Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
adrian

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvekod adrian » sob 17. úno 2018 13:20:11

merhaut píše:Elektrotechnické vzdělání plus oborové zkušenosti je nezbytné pro jakoukoliv technickou diskuzi o audiu. Zdejší výroky laiků typu "já to slyším" mají z vícera důvodů nulovou vypovídací hodnotu.

Když už je řeč o kvalitě zvuku: kdo z diskutérů ví, co to je oblast estetické kvality zvuku a čím se vyznačuje?

Ego je Tvoj problem...to viac studuj :-?
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x Tung-Sol KT66 Reissue ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio

aretax

Příspěvekod aretax » sob 17. úno 2018 17:29:19

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.

aretax

Příspěvekod aretax » stř 16. kvě 2018 13:42:30

Rád by som oživil toto vlákno, pretože táto problematika ma zaujíma. Stretávam sa s hifistami, ktorí skúšajú nové poistky a nechcú o tom písať, pretože zakomplexovaní "autocenzura" ich vysmejú. Všetci, čo sa venujeme hifi vieme, čo dokáže výmena poistky a je škoda nepodeliť sa o poznatky s ostatnými. Že by zopár "autocenzura" nahnalo všetkým strach? Aký má potom toto fórum zmysel? Koho táto problematika zajíma tomu môžu nové poznatky ušetriť peniaze. Iba nechápem tých, čo ich to nezaujíma, ale nutne sa musia ventilovať a dávať na obdiv svoju zadubenosť. Chcem požiadať všetkých, ktorí majú s poistkami svoje skúsenosti, zverejnite ich. Predsa vás nemôže uraziť pár debilov.

RedBaron

Příspěvekod RedBaron » stř 16. kvě 2018 14:57:15

Tomu říkám skvělý přístup a oživení vlákna, nazvat debily všechny ty, kteří se tváří skepticky k "ladění zvuku" centimetrem drátku na přívodu, když uvnitř samotného přístroje jsou desítky metrů vedení a složitějších součástek a v předřazené síti desítky kilometrů všelijakých jiných drátů. Taky můžete zaníceně vykládat o tom, že plivnutí do oceánu způsobuje vlnu tsunami, ale musíte počítat s tím, že ne všichni tomu budou věřit. Spíše to vypadá, že se v poslední době valná většina hifi komunity smiřuje s tím, že mnohdy není slyšet ani výměna celého komponentu, pokud porovnáváme dva slušně provedené.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
iFi Nano LE > NAD 2600 > VMA-III

aretax

Příspěvekod aretax » stř 16. kvě 2018 16:11:42

RedBaron píše:Tomu říkám skvělý přístup a oživení vlákna, nazvat debily všechny ty, kteří se tváří skepticky k "ladění zvuku" centimetrem drátku na přívodu, když uvnitř samotného přístroje jsou desítky metrů vedení a složitějších součástek a v předřazené síti desítky kilometrů všelijakých jiných drátů. Taky můžete zaníceně vykládat o tom, že plivnutí do oceánu způsobuje vlnu tsunami, ale musíte počítat s tím, že ne všichni tomu budou věřit. Spíše to vypadá, že se v poslední době valná většina hifi komunity smiřuje s tím, že mnohdy není slyšet ani výměna celého komponentu, pokud porovnáváme dva slušně provedené.

Nie všetkých, ktorí rozdiel nepočujú, ale všetkých tých, ktorí odmietajú vyskúšať, iba si papagájujú to svoje. Od nikoho nechcem, aby mi niečo veril, to mi je naozaj ukradnuté. Vôbec netreba veriť, stačí vyskúšať a napísať svoj názor, aj negatívny. Naozaj iba tupec bude oponovať niečomu, čo nikdy nepočul a nevyskúšal, iba si bude mlieť "to svoje". Vidím, že pokus o seriózne príspevky je zbytočný a všetko ide do "starých koľají". Opakujem a dobre čítaj, koho som nazval debilmi. Nie tých, čo vyskúšali a majú opačný názor. Pochybujem, že by si hodnotil Ferrari, ak by si v ňom nesedel, alebo porovnával rôzne chute chleba, ktorý si nikdy nejedol. Ale na túto tému je naozaj zbytočné sa baviť.

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » stř 16. kvě 2018 17:44:30

RedBaron píše:Tomu říkám skvělý přístup a oživení vlákna, nazvat debily všechny ty, kteří se tváří skepticky k "ladění zvuku" centimetrem drátku na přívodu, když uvnitř samotného přístroje jsou desítky metrů vedení a složitějších součástek a v předřazené síti desítky kilometrů všelijakých jiných drátů. Taky můžete zaníceně vykládat o tom, že plivnutí do oceánu způsobuje vlnu tsunami, ale musíte počítat s tím, že ne všichni tomu budou věřit. Spíše to vypadá, že se v poslední době valná většina hifi komunity smiřuje s tím, že mnohdy není slyšet ani výměna celého komponentu, pokud porovnáváme dva slušně provedené.

Vliv specializovaných pojistek asi lze i technicky vysvětlit. Vyšší impedance oproti standardním tavným pojistkám za pár korun, možná vliv na částečné odrušení vysokofrekvenčního rušení, jiné materiály (ať už kontakty nebo tavné dráty atd.). Všechno lze vysvětlit, jen se musí chtít ... akorát se obávám, že elektrotechnika na úrovni střední školy tady stačit nebude. Na mých přístrojích lze slyšet rozdíly při využití pojistky Furutech oproti standardní pojistce ... avšak bohužel celkově a slyšitelně k horšímu. Věřím tomu, že správná metodologie výzkumu by dokázala nalézt příčiny. Podobně je tomu také u těch vysmívaných napájecích kabelů ... sice mě nikdo nepřesvědčí o tom, že není lepší investovat do špičkového zdroje, předzesu atd. ale kvalitní kabeláž jistě opodstatnění má (třešnička na dortu).
Audio Research CD6, Leben RS-28CX, Leben CS-1000p, Harbeth SHL5 Plus (SPEC RSP-901EX)

aretax

Příspěvekod aretax » stř 16. kvě 2018 17:51:57

:thumbup:
Je úplne samozrejmé, že na prvom mieste je kvalita prístroja. Ale vhodne vybraná bižutéria umožní z prístroja dostať maximum. To platí tak o kabeláži, o poistkách, nožičkách, rackoch a pod. Okrem elektrických parametrov má veľký vplyv na kvalitu hudby aj rezonancia. Na druhej strane nadarmo si kúpim napr. zosilňovač za 8000 €, keď celý zvuk "zabijem" napr. CYKY káblom.

merhaut

Příspěvekod merhaut » stř 16. kvě 2018 19:46:21

Vždycky mě pobaví, když někdo plácne několik technických nesmyslů v jedné větě, a pak se obává toho, na co bude stačit ta či ona elektrotechnika:-) Další se ohání mantrou vyzkoušení. Jedl hovno? Jen se ptám...

P.S. Bludům je potřeba čelit. Také od toho veřejná fóra jsou.

aretax

Příspěvekod aretax » stř 16. kvě 2018 19:50:27

merhaut píše:Vždycky mě pobaví, když někdo plácne několik technických nesmyslů v jedné větě, a pak se obává toho, na co bude stačit ta či ona elektrotechnika:-) Další se ohání mantrou vyzkoušení. Jedl hovno? Jen se ptám...

Nejedná sa o to hovno, ale o to, že by sa muselo jesť z Tvojej hlavy - no fuj (myslím tým tú hlavu). Ale pravdu máš v tom, že "bludum je potřeba čelit" - konečne si to pochopil a dúfam, že si si konečne vstúpil do svedomia. Čo sa týka technických nezmyslov, stačí jeden jediný nezmysel a tým si Ty sám. Prekonať Ťa je naozaj ťažké, možno aj nemožné.

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Federmann » stř 16. kvě 2018 19:58:28

Žádný "technik" nepobral všechnu moudrost světa, přitom by se slušní lidé měli oprostit minimálně osobní roviny a vulgarit.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. http://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.

merhaut

Příspěvekod merhaut » stř 16. kvě 2018 20:03:28

Na obzoru revolverový měnič pojistek HQ?

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Federmann » stř 16. kvě 2018 20:29:15

Jsou topologie, kde je vliv pojistky znatelný a jsou dokonalejší topologie, kde je vliv pojistky či přívodního kabelu dostatečně potlačen.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. http://www.federmann.cz/

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » stř 16. kvě 2018 20:42:36

merhaut píše:Vždycky mě pobaví, když někdo plácne několik technických nesmyslů v jedné větě, a pak se obává toho, na co bude stačit ta či ona elektrotechnika:-) Další se ohání mantrou vyzkoušení. Jedl hovno? Jen se ptám...

Tak do toho Merhaute vysvětli mi, co jsem řekl za bludy ... ať se zase pobavím já:). Možná, že ty žiješ v domnění, že se tavné pojistky se liší pouze jm. napětím a proudovou hodnotou. Bohužel v tvém případě jsi takový ten typ toho pseudo-odborníka, který má potřebu zakročovat všude tam, kde jeho rozum už nestačí :mrgreen: Je potřeba si trošku otevřít hlavu a postudovat v kvalitních impaktovaných médiích a možná se ti otevřou nečekané obzory ... nicméně, chápu, že je jednodušší řečnit na fórech :thumbup:
Audio Research CD6, Leben RS-28CX, Leben CS-1000p, Harbeth SHL5 Plus (SPEC RSP-901EX)

merhaut

Příspěvekod merhaut » stř 16. kvě 2018 20:53:31

Můžeme začít, impakte: mluvíš o možném vlivu pojistek na částečné odrušení vysokofrekvenčního rušení.
Já vysokofrekvenční signály, rušivé i užitečné, denně měřím.
O kolik podle tebe klesne za pojistkou úroveň vf rušení oproti hodnotám před pojistkou?
Budeš hádat, věštit, anebo mi snad pošleš náhled spektrální analýzy?
Já sem takový náhled před a po pojistce (v pásmu 100 MHz až 800 MHz) zítra vystavím:-)

aretax

Příspěvekod aretax » stř 16. kvě 2018 21:04:08

Federmann píše:Žádný "technik" nepobral všechnu moudrost světa, přitom by se slušní lidé měli oprostit minimálně osobní roviny a vulgarit.

Súhlasím. Nechal som sa zbytočne "uniesť". S Merhautom naozaj nemá zmysel komunikovať. Kvôli takýmto típkom sem normálny ľudia prestali prispievať. Je to na škodu celého fóra. Mnohí by svojimi príspevkami vedeli rozšíriť naše "hifi obzory", ale radšej múdro mlčia.

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » stř 16. kvě 2018 21:12:51

merhaut píše:Můžeme začít, impakte: mluvíš o možném vlivu pojistek na částečné odrušení vysokofrekvenčního rušení.
Já vysokofrekvenční signály, rušivé i užitečné, denně měřím.
O kolik podle tebe klesne za pojistkou úroveň vf rušení oproti hodnotám před pojistkou?
Budeš hádat, věštit, anebo mi snad pošleš náhled spektrální analýzy?
Já sem takový náhled před a po pojistce (v pásmu 100 MHz až 800 MHz) zítra vystavím:-)

Tak do toho pojď ... já několik pojistek seženu. Metodologii se nechá oponovat od několika odborníků a zkusíme o těchto "snake oil" pojistkách zjistit, co možná nejvíce ... svého času jsme s kolegy pár standardních pojistek proměřili a zdá se, že tolerance se pohybovaly 10-50 procent od deklarovaných hodnot. Impedance u těchto pojistek 0,2-0,4 Ohmu, pokud si pamatuji .... u Furutechu 5 Ohmů ... Audio Horizons uvádí dokonce 10 na 10 MHz. Mě velmi znejistilo ztišení (nyní neslyšné) trafa u konce .... pak následně horší zvuk pro mě (více hifi méně hudby). Pojďme se bavit o tom, jestli taková charakteristika může mít vliv na potlačení VF rušení ... může, nemůže? Jak vyhodnotit tišší trafo a jiný zvuk (někdo říká čistější)? Pokud si vzpomínám, tak nejeden konstruktér popírající jakýkoli vliv kabelů nebo podobných už nejedou změnil názor ... a přiznal to :mrgreen: .

aretax

Příspěvekod aretax » stř 16. kvě 2018 21:19:37

niečo pre meračov:
https://mcru.co.uk/wp-content/uploads/2 ... -Fuses.pdf
Pri niektorých poistkách sú rozdiely markantné, napr. HiFi Tuning a AHP.

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » stř 16. kvě 2018 21:28:56

aretax píše:niečo pre meračov:
https://mcru.co.uk/wp-content/uploads/2 ... -Fuses.pdf
Pri niektorých poistkách sú rozdiely markantné, napr. HiFi Tuning a AHP.

Chacha, takže ta teorie podle toho posledního měření nemusí být úplně zcestná =)) ...

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Federmann » stř 16. kvě 2018 21:42:53

Technicky je to velmi jednoduché vysvětlení, část rušení přichází po síti, mnohem větší rušení vytvoří nabíjení kondenzátoru za usměrňovačem, akustické pásmo je do 20kHz a to nás nejvíce zajímá, řešit stovky MHZ již postrádá smysl, každý zesilovač si s takovým rušením umí více či méně poradit.

Nabíjení kondenzátorů je závislé na diodách, kondenzátorech a taky na impedanci, která stojí proudu v cestě, ta impedance se skládá s vedení od VN transformátoru či ještě před ním, přes transformátor, přes diodu až ke kondenzátoru, pojistku nevyjímaje, často je její odpor srovnatelný, ne-li větší, jak zbytek celé impedance stojící v cestě proudu, takže vliv různých částí na harmonické složky v napájení nelze jen tak pomíjet.

Příklad takového měření na filtračních kondenzátorech koncového stupně, střídá se měření vlivu filtru, měření je do 10kHz dál to nemá smysl, dal by se obdobně udělat i vliv odlišných pojistek.

Obrázek

merhaut

Příspěvekod merhaut » čtv 17. kvě 2018 11:56:02

Najdi 10 rozdílů ve vysokofrekvenčním signálu při vřazení/odebrání trubičkové pojistky do signálové trasy:-)

Obrázek

PítrsPraha

Příspěvekod PítrsPraha » čtv 17. kvě 2018 13:38:25

Nevim, jak ostatni, ale ja rozdily vidim zcela zretelne.
Jinak pouzivat "dukazy" na frekvenci 500+ MHz v diskusi o audiu muze jedine...... merhaut.

merhaut

Příspěvekod merhaut » čtv 17. kvě 2018 15:05:14

PitrsPraha, ještě tak chápat souvislosti, co? To už bych chtěl po tobě asi moc. Mimochodem, popiš mi ty zřetelné rozdíly, které vidíš:-)
Naposledy upravil(a) merhaut dne čtv 17. kvě 2018 15:06:12, celkem upraveno 1 x.

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » čtv 17. kvě 2018 15:06:00

PítrsPraha píše:Nevim, jak ostatni, ale ja rozdily vidim zcela zretelne.
Jinak pouzivat "dukazy" na frekvenci 500+ MHz v diskusi o audiu muze jedine...... merhaut.

Možná by mělo smysl řešit to měření HFN někde v intervalu 10 kHz - 20 MHz ... ale myslím si, že určitě ne 540 MHz. Ale jak podotkl Merhaut, tak víme hovno .... takže tak :mrgreen: Ale účelem určitě není z nikoho dělat čů*áka ... jasná nabídka padla, a pokud se najde borec s adekvátním vybavením, tak vzorky zajistím.

merhaut

Příspěvekod merhaut » čtv 17. kvě 2018 15:15:13

Pánové, evidentně nemáte tucha, co to je impedance, nedejbože vzorec omega-el, to je pak těžká věcná debata.
Jinými slovy: to, co tvrdí yngwie o pojistkách, = "částečné odrušení vysokofrekvenčního rušení", a co jsem označil za blbost, by se o to více projevilo na signálech stovek MHz:-)
Naposledy upravil(a) merhaut dne čtv 17. kvě 2018 15:18:42, celkem upraveno 1 x.

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » čtv 17. kvě 2018 15:17:47

No beru zpět ... nad 100 MHz to je to asi větší šlamastika :mrgreen:

merhaut

Příspěvekod merhaut » čtv 17. kvě 2018 15:20:01

Omega-el se tomu říká.

merhaut

Příspěvekod merhaut » čtv 17. kvě 2018 15:34:41

P.S. No, a protože indukčnost trubičkové pojistky je 00NIC, tak bude v impedanční vektorové výslednici i pro vysoké frekvence stále dominantní reálná složka odporu pojistkového drátu, daná hodnotou pojistky. Čili, potlačení rušivých vysokých frekvencí pojistkou se nekoná:-) A když se nekoná na 500 MHz, viz důkaz měřením, tak tím tuplem se nekoná na řádově nižších frekvencích, to dá rozum a omega-el:-)

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » čtv 17. kvě 2018 15:42:37

merhaut píše:Pánové, evidentně nemáte tucha, co to je impedance, to je pak těžká věcná debata.
Jinými slovy: to, co tvrdí yngwie o pojistkách, = "částečné odrušení vysokofrekvenčního rušení", a co jsem označil za blbost, by se o to více projevilo na signálech stovek MHz:-)

No jo pane, ale tvoje tady publikované měření má jednu velkou vadu... hodit sem graf a říct pojistka a bez pojistky ... s takovým důkazem by tě vyrazili i na té střední. Na aretaxem publikované měření pojistek samozřejmě nereaguješ (přitom je tam poměrně zajímavé zjištění o směrovosti pojistek - pro mě zanedbatelný rozdíl na úrovni chyby měření). Nabídku na nějaké relevantnější měření a řádně popsané evidentně nevyužiješ a nechceš ... odpor poruchové smyčky (impedance) je vektor ... tudíž by se měl dát změřit intervalu na vybraných hodnotách, tak mi tu nepovídej pohádky. Možná měříš VF, ale nějak mi to zavání trošku jinou aplikací (tipnu si nějaké pohony/měniče, kde je HFN nad 100 MHz relevantní a podstatně větší problém).

Diskuze je jako obvykle na hovno ... máme podobný koníček, ale nedokážeme se ani domluvit na tom, abychom udělali experiment a uvedli věci na pravou míru ... nad nekonečnou blbostí všech, kdo koupí cokoli od pojistek, kabelů až po dražší elektroniku můžeš fakt onanovat s ostatními na Slovanetu ... pokud vím, tak je takových diskuzí hafo.

merhaut

Příspěvekod merhaut » čtv 17. kvě 2018 16:07:09

Yngwie, mé měření jasně dokázalo, že trubičková pojistka nijak neomezuje vysokofrekvenční signál v řádu stovek MHz, o nižších frekvencích ani nemluvě. To je podstatné.

Podružné, i když příznačné je, že o měření nevíš evidentně zhola nic, viz tvé pomýlené (prý pohony/měniče) vyhodnocení mého, i když to tam máš napsané, o jaké signály šlo, a co všechno jsem u nich měřil:-)

K zjištění vlivu pojistky na vf signál nepotřebuješ měřák, stačí tuner s rozsahem DV/SV (= 150-1500 kHz), co nejede na vestavěnou feritku, a do cesty signálu z externí anténa vřadit pojistku. Změna síly signálu bude přímo úměrná "odrušovacímu" vlivu pojistky.

Když pošleš nějakou tu zázračnou pojistku, já obratem změřím její vliv na vf. signál.

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » čtv 17. kvě 2018 16:53:25

merhaut píše:Yngwie, mé měření jasně dokázalo, že trubičková pojistka nijak neomezuje vysokofrekvenční signál v řádu stovek MHz, o nižších frekvencích ani nemluvě. To je podstatné.

Podružné, i když příznačné je, že o měření nevíš evidentně zhola nic, viz tvé pomýlené (prý pohony/měniče) vyhodnocení mého, i když to tam máš napsané, o jaké signály šlo, a co všechno jsem u nich měřil:-)

K zjištění vlivu pojistky na vf signál nepotřebuješ měřák, stačí tuner s rozsahem DV/SV (= 150-1500 kHz), co nejede na vestavěnou feritku, a do cesty signálu z externí anténa vřadit pojistku. Změna síly signálu bude přímo úměrná "odrušovacímu" vlivu pojistky.

Když pošleš nějakou tu zázračnou pojistku, já obratem změřím její vliv na vf. signál.

Ty nezměříš ani hovno, protože ani nejsi schopen pochopit, co ti píšu. Evidentně ani neumíš přečíst ten nasdílený dokument, tak co s tebou mám řešit. Nejsi ani schopen pochopit, že ten tvůj jakýsi pokus s obyčejnou pojistkou nedokázal naprosto nic ... hypotézou je, že HFN ovlivňuje specializovaná a nikoli normální pojistka, kterou jsi ty asi možná měřil. Buď jsi teda zcela mimo nebo to děláš schválně ... obojí je na hovno:). Na zjišťování příčin potřebuji někoho s vědeckým přístupem a ne xxxx s prominutím, co sežral Šalomounovo hovno.

P.S. - Poznámku jsi nepochopil, protože evidentně neměříš všechno ... jinak by tě to samozřejmě nemohlo překvapit ani pobouřit :mrgreen:

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » čtv 17. kvě 2018 17:02:57

Pošli mi adresu, ať tu jenom nemlátíme slámu ... pošlu ti Furutech 5A 32mm ...

merhaut

Příspěvekod merhaut » čtv 17. kvě 2018 17:19:02

Jaromír Merhaut, Svobody 819, 76302 Zlín

aretax

Příspěvekod aretax » čtv 17. kvě 2018 20:26:54

Krásna debata o "mlátení prázdnej slamy"na vysokej odbornej úrovni. Ale rozdiel v poistkách je výrazne počuť a na tom nijaké meranie nič nezmení, nech si tvrdí kto čo chce. A tým, čím som túto debatu otvoril, tak ju navrhujem aj uzavrieť. Ak má niekto poznatky o ďalších typoch poistiek, prosím nech ich zverejní. Určite by sme sa posunuli ďalej.

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Federmann » sob 19. kvě 2018 10:21:26

merhaut píše:Najdi 10 rozdílů ve vysokofrekvenčním signálu při vřazení/odebrání trubičkové pojistky do signálové trasy:-)

Ta pojistka však v reálu většinou nejistí signálovou cestu, ale je někde ve zdroji a otázkou je, jak se změna parametrů zdroje výměnou pojistky, projeví na změně signálu a tím i výsledném zvuku?

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » sob 19. kvě 2018 11:44:10

Federmann píše:
merhaut píše:Najdi 10 rozdílů ve vysokofrekvenčním signálu při vřazení/odebrání trubičkové pojistky do signálové trasy:-)

Ta pojistka však v reálu většinou nejistí signálovou cestu, ale je někde ve zdroji a otázkou je, jak se změna parametrů zdroje výměnou pojistky, projeví na změně signálu a tím i výsledném zvuku?

Proč mi to děláš? :roll: Tak pěkně nachystané jsem to měl.

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Federmann » sob 19. kvě 2018 12:08:24

Yngwie píše:Proč mi to děláš? :roll: Tak pěkně nachystané jsem to měl.

Slyšíval jsem do cca 20kHz dnes je to o kus méně, ale stále vnímám jako většina ostatních odhadem do 100kHz, pro což jsem často nechápán, ale 500MHz? =)) co je moc je moc. :mrgreen:

merhaut

Příspěvekod merhaut » sob 19. kvě 2018 18:31:15

Jakési tele tady tvrdilo, že pojistka potlačuje vf rušení, já jsem měřením dokázal že ne. A 230 V jsem k tomu opavdu nepotřeboval:-) Za nechápavost Bohuša, Yngwieho, aretaxe a spol. nenesu odpovědnost.

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Federmann » sob 19. kvě 2018 18:38:02

=)) =))

aretax

Příspěvekod aretax » sob 19. kvě 2018 21:22:25

merhaut píše:JZa nechápavost Bohuša, Yngwieho, aretaxe a spol. nenesu odpovědnost.

A mnohých ďalších. Ale najsmutnejšie je, že nenesieš zodpovednosť ani sám za seba a to, čo z Teba vypadne.

Yngwie

Příspěvekod Yngwie » sob 19. kvě 2018 21:38:04

merhaut píše:Jakési tele tady tvrdilo, že pojistka potlačuje vf rušení, já jsem měřením dokázal že ne. A 230 V jsem k tomu opavdu nepotřeboval:-) Za nechápavost Bohuša, Yngwieho, aretaxe a spol. nenesu odpovědnost.

Ty jsi opravdu hlupáček :mrgreen: ... je jenom moje blbost, že jsem se do diskuze s takovým individuem nechal zatáhnout. Raději už běž spát "odborníku" ... můžeš snít o měření pojistek v signálové cestě :lol:

Zpět na “Síťové filtry a pračky”