Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

Tinariven, so Synergistic Research v predzosíku jednoznačne lepší. :thumbup:
S Hifi tuning Supreme zvuk čistejší presnejší, dynamickejší, brilantnejší, ale nie vernejší.
Jeden známy mi povedal že by som ich mal nechať odohrať cca 50hod a že by sa to malo zlepšiť. Tak uvidíme. Ak sa to nezmení tak pôjdu von. Počkám teda. :smile:
Radšej mám prirodzenosť ako brilanciu.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

Jsem rád, že se alespoň na tomto fóru najdou rozumní lidé,kteří vliv pojistky na výslednou kvalitu zvuku nepopírají, a to evidentně proto, že výměnu pojistky sami vyzkoušeli a tak to slyší.
Osobně jsem vyzkoušel několik typů pojistek a jednoznačně se mi potvrdilo, že pojistka obyčejná, standardní, kazí zvuk a KAŹDÁ Hi-fi pojistka byla přínosem oproti této pojistce standardní, obyčejné za pár halířů, a KAŽDÁ dávala výslednému zvuku určitý svůj charakteristický "podpis", podobně jako když vyměníme např.síťové konektory na napájecích kabelech (ocel, mosaz,měď, případně konektory rhodiované, zlacené apod. vše ovli´vňuje charakter výsledného zvuku)
A pokud máme k dispozici sestavu vysoce transparentní, s kvalitní filtrací a prvotřídní kabeláží, pak je slyšet i taková "maličkost",jako je pojistka v přístroji a určitě se vyplatí pár pojistek vyzkoušet. Je škoda, když užíváme vysoce kvalitní a často drahé napájecí kabely a jimi získaný přínos pak degradujeme tím, že "výsledek" proženeme tenkým drátkem za pár halířů,
když stačí málo a můžeme hodně získat...A jsem rád, že alespoň zdejší členové na to postupně přicházejí.
Kdo by měl zájem,mám pár volných ruských pojistek 1A a 2A, velmi levných a přitom velmi dobrých. :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

Ještě doplním malý testík z netu:
http://singaporehifi.blogspot.cz/2014/0 ... earch.html

Na ebay najdete řadu levných a velmi dobrých Hi-fi pojistek, např. AMR a Aucharm, vyrobené na Tchajwanu,nebo již zmiňované ruské vintage pojistky. Osobně jsem tyto typy vyzkoušel a není co řešit. Je to velmi levný a efektivní upgrade. Velmi dobré jsou prý i stříbrné pojistky Xindak.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
blesk666
Příspěvky: 1316
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od blesk666 »

co si predstavit pod pojmom " Ruske Vintage pojistky" ?
Inak ja mam v predzosiku 5 ks pojistiek a v aktivnych bedniach 12ks- spolu teda 17ks. To si neviem celkom dobre predstavit ako "jednoduchy a levny upgrade" hlavne ak by mali do predzosiku a do bedni ist ine (opakovane otvaranie a laborovanie). To este do toho neratam pojistky v DAC-e, CD playery a v sietovom filtry.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

blesk666: Však to. Treba cestu signálu čo najviac zjednodušiť, čím viac poistiek tým väčší prúser. V tvojom prípade je to 17 slabých miest. Na druhej strane zase je to 17 možných upgradov. Keď si predstavím koľko sa ti otvára možností na rôzne kombinácie poistiek. Ja sa ale radšej vyberiem cestou zjednodušenia cesty, jedna poistka na jeden prístroj bude stačiť. Potom to bude všetko jednoduchšie a cesta k nirváne bude kratšia. Už sa teším.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

to blesk:

Preboha, v predzosíku tolko poistiek ? :shock:

Tuna sú tie oné ruské, military fuse:
http://www.ebay.com/itm/12x-Vintage-1A- ... Sw~bFWQ1hi

Vnútri je strieborný drát, koncové čepičky mosaz zlehka krytá striebrom. Pojistka má svoj charakter zvuku, mám je odzkúšané. Velmi čistý zvuk, krásně separované nástroje s luftom medzi nimi, silné a hluboké basy....
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

To blesk666 ja našťastie vo svojom sieťovom filtri poistku nemám žiadnu. :smile:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

blesk666 píše:co si predstavit pod pojmom " Ruske Vintage pojistky" ?
Inak ja mam v predzosiku 5 ks pojistiek a v aktivnych bedniach 12ks- spolu teda 17ks. To si neviem celkom dobre predstavit ako "jednoduchy a levny upgrade" hlavne ak by mali do predzosiku a do bedni ist ine (opakovane otvaranie a laborovanie). To este do toho neratam pojistky v DAC-e, CD playery a v sietovom filtry.
Ale "hlavnú" poistku by si mal mať v každom prístroji iba jednu a to hneď pri sieťovej zásuvke. O tej poistke sa tu píše.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Tinariwen »

