Highendové zásuvky

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
JAPEX

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od JAPEX »

Mark Levinson píše:Jen u zásuvek se zemnicím kolíkem (standart ČR/SK) to jedno není, tam musí být fáze vždy vlevo!
Nemusí, podle ČSN 33 2000-4-46 (nahrazuje starší normy) je tento požadavek uveden pouze jako přednostní a je dodnes stále používán (zvyk je železná košile). Ale podmínkou je, jak jsem psal výše, že všechny zásuvky za měřícím místem (elektroměrem) musí být zapojeny stejně!
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Dieter Burmester »

To pak nastve, kdyz si koupis takovou Furutech zasuvku, kde jsou ty diry pojmenovane. Zapojis to “po nasemu”, a popisky s realitou nesouhlasi. Zapojis to podle popisek, ale tim sundas zeleznou kosili a jeste k tomu to bude jedna z mala zasuvek v dome (ne-li jedina), ktera bude zapojena jinak nez zbytek. A co fcil, ze? :smile:
Dieter Burmester
JAPEX

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od JAPEX »

Já přesně tuhle zásuvku doma mám. Na všech zásuvkách mám fázi vlevo. Jenom tady ta jedna je zapojena podle popisek a slouží pouze "ke svému účelu".

Ono v zásadě je to stejně fuk a to proto, že do ní klasickou českou zástrčku s kolíkem nezasuneš. Navíc, tu dnes snad už na ničem nenajdeš, všude jsou universální.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Frogyman »

Já nechal zásuvku namontovat vzhůru nohama a tak je fáze vlevo a podle popisek :lol: :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ale popisky vzhuru nohama. To muze taky stvat :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od YamahaMan »

Dieter Burmester píše:Ale popisky vzhuru nohama. To muze taky stvat :lol:
:thumbup: :clap:
Máš pravdu, nebudú naopak - VYRIEŠENÉ
Furutech.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od terahera »

Doufám,že jsi použil fix Furutech,jinak je vše v háji :smile:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše:Doufám,že jsi použil fix Furutech,jinak je vše v háji :smile:
Si píš! :ymdevil:
FixFerutech.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od terahera »

Tak teď jsi mě dostal :clap:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od YamahaMan »

Tak zásuvka Furutech "je na mieste", fáza na ľavo.
Pripojený power kábel Power Roots Reference. Zatiaľ k zosilovaču.
Na ostatné komponenty pripojím dodatočne /čakám na nové koncovky/.
Krátke zhodnotenie po 2 dňoch intenzívneho posluchu:
Uvedený kábel som mal požičaný a zvukovo mi vyhovoval ale ešte na starej zásuvke.
Momentálne - basy "zahrabli" o dosť nižšie a su také mäkšie a každým dňom ohraničenejšie a presne definované.
Stredy sa otvorili a výšky prestali "sykať". Možno je to dôsledok aj difúzora, ktorý som zavesil cca. pred 2 týždňami.
Mal som tých zmiem viac naraz, takže neviem presne definovať ktorá - čo spôsobila so zvukom ale ako celok som
spokojný. V budúcnosti by som chcel túto časť finalizovať sieťovým filtrom Inakustik AC-3500P, ktorý by som dal do steny
cez Viborga, ktorý testoval Aretax.
Furutech s PowerRootsReference.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Faze vlevo :-? Tak snad nikdo nebude strkat hrebik do dirky pojmenovane jako “neutral” :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od YamahaMan »

Dieter Burmester píše:Faze vlevo :-? Tak snad nikdo nebude strkat hrebik do dirky pojmenovane jako “neutral” :lol:
:thumbup: Hřebík neeee... :lol:
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od parnass »

tak dnes přibyla do zdi zásuvka oyade …myslel jsem, že nebude slyšet rozdíl a že to dělám “jen pro klidnější pocit” … ale slyšet to je (jistě není to jako upgrade komponentu, ale i tak… když zvážím cenu cca 100euro, tak absolutní spokojenost s poměrem slyšitelného zlepšení k nákladům
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od psyloelf »

Tak nevím jestli je viborg hájend. Pokud je s tím problém, tak to klidně smažte :) U mě zabodoval zvukově. Teď už chápu, že výměna měla být učiněna dávno. Po rozebrání původní zásuvky jsem nechápal, jak to vypadá uvnitř (zoxidované no spíš už zakarbonované kontakty). Tak mám vyměněny 2. Víc jich nepotřebuji.
Hnet.com-image (3).jpg
Hnet.com-image (4).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od terahera »

Voborg je dle mě výborná čínská firma,nevidím důvod,proč by měl být problém :cool:
Ale konkrétně tahle zásuvka se jim proti zbytku produkce moc nepovedla,to ovšem neznamená,že je špatná,jen proti zbytku o level níz :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od terahera »

psyloelf píše: 16 pro 2021 18:27 Tak nevím jestli je viborg hájend. Pokud je s tím problém, tak to klidně smažte :) U mě zabodoval zvukově. Teď už chápu, že výměna měla být učiněna dávno. Po rozebrání původní zásuvky jsem nechápal, jak to vypadá uvnitř (zoxidované no spíš už zakarbonované kontakty). Tak mám vyměněny 2. Víc jich nepotřebuji.
Hnet.com-image (3).jpg
Hnet.com-image (4).jpg
No a vzhledem k tvé fotce původní zásuvky,věřím,že i ta samá,ale nová,by byl u tebe zvukový rozdíl a pro tebe highend :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od psyloelf »

Zásuvky mě přišly masivní, trochu jsem se pral vnitřně s těma "vlnkama" , ta hliníková slitina je vážně kus materiálu. Uvnitř mě přišla zásuvka v pohodě. To člověk může kupovat filtrace, ladit lišty a kabeláž.... Proto jsem sem dal na fotku i s tou ABB původní zásuvkou, když jsem to viděl.... pro nevěřící. :eek:
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Mark Levinson »

Dobré fotky, pěkné srovnání :thumbup: . Škoda jen, že není i foto vnitřku té Viborg zásuvky.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od psyloelf »

Není problém, mám doma ještě jednu...nafotím pokud nebude stačit odkaz. Tu chci dát k lineárnímu zdroji co mám pro router. Myslím, že třeba tady je fotek víc než všude jinde.

https://avcorp.pl/product-eng-5119-Vibo ... gLH6vD_BwE
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od dkc69 »

Bohužel neumím zde vložit fotku Viborgu,ale mně tato zásuvka zničila Audioquest Moonson power cable.Hliníkový kryt je poctivý kus práce,ale ty svorky (rhodiované) uvnitř mají hodně slabý kontakt a úplně mi to opálilo vidlici.Nakonec jsem vnitřek vyhodil a nahradil Furutechem https://www.furutech.cz/produkt/fi-e30-ncfr/ a spokojenost.Večer si přečtu návod na vkládání foto a přiložím. Ke cti Viborgu musím říct,že po zaslání fotografií obratem poslali novou,ale tu jsem stejně už nepoužil.
mám to co mám...a jsem za to rád
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od dkc69 »

viborg 1.jpg
viborg 2.jpg
viborg 3.jpg
viborg 4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mám to co mám...a jsem za to rád
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od dkc69 »

Ještě přikládám foto vnitřku Viborgu,nakonec jsem u AQ musel vyměnit koncovky.Tímto ,ale neříkám,že Viborg je šmejd,jen tato zásuvka se jim jaksi nepovedla.
viborg 5.jpg
viborg 6.jpg
viborg 7.jpg
viborg 8.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mám to co mám...a jsem za to rád
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Jiri »

Co je to za výrobce těch náhradních koncovek na AQ? Vypadají velice poctivě.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od psyloelf »

dkc69 píše: 17 pro 2021 14:42 Ještě přikládám foto vnitřku Viborgu,nakonec jsem u AQ musel vyměnit koncovky.Tímto ,ale neříkám,že Viborg je šmejd,jen tato zásuvka se jim jaksi nepovedla.

viborg 5.jpgviborg 6.jpgviborg 7.jpgviborg 8.jpg
Jak dlouho to trvalo? Abych se připravil na nejhorší.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od dkc69 »

Ty konektory na AQ jsou rhodium a mám dojem,že Richbay.
Jinak zásuvka mi takhle opálila kontakt po cca 14 dnech.Kdyby na ní byl zapojený velký odběr,tak ani neceknu,ale je na ni připojený filtr AQ Niagara 3000 z kterého jsou napájeny ostatní komponenty.Podotýkám ,že koncáky co vlastním nejsou žádná Áčka .Jsou to Nuforce Reference 9 V3 SE s odběrem každý 16W.Preamp to samé.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od psyloelf »

Díky, to mě přijde divné, řekl bych, že je to na reklamaci.

Osobně na jedné zásuvce mám psa a v něm 2x lineární zdroj pro switche, odběr skoro nic a na druhé mám filtr NA Galaxys a na něm A čkový integráč, DAC a HTPC. Tak tam by byla větší zátěž, Jinak kabeláž má koncovky rhodium a ty viborg zásuvky také. Nechám být a za 14 dnů na to kouknu.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
kychtax

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od kychtax »

Za 14dnu toto? :eek: :silent: ok, viborg. Toto je ovsem silenost.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od blesk666 »

Ja by som tie kontakty zmackol kliesami k sebe (kliestami s oplastovanim alebo cez handru). Opalenie podla mna vzniklo kvoli nepresnosti vyroby - teda ze kontakty su viac od seba a nedolahli dostatocne na povrch vidlice
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Nemôže to byť aj tým, že pripojený kábel je ťažký a tak kolíky nie sú súosovo so zásuvkou? Tým by došlo k zmenšeniu kontaktu vidlice s konektormi v zásuvke.
Uživatelský avatar
psyloelf
Příspěvky: 73
Registrován: 12 lis 2019 21:52

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od psyloelf »

Bubuxin-KILBRU power píše: 19 pro 2021 22:44 Nemôže to byť aj tým, že pripojený kábel je ťažký a tak kolíky nie sú súosovo so zásuvkou? Tým by došlo k zmenšeniu kontaktu vidlice s konektormi v zásuvke.
Dnes jsem pokusil zahýbat vidlicí v zásuvce a ani se nehne. Kabely mám dost těžké. Taktéž jsem zkoušel vidlici vytáhnout. Je potřeba větší síly než u standartní zásuvky. Na vidlici žádné známky vypalování. Jestli se nepodívat na prodejce, zda je ofifciální prodejce viborgu. Tím nechci nic podsouvat, jen mě zajímá, kde je zakopaný pes. U mě zatím v pořádku.
output-onlinejpgtools.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Passlabs INT 30ACassea, Matrix elementXCassea, NA Galaxys, 2 x meraki MS220 switch OCXO +LPSU, Rinjani textreme
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od fox »

dkc69 píše: 17 pro 2021 14:22 viborg 1.jpgviborg 2.jpgviborg 3.jpgviborg 4.jpg
Taky se mohlo stát, že zásuvka byla v pořádku a vidlice kabelu AQ stála za prdlajz. Na zahraničních fórech jsem četl, že koncovky i drahých kabelů AQ nejsou nic-moc a je doporučeno je vyměnit za kvalitnější.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od blesk666 »

fox: opalovanie kontaktov koncovky vidlice sa za normalnych okolnosti nemoze diat ani ked su to tie najlacnejsie od kabla k tlaciarni alebo zehlicky. Musi to byt volou medzi vidlicou a kontaktami zastrcky, alebo este v pripade ze sa zapaja zapnuty vykonovy spotrebic, ked dojde k vytvoreniu elektrickeho obluku medzi nie uplne spojenymi kontaktami. Odpajat a zapajat by sa mali spotrebice vo vypnutom stave
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od dkc69 »

viborg.jpg
Toto je z mé krabice.Kupováno přímo u Viborgu.Je to originál.
Jinak jak jsem psal,do zásuvky je zapojený filtr AQ Niagara 3000 a pokud manipuluji s vidlicí,VŽDY filtr vypínám.Je to zvláštní,nicméně teď tam mám střeva z Furutechu a žádné opálení tam není.Kdoví čím to vzniklo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
mám to co mám...a jsem za to rád
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od dkc69 »

To Bubuxin : taky je to možné,kabel AQ Moonson je docela těžký a tak mohlo dojít k jeho vykřivení a slabému nebo spíše jen k bodovému kontaktu.
mám to co mám...a jsem za to rád
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od dkc69 »

Zásuvku jsem kupoval na alíkovi zde:
https://www.aliexpress.com/item/4001334 ... 4c4dpEdxlG
Dle stránek Viborgu je to oficiální prodejce značky na Ali.Tak nevím.
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od terahera »

I když mám firmu Viborg rád,téhle zásuvce bych se vyhnul,jak se říká,i mistr tesař se někdy utne :cool: Nemyslím si,že na vině je váha kabelu,zkuste,kdo ji máte,třeba do ní zapojit stolní lampičku :cool: Koncovka se v ní skoro neudrží,jaká je tam vůle :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od fox »

Konektory lampiček se vrtí skoro v každé zásuvce. Zdá se mi, že jsou trochu tenčí.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

V každom prípade by mal byť cítiť odpor pri zasúvaní vidlice do zásuvky. Ináč aj pri menšom odbere dôjde o opáleniu kontaktov, keď je styčná plocha pár mm2.
jcaesar
Příspěvky: 15
Registrován: 10 říj 2016 09:28

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od jcaesar »

Mimochodem nemáte někdo tip na hifi nástěnnou zásuvku?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Highendové zásuvky

Příspěvek od terahera »

ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět