PS Audio Power Plant Premier-PPP

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Pirso
Příspěvky: 24
Registrován: 19 úno 2012 09:39

PS Audio Power Plant Premier-PPP

Příspěvek od Pirso »

Ahojte,

mam doma tuto pracku a chcem sa spytat ako ju mate zapojenu do steny. Mam totiz v stene furutech schuko zasuvku a teda mozem kabel otocit aj opacne. Niekde som sa davnejsie docital, ze nizsie napatie je vzdy to spravne.

Ked ju zapojim klasicky (faza vlavo), tak mam napatie cca 238V. Ked ju dam opacne (faza vpravo), tak cca 235V. Nemate nejaku skusenost?

Okrem toho som narazil na tento clanok/recenziu, ked popisuje otocenie fazy do steny ako pozitivny prinos:

http://www.hifi-advice.com/PS-Audio-PPP-review.html
bertram

Re: PS Audio Power Plant Premier

Příspěvek od bertram »

Faza musí byť vždy fáza , to je základ , tam neni čo riešiť.A kde máš namerané to napätie , na displey , ale bo si si to nameral?

Ten údaj na predku je len orientačný , hlavne u tohto starého modelu . Často sa to muselo kalibrovať a tieto pračice boli aj dosť

poruchové. Čo ukazuje tvoj merák na výstupe s PS a kde máš fázu na výstupe s PS ?
Pirso
Příspěvky: 24
Registrován: 19 úno 2012 09:39

Re: PS Audio Power Plant Premier

Příspěvek od Pirso »

Mam to namerane len na displayi. Napatie na vystupe ukazuje pri faze vlavo cca 231V, pri faze vpravo cca 232V. Pri jednom ale musi sekat dole 7V a pri druhom len 3V.

Pri klasickom zapojeni (faza vlavo) bola aj na vystupnych zasuvkach faza vlavo.

Mne je uplne jedno ci je faza tam alebo tam. Chcem len aby pracka bola zapojena spravne...
DD

Re: PS Audio Power Plant Premier

Příspěvek od DD »

Pirso PPP poznam mal som ju vyse roka (kym definitivne neodisla) a zospodu bol trimer ktorym sa dalo vystupne napatie jemne donastavit. Snury maju standardne oznacene vyvody L-PE-N takisto je to aj na zasuvke. Tato norma sa zrejme v inych statoch lisi alebo nedodrziava a prave tam moze byt problem, ze to otoci fazu (sam som taku nasiel).
bertram

Re: PS Audio Power Plant Premier

Příspěvek od bertram »

Pri klasickom zapojeni (faza vlavo) bola aj na vystupnych zasuvkach faza vlavo.

Mne je uplne jedno ci je faza tam alebo tam. Chcem len aby pracka bola zapojena spravne


Tak to máš zapojené správne a že práčka reguluje prepetie 3 alebo 7V je jedno , veď na to je stavaná,
aby to zvládala. Zožeň si merák , pichni ho do výstupu s pračice a trimerom na spodku si nastav 230V a
máš to OK .
Pirso
Příspěvky: 24
Registrován: 19 úno 2012 09:39

Re: PS Audio Power Plant Premier

Příspěvek od Pirso »

Dakujem Vam obom za reakcie. Nebudem uz do toho viac rypat a necham fazu vlavo.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

PS Audio Power Plant Premier

Příspěvek od tomatsu »

Dobrý den vespolek. Mám takový "problém".
V týdnu jsem odpojil komponenty včetně PPP a po zapojení PPP začala ukazovat : napětí vstup 234V a na výstupu 242V ( dříve bylo nastaveno 230V přes "šroubek" na spodní části PPP ). Změřené výstupní a vstupní napětí nyní odpovídá hodnotě na displeji. Když se podívám na PPP na rozdíl ( DIFF ) tak v horním levém rohu svítí BOOST . Dříve, pokuď se nepletu bylo v dolním levém rohu CUT.
Zkoušel jsem i tento postup : http://www.psaudio.com/vanilla/discussi ... -displayed - po nastavení sice na displeji svítí mnou nastavených výstupních 230V, ale na výstupu ( změřeno )se to neprojevilo.
Nenapadá někoho, co by to mohlo způsobit ?
Děkuji moc

Tom
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: PS Audio Power Plant Premier

Příspěvek od WaVe_99 »

Nekdo to tu resil a protoze se mi dostal PS Audio PP Premier do ruky, tak mohu potvrdit, ze faze je na opacne strane, nez jsme zvykli, tedy vpravo :-) Na vsech zasuvkach...
Martinotahal
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2018 11:44

Zapojení do s. pračky z Anglie. PS audio ppp

Příspěvek od Martinotahal »

Dobrý den.
Prosím o pomoc.
Koupil jsem výše zmíněnou s.pracku v anglickém provedení tedy s anglickymi zásuvkami.
Mám síťové kabely od supra a chtěl bych koupit an. konektory a zapojit. Jenže nevím jak. Poradí mi prosím někdo?
Předem moc děkuji Martin
Bond 007 alias Monte

Re: Zapojení do s. pračky z Anglie. PS audio ppp

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Dej si do google adapter UK
Martinotahal
Příspěvky: 11
Registrován: 04 čer 2018 11:44

Re: Zapojení do s. pračky z Anglie. PS audio ppp

Příspěvek od Martinotahal »

Nechci adaptér, ale vidlici.
Jde mi o tu pojistku. Mám ji tam nechat nebo tam být nemusí? Nebude kazit zvuk?
RDacoustic
Příspěvky: 39
Registrován: 25 zář 2015 12:04
Bydliště: Rožnov p.R.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení do s. pračky z Anglie. PS audio ppp

Příspěvek od RDacoustic »

Ahoj, pojistka kazit zvuk nebude :-)

Jestli máš doma toto: https://www.psaudio.com/dectet-power-center/
tak je varianta si koupit redukce, například zde: https://www.deltamobile.cz/product/redu ... k-blister/

nebo koupit jiné napájecí kabely, nebo koupit UK koncovky a přešroubovat je na stávajících kabelech.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zapojení do s. pračky z Anglie. PS audio ppp

Příspěvek od PavelDosko »

nejcistsi reseni jsou 2 :
a) vymena koncovek kabelu
nebo
b) vymena inletu v pracce

nejake rekukce z hobby marketu bych tam nerval
neni placka, neni highend
JAPEX

Re: Zapojení do s. pračky z Anglie. PS audio ppp

Příspěvek od JAPEX »

PavelDosko píše:nejcistsi reseni jsou 2 :
a) vymena koncovek kabelu
nebo
b) vymena inletu v pracce

nejake rekukce z hobby marketu bych tam nerval
Ano, plně souhlasím :thumbup:
Tohle :arrow: https://www.deltamobile.cz/product/redu ... k-blister/ nefunguje už od pohledu :shock:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Zapojení do s. pračky z Anglie. PS audio ppp

Příspěvek od adrian »

PavelDosko píše:nejcistsi reseni jsou 2 :
a) vymena koncovek kabelu
nebo
b) vymena inletu v pracce

nejake rekukce z hobby marketu bych tam nerval

Osobne by som zvolil druhu zo spomynanych moznosti,pre pokoj v dusi,nez mat za sebou dve poistky ( v pristroji i vo vidlici ).
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zapojení do s. pračky z Anglie. PS audio ppp

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Zapojení do s. pračky z Anglie. PS audio ppp

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

adrian píše:Osobne by som zvolil druhu zo spomynanych moznosti,pre pokoj v dusi,nez mat za sebou dve poistky ( v pristroji i vo vidlici ).
S dvomi poistkami by si si ale mohol veľmi kvalitne doladiť výsledný zvuk.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: PS Audio Power Plant Premier-PPP

Příspěvek od Dieter Burmester »

Je ta ironie nutná?
Dieter Burmester
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: PS Audio Power Plant Premier

Příspěvek od WaVe_99 »

bertram píše:Pri klasickom zapojeni (faza vlavo) bola aj na vystupnych zasuvkach faza vlavo.

Mne je uplne jedno ci je faza tam alebo tam. Chcem len aby pracka bola zapojena spravne


Tak to máš zapojené správne a že práčka reguluje prepetie 3 alebo 7V je jedno , veď na to je stavaná,
aby to zvládala. Zožeň si merák , pichni ho do výstupu s pračice a trimerom na spodku si nastav 230V a
máš to OK .
Ahoj, to neni tak uplne pravda. Cim vetsi musi rozdil pracka vyrovnavat, tim se zvysuje jeji zkresleni na vystupu (aspon co si pamatuji). Pristroje jsou staveny na to, aby fungovaly v absolutne stejnem stavu i pri vykyvu site o x procent (tech 230V neni presne fakt nikde). Me bylo, kdyz jsem pristroj vlastnil porazeno, ze vetsi problem zpusobej zkresleni, nez drobny rozdil v napeti. Takze jsem na trimmer nesahal. Ale netvrdim, ze to tak musi byt, jen uvadim, co si pamatuji :-)
Odpovědět