Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Založil jsem samostatné vlákno "Pojistka přístrojová" kde jsem přesunul příspěvky na toto téma z Adrianova osobního vlákna kde to bylo OT.



Citace PMA:
Jeden, dobře známý člen fóra, mi před časem psal e-mail, kde uváděl zkušenost s hájendovou pojistkou, výměna za původní s nominálně stejnou hodnotou. Ta hájendová ihned po vložení do přístroje shořela, škoda těch cca 20 nebo 50 EUR.
Mark Levinson
BVaudio

Re: Adrian

Příspěvek od BVaudio »

Možno to bol ten istý "člen", čo nedávno kontaktoval aj mňa.. Dovozca mu namiesto typu T predal poistku typu F..
Toto je z testu tých poistiek zo Stereotimes
After a few hours I received a reply from Mr. Stein with a question that turned the dance around. He asked if I installed each fuse using the directional arrow shown on the fuse logo. He informed me these fuses are directional and must be installed in that manner to work correctly.
Ako ich potom použiť pre AC prívod?? :lol:
Naposledy upravil(a) BVaudio dne 15 bře 2014 09:46, celkem upraveno 1 x.
Odar

Re: Adrian

Příspěvek od Odar »

Jo. To bola "vymena poistky roka" ^:)^
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Adrian

Příspěvek od PMA »

Případ, o kterém mluvím, nebyl F místo T. Podle informací, co mám (a pokud jsou správné), to bylo T3.15AH/250V místo T3.15AL/250V. L .. je low breaking capacity a H .. je high breaking capacity. Není to Fast x Trage (slow).
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Adrian

Příspěvek od bigjoe »

To BVaudio a PMA
Pánové velmi by mne zajímalo, kdyby jste se nějak dostali k nějaké takové pojistce, vyzkoušeli to u sebe a řekli nám jestli tam nějaký rozdíl je, nebo není.
Zapoměňte na své zkušenosti, přesvědčení a vzdělání a vyzkoušejte to.
Až potom bude mít vaše slovo váhu a nám laikům trochu rozsvítíte :thumbup: .
Děkuji za námahu.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
BVaudio

Re: Adrian

Příspěvek od BVaudio »

2 bigjoe
Je mi ľúto, ale aby som veril, že gravitácia "funguje", tak nebudem skákáť z 5. poschodia. Podobne aj s tou poistkou, pozlátené konce a popísané pozdro na zvuku nič nezlepší, maximálne tak "feeling" toho, kto uverí, to je všetko, nič reálne..
Výrobca tvrdí, že poistka musí byť zapojená v smere diody nakreslenej na pouzdre, len vtedy sa ukáže jej prínos. Však to je nezmysel a snake oil ako vyšitý, v lepšom prípade placebo, vnútri je drát... Ak ju zapojí do sieťového prívodu (striedavý prúd), bude ju užívateľ otáčať 50x za sekundu,v Amerike 60x ,synchrónne s generátorom v elektrárni? Alebo bude fungovať len na 50%. Však to volá do neba..
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

a zmena materialu drotu (striebro ) je tiez zanedbatelne ?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Adrian

Příspěvek od PMA »

Nepotřebuji tento typ váhy slova, bigjoe, nestojím o něj. Nikomu se nerozsvítí, klidně si kupujte pojistky za padesát euro. Máte na to právo, stejně jako já mám právo říkat, že je to pitomost, taková pojistka.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

BVaudio píše: Výrobca tvrdí, že poistka musí byť zapojená v smere diody nakreslenej na pouzdre, len vtedy sa ukáže jej prínos.
A to jsi četl kde? Podle mně je to logo firmy. Navíc bych to považoval u pojistky za pitomost i kdybych to někde četl.
Pojistky jsem vyzkoušel, nacpal jsem je tam tak, jak mi padly do ruky (bez zohlednění směrovosti :crazy: ) a přínos jsem zaznamenal, ač jsem tomu z technického hlediska nevěřil. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
BVaudio

Re: Adrian

Příspěvek od BVaudio »

A to jsi četl kde? Podle mně je to logo firmy. Navíc bych to považoval u pojistky za pitomost i kdybych to někde četl.
Príspevok z 9:41, je tam citát z testu v Stereotimes. Testujúci si "dovolil" nezistiť žiadny prínos, mal práve opačný pocit. A Mr. Stein ho iformoval, že poistku musí zapojť "v smere" označenia, inak to nefunguje..A potom sa dostavila nirvána..Máš pravdu, je to skutočne "highend" pitomost, ako celé tie poistky.
http://www.stereotimes.com/acc051311.shtml
Toto je ďaľšie vyjadrenie v diskusii o týchto poistkách ,niekdo od výrobcu:
Yes, HiFi-Tuning fuses are directional. The Diode symbol on the ceramic body in the logo indicates the direction - hot to neutral or plus to minus. The better the fuse the more the correct direction matters.
Best regards,
Alfred
http://www.highend-electronics.com
Zaujímavé, že na stránke výrobcu nie je pritom ani slovo o "smerovosti"
http://www.highend-electronics.com/39.html
zrejme sú smerové len pre neveriacich..
zmena materialu drotu (striebro ) je tiez zanedbatelne ?

Ten drôt má len jednu úlohu, zhorieť pri preťažení a chrániť (to je funkcia poistky..), preto musí mať odpor, aby vzniklo prechodom prúdu teplo, ktoré ho preruší..
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

Je zajímavé, že v měřeních, která jsem postnul výše, je určitý malý rozdíl při měření odporu při průchodu DC proudu v jednom a druhém směru. Nebo myslíš, že to je tendenční komerční blábol? Taky těžko hledám důvod. A i kdyby, může mít rozdíl v desetinách mOhm v tomto případě nějaký slyšitelný vliv? Podle mně ne a rozhodně ty pojistky nebudu v aparátech otáčet. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

Btw, podle mně má i druhou úlohu! Než se přepálí, tak má především vodit. To přepálení je mezní situace, ke které většinou u solidních aparátů ani nedojde. ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Adrian

Příspěvek od PMA »

Vlastnosti pojistek jsou velmi přesně definované v příslušných normách. Není tam prostor něco měnit a je to velmi přísně kontrolované a zkoušené. Změna odporu po otočení mohla být chyba metody. A snake oil firmy rády lžou.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

A ještě jednou btw. V tom Stereophile seznali možná zhoršení ... to je taky změna. Takže asi nějaký vliv ta pojistka má nebo ne?
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Adrian

Příspěvek od PMA »

To je všechno hrozně na vodě, spekulativní.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

PMA, BVaudio: Mrkni do mýho vlákna. Bohužel jsem slyšel to, co jsem nepředpokládal a ani vlastně slyšet nechtěl! A cca 890,- Kč za ten pokus stojí. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Adrian

Příspěvek od bigjoe »

Jasně, Země je placatá a gravitace funguje, ale to jsou fuurt jen úhybné manévry :roll: .

Win vám napsal, že si to neumí vysvětlit - já si to také neumím vysvětlit. K vyzkoušení jsem přistoupil dost skepticky a pak jsem se divil. nevím, čím to je. Schválně nepíšu v čem je rozdíl, jestli se shodnem.
Tak jsem si myslel, že by to machři mohli vyzkoušet a napsat - vám hifi národ bude věřit. Jen proboha furt nepište, že už všechno znáte a tak vás nemůže nic překvapit :roll: .
Vyzkoušejte a napište.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
BVaudio

Re: Adrian

Příspěvek od BVaudio »

winelower, bigjoe
Rovnako si niektoré "javy" neviem vysvetliť, ale funkcia poistky to rozhodne nie je. Však si preboha uvedomte, že za tou poistkou je trafo, prípadne usmerňovač a filtračné kondenzátory, tak aký súvis so zvukom, čo je striedavý signál, však tá poistka je podľa výrobcu smerová.. Tvrdí sa to, čo sa momentálne hodí do kšeftu... Je to totálny nonsens. A ak by som dal 890Kč za poistku, tiež by som to určite "počul", inak by som sa považoval za 3:-O . Ako povedal v jednej scénke (akvárium)Spejbl, keď Hurvajz konštatoval, že "rybičky se krásně hemží":
"Bodejť by se nehemžili, vždyť to taky bylo drahý, Hurvajz!.." O tom to celé je a s tým takíto výrobcovia kalkulujú..
A k tomu vyskúšaniu, mám v dual mono konci celkom 9ks poistiek, to by bol okamžite drahší o 4500Kč, ale hral by 9x lepšie? :cool:
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

No, tak tohle je opravdu zvláštní a svérázná matematika, podle ní by musel tvůj konec stát pár šupů a to určitě nestojí. Ale nechme toho, jsme ve vlákně adriana. Každému, co jeho jest. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Adrian

Příspěvek od PMA »

9 x 890 = kolik??? :D :D :D
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Adrian

Příspěvek od winelover »

Jj, nejsem hnidopich. Šlo mi spíš o ten poměr/nepoměr navýšení ceny.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
BVaudio

Re: Adrian

Příspěvek od BVaudio »

9 x 890 = kolik???
x_x .. Asi som počítal jeden kanál a sieťovú... :oops: Reálne by to bolo cca30% finálnej ceny..
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Adrian

Příspěvek od Yngwie »

BVaudio píše:
9 x 890 = kolik???
x_x .. Asi som počítal jeden kanál a sieťovú... :oops: Reálne by to bolo cca30% finálnej ceny..

Z toho plyne jediné ... musíš zdražit :thumbup:
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Adrian

Příspěvek od tujatuja »

bigjoe píše:Jasně, Země je placatá a gravitace funguje, ale to jsou fuurt jen úhybné manévry :roll: .

Win vám napsal, že si to neumí vysvětlit - já si to také neumím vysvětlit. K vyzkoušení jsem přistoupil dost skepticky a pak jsem se divil. nevím, čím to je. Schválně nepíšu v čem je rozdíl, jestli se shodnem.
Tak jsem si myslel, že by to machři mohli vyzkoušet a napsat - vám hifi národ bude věřit. Jen proboha furt nepište, že už všechno znáte a tak vás nemůže nic překvapit :roll: .
Vyzkoušejte a napište.
Věrohodné vysvětlení naleznete zde: http://www.youtube.com/watch?v=BYTlN6wjcvQ
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Adrian

Příspěvek od lubin »

Jednou jsem ze zvědavosti vyzkoušel nějakou pojistku Furutech (kolem 1000,-Kč) v jednom integráči. Změna ve zvuku poslechově nastala, ale k horšímu co se týče prostorovosti a živosti zvuku. Po výměně za původní , originální, změna zpět velmi patrná- k lepšímu. Pojistka Furutech putovala zpět k vypůjčiteli.
Změnu jsem tedy slyšel (stejně tak moje žena), ale rychle se vrátil k původní verzi. Toliko moje negativní zkušenost s "high-end" pojistkou.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Adrian

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dulezitejsi podle mne je, ze tam ty rozdily jsou. Jen je potom potreba zjistit, zda vubec k lepsimu :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Vidím, že jsme si vysloužili samostatné vlákno ;)

Jakým způsobem jste ty změny po přehození pojistky vyhodnocovali?

A k té směrovosti HE pojistky - divím se, pánové hájendisti, že jste to již dávno neodhalili! Ta směrová pojistka se smí použít jen pro stejnosměrný proud! :lol:
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Důležitá je kvalita pojistkového pouzdra,zejména pak povrch kontaktů,jak na pojistce,tak na pouzdře.
Spousta nadšených hifistů mění pojistky bez rukavic,no a to potom může být slyšet rozdíl po každé výměně.
Pot je slušná sviňa matroš,je agresivní a nevede.
Jinak směrovost pojistky je samozřejmě totální nesmysl.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Kontakty - souhlas. Zřejmě proto kdosi naměřil jiný odpor po otočení pojistky, protože si to prostě jinak sedlo do napružených plechů. U měření tak malého odporu, jako má pojistka, se snadno udělá chyba, stejně tak jako oxidace udělá svoje. Jenže v tomhle vysvětlení není dost tajemna ani unobtainia.
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

2 ML
Přesunul jsem příspěvky, které jsou o přístrojové pojistce do samostatného vlákna. V Adrianově vlákně to bylo OT.
Adrian sa priamo v tom vlákne na poistky spýtal, doporučiť sa tam môžu len tie "highend"? Tie nie sú v jeho vlákne OT?
DD

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od DD »

pani z debaty mi jasne vyplyva, ze by som mal zopar tunningovych poistiek zapojit rovno medzi istice a repraky - ved ten zosilovac a zdroj signalu vsetko pekne pokazi ... ci nie?? :cool:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

BV, technická debata chlapce ruší při rozjímání nad změnou zvuku po výměně pojistky.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

BVaudio píše:2 ML
Přesunul jsem příspěvky, které jsou o přístrojové pojistce do samostatného vlákna. V Adrianově vlákně to bylo OT.
Adrian sa priamo v tom vlákne na poistky spýtal, doporučiť sa tam môžu len tie "highend"? Tie nie sú v jeho vlákne OT?
Založil jsem samostatné vlákno především pro přehlednost HEF, koho bude toto téma zajímat později, tak ho v Adrainově vlákně nikdy hledat nebude. Adrian požádal o tip na prodejnu a ten dostal, takže to nepovažuji OT.
Mark Levinson
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

Adrian požádal o tip na prodejnu a ten dostal, takže to nepovažuji OT
Rovnako som mu dal v príspevku ( prvý ktorý ale bol už presunutý )tip, kde a čo kúpiť.
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

BVaudio píše:
Adrian požádal o tip na prodejnu a ten dostal, takže to nepovažuji OT
Rovnako som mu dal v príspevku ( prvý ktorý ale bol už presunutý )tip, kde a čo kúpiť.
Muselo to být přesunuto, protože to nesplňuje minimální množství zlata, případně rhodia.
Není to ten správnej hájend, tudíž to nemá ve vláknu co dělat.
...a že existuje něco, jako technické informace a fizikální zákony? No fuj, důležitej je přece pocit a ten u obyčejný pojistky nikdy nemůže bejt stejnej, jako u tý hájendový...
Už jsem to psal jednou a zopakuji to: chování admina na zdejším foru, mi přijde poněkud nešťastné... :thumbdown:
Kite19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Kite19 »

OT: Blbá otázka: Prečo sa ľudia vybíjajú v takýchto témach? Ja nie som žiaden high-endista, počúvam hudbu, prídem si sem prečítať vaše skúsenosti a vždy pre mňa majú väčšiu váhu slová ľudí čo tomu aj rozumejú a vedia to podložiť faktami, ako argumenty s odvolaním sa na značku a materiál. Ak niekto rozdiel počuje, tak nech počuje - niekto sa vozí na mercedese, niekto na fábii, obaja sa vezú.
Federmmana nemáte rádi nikto a jeho tému živíte do nekonečna :D Tvrdíte o ňom, že je taký a taký, ale jeho ego svojimi argumentmi len podporujete a v podstate mu možno aj pomáhate odstraňovať nedostatky jeho zosilňovača a hlavne PMA, ktorý ho možno raz cez príspevky naučí postaviť niečo skutočne dobré :D
Veľmi rád čítam príspevky skúsených ľudí s vedomosťami, veľa ľuďom môžete pomôcť, tak kašlite na argumenty kvôli poistke :crazy:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dieter Burmester »

Basstl píše:
BVaudio píše:
Adrian požádal o tip na prodejnu a ten dostal, takže to nepovažuji OT
Rovnako som mu dal v príspevku ( prvý ktorý ale bol už presunutý )tip, kde a čo kúpiť.
Muselo to být přesunuto, protože to nesplňuje minimální množství zlata, případně rhodia.
Není to ten správnej hájend, tudíž to nemá ve vláknu co dělat.
...a že existuje něco, jako technické informace a fizikální zákony? No fuj, důležitej je přece pocit a ten u obyčejný pojistky nikdy nemůže bejt stejnej, jako u tý hájendový...
Už jsem to psal jednou a zopakuji to: chování admina na zdejším foru, mi přijde poněkud nešťastné... :thumbdown:
Nikdo ti nebrani se sebrat a jit semenit nad grafy a cisly zpet na slovanet ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

Basstl píše:
BVaudio píše:
Adrian požádal o tip na prodejnu a ten dostal, takže to nepovažuji OT
Rovnako som mu dal v príspevku ( prvý ktorý ale bol už presunutý )tip, kde a čo kúpiť.
Muselo to být přesunuto, protože to nesplňuje minimální množství zlata, případně rhodia.
Není to ten správnej hájend, tudíž to nemá ve vláknu co dělat.
...a že existuje něco, jako technické informace a fizikální zákony? No fuj, důležitej je přece pocit a ten u obyčejný pojistky nikdy nemůže bejt stejnej, jako u tý hájendový...
Už jsem to psal jednou a zopakuji to: chování admina na zdejším foru, mi přijde poněkud nešťastné... :thumbdown:
Basstle,
myslím, že jsi nepochopil, přesunuto bylo z důvodu přehlednosti. Takto to tady chceme mít a budeš to muset akceptovat. Jsme na HEF a pokud Ti více vyhovuje nějaké DIY fórum, tak nevidím důvod, aby jsi zde trpěl.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

BVaudio píše:
Adrian požádal o tip na prodejnu a ten dostal, takže to nepovažuji OT
Rovnako som mu dal v príspevku ( prvý ktorý ale bol už presunutý )tip, kde a čo kúpiť.
BVaudio,
uznávám, tento příspěvek tam taky mohl zůstat, moje chyba. Opravím to.
Mark Levinson
Odpovědět