Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
THXKO

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od THXKO » 07 črc 2019 06:56

Aretax nechcel som nijaké reči robiť, len to bolo myslené ako si to napísal Ty niekde inde a možno aj na inom fóre že si mal u seba dvoch na posluch čo počuli rozdiel a potom to zapreli. Nehnevaj sa že som to tu vytiahol, myslené to bolo tak že sa neoplatí niekoho k sebe volať keď to aj tak môže obrátiť...

PGH

Příspěvek od PGH » 07 črc 2019 09:24

Já jsem se na něco ptal a nikdo mě nebyl schopen odpovědět, já ale netvrdím že to nefunguje.

THXKO

Příspěvek od THXKO » 07 črc 2019 11:23

PGH píše:Proč výrobci hifi přístrojů používají horší pojistky a tím vlastně úmyslně kazí zvuk svojich přístrojů a nebo jsou tak hloupý že to neví že jim pojistka za pár peněz zlepší zvuk?
Aj keby výrobca dal drahú poistku tak otázka znie ktorú? Každý má rád niečo iné, niekto to rád ostrejšie niekto jemnejšie. To sa nedá. Podobné to aj zo sieťovymi káblami. Keby bol jeden univerzálny ten najlepší bol by pokoj, ale taký nieje! Preto to je na cielovom užívateľovi aby si to doladil podľa svojho ucha.

daliborr

Příspěvek od daliborr » 07 črc 2019 11:54

Petr(PGH) se ptal na jednoduchou otázkou a nikdo z vás co vlastní zázračné pojistky mu nedokázal odpovědět,jak se vlastně zvuk o proti obyčejné pojistce změní k lepšímu. Jsou to jen nuance a nebo je to na první poslech zlepšení výšek,prostoru a pevnější basy? Jde to poznat i slepým testem? No odpověď si musím udělat sám až mi pošta doručí ten malý zázrak o kterém vývojoví inženýři renomovaných značek nemají ani tucha. Potom Petrovi odpovím jak se na celkové konstrukci zesilovače prodrátovaného měděnými dráty projeví 2 centrimetrový kousek stříbra s pozlacenými koncovkami. A to v napájecí části. Jsem v očekávání ,třeba prozřu a budu velebit zázračnou pojistku.

Steve

Příspěvek od Steve » 07 črc 2019 12:29

to daliborr: Bylo to tu psáno, nejen mnou, už několikrát, v čem se projevuje přínos takových pojistek. Je to podobné, jako s výměnou napájecího kabelu, stačí vyzkoušet. Pokud nemáš v této věci nic přínosného, vlastní zkušenost, s níž by ses mohl s ostatními podělit a obohatit ostatní, pak nechápu smysl tvých dalších příspěvků. Chtělo by to ale určitě více tolerance, pokory a méně ega...
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard

aretax

Příspěvek od aretax » 07 črc 2019 12:47

THXKO píše:Aretax nechcel som nijaké reči robiť, len to bolo myslené ako si to napísal Ty niekde inde a možno aj na inom fóre že si mal u seba dvoch na posluch čo počuli rozdiel a potom to zapreli. Nehnevaj sa že som to tu vytiahol, myslené to bolo tak že sa neoplatí niekoho k sebe volať keď to aj tak môže obrátiť...
Ani ja som svoj príspevok nesmeroval, okrem prvej otázky na Teba. Ono to tak z textu vyznelo. To napádanie sa som myslel všeobecne. O poistkách sa na fórach už napísalo naozaj veľa. Niekomu ich výmena priniesla zlepšenie, niekomu nie a niekomu aj zhoršenie (napr. mne). Aj to som písal, že mne v prezosilňovači McIntosh obyčajná sklenená trubička za 0,1€ hrala lepšie, ako napr. drahá SR Blue po zahorení. Ale aj to je dôkaz, že poistky výrazne menia zvuk. Nakoniec mi tam zostala ATC za 15€ (aspoň raz mi hrá lepšie niečo lacnejšie =)) ). Rád by som si prečítal príspevok, v ktorom niekto opíše zvukové rozdiel jednotlivých poistiek, aj keď viem, že u mňa to nemusí platiť. Ale základný prehľad by sme získali všetci. Napr. pri ktorej poistke sa lepšie prejavia výšky, basy, stredy, priestor pod. Keby to mal niekto absolvovať sám, bolo by to hodne, hodne nákladné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.

