Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Poistiek Synergistic Research Blue mám 5 ks v každom komponente teda aj vo filtrácii. Všade som dal o hodnotu väčšiu a žiadny problém nikdy nenastal. SR vždy treba dať o hodnotu silnejšiu, myslím že to aj odporúčaju. Pokiaľ je prístroj v poriadku nemôže odpáliť poistky a je jedno či je obyčajná ale SR. Skôr by som povedal že mal menšiu hodnotu ale nesprávne zapájanie po vložení poistky.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vinco »

Presne tak, ja ich mám zhodou okolností tiež 5, od SR, všetky modré, každú jednu som kúpil po porade s predajcom, ktorý mi podľa pôvodných poistiek poradil, ktorú dať...a vyše roka no problem.
Rozdiel v zvuku spôsobí aj opačné otočenie poistky...pokiaľ máte čas a náladu, pohrajte sa, rozdiely sú značné.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od F2014 »

@THXKO: Díky za zkušenost. Nesprávné zapojování po vložení pojistky to nejspíše nebude, když fungovala hodiny či týden - při nesprávném zapojování by to asi odešlo hned. To bych spíše věřil, jak píšeš, že jsou v reálu dimenzované trochu jinak než uvádí jejich nominální hodnota.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Po výmene poistky v pristroja ako sa nasuva sieťová šnura do neho nesmie byť pod prúdom !
Takže vypnuť filter (pračku, oddelovacie trafo alebo ju vytiahnuť z prívodu elektriky). Nasunuť do pristroja a až potom pustiť prud. :cool:
Ešte sa mi nestalo že by som upálil HIFI poistku. :smile: A to som ich vyskušal dosť. :lol:
Ale videl a zažil som to u známeho v priamom prenose. :sad: :mrgreen: A bol to práve ten zlý postup,sieťová šnura pod prudom. :shock:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Nemyslím si, že by boli inak dimenzované. Ak má poistka prejsť štátnou skúšobňou, tak to tak musí byť presné, resp. v rámci danej tolerancie. Je úplne jedno, v ktorom štáte. 1A musí byť všade, aj v Číne 1A. Ak sa niekomu odpálila, mohlo sa stať, že namiesto pomalej poistky tam dal rýchlu a ak mal prístroj vyšší nábehový prúd, tak ju odpálil. Väčšinou sa používajú "pomalé" poistky, teda slow. Ja by som sa osobne bál dať poistku o vyššej hodnote, ak nie je prístroj istený aj niečím iným, ako napr. filtrom a pod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Presne o tom som editoval prispevok len neskoro. Ano použivaju sa poväčšine pomalé teda SLOW poistky. Ale kde je vyložene rýchla asi by som dal tiež FAST rýchlu. Osobne sa nebojím použivať o stupen silnejšie poistky a na kratkodobé vyskušanie zvuku " či sadne na ucho" aj omnoho silnejšie hodnoty. Ako píše aretax ale doležité je aby pristroje boli "filtrované" a dodržala sa výmena sieťovej šnury bez prúdu. :roll: :cool:
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Má tú už niekto reálnu skúsenosť z poistkou Audio Magic Včelí vosk ULTIMATE? Zaujíma ma aký má charakter zvuku, čo sa zmení a v akom prístroji u koho hrá najlepšie.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PetrJ »

PGH píše:Proč výrobci hifi přístrojů používají horší pojistky a tím vlastně úmyslně kazí zvuk svojich přístrojů a nebo jsou tak hloupý že to neví že jim pojistka za pár peněz zlepší zvuk?
Paul McGowan z PS Audio o "audiofilních" pojistkách: https://www.youtube.com/watch?v=kFlnQ1chBno
PGH
Příspěvky: 3179
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

Takže podle toho povidani co nasledke dle.odkazu je pro blazny a.ne.pro racionalné lidi.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Vinco »

Tvrdite, ze som blazon ? Poznate ma ?
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Vinco píše:Tvrdite, ze som blazon ? Poznate ma ?
Čo Ťa po tom čo kto tvrdí :-@
Hlavne je že to hrá pre Teba dobre \:D/
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od F2014 »

Já bych docela rád nějaké ty pojistky vyzkoušel. Není kolem Ostravy nějaký prodejce, který má testovací sadu k zapůjčení od různých výrobců?
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od daliborr »

