Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Peer píše:Můžeš mi vysvětlit z jakýho důvodu by se měl zvuk jakkoliv změnit při výměně hrotů a podložek?
Je to ještě větší hloupost, než výměna pojistek...

Toto by nám měli zkusit vysvětlit technici a ne to chtět po nás posluchačích...
Kromě pana Federmana, se k tomu všichni staví tak, že to fungovat nemůže.
Co začít přemýšlet, proč to funguje?
A baz arogance a zesměšňování...
Mám ale obavy, že toho chcem po vás moc.
Federmanna nemůžeš brát vážně, tan si jen honí vlastní triko.
A proč by technici měli vysvětlovat něco, co prostě nefunguje?
Jedinej smysl to má u gramofonu, ale z něj už dneska hraje málokdo...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 592
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Naopak, Federmann konečně našel své publikum. I když i někteří zdejší jeho výtvory už slyšeli.

Jinak těm, co slyší i zelenou čáru fixem na předním panelu, doporučuji používat termín: "myslím si, že jsem slyšel rozdíl" místo "slyšel jsem rozdíl".
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Peer »

Děkuji za odpověď.
Nezklamal jste.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od palipol »

Niekedy, ak si nie je človek svojim subjektívnym názorom istý, treba do toho zainteresovať niekoho mimo hifi svet napr. manželku u ktorej viem, že k tomu nemá žiaden vzťah.
Tvrdil som, že potrebujem posúdiť rozdiel dvoch nahrávok, ibaže jedna je napálená a druhá na originálnom CD. Poprosil som ju, aby sa seriózne nepozerala a pustil som jej za sebou
obe nahrávky. Keď skončili, tvrdila, že v druhej nahrávke bolo viac informácií a originálne CD hralo lepšie. Lenže ja som nemenil CDčka, ale reprokáble....
Na ten kábel som nemal dosť peňazí, ale nič sa nedeje, len som si potvrdil, že to nemožno len tak od stola spochybniť. [-x
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Budu se opakovat, ale byl jsem svědkem slepého testu, kdy se jeden "zkušený hifista" pustil do květnatého vysvětlování, co se změnilo ve zvuku a přitom nedošlo k žádné změněně na apratuře.
Co teprv manželka, která nemá žádné zkušenosti... :D
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Peer »

Manželka, která nemá žádné zkušenosti, je naopak výhodou.
Na základě jednoho nepovedeného slepého testu hodnotíš vše?
Je hodně lidí, kteří mají s výměnou pojistek své zkušenosti.
Někteří pozitivní, jiní negativní. Ale v obou případech slyšeli rozdíl.
Nad tím se přece nedá mávnout rukou... a zatratit to.
Není lepší to brát jako informaci a zkusit najít řešení, proč to může fungovat?
A nejen arogantně tyto lidi nazývat zlatoušci atd. atp.
Přístroje pana Federmana neznám. Ale vím, že je dobrý teoretik a hlavně je slušný
a není arogantní. Což se mě na něm líbí...
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

Basstl píše:Můžeš mi vysvětlit z jakýho důvodu by se měl zvuk jakkoliv změnit při výměně hrotů a podložek?Je to ještě větší hloupost, než výměna pojistek..
U Ceraballov je vysvetlenie také že sú skonštruované tak aby odvádzali nežiadúce rezonancie.
Ceraball Uni.jpg
cerabal keramická gulička.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Peer píše:Manželka, která nemá žádné zkušenosti, je naopak výhodou.
Na základě jednoho nepovedeného slepého testu hodnotíš vše?
Rozhodně nehodnotím vše, podle jednoho nepovedeného testu, ale jsem vůči tomu skeptický.
Člověk často slyší rozdíl, i když tam žádný není. Jednoduše proto, že ví, že se něco testuje a tak hledá rozdíly.
Lidské ucho není dokonalé a dá se lehce ošálit.
Peer píše: Přístroje pana Federmana neznám.
To buď rád... :D
Peer píše: vím, že je dobrý teoretik
Teoretik je to správné slovo, ale rozhodně ne dobrý!
Peer píše: hlavně je slušnýa není arogantní. Což se mě na něm líbí...
Za vše mluví mluví to, že ho vyhodili ze všech českých a slovenských for, kde byl.
Tohle je jediný, kde se drží, protože tady není žádný technik a tak těm jeho žvástům věříte...
To jeho neustálé lhaní a překrucování pravdy je mnohem horší, než arogance.
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Vlado222 píše:
Basstl píše:Můžeš mi vysvětlit z jakýho důvodu by se měl zvuk jakkoliv změnit při výměně hrotů a podložek?Je to ještě větší hloupost, než výměna pojistek..
U Ceraballov je vysvetlenie také že sú skonštruované tak aby odvádzali nežiadúce rezonancie.
V čem je to lepší, než například tohle?
http://eshop.prodance.cz/4909-gumova-nozka/d-99386/
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

Neviem či sú cerabally lepšie, lebo som to navzájom netestoval.
Cerabally by sa mali zrejme vedieť účinnejšie vysporiadať s tými nežiadúcimi rezonanciami. Aspoň podľa ceny. :smile:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od fox »

Basstl : Tak se mi zdá, že jsi si spletl fórum. Nechceš jít raději negovat na Slovanet ?
Já Highend Forum chápu jako pokec pro hifi nadšence, kteří si chtějí vzájemně popovídat o svém koníčku. To, že nimi nesouhlasíš, nemusí znamenat, že všechno o co se ostatní zajímají, stojí za hovno.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lubin »

Proč to ten Pincek jenom dělá?? Už spoustu let.
Obrázek
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

fox píše:Basstl : Tak se mi zdá, že jsi si spletl fórum. Nechceš jít raději negovat na Slovanet ?
Já Highend Forum chápu jako pokec pro hifi nadšence, kteří si chtějí vzájemně popovídat o svém koníčku. To, že nimi nesouhlasíš, nemusí znamenat, že všechno o co se ostatní zajímají, stojí za hovno.
To je právě ono, jen se tu plácáte po zádech, chválíte si jak ohromě se změnil zvuk po nahrazení drátěné propojky, propojkou za 10k a nikdo z vás netuší, proč.
Problém je v tom, že nechcete diskuzi, ale pouze pochvalu.
To je ale potom o ničem...
Jsou mnohem důležitější věci, než pojistky, cerebally a další hovadiny.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Federmann »

Basstl píše:
timcs píše: Avšak podľa mňa každá výmena komponentu, kábla alebo rôznych príslušenstiev (prístrojové a repro hroty a podložky, jumpre, stojany, konektory atď.) majú vplyv na výsledný zvuk. Či to bude mať pre niekoho pozitívny alebo negatívny prínos sa musí každý sám rozhodnúť. O fyzikálnych a elektrotechnických vlastnostiach sa tu nechcem baviť nakoľko z vlastných skúseností viem, že zvukovo nie vždy je lepší ten komponent, ktorý vykazoval lepšie výsledky pri meraní. Tá čiastka cca. 35€ za poistku zas nie je tak vysoká, že by niekomu zrujnovala celý rozpočet, hlavne v porovnaní, keď tu vlastníme komponenty za viac tisíc €-čiek a podľa mňa nie je problém si ju aj vypožičať na vyskúšanie.
Jednou vetou na záver, kto nevyskúša neuverí tím, ktorí to vyskúšali.

PS : V zosilňovači mám vymenené poistky - pre mňa pozitívny prínos a nie som ešte na mizine. Toť môj subjektívny názor. :smile:
Pokud věříš tomu, že ti změní zvuk "prístrojové a repro hroty", tak už se nedivím ničemu... :D
Pleteš dohromady 2 světy.
Svět hifi a voodoo.
Na čem reproduktorová soustava stojí, má nezanedbatelný vliv, stejně jak domeček nemohu postavit bez základů, navíc ty základy musí mít vlastnosti podle podloží a samotného domečku, stejně tak nožičky a podložky pod reprobedny, mění více či méně vlastnosti samotné bedny, od její tuhosti, až po rezonanční frekvence a uzly. Kdo takové zákonitosti nezná, neměl by se do staveb reprobeden vůbec pouštět.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od fox »

Basstl píše:
fox píše:Basstl : Tak se mi zdá, že jsi si spletl fórum. Nechceš jít raději negovat na Slovanet ?
Já Highend Forum chápu jako pokec pro hifi nadšence, kteří si chtějí vzájemně popovídat o svém koníčku. To, že nimi nesouhlasíš, nemusí znamenat, že všechno o co se ostatní zajímají, stojí za hovno.
To je právě ono, jen se tu plácáte po zádech, chválíte si jak ohromě se změnil zvuk po nahrazení drátěné propojky, propojkou za 10k a nikdo z vás netuší, proč.
Problém je v tom, že nechcete diskuzi, ale pouze pochvalu.
To je ale potom o ničem...
Jsou mnohem důležitější věci, než pojistky, cerebally a další hovadiny.
To není plácání se po zádech. To je povídání si o tom, co nás baví.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 592
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Jj, dost velká zábava je už jen to číst.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lachim »

