Samson SR850

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Samson SR850

Příspěvek od Steve »

Nedávno, okolo Black Friday jsem tradičně procházel nabídku Aliexpressu, abych se podíval co tu máme zajímavého a hezkého a zda moje zraky nepadnou na nějaký zajímavý produkt, jehož nákup by stálo za to zvážit a udělat si po čase zase nějakou tu malou radost. A tak mi čirou náhodou padly do oka i tato sluchátka v ceně 21 dolarů (!!!).
https://www.aliexpress.com/item/3282250 ... b201603_53

Normálně sluchátka na běžný poslech nepoužívám, pouze je využívám na notebooku při sledování filmů a při poslechu hudby z youtube. Pro tyto potřeby mi vcelku plně dostačují obyčejné levné plastové Panasonic RP-HT010 v ceně okolo dvou set korun, kteréžto mě kdysi zaskočily svým příjemným, vyváženým a v této ceně nevídaným zvukem, který kvalitou překonal (alespoň v mých uších) slavné a daleko dražší Koss Porta Pro Jr. Teď mě však intuice naváděla k prozkoumání těchto velkých, studiových SamsonSR850. Recenze kupujících i recenze další, které jsem si posléze na netu vyhledal, byly vesměs velmi kladné, někdy až ohromující a nadšené. Takže abych to zkrátil, protože jsem jen slabý muž, který nedokáže dlouho odolávat nejrůznějším pokušením, sluchátka jsem objednal a k nim zároveň kvalitní velurové náušníky, abych jimi nahradil ty kožené.
https://www.aliexpress.com/item/3298343 ... 4c4dMcJQxT

Sluchátka jsem si nadělil pod stromeček a tak včera jsem měl možnost konečně je vyzkoušet. Testovat jsem začal jen tak narychlo na notebooku, po ruce byla zrovna skladba stažená z youtube Sina cover drums - Whitesnake - Here I go again, kde jsem byl zvědavý na zvuk bicích a samozřejmě a především na podání charismatického hlasu Davida Coverdala. Trošku jsem se bál, zda oproti Panasonicům uslyším vůbec nějaký rozdíl, vždyť nízká cena sluchátek je přece jen trochu zarážející, ovšem jak jsem tuto věc spustil, tak jsem byl, kamarádi, opravdu rád, že sedím, protože jsem utrpěl malý šok. Ze sluchátek se na mě vyvalil tak čistý, hedvábný, detailní a bohatý zvuk, že jsem jen nevěřícně zíral.Jedním slovem Obrovský zvuk. Vyměnil jsem kožené náušníky podložené molitanovou vložkou, kryjící repráček, za nové velurové náušníky, které mají oproti těm koženým uvnitř jen velmi teňulinkou a naprosto prodyšnou a průsvitnou tkaninu, a sjel to znovu. Zvuk se kupodivu a opravdu změnil - ještě více se pročistil a otevřel, ubylo kapánek basů, bylo cítit, že repráčky jsou odhaleny a nic neomezuje a nebrzdí a reprodukce tak získala optimální kvalitu a vyváženost. Kdo by to řekl, že náušníky dokáží kvalitu zvuku ještě a slyšitelně ovlivnit a posunout dál! Pokračoval jsem CD Norah Jones - Come away with me, kdo toto album zná, tak ví, že se jedná o excelentní nahrávku se skvělým zvukem po všech stránkách, navíc nedotčenou dynamickou kompresí, takže je radost ji poslouchat.Nejprve jsem hrál dále v notebooku, později v mém druhém přehrávači Onkyo DX-7511, kterýžto stroj je sice 20 let starý, ale je známý svým velmi kvalitním sluchátkovým výstupem. Tak při tomto poslechu, ať už z noťasu nebo Onkya už jsem opravdu nechápal, protože takovou nádheru jsem ze sluchátek ještě nikdy neslyšel. Ohromující a dospělý zvuk, pevný a konturovaný, přirozený, vyvážený, absolutně čistý a neuvěřitelně detailní, přitom zároveň uvolněný a neagresivní v celém frekvenčním spektru. Hlas Norah zní jednoduše kouzelně, je jak živý, prokreslený, smyslný a sexy, jindy, ve vyšších polohách půvabně dívčí a něžný, doprovázený zvukem klavíru, který je taktéž bohatý, barevný a zvonivý, křišťálově čistý. Stejně bezchybně by se dal popsat i zvuk všech ostatních nástrojů.Dále jsem si dal další výbornou nahrávku, tentokrát Stinga a jeho Mercury falling. Opět luxusní poslech, kdy máte pocit, že z nahrávky je vám odhaleno opravdu a do posledního puntíku vše, co se v ní skrývá. Zpěváka mám rád, i když jeho hlas a projev na mě působil často a do určité míry jaksi chladně, sterilně a někdy až nezajímavě (skalní příznivci prominou). Teď mě to ale opravdu bavilo poslouchat! Stejně, jako když poslouchám svoji sestavu, do které jsem ovšem za celý ten čas provozu a různého vylepšování vrazil jistě suma sumárum přes 200 tisíc korun.
Pro srovnání bych ještě uvedl, že kdysi jsem vlastnil i nádherná a bytelná sluchátka AKG K530 Ltd. s cenovkou okolo 3000Kč. Ač to byla velmi dobrá a kvalitní sluchátka s pěkným, kultivovaným a čistým zvukem této firmě vlastním, troufnu si tvrdit, že tyhle Samsony, co se týká ZVUKU samotného, je v pohodě přehrávají.

Závěr: Tímto jsem chtěl dát jen tip a navést určitým směrem případné zájemce o koupi kvalitních sluchátek, toužících po kvalitním poslechu. Myslím si, že jejich koupí nemůžete udělat chybu.👍
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Samson SR850

Příspěvek od Steve »

Hodně názorů a zkušeností se sluchátky najdete i na amazon.com.
https://www.amazon.com/Samson-SR850-Sem ... r=8-3&th=1
Právě jsem zde vyčetl z jednoho komentáře, že potřebují na rozehrání cca. 70 hodin a pak že budeme překvapeni...
Já už jsem překvapený teď.👍
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Samson SR850

Příspěvek od efičák »

Díky Steve, recenze mě přesvědčila. 5 (*) z 5.

Prosil sem o radu kámoše, velkého sluchátkáře co měl desítky modelů a jeho odpověď na mou cenovou představu zněla : nekupuju sluchátka v této hladině.
Někdy se povede profi výrobkům do studií zářez a než si to firma Samson rozmyslí, využiju toho.
Zvuk dobrý - všechno dobré
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Samson SR850

Příspěvek od daliborr »

Já je mám víc jak půl roku doma a naprostá spokojenost.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Samson SR850

Příspěvek od valderon »

Steve, děkuji za inspiraci, která přišla právě v čas! Během svátků mi odešly sluchátka, která mám u pc. Tvůj tip je proto "požehnání". Mám ale dotazy.
1) rád bych koupil i ty nausniky z tvého odkazu. Jen si nejsem jistý velikostí. Je to ta velikost vnější průměr 85mm, vnitřní 50 mm?
2)mám starší Sennheiser hd 600, vnitřek nausniku se mi začal "drolit". Proto bych je taky rád vyměnil a zkusil bych nausniky z onoho odkazu. Nevíte někdo, jakou velikost?
3) nikdy jsem nausniky neměnil, je to snadné, nebo se do toho bez zkušenosti raději nepouštet?
Děkuji
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Samson SR850

Příspěvek od Steve »

to efičák : Díky, samozřejmě si koupi zvaž a pročti pár recenzí na netu včetně těch na amazonu. Musím upřesnit svá slova v Závěru svého povídání, mám na mysli samozřejmě levná kvalitní sluchátka, vhodná a zvukově přijatelná pro většinu z nás, nemohu je srovnávat se sluchátky 10-20x dražšími. Projel jsem pár dalších disků, je zajímavé, že na některých z nich mám trochu dojem tenkosti zvuku některých nástrojů, ale přikládám to nerozehranosti sluchátek. Vycházím teď ovšem ze srovnání s přednesem své sestavy s repro Usher Dancer, což je naprosto irelevantní a nelze na něm nikterak stavět. každopádně pomineme-li kvalitu materiálu a to, že se jedná o sluchátka plastové konstrukce, tak co se týká kvality zvuku, jsou opravdu úúúúplně mino tuto cenovou hladinu a věřím, že mohou směle konkurovat střední třídě sluchátek v cenové relaci okolo 3000Kč.

to daliborr:
Nemáš nějaké srovnání s dražšími sluchátky ?
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Samson SR850

Příspěvek od Steve »

to valderon:
Díky, sluchátka Samson jsou kulatá a mají náušníky o průměru 105mm. Jejich výměna nebyla nijak zvlášť obtížná a složitá, i když to chce samozřejmě trošku šikovnosti,trpělivosti a citu. Sluchátka Sennheiser HD600 jsou oválná, budeš tedy muset pohledat náušník tohoto tvaru, jistě na Aliexpress nějaké najdeš. Prodejci tam většinou uvádějí, na jaké značky a typy sluchátek se jejich výrobek hodí. Jestli výměna na HD600 bude snadná, opravdu netuším, v ruce jsem je nikdy neměl, ale jistě je tu na fóru někdo, kdo tato sluchátka má a náušníky již měnil, tak snad někdo poradí.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Samson SR850

Příspěvek od valderon »

Steve, děkuji. Asi zkusím napsat dotaz přímo prodejci, pokud najdu nausniky, které by vypadaly pro HD 600 použitelně. Abych měl jistotu.
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 189
Registrován: 26 pro 2010 19:31
Bydliště: Kroměříž

Re: Samson SR850

Příspěvek od Steve »

to valderon:
Není zač. Tyhle velurové jsou ale výborné, co jsem pořídil. Mají vnitřní průměr přes 5cm a jsou i dostatečně vysoké, takže spolu s teňulinkou tkaninou kryjící měniče jsou pro zvuk optimální. Samozřejmě jsou i velmi příjemné na uších a nelezou po půl hodině na nervy, jako ty kožené. I zvukový dopad a rozdíl tu je, jak jsem zmínil v úvodní části a to potvrdí jistě mnozí znalci sluchátkového poslechu. Třeba má tento výrobce i náušníky oválné, mrkni do jeho obchodu.
Usher Dancer Mini One,Pioneer D9/Casea,Xindak XA8250+XA8800MNu,Crystal cable Reference+Standard, gramo AURA G6N+Cambridge Audio 640P,Connex audio Ultimate speaker cable, IsoTek Aquarius,Oyaide Tunami+Harmonix X-DC2+ Acoustic revive standard
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Samson SR850

Příspěvek od valderon »

Steve, docela jsi mě k tomu nakopnul, až přijdu domů z kolečka návštěv, určitě to projdu. Díky
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Samson SR850

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Valderone, jistě to nebudou v dané ceně sluchátka špatné, ale věřím, že lepší budou Superlux HD672, projdi si stejnojmenné vlákno na hifiroomu. A mají je krom muzikeru který tam odkazuji i na thomann.de, kde se dají koupit i filcové náušníky Superlux HD-681 Ear Pads Velour. Celé i s ne zrovna levným poštovným do ČR to vyjde na 1.200,- Pokud by Tě to zaujalo zavolej mi, měl jsem je na hlavě originál a i s těmito náušníky.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Samson SR850

Příspěvek od daliborr »

Po pravdě,jsem od těch sluchátek za 480 Kč nečekal nic světoborného. Zapojil jsem je do pc a čekal něco podobného jako KOSS Porta. No šok se dostavil ihned. Vyrovnaný zvuk,čisté celé pásmo od výšek až po basy a senzační dynamika. Hned jsem je zapojil do elektronkového sluchátkového zesilovače a zdroj zvuku CD Pioneer PD 50. Vau tak to se rozehrálo jak sluchátka troufnu si říci 10x dražší. Srovnával jsem je s KOSS porta ,Audio-Technica ATH-M50 ,Sennheiser HD590, Sennheiser HD 200 . Jediné Sennheiser HD590 se tak trochu praly, tehdy mě stály kolem 7 000Kč. Jinak zbytek sluchátek byl proti Samson SR850 horší! Hrozně by mě zajímalo jak by dopadlo srovnání sluchátky v cenové relaci 10 000Kč a více. Měl jsem v Polsku na hlavě sluchátka za ceny až se mi kroutily palce u noh a zvuk mě moc neuchvátil. Jediný nedostatek mají,napevno připojený kabel.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Samson SR850

Příspěvek od Ramones »

Tak, přece víme, že celé hifi těží z ochoty svých uživatelu utrácet šílené peníze za své hračky.
Podobnou zkušenost s levnými sluchátky mám také:
https://www.google.com/search?client=fi ... perx+cloud

Původně jsem je kupoval, abych je rozebral a použil jejich hlavový most k opravě prasklých Shure SRH 940 :silent:
Výsledek je ten, že se demontáž nekonala. Zvukově si jsou velmi podobná, včetně provedení repráčků.
Osadil jsem je velurovými naušníky a jako pracovní sluchátka třeba k sekání trávy na zahradě jsou perfektní, včetně regulace hlasitosti na kabelu.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Samson SR850

Příspěvek od daliborr »

Ramones, to je tvoje záslužná činnost,a pokud jsi koupil sluchátka za drahé peníze a oni nehrají, netrap se. Pokud nemáš peněžitý strop,jenom dobře.Já jsem jenom napsal, že není všechno hig end co stojí hrozný prachy. :thumbup:
Odpovědět