Vlado222 píše:Tinariven, so Synergistic Research v predzosíku jednoznačne lepší. :thumbup:
S Hifi tuning Supreme zvuk čistejší presnejší, dynamickejší, brilantnejší, ale nie vernejší.
Jeden známy mi povedal že by som ich mal nechať odohrať cca 50hod a že by sa to malo zlepšiť. Tak uvidíme. Ak sa to nezmení tak pôjdu von. Počkám teda. :smile:
Radšej mám prirodzenosť ako brilanciu.

Ďakujem Vlado, zaujímavé poznanie ...
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

Tinariven, s odstupom času, konštatujem, že poistky hifituning ponechávam vo svojichv komponentoch.
Zvuk sa uvoľnil, ostrosť sa vytratila, hlasy sú už bližšie realite, celkovo to začalo hraď oproti tomu keď som mal v prístrojoch origo poistky kľudnejšie čistejšie a vernejšie.
Hlava mi neberie, prečo je to tak keď poistky nie sú v signálovej ceste, ale nejdem to riešiť, to ponechávam na iných ktorý ju majú väčšiu a ktorých to baví. :angel:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Vlado, ako to že nie sú v signálovej ceste? Odkiaľ sa potom berie elektrina do signálovej cesty? Poistka je asi najviac namáhaná súčiastka v celom prístroji.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

poistka prístrojová

Příspěvek od aretax »

Pre tých, ktorých to zaujíma:
Pred dňami som do predzosilňovača osadil poistku Synergistic Quantum Black - ich najnovší model, v EU ju predáva zatiaľ iba Platan. Od prvých okamihov bol zvuk podstatne lepší, ako s SR RED a to vo všetkých oblastiach. Po dňoch zahorenia nastal ešte výraznejší posun - otvoril sa priestor, jednotlivé nástroje sú presné, ale nie sterilné, majú telo, zvuk je vzdušný, basy hlboké a pevné. Oproto SR Red výrazný posun. Aj keď jem poistka pomerne drahá, v mojom prípade je to najlacnejší, a zároveň najvýraznejší upgrade. Zvukový prínos je jednoznačne výraznejší, ako napr. výmenou elektróniek čo káblov. Na záver zhrniem moje skúsenosti s jednotlivými poistkami. Upozorňujem, že sa jedná o posluch na mojej aparatúre, na inej môžu byť výsledky odlišné:
- Hifi Tuning medená: menej presná, basy "gulatejšie", menej konkrétne, ale hlboké, stredy menej presné, výšky taktiež a viac v pozadí
- Hifi Tuning Supreme 3 strieborná: Veľmi výrazné a čisté výšky, málo vzdušná, nástroje sú presné, ale tenké, zvuk je akoby posunutý
do vyšších frekvencií, analytický - pre mňa absolútne nevhodná
- Synergistic SR20: Zvuk pomerne analytický, ale plnší ako pri Supreme 3, veľmi pekné, suché a pevné basy, krásne kovové výšky trochu tvrdšia na stredoch, spev znie dosť tenko a chladno, dobrý priestor
- Synergistic Quantum Red: detailnejšia, ako SR20, jemnejšie výšky, hlboké basy, stredy o niečo teplejšie, ako SR20, veľmi dobrý
priestor.
- Synergistic Quantum Black: po všetkých stránkach najvyváženejšia. Veľmi presná, ale zároveň vzdušná, vznikajúci priestor, všetky pásma výborne vyvážené, presné, hlboké, ale nie príliš tvrdé basy, vynikajúce stredy - ako by dali dokopy klady z oboch predchádzajúcich modelov
- AHP meď: veľmi dobrý priestor, nádherné stredy, hlavne krásne vykreslené vokály, výšky detailné, ale mierne v pozadí, výrazný
pokles na basoch. Nástroje sú plné a znejú mohutne, hlavne dychové nástroje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dano251
Příspěvky: 13
Registrován: 08 bře 2016 20:36

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dano251 »

Odkiaľ sa potom berie elektrina do signálovej cesty?
Ved prave, poistka nie je v signalovej ceste :razz:

Alebo posielas signal po elektrickom rozvode susedom? :lol:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Dano251 píše:
Odkiaľ sa potom berie elektrina do signálovej cesty?
Ved prave, poistka nie je v signalovej ceste :razz:

Alebo posielas signal po elektrickom rozvode susedom? :lol:
:clap: to bolo naozaj mimoriadne múdre a vtipné !!!
Ale ja mám na mysli bežné prístroje, v ktorých "tečie" elektrický prúd a tento sa v meničoch mení na mechanickú energiu. Ty máš možno už novú verziu prístrojov, ktoré sa skladajú z dvoch častí - jedna je signálová, ktorá elektrinu nepotrebuje a tá druhá vyrába elektrinu pre susedov. Tej druhej časti sa zvykne hovoriť elektráreň.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od zappa »

Aretax, můžeš v pátek přivést 2x1a a 2x4a slow na vyzkoušení? :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

zappa píše:Aretax, můžeš v pátek přivést 2x1a a 2x4a slow na vyzkoušení? :)
A
Také hodnoty nemám a hlavne nie black. Napísal som Ti to do mailu. Čo mám, prinesiem (SR 20, a RED 8A)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dano251
Příspěvky: 13
Registrován: 08 bře 2016 20:36

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dano251 »

:clap: to bolo naozaj mimoriadne múdre a vtipné !!!
Som rad, ze som Ta pobavil :smile:
Ty máš možno už novú verziu prístrojov, ktoré sa skladajú z dvoch častí - jedna je signálová, ktorá elektrinu nepotrebuje a tá druhá vyrába elektrinu pre susedov. Tej druhej časti sa zvykne hovoriť elektráreň.
Tak tuto novu verziu nemam :lol:
Len mi to stale nie je jasne, ako moze poistka, ktora ma za ulohu zhoriet pri nejakom probleme, ovplyvnit zvuk.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Dano251 píše:

Len mi to stale nie je jasne, ako moze poistka, ktora ma za ulohu zhoriet pri nejakom probleme, ovplyvnit zvuk.

jimmi píše:

Netreba nad tým rozmýšlať , teoretizovať :?: Stačí ju jednoducho vymeniť a potom v klude vypočuť a teda hlavne to vyskušať a porovnať znova zvuk s tou čo tam bola. :idea: :angel:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Dano251 píše:
:clap: to bolo naozaj mimoriadne múdre a vtipné !!!
Som rad, ze som Ta pobavil :smile:
Ty máš možno už novú verziu prístrojov, ktoré sa skladajú z dvoch častí - jedna je signálová, ktorá elektrinu nepotrebuje a tá druhá vyrába elektrinu pre susedov. Tej druhej časti sa zvykne hovoriť elektráreň.
Tak tuto novu verziu nemam :lol:
Len mi to stale nie je jasne, ako moze poistka, ktora ma za ulohu zhoriet pri nejakom probleme, ovplyvnit zvuk.
Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Stačí použiť špeciálne zariadenie. Väčšina ľudí ho nosí na hlave a volá sa: UŠI !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

aretax píše:
Dano251 píše:
:clap: to bolo naozaj mimoriadne múdre a vtipné !!!
Som rad, ze som Ta pobavil :smile:
Ty máš možno už novú verziu prístrojov, ktoré sa skladajú z dvoch častí - jedna je signálová, ktorá elektrinu nepotrebuje a tá druhá vyrába elektrinu pre susedov. Tej druhej časti sa zvykne hovoriť elektráreň.
Tak tuto novu verziu nemam :lol:
Len mi to stale nie je jasne, ako moze poistka, ktora ma za ulohu zhoriet pri nejakom probleme, ovplyvnit zvuk.
Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Stačí použiť špeciálne zariadenie. Väčšina ľudí ho nosí na hlave a volá sa: UŠI !!
Poniektorí, ktorí majú takéto zariadenie iba na ozdobu, alebo ho používajú iba na brzdenie pri väčších rýchlostiach a namiesto uší používajú meracie zariadenia, s ktorým v prípade poistky nič nenamerajú (farbu zvuku, detaily, vzdušnosť a pod. nevedia zmerať), tí rozdiel v poistkách nepoznajú (ani v kábloch, elektrónkach atď...) Ešte je tu aj taká možnosť, že títo ľudia neveria vlastným ušiam.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

aretax píše:
aretax píše:
Dano251 píše:
Som rad, ze som Ta pobavil :smile:



Tak tuto novu verziu nemam :lol:
Len mi to stale nie je jasne, ako moze poistka, ktora ma za ulohu zhoriet pri nejakom probleme, ovplyvnit zvuk
Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Stačí použiť špeciálne zariadenie. Väčšina ľudí ho nosí na hlave a volá sa: UŠI !!
Poniektorí, ktorí majú takéto zariadenie iba na ozdobu, alebo ho používajú iba na brzdenie pri väčších rýchlostiach a namiesto uší používajú meracie zariadenia, s ktorým v prípade poistky nič nenamerajú (farbu zvuku, detaily, vzdušnosť a pod. nevedia zmerať), tí rozdiel v poistkách nepoznajú (ani v kábloch, elektrónkach atď...) Ešte je tu aj taká možnosť, že títo ľudia neveria vlastným ušiam.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dano251
Příspěvky: 13
Registrován: 08 bře 2016 20:36

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dano251 »

Netreba nad tým rozmýšlať , teoretizovať :?: Stačí ju jednoducho vymeniť a potom v klude vypočuť a teda hlavne to vyskušať a porovnať znova zvuk s tou čo tam bola. :idea: :angel:
Jimmi, mna jednoducho zaujimaju odpovede na niektore otazky.
Mam rad, ked sa veci daju logicky zdovodnit. Tvrdenie, ze nieco funguje a basta, neberiem.

Najde sa tu niekto, kto mi to dokaze zdovodnit?
Uživatelský avatar
Dano251
Příspěvky: 13
Registrován: 08 bře 2016 20:36

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dano251 »

Stačí použiť špeciálne zariadenie. Väčšina ľudí ho nosí na hlave a volá sa: UŠI !!
Tak to mam stastie, usi nosim na hlave... #:-s
Poniektorí, ktorí majú takéto zariadenie iba na ozdobu, alebo ho používajú iba na brzdenie pri väčších rýchlostiach a namiesto uší používajú meracie zariadenia, s ktorým v prípade poistky nič nenamerajú (farbu zvuku, detaily, vzdušnosť a pod. nevedia zmerať), tí rozdiel v poistkách nepoznajú (ani v kábloch, elektrónkach atď...) Ešte je tu aj taká možnosť, že títo ľudia neveria vlastným ušiam.
Tak ja nepouzivam namiesto usi ziadne meracie zariadenia , neviem ako si prisiel k tomuto zaveru.
A moje usi su v uplnom poriadku, nemam dovod im neverit.
Mam rad, ked sa veci daju logicky zdovodnit.
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: poistka prístrojová

Příspěvek od aretax »

