Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

BVaudio píše:adrian
Vsak co Vam ine ostava,spochybnit to co nevyhovuje a podporit svoju teoriu
.
To nie je moja teória, ani tvoja, to sú objektívne overené fyzikálne fakty. Dajú sa zmerať, nezávisle na prostredí a jedincovi. Nie pocity, nie dojmy a dogmy..
K slepym testom asi len tolko,pokial za robia sposobom ako sa tu pise,tak sa vo velkej miere vyuziva schopnost, neschopnost rozlisenia na zaklade kratkodobej pamate,ktora je u vacsiny smrtelnikov slaba,ak by sa testovalo v znamom prostredi,cize v domacich podmienkach,vyuziva sa schopnost rozlisenia na zaklade dlhodobej pamate,ktora je niekolkonasobne lepsia,
Je dokázané množstvom experimentov, že dlhodobá sluchová pamäť je mizerná, nezrovnateľne horšia ako krátkodobá ( rádu sekúnd až pár desiatok sekúnd). Takže presne naopak.
A vôbec to nesúvisí s prostredím. Ty, keď vyjdeš na ulicu, ohluchneš, alebo počuješ zrazu ako netopier? Je to jednoduché, je zmena nad schopnosťou rozlíšenia uší alebo pod ? A je tam vôbec akustická zmena? Nič viac to nie je. Nie je to "dojmológia"..
Este doplnim,ze ako zmerate priestorovost,ci jemnost na vyskach vseobecne,ako vysvetlite fakt roznych pristrojov s rovnako dobrymi vysledkami,ale uplne odlisnym zvukom?
Este k tomu prostrediu,ano pan Bunta na ulici ste hluchsi,sluch je otupeny,vela podnetov s vysokou citlivostou. Spravte si audio-vysetrenie sluchu a zistite,ze nebude rovnake,holy fakt...to slu fyzikalne faktory,tie psychicke nejdem rozoberat...
Naposledy upravil(a) adrian dne 29 lis 2014 10:10, celkem upraveno 1 x.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lubin »

Basstl píše:
jimmi píše:
Tak žiadna reálna skusenosť od technikov ?

Niekomu asi hlava nepustí si tu poistku kupiť a potom vyskušať.
Peníze umím utratit i účelněji...
Podporovat podvodníky nehodlám.
Však si stačí pojistku půjčit, já ji měl také půjčenou...byť pro mne s negativním výsledkem. On se někdo časem najde, komu se doma toto válí....kdybych ji měl, dám ji na výpůjčku hned :)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

Cize ked mam napocuvanu zostavu,ktoru poznas ako svoje boty,pri akejkolvek pocutelnej zmene skor rozpoznam danu zmenu pri pusteni desiatky hodin napocuvanej skladby ( vsetko dlhodoba pamat)...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Ja som si kupil na porovnanie do CDp 2 poistky od roznych výrobcov a aj tá zmena zvuku, charakter medzi nimi je uplne iný.

1.na dodá zvuku brilantnosť,bas výšky detail a 2. zvuk spraví medovejší . Obe ale zlepšia čitelnosť na stredoch,ukludnia drsnosť na stredoch atd podobne ako kvalitná filtacia.

Jednoznačne odporučam. :thumbup: :smile: :cool:
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Drahé hifi poistky su určite vyrobené zo špecialnych materialov, zliatin ,vysokočistej medi atd. Takže aj tie 2cm je počuť a maju vplyv na výsledný zvuk. ;)
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Rozna(y,e) :

Sieťová šnura -ovplyvnuje, mení zvuk.Aj do Filtra zo steny .
Sieťový filter-ovplyvnuje ,mení zvuk.
Sieťová šnura -ovplyvnuje, mení zvuk.Aj z Filtra do prístroja.
Poistka v prístroji ovplyvnuje mení zvuk.
Prístroje CDp (iný zdroj zvuku), predzosilnovač , zosilnovač koncový (monobloky) menia zvuk.
Prepojovacie káble menia zvuk.
Reproduktorove káble menia zvuk.
Reprosustavy menia zvuk.
Hifi doplnky rezonatory,cerabally,mištičky, podložky, stolík , menia zvuk.
Akustika, mení zvuk.
Rozmer miestnosti atd...
Záclony , sedačka, nábytok, koberec..atd
Rozpoloženie, stav posluchača ,mení zvuk,iné vnímanie,pocitovosť,aktualny stav.

