Blue Horizon - Mains noise analyser

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky Valdovi ze studia NavrátilAudio z Havířova mám doma zapůjčen Mains noise analyser vyrobený firmou Blue Horizon. Jedná se o přístroj, který by měl změřit nežádoucí interference v síti. Jde o EMI (elektromagnetické rušení) a RFI (vysokofrekvenční rušení, dále změří šumy (noise) a nežádoucí frekvence obsažené v síti. Konstrukce je kvalitní, kovová, dobře zpracovaná krabice s displayem na horní straně a reproduktorem na spodní straně. Obsluha je naprosto jednoduchá, přístroj má jeden přívodní síťový kabel, který zastrčíme do kontrolované zásuvky. Hodnota na displayi je od 000 až po 999 s tím, že dobrý stav je považován v hodnotě 000-200, přijatelný stav 200-400 a vše nad 400 je špatné. Toto je i signalizováno i barevným proužkem na displayi nad a pod číselnou hodnotou (zelená, žlutá, červená), jako semafor, červená je špatně.
Provedl jsem u sebe několik pokusů a měření se zajímavými výsledky. Jako první jsem testoval zásuvky doma, měl jsem tři možnosti. Jedny hodně staré v hlinikovém rozvodu, další nový rozvod v mědi běžným kabelem na běžný jistič a nakonec speciální rozvod kabelem Supra LoRad 2,5 a speciální zásuvky Furutech napojené na odpojovač. Výsledky jsou velmi zajímavé, nejlépe dopadnul speciální rozvod Suprou do zásuvek Furutech, nicméně i tam se hodnoty pohybovaly v červeném, dost nad hranicí "špatné", přesné číslo 605! Běžná měď byla asi o 30 víc a hliník ještě více.
P1000163.JPG
To byla velmi zajímavá informace. Začalo mne více zajímat jak mám napájené své komponenty, začal jsem se více zajímat o výstupy z pračky Exactpower EP 15A. Pro měření jsem použil v tuto chvíli jedinou volnou zásuvku v pračce a naměřené hodnoty byly 187, tedy se zelenými proužky a téměř úplné ticho z reproduktoru (nepatrný šum).
P1000149.JPG
Později jsem si uvědomil, že pračka má rozděleny zásuvky 2x digitál a 3x analog, abych zjistil jaký je mezi nimi rozdíl, tak jsem začal vypojovat komponenty z pračky a nestačil jsem se divit. Každý odpojený komponent měnil hodnotu naměřeného znečištění. Tak jsem odpojil všechno z pračky a změřil jsem zvlášť digitální a analogovou větev. Zásuvky označené jako "Digitál" vykazovaly hodnotu 060 a zásuvky "Analog" vykazovaly hodnotu 113.
P1000147.JPG
P1000148.JPG
To vše jsou hodnoty podstatně přijatelnější než hodnota 605, ale udivilo mne, že nevidím hodnoty mnohem nižší. Další dny mi to vrtalo hlavou azčal jsem dělat další a další pokusy. V poslechovce ještě používám prodlužovací přívod s vícenásobnou zásuvkou (8x) s integrovanou přepěťovou ochranou. Zkusil jsem to zapojit i do ní a další překvapení bylo na světě, hodnota byla v každé zásuvce trochu jiná a navíc zase bylo znát zdali je připojen nějaký spotřebič. Byly slyšet otřesné zvuky, dokonce bylo slyšet rádio. Zkoušel jsem odpojovat jednotlivé přístroje (mám tam zapojené nabíječky na foťák apod.) a zjistil jsem, že hlavní podíl na vysokém znečištění má připojený notebook, když se odpojil, tak hodnoty klesly a přestaly ty ostřesné zvuky.
P1000146.JPG
P1000145.JPG
To už jsem začal shánět nějaké dostupné informace o tomto přístroji a natrefil jsem na test v http://www.sixmoons.com/audioreviews/bluehorizon/1.htmlSixmoonu kde jsem se dočetl spoustu zajímavých informací. Mimo jiné tam píšou, že pračka PS Audio PPP má na všech výstupech hodnotu 000, což je naprosto úžasné, ale zároveň popisují pokus na nové pračce PS Audio, úžasný nový model P 10 na kterém naměřili hodnoty 280 a jen mírný bílý šum. Znamená to tedy, že starší model PPP je lepší než nový model P10? To asi ne, ale je to rozhodně zajímavé. Dále v článku popisují, jak zkoušeli různé vícenásobné zásuvky od různých firem, které vykazovaly poměrně nízké hodnoty znečištění. To mne přimělo najít jeden starší síťový filtr, který mi dělal jeden elektromechanik. Našel jsem ho a testnul, hodnota neuvěřitelná 005!
P1000140.JPG
Zajímavé zkušenosti, myslím si, že na tom je vidět jak komplikovaná je i síťová stránka našich komponentů a jak toto ošetřit. Určitě je vhodné napájení svých hifi přístrojů ošetřit alespoň nějakým síťovým filtrem. Také z toho vyplývá, že nejnižší hodnota nemusí to nejlepší co naše přístroje potřebují nebo je to souhra více veličin, které Main noise analyser asi všechny neměří.
Co si o tom myslíte? Rozhodně by mne zajímaly názory dalších kolegů s podobnými zkušenostmi a taky profíků jako je např. Mirek (Pytell), kteří se silnoproudými instalacemi hifistů zabývají dlouhodobě a tak říkajíc profesionálně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od lubin »

Díky Viktore za obsáhlý a zajímavý příspěvek. Názor Mirka, stejně jako třeba Hogena, který sem asi bohužel nechodí, by mě zajímal. Zkoušel jsi třeba vliv síťových kabelů na znečištění? Myslím tím předřadit pokusně před měřák nějaký "dobrý" síťový kabel (u teb např. Cardas) a pak měření bez něho...při jinak stejných podmínkách a stejné zásuvce samozřejmě.....jde do přístroje zapojit libovolný power kabel??
Snad jsem to nenapsal krkolomně. O některých kabelech (např. LessLoss) se tvrdí, že mají silný filtrační účinek a je dobré je už nekombinovat s jiným filtrem.
Také by mě zajímal vliv (měření tímto přístrojem) u jednotlivých zásuvek DYI oddělováku třeba Bubuxina nebo Hogyho...

Ale hlavně nezapomenout na vlastní uši :)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od bigjoe »

To je zajímavý. Vliv připojených přístrojů bude mít za vinu asi indukce, Sice většina kabelů je aspoň "nějak" stíněná, ale asi vždy ještě něco proleze. Tímto by se možná dala zjistit účinnost různých stínění.
Ten přístroj je dost drahý - asi by bylo nejlepší, kdyby ho ze studia za nějaký poplatek půjčovali na otestnutí, protože to uděláš jednou, abys poznal v čem bydlíš a pak to odložíš.
Dobré téma :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od NavrátilAudio »

Ano , je drahý. Pokud budou zájemci, kteří se chtějí dovědět něco více o "poměrech" ve své vlastní domácnosti, jsem připraven tento "Analyser" zapůjčit.
Co kdybyste si sami navrhli podmínky???
Valda
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od anawak »

Nikde som nenasiel cenu tohto pristroja. Kolko to vlastne stoji? Od toho by sa mala potom odvijat aj cena za zapozicanie. Asi.
Odar

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Odar »

Price of review item: €650
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od miero »

Hľadal som trochu ako to funguje a našiel som toto:

"In general the Noise Analyser analyses all frequencies found on the mains, then filters out the main 50Hz sine. All other frequencies detected are displayed in parts per 1000 as a proportion of the mains and amplified for audible output. Using this promillage, a reading of 500 is thus proportional to 50% unwanted frequencies. The Analyser is not a spectrum analyzer. By comparison it is far more simple. It does however put into context the ever growing problem with our power lines around our homes. There we have two types of mains noise. Common mode is usually referred to as RFI and differential mode is created when components draw power."

Zdroj: http://www.6moons.com/audioreviews/bluehorizon/2.html
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Fox_25 »

Pokud budete zapůjčovat tak se hlásím, klidně za úplatu.
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od MAR »

Toto vlákno mně nějak uniklo.
Taky jsem mněl doma tento přístroj zapůjčeny , ješte před ML. Takže také velké poděkování za vstřícnost Valdovi Navrátilovi.
Také jsem zkoušel jako ML různé zásuvky, včetně garáže, s podobným vysledkem vše okolo hodnoty 600.
Velice zajmavé hodnoty má i filtr Supra pod 100. Záleží ve které zásuvce. A to ten filtr má jen feritové kroužky navlečené na vodičích a paraelně zapojené za sebou.
Zkoušel jsem i sítové kabely, obyčejná prodlužka, stíněný CMFM, Acrolink, Oyade a paradoxně jsem nenaměříl skoro žáden rozdíl v hodnotach ( rozdíly okolo 50, zkoušel jsem pak i 50m prodlužovačku) i když na zvuku je rozdíl obrovský.
Tak nevím, byl jsem z toho docela překvapen, čekal jsem hlavně u těch highend sitových šnůr nějakou změnu hodnoty ,či filtrační schopnost.
Je ale velký rozdíl, jak píše i ML, pokud se někde připoji PC, notebook nebo čínska prodlužka ze stmívačem k lampě, hlavně na fázi stejnou s aparaturou, to pak rušení leze k maximu, alespon u mně.
Pokud jste si někdo tento přístroj ještě zapůjčili napište zkušenosti.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od jirie »

Také mi článek unikl, ale s o to větším zájmem jsem si jej teď přečetl. Jedno nejmenované studio v současné době zahájilo svou spanilou jízdu po republice s referenčním kondicionérem. Proto si myslím, že pokud by se s tímto přístrojem přiblížil k Ostravě nebylo by špatné mimo poslechových zkušeností otestovat jeho vliv také za pomocí čísel na displeji Blue Horizon :thumbup: .
Co ty na to Viktore ??


P.S. Je zajímavé, že kabely Nordost nemají žádné stínění a přesto je jejich vliv na reprodukci pozoruhodný ^:)^
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Možno práve kvôli tomu chýbajúcemu tieneniu je to také pozoruhodné.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od sekal »

Bubuxin : :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Mark Levinson »

jirie píše:Také mi článek unikl, ale s o to větším zájmem jsem si jej teď přečetl. Jedno nejmenované studio v současné době zahájilo svou spanilou jízdu po republice s referenčním kondicionérem. Proto si myslím, že pokud by se s tímto přístrojem přiblížil k Ostravě nebylo by špatné mimo poslechových zkušeností otestovat jeho vliv také za pomocí čísel na displeji Blue Horizon :thumbup: .
Co ty na to Viktore ??


P.S. Je zajímavé, že kabely Nordost nemají žádné stínění a přesto je jejich vliv na reprodukci pozoruhodný ^:)^
O té spanilé jízdě nevím, ale asi vím co myslíš.
Rozhodně by to bylo zajímavé, souhlasím.
Mark Levinson
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od bohus »

Během cca 14 dnů si jej buď koupím, nebo minimálně zapůjčím a pak napíšu o zkušenostech. Toto mě fakt zaujalo.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zatty »

zappa píše: 21 zář 2021 19:59 Dnes mi tu Koudelka provedl malý testík sítě :) , masakr prostě. V digitálu(streamování)je potřeba mít obzváláště dobře pořešenou sít. Malá ukázka na Youtube. https://www.youtube.com/watch?v=V74Icaj ... eldimitrov
Ano je to pravda, rozdíl je citelný... já se bez filtru pohubuji někde okolo 140-200 za filtrem 001. I přesto že mám malé hodnoty přímo ze sítě tak si bez svého síťového filtru nedokáži představit již žádný poslech u sebe.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

zappa píše: 01 čer 2021 14:26
průlomový kabel v našem oboru.
:smile:
..
Noise analyzer: U mne bylo kolem 50. Bez filtrace. :clap:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prosím Vás, doufám, že ten měřič síťového bordelu od IsoTeku neberete vážně :eek:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Tak konečně mé měření,včera bylo asi moc rumu :smile:
Normální zásuvka v poslechovce
Obrázek

Samostatný přívod
Obrázek

Lišta Furugescu
Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše: 22 zář 2021 08:33 Prosím Vás, doufám, že ten měřič síťového bordelu od IsoTeku neberete vážně :eek:
Ale ten pocit,že to píše jen 001 :angel: :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je hrozne moc! :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Přesunul jsem příspěvky ohledně měření Mains noise amalyser do správného vlákna, ať to nezapadne a taky ať to neplevelíme v Zappově osobním vlákně.
Díky za pochopení.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 22 zář 2021 08:55
Dieter Burmester píše: 22 zář 2021 08:33 Prosím Vás, doufám, že ten měřič síťového bordelu od IsoTeku neberete vážně :eek:
Ale ten pocit,že to píše jen 001 :angel: :lol:
Proč bychom ho neměli brát vážně Dietře?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Janik »

Nema to niekto v sirsom okoli BA?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
kychtax

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od kychtax »

zappa: Už se to několikrát řešilo na forech, že je to marketingové udělátko pro zvýšení prodejů filtrací.... :smile:
jestli na toto DB naráží.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 22 zář 2021 11:34 zappa: Už se to několikrát řešilo na forech, že je to marketingové udělátko pro zvýšení prodejů filtrací.... :smile:
jestli na toto DB naráží.
udělátka jsou i ty předražený kabely :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Mark Levinson »

Udivující pro mne bylo, že z těch zaprasených zásuvek bylo slyšet něco jako rozhlas po drátě. Normálně rádio či co, prostě ty kabely jsou jak anténa a nachytají na sebe kde jaký nepořádek co lítá vzduchem.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Yngwie »

Za mě Isotek fakt ne … až na pár světlých výjimek jsou předražené krámy. Ta krabička je samozřejmě jen zesílí RFI na drátěný do repráku. Stejně jako ten jejich slavný čistič kontaktů, kde je to čistý Isopropyl … neber to z tu cenu.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Pytell »

Vlastním tento aparátek několik roků, je to jen informativní co leze z 230V. Ano, bylo to vyrobeno primárně pro potřeby prodejců filtrů Isotek, aby ukázali jak to krásně vyčistí 230V. Bohužel je to jen 2 drátové , tzn. že to nezměří co leze po zemi.

Na starých rozvodech v hliníku , je slyšet i rádio a většinou je to v rudých veličinách. Dobře to funguje na solo přívodech, nových měděných rozvodech.

U pasivních filtrů také funguje, ale nepoužívat u aktivních praček, vzhledem k dvoudrátovému provedení nesmyslné hodnoty.

Po Praze a okolí jsem půjčoval.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Dieter Burmester »

Presne tak, u aktivni hracky mi to ukazalo hodnotu 690 :lol: A tehdy jsem pochopil, ze kdyz to u Aqariusu z 99,9% plneneho vzduchem ukaze 000, ze to je nesmysl urceny (jak spravne Pytell pise) pouze k podpore produktu znacky IsoTek :thumbdown:
Dieter Burmester
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Vienna »

Vzduch v Aquariusu, nejlepší izolant, přístroj nelže! A navíc funguje jako rádio. Za ty prachy... ^:)^ Není možné, že ten displej třeba ukazuje frekvenci toho rádia???
koudy42

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od koudy42 »

Potemkinkva skatule v hifi vesnici.... :crazy:
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Ad Aquarius. Čo by ste chceli za tie prachy? Však to musí nachovať celý obchodný reťazec. Nie raz som tu čítal, že cena súčiastok v prístroji tvorí mizivú časť ceny..... V Aquariuse vidím veľký CLC (pre dve zásuvky), spoločný LC filter (pre zvyšné štyri zásuvky) a samostatný LC filter (pre zvyšné štyri zásuvky).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Dieter Burmester »

Za srovnatelne penize koupis neco od Monster Power, coz neni hifi znacka jako IsoTek, ale skatule je plna soucastek a asi to ma nejaky vyznam, protoze na zaklade mereni (samozrejme ne Noise analyzatorem :ymsick: ) ten Monster podaval vysledky asi o 4 tridy vyssi nez Aquarius. Takze co bych za ty prachy chtel, to vim naprosto presne - nic od IsoTeku :lol: Tim nerikam, ze ma ted kazdy bezet pro Monster. Chci tim jen rict, ze cim je IsoTek vice plneny vzduchem, tim je mene ucinny a na podporu prodeje je potreba ten Noise analyser :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše: 28 zář 2021 17:27 Za srovnatelne penize koupis neco od Monster Power, coz neni hifi znacka jako IsoTek, ale skatule je plna soucastek a asi to ma nejaky vyznam, protoze na zaklade mereni (samozrejme ne Noise analyzatorem :ymsick: ) ten Monster podaval vysledky asi o 4 tridy vyssi nez Aquarius. Takze co bych za ty prachy chtel, to vim naprosto presne - nic od IsoTeku :lol: Tim nerikam, ze ma ted kazdy bezet pro Monster. Chci tim jen rict, ze cim je IsoTek vice plneny vzduchem, tim je mene ucinny a na podporu prodeje je potreba ten Noise analyser :smile:
Dítře, prosím Tě kolik stojí ten Monster Power a kolik Isotek Aquarius? Ať víme trochu konkrétněji o čem tu mluvíme.
Dík :thumbup:
Mark Levinson
Vienna
Příspěvky: 263
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Blue Horizon - Mains noise analyser

Příspěvek od Vienna »

Monster HTS 2600 zhruba 13 tisic, HTS 5100 zhruba 30 tisic
IsoTek Aquarius zhruba 30 tisic
Takze cenove zhruba nastejno.
Odpovědět