aretax píše:Pre tých, ktorých to zaujíma:
Pred dňami som do predzosilňovača osadil poistku Synergistic Quantum Black - ich najnovší model, v EU ju predáva zatiaľ iba Platan. Od prvých okamihov bol zvuk podstatne lepší, ako s SR RED a to vo všetkých oblastiach. Po dňoch zahorenia nastal ešte výraznejší posun - otvoril sa priestor, jednotlivé nástroje sú presné, ale nie sterilné, majú telo, zvuk je vzdušný, basy hlboké a pevné. Oproto SR Red výrazný posun. Aj keď jem poistka pomerne drahá, v mojom prípade je to najlacnejší, a zároveň najvýraznejší upgrade. Zvukový prínos je jednoznačne výraznejší, ako napr. výmenou elektróniek čo káblov. Na záver zhrniem moje skúsenosti s jednotlivými poistkami. Upozorňujem, že sa jedná o posluch na mojej aparatúre, na inej môžu byť výsledky odlišné:
- Hifi Tuning medená: menej presná, basy "gulatejšie", menej konkrétne, ale hlboké, stredy menej presné, výšky taktiež a viac v pozadí
- Hifi Tuning Supreme 3 strieborná: Veľmi výrazné a čisté výšky, málo vzdušná, nástroje sú presné, ale tenké, zvuk je akoby posunutý
do vyšších frekvencií, analytický - pre mňa absolútne nevhodná
- Synergistic SR20: Zvuk pomerne analytický, ale plnší ako pri Supreme 3, veľmi pekné, suché a pevné basy, krásne kovové výšky trochu tvrdšia na stredoch, spev znie dosť tenko a chladno, dobrý priestor
- Synergistic Quantum Red: detailnejšia, ako SR20, jemnejšie výšky, hlboké basy, stredy o niečo teplejšie, ako SR20, veľmi dobrý
priestor.
- Synergistic Quantum Black: po všetkých stránkach najvyváženejšia. Veľmi presná, ale zároveň vzdušná, vznikajúci priestor, všetky pásma výborne vyvážené, presné, hlboké, ale nie príliš tvrdé basy, vynikajúce stredy - ako by dali dokopy klady z oboch predchádzajúcich modelov
- AHP meď: veľmi dobrý priestor, nádherné stredy, hlavne krásne vykreslené vokály, výšky detailné, ale mierne v pozadí, výrazný
pokles na basoch. Nástroje sú plné a znejú mohutne, hlavne dychové nástroje.
Upresnenie po zahorení poistiek, cca 100 hod.:
Výrobcovia poistiek doporučujú tieto poisky zahorovať min. 50 hod., pre poistky SR doporučije výrobca zahorenie až 200 hod. Zdalo sa mi to ako nezmysel, aby sa "drôtik" o hrúbke pár desatín mm toľko zahoroval, ale po vyskúšanía zahorení poistiek som musel dať výrobcom za pravdu. Po cca 100 hodinách sa zvuk radikálne zmenil.
- Supreme 3 - po zahorení hrá diametrálne odlišne, ako nová. Zvuk je plný, nádherné hlboké a pevné basy, kovové výšky a plné, detailné stredy.
nástroje dostali svoj objem a perfektne sa zlepšil priesor. Ostala o mňa v koncákoch namiesto SR red.
- AHP - táto sa zahorením veľmi nezmenila, iba mierne sa "rozostril" zvukový obraz a zvuk dostal teplejší charakter. Basy sú hlboké, ale nie tak
presné, ako pri Supreme 3
- SR red - zvuk sa zjemnil, hlavne na výškach, sú veľmi detailné, presné, ale nie sú tak "zvonivé" ako pri Supreme 3. Basov je o niečo menej.
- SR Black - túto mám v predzosilňovači - zahorením pribudli detaily, sú presnejšie a hlbšie basy, detailné a nádherne kovové výšky a plné stredy,
najväčší prínos je vo vokáloch a dychových nástrojoch. Táto poistka akoby v sebe spájala všetky plusy ostatných poistiek.
Poistky, podobne ako aj káble, hrajú v každom prístroji inakšie, t.j. nie je možné poradiť, kúp si túto, je najlepšia. Každý si ich musí sám vyskúšať. V prípade delených komponentov ne potrebné v každom z nich si vyskúšať poistku a zvoliť vhodnú kombináciu. Mne sa napr. osvedčila kombinácia SR Black v predzosilňovači a Supreme 3 v koncoch. V CD prehrávači mi najlepšie pasuje obyčajná sklenená trubička za 30 centov. Kto chce, môže sa začať zabávať. Výsledky pri výmene poistiek sú výrazne počuteľné a nepotrebujú ani špeciálne testy. Kto nie je hluchý, bude rozdiel počuť aj s odstupom času. Niekedy je naozaj veľmi ťažké povedať, ktorá je lepšia. Každá hrá inakšie, a je ťažké sa rozhodnúť, ktorá mi viac vyhovuje. Zatiaľ ako najuniverzálnejšiu (ale aj najdrahšiu) by som označl SR Black.
Ak to niekoho zaujíma, myslím, že pri výbere poistiek som mu týmto príspevkom ušetril nejaké peniaze. Kto zmenu zvuku po výmene poistiek nechce z akéhokoľvek dôvodu priznať, prosím, nech na tento príspevok nereaguje. Nikomu nechcem vnucovať moje zistenia ako absolútnu pravdu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Tinariwen »

Aretax, tvoje hodnotenie je zaujímavé a dobre sa číta :thumbup:
Dal si si s testami námahu a podelil sa so všetkými čo je chvályhodný počin :clap:
Supreme 3 je chválená aj na zahraničných fórach a tiež pri výmene v koncových zosilovačoch.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od pasul »

