Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

aretax píše:Neviem značku, ale kupoval som ich v Acone a je to ten istý kábel, ktorý dodávajú k ich prístrojom. Kedysi dávnejšie som ich porovnával na prístrojoch ako napájacie káble a zvukovo sa mi pozdávali. V stene je naozaj ťažko porovnávať káble :lol:
Samozrejme nie v stene, ale mimo steny ešte pred konečným uložením. Aleee, keď už porovnávať v stene, tak koľkokrát omietneš a obiješ omietku zo steny, kde je kábel vedený, tým lepšie pre kábel :lol:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Iba toľko: naozaj môžem tento kábel doporučiť. Na dlhé vedenia nemá význam dávať drahší káble. Tu ide predovšetkým o tienenie, aby rozvod od poistky po "ceste" do steny "nenaberal" bordel. Však si ho u mňa počul. Ani poistku v rozvodnej skrini by som v tomto prípade neriešil. Podľa mojich praktických skúseností na zvuk má najväčší vplyv kábel, ktorý vedie priamo do prístroja a poistka v prístroji. Ja ho nemám zamurovaný v stene, ale vediem ho v "husom krku" od rozvodnej skrine cez povalu až k zásuvkám ("husí krk" je zamurovaný v stene), čiže kedykoľvek sa dá vytiahnuť. Preto žiaľ, nemôžem uskutočniť dobre mienenú radu a nechať ho viac ráz vysekať a zamurovať. Chápem, že by sa mal "zabehnúť". Preto som s ním pred montážou viac ráz obehol dom a ďalších 100 km som ho ťahal za autom. Teraz by mal byť poriadne zabehnutý.
PS: keď budeš mať cestu, zastav sa. Keď zmizne kalamita, určite zavítam k Tebe aj k Pištovi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

Teším sa na tvoju návštevu :thumbup: . Ja tieš zamýšľam nad samostatným prívodom, cca 10m, len ešte neviem aký kábel tam dať. Čítal som rôzne názory na solid core vs licna a taktiež priemer žíl. Nebude to vedené v stene, ale v v podlahovej lište okolo steny, ale to je hudba budúcnosti. Teraz som nadmieru spokojný ako to hrá a dosť času mi zaberie aj syn (3mesiace). Po necelých 20 rokoch si to užívam zase od znova. Akú zásuvku si použil na konci kábla? K poistkám len toľko, že mne sa v zosíku osvedčila kombinácia Hifi tuning strieborná, ako hlavná a v obvodoch 3xahp medená. Samotná Hifi tuning sa mi zdala príliš sterilná ale presná a samotná ahp skôr teplešia ale aj trocha rozmazanejšia. Tak som to skombinoval, a je to ok. V cd mám namiesto sklenenej, obyčajnú keramickú (zdá sa mi čistejšia a presnejšia), lebo som zatiaľ nenašiel poistku s hodnotou 600mA, Hifi tuning aj ahp má 630mA, ale to tam nechcem dať, kvôli už spomenutým vlastnostiam. Rád by som vyskúšal SR čo urobí so zvukom. Však uvidíš, resp. budeš počuť, či niečo meniť, som zvedavý na tvoj názor.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Ja som svoje zistenia opísal v predchádzajúcom príspevku, ale je to iba moja skúsenosť, na inej aparatúre to môže byť úplne naopak. To máš ako s káblami. Nedá sa povedať, ktorý je najlepší, Niekedy Ti sadne najlepšie ten najlacnejší a naopak. Tak isto poistky - záleží to výlučne na tom, ako si porozumie s Tvojim prístrojom. Nie je to fráza, ale naozaj to treba vyskúšať a dopasovať (tak, ako každý komponent). Keď sa otvorili hranice a išiel som do Viedne kúpiť svoj prvý "lepší" zosilňovač (Accuphase 206), pýtal som sa predavača, či je lepší ako napr. Luxman, dostal som výstižnú odpoveď: ktorá farba je krajšia, modrá, alebo červená? Ako som písal v predchádzajúcom príspevku - po zahorení mi SR Black v predzosilňovači úplne pokazila zvuk, kolega na ňu nedá dopustiť a považuje ju za najlepšiu. Ty píšeš, že Hifi Tuning strieborná je sterilná, mne zas v koncoch pasuje najlepšie, je živá a presná. S AHP mám tie isté skúsenosti, ako Ty. Teplá, príjemná, basy má hlboké, ale menej presné. Mimoriadne pekne podáva vokály a dychové nástroje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Nechcem vyvolávať "poistkovú debatu", ale pre tých, ktorých to zaujíma:
https://www.hifitest.de/test/zubehoer_h ... ungen_4790. Po osadení tejto poistky do predzosilňovača môžem potvrdiť, že prístroj hrá presne tak, ako je to v teste opísané.
Týmto nechcem "poistko-skeptikov" presviedčať, aby to vyskúšali. Ak ich to nezaujíma, nech prosím nereagujú na tento príspevok.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, znám tento výsledek testování již z dřívějška a měl jsem možnost se toho i sám zúčastnit před léty u Peera.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

Len to nehovorte nahlas, lebo nektorí vševedi zo slovnaftu, ktorí ani nevyskúšali prídu sem a Vám to raz-dva vysvetlia, že to nie je tak ani náhodov. Stačí sa tam len pozrieť do vlákna o poistkách, je mi z toho na zvracanie, ako tam poniektorý bez vlastnej skúsenosti oponujú opačným názorom tým, ktorí majú s poistkami vlastnú skúsenosť.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO »

Nemal som sice potrebu sem písať ale nedalo mi to. No sa rád rozdelím o skúsenosti, tak isto počujem rozdiel pri výmene poistky. Ja som začal z FURUTECH a SR 20 v preampe a koncovom zosilňovači. Bolo viac počuť zlepšenie ako zo sieťovým kábelom. Prešiel som na dva koncové zosilňovače kde sa osvedčila kombinácia SR Red a 2x SR Black a po zlepšeniach podobne ako píše aretax som si zakúpil SR Blue ktoré majú najväčší posun vo zvuku! Ktoré zostali a nieje viac čo riešiť, je to neskutočne ako to hrá. SR Blue mám 3x.
Ale fakt je že ešte veľa urobila aj výmena všetkých sieťových kábelov Vincent power Cable za Lessloss Signature, ale to už je do inej témy :thumbup:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Tak, ako píšeš. Tie zmeny vo zvuku sú po malých krokoch, ale keď sa všetky sčítajú, tak výsledný zvuk je oproti pôvodnému podstatne lepší. Ja som skúsil dať naspäť pôvodné poistky aj lampy do všetkých strojov a nestačil som sa diviť, ako som to vtedy mohol počúvať. Čo sa týka poistiek (tak, ako aj všetkých ostatných doplnkových vylepšení), je to hodne individuálne. Napr. mne sa poistky Synergistic absolútne neosvedčili, zato strieborné Supreme mi sedia super (aspoň raz mi viac vyhovuje niečo lacnejšie). Taktiež mi nesadli AHP, ani Furutech. V predzosilňovači McItosh mi pred výmenou za Supreme najlepšie pasovala originálna sklenená trubička. Čo sa týka káblov LessLoss, aj tam mi najviac sedel základný kábel Original, Signature sa mi zdal až príliš jemný. Ale iba vtedy, pokiaľ som ho nezapojil do filtra. Cez filter sa zvuk akoby stenčil a stratila sa vzdušnosť a priestor.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od terahera »

Tohle téma mě docela zajímá :angel: Jsem hračička,takže věřím na vliv všeho,tedy i pojistek,ale v tomhle jsem ůplný panic,šlo by se pro hifikojence trochu víc rozepsat i srozumitelnou řečí :angel:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Treba vyskušať viacej roznych poistiek.Dlhšie ich hrať v pristrojoch a vymienať a počuvať aká Ti " sadne na uši".
Univerzálnu radu nedostaneš.Každému vyhovuje iný zvuk aj iné pristroje a káble a iné doplnky okolo.To isté platí všeobecne o hifi. :cool:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