PMA
co také jiného v tomto počasí, že? (omluvte můj další offtopic, prosím)
Pavle, klidně ke mě přijeď a uděláme test "nožiček". Mám doma asi 4 různé modely.
Vyzkozšíme pod repro i přístroje.
Nad Tvou erudicí a totální nezávislostí na "woodo" jistě nikdo pochybovat nebude.
(Jen slepý test dělat nehodlám. To je "stavbně" náročné)
Přijeď, přešroubujeme 3 x nožky na repro a 3x strčíme něco pod zdroj zvuku. Pak můžeš napsat report o svém pocitu.
Piš, volej... jen ještě přizvu kolegu Pytla. rád Tě uvidí.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od bigjoe »

chválíte si jak ohromě se změnil zvuk po nahrazení drátěné propojky, propojkou za 10k a nikdo z vás netuší, proč.
Máš pravdu, nevíme proč a proto jsme si mysleli (aspoň já), že nám to technici vysvětlí (a prosím neohánějte se s tím, že se nám to zdá - záměrně jsem nepopisoval změnu zvuku, ale jen zvýšení hlasitosti). Ale technici nic, jen plácaj plky jako vždy. Navíc Bastle ty na tomto fóru nemáš své vlákno a i když se snažíš řadit k technikům, tak my nevíme kdo jsi, jestli si z nás neděláš srandu a jestli ty tvé "zkušenosti" nejsou jenom provokace. Evidentně si výměnu pojistky nezkusil, ale plácáš jen o svých teoriích. Tak jaký je rozdíl mezi tebou a Federmannem, kterého tady stále napadáš. Za ním je aspoň vidět, že něco sestrojil. Jaké to je , to nevím a tobě nevěřím po zjištění tvých "zkušeností".
Tak se nám představ a něco o sobě napiš, abychom tě mohli brát jako znalého problematiky.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pytell »

Cituji Foxe : Já Highend Forum chápu jako pokec pro hifi nadšence, kteří si chtějí vzájemně popovídat o svém koníčku. I já to tak chápu, a jako technicky vzdělaný člověk, si některé věci neumím vysvětlit, ale fakt to funguje, chce to jen vyzkoušet na své sestavě a svých uší. Myslíte si , že bych byl ochoten investovat peníze do Ceraball a jiných věcí, těžce vydělané peníze , kdybych to neslyšel. Bohužel byl jsem párkrát na poslechu a erudovaný technik , že nic neslyší, a bylo to slyšitelné hned po prvním taktu. Jsou i věci, které bohužel nemaje nebo je minimální posun ve zvuku. Osobně používám v odpojovači pojistky ( zlacenou ), v phonu CEC rovněž a u konce Marsch stříbrnou.

Co se týče přístrojů p. Fedrmana, tak jsem je slyšel a svůj názor si udělal, ale když se někomu líbí , tak proč jim to brát, má svou klientelu kterým zvuk vyhovuje.

Michaeli, velice rád se zůčastním a uvidím s Pavlem, dej vědět prosím.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 592
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Chlapi, mě už trochu přestalo bavit hrát si na politicky korektní odpovědi. Nemám už v audiu žádný finanční zájem, ani nedělám nic pro kamarády, které si nemohu rozházet ;)
Zatímco u kabelů i síťových šňůr (stíněných) vidím důvody pro změnu zvuku (zejména rozdílná hladina rušení, ať už NF nebo VF), tak u pojistky, správně zkonstruované, vyhovující normám a vypínacím charakteristikám, si žádný důvod nedovedu představit ani ve snu. Takže asi beze mě :smile:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od bigjoe »

PMA: si žádný důvod nedovedu představit ani ve snu.
Berme to jako konstatování a tím je všechno vyřešeno :clap: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

PMA a a prečo si to nevyskúšať u niekoho?
Nič Vás to nebude stáť, budete mať osobnú praktickú skúsenosť a ešte Vás ajpravdepodobne pohostia.
Vy tomu neveríte, takže u Vás by nemala fungovať autosugescia.
Čo by iní za to dali...
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pytell »

Pavle nebudou se měnit pojistky, tím bychom Tě ani nezdržovali, ale pouze nožičky pod přístroji a repro.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

Basstl píše:
timcs píše: Avšak podľa mňa každá výmena komponentu, kábla alebo rôznych príslušenstiev (prístrojové a repro hroty a podložky, jumpre, stojany, konektory atď.) majú vplyv na výsledný zvuk. Či to bude mať pre niekoho pozitívny alebo negatívny prínos sa musí každý sám rozhodnúť. O fyzikálnych a elektrotechnických vlastnostiach sa tu nechcem baviť nakoľko z vlastných skúseností viem, že zvukovo nie vždy je lepší ten komponent, ktorý vykazoval lepšie výsledky pri meraní. Tá čiastka cca. 35€ za poistku zas nie je tak vysoká, že by niekomu zrujnovala celý rozpočet, hlavne v porovnaní, keď tu vlastníme komponenty za viac tisíc €-čiek a podľa mňa nie je problém si ju aj vypožičať na vyskúšanie.
Jednou vetou na záver, kto nevyskúša neuverí tím, ktorí to vyskúšali.

PS : V zosilňovači mám vymenené poistky - pre mňa pozitívny prínos a nie som ešte na mizine. Toť môj subjektívny názor. :smile:
Pokud věříš tomu, že ti změní zvuk "prístrojové a repro hroty", tak už se nedivím ničemu... :D
Pleteš dohromady 2 světy.
Svět hifi a voodoo.
Veriť a mať niečo overené sú dva rozličné veci. Existujú ľudia, ktorí teoretizujú, nemajú žiadne skúsenosti a snažia sa ostatným natrepať vtákovinya, ak im na to naletia a ľudia, ktorí praktizujú a čím viac toho vyskúšali tým majú viac skúseností, či už pozitívnych alebo negatívnych. Ja patrím medzi tých, ktorí praktizujú, mám to overené a vychádzam z toho (klasické hroty - dodávané, soundcare, vibrapod, libra damping pillow, ceraball, rôzne gumené nožičky a podložky atď.). Na čo by som si niečo kupoval ako mačku vo vreci, keď neviem, či mi to vôbec nejaké to plus dá (to je vo všeobecnosti). Každé s týchto vymenovaných má iný vplyv na výsledný zvuk, nakoľko sú vyrobené z rôznych materiálov a ako je známe každý materiál má svoje fyzikálne vlastnosti ( o čom som sa nechcel baviť). Tak isto je nezanedbateľná konštrukcia jednotlivých hrotov a podložiek prispievajúcich v niektorých prípadoch viac alebo menej k eliminácii a odvodu nežiadúcich rezonancií z repro/komponentu.
A o tomto je svet hi-fi a hig-hend.
A o čom je woodoo? To si prečítaj http://sk.wikipedia.org/wiki/Vudu. :ymdevil:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Jiri
Příspěvky: 862
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Jiri »

Basstle, ano toto forum je alternativou k Slovanetu, kde technici vášnivě diskutují nad grafama. Zde se spíš setkávají lidi co mají rádi hudbu kterou si chtějí co nejvíce užívat. Rádi experimentují i s "hifi pomůckama" (kabeláž, podložky, pojistky atd) zdánlivě nesouvisející s kvalitou reprodukce a sdělují si své zkušenosti a vzájemně se i navštěvují aby své zjištění demonstrovali.
To, že teoreticky nejsi schopen vysvětlit vliv některých "hifi pomůcek" a jejich neúčinnost kategoricky prohlašuješ za "pravdu" je demagogie. Sám jsem býval podobně skeptický ale měl jsem možnost na špičkových audio aparátech si některé věci vyzkoušet (a moc za to jejich vlastníkům děkuji) a tak prostě uznávám, že některé "hifi pomůcky" na některých aparátech opravdu mění zvuk. Samozřejmě je také potřeba se oprostit od faktu, že vše okolo "HighEndu" je hooodně předražené takže opravdu záleží na každém, zda je ochoten takové investice.
Prosím pokud budeš chtít své teoretické postoje podpořit informací, na jakém aparátu si tu konkrétní "hifi pomůcku" měl možnost vyzkoušet s negativním výsledkem tak by to bylo určitě přínosem k další diskuzi.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od pajuna »

Pytell píše:Cituji Foxe : Já Highend Forum chápu jako pokec pro hifi nadšence, kteří si chtějí vzájemně popovídat o svém koníčku. I já to tak chápu, a jako technicky vzdělaný člověk, si některé věci neumím vysvětlit, ale fakt to funguje, chce to jen vyzkoušet na své sestavě a svých uší. Myslíte si , že bych byl ochoten investovat peníze do Ceraball a jiných věcí, těžce vydělané peníze , kdybych to neslyšel. Bohužel byl jsem párkrát na poslechu a erudovaný technik , že nic neslyší, a bylo to slyšitelné hned po prvním taktu. Jsou i věci, které bohužel nemaje nebo je minimální posun ve zvuku. Osobně používám v odpojovači pojistky ( zlacenou ), v phonu CEC rovněž a u konce Marsch stříbrnou.

Co se týče přístrojů p. Fedrmana, tak jsem je slyšel a svůj názor si udělal, ale když se někomu líbí , tak proč jim to brát, má svou klientelu kterým zvuk vyhovuje.

Michaeli, velice rád se zůčastním a uvidím s Pavlem, dej vědět prosím.
S tim jsem v souladu, neni nad osobni zkusenost :thumbup:
Ackoli jsem technicky lehce vzdelany (ikdyz asi ne tak jako odbornici zde) uz dlouho si tyto zalezitosti a vlivy technicky nevysvetluji. Jelikoz jsem toho uz vyzkousel dost s mnoha jednoznacnymi vlivy, sazim na to co slysim. O kabelech, podlozkach napr.cdp v ruznych mistech a podobnych vecech uz jsem se presvedcil dostatecne.
Co se tyce pojistek, mel jsem pujcenou pouze jednu a zvuk se vyrazne zmrsil, uz jsem to nikdy pozdeji nezkousel. Verim ze to ma i opacny efekt.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Peer »

Komáre, své averze a problémy si vyřizuj s panem Federmennem jakkoli jinak, jen ne
na tomto foru a už vůbec ne ve vlákně o pojistkách.
Většina na to není zvědavá.
Děkuji
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Peer »

Osobně to po odborné stránce neumím posoudit, to je pravda.
Ale tolik arogance a nenávisti, co se kolem toho točí,... to je smutné.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od MAR »

A co takhle pánové otočení highendové pojistky a rozdílný zvuk, pokud neni směrově oznacená.
Setkal jste se s tím někdo.
Nebudu dráždit v diskuzi proto ,, si myslím že jsem slyšel rozdíl ,,
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Peer »

Ano, také jsem se s tím setkal...
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lachim »

též se přidám s osobním názorem:
na kvalitní, správně složené sestavě, s vysokou věrností zvuku, je slyšet spousta rozdílů.
pojistku otáčet jsem nezkoušel, ale...
např. v Isotek Titan G2 je výměna originálního jističe (s proudovým chráničem) za audio-odpojovač se zlacenou/rhodiovou pojistkou
slyšet okamžitě a výrazně. to mohu doporučit každému vlastníkovi. ( pokud je tedy v jeho sestavě tento filtr přínosem!)
kolega "hluchoň" mající Isotek Nova slyšel rozdíl též a odpojovač + práci + cestu spokojeně Pytlovi zaplatil.
ač předtím tvrdil, že mu to děláme zbytečně. že za takovou blbost přeci 2.600 Kč nikdy nezaplatí.
(tímto je j zdravím na prahu 7)
:-)
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

Aj môj známy, vo svojom sieť filtri Nordost Thor skúsil meniť poistku a kedže v ňom po jej výmene počul výrazný rozdiel tak v ňom nechal už tú novú.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od MAR »

Ano, u mně stejná zkušenost z proudovým chráničem.
Také jsem v rozvaděči obešel chranění a jistič nahradil pojistkou a myslím že rozdíl je slyšet.

Je ale fakt že tuto manipulaci nedokážu udělat ani poslepu či ji svěřit nezaujaté osobě a časová prodleva je velká. :D
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Peer »

Zkus otočit tu pojistku v odpojovači... ;)
Bond 007 alias Monte

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Škoda, že už není Silvestr :lol:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vlado222 »

No vyzerá to že ty ho máš už teraz. :smile:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

Basstl píše:
timcs píše: Avšak podľa mňa každá výmena komponentu, kábla alebo rôznych príslušenstiev (prístrojové a repro hroty a podložky, jumpre, stojany, konektory atď.) majú vplyv na výsledný zvuk. Či to bude mať pre niekoho pozitívny alebo negatívny prínos sa musí každý sám rozhodnúť. O fyzikálnych a elektrotechnických vlastnostiach sa tu nechcem baviť nakoľko z vlastných skúseností viem, že zvukovo nie vždy je lepší ten komponent, ktorý vykazoval lepšie výsledky pri meraní. Tá čiastka cca. 35€ za poistku zas nie je tak vysoká, že by niekomu zrujnovala celý rozpočet, hlavne v porovnaní, keď tu vlastníme komponenty za viac tisíc €-čiek a podľa mňa nie je problém si ju aj vypožičať na vyskúšanie.
Jednou vetou na záver, kto nevyskúša neuverí tím, ktorí to vyskúšali.

PS : V zosilňovači mám vymenené poistky - pre mňa pozitívny prínos a nie som ešte na mizine. Toť môj subjektívny názor. :smile:
Pokud věříš tomu, že ti změní zvuk "prístrojové a repro hroty", tak už se nedivím ničemu... :D
Pleteš dohromady 2 světy.
Svět hifi a voodoo.
Len tak mimochodom. Nie som sám.
http://www.audiodrom.cz/recenze/jak-to-vidime/486.html
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

Bastl,myslim,ze repro-hroty maju svoj vyznam a opodstatnenie,uz len to, ze sa rezonancie-vybracie neprenasaju na podlahu atd.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Basstl píše:
fox píše:Basstl : Tak se mi zdá, že jsi si spletl fórum. Nechceš jít raději negovat na Slovanet ?
Já Highend Forum chápu jako pokec pro hifi nadšence, kteří si chtějí vzájemně popovídat o svém koníčku. To, že nimi nesouhlasíš, nemusí znamenat, že všechno o co se ostatní zajímají, stojí za hovno.
To je právě ono, jen se tu plácáte po zádech, chválíte si jak ohromě se změnil zvuk po nahrazení drátěné propojky, propojkou za 10k a nikdo z vás netuší, proč.
Problém je v tom, že nechcete diskuzi, ale pouze pochvalu.
To je ale potom o ničem...
Jsou mnohem důležitější věci, než pojistky, cerebally a další hovadiny.
Možno sa trochu vyznáš v elektronike, ale čítať si sa ešte nenaučil. Keď si príspevky prečítaš viac ráz, možno zistíš, že sa tu nikto nepláca, nikto od nikoho nečaká pochvalu, hlavne nie od Teba, ale každý sa tu snaží napísať svoje skúsenosti. Jediný, kto niekoho presviedča o svojej "pravde", si Ty. Navyše, dobre si všimni, že z Tvojich názorov sa tu nikto nevysmieva, ani Ťa nikto nezhadzuje. Každý má právo na svoj názor a že s tým niekto iný nesúhlasí je v poriadku. Koľko ľudí, toľko názorov. Tá diskusia je tu práve preto, lebo: "nevíme proč". Ty, keď si taký skúsený, mohol by si to vysvetliť. Keď to nevieš, tak to neznamená, že to tak nie je (lebo to je Tvoje vysvetlenie - keď to nevieš vysvetliť, tak budeš všetkých presviedčať, že to tak nemôže byť). Nikde si nenapísal, akú máš aparatúru a čo je pre Teba dôležitejšie, ako tieto "hovadiny". Ak hráš na nejakom Technics, Yamaha, Rotel a pod.za 200-300 €, potom naozaj máš pravdu. Tam nemôžeš počuť nič. Záverom neviem pochopiť, prečo tieto "voloviny" vlastne čítaš. Je tu aj iné, pre ľudí Tvojho zamerania údajne kvalitné fórum, kde sa určite budeš vedieť realizovať, možno aj v inej rubrike ako "Bojisko - Offtopisko".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od martinowsky »

Taky pochybuji ze zde je nekdo placan po zadech. Nebudu to hledat, ale vymenu pojistky, kabelu, filtru zde dokonce nekdo popsal a priznal jako zhorseni zvuku jeho sestavy. Takze pochvalu asi neceka!!!
Placam vas panove po ramenou jak nam to hraje :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odpovědět