Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
tujatuja

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od tujatuja » 20 kvě 2018 00:07

Vliv specializovaných pojistek asi lze i technicky vysvětlit. Vyšší impedance oproti standardním tavným pojistkám za pár korun, možná vliv na částečné odrušení vysokofrekvenčního rušení, .......
Ingwie, s vysokofrekvenčním rušením jsi přišel ty, z toho se tímto způsobem nevykroutíš.

Zjevný fakt, že se pojistka nachází v napájecí části tesilovače, přece Merhaut nijak nepopírá.

Tak mi vychází, že tim hlupáčkem jsi přece jenom ty.

Yngwie

Příspěvek od Yngwie » 20 kvě 2018 09:26

tujatuja píše:
Vliv specializovaných pojistek asi lze i technicky vysvětlit. Vyšší impedance oproti standardním tavným pojistkám za pár korun, možná vliv na částečné odrušení vysokofrekvenčního rušení, .......
Ingwie, s vysokofrekvenčním rušením jsi přišel ty, z toho se tímto způsobem nevykroutíš.

Zjevný fakt, že se pojistka nachází v napájecí části tesilovače, přece Merhaut nijak nepopírá.

Tak mi vychází, že tim hlupáčkem jsi přece jenom ty.
Další natvrdloň? To je nějaký virus? Zřejmě jo ...
Lumin U1 Mini,Meitner MA-1 v2, SPEC RSA-M3EX ,Harbeth SHL5 Plus + RSP-901EX

tujatuja

Příspěvek od tujatuja » 20 kvě 2018 09:38

Hochu, jsi opravdu trapný.......

merhaut

Příspěvek od merhaut » 20 kvě 2018 11:38

Yngwie, mluvko, a už jsi mi poslal tu zázračnou pojistku?
Jen tak na okraj, jak se podle tebe liší samostatný vf. signál od vf. signálu naroubovaného na 230V/50Hz? Povídej, přeháněj:-)

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann » 20 kvě 2018 17:16

merhaut píše:Yngwie, mluvko, a už jsi mi poslal tu zázračnou pojistku? :-)
Na to měření se těším :mrgreen:
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. http://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 23 kvě 2018 11:49

Yngwie, aby to nezapadlo, už jsi mi poslal tu slíbenou zázračnou pojistku? Měřáky čekají:-)

merhaut

Příspěvek od merhaut » 24 kvě 2018 16:43

"Autocenzuro", čekám...

Yngwie

Příspěvek od Yngwie » 24 kvě 2018 20:51

Federmann píše:
merhaut píše:Yngwie, mluvko, a už jsi mi poslal tu zázračnou pojistku? :-)
Na to měření se těším :mrgreen:
Jakože mu to mám fakt poslat? Po tom co tady předváděl? :mrgreen:

Bych to hlavně chtěl změřit na zdroji a ne na signálu :oops:

merhaut

Příspěvek od merhaut » 24 kvě 2018 21:15

Bohajeho, pro měření útlumu v pásmu vf není potřeba 230 V/50 Hz!!!! A cokoliv měřím, je pro mě měřený signál, i kdybych měřil těch 230 V/50 Hz. A nevymlouvej se furt jak malý děcko. Sám si to poslání navrhnul.

aretax

Příspěvek od aretax » 24 kvě 2018 22:29

merhaut píše:Bohajeho, pro měření útlumu v pásmu vf není potřeba 230 V/50 Hz!!!! A cokoliv měřím, je pro mě měřený signál, i kdybych měřil těch 230 V/50 Hz. A nevymlouvej se furt jak malý děcko. Sám si to poslání navrhnul.
Nedoporučujem. Keby mal naozaj záujem o nejaké meranie, dávno by si nejakú poistku kúpil sám. Na to, aby porovnal merania, nemusí kupovať tie najdrahšie. Zbytočne si necháš "zhovädiť" poistku, lebo pravdu aj tak nenapíše. Tak isto môže porovnať poistky za pár €, aby zistil rozdiely, ak ich vôbec zistiť chce. Alebo že by bol až taký chudák, a nemal tých pár €?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 25 kvě 2018 00:35

aretaxi, co máš proti měření vysokofrekvenčního útlumu trubičkových pojistek? Povídej, přeháněj.

aretax

Příspěvek od aretax » 25 kvě 2018 05:56

Proti meraniu - nič.
Proti Tebe - áno.

Yngwie

Příspěvek od Yngwie » 25 kvě 2018 08:55

V pohodě. Posílám. Když tak je to moje oběť hifi komunitě :mrgreen:

merhaut

Příspěvek od merhaut » 25 kvě 2018 10:52

Výborně, rozmítač 1 MHz až 1,2 GHz plus Televes H45 už čekají.

andrej71

Příspěvek od andrej71 » 11 čer 2018 15:02

Zdravim, mam otazku na vsetkych co menili v pristrojoch poistky. Pouzili ste tolko amperove ake su doporucene vyrobcom zariadenia? Lebo pocul som aj taky nazor ze hifi poistky treba davat silnejsie ako su doporucene vyrobcom, lebo je v nich tensi drot a vraj sa skor prepali. Moc sa mi to nezda, preto sa chcem spytat skusenych.
Ja potrebujem 20x5 4A slow blow H. Este otazka k tomu H na konci oznacenia, do akej miery je dolezity ten udaj? Vdaka za info.

jimmi

Příspěvek od jimmi » 11 čer 2018 18:18

"Tenší" drot tam asi nebude lebo to normalizované. Celí odkaz treba skopírovať a dať vyhladať https://sk.wikipedia.org/wiki/Poistka_(elektrotechnika)

https://diskuse.elektrika.cz/index.php? ... 836.0;wap2
http://www.8bitu.cz/clanek/znaceni-tavnych-pojistek/

Možeš kusok silnejšiu použiť aj ked by sa mala tam dať taká aká je. Prepáliť sa dá pri zlom postupe vymienania.
Doležité je" stabilná sieť a filtrácia" Na vyskušanie aj o dosť silnejšiu možeš risknuť ale na trvalo asi nie.

aretax

Příspěvek od aretax » 11 čer 2018 19:24

andrej71 píše:Zdravim, mam otazku na vsetkych co menili v pristrojoch poistky. Pouzili ste tolko amperove ake su doporucene vyrobcom zariadenia? Lebo pocul som aj taky nazor ze hifi poistky treba davat silnejsie ako su doporucene vyrobcom, lebo je v nich tensi drot a vraj sa skor prepali. Moc sa mi to nezda, preto sa chcem spytat skusenych.
Ja potrebujem 20x5 4A slow blow H. Este otazka k tomu H na konci oznacenia, do akej miery je dolezity ten udaj? Vdaka za info.
Daj tam presne takú, ako máš. Ak je poistka napr. 5A, je to jedno, či je obyčajná, alebo high end. 5A je vždy iba 5A. O stupeň silnejšia by nemala vadiť, ale na zvuku to nič nezmení. Dávaj pozor, any bola "pomalá", t.j. slow blow. High end poistky odpálili iba tí, ktorí si kúpili tzv. "rýchle" poistky a nárazový prúd pri zapnutí ich odpálil.

efičák

Příspěvek od efičák » 11 čer 2018 19:29

A naopak, do koncového Rotela použili namísto ochran rychlé pojistky. Stejná hodnota pomalých pojistek velmi prověřila tvrdost a odolnost obvodů, Rotel dostal čouda.

"
Kdo má pojistky námi předepsané, tomu se při zkratu nic nestane.
Kdo si tam nastrká hřebíky, vyhoří a začne od píky.
Do každé rodiny elektrické hodiny!"

HCR

Příspěvek od HCR » 10 úno 2019 14:04

Zdravím všetkých.
Nechce sa mi úplne čítať všetky strany tejto témy (možno čo napíšem tu už bolo).
Skúšal som zatiaľ poistky: furutech (modré) a synergistic research (SR20,RED,BLACK,BLUE). Používal som s požadovanou amerážou. Podarilo sa mi zatiaľ odpáliť len furutech na začiatku na prehrávači ayre cx-7 ktorý nemá na zadnom paneli kolískový vypínač. Stalo sa to tak, že som napájací kábel ktorý bol zapojený na strane steny (teda ním prechádzalo napätie) zapojil do prístroja. Odvtedy pri výmene poistky všetko vypnem a ako poslednú vidlicu do steny pre hlavný prívod. Ak má prístroj vzadu kolískový vypínač malo by to byť bez problémov (len predpokladám nie som elektrikár).
To ale asi už všetci viete, len pre istotu pre začiatočníkov.

andrej71

Příspěvek od andrej71 » 11 úno 2019 10:45

HCR píše:Zdravím všetkých.
Nechce sa mi úplne čítať všetky strany tejto témy (možno čo napíšem tu už bolo).
Skúšal som zatiaľ poistky: furutech (modré) a synergistic research (SR20,RED,BLACK,BLUE). Používal som s požadovanou amerážou. Podarilo sa mi zatiaľ odpáliť len furutech na začiatku na prehrávači ayre cx-7 ktorý nemá na zadnom paneli kolískový vypínač. Stalo sa to tak, že som napájací kábel ktorý bol zapojený na strane steny (teda ním prechádzalo napätie) zapojil do prístroja. Odvtedy pri výmene poistky všetko vypnem a ako poslednú vidlicu do steny pre hlavný prívod. Ak má prístroj vzadu kolískový vypínač malo by to byť bez problémov (len predpokladám nie som elektrikár).
To ale asi už všetci viete, len pre istotu pre začiatočníkov.
Zaznamenal si zvukový prínos výmenou poistky?

HCR

Příspěvek od HCR » 11 úno 2019 23:47

Žiaľ áno.
S prvỷmi poistkami som začal keď sa tu ešte nepredávali. Zohnal som to spoza mláky. Hovorím hlavne o značke synergistic research.
Prvé SR20 ky boli nevỷrazné. Furutech pre mňa sklamanie. Zábava začala s modelom RED. Pôsobil veľmi čisto. Black sú analógové a blue zasa naturálne. Takto zjednodušene by som to popísal. Dúfam, že budete voči mne tolerantní.
Mám tu na ulici problém so sieťou a preto všetko spojené s napájaním je počutelné.
Ale štve ma to, radšej by som to nechcel počuť. Kôli peniazom samozrejme. Je to drahé.

aretax

Příspěvek od aretax » 12 úno 2019 06:54

Skúšal si aj iné - lacnejšie poistky? Ja som vyskúšal všetky typy SR, Hifi Tuning, AHP, aj nejaké Russ Andrews, Furutech.... Napr. keď som založil novú poistku SR Black, zvuk bol vynikajúci. Čistý, dynamický a detailný. Po zahorení sa však akoby "zgrcol", ostal zahuhlaný. Red zas ostala ostrá, bez basov. Začal som laborovať. Na konce mi najlepšie "sadla" strieborná Supreme 3. Po zahorení nastal opak, ako pri SR. Zvuk sa otvoril a ostal čistý a hlavne dynamický. V predzosilňovači mi najlepšie pasuje AHP medená. Veľmi ma to potešilo, lebo stoja zlomok ceny SR. Tým skončilo moje "poistkové laborovanie". Píšem to sem preto, lebo nie vždy je zlato, čo sa blyští, teda aj lacnejšie poistky môžu byť "to pravé orechové". Konkrétne zosilňovač McIntosh C 2500 má originálne poistky obyčajné sklenené trubičky, 2 ks v napäťovej časti. Žiadna drahá poistka ich zvukovo neprekonala, ani SR. Zvuk sa mierne polepšil, t.j. vyčistil iba vtedy, keď som jednu z nich vymenil za AHP. Z toho vyplýva, že súduhovia v McIntosh vedia, čo robia.

HCR

Příspěvek od HCR » 13 úno 2019 18:09

Vďaka za rady. U mňa je to komplikovanejšie. V každom monobloku mám dve poistky + predzosilovač + prehrávač. Tỷch kombinácií je veľa, skrátka sa mi do toho nechce. Navyše ak to chce človek prípadne predať tak je možné, že sa na mňa vsetci vrhnú. To už sa mi stalo na inom fóre a tak mám niečo radšej v šuplíku doma.
Celkovo už začínam byť z poistiek trochu nervózny. Hlavne keď urobia nový model ktorý je zaručene lepší ako ten čo používam.
:lol:

Steve

Příspěvek od Steve » 28 čer 2019 01:43

Kluci tady najdete skoro u každé pojistky v reviews poslechové zkušenosti kupujících. Nejvíce u SR pojistek. Tak třeba to někomu pomůže.
https://www.analogueseduction.net/fuses.html
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard

daliborr

Příspěvek od daliborr » 28 čer 2019 15:51

A to je opravdu prasárna. Už to nenůžu vydržet. To snad je už aleluja. =))

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann » 28 čer 2019 17:52

daliborr píše:A to je opravdu
marketing nebo letní horko.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. http://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.

Steve

Příspěvek od Steve » 30 čer 2019 11:43

Ještě přikládám zajímavý testík pojistek, Eric je již uznávaným odborníkem a průkopníkem v oblasti Hi-endových doplňků :thumbup:

https://singaporehifi.blogspot.com/2014 ... earch.html
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard

Steve

Příspěvek od Steve » 30 čer 2019 12:02

Nedávno jsem vyzkoušel i tyto pojistky ve svých monoblocích:
https://www.aliexpress.com/item/3297537 ... b201603_60

Zase to stejné co už tu řada kolegů ví - oproti obyčejné pojistce okamžitě slyšitelná změna zvuku směrem k lepšímu, po všech stránkách, "do příjemna", srovnatelná s výměnou napájecího kabelu, ovšem s vynaložením mnohem menších nákladů (tím nenavádím k podceňování vlivu napájecího kabelu, ten je neméně důležitý).
Cena pojistky je 4USD, čili neváhejte vyzkoušet, možná nebudete věřit vlastním uším. Tady nejsou třeba žádné slepé testy, protože po pár vteřinách poslechu musí registrovat zvukový posun opravdu každý. Výborná levná pojistka, přitom uvnitř je stříbrný drát a čepičky jsou měděné, pozlacené. :thumbup:

daliborr

Příspěvek od daliborr » 05 črc 2019 16:55

Tak jsem ji objednal, jestli to bude skok a to slyšitelný, jak mnozí říkají. A to bych teda chtěl slyšet, tak potom bych můj zesilovač bych pasoval na hig end. =))

jimmi

Příspěvek od jimmi » 05 črc 2019 18:55

daliborr to si ju kupil tu v EUROPE?
Ja čínanom na original (nie priamo čínske značky) že to bude ( a nie fake) moc neverím.
Tu máš cenu cca rovnaku https://www.analogueseduction.net/fuses ... x-5mm.html ktorá ak bude Brexit asi ale podražie. :cool:

aretax

Příspěvek od aretax » 06 črc 2019 06:11

Ako vieš, že práve tá čínska nie je originál?

PGH

Příspěvek od PGH » 06 črc 2019 07:08

Proč výrobci hifi přístrojů používají horší pojistky a tím vlastně úmyslně kazí zvuk svojich přístrojů a nebo jsou tak hloupý že to neví že jim pojistka za pár peněz zlepší zvuk?

jimmi

Příspěvek od jimmi » 06 črc 2019 07:39

aretax nebudí to vo mne doveru kupovať Anglicku poistku v číne. :crazy:
Skor si ju kupim z Anglicka z overeného obchodu alebo ak je možnosť iné značky mám kupené u oficialnych dovozcov tu v SR alebo CR.
To čo kde je ako vyrobené a firmy si dávaju vyrábať ja neviem a ani po tom až tak nepátram. :cool:

PGH sa ich na to opýtaj. :roll: Možno ani netušia teda nevedia alebo neveria že to može meniť zvuk. V minulosti aj sieťové šnury boli v pristrojoch na pevno (napriklad u Accuphase) a nepripisoval sa im ten radikálny vyplyv na zvuk. :shock:

jimmi

Příspěvek od jimmi » 06 črc 2019 07:54

daliborr a možeš si kupiť aj už " naozaj HIGH END" :thumbup: poistku :

https://www.hifiathome.de/der-strom/aud ... -ultimate/

Audio Magic Beeswax ULTIMATE 5x20mm 250V slow blow
Audio Magic Beeswax ULTIMATE 5x20mm 250V slow blow

279,00 € In den Warenkorb
inkl. MwSt, versandkostenfrei in bestimmte Länder

Versandkostenfrei in folgende Länder: Albanien, Andorra, Belarus, Belgien, Bosnien und Herzegowina, Bulgarien, Österreich, Schweiz, Serbien und Montenegro, Zypern Mehr anzeigen

sofort lieferbar Lieferzeit länger als 5 Tage1
Audio Magic Beeswax ULTIMATE 6,3 x 32mm 500V slow blow
Audio Magic Beeswax ULTIMATE 6,3 x 32mm 500V slow blow

279,00 € In den Warenkorb
inkl. MwSt, versandkostenfrei in bestimmte Länder

Versandkostenfrei in folgende Länder: Albanien, Andorra, Belarus, Belgien, Bosnien und Herzegowina, Bulgarien, Österreich, Schweiz, Serbien und Montenegro, Zypern Mehr anzeigen

sofort lieferbar Lieferzeit länger als 5 Tage1

https://forum.audiogon.com/discussions/ ... ic-beeswax

https://www.whatsbestforum.com/threads/ ... 53/page-28

:clap: :razz:
Audio Magic Ultimate Beeswax SHD Fuses

https://www.audio-magic.com/audio-fuses.html

PGH

Příspěvek od PGH » 06 črc 2019 08:00

jimmi píše:aretax nebudí to vo mne doveru kupovať Anglicku poistku v číne. :crazy:
Skor si ju kupim z Anglicka z overeného obchodu alebo ak je možnosť iné značky mám kupené u oficialnych dovozcov tu v SR alebo CR.
To čo kde je ako vyrobené a firmy si dávaju vyrábať ja neviem a ani po tom až tak nepátram. :cool:

PGH sa ich na to opýtaj. :roll: Možno ani netušia teda nevedia alebo neveria že to može meniť zvuk. V minulosti aj sieťové šnury boli v pristrojoch na pevno (napriklad u Accuphase) a nepripisoval sa im ten radikálny vyplyv na zvuk. :shock:
Takže chceš říct že technici od světových firem jsou hloupý, já jim nic říkat nebudu ještě bych se pak musel soudit že jsem je neopravněně urazil.

jimmi

Příspěvek od jimmi » 06 črc 2019 08:25

PGH prekne si "stiahol chvost". :eek:
........

Ked už je reč o AMR vyrábaju aj pristroje aj káble aj poistky aj prenosné hifi DAC a dalšie doplnky "vylepšujuce zvuk" https://amr-audio.co.uk/

https://amr-audio.co.uk/home/accessories/

https://amr-audio.co.uk/about-amr/

Google preklad ked dáš aj perly máš. :lol: Bojovali sme s audio démonmi a vyhnali sme ich. :lol:

ifi-audio tiež "patrí pod AMR "

http://support.ifi-audio.com/

https://ifi-audio.com/

:clap: :mrgreen:

PGH

Příspěvek od PGH » 06 črc 2019 10:52

Aha, tak já jsem myslel že v high end firmach jsou elektroinženýři a oni to jsou kouzelníci a zaříkavači co vyhání démony. Takže dál už se o tom radši nebudu bavit abych taky nezačal pod jejich vlivem čarovat.

jimmi

Příspěvek od jimmi » 06 črc 2019 14:30

Aha. :?: Myslel, myslel, až ho
vymyslel. A potom ho musel tlačiť.

:razz:

THXKO

Příspěvek od THXKO » 06 črc 2019 23:22

PGH to niesu žiadne čary ani kúzla, veď sa zastav a môžeš potom referovať. Alebo aj skúšať. Prinajmenšom budeš počuť a nepriznáš nakoniec ako sa to stalo Aretaxovi :thumbdown:
NA filtrácia,NUC,CW DAC 1 USB-(XLR),BVa PRE 1,BVa PA 300SSE(2x),BVa F3A-(poloaktiv),MED MI 1005,iFi iUSB Power,iPurifier3,DC iPurifier,Kimber Select 1136,Nordost frey 1,Cardas Clear Cygnus,XLO ultra6,Sroll purity kapton,Gemini3,Lessloss Signature(5x)

aretax

Příspěvek od aretax » 07 črc 2019 06:13

A čo sa mi stalo? Nemyslíte, že tých jalových rečí už bolo dosť? Debata sa zvrhla na úroveň susedného fóra.Niektorí rozdiel počujeme, iní nie, niektorí ho počuť nechcú...Každý má právo na svoj názor. Ale nie je to dôvod na osobné napádanie. Mňa by skôr zaujímali zvukové rozdiely medzi poistkami a nie len ich sortiment.
PGH: prečo vlastne tieto príspevky čítaš a hlavne na ne odpovedáš, keď Ťa tento typ príspevkov nezaujíma a stanovisko máš jasné?

Odpovědět