Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od Mark Levinson »

Určitě už mnozí slyšeli jaký vliv na zvuk má výměna pojistky v přístrojích. Máte někdo podobnou zkušenost s výměnou pojistky v pojistkovém odpojovači, který máte pro samostatný el. přívod k hifi zásuvce? Experimentovali jste v tomto směru? Která pojistka se vám osvědčila jako nejlepší (měď, nikl, stříbro apod.)?
Mark Levinson
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Peer »

Já jsem zkoušel v odpojovači porovnat měděnou x stříbrnou pojistku.
U mě tehdy jasně zvítězila měď.
Jak by to bylo dnes, na jiné aparatuře, netuším... ;)
Ale je jasné, pokud to sám doma nevyzkoušíš, tak se to nedozvíš.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od slayers »

No já budu zítra měnit jistič za odpojovač tak jsem zvědav jak to bude.U síťových kabelů už mám po víkendu jasno, no a jsem zvědav na tohle.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Je složité poradit, ale myslím, že jinak je to vlastně jednoduché.

Výměna přinese nějaký rozdíl, třeba kvalitnější, nebo dokonce stříbrná pojistka přinese větší světlost do zvuku.
V prvním případě, kdy je celý systém vyladěn na snesitelné hranici transparence bude již další posun k prosvětlení vnímán jednoznačně negativně.
V druhém případě, kde se zvuk přeci jen jeví jako ospalejší a spíše zemitý bude stejné prosvětlení přivítáno jako jasné zlepšení.
A tak je to se vším, proto jedni nedají dopustit na kabely Cardas a jiní Kimber, nebo Valhalla.
Při ladění beden si takovýchto zážitků člověk užije dost.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Teti »

Ja jsem dostal stribrnou pojistku na audio show, pry se prodava za 15 liber, tak jsem ji supnul do holiciho strojku. Fakt to holi lepe :thumbup: :lol:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Mark Levinson »

NA-Noble Audio píše:Je složité poradit, ale myslím, že jinak je to vlastně jednoduché.
Nešlo mi ani tak o rady, ale spíše o zkušenosti a názory na toto téma.
Nedávno jsem udělal několik experimentů s pojistkou, vyměnil jsem běžnou, niklovanou OEZ 16A za speciální Bussmann 16A z mědi s velkou čistotou. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet stříbro, ale i tak došlo k pozitivním změnám ve zvuku. Hlavně v oblasti basů došlo k zpřesnění s pevnějšími konturami.

Obrázek
ObrázekObrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od miero »

Napriklad tato Bussman poistka by mala byt postriebrena uz od vyroby, aspon podla datasheetu:

http://cz.farnell.com/cooper-bussmann/c ... dp/1701342

A cena 20Kc bez DPH a dopravy.

Ale nerozumiem, preco by mal nejaky kratky kus dratu v poistke, ktory ma predpisanu specifikaciu podla normy, nejako menit zvuk...

PS: keby to chcel niekto objednavat z Farnellu, tak tuto za lepsiu cenu cca 80 korun: http://www.rothsware.cz/web/farnell/
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Teti »

Jestli ma nekdo zajem, tak muze mit tu stribrnou pojistku s pozlacenymi kontakty za cenu postovneho z anglie. Nemelo by to byt vice nez 60 Kc snad. Klasicka HRC pojistka s pozlacenymi kontakty, zrejme nic vic. (Prodava se za 450 Kc)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Ja mam zaujem. Komu mam napisat?
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Teti »

Cau, moc se omlouvam, ale pojistka putuje k Mark Levinson, byl nejrychlejsi a napsal me uz brzo rano. Jeste hodim fotku na forum jak prijedu domu.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od fox »

A to umíš sehnat jenom jednu ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Teti »

fox píše:A to umíš sehnat jenom jednu ?
Mam ji doma asi dva roky, nikdy nepouzita. Hozena nekam do krabice s ostatnimi pojistkami. Jak jsem jiz psal, dostal jsem ji na hifi show. Cena me byla recena 10 - 15 liber, ale koule do ohne bych za to nedal.

Pojistka je specifikovana pro 250V 13A

www stranky firmy
http://amr-audio.co.uk/html/goldfuse_individual.html

Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Mark Levinson »

Teti píše:Cau, moc se omlouvam, ale pojistka putuje k Mark Levinson, byl nejrychlejsi a napsal me uz brzo rano. Jeste hodim fotku na forum jak prijedu domu.
Ahoj Martine,
díky moc ^:)^ ^:)^ ^:)^
Jsem rád, že jsem byl první, tímto se zároveň omlouvám ostatním zájemcům ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od fox »

JO,JO. Prajzák. Když je něco za hubičku, musí být všude první. I kdyby to na nic neměl. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Mark Levinson »

fox píše:JO,JO. Prajzák. Když je něco za hubičku, musí být všude první. I kdyby to na nic neměl. :lol:
=))







Ale jo, já ji použiji a rád se podělím o dojmy jestli to něco přineslo.
Mark Levinson
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Hmmm, 250V/13A to je dosť k ničomu. Kam ju dať?
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Teti »