Není! Koupit sadu ,za hromadu peněz a potom ji neprodat a ještě půjčit, tak to je pro podnikatele krach. =))
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Yngwie »

F2014 píše: 19 črc 2019 10:36 Já bych docela rád nějaké ty pojistky vyzkoušel. Není kolem Ostravy nějaký prodejce, který má testovací sadu k zapůjčení od různých výrobců?
Můžeš si půjčit 5A Furutech 32mm Slow-Blow ...
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Dostala sa mi konečne do rúk high-end poistka AUDIO MAGIC Beeswax ULTIMATE SHD a rád by som sa podelil o skúsenosti s ňou. Doteraz mám Synergistic Research Blue ktorá sa mi osvedčila a posunula aparát na inú úroveň. Myslel som si že to je konečná, no mýlil som sa. Audio Magic ktorú som vyskúšal v DACe Customworks DAC 1 USB upgradovany pánom Stránkom ktorý mi na požiadanie dorobil poistkove púzdro a zároveň aj plnú symetriku. No rozdiel medzi SR Blue a Audio Magic je veľmi veľký. Cena ako rozdiel ma tu nezaujímala! Zaujímal ma len vplyv na výsledný zvuk. Zlepšilo sa asi všetko, zlepšili sa detaily tak že od prvej chvíle som krutil nechápavo hlavou boli brilantne. Bass sa zhutnel bol rýchli konturny. Stredy teda konkrétne speváčka sa umiestnila na presne identifikatelne miesto. Prstom som ju mohol ukázať kde stojí. Vynikli viac detaily tak ako som ich u seba ešte nepočul! Porovnanie sme prvevadzali dvaja a zhodli sme sa na všetkom čo poistka predviedla. V menšom znení som napísal aj na hifiroome ale tam s toho bude iba ďalšia hádka a oponovanie. Čo budem vypisovať však to asi poznáte. Napísal som to sem lebo tu sú členovia ktorý to aj ocenia a nebudú mi vypisovať aké mám halucinácie a podobne. Takže odporúčam vyskúšať poistku v zdroji, buď CD alebo DAC. V preampe už to nebolo také dobré. Myslím že dve rovnaké Audio Magic za sebou by u mňa už vytiahli sikavky až možno moc,to by som nerád. Možno aspoň na tomto fóre nebudem posielany k Chocholuškovi :roll:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Jirka33 »

Cena je lidova :ymdevil: Horsi to maji ovsem ti, co maji v pristroji napr 10 pojistek. :crazy:
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Vymieňam iba poistku tú pri prívodom kábli a nie vo vnútri. Aj ja mám v zosilňovači asi 8 ani neviem. Zásah do vnútra nerobím obzvlášť keď mám zosilňovače v záruke ešte. Vplyv má tá pri prívodnom kábli. Vo vnútri netuším. Ale kto chce môže vyskúšať aj ostatné. No najprv musí to počuť hlavne na tej privodnej.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Jirka33 »

Ach tak, diky za objasneni, tak to je jina :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

THXKO díky za sdílení zkušenosti, neboj tady nebudeš posílán k Chocholouškovi ani jinam.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

to THXKO: No, i když nejsme na HIFIROOM.cz, stejně předpokládám, že i zde se najde nějaký odborník - všeználek, který brzy napíše, že pokud jsi poslechem zaregistroval nějakou změnu ve zvuku DACu (což je ale pouhou výměnou pojistky již z principu nemožné, jak všichni víme), pak je s daným přístrojem po technické stránce určitě něco v nepořádku😀😅😂
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

THXKO píše: 14 srp 2019 01:12 Vymieňam iba poistku tú pri prívodom kábli a nie vo vnútri. Aj ja mám v zosilňovači asi 8 ani neviem. Zásah do vnútra nerobím obzvlášť keď mám zosilňovače v záruke ešte. Vplyv má tá pri prívodnom kábli. Vo vnútri netuším. Ale kto chce môže vyskúšať aj ostatné. No najprv musí to počuť hlavne na tej privodnej.
Pozor pozor, právě ty pojistky uvnitř (např. monobloků) dělají obrovskou změnu, řekl bych větší než na tom přívodu :!:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

To Steve
Prečo ten istý text kopíruješ aj na HEF? Máš v nejakom prístroji viac high-end poistiek? Aké a v čom? No práve vidím na hifiroome sa práve Chocholušik objavil :lol:

Bol by som rád keby niekto vyskúšal AUDIO MAGIC Beeswax ULTIMATE SHD a napísal to sem čo zaznamenal a s čím ju porovnal kde ju skúsil atď.
Tá poistka si určite nájde svojich majiteľov. Budem aj ja objednávať. Cena je dosť vysoká oproti doterajšiej konkurencii 279,-€. Zaujímavé že som neočakával zlepšenie ale to sa nedá, to spresnenie nástrojov a rozpoznanie kde kto sedí je počuť hneď na prvom tracku. SR Blue je čistá čo je super aj bass ide hlboko ale nie tak ako magic audio, SR Black má tiež veľký bass ale už rozmazany hodí sa tam kde už je bass moc čistý a už to niekomu vadí. Všetko záleží od celej zostavy a od poslucháča čo mu vlastne chýba a čo by rád ešte spresnil alebo zamazal. Každému sadne nejaká iná.
Naposledy upravil(a) THXKO dne 15 srp 2019 22:10, celkem upraveno 1 x.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Mark Levinson píše: 14 srp 2019 06:37 THXKO díky za sdílení zkušenosti, neboj tady nebudeš posílán k Chocholouškovi ani jinam.
THXKO:
Neboj sa, aj tu sa ich nájde dosť, ktorí Ťa k Chocholouškovi pošlú. :lol: Ale k veci. O poistkách sa už popísalo všeličo. Zmena každej súčiasky má (a nutne musí mať) vplyv na zvuk, aj napr. vnútorné prekáblovanie atď. Ale zmena zvuku nemusí byť vždy pozitívna. Za poistky som si už "svoje užil", ale aj tak to napíšem zas: poistka je v prístroji asi najviac namáhaná súčiastka. Vplyv na zvuk pri každej zmene je vždy výrazný, ale nie vždy kladný. Mne v McIntosh predzosilňovači vychýrené poistky SR (všetky typy) zvuk doslova pokazili. Najlepšie mi tam hrali pôvodné sklenené trubičky za 20 centov, až nedávno som vyskúšal AHP (cca 28€), ktorá mi zvuk vylepšila. Na debilov - čo všetko vedia a nič nevyskúšali sa môžeš - veď vieš čo.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

To Aretax

Viem že všade sa nájde niekto komu už len keď napíše niekto že počuje poistku nemôže ani vidieť a hneď musí blbo reagovať pritom ju nikdy neskúsil. Jasné že si s toho nič nerobím iba ma to čiastočne nahnevá tie reči keď čítam že mám halucinácie a choď k Chocholuškovi a podobne. Nič to je jedno som rád že som neni sám čo počuje vplyv a rozdiel poistky v aparáte. Obzvlášť ma potešilo že som mal možnosť si Audio Magic vyskúšať. Keby Tý čo len mudrujú si našli niekoho známeho alebo blízkeho člena aj z fóra a výškusali a potom písali k veci. I keď pripúšťam že sa môže zvuk aj zhoršiť. Ale Tý čo to roky tvrdia že to nemôže byť počuť a by to aj počuli nikdy by nezverejnili že to je pravda, boli by za blbcov.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

THXKO píše: 15 srp 2019 22:06 To Steve
Prečo ten istý text kopíruješ aj na HEF? Máš v nejakom prístroji viac high-end poistiek? Aké a v čom? No práve vidím na hifiroome sa práve Chocholušik objavil :lol:
Kopírujem, lebo tuna sú iní čitatelia a aj tuna sa najdú skeptici čo všetko vedia najlepšie, ale iba teoreticky😄