Nechci se řadit do žádného táboru - věřím, nevěřím. Ale technikům a konstruktérům se opravdu nedivte, že se jim ježí vlasy na hlavě, když si toto čtou. Je to jako říct mechanikovi od Škodovky, že jste si dolili vodu do ostřikovačů a začali mu tvrdit, že v nízkých i vysokých otáčkách se vám zvedne výkon motoru o 10%... Vím a osobně mám odzkoušenou aktivní pračku od Accu. Změna tam jednoznačně je. Ale...
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Vieš, práve to ale... O tom je celé hifi. Už som niekde písal, elektrické, mechanické a ďalšie veličiny sa dajú odmerať. Ešte som však nepočul, že by niekto dokázal odmerať zvuk (nemyslím tým jeho intenzitu), t.j. jeho farbu, rozlíšenie detailov a hlavne sa nedá namerať to, čo sa komu páči. Podľa mňa hifi nie je o meraní, ale skôr o pocitoch. Niekto má rád analytický, presný zvuk, druhý uprednostňuje mohutný a plný zvuk, tretí preferuje komorný jazz, ďalší rock atď. A to sa naozaj namerať nedá. Otázka je, kto dá čomu prednosť. Niekto sa vyžíva v meraní a k spokojnosti potrebuje dokonalé grafy, iného zaujíma iba zvuk, ďalší chce zvuk a aj dokonalý graf. To je podľa mňa "perpetuum mobile", pretože každý počuje inakšie, ale nikto nemá namiesto uší osciloskop a každý je citlivý na inú frekvenciu. Ani jeden človek nepočuje všetky frekvencie (napr. od 30 Hz do 15000 Hz) rovnako. Myslím si, že nie je problém vyrobiť napr. zosilňovač s absolútne rovným grafom (pri meraní). Problém je tento zosilňovač vyrobiť tak, aby všetky počuteľné frekvencie poslucháč rovnako vnímal. Čo sa týka samotných poistiek, je to asi elektricky najviac namáhaná súčiastka prístroja. Pretože sú rozdiely v materiáloch aj konštrukcii poistiek, nutne musia ovplyvňovať aj výsledný zvuk - a aj ovplyvňujú, či s tým niekto súhlasí, alebo nie. Ak poslucháč nie je hluchý, stačí počúvať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

pozor a blesky :lol:
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lubin »

pasul píše:Nechci se řadit do žádného táboru - věřím, nevěřím. Ale technikům a konstruktérům se opravdu nedivte, že se jim ježí vlasy na hlavě, když si toto čtou. Je to jako říct mechanikovi od Škodovky, že jste si dolili vodu do ostřikovačů a začali mu tvrdit, že v nízkých i vysokých otáčkách se vám zvedne výkon motoru o 10%... Vím a osobně mám odzkoušenou aktivní pračku od Accu. Změna tam jednoznačně je. Ale...
To je hodně špatné přirovnání Pasule. Až řekl bych až účelně necitlivé :smile:

A Monteho příspěvek jsem pro změnu nepochopil :crazy: :smile:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dieter Burmester »

lubin píše:A Monteho příspěvek jsem pro změnu nepochopil :crazy: :smile:
Takze je vsechno v poradku :lol:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

Tiež si myslím že je to v poriadku, lebo agent 007 má iné myšlienkové pochody ako bežný človek.
Možno na niečo prišiel a zvestoval to tu hi-fi komunite v šifrovanej správe. :mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Zaujímavé je, ak niekto napíše niečo nové, čo vyskúšal, ale nie je to v súlade s mienkotvorcami na fórach (nielen na tomto), väčšinou sa ozvú iba tí, čo z nejakého, mne neznámeho dôvodu všetko popierajú, negujú, prípadne zosmiešnia. Pritom tí, čo ich to naozaj zaujíma mi píšu e-maily a zaujímajú sa o problematiku súkromne. Nie je tu niečo "choré"? Ak sa ľudia neodvážia verejne prezentovať svoj názor, prípadne záujem - tak tu niečo nie je v poriadku a takéto fóra strácajú zmysel. Časom dospejeme k tomu, že z fór sa stanú inzertné stránky. Osobne by ma zaujímalo, koľko percent tvorí inzercia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od whisp »

Ja si vazim ze tu aretax napise nazor aj na kontroverzne temy. Co ale nechapem je potreba niektorych jedincov utocit na nazory ktore su v rozpore z ich presvedcenim a co je horsie vacsinou to tu prechadza do osobnych utokov. Keby aretax nenapisal nieco o poistkach tak sa skusenost ineho nedozviem pretoze vacsina ludi tu kvoli vyssie uvedenemu radsej nepise. Je vecou kazdeho sudruha ci tomu veri alebo si to aj v praxi vyskusa a subjektivne posudi ci rozdiel pocuje alebo nie. Ved ked s tym nesuhlasite zalozte si vlakno a zacnite odborne preberat preco je to cele blbost a nechajte priestor aj ludom ktori vnimaju veci odlisne. Nemusime vsetko a vsetkych chapat ale urcita miera tolerancie by nebola odveci. Viz vlakna o kabloch, ak sa chce clovek nieco dozvediet musi preliezt kilometre osobnych utokov a k veci je tak stvrtina prispevkov.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od pasul »

Mě osobně to vůbec nevadí. Demagnetizační hračičku na CD mám doma taky. Potom dokonce speciální generátor určité speciální frekvence, kde po vstupu do místnosti by se posluchač měl cítit mnohem lépe, bystřejší, soustředěnější a tím pádem si lépe vychutnat poslech. Takových věciček je po internetu hromady. Ještě jsem zapomněl na elevátory pro kabely. Kabel položený na zemi = špatně!!! Přenos vibrací do kabelu ovlivňuje zvuk!

