Highendové zásuvky

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Highendové zásuvky

Příspěvek od zappa »

Prosím o radu.Rád bych si pořídil kvalitní zásuvku do zdi.Jsou i jiné možnosti než Furutech?Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Peer »

Já používám Oyaide.
Zkus se poptat ve studiu Panský Dvůr.
http://oyaide.com/ENGLISH/AUDIO/product ... index.html
Obrázek
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Peer »

Od Furutechu se mě velmi líbí FT-SWS R.
Furutech bych zkusil poptat v Tykonu.
Posledně jsem je tam viděl k prodeji.
Obrázek
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Peer »

V první řadě bych si ale zjistil, jaké máš síťové koncovky
a podle toho bych zvolil zásuvku.
Mám na mysli typ pokovení.
Např. já mám koncovky Oyaide pokovené paladiem, tak jsem zvolil i
paladiovou síťovou zásuvku.
Proč dělat kompromisy... ;)
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Mark Levinson »

Zappo,
myslím, že tu dvojzásuvku Furutech má doma Petr5, ale totéž se dá pořídit i od Oyaide. Tuhle značku má zase doma Peer, podle mne je to asi stejně kvalitní a nekopromisní provedení. Jak píše Peer je potřeba si zvolit pokovení a taky jestli Ti stačí jednoduchá zásuvka nebo potřebuješ dvojzásuvku, ta bude zase stát více.

Obrázek
Mark Levinson
zakka68

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od zakka68 »

Máš pravdu, dvojzásuvku Furutech má doma Petr 5, tuná to názorne predvádza ako ju inštaloval:

viewtopic.php?f=15&t=81
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od PetrJ »

"Hi-fi" zásuvku má v katalogu i Xindak. 10mm silný hliníkový panel, cena 1 990 kč. Foto je z odkazu uvedeného níže.

Obrázek

http://www.xindakaudio.cz/xindakaudio/e ... ko-Sockets
monte

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od monte »

Zásuvka monte ELC277 , hraje sama i bez proudu, postačí červený Dornfelder \:D/ : zvuk velmi vyvážený, mnoho prostoru a nakonec klidný spánek :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Ano, vyobrazený Furutech dvojzásuvku, skutečně vlastním, ovšem ve verzi Rhodium, které by měly být kvalitnější než gold(vyobrazené na úvodním obrázku)

Zatím jsem velmi spokojený za poměr - výkon- cena, jsou ještě kvalitnější od Furutechu ale drazší ?

Tato verze mě připadala vhodným kompromisem.

Jinak souhlasím s názorem většiny, pokovování zásuvky zvolit vždy identické s pokovením sítóvé vidlice.

Zappo, přeji úspěšný výběr v zakoupení zásuvky a dlouhodobou spokojenost po instalaci \:D/
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od vitek »

Můžu potvrdit - zásuvka a k ní odpovídající kabel se opravdu vyplatí pořídit těm co to myslí vážně...


Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od fox »

Obrázek

Samozřejmě si dělám legraci. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od zappa »

Takhle podobně to vypadá u mne doma,to jsi fotil u mne? :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od monte »

Zapíku a nemáš i rozvody z hliníku a odstíněné new tkaninou ??? :lol: jako u žehličky ze sedmdesátých let.
monte

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od monte »

Napsal jsem rozhovor na špatném místě, tak názor elektrikáře, který je taky na hifi.

Zrovna včera jsem mluvil se silnoproudařem (zkušebním technikem) a nastínil jsem dnešní fenomén kabelů a zásuvek. Nemohl se nezasmát a smál se dost dlouho, řekl, musíš mít uši jako pes a pokud něco slyšíš je vadný přistroj. :lol: Prostě kšeft je kšeft a když lidi kupují je to jejich problém. Budu do tebe několik hodin hustit, že budeš mít lepší zvuk, psycho zapracuje, uvěříš a nakonec i uslyšíš. Spokojenost se dostaví. Málem bych zapomněl, ještě jestli je ruch, zkontrolovat veškeré spoje v celém domě, stačí někde v krabici špatný kontakt a dochází k rušení a můžeš i vyhořet. Staré spoje (krabice,jističe) všechny vyměnit na věnečky.Velká výhoda jsou novostavby nebo provedené rekonstrukce.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od pasul »

Vliv kabelu je změřitelný. A i logicky zdůvodnitelný. Takže názor toho zkušebního technika je možná zajímavý. Ale člověk co držel v ruce nanejvýš fázovku by se měl držet svého.

A ještě jedna věc monte. Ve vedlejším vlákně o zpravodajství fóra posíláš zprávy na dálku pipisovi. Buď tak laskav a vyvaruj se toho. Není třeba to tady rozvrátit jako vedle. To zde snad nikdo nechce. Díky.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Mark Levinson »

zappa píše:Prosím o radu.Rád bych si pořídil kvalitní zásuvku do zdi.Jsou i jiné možnosti než Furutech?Obrázek
Ahoj Michale,
můžu se zeptat jak jsi vybral? Furutech nebo něco jiného?
Jsem nyní před podobným problémem a zjišťuji, že ty zmíněné dvoj zásuvky vyrábí asi jen Furutech. Zvažuji namontovat dvě dvoj-zásuvky vedle sebe, aby každý komponent mohl mít samostatné napájení, když bude třeba anebo z pračky.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od zappa »

Mark Levinson píše:
zappa píše:Prosím o radu.Rád bych si pořídil kvalitní zásuvku do zdi.Jsou i jiné možnosti než Furutech?Obrázek
Ahoj Michale,
můžu se zeptat jak jsi vybral? Furutech nebo něco jiného?
Jsem nyní před podobným problémem a zjišťuji, že ty zmíněné dvoj zásuvky vyrábí asi jen Furutech. Zvažuji namontovat dvě dvoj-zásuvky vedle sebe, aby každý komponent mohl mít samostatné napájení, když bude třeba anebo z pračky.
Pořídil jsem Oyide zásuvku,protože se snažím nakupovat od Pavla D. jen co to jde,a hlavně jí měl na skladě.Ale budu také potřebovat 2-zásuvku,protože mám cd přehravač momentálně hraje ze staré zásuvky. :thumbdown: Pokud budeš kupovat Furutech 2-zásuvku objednej i pro mně. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Peer »

přesně tuto používám i já...
Oyaide. :thumbup:
Obrázek
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Steve »

Objevil jsem tyto hezké zásuvky na ebay a aliexpressu, tak jsem zrovna jednu z nich objednal, abych ji vyzkoušel pro samostatný el. přívod k Hifi, který zamýšlím instalovat. nejsou sice označeny jako high-endové, ale uvnitř jsou opatřeny měděnými zlacenými součástmi a za tu cenu se prostě musí zkusit. Ač mnozí namítnou už ze zásady, že jsou to jen "čínské šmejdy" , feedbacky říkají něco jiného a tak kdo ví, zda nebudou schopné zdatně konkurovat 15x dražším Furutechům a oblíbeným "Ojadénům".

https://www.aliexpress.com/item/2017-Fr ... b23ba382f7

https://www.aliexpress.com/item/Europe- ... ba7fe7aa80

a ještě s hliníkovým panelem :

https://www.aliexpress.com/item/Golden- ... 368c5e5c3b
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Mark Levinson »

Slušné schuko zásuvky lze koupit i u nás a levněji např. od firmy Shrack za nějakých 65,- Kč. Kontakty mohou být i kvalitně pokoveny, ale Oyaide nebo Furutech má celé tělo zásuvky z kovu, přesněji z nějaké nemagnetické slitiny.

http://www.schrack.cz/eshop/plosne-spin ... 06102.html

Obrázek
Mark Levinson
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od PítrsPraha »

steve:
Dobrej tip, diky za nej ;-) . Za ty penize to stoji za to vyzkouset. Prave stavim novou poslechovku, tak se budou hodit ;-) .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od PGH »

Jaky je zvukový přínos kromě toho že to pěkně vypadá?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od PítrsPraha »

Ja tohle za sebe beru ciste jen jako oblbnuti sama sebe, aby cervicek pochybnosti nehlodal :-) . Ve fakticke rovine nevidim zadny na realnych zakladech postaveny duvod, aby zasuvka udalala slysitelny rozdil ve zvuku. A neminim to ani nijak zkoumat. Je x veci, ktere jsou o mnoho radu podstatnejsi a ktere je potreba resit.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od lachim »

steve
az si tu cinskou zasuvku koupis tak ti doporucuji si ji jenom potezkat proti poradne zasuvce. napr. furutech/oyaide
mel jsem takoveto "ciny" v ruce opakovane.
ano. proud to povede stejne. ale to i ABB Tango.
proc si rovnou nepriplatis a nekoupis poradnou 2-zasuvku, prosim ?
100 euro urcite mas, ne? te ted tech usetrenych cca. 80 euro vytrhne ??
:shock:
https://www.dienadel.de/furutech-doppel ... 353629974/

predpokladam, ze mas ve sve sestave "vyhozenych" stovky tisic kc.
zrovna ted zacnes setrit na zasuvce do zdi?
kolikrat ji budes za zivot jeste menit?
neber to zle, ale...osobne vubec nerozumim tomuto "setreni".
zajimalo by me kolik jsi dal treba jenom za káble....
tva sestava bude vazne "zacinat" cinskou zasuvkou ??
#:-s
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Steve »

to lachim.
Píšeš o hmotnosti zásuvek ale mě spíš zajímá, zda jsi porovnával tyto zásuvky mezi sebou v v praxi ? jaký mají zvukový projev a podpis ?
Čím se případně liší, když obě mají uvnitř poctivé měděné kontakty a stejný druh pokovení ?

Ano, já tu zásuvku vyzkouším. Má uvnitř zlacené měděné součásti, podobně jako Furutech, a to přece něco naznačuje. Mimochodem, zvláště ta zásuvka s hliníkovým panelem je mnohem hezčí než ten Furutech a bude ozdobou každého interiéru. Abych řekl pravdu, hudba pro mě není jediným koníčkem, moc toho ani nenaposlouchám a daleko víc čtu, případně raději šetřím peníze na cestování. A dát 3 litry za zásuvku jen tak, naslepo, aniž bych byl přesvědčený o jejím přínosu, nebo co vůbec se zvukem udělá, nepovažuji za rozumné, není to zrovna málo peněz, aspoň pro mě. Jsem teď v situaci, kdy musím počítat každou korunu.
Já jen mám určité pochybnosti, proč by např. zásuvky Furutech s měděnými součástmi uvnitř jako ty čínské měly podávat nějaký diametrálně odlišný (chápej vyšší) výkon, který by omlouval jejich šílenou, několikatisícovou cenu. Ať se nikdo nezlobí, nejsem sice elektrikář, ale když se dívám dovnitř zásuvky FURUTECH (obrázek na vedlejším fóru ve vláknu Tipy na výhodný nákup - el. zásuvky), tak nevidím nic zvláštního a výjimečného, co by tu cenu zdůvodňovalo. Vždyť za ty peníze můžeme pořídit slušný mobil, tablet a za cenu dvou takových zásuvek i novou TV. Že tu už z tohoto pohledu "něco nehraje", cítí asi každý rozumně uvažující člověk.
Ale jak říkám, nehádejme se, nenapadejme se, diskutujme, zkoušejme, srovnávejme a hlavně pišme své názory a postřehy, vždyť je to vždy na posouzení a uvážení každého z nás, a obrázek o výkonu všech těchto zásuvek si můžeme udělat až jejich přímým srovnáním v praxi.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od lachim »

steve
zásuvky do zdi jsem neporovnával. montoval vždy jen ty předražené.
máš recht. za ten rozdíl je lepší jet na dovolenou.
:-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak zalezi taky, co se do tech zasuvek bude zapojovat. Mne by jako majiteli power cordu s Furutech koncovkami bylo zinantni to nezapojit do Furutech zasuvky. Uz jen proto, ze privod mam samostatny, dale drahy odpojovac, kabelaz ve zdi stala taky ranec, kabelaz k pristrojum a koncovky jakbysmet. A zasuvku mam mit obycejnou z Hornbachu? :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Steve »

to Dieter Burmester :

Zásuvka z Hornbachu není předmětem diskuse, nikdo tu netvrdí, že taková zásuvka (která se ti mimochodem při montáži kolikrát rozpadá v ruce), která má ocelové nebo mosazné součásti uvnitř nebude mrvit a degradovat výkon kvalitního rozvodu a následně i připojené kabeláže k sestavě a tím i zvuk celého řetězce, o tom žádná. Otázka zní, jak jsem naznačil výše, proč by zlacená měď v zásuvce Furutech měla dávat diametrálně odlišný výkon (tedy jasně vyšší) oproti té čínské, která má taktéž měděné zlacené součásti, přičemž jedna stojí přes 3 tisíce a druhá cca. 250 Kč. Toť vše.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo takhle...no podle mne je to otazka duvery. O*ebat nas muze Cinan i slavna znacka, ale te slavne znacce verim tak nejak vice. Ano, jadro cele veci je predevsim v hlave. Nedavno jsem zazil podobnou zkusenost s krycim sklem na displeji telefonu. Cinan, ackoliv se holedbal tvrdosti 9H a "zaklinal se ruznymi formulkami"*, nevydrzel ani 10% toho, co vydrzelo sklo italskeho vyrobce se ctyrikrat vyssi cenou.








*copyright by Yngwie
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Mark Levinson »

Toto je velmi zajímavé téma, ale testování síťových zásuvek je prakticky velmi těžké, ne-li nemožné. Nedovedu si představit, že bych po testovacím poslechu vypnul elektriku a vrhnul se na výměnu síťové zásuvky. Já jsem při budování poslechové místnosti použil dvojzásuvku Furutech respektive dvě dvojzásuvky, protože jsem měl pocit, že by v budoucnu mohly být dvě zásuvky málo. Oyaide bohužel dvojzásuvku nevyráběl (nevím jak v současné době), takže volba byla jasná. Do dvojzásuvek vede samostatný přívod, kabel Supra 2,5 LoRad, který je napojený na odpojovač a mimo proudový chránič. Samostatný přívod je vedený tak, aby se nekřížil s žádným jiným vedením od zásuvky až po odpojovač v rozvaděči. V místnosti jsem udělal i nový rozvod v mědi pro zásuvky a světla, které byly napojeny na nové jističe a nahradil jsem původní rozvod v hliníku.
Po dokončení jsem udělal poslechový test tak, že jsem poslouchal aparát zapojený na starý hliníkový rozvod dále na nový měděný rozvod a na samostatný hifi přívod. Jak se dalo předpokládat, tak nejhorší byl poslech z hliníkového rozvodu. Po zapojení na normální měděný rozvod s Tango zásuvkami to byl neskutečný posun ve zvuku, jasné a s slyšitelné zlepšení. Zmizelo občasné lupnutí při spínaní ledničky, žehličky, rychlovarné konvice apod., celkově klid v pozadí. Po přepojení na hifi zásuvky došlo k ještě většímu posunu podobnému jak v prvním případě, jen už to nebylo v takové míře. Nutno podotknout, že posun z normálního měděného rozvodu na hifi rozvod byl podstatně menší než z hliníkového rozvodu na měděný. Kdyby hliník měl 0% a hifi přívod 100%, tak normální měděný přívod se dostal na 70%. Těžko posoudit jakou měrou se na 100% zvuku hifi přívodu podílí kabel Supra a jakou kvalitní zásuvka Furutech, každopádně je tato varianta zvukově nejdokonalejší.
Závěrem bych řekl, že důležitý je kvalitní samostatný přívod pro hifi, i bez značkového kabelu a zásuvky je to jasně znát. Kdo chce vše dotáhnou k úplné dokonalosti, ať si dá hifi kabel, odpojovač i zásuvku, bude to 100%. Máte-li nekvalitní rozvody nedejbože ještě v hliníku, tak budete mít posun ve zvuku velký.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Steve »

Zásuvka dnes dorazila, jsem příjemně překvapen, vzhled skutečně luxusní, nádhera, je celkem těžká a robustní, vše pevné, kontakty pro vodiče silné a velké, kvalita podle mě tedy velmi, velmi dobrá. Montáž již provedena, začátek samostatného el. přívodu tímto položen. Oproti těm bílým chrastítkům české, polské a nevímjaké výroby, co koupíte v našich obchodech ELEKTRO, je to opravdu sto a jedna.

http://www.ebay.com/itm/Luxury-French-S ... Swi8VZP5YE

EU verze na aliexpress.com teď dokonce za 5 USD.
https://www.aliexpress.com/item/Factory ... d69c&tpp=1
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od YamahaMan »

Niečo nové a podľa popisu na vysokej úrovni:
https://goldenacoustics.gr/products/sin ... t/sw-1-eu/
Bond 007 alias Monte

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od YamahaMan »

Jamesi, toto nám je všetkým dávno jasné.
Čo si tým chcel povedať?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od YamahaMan »

Pozdravujem,
potrebujem poradiť od tých, čo majú zásuvku Furutech - ak sú ochotní.
Dnes som sa stal jej šťastným majiteľom ale pred inštaláciou ma zarazila schéma zapojenia.
Na zásuvke je to nejako opačne: fáza /Line/ v paravo a nulák /Neutral/ v ľavo.
Podľa našej normy je to naopak.
Vie mi pls niekto poradiť ako to teda nahodiť?
Vďaka!
Furutech zasuvka.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JAPEX

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od JAPEX »

Pro zapojení zásuvek Schuko je to dobře, potom můžeš mít i na přístrojích při správně zapojených kabelech, fázi na konektorech IEC na správném místě.
Jinak co se týká fáze v našich končinách, zda vlevo či vpravo, je dnes fuk. Ale musíš dodržet pravidlo stejně zapojených zásuvek v celém domě.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od YamahaMan »

JAPEX píše:Pro zapojení zásuvek Schuko je to dobře, potom můžeš mít i na přístrojích při správně zapojených kabelech, fázi na konektorech IEC na správném místě.
Jinak co se týká fáze v našich končinách, zda vlevo či vpravo, je dnes fuk. Ale musíš dodržet pravidlo stejně zapojených zásuvek v celém domě.
No práve, v celom byte mám naťahanú novú elektriku a všetky fázy v ľavo.
Zapojím to v ľavo aj na tej Schuko a nebude to robiť problém?
Ináč, teraz som dočítal niekoľko diskusii /elektrikárov, čo robia v DE/ - u nich to je údajne jedno a majú tam v elektrike jeden veľký bordel.
Všetci konštatujú, že my /ČR+SR/ mamé omnoho prísnejšie normy.
V nemecku je vraj podľa normy fáza v pravo ale niektorí im to kážu dávať v ľavo a iným to je jedno /myslím DE revíznym technikom/....
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Mark Levinson »

Dej fázi vlevo jak říká ČR/SK norma pro klid duše. Pokud máš pro zásuvku samostatný přívod, tak můžeš dát fázi i vpravo. Z praktického hlediska je to u zásuvek Shuko jedno, protože Shuko zástrčku můžeš v zásuvce otočit, takže stejně dojde k přehození fáze.
Jen u zásuvek se zemnicím kolíkem (standart ČR/SK) to jedno není, tam musí být fáze vždy vlevo!
Mark Levinson
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od YamahaMan »

Mark Levinson píše:Dej fázi vlevo jak říká ČR/SK norma pro klid duše. Pokud máš pro zásuvku samostatný přívod, tak můžeš dát fázi i vpravo. Z praktického hlediska je to u zásuvek Shuko jedno, protože Shuko zástrčku můžeš v zásuvce otočit, takže stejně dojde k přehození fáze.
Jen u zásuvek se zemnicím kolíkem (standart ČR/SK) to jedno není, tam musí být fáze vždy vlevo!
Ahoj a vďaka za radu!
+ všetkým zo SS :thumbup:
Odpovědět