Bubuxin-KILBRU power píše:Hmmm, 250V/13A to je dosť k ničomu. Kam ju dať?
Treba si to strcit do zadku jako lek na audiofilni neurozu? =)) Takovej audiofilni cipek. :-t

Ne ted vazne. Anglicani maji pojistky i v zastrckach, takze to strkaji asi tam. Ja bych to asi hodil do prodluzky, psa nebo jak se to jmenuje.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od fox »

Akorát mi není jasno, proč jsou pojistky pro hifi tak drahé, když materiál, s kterého se vyrábí vlákno je vždy stříbro nebo měď. :crazy:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Dieter Burmester »

Predrazenost vseho je prece smyslem celeho hifi :lol:
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od sekal »

Je zajímavé pozorovat myšlenkové pochody některých lidí.. Na jedné straně tvrdí (a nadávají), že výše uvedené a podobné high-endové "drobnosti" jsou předražené. Na straně druhé však tyto "podružnosti" - opakovaně - kupují..
Není v tom jistá schizofrenie, popř. i určitá forma masochismu ? :smile:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od fox »

Mark Levinson píše:
NA-Noble Audio píše:Je složité poradit, ale myslím, že jinak je to vlastně jednoduché.
Nešlo mi ani tak o rady, ale spíše o zkušenosti a názory na toto téma.
Nedávno jsem udělal několik experimentů s pojistkou, vyměnil jsem běžnou, niklovanou OEZ 16A za speciální Bussmann 16A z mědi s velkou čistotou. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet stříbro, ale i tak došlo k pozitivním změnám ve zvuku. Hlavně v oblasti basů došlo k zpřesnění s pevnějšími konturami.

ObrázekObrázek
Nevadí, že se jedná o pojistku s hodnotou 16A, 500V ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od Mark Levinson »

Díval jsem se na odkaz http://amr-audio.co.uk/html/goldfuse_individual.html, který sem dal Martin (Teti) a myslím, že zde mícháme jablka s hruškama. Toto téma je o silové pojistce a odpojovači v bytovém rozvaděči. Martin má přístrojovou pojistku, liší se kromě hodnoty (13 A) hlavně rozměrem, takže je v odpojovači nepoužitelná. Použití této pojistky je vhodné do samotných přístrojů nebo jak uvádí Martin, že v Anglii mají jištění přímo v zásuvkách. Vlákno o přístrojových pojistkách bych raději založil zvlášť, ať se to neplete.
Tímto děkuji Martinovi ^:)^ a omlouvám se případným zájemcům, že jsem zbytečně blokoval tuto pojistku pro sebe a uvolňuji svou pozici dalšímu zájemci v řadě.
Mark Levinson
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od ivandk »

Zvazuji take vymenu pojistky v odpojovaci a vlaknu chybi dokonceni, jestli doslo ke zmene zvuku ci nikoliv?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od Mark Levinson »

Vlákno je otevřené stále a klidně zde mohou psát všichni své zkušenosti.
Jak jsem psal výše, tak rozdíl ve zvuku mezi pojistkou niklovanou OEZ 16A a speciální Bussmann 16A z mědi s velkou čistotou byl slyšitelný. Měl jsem ještě možnost vyzkoušet pojistku stříbrnou a nakonec jsem se vrátil k Bussmann, která hraje tak nějak neutrálněji. Podobná zkušenost jakou psal výše Peer.
Mark Levinson
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od Pytell »

Nedávno si ode mne odvezl jeden hifista odpojovač pojistky a včera mi volal, že po výměně za jistič , prý nejlepší upgrade za poslední roky. Podotýkám , má úplně nové rozvody , solo přívod pro sestavu na dvojzásuvku. Přepojení mu dělal elektrikář ( výměnu jističe za odpojovač pojistky a odpojení tohoto okruhu od proudového jističe ).
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od tm.watch »

Muzete mi dat typ na "spravny" odpojovac? Mam nyni v rozvodnici klasicky jistic + samostatny privod k zasuvce pro hifi. Zkusil bych to vymenit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od Mark Levinson »

tm.watch píše:Muzete mi dat typ na "spravny" odpojovac? Mam nyni v rozvodnici klasicky jistic + samostatny privod k zasuvce pro hifi. Zkusil bych to vymenit.
Ahoj,
za rozumné peníze se dá pořídit odpojovač značky Wöhner, ale špičkou je odpojovač od firmy AHP Klagmodul III. Původně jsem jej také chtěl, ale když jsem jej potřeboval, tak nebyl k sehnání. Proto jsem po konzultaci s odborníky volil Ferraz Shawmut.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od Pytell »

Na poslední instalace jsem používal tento a plná spokojenost : http://www.hifistore.cz/prislusenstvi-h ... de429.html
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od jimmi »

Chcem sa opýtať. Kolko tých modulov ks treba(myslím 1modul+1poistka ) na ten hlavný prívod.
Aby to malo počutelný význam. Znami dal len 1ks na fázu a povedal že to stačí.Mne sa to niako nezdá.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od tm.watch »