Osobně vůbec nepochybuji o tom, že to má všechno vliv. Ale ty pojistky v přístroji. Jako elektrikář se nad tím stačí zamyslet.

Síťové filtry a pračky - filtry odfiltrují rušení - transformátor v přístroji má ty správné pracovní podmínky. Nebo si to rušení nepřenášíme do přístroje = ano to má hlavu a patu.

Pračka - podle mě jednoznačný vliv - oprava sinusovky pro správné pracovní podmínky zdroje přístroje, který je na pračku napojen. Tohle má podle mě největší vliv. Problém je přenést výkon u výkonových zesilovačů. Ale Accuphase to dává. Snad jen zesilovače ve třídě A. Tam může být problém.

Ale ty pojistky - pojistka v přístroji chrání zařízení - vlivem poruchy v zařízení = zvýšený odběr proudu zdroje a tím pádem i ze sítě. Takže pojistka se přeruší a zachrání zařízení před mnohem vyššími škodami. OK. Ale co ta pojistka může udělat s procházejcím střídavým napětím? Jak může ovlivnit cokoli? Jak může udělat toto???: " Zvuk je plný, nádherné hlboké a pevné basy, kovové výšky a plné, detailné stredy." A to se vůbec nerozepisuji o nějakém zahoření!!! Ona po nějakém časovém úseku nemění svoje parametry. Tedy pokud ji nehodíte do pece, kde je 1600 °C. To potom parametry změní. Ale do zařízení už ji nedáme.

Pochybovat můžu. Vyvracet nikomu nic nebudu a ani nechci. A logické zdůvodnění třeba ještě není objeveno. Připadá mě stejně lepší koupit třeba diamantovou pojistku, než prokouřit krabičku máček denně a nebo to prochlastat....Kdo si hraje nezlobí. Ale nechápu, proč by jsme se o tom tady nemohli normálně pobavit.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od sekal »

pasul píše:Ale co ta pojistka může udělat s procházejcím střídavým napětím? Jak může ovlivnit cokoli? Jak může udělat toto???: " Zvuk je plný, nádherné hlboké a pevné basy, kovové výšky a plné, detailné stredy." A to se vůbec nerozepisuji o nějakém zahoření!!! Ona po nějakém časovém úseku nemění svoje parametry.
Obávám se, že tyto tvé pochybnosti tě už apriori diskvalifikují u (většiny) zdejšího pléna pro jakoukoliv "konstruktivní" diskuzi s nimi..:mrgreen:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Sekal: diskvalifikuješ iba sám seba. Pasul napísal svoj názor bez útokov a invektív (od toho by mali byť fóra) Pasulov postoj sa nazýva diskusia, Tvoj postoj sa nazýva rýpanie, alebo štvanie.

Pasul: chápem Tvoje stanovisko, moje bolo také isté, kým som poistky nevyskúšal. Taktiež si to neviem dostatočne zdôvodniť. Jedine, čo k tomu môžem napísať, vyskúšaj. Na to, aby si zistil nejakú zmenu vo zvuku stačí vyskúšať aj čínsku poistku za 10 €. Netvrdím, že sa zvuk musí zlepšiť, ale určite budeš počuť zmenu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Yngwie »