aretax

Příspěvek od aretax » 07 črc 2019 13:00

A ešte niečo: prichádzajú mi SS a e-maily, v ktorých ľudia prejavujú súhlas s tým, čo som napísal. Ďakujem, ale to nie je riešenie. Napíšte svoj názor verejne. Máte strach, že vás miestny "géniovia" vysmejú? No a čo? Viem, po svojich skúsenostiach, že to príjemné nie je a aj ja už prispievam iba zriedkavo, ale kvalita a smerovanie tohoto fóra závisí iba na nás. Buď budeme ignorovať tzv. odborníkov, pokiaľ sem neprinesú niečo pozitívne (zatiaľ sa tak nestalo, iba negujú napísané, väčšinou bez akéhokoľvek odborného stanoviska) a budeme si navzájom odovzdávať skúsenosti, alebo sa tu budeme napádať a hádať o pi.ovinách. Za takéto fórum pekne ďakujem, ale ho nemusím. Myslím, že "géniovia" a tzv. odborníci majú svoje fórum, kde si môžu navzájom brýzgať do sýtosti. Páni "elektrotechnický guruovia" dokážu všeličo zmerať (čo však dokáže aj elektrotechnický analfabet), ale nevedia zmerať farbu zvuku, množstvo detailov, priestorovosť nahrávky, jednoducho nič z toho, čo robí ten zvuk, ktorý sa nám páči. Nameranie výkonu, skreslenia, frekvenčného rozsahu a kopec ďalších pi.ovín nám o kvalite zvuku nič nepovie. A ucho nie je digitál s rozsahom 0 - 1 000 000 Hz.

daliborr

Příspěvek od daliborr » 07 črc 2019 14:19

Steve, jak si to myslel s tou tolerancí a pokorou? Napsal jsem snad,nějaké urážlivé slova na zdejší členy,kteří velebí pojistky? Já napsal,že jsem v očekávání pojistky a to snad až ji vyměním, mohu poreferovat věřílkům a nebo nevěřílkům tohoto počinu. Ať už bude tento počin mít nějaký vliv nebo ne. Nebudu plácat od klávesnice,ale na vlastní uši vyzkouším. Mimochodem,napájecí kabely a jejich výměna proběhla a slepý test odhalil prd. Možná jsem neměl hodně drahé kabely. Ale zase k zesilovači Vincent D 150 nemá cenu kupovat stejně drahou šňůru,to už je lepší koupit o ty peníze dražší zesilovač.

Steve

Příspěvek od Steve » 07 črc 2019 15:32

to daliborr a ostatním skeptikům: Myslel jsem to tak, že tu jistí uživatelé fóra permanentně kritizují nebo aspoň s posměšným tónem všeználků komentují zkušenosti a poznatky druhých (netýká se jen pojistek), tedy těch, kteří sem ochotně,v dobrém úmyslu a bez skrupulí přispívají,s cílem přinést něco podnětného a užitečného ostatním. Jejich poznatky komentují i přesto, že sami zpravidla nemají jakoukoli vlastní zkušenost v tomto směru. Svědčí to o chybějící pokoře, "malosti" a zakomplexovanosti takového člověka-kritika, který si nedokáže ve své "malosti" připustit, že jeho pohled na skutečnost nemusí být zcela správný a nemusí odpovídat realitě a že by tedy i někdo jiný mohl mít pravdu, zvlášť podepírá-li dotyčný svůj pohled na věc a názor o konkrétní vlastní a praktickou zkušenost.Sám jsem se přesvědčil, že ne vše lze změřit, ne vše je možné posuzovat jen z technického nebo fyzikálního pohledu, psaných pouček a zažitých paradigmat. A u hudby, kde vnímáme emoce, barvy, nálady,a mimochodem i prostor nahrávky, to platí dvojnásob, to přece nijak neměříme a výsledky mohou být diametrálně odlišné. Co se týká napájecích kabelů, jejich vliv už snad dnes uzná každý, kdo vyzkoušel a o tom to je. Já jsem sice nahluchlý :lol: , ale pokud vyměním u přístroje napájecí kabel, je jedno jestli obyčejný např. za SUPRU, za Van den Hul Mainstream, za Acoustic revive powermax nebo Harmonix X-DC2, rozdíl slyším okamžitě, protože každý kabel má zcela jiné vlastnosti, je rozdílné konstrukce, rozdílného materiálu, s různými konektory a má svůj vlastní "zvukový podpis" .Pokud má daný posluchač (testující) kvalitní sestavu, kvalitní filtr a kvalitní kabeláž (signál a repro nevyjímaje) tak ten rozdíl ho musí praštit do uší. Proto není třeba to dramatizovat a stresovat se nějakými slepými testy a tvářit se u toho důležitě a věděckovýzkumně, chce to spíš hodit se do pohody, zapomenout na předsudky a otevřít se, "testovat" bez stresujícího očekávání a napětí, v pohodě, s úsměvem. Pokud dotyčný dodrží tako pravidla a přesto bude pak tvrdit, že napájecí kabely zvuk nijak nemění, tak mám pro něj špatnou zprávu. Buď je totiž totálně hluchý a nebo, což je horší, lže sám sobě a patří pak do skupiny lidí, které jsem definoval výše a není mu zřejmě pomoci. Podobně jako s napájecími kabely je to s pojistkami, co pojistka, to jiný materiál a tedy i jiný a specifický dopad na výsledný zvuk. Kdybych to sám nevyzkoušel, nikdy by mě nenapadlo, že taková malá blbost, jako je pojistka, udělá podobnou práci na změně zvuku a výkonu zařízení jako silové kabely za tisíce a tisíce korun. A opravdu platí jako u kabelů - co pojistka, to jiný charakter zvuku a vlastní "zvukový podpis". Také platí a je dobré vědět, že pojistka se zahořuje podobně, jako kabel, takže po výměně se několik desítek hodin bude charakter zvuku ještě pozvolna měnit.
Takže jak jsem již doporučil dříve, kdo má zájem a chce se se zvukem posunout dále, vyzkoušejte různé pojistky,nebojte se toho. Nemusíte začínat s těmi drahými, na aliexpressu i ebay je fůra taiwanských i čínských pojistek, pomalých i rychlých, které nejsou drahé a svou práci dělají dobře. Je škoda možnost tohoto jednoduchého a vcelku levného upgrade ignorovat a zbytečně tak omezovat výkon svého přístroje obyčejnou pojistkou za pár korun, když přístroj napájíme kolikrát silovým kabelem za tisíce korun. A vlastně tím pak nedáváme ani možnost naplno využít potenciál kabelu.

Závěrem chci poděkovat zdejším průkopníkům jako aretax, jimmi a mnohým dalším, všem těm, kteří se nebojí nést svou kůži na trh a ochotně sem přinášejí své poznatky a zkušenosti s nejrůznějšími hifi doplňky, ať už tyto svůj smysl mají či nemají, ať je to zkušenost dobrá či špatná, ať jde o dobrou investici nebo pochybnou. Pokud zde takoví lidé budou a nebude jim nikdo hloupými a ničím nepodloženými kritikami brát chuť se s námi o ně dělit,pak toto fórum má svůj smysl a udrží si své čtenáře a nadšence.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard

aretax

Příspěvek od aretax » 07 črc 2019 18:37

ADMIN:
navrhujem sem umiestniť tabuľku, kde každý, kto bude chcieť a môcť môže uviesť typ poistky, na aký prístroj ju inštaloval a aký má charakter zvuku (teplý, studený, je viac do basov, výšok, presnosť, priestorové podanie atď.)

MilanP.

Příspěvek od MilanP. » 07 črc 2019 19:18

aretax píše:ADMIN:
navrhujem sem umiestniť tabuľku, kde každý, kto bude chcieť a môcť môže uviesť typ poistky, na aký prístroj ju inštaloval a aký má charakter zvuku (teplý, studený, je viac do basov, výšok, presnosť, priestorové podanie atď.)
Výborný nápad :thumbup: , ešte by som doplnil ak vie cenu.

F2014

Příspěvek od F2014 » 08 črc 2019 12:51

Také bych rád vyzkoušel vliv pojistek na zvuk systému, ale trochu se bojím. Tohle je napsáno v manuálu k mému preampu:
Audio Specialty FUSE: NOTE: The “Overload” and “Time Delay characteristics” will differ slightly (due to the different metallurgy of the fuse elements) between commercial grade and audio grade fuses. We can’t guarantee that your audiophile grade fuse, won’t blow at a different in-rush current threshold, than your stock commercial fuse.
Na zahraničním fóru zmiňuje nějaký uživatel PassLabs, že odpálil dvě pojistky (jedna žila pár hodin, druhá týden) od Synergistic Research, původní pojistka mu funguje bez problému. Máte někdo podobnou zkušenost?

THXKO

Příspěvek od THXKO » 08 črc 2019 13:18

Poistiek Synergistic Research Blue mám 5 ks v každom komponente teda aj vo filtrácii. Všade som dal o hodnotu väčšiu a žiadny problém nikdy nenastal. SR vždy treba dať o hodnotu silnejšiu, myslím že to aj odporúčaju. Pokiaľ je prístroj v poriadku nemôže odpáliť poistky a je jedno či je obyčajná ale SR. Skôr by som povedal že mal menšiu hodnotu ale nesprávne zapájanie po vložení poistky.

Vinco

Příspěvek od Vinco » 08 črc 2019 13:32

Presne tak, ja ich mám zhodou okolností tiež 5, od SR, všetky modré, každú jednu som kúpil po porade s predajcom, ktorý mi podľa pôvodných poistiek poradil, ktorú dať...a vyše roka no problem.
Rozdiel v zvuku spôsobí aj opačné otočenie poistky...pokiaľ máte čas a náladu, pohrajte sa, rozdiely sú značné.

F2014

Příspěvek od F2014 » 08 črc 2019 13:35

@THXKO: Díky za zkušenost. Nesprávné zapojování po vložení pojistky to nejspíše nebude, když fungovala hodiny či týden - při nesprávném zapojování by to asi odešlo hned. To bych spíše věřil, jak píšeš, že jsou v reálu dimenzované trochu jinak než uvádí jejich nominální hodnota.

jimmi

Příspěvek od jimmi » 08 črc 2019 13:54

Po výmene poistky v pristroja ako sa nasuva sieťová šnura do neho nesmie byť pod prúdom !
Takže vypnuť filter (pračku, oddelovacie trafo alebo ju vytiahnuť z prívodu elektriky). Nasunuť do pristroja a až potom pustiť prud. :cool:
Ešte sa mi nestalo že by som upálil HIFI poistku. :smile: A to som ich vyskušal dosť. :lol:
Ale videl a zažil som to u známeho v priamom prenose. :sad: :mrgreen: A bol to práve ten zlý postup,sieťová šnura pod prudom. :shock:

aretax

Příspěvek od aretax » 08 črc 2019 13:56

Nemyslím si, že by boli inak dimenzované. Ak má poistka prejsť štátnou skúšobňou, tak to tak musí byť presné, resp. v rámci danej tolerancie. Je úplne jedno, v ktorom štáte. 1A musí byť všade, aj v Číne 1A. Ak sa niekomu odpálila, mohlo sa stať, že namiesto pomalej poistky tam dal rýchlu a ak mal prístroj vyšší nábehový prúd, tak ju odpálil. Väčšinou sa používajú "pomalé" poistky, teda slow. Ja by som sa osobne bál dať poistku o vyššej hodnote, ak nie je prístroj istený aj niečím iným, ako napr. filtrom a pod.

jimmi

Příspěvek od jimmi » 08 črc 2019 14:09

Presne o tom som editoval prispevok len neskoro. Ano použivaju sa poväčšine pomalé teda SLOW poistky. Ale kde je vyložene rýchla asi by som dal tiež FAST rýchlu. Osobne sa nebojím použivať o stupen silnejšie poistky a na kratkodobé vyskušanie zvuku " či sadne na ucho" aj omnoho silnejšie hodnoty. Ako píše aretax ale doležité je aby pristroje boli "filtrované" a dodržala sa výmena sieťovej šnury bez prúdu. :roll: :cool:

THXKO

Příspěvek od THXKO » 09 črc 2019 12:38

Má tú už niekto reálnu skúsenosť z poistkou Audio Magic Včelí vosk ULTIMATE? Zaujíma ma aký má charakter zvuku, čo sa zmení a v akom prístroji u koho hrá najlepšie.

PetrJ

Příspěvek od PetrJ » 13 črc 2019 08:23

PGH píše:Proč výrobci hifi přístrojů používají horší pojistky a tím vlastně úmyslně kazí zvuk svojich přístrojů a nebo jsou tak hloupý že to neví že jim pojistka za pár peněz zlepší zvuk?
Paul McGowan z PS Audio o "audiofilních" pojistkách: https://www.youtube.com/watch?v=kFlnQ1chBno

PGH

Příspěvek od PGH » 13 črc 2019 17:38

Takže podle toho povidani co nasledke dle.odkazu je pro blazny a.ne.pro racionalné lidi.

Vinco

Příspěvek od Vinco » 13 črc 2019 18:38

Tvrdite, ze som blazon ? Poznate ma ?

THXKO

Příspěvek od THXKO » 13 črc 2019 19:03

Vinco píše:Tvrdite, ze som blazon ? Poznate ma ?
Čo Ťa po tom čo kto tvrdí :-@
Hlavne je že to hrá pre Teba dobre \:D/

F2014

Příspěvek od F2014 » 19 črc 2019 10:36

Já bych docela rád nějaké ty pojistky vyzkoušel. Není kolem Ostravy nějaký prodejce, který má testovací sadu k zapůjčení od různých výrobců?

daliborr

Příspěvek od daliborr » 19 črc 2019 11:17

Není! Koupit sadu ,za hromadu peněz a potom ji neprodat a ještě půjčit, tak to je pro podnikatele krach. =))

Yngwie

Příspěvek od Yngwie » 19 črc 2019 12:16

F2014 píše:
19 črc 2019 10:36
Já bych docela rád nějaké ty pojistky vyzkoušel. Není kolem Ostravy nějaký prodejce, který má testovací sadu k zapůjčení od různých výrobců?
Můžeš si půjčit 5A Furutech 32mm Slow-Blow ...
Lumin, SPEC, Harbeth, Acoustic Revive, Oyaide

THXKO

Příspěvek od THXKO » 14 srp 2019 00:30

Dostala sa mi konečne do rúk high-end poistka AUDIO MAGIC Beeswax ULTIMATE SHD a rád by som sa podelil o skúsenosti s ňou. Doteraz mám Synergistic Research Blue ktorá sa mi osvedčila a posunula aparát na inú úroveň. Myslel som si že to je konečná, no mýlil som sa. Audio Magic ktorú som vyskúšal v DACe Customworks DAC 1 USB upgradovany pánom Stránkom ktorý mi na požiadanie dorobil poistkove púzdro a zároveň aj plnú symetriku. No rozdiel medzi SR Blue a Audio Magic je veľmi veľký. Cena ako rozdiel ma tu nezaujímala! Zaujímal ma len vplyv na výsledný zvuk. Zlepšilo sa asi všetko, zlepšili sa detaily tak že od prvej chvíle som krutil nechápavo hlavou boli brilantne. Bass sa zhutnel bol rýchli konturny. Stredy teda konkrétne speváčka sa umiestnila na presne identifikatelne miesto. Prstom som ju mohol ukázať kde stojí. Vynikli viac detaily tak ako som ich u seba ešte nepočul! Porovnanie sme prvevadzali dvaja a zhodli sme sa na všetkom čo poistka predviedla. V menšom znení som napísal aj na hifiroome ale tam s toho bude iba ďalšia hádka a oponovanie. Čo budem vypisovať však to asi poznáte. Napísal som to sem lebo tu sú členovia ktorý to aj ocenia a nebudú mi vypisovať aké mám halucinácie a podobne. Takže odporúčam vyskúšať poistku v zdroji, buď CD alebo DAC. V preampe už to nebolo také dobré. Myslím že dve rovnaké Audio Magic za sebou by u mňa už vytiahli sikavky až možno moc,to by som nerád. Možno aspoň na tomto fóre nebudem posielany k Chocholuškovi :roll:

Jirka33

Příspěvek od Jirka33 » 14 srp 2019 00:58

Cena je lidova :ymdevil: Horsi to maji ovsem ti, co maji v pristroji napr 10 pojistek. :crazy:

THXKO

Příspěvek od THXKO » 14 srp 2019 01:12

Vymieňam iba poistku tú pri prívodom kábli a nie vo vnútri. Aj ja mám v zosilňovači asi 8 ani neviem. Zásah do vnútra nerobím obzvlášť keď mám zosilňovače v záruke ešte. Vplyv má tá pri prívodnom kábli. Vo vnútri netuším. Ale kto chce môže vyskúšať aj ostatné. No najprv musí to počuť hlavne na tej privodnej.

Jirka33

Příspěvek od Jirka33 » 14 srp 2019 01:34

Ach tak, diky za objasneni, tak to je jina :thumbup:

Mark Levinson
Administrátor

Příspěvek od Mark Levinson » 14 srp 2019 06:37

THXKO díky za sdílení zkušenosti, neboj tady nebudeš posílán k Chocholouškovi ani jinam.
Mark Levinson

Steve

Příspěvek od Steve » 15 srp 2019 21:12

to THXKO: No, i když nejsme na HIFIROOM.cz, stejně předpokládám, že i zde se najde nějaký odborník - všeználek, který brzy napíše, že pokud jsi poslechem zaregistroval nějakou změnu ve zvuku DACu (což je ale pouhou výměnou pojistky již z principu nemožné, jak všichni víme), pak je s daným přístrojem po technické stránce určitě něco v nepořádku😀😅😂

Steve

Příspěvek od Steve » 15 srp 2019 21:30

THXKO píše:
14 srp 2019 01:12
Vymieňam iba poistku tú pri prívodom kábli a nie vo vnútri. Aj ja mám v zosilňovači asi 8 ani neviem. Zásah do vnútra nerobím obzvlášť keď mám zosilňovače v záruke ešte. Vplyv má tá pri prívodnom kábli. Vo vnútri netuším. Ale kto chce môže vyskúšať aj ostatné. No najprv musí to počuť hlavne na tej privodnej.
Pozor pozor, právě ty pojistky uvnitř (např. monobloků) dělají obrovskou změnu, řekl bych větší než na tom přívodu :!:

THXKO

Příspěvek od THXKO » 15 srp 2019 22:06

To Steve
Prečo ten istý text kopíruješ aj na HEF? Máš v nejakom prístroji viac high-end poistiek? Aké a v čom? No práve vidím na hifiroome sa práve Chocholušik objavil :lol:

Bol by som rád keby niekto vyskúšal AUDIO MAGIC Beeswax ULTIMATE SHD a napísal to sem čo zaznamenal a s čím ju porovnal kde ju skúsil atď.
Tá poistka si určite nájde svojich majiteľov. Budem aj ja objednávať. Cena je dosť vysoká oproti doterajšiej konkurencii 279,-€. Zaujímavé že som neočakával zlepšenie ale to sa nedá, to spresnenie nástrojov a rozpoznanie kde kto sedí je počuť hneď na prvom tracku. SR Blue je čistá čo je super aj bass ide hlboko ale nie tak ako magic audio, SR Black má tiež veľký bass ale už rozmazany hodí sa tam kde už je bass moc čistý a už to niekomu vadí. Všetko záleží od celej zostavy a od poslucháča čo mu vlastne chýba a čo by rád ešte spresnil alebo zamazal. Každému sadne nejaká iná.
Naposledy upravil(a) THXKO dne 15 srp 2019 22:10, celkem upraveno 1 x.

aretax

Příspěvek od aretax » 15 srp 2019 22:09

Mark Levinson píše:
14 srp 2019 06:37
THXKO díky za sdílení zkušenosti, neboj tady nebudeš posílán k Chocholouškovi ani jinam.
THXKO:
Neboj sa, aj tu sa ich nájde dosť, ktorí Ťa k Chocholouškovi pošlú. :lol: Ale k veci. O poistkách sa už popísalo všeličo. Zmena každej súčiasky má (a nutne musí mať) vplyv na zvuk, aj napr. vnútorné prekáblovanie atď. Ale zmena zvuku nemusí byť vždy pozitívna. Za poistky som si už "svoje užil", ale aj tak to napíšem zas: poistka je v prístroji asi najviac namáhaná súčiastka. Vplyv na zvuk pri každej zmene je vždy výrazný, ale nie vždy kladný. Mne v McIntosh predzosilňovači vychýrené poistky SR (všetky typy) zvuk doslova pokazili. Najlepšie mi tam hrali pôvodné sklenené trubičky za 20 centov, až nedávno som vyskúšal AHP (cca 28€), ktorá mi zvuk vylepšila. Na debilov - čo všetko vedia a nič nevyskúšali sa môžeš - veď vieš čo.

THXKO

Příspěvek od THXKO » 15 srp 2019 23:12

To Aretax

Viem že všade sa nájde niekto komu už len keď napíše niekto že počuje poistku nemôže ani vidieť a hneď musí blbo reagovať pritom ju nikdy neskúsil. Jasné že si s toho nič nerobím iba ma to čiastočne nahnevá tie reči keď čítam že mám halucinácie a choď k Chocholuškovi a podobne. Nič to je jedno som rád že som neni sám čo počuje vplyv a rozdiel poistky v aparáte. Obzvlášť ma potešilo že som mal možnosť si Audio Magic vyskúšať. Keby Tý čo len mudrujú si našli niekoho známeho alebo blízkeho člena aj z fóra a výškusali a potom písali k veci. I keď pripúšťam že sa môže zvuk aj zhoršiť. Ale Tý čo to roky tvrdia že to nemôže byť počuť a by to aj počuli nikdy by nezverejnili že to je pravda, boli by za blbcov.

aretax

Příspěvek od aretax » 16 srp 2019 06:22

THXKO píše:
15 srp 2019 23:12
To Aretax

V Ale Tí čo to roky tvrdia že to nemôže byť počuť a by to aj počuli nikdy by nezverejnili že to je pravda, boli by za blbcov.
A práve preto blbci sú. Múdry človek si chybu prizná, blbec nikdy...
Veľmi "výživné" vlákno o poistkách je na Slovanete.

Steve

Příspěvek od Steve » 16 srp 2019 20:55

THXKO píše:
15 srp 2019 22:06
To Steve
Prečo ten istý text kopíruješ aj na HEF? Máš v nejakom prístroji viac high-end poistiek? Aké a v čom? No práve vidím na hifiroome sa práve Chocholušik objavil :lol:
Kopírujem, lebo tuna sú iní čitatelia a aj tuna sa najdú skeptici čo všetko vedia najlepšie, ale iba teoreticky😄

K otázce samé: V monoblocích mám jednu pojistku na vstupu, těmi jsem původně začal (Hifi tuning Silver star). Pak jsem kdysi nahlédl dovnitř a objevil další dvě. Nejprve jsem zkusil použít ty staré ruské silver military fuse za pár korun, už to byla jasně slyšitelná a pozitivní změna, ale pojistka mimojiné i zdůrazňovala bass, takže po čase, protože jsem už nemohl sehnat Silver star T2A, vyzkoušel jsem ty tchajwanské AMR také z ebay v ceně asi 4USD za kus. Zvuk se "narovnal" a zase se změnil, je takový barevnější a bohatší, příjemnější a pohodovější, jakoby "lampovější". Zdají se mi velice dobré a nemám potřebu již cokoli zkoušet a dál měnit. Ve filtru, v předzesu a CD přehrávači mám vždy jen jednu pojistku, a hraji zase s Hifi tuning Silver star. Věřím prostě stříbru, zvlášť na zdrojích, a ty pojistky jsou výborné, neutrální s uvolněným, přirozeným a "rovným" ,čistým zvukem, plnými středy a jemnými, hedvábnými výškami. :thumbup:

aretax

Příspěvek od aretax » 16 srp 2019 22:18

Ani susedia na Slovanete (resp."HIFI BV a jeho stádo") nesklamali. Už sa to aj tam začalo. A ako vždy - samé tlachanie ale nič konkrétne.

THXKO

Příspěvek od THXKO » 18 srp 2019 07:47

Na slopanete už poistky padajú =))

,,Niekomu asi padla celá krabica poistiek na hlavu.
Tuším nazavisle aj v Prahe aj v Trnave,, :lol:

Odpovědět