Všetko má vplyv!

atd... :lol: O:-)
aretax
Příspěvky: 3072
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

BVaudio píše:adrian
Ty počúvaš vplyv vymenenej poistky na rušnej križovatke?? A nezvýši sa "citlivosť" podnetov, ale ich úroveň a nastupuje maskovanie . A rozum a evolúcia velí počúvať v určitom prostredí pre danú situáciu dôležité podnety, napr, či sa nerúti auto, nepodstatné veci vytesní (psychológia..). Stačí hľadať na webe. Bodka.
Už som písal, že k vyjadreniam BVa nemá zmysel žiaden komentár. Ja iba nechápem, kde berie tú sebaistotu - všetko viem a všade som bol. Poprední svetoví vedci a konštruktéri priznávajú, že nevedie všetko vysvetliť, iba pre pár ľudí na tomto fóre je všetko jasné.
Na jednej strane uznávajú zvukový vplyv použitých súčiastok vo svojich prístrojoch (poniektorí), napr. asi sa zhodneme v tom, že kondenzátory Mundorf o tej iste hodnote hrajú lepšie, ako adekvátne čínske. Nechápem, prečo ten istý princíp nie sú ochotní priznať aj pri poistkách, kábloch atď. Alebo že by vo svojich výrobkoch používali lacnú Čínu? Svetoví konštruktéri uznávajú zásadný vplyv káblov a poistiek na zvuk a priznávajú, že to nevedia namerať, ani vysvetliť (viď zahraničné fóra). Tvrdíte, že fyzika je iba jedna. Áno. Ale sú tu anomálie, ktoré dodnes nikto nevie zodpovedne vysvetliť. Napr. v USA sa v stuhnutej láve našla sekera zo zlúčeniny Fe a Cl. Podľa dnešnej fyziky sa jedná o nezlúčiteľné prvky. Samotní vedci priznávajú, že si to nevedia vysvetliť (Tajné dejiny sveta - viď foto). Tie isté "nevysvetliteľné" veci sú aj v akustike. Pre ješitných "géniov" HEF je asi ťažké si priznať, že niečo nevedia. Na to je totiž potrebný určitý stupeň inteligencie (stačí priemer).
Možných je niekoľko vysvetlení: že dotyční sú múdrejší ako svetová vedecká elita, alebo si prihrievajú svoju polievočku aby niečo predali, keď ich svetové trhy nechcú uznať (ani sa nedivím - BVa na svojich stránkach uvádza testy, kde jeho zosilňovač vyhral v časopise WATT v "silnej" konkurencii zosilňovačov Rotel a Technics - obrovský úspech, gratulujem), alebo na viac nemám, tak všetko drahšie "zotriem". To je tak, keď počúvať nie je potrebné, stačí vidieť rovnú čiaru.....My, "hlupáci", čo iba počúvame, máme radosť z dobrej hudby a dobrého zvuku sme o zážitky z rovnej čiary naozaj ochudobnení. A čo tá nádherná práca pri otvorení prístroja, no nekochajte sa tým!!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Reálna skusenosť dnes.

Bol tu u mna známi a 1x počul moj aparát.

Počuval svoje známe CD na uplne cudzom zvukovom aparáte,v neznámom prostredí.

Po cca 0,5h som mu povedal že niečo idem vymeniť. Nevidel ani nevedel čo ani kde som vymenil .

Okamžite po vypočutí definoval zmenu a presne to popísal ako to vnímam aj ja.

Hádajte čo som vymenil a kde? :lol:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Moderátoři/admini, zamkněte, pls, taky toto vlákno o přístrojové pojistce. Já jsem si ho nevymyslel. Toto vlákno založil admin bez mého svolení mým jménem. Nechci být s takovýmito kravinami spojován!! Nebo ať je zakladatelem vlákna Mark Levinson, já jím být nechci. Opakuji - nezaložil jsem ho, ani jsem nedal svolení použít můj nick k jeho založení.
Komar
Příspěvky: 58
Registrován: 06 dub 2014 13:06

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Komar »