Tak jsem si to musel vyzkoušet taky ... Furutech 32 mm 2A putovala do malého Lebenu CS-300F. Připouštím změnu celkově k lepšímu ... zajímavé, byl jsem spíše skeptický :crazy:
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Po dlhšom odstupe chcem napísať skúsenosti s poistkami po ich zahorení. Kto chce sa tomu môže smiať, ale smiať sa bude iba ten, čo to nevyskúšal a iba sa snaží myslieť "logicky", počúvať cez meracie prístroje a uši má na ozdobu. Na poznámky typu - taká "maličkosť nemôže ovplyvniť zvuk" iba toľko: tí, čo to tvrdia nech sa zamyslia a uvedomia si, že napäťová poistka je vlastne pokračovanie sieťového kábla a je to asi najviac zaťažená súčiastka v prístroji (prúd z káblov o priereze niekoľko mm2 sa musí "pretlačiť" cez drôtik o priemery zlomku mm). Vplyv poistiek na zvuk je jednoznačný, aj keď nie vždy kladný.
V predchádzajúcich príspevkoch som veľmi pozitívne hodnotil poistky SR20, SR Red a SR Black. Avšak po cca 100 hod. hrania sa zvuk výrazne zhoršil, akoby sa "zlial" dokopy a veľmi sa zhoršila dynamika prístroja, konkrétne u predzosilňovača McIntosh. Keď som vrátil naspäť pôvodnú poistku, zvuk sa "vrátil" na pôvodné hodnoty. To je dôkaz, že poniektorí výrobcovia už vo výrobe navrhujú vyhovujúce poistky. Skúšal som aj iné poistky, najlepšie hrá pôvodná od McIntosh. Zdá sa, akoby to bola obyčajná trubková poistka, ale je to v skutočnosti strieborný drôt, ktorý nemá tlmenie pieskom, ale je vložený v špeciálnom puzdre.
V koncoch Jeff Rowland mi taktiež AR nevyhovovali. Pôvodné poistky hrali výborne, ale nakoniec som tam dal strieborné Supreme, ktoré ešte jemne vyčistili zvuk.
V CD prehrávači bola štandardná trubková poistka, nahradil som ju SR Black a je tam doteraz. V tomto prípade výrazne prečistila zvuk, je lepšie podanie priestoru, lepšia vzdušnosť a jednotlivé nástroje sú lepšie "prekreslené". Tieto poznatky píšem po niekoľkých mesiacoch skúšania a prevádzky, keď je zvuk už stabilný a nič sa na aparatúre nemenilo okrem samostatného káblového prívodu, ale ten priniesol celkové výrazné zlepšenie zvuku a to vo všetkých oblastiach a do takej miery, že mi aparatúra lepšie hrá bez filtra a to všetky komponenty (preto je na predaj).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

aretax píše:Po dlhšom odstupe chcem napísať skúsenosti s poistkami po ich zahorení. Kto chce sa tomu môže smiať, ale smiať sa bude iba ten, čo to nevyskúšal a iba sa snaží myslieť "logicky", počúvať cez meracie prístroje a uši má na ozdobu. Na poznámky typu - taká "maličkosť nemôže ovplyvniť zvuk" iba toľko: tí, čo to tvrdia nech sa zamyslia a uvedomia si, že napäťová poistka je vlastne pokračovanie sieťového kábla a je to asi najviac zaťažená súčiastka v prístroji (prúd z káblov o priereze niekoľko mm2 sa musí "pretlačiť" cez drôtik o priemery zlomku mm). Vplyv poistiek na zvuk je jednoznačný, aj keď nie vždy kladný.
V predchádzajúcich príspevkoch som veľmi pozitívne hodnotil poistky SR20, SR Red a SR Black. Avšak po cca 100 hod. hrania sa zvuk výrazne zhoršil, akoby sa "zlial" dokopy a veľmi sa zhoršila dynamika prístroja, konkrétne u predzosilňovača McIntosh. Keď som vrátil naspäť pôvodnú poistku, zvuk sa "vrátil" na pôvodné hodnoty. To je dôkaz, že poniektorí výrobcovia už vo výrobe navrhujú vyhovujúce poistky. Skúšal som aj iné poistky, najlepšie hrá pôvodná od McIntosh. Zdá sa, akoby to bola obyčajná trubková poistka, ale je to v skutočnosti strieborný drôt, ktorý nemá tlmenie pieskom, ale je vložený v špeciálnom puzdre.
V koncoch Jeff Rowland mi taktiež AR nevyhovovali. Pôvodné poistky hrali výborne, ale nakoniec som tam dal strieborné Supreme, ktoré ešte jemne vyčistili zvuk.
V CD prehrávači bola štandardná trubková poistka, nahradil som ju SR Black a je tam doteraz. V tomto prípade výrazne prečistila zvuk, je lepšie podanie priestoru, lepšia vzdušnosť a jednotlivé nástroje sú lepšie "prekreslené". Tieto poznatky píšem po niekoľkých mesiacoch skúšania a prevádzky, keď je zvuk už stabilný a nič sa na aparatúre nemenilo okrem samostatného káblového prívodu, ale ten priniesol celkové výrazné zlepšenie zvuku a to vo všetkých oblastiach a do takej miery, že mi aparatúra lepšie hrá bez filtra a to všetky komponenty (preto je na predaj).
Ahoj. Aké káble si použil na samostatný prívod? Mal si možnosť porovnávať aj viac druhov, myslím tým priemer žíl a solid core alebo stranded?
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3071
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Neviem značku, ale kupoval som ich v Acone a je to ten istý kábel, ktorý dodávajú k ich prístrojom. Kedysi dávnejšie som ich porovnával na prístrojoch ako napájacie káble a zvukovo sa mi pozdávali. V stene je naozaj ťažko porovnávať káble :lol:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět