě do vícestupňové pasivní filtrace (sice pořád nechápu proč těch pár termistorů tolik stojí, ale asi to funguje) ... všichni, kdo měli tu čest říkají, že nemění charakter zvuku a je možno zapojit i velké žrouty ... otázkou je, zda ztrátou dynamiky myslíme všichni to samé. Už jsem setkal, že posluchači tvrdí u "basujících" zesilovačů, že to je ta dynamika. Ale to tady nehrozí zřejmě, neboť každý tu už má něco zasebou a naposloucháno.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

MilanP
oživme toto vlákno z roku 2012 a pokračujme o zkušenostech člena "aretax" s gigawat, tvojich... atd
zde.
navíc se v tomto vlákně popisuje, dle mého, dosti zajímavého.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od YamahaMan »

lachim píše: 12 říj 2019 14:28 MilanP
oživme toto vlákno z roku 2012 a pokračujme o zkušenostech člena "aretax" s gigawat, tvojich... atd
zde.
navíc se v tomto vlákně popisuje, dle mého, dosti zajímavého.
Oki, nie je problém - len som odpísal Aretax-ovi na jeho názor...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

MilanP
:thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od aretax »

Milan napísal:
"Ahoj, rozumiem tomu dobre, že teraz nemáš žiadny filter a EVO4ka šla do sveta?
Ak áno, máš zapojené ak ostatné komponenty v reťazci do steny tiež Hurricanom?
Dík za odpoveď, lebo /už som to tu písal/ - tiež som uvažoval o sieťovom filtri ale nemal som možnosť si ho odskúšať.
Nechcem kupovať "mačku vo vreci" a na základe poznatkov a skúseností členov tohoto fóra to nebolo veľké terno.
Takže možno by som časom išiel so zosilňovačom priamo do steny na Xindak s tým Thunderom...
"

Rozumieš správne. Žiaden filter. Kábel AQ Hurrican som zapojil do predzosilňovača a výsledok jednoznačný v prospech samotného kábla bez filtra. Čo sa týka ostatných komponentov - kvôli CD prehrávaču, ktorý je u mňa iba okrajovou záležitosťou sa mi nechce doma držať drahý filter. Navyše výsledok s AQ Hurrican je lepší, ako cez filter, tak som si možno aj k nemu niekedy objednám Hurrican, ale ešte nie som rozhodnutý, pretože za rok si pustím možno 2 - 3 CD-čka. Mačku vo vreci nekupuj, bola by to dosť drahá mačka, ale je možné si oproti zálohe tento kábel vyskúšať, napr. v BIS Audiu v Braislave, alebo v Banskej Bystrici, mať ho doma cca 2 týždne, aby sa čiastočne zahorel a potom sa rozhodnúť. Ako som viac ráz písal, medzi Thunder a Hurrican je veľký cenový rozdiel, ale aj zvukový rozdiel tomu zodpovedá. Ale moje poznatky môžu byť na inej aparatúre odlišné, teda čo, čo som napísal nie je možné zovšeobecniť. Potvrdzujú ich však aj hodnotenia v Hifi Voice a Audiodrom. V tom sa s nimi úplne stotožňujem. Čo sa týka Gigawattu 4 EVO, naďalej tvrdím, že je to najlepší filter so všetkých, čo som kedy skúšal (nikde som ich aj vymenoval a ani ich už nechcem menovať, aby sa tu zas nestrhla hádka). V čase, keď som o kupoval ešte rada AQ Storm neexistovala a Gigawatt bolo najlepšie zvukové riešenie. Ak máš viac prístrojov na zapojenie do siete, je cenovo výhodnejšie použiť filter a lacnejšie káble, keď iba 1-2 prístroje, tak káble AQ Hurrican priamo do siete. Zvukový výsledok je podobný. Ak chceš viac podrobností, zavolaj, alebo napíš mail.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

aretax
zajímavé! pro mě velmi.
1. že jeden napájecí kabel AdQst nahradí filtr Gigawatt a ještě s ním dosáhneš lepího výsledku zvuku !
2. že by filtrace nebyla slyšet i na zvuku gramofonu, streameru ? (píšeš, že z cd vůbec nehraješ. ale z něčeho signál pouštíš)
3. že by filtrace nezlepšila zvuk preampu ?
4. že by 2 nové modely power kabelu AdQst nějak mohly nahradit adekvátní filtraci proudu ?
5. nebo .... byl Gigawatt pro tvou sestavu spíše brzdou, dusítkem ?

neznám tvou sestavu, tudíž reaguji skutečně jen na text výše. a omlouvám se předem za možné nepochopení textu v jeho kontextu.
tvůj příspěvek je pro mě svým obsahem čirým překvapením.
:-)
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Jsem rád, že tu v tom nejsem sám. Přidávám se k Arykovi. Asi žádné překvapení. :thumbup:
Tzn. špičkový síťový kabel a supr zásuvku.. a to stačí. Filtrace nikoliv.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

kychtax
A Aryk je kdo?
Nějak mi uniká souvislost, ke komu se přidáváš...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Aretax, viz jeho predchozi post tady ve vlakne. Kde doporuje bez filtru a pouze s top sitakem... :angel:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

Aha, netušil jsem, že nezvládneš správně opsat jméno, proto mne to překvapilo.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od YamahaMan »

Troška som sa hrabal na webe ohľadom tých AQ káblov bez filtra a zo zahraničných fór je prevaha toho, čo píše Aretax.
Ešte tam vychvaľújú riešenie - uvedený kábel z jednotlivých komponentov na lištu Niagara 1000
Je možné, že HW od totožného výrobcu k sebe sadol....
Ak má niekto túto lištu, mohol by to odskúšať ale na SK asi nikto :roll:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 13 říj 2019 15:05 aretax
zajímavé! pro mě velmi.
1. že jeden napájecí kabel AdQst nahradí filtr Gigawatt a ještě s ním dosáhneš lepího výsledku zvuku !
2. že by filtrace nebyla slyšet i na zvuku gramofonu, streameru ? (píšeš, že z cd vůbec nehraješ. ale z něčeho signál pouštíš)
3. že by filtrace nezlepšila zvuk preampu ?
4. že by 2 nové modely power kabelu AdQst nějak mohly nahradit adekvátní filtraci proudu ?
5. nebo .... byl Gigawatt pro tvou sestavu spíše brzdou, dusítkem ?

neznám tvou sestavu, tudíž reaguji skutečně jen na text výše. a omlouvám se předem za možné nepochopení textu v jeho kontextu.
tvůj příspěvek je pro mě svým obsahem čirým překvapením.
:-)
K bodu 1.: áno, u mňa to tak je. Aj na jednom americkom fóre (zabudol som názov) toto potvrdili s tým, že káble AQ z rady Storm sa nemajú
pripájať k filtru. Navyše u mňa je rozdiel dosť výrazný.
K bodu 2.: gramofónový zdroj som nikdy nemal k filtru pripojený, cez filter to hralo veľmi zle. Mám zdroj vyrobený v Nemecku na zákazku a ten
je navrhnutý tak, že najlepšie hrá cez úplne obyčajnú 3-linku priamo zo siete. Keď som skúšal dať naň lepší kábel, zvuk sa zhoršil.
K bodu 3.: Na ostatných kábloch zlepšila (Valhalla, XLO Unlimited, Shunyata Python, Cardas Beyond), ale AQ Hurrican hrá lepšie, ako všetky ostatné cez
filtráciu.
K bodu 4.: U mňa áno, na iných prístrojoch - neviem.
K bodu 5.: viď bod 3.
Čo sa týka mojej zostavy: phono EAT Forte, predzosilňovač McIntosh C 2500, konce Jeff Rowland 501. CD prehrávač Cayin CDT 17A - ale ten neriešim. AQ mám iba v predzosilňovači, konce som cez filter nikdy nezapájal. V koncoch mám káble Purist Audio Rev.B. Zvuk cez Gigawatt, čo sa týka koncov nebol horší, bol iný, technickejší, možno o niečo presnejší, ale menej vzdušný, čo sa mi nepáčilo. Ale píšem to všade - je to iba u mňa. Nikomu tento kábel nedoporučujem, doporučujem iba, aby ste si ho, ak máte záujem vyskúšali a sami sa rozhodli !!!
Čo sa týka môjho oslovenia, je to iba môj nick a nie meno. Jeho skomolenie sa mi síce nepáči, ale nerobme z toho aféru.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od whisp »

Ja mam Niagaru 1000 a chystam sa to vyskusat len malo casu tak neviem kedy.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od aretax »

Ešte by som doplnil k predchádzajúcemu príspevku, že mám samostatný prívod a navyše bývam na dedine, v okruhu cca 10 km nie je žiaden väčší odber elektriny, teda u mňa je pomerne čistý a stabilný prúd.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

Tak já taky nefiltruji,je to tím,že filtry v ceně,které si můžu finančně dovolit,byly vždy na škodu v mé sestavě.Mám také samostatný přívod a integrac jedu přímo ze zdi,zbytek komponent z lišty furugescu,která je připojena také na samostatný přívod
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Pytell »

Tak ja zase bez pračky bych nemohl poslouchat. Mám solo přívod už více jak 20 roků, vystřídal jsem snad vše co existuje, nejvíce u mě zapojená byla RiAudio, ale nyní PA Audio konečná.

Bydlím v panelovém domě, kde většina má ještě hliníkový doudrát ( já donedávna také , mimo solo přívodu ). Mám asi 8 aparátků, tak pro mě pračka s 12 zásuvkama je super. Nedávno jsme testovali sitové kabely před pračkou na solo přívodu, rozdíly byly , ale nepatrné.

Věřím , že na odlehlé vesnici, není tolik zarušená síť, ale i tak použití filtru nebo pračky, ( potlačení rušení, oddělení jednotlivých aparátků, přepěťová ochrana ,DC filtr, atd... ) , žádný sebelepší sítový kabel nenahradí.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Jiri »

Pytell
Mirku, prosím jaké máš zkušenosti s vlivem napájecí kabeláže za špičkovou pračkou PS Audio? Je tam větší vliv než před pračkou?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

U Míry to s RiAudio hrálo vždycky výborně. Asi to bude o tom, kde má pračka/ filtr velký přínos, a to bezesporu panelové domy s x byty budou.
A jinde, kde je zvukový přínos spíše bagatelní a možná se více promítá zvukový dopad takového zařízení. Nebude nezbytné, bude jaksi navíc.
Tzn. nejde šmahem zavrhnout ani vyzdvihnout, ale záleží na každé konkrétní situaci. A možná kvůli té neurčitosti je často zdrojem nepochopení, jako je tomu u kabelů.. Jak můžete poslouchat bez filtrace?! Jak můžete poslouchat s filtrací!? Zažil jsem stejný údiv, a to u jednoho stejného nejmenovaného produktu/ jen v různých situacích.
Odpovědět