Zaujimalo by ma, preco doslo k nahodnemu premazaniu tejto diskusie, ale choromyselne bludy a fantazie aretaxa, ktore nevie dokazat ako napr. "Svetoví konštruktéri uznávajú zásadný vplyv káblov a poistiek na zvuk a priznávajú,", porovnania elektroakustiky s dajakou lavou z bulvaru a dalsie tu ostali???
Technika ide bokom a ostava dojmologia, to je v poriadku?
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Mark Levinson:
Prošel jsem si zpětně příspěvky od sekala, ale žádné porušení pravidel jsem nenašel.
Zrovna tak přesouvání nehodících se příspěvků.
Když už přesouváš příspěvky, tak proč tu necháváš ty bludy od Aretaxe, jimmiho, adriana...
Jestli ti jde o to, odsud vyhnat všechny rozumně uvažující členy, tak se ti to daří. :thumbdown:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Díky za opravu autorství vlákna.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lubin »

jimmi píše:Reálna skusenosť dnes.

Bol tu u mna známi a 1x počul moj aparát.

Počuval svoje známe CD na uplne cudzom zvukovom aparáte,v neznámom prostredí.

Po cca 0,5h som mu povedal že niečo idem vymeniť. Nevidel ani nevedel čo ani kde som vymenil .

Okamžite po vypočutí definoval zmenu a presne to popísal ako to vnímam aj ja.

Hádajte čo som vymenil a kde? :lol:
Vyměnil jsi zesilovač a reprosoustavy? :crazy: :lol: Se necháme podat.... :-ss trošku vtipu chci jen zanést do "diskuse" :angel:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lubin »

Jinak tedy s tím autorstvím vlákna...jak je možné, že k něčemu takovému došlo? Pokud je to tak, chtělo by to vysvětlení. To by se stávat nemělo. Popravdě moc tomu nerozumím, proto se ptám.
Nicméně, vlákno bych nezamykal. To nepovede k ničemu, stejně jako jeho další trvání. Kdo nebude chtít psát pořád něco dokola, ten to vydrží... :cool: Platí to z obou stran tábora. Forum je o svobodě myšlení. Mimo jiné. Takže jsem pro ON.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
reta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 zář 2014 21:44

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od reta »

Mne by také zajímalo, jak je možné založit vlákno pod cizím jménem.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Moderátor přesune příspěvek z jiného vlákna, založí tak nové, a autor přesunutého příspěvku se stane autorem nového vlákna, ovšem bez svého vědomí a souhlasu.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

lubin píše:Jinak tedy s tím autorstvím vlákna...jak je možné, že k něčemu takovému došlo? Pokud je to tak, chtělo by to vysvětlení. To by se stávat nemělo. Popravdě moc tomu nerozumím, proto se ptám.
Nicméně, vlákno bych nezamykal. To nepovede k ničemu, stejně jako jeho další trvání. Kdo nebude chtít psát pořád něco dokola, ten to vydrží... :cool: Platí to z obou stran tábora. Forum je o svobodě myšlení. Mimo jiné. Takže jsem pro ON.
reta píše:Mne by také zajímalo, jak je možné založit vlákno pod cizím jménem.
Takže to vysvětlím, zakládat vlákna pod cizím jménem nelze a ani se to nikdy nestalo, PMA to špatně vyložil. Zakladatelem je vždy ten kdo vloží první příspěvek a protože vlákno "Pojistka přístrojová" vzniklo přesunutím příspěvků z vlákna "Adrian" kde debata o přístrojových pojistkách byla OT, tak první přesunutý příspěvek byl od PMA. Tudíž figuroval jako zakladatel vlákna. Na tyto úpravy z důvodu přehlednosti si vyhrazujeme právo v pravidlech v bodě I./2..
Mark Levinson
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

lubin píše:
jimmi píše:Reálna skusenosť dnes.

Bol tu u mna známi a 1x počul moj aparát.

Počuval svoje známe CD na uplne cudzom zvukovom aparáte,v neznámom prostredí.

Po cca 0,5h som mu povedal že niečo idem vymeniť. Nevidel ani nevedel čo ani kde som vymenil .

Okamžite po vypočutí definoval zmenu a presne to popísal ako to vnímam aj ja.