terahera píše:Tohle téma mě docela zajímá :angel: Jsem hračička,takže věřím na vliv všeho,tedy i pojistek,ale v tomhle jsem ůplný panic,šlo by se pro hifikojence trochu víc rozepsat i srozumitelnou řečí :angel:
Myslím, že keď si prečítaš celú túto tému, tak by si mal mať dostatočný prehľad. V jednom s Tebou súhlasím. Naozaj na zvuk má vplyv prakticky všetko (nožičky, poistky, výmena elektróniek, rozloženie prístrojov, ale hlavne akustika). Jednotlivé zmeny nemusia byť veľké, ale keď sa spočítajú, tak výsledok je už dosť počuteľný. A hlavne - nie každá zmena musí prinesť kladný výsledok. Často to býva aj naopak.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Steve »

Mládenci nezkoušel někdo tyhle Create audio fuses ?
https://www.ebay.com/itm/1pc-CREATE-AUD ... 0005.m1851
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Mám ich vo verzii 6,3 A. Je to čínska napodobenina Hifi Tuning. Nič moc, originál hrá lepšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Senior »

Od kdy pojistka hraje ?!?! =))
JAPEX

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od JAPEX »

Pojistka samozřejmě nehraje! Ale pojistkou, třeba v zesilovači, protéká velký proud, který navíc při hraní není konstantní. A jelikož je pojistka vlastně zeslabený přívodní napájecí kabel, tak na ní dochází ke kolísání úbytku napětí. A to má vlastně neblahý vliv na to, co je právě za touto pojistkou.
Samozřejmě se bavíme o High Endu, takže někdo při záměně pojistek rozdíl slyšet nebude "umět" a pro jiné to bude pokaždé diametrálně odlišné.

Jako student jsem si postavil zesilovač 2x80W sinus. V napájecích větvích a na výstupu byly pojistky T4A (se zpožděním) a při vybuzení bylo krásně vidět, jak ten slabý drátek kmitá do rytmu, a to dost výrazně!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Senior píše:Od kdy pojistka hraje ?!?! =))
Naozaj si mimoriadne duchaplný. Ale ani zosilňovač som nepočul, aby hral sám, bez príslušenstva. Ale u Teba je možno všetko ináč a vystačíš si aj so samotným zosilňovačom. Dokonca, predstav si, že u mňa ani reprosústava sama o sebe nehrá, dokonca ani vtedy, keď ju pripojím na zosilňovač. Neviem, ako u Teba, ale u mňa musí mať zdroj zvuku vo forme CD prehrávača, gramofónu a pod. Ak je to u Teba ináč, pouč ma o tom, prosím. Rád sa učím nové poznatky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

Senior píše:Od kdy pojistka hraje ?!?! =))
On se ptal jestli ta pojistka ovlivnuje zvuk. Ptal jsem se na to odborniku co stavi a opravuji přistroje a odkazali mě na Chocholouška.
JAPEX

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od JAPEX »

aretax píše:
Senior píše:Od kdy pojistka hraje ?!?! =))
Naozaj si mimoriadne duchaplný. Ale ani zosilňovač som nepočul, aby hral sám, bez príslušenstva. Ale u Teba je možno všetko ináč a vystačíš si aj so samotným zosilňovačom. Dokonca, predstav si, že u mňa ani reprosústava sama o sebe nehrá, dokonca ani vtedy, keď ju pripojím na zosilňovač. Neviem, ako u Teba, ale u mňa musí mať zdroj zvuku vo forme CD prehrávača, gramofónu a pod. Ak je to u Teba ináč, pouč ma o tom, prosím. Rád sa učím nové poznatky.
=)) ...taky pěkně "reješ"! :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Ako do hory volá, tak sa z nej ozýva...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dieter Burmester »

PGH píše:
Senior píše:Od kdy pojistka hraje ?!?! =))
On se ptal jestli ta pojistka ovlivnuje zvuk. Ptal jsem se na to odborniku co stavi a opravuji přistroje a odkazali mě na Chocholouška.
To udelali dobre, tam takovi “odbornici” sidli zcela opravnene :smile:
Dieter Burmester
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

Jasně že tam patří ale kteří ti co na to věří nebo ti co v tom maji jasno.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dieter Burmester »

K Chocholouskovi patri predevsim ti, kteri hned vsechno odmitaji smahem bez toho, aniz by se na vlastni slechy nejprve presvedcili.
Dieter Burmester
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Urbino »

Dieter Burmester píše:K Chocholouskovi patri predevsim ti, kteri hned vsechno odmitaji smahem bez toho, aniz by se na vlastni slechy nejprve presvedcili.

:thumbup: pravdu máš předsedo.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

To fakt nema smysl.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

PGH píše:To fakt nema smysl.
Konečne si to pochopil. Ale na celej debate, resp.na všetkých našich debatách je najzábavnejšie to, že my sa tu posielame za Chocholouškom, pričom pre všetkých "normálnych" ľudí tam patríme všetci, ktorí dajú za celú aparatúru viac, než 500 €. Sme pre nich jednoducho blázni všetci.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše:
PGH píše:
Senior píše:Od kdy pojistka hraje ?!?! =))
On se ptal jestli ta pojistka ovlivnuje zvuk. Ptal jsem se na to odborniku co stavi a opravuji přistroje a odkazali mě na Chocholouška.
To udelali dobre, tam takovi “odbornici” sidli zcela opravnene :smile:
:thumbup: :smile: :thumbup:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

aretax píše:
PGH píše:To fakt nema smysl.
Konečne si to pochopil. Ale na celej debate, resp.na všetkých našich debatách je najzábavnejšie to, že my sa tu posielame za Chocholouškom, pričom pre všetkých "normálnych" ľudí tam patríme všetci, ktorí dajú za celú aparatúru viac, než 500 €. Sme pre nich jednoducho blázni všetci.
To je pravda, nedavno přišla navštěva moji ženy a nevěrili co to mame doma, jestli studio nebo prodejnu CD-LP.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Senior »

aretax: Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Senior píše:Od kdy pojistka hraje ?!?! =))

Bylo by dobré se podívat na svůj příspěvek, tohle svědčí o jaké vlastnosti pisatele?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od valderon »

NA: :thumbup:
Mimochodem, dá se v tvém filtru taky "hrát" s pojistkama? Máš s tím svoji zkušenost?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Senior píše:aretax: Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše.
Ty nosíš parochňu?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Senior
Příspěvky: 43
Registrován: 12 říj 2011 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Senior »

Evidentně netušíš, na co vlastně reaguješ :lol:
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

Proč firma ktera prodava zesilovač řekněme za 50 tisic tam dava obyčejné pojistky když s těma specialnima by to hralo lip a stalo par korun navic ? To mě hlava nebere.
JAPEX

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od JAPEX »

PGH píše:Proč firma ktera prodava zesilovač řekněme za 50 tisic tam dava obyčejné pojistky když s těma specialnima by to hralo lip a stalo par korun navic ? To mě hlava nebere.
Protože např. "obyčejná" Synergistic Research stojí 45,--€ a nejdražší 145,--€ za kus! :crazy:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

Ciste pragmaticky: existuje nezavisly objektivni mereni, ze kteryho by vyplyvalo, ze vymena pristrojovy pojistky prokazatelne meni signal na urovni alespon -70 dB?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

To je dobry kšeft za kousek dratku ve skle. Hodnota par centu a zisk par desitek euro.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

Na druhou stranu, tak je to v mnoha oborech. Pokud je marketing schopen prosadit nejakou domnenku, jsou za lide ochotni platit bez ohledu na jeji (ne)platnost.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

PítrsPraha píše:Na druhou stranu, tak je to v mnoha oborech. Pokud je marketing schopen prosadit nejakou domnenku, jsou za lide ochotni platit bez ohledu na jeji (ne)platnost.
S tim se neda jinak než souhlasit!
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

PítrsPraha píše:Ciste pragmaticky: existuje nezavisly objektivni mereni, ze kteryho by vyplyvalo, ze vymena pristrojovy pojistky prokazatelne meni signal na urovni alespon -70 dB?
Neviem, či Ti to postačuje. Ja mám vlastné skúsenosti a nehaním to, čo som nevyskúšal na vlastnej koži(reťazci).
https://mcru.co.uk/wp-content/uploads/2 ... -Fuses.pdf
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Odpovědět