K otázce samé: V monoblocích mám jednu pojistku na vstupu, těmi jsem původně začal (Hifi tuning Silver star). Pak jsem kdysi nahlédl dovnitř a objevil další dvě. Nejprve jsem zkusil použít ty staré ruské silver military fuse za pár korun, už to byla jasně slyšitelná a pozitivní změna, ale pojistka mimojiné i zdůrazňovala bass, takže po čase, protože jsem už nemohl sehnat Silver star T2A, vyzkoušel jsem ty tchajwanské AMR také z ebay v ceně asi 4USD za kus. Zvuk se "narovnal" a zase se změnil, je takový barevnější a bohatší, příjemnější a pohodovější, jakoby "lampovější". Zdají se mi velice dobré a nemám potřebu již cokoli zkoušet a dál měnit. Ve filtru, v předzesu a CD přehrávači mám vždy jen jednu pojistku, a hraji zase s Hifi tuning Silver star. Věřím prostě stříbru, zvlášť na zdrojích, a ty pojistky jsou výborné, neutrální s uvolněným, přirozeným a "rovným" ,čistým zvukem, plnými středy a jemnými, hedvábnými výškami. :thumbup:
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
andrej71
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2014 14:22

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od andrej71 »

Jeden predajca mi povedal že je lepšie kúpiť 5A poistku aj napriek tomu že výrobca doporučuje max 4A. Vraj tieto kvalitnejšie poistky môžu rýchlejšie prehorieť. Moc sa mi to nezdá. Osobne by som dal toľko A ako doporučuje výrobca. Aké používate vy?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

To je blbosť. Treba postupovať tak, ako doporučuje výrobca. Ak má mať poistka 5 A, musí mať 5 A bez ohľadu na materiál, z ktorého je vyrobená. Ja osobne by som neriskoval. Dávaj pozor na to, či máš pomalú, alebo rýchlu poistku. Pomalá poistka znesie vyšší prúdový náraz pri zapnutí prístroja. Rýchla poistka sa môže pri zapnutí prístroja "odpáliť" - každá, nie iba hifi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

aretax píše: 02 zář 2019 07:31 To je blbosť. Treba postupovať tak, ako doporučuje výrobca. Ak má mať poistka 5 A, musí mať 5 A bez ohľadu na materiál, z ktorého je vyrobená. Ja osobne by som neriskoval. Dávaj pozor na to, či máš pomalú, alebo rýchlu poistku. Pomalá poistka znesie vyšší prúdový náraz pri zapnutí prístroja. Rýchla poistka sa môže pri zapnutí prístroja "odpáliť" - každá, nie iba hifi.
Aretax nieje to blbosť, sám Edo Nemček z Platanu ktorý je asi jediný oficiálny predajca na Slovensku to povedal. O jednu hodnotu väčšia nemôže nijako uškodiť. Zrejme budú o niečo citlivejšie ako obyčajne. Teda ak hovoríme stále o pomalých.
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Nemyslím si, že "sám Edo Nemček" je ten pravý odborník. Nech si každý urobí, ako chce, pre mňa je 5 A vždy iba 5A. Ak je, ako hovoríš, "citlivejšia", potom nevypína na 5A, ale pri nižšom prúde, teda nie je 5A. Pre všetky normy na svete je 5A = 5A. Toto nie môj názor, ale fakt. Ako som písal, ja osobne by som vyššiu hodnotu poistky nedal. Aj ja som menil poistky, ale vždy iba s takou hodnotou, ktorú udáva výrobca. V prípade záručnej opravy Ti žiaden výrobca "Nemčekovu" teóriu nezohľadní a záruku neuzná. Je úplne jedno, či sa jedná o pomalé, alebo rýchle poistky. Hodnota je stále rovnaká. Ktorý typ vybrať - to stanoví výrobca.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Teraz som si spomenul že tá väčšia hodnota sa týkala iba najnovších Synergistic Research Blue. Zrejme len tie budú náchylnejšie na odpálenie. :roll:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Nechcem Ti zbytočne protirečiť, ale naozaj neviem pochopiť, prečo by 5A poistka SR blue mala byť citlivejšia, ako 5A iná. 5A je stále 5A. Ak má prístroj predpísanú poistku 5A, je tam určitá rezerva (konštruktéri vedia presne, koľko %) na to, aby sa "neodpálila" poistka pri zapnutí. Ak sa tak stane, chyba je buď v konštrukcii prístroja, alebo skôr v poistke. Na záver - ja osobne by som nikdy nedal silnejšiu poistku, ako stanovuje výrobca. Skúšal som všelijaké poistky, aj SR, vždy som dal predpísanú hodnotu a nikdy sa mi neodpálili. Teraz používam poistky Supreme 3 a AHP predpísanej hodnoty. SR mi absolútne nepasujú. Ak v Platane tvrdia niečo iné, porozmýšľaj, prečo to asi tvrdia. Prečo asi výrobca neuzná reklamáciu, ak použiješ inú, ako poistku s prepísanou hodnotou? Ak sa Ti viac, ako 2 razy za sebou takáto poistka odpáli, je to reklamačná závada. Podobne, ako v aute. Ak Ti "odíde" 2 razy po sebe tá istá poistka, chyba je v elektrike. Poistky sú v prístrojoch práve preto, aby prístroj chránili a pri poruche sa odpálili a nie, aby "vydržali", teda aby si prípadný prúdový náraz "odniesla" poistka, a nie prístroj.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Nový typ poistky ORANGE :cool: :lol:

https://www.synergisticresearch.com/fuses/orange-fuse/

The new ORANGE Quantum Fuse is a direct result of technology we first developed for our Limited Edition Galileo SX PowerCell. At its core are new UEF Technologies and a completely new multi-stage high voltage treatment process for the lowest noise floor of any fuse we have ever manufactured. In fact, ORANGE is by far the most significant leap in performance across five fuse generations. Subjective improvements include better timbral accuracy where separate instruments and voices take on a new degree of life-like realism. Other benefits over prior SR fuses include a larger soundstage with greater depth, width, and front-to-back layering. Musicality or the presence of increased detail without a hint of fatigue is off the charts for extended listening that is never harsh despite being our highest resolution fuse to date. As always, you are welcome to try Synergistic Research ORANGE Fuses in your system for 30-days risk-free and return them to your SR dealer for a full refund if you are not completely satisfied.

Sold with a no-risk 30-day money back guarantee. $159.95 in all sizes

:clap: :roll:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Jiri »

Tak jsem se konečně odhodlal vyzkoušet SR pojistku abych si udělal svůj názor na základě praktické zkušenosti.
Uf, velice příjemné překvapení. Nezbývá jen dodat "a modří už vědí..." aneb teď si užívám krásne halucinácie. :lol:
20201214_094051.jpg
20201214_100340.jpg
20201214_100349.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Tak som rád že moja poistka Jiřiho presvedčila a hrá mu k spokojnosti :angel: Ešte mi zostala Synergistic Research SR 20 ale iba 4A ktorá stojí za zmienku vyskúšať a možno do DACu Blue 0,500mA :razz:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 36
Registrován: 09 kvě 2016 11:29

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od kutilka »

THXKO píše: 14 pro 2020 11:37 ... a možno do DACu Blue 0,500mA :razz:
Snad 0,5A příp. 500ma???
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Áno zle som to napísal priznávam. Malo tam byť 500mA :oops:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Jiri »

Tak jsem provedl upgrade pojistky z SR Blue na SR Orange a mohu jen doporučit. Postupně jsem SR Orange dal do DACu, koncáku i streameru.Tady opravdu praktická zkušenost je zásadní pro to, zda do toho jít nebo ne. U mě jednoznačně ano.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

Tak kromě synergistic research purple, která je venku za necelých 200 USD, existují i QSA red/ black pojistky za 2,844.00 USD, jsem zvědav, kdo je první vyzkouší. Už alespoň někdo testoval ty SR purple ? To bude asi tak max. co jsem ochoten za pojistku dát....když mě z ní spadne brada až na zem a
země se ještě zachvěje. :-|

odkazy:
https://quantum-science-audio.com/
https://www.synergisticresearch.com/fuses/purple-fuse/
https://www.tweekgeek.com/quantum-scien ... ilability/
http://v2.stereotimes.com/post/quantum- ... ies-fuses/
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Quentin

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Quentin »

Máš nějaká tip, kde SR koupit nejlevněji? :-?
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od psyloelf »

Quentin píše: 23 lis 2021 13:43 Máš nějaká tip, kde SR koupit nejlevněji? :-?
Tu fialovou jsem viděl u roothaudio za 5320,- po evropě jen za 199 euro. Jinak nevím, zda jak říká výrobce i v evropě funguje 30 dnů na vrácení.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Odpovědět