Hádajte čo som vymenil a kde? :lol:
Vyměnil jsi zesilovač a reprosoustavy? :crazy: :lol: Se necháme podat.... :-ss trošku vtipu chci jen zanést do "diskuse" :angel:
Lubin aj to bolo už, vymenil som zesilovač a reprosoustavy minimálne 5 x. :D Predal alebo mi to ostalo. A tých káblov..vyskušal ...tolko ..ako v Indii bohov. :lol:

Ale včera to boli 2 kvalitné poistky od 2 roznych výrobcov vymienané v CDp.
Ked som mu povedal že som len poistky menil nechápal.
Potom sme skušali aj 4. rozne sieťové káble do CDp a tak isto presne popísal, povedal zmeny ako to aj ja počujem a vnímam. :thumbup:
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Basstl píše:Mark Levinson:
Prošel jsem si zpětně příspěvky od sekala, ale žádné porušení pravidel jsem nenašel.
Zrovna tak přesouvání nehodících se příspěvků.
Když už přesouváš příspěvky, tak proč tu necháváš ty bludy od Aretaxe, jimmiho, adriana...
Jestli ti jde o to, odsud vyhnat všechny rozumně uvažující členy, tak se ti to daří. :thumbdown:
Děkuju za odpověď. :thumbdown:
Děláš si tu co chceš. Vládneš dvojím metrem a rozhodně to nevede k dobré atmosféře na foru...
Mark Levinson píše:Takže to vysvětlím, zakládat vlákna pod cizím jménem nelze a ani se to nikdy nestalo, PMA to špatně vyložil. Zakladatelem je vždy ten kdo vloží první příspěvek a protože vlákno "Pojistka přístrojová" vzniklo přesunutím příspěvků z vlákna "Adrian" kde debata o přístrojových pojistkách byla OT, tak první přesunutý příspěvek byl od PMA. Tudíž figuroval jako zakladatel vlákna. Na tyto úpravy z důvodu přehlednosti si vyhrazujeme právo v pravidlech v bodě I./2..
Proti tomu nic nemám, ale byla by slušnost se zeptat autora příspěvku, jestli souhlasí se založením nového vlákna.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Pma to nevyložil špatně, pma nedělal přesun příspěvku, pma není moderator a nemá na takovou akci pravomoc ani možnosti. Tudíž pma nemohl být zakladatelem vlákna, tím ho učinil moderátor, bez souhlasu pma. Já v tom vidím problém, nikdy bych takové vlákno nezakládal. Diskuse o pojistce byla reakce na příspěvky v adrianově vlákně.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Federmann »

reta píše:Mne by také zajímalo, jak je možné založit vlákno pod cizím jménem.
Nic takového se nestalo, autorství bylo v příspěvku naprosto v pořádku, bylo tam přesně napsáno kdo a jak jej založil, v systému se jen zobrazoval autor nejstaršího (prvního) příspěvku a tím byl PMA, což je záležitost spíše systému než PMA či moderátora, viz
(Edit by ML)
Přesunul jsem příspěvky, které jsou o přístrojové pojistce do samostatného vlákna. V Adrianově vlákně to bylo OT.
A nyní je třeba se spíše vrátit k tématu vlákna.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Federmann píše:
reta píše:Mne by také zajímalo, jak je možné založit vlákno pod cizím jménem.
Nic takového se nestalo, autorství bylo v příspěvku naprosto v pořádku, bylo tam přesně napsáno kdo a jak jej založil, v systému se jen zobrazoval autor nejstaršího (prvního) příspěvku a tím byl PMA, což je záležitost spíše systému než PMA či moderátora, viz
V pořádku to není.
Když už se rozhodne založit nové vlákno přesunutím příspěvku, tak by měl buď požádat autora toho příspěvku o souhlas, nebo 1. příspěvek napsat sám a ten přesunutý dát na 2. místo.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Přesně, jak napsal Basstl. Moderátor měl napsat "zakládám nové vlákno a přesunuji ot příspěvky na téma pojistka".
Uživatelský avatar
Pininfarino
Příspěvky: 29
Registrován: 23 úno 2011 17:15
Bydliště: Piešťany

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pininfarino »

Chcel by som sa v krátkosti pripojiť do tejto diskusie..
Ja som ten, kto bol včera u Jimmiho popočúvať aparatúru. - Mimochodom, výborne zladená aparatúra Jimmi...
A áno, je to tak, ako to Jimmi vyššie popísal. Ja som pritom nielenže netušil, čo vzadu za prístrojmi Jimmi prehadzuje, ja som doteraz ani netušil, že poistka na zvuk môže mať vplyv. Včera som sa s tým stretol prvý krát. Dôležité je aj to, že sme sa zhodli na definícii danej zmeny. Tak, ako sme sa zhodli aj na definícii zmien pri prehadzovaní viacerých sieťových káblov.
Ak tu niekto tvrdí, že poistka nemá vplyv na výsledný zvuk, tak buď to zavádza, alebo je nahluchlý a teda by sa mal možno venovať skôr len počúvaniu hudby, ako načúvaniu. Hocikto môže prísť ku mne, poviem mu to do očí.. Áno, priznávam, vplyv poistky na výsledný zvuk nie je tak dramatický, ako vplyv sieťového či prepojovacieho kábla.
.... Dnes doobeda som sa pri návšteve u rodičov zmienil o včerajšom teste s poistkami môjmu otcovi. Má už 79 rokov, ale svojho času pracoval ako samostatný vývojový pracovník slaboprúdovej elektrotechniky v Tesle. Tiež autor viacerých patentov v oblasti tranzistorov a integráčov. K môjmu veľkému údivu dosvedčil VPLYV POISKY NA ZVUK APARATÚRY.. Vravel niečo o INDUKČNOSTI.. Len dodám, že otec sa o HIFI absolútne nezaujíma..
Naposledy upravil(a) Pininfarino dne 30 lis 2014 13:08, celkem upraveno 1 x.
DYNAUDIO S 3.4 - upgrade, ACCUPHASE E-530, ACCUPHASE P-1000, ACCUPHASE DP-67, AQ COLORADO, CARDAS CROSSLINK, G.R, G.C., FURUTECH POWERFLUX....
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Federmann »

Basstl píše: V pořádku to není.
Když už se rozhodne založit nové vlákno přesunutím příspěvku, tak by měl buď požádat autora toho příspěvku o souhlas, nebo 1. příspěvek napsat sám a ten přesunutý dát na 2. místo.
Je to běžná praxe na všech nejenom phpBB systémech, nikdo si nikdy nestěžoval a autorství je z přečtení prvního příspěvku neoddiskutovatelné, řekl bych že je spíše společné, při autorství moderátora by si zase mohl autor prvního příspěvku nárokovat autorství.

Neboť se jedná oběžnou praxi, nevidím důvod ji měnit, obzvláště proto, že pokud by moderátor založil vlákno a následně přesunul PMA příspěvek, pak by jej systém automaticky zařadil na první místo, dokonce by se před moderátorův příspěvek dostaly všechny, které byly vytvořeny dříve.


Nemluvme do práce moderátorům a uvědomme si, že je omezena systémem, pokud by moderátor nenapsal k příspěvku nic, pak by se to jevilo, jako že to založil PMA, takto to bylo naprosto v pořádku.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Federmann »

PMA píše:Přesně, jak napsal Basstl. Moderátor měl napsat "zakládám nové vlákno a přesunuji ot příspěvky na téma pojistka".
(Edit by ML)
Přesunul jsem příspěvky, které jsou o přístrojové pojistce do samostatného vlákna. V Adrianově vlákně to bylo OT.
Není to totéž?
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lubin »

Jimmy a Pininfarino....děkujeme za příspěvek. Osobní zkušenost je k nezaplacení.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od winelover »

Pánové Basstl a PMA: myslím, že se berete moc vážně. To soustavné hledání problému za každou cenu je směšné a neustálé napadání administrátora za každý druhý zákrok je trapné. :thumbdown:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lubin »

Mark Levinson píše:
lubin píše:Jinak tedy s tím autorstvím vlákna...jak je možné, že k něčemu takovému došlo? Pokud je to tak, chtělo by to vysvětlení. To by se stávat nemělo. Popravdě moc tomu nerozumím, proto se ptám.
Nicméně, vlákno bych nezamykal. To nepovede k ničemu, stejně jako jeho další trvání. Kdo nebude chtít psát pořád něco dokola, ten to vydrží... :cool: Platí to z obou stran tábora. Forum je o svobodě myšlení. Mimo jiné. Takže jsem pro ON.
reta píše:Mne by také zajímalo, jak je možné založit vlákno pod cizím jménem.
Takže to vysvětlím, zakládat vlákna pod cizím jménem nelze a ani se to nikdy nestalo, PMA to špatně vyložil. Zakladatelem je vždy ten kdo vloží první příspěvek a protože vlákno "Pojistka přístrojová" vzniklo přesunutím příspěvků z vlákna "Adrian" kde debata o přístrojových pojistkách byla OT, tak první přesunutý příspěvek byl od PMA. Tudíž figuroval jako zakladatel vlákna. Na tyto úpravy z důvodu přehlednosti si vyhrazujeme právo v pravidlech v bodě I./2..
Rozumím Viktore, vnímám to tedy jako chybu systému. Nemůže být pod vláknem napsáno "od" konkrétního člena, když vlákno nezaložil, i když první, byť přesunutý příspěvek (v dobré víře), je jeho. Na pravidla z důvodu přehlednosti bych se neodkazoval. V tomto souhlasím s Bastlem. Ale nic se neděje, chyba odstraněna. I PMA se měl ozvat dříve (pokud si toho všiml). Já se například často ani nedívám, kdo vlákno založil. Jinak s vedením fora nemám problém a myslím si, že je vedeno korektně.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

winelover píše:Pánové Basstl a PMA: myslím, že se berete moc vážně. To soustavné hledání problému za každou cenu je směšné a neustálé napadání administrátora za každý druhý zákrok je trapné. :thumbdown:
Trapné je celé tohle forum.
Rozumné příspěvky se přesouvají, nesmyslné zůstávají.
Technikům se dávají bany, blázni zůstávají...
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Na dotaz adminovi žádná odpověď, jen se přesune jinam...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

PMA píše:Přesně, jak napsal Basstl. Moderátor měl napsat "zakládám nové vlákno a přesunuji ot příspěvky na téma pojistka".
Ale toto se přece stalo, bylo to uvedeno hned v úvodu vlákna.
Přesně jak uvedl Federman.

Bastle jestli Ti jde o BAN pro Sekala, tak je to přesně uvedeno v jiném vlákně jak jsi si určitě přečetl. Nemám čas odpovídat každému jednotlivci a ještě tady uklízet vlákna.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od palipol »

Basstl píše:
winelover píše:Pánové Basstl a PMA: myslím, že se berete moc vážně. To soustavné hledání problému za každou cenu je směšné a neustálé napadání administrátora za každý druhý zákrok je trapné. :thumbdown:
Trapné je celé tohle forum. Rozumné příspěvky se přesouvají, nesmyslné zůstávají. Technikům se dávají bany, blázni zůstávají...
Nikto technikom bany nedáva, žiadni blázni tu nie sú a fórum nie je trápne. Ako technici, tak aj ostatní sú rovnocenní členovia fóra a to, že je niekto technik ešte neznamená, že je vo vsťahu k pravidlám niečo viac a automaticky zo svojho statusu ich nemusí dodržovať. Aj to, že si niekto (napr.) vezme právo niekoho "objektívne" zosmiešniť je nedodržovanie pravidiel. A to sa stáva bohužiaľ dosť často. Ak som dostatočne nad vecou, prejdem to mávnutím ruky, ak mám nutkanie uviesť fakty, uvediem ich, ale nie, že prejdem postupne do analýzy osobnosti a rozboru IQ "bláznov". Potom sa čudujeme, že dotknutí začnú tiež ľudsky reagovať a keď sa to sype, tak my nič, fórum a admin sú trápni, končíme. Ale fórum sme my všetci a to že, admin spravodlivo, bez rozdielu zasiahne je len dobre. Je to len preto, aby si to každý uvedomil a premýšľal, než tu niečo napíše. Ak prestrelí a uzná to, nie je problém požiadať správu o korekciu. Je v záujme každého vedenia fóra, aby ho tvorila pestrá spoločnosť, každý máme iné skúsenosti, iné zostavy, iné podmienky, iné hudobné i zvukové chute a v rámci účelu a zmyslu fóra právo na slobodu svojho názoru. Nemusí byť vždy odborný, ale na druhej strane musí byť súdny a ak niekto pre zmenu začne odborníkovi nadávať, že je blbec, tak admin zasiahne a využije právo i povinnosť zjednať nápravu. Verím, že správa tohoto fóra si žiadne slovné bitky neželá a ak už nejaká vznikne, nech je poučením, aby sa znovu neopakovala.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 571
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Federmann píše:
Macuro, ptej se těch co takové pojistky používají
Ale to mě nezajímá, stejně jako by mě nezajímala argumentace čínskými fake výkonovými tranzistory, které snesou pětinu nominálního proudu, nebo čínskými pajci 2SJ74 které vznikají přepsáním labelu na pouzdru. Je potřeba používat značkové součástky a pak tvrdím, že hájendová pojistka s nehoráznou cenou nemá proti např. Schurter pojistce stejné nominální hodnoty a vypínací charakteristiky žádný přínos, ani nezmění zvuk, jen vytáhne víc peněz z kapsy důvěřivého hájendisty. Což je mi jedno, ať si koupí kdo chce co chce, ale žádné zlepšení zvuku nenastane.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od timcs »

Sledujem túto tému už od začiatku, ale ako vidím nevedie to nikde. Nemám netopiere uši a nie som elektrotechnicky vzdelaný človek. Je to vec každého, keď niekto počuje rozdiel vo zvuku, tak nech si to kúpi a keď niekto nepočuje rozdiel, tak si to aj tak nekúpi (to platí vo všeobecnosti na všetko). Každý predsa z nás počuje ináč a každý z nás preferuje iný zvuk. Niekto nepočuje rozdiel ani medzi 1000€ a 10000€ komponentom a mnoho ľudí z tých čo počujú rozdiel bude polemizovať nad tým, či je opodstatnený ten cenový rozdiel vzhľadom k zvukovému zlepšeniu sa. Avšak podľa mňa každá výmena komponentu, kábla alebo rôznych príslušenstiev (prístrojové a repro hroty a podložky, jumpre, stojany, konektory atď.) majú vplyv na výsledný zvuk. Či to bude mať pre niekoho pozitívny alebo negatívny prínos sa musí každý sám rozhodnúť. O fyzikálnych a elektrotechnických vlastnostiach sa tu nechcem baviť nakoľko z vlastných skúseností viem, že zvukovo nie vždy je lepší ten komponent, ktorý vykazoval lepšie výsledky pri meraní. Tá čiastka cca. 35€ za poistku zas nie je tak vysoká, že by niekomu zrujnovala celý rozpočet, hlavne v porovnaní, keď tu vlastníme komponenty za viac tisíc €-čiek a podľa mňa nie je problém si ju aj vypožičať na vyskúšanie.
Jednou vetou na záver, kto nevyskúša neuverí tím, ktorí to vyskúšali.

PS : V zosilňovači mám vymenené poistky - pre mňa pozitívny prínos a nie som ešte na mizine. Toť môj subjektívny názor. :smile:
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od bigjoe »

PMA: Při srovnání namátkou třeba pojistky T2A Hifi tuning a T2A Schurter mají obě odpor 30 miliohmů +/- zanedbatelná odchylka.

Myslel jsem, že se už budu této plané diskuzi vyhýbat, ale poslední příspěvky mne udolaly to ještě zkusit.
Tak hele:
Mám zesilovač Electrocompaniet ECI 5. Asi všichni tyto zesilovače znáte, minimalistické provedení (vypínač + 4 knoflíky). Hlasitost se dá regulovat buď knoflíkem na zesu, nebo na DO. Úroveň je zobrazena diodou za akrylátem, která se pohybuje po kruhové výseči.
Když jsem vyměnil pojistku za "Hifi Tuning", tak mimo jiných změn (o kterých je tady neradno psát) zesilovač začal hrát o dost hlasitěji. Původně jsem hrál na úroveň, kdy dioda byla na cca 10 hodinách. Po výměně pojistky jsem musel okamžitě stáhnout skoro na 9 hod. !!! Upozorňuju, že je to změna, kterou pozná kdokoli - proto jsem psal, že slepé testy jsou v tomto případě zbytečné, protože to je změna, která vás kopne. Navíc kamarád má Electrocompaniet ECI 5 mk II a výsledek výměny byl u něj totožný. Nevím jak je to u jiných značek, ale u mne je to tak. Myslel jsem si, že to může souviset právě s odporem pojistky (ale na dvou centimetrech vlákna ?? - je to velmi nepravděpodobné). Po vašich posledních příspěvcích jsem se teda rozhod, že to s techniky ještě zkusím. Co může způsobit zvýšení hlasitosti při výměně pojistky ??? Mám pojistku T 2,5A L
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

timcs píše: Avšak podľa mňa každá výmena komponentu, kábla alebo rôznych príslušenstiev (prístrojové a repro hroty a podložky, jumpre, stojany, konektory atď.) majú vplyv na výsledný zvuk. Či to bude mať pre niekoho pozitívny alebo negatívny prínos sa musí každý sám rozhodnúť. O fyzikálnych a elektrotechnických vlastnostiach sa tu nechcem baviť nakoľko z vlastných skúseností viem, že zvukovo nie vždy je lepší ten komponent, ktorý vykazoval lepšie výsledky pri meraní. Tá čiastka cca. 35€ za poistku zas nie je tak vysoká, že by niekomu zrujnovala celý rozpočet, hlavne v porovnaní, keď tu vlastníme komponenty za viac tisíc €-čiek a podľa mňa nie je problém si ju aj vypožičať na vyskúšanie.
Jednou vetou na záver, kto nevyskúša neuverí tím, ktorí to vyskúšali.

PS : V zosilňovači mám vymenené poistky - pre mňa pozitívny prínos a nie som ešte na mizine. Toť môj subjektívny názor. :smile:
Pokud věříš tomu, že ti změní zvuk "prístrojové a repro hroty", tak už se nedivím ničemu... :D
Pleteš dohromady 2 světy.
Svět hifi a voodoo.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od lachim »

bigjoe
ani tak nemá to význam
:-)

basstl
to vážně věříš tomu, že ty tisíce zákazníků německé firmy Finite Elemente, kteří si koupili nějaký model "Ceraball",
jsou totálně bláhoví lidé, věřící na woodů ? to každý vážně "vyhodil" ty stovky euro za vlastní hloupost ??
bláhové je si toto myslet a dogmaticky to stále opakovat.
bo nemá smysl se zde virtuálně dohadovat, doporučuji domácí, osobní zkušenost se skutečným hifi.
např. si vyzkoušet výměnu originál hrotů pod reprem BW 803 Diamond za Ceraball nebo to samé vložit pod repro Avalon Indra .
či vložit hroty Ceraball pod preamp AR Ref 5 Se nebo kombajn Audionet VIP G2.
s Pytlem jsme podobných testů provedli za posledních 5 -7 let desítky. S různými výsledky. Někdy je to horší nekdy je to lepší. Ale vždy je slyšet rozdíl.
Podsouvat nám "woodů" je naprosto bláhové a pro mě s Pytlem nepochopitelné.

omluovám se ostatním za "offtopic" v tomto vlákně o pojistkách
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

lachim píše:bigjoe
ani tak nemá to význam
:-)

basstl
to vážně věříš tomu, že ty tisíce zákazníků německé firmy Finite Elemente, kteří si koupili nějaký model "Ceraball",
jsou totálně bláhoví lidé, věřící na woodů ? to každý vážně "vyhodil" ty stovky euro za vlastní hloupost ??
Ano, o tom jsem přesvědčen... stačí jeden vůl a jedna recenze a ostatní se přidají.
lachim píše: doporučuji domácí, osobní zkušenost se skutečným hifi.
Jak jsi došel k názoru, že nemám zkušenost se "skutečným hifi"?
Co je podle tebe skutečný hifi?
Jestli tím myslíš špičkovej zvuk a výborný parametry, tak ANO. Pokud máš na mysli pozérský značky a hlavně vysokou cenu, tak to doma nemám a mít nebudu.
lachim píše:...např. si vyzkoušet výměnu originál hrotů pod reprem BW 803 Diamond za Ceraball nebo to samé vložit pod repro Avalon Indra .
či vložit hroty Ceraball pod preamp AR Ref 5 Se nebo kombajn Audionet VIP G2.
Můžeš mi vysvětlit z jakýho důvodu by se měl zvuk jakkoliv změnit při výměně hrotů a podložek?
Je to ještě větší hloupost, než výměna pojistek...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Peer »

Můžeš mi vysvětlit z jakýho důvodu by se měl zvuk jakkoliv změnit při výměně hrotů a podložek?
Je to ještě větší hloupost, než výměna pojistek...

Toto by nám měli zkusit vysvětlit technici a ne to chtět po nás posluchačích...
Kromě pana Federmana, se k tomu všichni staví tak, že to fungovat nemůže.
Co začít přemýšlet, proč to funguje?
A baz arogance a zesměšňování...
Mám ale obavy, že toho chcem po vás moc.
Odpovědět