Děkuji všem za návrhy odpojovačů. Vzhledem k tomu, že ceny jsou více méně podobné, objednám ten z foxova odkazu. K tomu pojistku 10x38 16A měděnou. Aktuálně mám 16A jistič, tak by asi měla 16A pojistka stačit? Ptám se proto, že originál AHP pojistka do jejich oddělovače stojí skoro 40 euro!!! Taky jsem zjistil, že samostatný jistič k hifi je napojený přes proudový chránič - je vhodné to tak nechat, nebo zapojit bez něj, napřímo?
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od tm.watch »

Tak odpojovač AHP Klangmodul III a pro sicher 2 ks 16A pojistek AHP už jsou na cestě ke mně. Díky foxi za odkaz :thumbup: Po osazení dám vědět jestli a co se případně změnilo ve zvuku. Jo, a mám to zapojit mimo proudový chránič? Teď je jistič zapojený až za chránič.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od aretax »

tm.watch píše:Děkuji všem za návrhy odpojovačů. Vzhledem k tomu, že ceny jsou více méně podobné, objednám ten z foxova odkazu. K tomu pojistku 10x38 16A měděnou. Aktuálně mám 16A jistič, tak by asi měla 16A pojistka stačit? Ptám se proto, že originál AHP pojistka do jejich oddělovače stojí skoro 40 euro!!! Taky jsem zjistil, že samostatný jistič k hifi je napojený přes proudový chránič - je vhodné to tak nechat, nebo zapojit bez něj, napřímo?
V Platane stojí AHP poistka 18 €.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od Mark Levinson »

tm.watch píše:Tak odpojovač AHP Klangmodul III a pro sicher 2 ks 16A pojistek AHP už jsou na cestě ke mně. Díky foxi za odkaz :thumbup: Po osazení dám vědět jestli a co se případně změnilo ve zvuku. Jo, a mám to zapojit mimo proudový chránič? Teď je jistič zapojený až za chránič.
Gratulace, dobře jsi objednal :thumbup:.
Kvalifikovanou odpověď na Tvou otázku by asi nejlépe napsal Pytell, ale já doporučuji zapojit odpojovač mimo proudový chránič.
Mark Levinson
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od tm.watch »

aretax píše: V Platane stojí AHP poistka 18 €.
To je cena za pojistku 5x20. Do odpojovače přijde 10x38mm. Ale diky za tip na dalšího dodavatele :thumbup:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od jimmi »

jimmi píše:Chcem sa opýtať. Kolko tých modulov ks treba(myslím 1modul+1poistka ) na ten hlavný prívod.
Aby to malo počutelný význam. Znami dal len 1ks na fázu a povedal že to stačí.Mne sa to niako nezdá.
Oddelovacie trafo ak by som použil je vhodné použiť pred ten poistkový odpojovač ? Alebo lepšie až pred sieťový filter.


Napadla ma dalšia možnosť použiť ako privodný vodič 4 žilový kábel( a zapojiť teda 2. rozne fáze samostatne , jednu na HIFI a druhu na TV + počítač a tam by logicky išiel ten 2.modul za 119€ a teda každu poistku na inu fázu. Poistky 10x38 mm 37€+37€ http://www.platanaudio.sk/cache/documen ... 2-2015.pdf


Vie mi niekdo na tieto otázky odpovedať.Dakujem.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od Mark Levinson »

Lépe použít dva samostatné kabely, jeden pro hifi a druhý pro TV, PC, NB apod., je to sice dražší za to účinnější řešení.
Mark Levinson
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od Pytell »

3 x 2.5 bohatě stačí, i když mám klienty kteří mají silnější. Samozřejmě odpojovač jen na fázi, nejlepší použít co nejméně využívanou fázi , zapojit přímo na přívod , před proudový chránič.

V případě zapojení hifi ( jeden kabel ) a TV + PC + DK ( podíl rušení ze spínaných zdrojů ) druhým kabelem. Každý na jinou fázi.

Oddělovací trafo mezi odpojovač pojistky a síťový fitr.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka

Příspěvek od fox »

Mark Levinson píše:
NA-Noble Audio píše:Je složité poradit, ale myslím, že jinak je to vlastně jednoduché.
Nešlo mi ani tak o rady, ale spíše o zkušenosti a názory na toto téma.
Nedávno jsem udělal několik experimentů s pojistkou, vyměnil jsem běžnou, niklovanou OEZ 16A za speciální Bussmann 16A z mědi s velkou čistotou. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet stříbro, ale i tak došlo k pozitivním změnám ve zvuku. Hlavně v oblasti basů došlo k zpřesnění s pevnějšími konturami.

Obrázek
ObrázekObrázek

Nevadí, že je pojistka určená pro napětí 500V ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistkový odpojovač-pojistka silová

Příspěvek od aretax »

To je pre napätie do 500 V. Dôležitý je prúd 16A.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět