Sennheiser HD 800

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Sennheiser HD 800

Příspěvek od FREDDIE1 »

Dobrý den. Má někdo na Moravě tato sluchátka? Rád bych si je pořídil, ale chtěl bych si je nejprve poslechnout. Děkuji. S pozdravem, Honza Nevrlý.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sennheiser HD 800

Příspěvek od Mark Levinson »

Osobně je nevlastním, ale mnohokrát jsem je měl možnost poslouchat a to jak ve studiích, tak i v domácích podmínkách. Než se objevil model HD 800, tak mým favoritem byl model HD 650/600. Osmistovky jsou ovšem dál snad ve všem a zvukově jsou výborná, mně jejich zvuk náramně vyhovuje. Cena už je trochu vyšší oproti modelům 650/600, ale to už je trend poslední doby (i u sluchátek). Co mi zprvu vadilo byl vzhled osmistovek, jistě záleží na vkusu každého jedince, ale mne to nešlo přes zuby. Dnes už to tolik nevadí, ale pořád tam je ten odpor. Samozřejmě, že prvořadý je zvuk a sezení na hlavě, což je u tohoto modelu vynikající. No a co, že člověk vypadá jako by zrovna točil scénu ve StarTreku =))
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Sennheiser HD 800

Příspěvek od pajuna »

Také bohužel nemam, jen dodatek k ML. Mel jsem moznost je slyset, sedely mi třeba s Lebenem. Nicmene rozdil vuci uvedenym typum není jen v cene, ale zejména hraji jinak. Osobne bych zvazoval k cemu je poridit a k cemu ne.
Sorry za OT
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Sennheiser HD 800

Příspěvek od pasul »

Osobně je vlastním. I s tím Lebenem CS-300. A kabel mám upgrade na Acoustic Revive RHC2.5HE-S-SF. Je to všechno drahý jako prase. Ale hraje to dobře. Zdroj z čeho budeš poslouchat by to chtělo taky něco slušného. Než do nich ale půjdeš, tak rozhodně ještě koukni na jiné značky podobné cenové.
Grado PS 1000, Beyery T1, ale hlavně Audeze LCD-2(Ty jsou podle mě lepší - hraje to lépe než HD800, ale samozřejmě záleží na čem). Dobrých sluchátek se teď vyrojilo. Pokud ale chceš to nej a nechceš zapadnout do kolečka nákup/prodej, tak našetři na ty Hifimany HE-1000 a už to opravdu nemusíš řešit. Věř mi, že nakonec zjistíš, že tato cesta je nejlevnější....
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: Sennheiser HD 800

Příspěvek od knopi »

Za mě i HD800 mají celkem značné nedostatky a záleží jak si je doma každý sladí. Technicky i zvukově to je evidetně dál např. proti zmiňovaným LCD2, ale ty zase potřebují pomoc neutrálnim čirim systémem, technicky to není zdaleka na takové úrovni. Ale stačí poslouchat to doma pár týdnů a člověk si hned řekne co mu víc vyhovuje mě vyhovovaly ty Audeze. A vyšší modely jako LCDX už jsou velmi velmi povedené a pokud bych se vrátil někdy zase ke sluchátkům tak k těmto.
V záasadě HiFiMAN HE560, HE1000 v celku celkem neutrální, vzdušné, stále utažený přirozený feeling planární technologie (což mam rád proti dynamickým sluchlátkům), reálnější než Audeze.
Audeze méně vzdušné než HiFiMANy, některé modely tmavší bohužel, více basů, přesné, středově zaměřená, na sluchátka ve sluchátkovém měřítku zní celkem přirozeně, že neřešíte jestli todle nebo todle je špatně.
HD800 viz co jsem psal výše i když jsou evidentně lepší mě baví víc planary.
Abyss 1266 kdyby nebyly tak drahý tak by to bylo taky zajímavý a to samé novější Focal Utopia které vypadají velmi nadějně z zahraničí, ale ty ceny to je celkem strašidelný pro normální lidi.
Elktrostaty budu mít možnost snad brzy slyšet nej sestavu co jde tak jsem moc zvědav.
O sluchátka už zájem nemám spíš ze zvědavosti :) je to zábava..
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
FREDDIE1
Příspěvky: 31
Registrován: 27 úno 2013 10:39

Re: Sennheiser HD 800

Příspěvek od FREDDIE1 »

Děkuji všem za příspěvky. Hodlám je poslouchat s Astell&kern AK 120 II, do budoucna bych rád upgradoval na Astell&kern A&ultima SP1000. Stále jsem na Moravě nenašel nikoho, kdo by je měl. Také bych měl zájem si poslechnout nový model HD800S. Stále nikdo nemá ani jedna ani druhá sluchátka? Děkuji. S pozdravem, Honza Nevrlý.
Akai GX-747, Rotel RCD-970BX, Rotel Rc-995, Toshiba SR-B22, Panasonic SA-PM30MD, Iriver E100, Koss Porta Pro
farydenon
Příspěvky: 7
Registrován: 23 úno 2011 21:36

Re: Sennheiser HD 800

Příspěvek od farydenon »

Jsem z Moravy a mám 800 .
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Sennheiser HD 800

Příspěvek od LawIAR »

šak v Audigu ich majú. prinajhoršom pošlú na pobočku isto z Prahy.
farydenon
Příspěvky: 7
Registrován: 23 úno 2011 21:36

Re: Sennheiser HD 800

Příspěvek od farydenon »

Pokud je Honza z Ostravy ,tak nemusí jezdit do Brna do audiga a poslechne v Ostravě.
dreamlife
Příspěvky: 1
Registrován: 06 úno 2018 10:11

Re: Sennheiser HD 800

Příspěvek od dreamlife »

zdravím.
hľadám slúchadla kvôli práci, momentálne mám slúchadlá od telefónu - hrôza...
Slúchadlá, ktoré pripojím k notebooku a budem mať denne na ušiach 8 - 16 hodín.
Potrebujem "šum", ktorý mi zabráni rozptyľovať sa okolím - niečo pohodlné...
Cenový strop nemám /kupujem si vec, ktorá mi pomáha zarábať a tak na cenu nehľadím.../,
len napr. tie HD800 nevyužijem naplno s obyčajným pripojením k notebooku/ale nemám problé
kúpiť aj tie/.
Som rozpočtár a hudba v pozadí mi veľmi pomáha - urobím násobne viac ako bez sluchátok.
Poraďte. Díky.
Odpovědět