HIFIMAN HE-1000

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

HIFIMAN HE-1000

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky High End studia Panský Dvůr jsem měl možnost si proposlouchat vynikající sluchátka Hifiman HE-1000, jak jsem psal v jejich vlákně. Zvuk tak jiný než jsme zvyklí poslouchat ze sluchátek nižších cenových relací, že mne to přinutilo se vrátit ještě jednou a poslechnout si je podrobněji včetně porovnání s konkurencí. Zvuk je jednoduše vynikající, plyne tak lehce bez jakéhokoliv náznaku agrese nebo ostrosti, basy jsou hluboké a v dostatečném množství bez sebemenšího dunění nebo hučení a to i u komplikovaných nahrávek jako je např. Brian Bromberg-Brombo. Poslouchali jsme přes integrovaný zesilovač Leben-300SX, který má vynikající sluchátkový výstup a je mnoha fajnšmekry používán jako sluchátkový zesilovač. Nicméně firma Hifiman vyrábí k sluchátkům i zesilovač a upřímně si nedovedu představit, že by mohly hrát ještě lépe.
Ať jen nechválím, tak uvedu i jednu vadu pokud se to dá brát jako vada, protože je to spíše vlastnost. Jedná se o elektrostatická sluchátka, takže jejich nevýhodou je zvuk vycházející i vně sluchátek, který by mohl rušit osobu sedící vedle posluchače. Na druhou stranu, která sluchátka jsou tak tichá, že nejsou vůbec slyšet vně? Snad jen nějaké modely úplně uzavřených sluchátek.
A snad ještě ta cena, která je opravdu vysoká, ale ne astronomická jako u nových Sennheiser Orpheus.
2015-10-29 17.23.17.jpg
2015-10-29 17.30.31.jpg
2015-10-29 17.27.36.jpg
Na závěr snad jen jedna rada, pokud máte možnost poslechu, tak neváhejte. Jedná se opravdu o impozantní zvukový zážitek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: HIFIMAN HE-1000

Příspěvek od Bína »

Sluchátka nejsou elektrostatická, ale orthodynamické/magnetoplanární.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HIFIMAN HE-1000

Příspěvek od Mark Levinson »

Bíno,
díky za opravu, chybička se vloudila.
Nechtěl jsem dělat technický rozbor, ale jen upozornit na nevýhodu zvuku vycházejícího vně sluchátek.
Mark Levinson
jeronym
Příspěvky: 63
Registrován: 10 kvě 2015 13:06

Re: HIFIMAN HE-1000

Příspěvek od jeronym »

co jsem měl možnost je poslouchat, tak super. ale rozhodně bych si je nekoupil. poměr cena výkon mě rozhodopádně nenadchl. pokud by cena byla třetinová ( i tak by se vyplatilo je vyrábět - čína) možná by se dalo nad tím přemýšlet, ale takhle se po*rali v kině. hifiman mě celkově svýma sluchátkama neoslovil (ale ani neurazil), jen poměr cena výkon... ne děkuji.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: HIFIMAN HE-1000

Příspěvek od Yngwie »

http://www.svetaudia.cz/recenze-hifiman ... i-liga/173

Moje krátké setkání se s těmito sluchátky. Já bych si je koupil... respektive doufám, že bude stačit Edition X s vyšší citlivostí. Vedle HE-1000 němají žádné AKG 812 Pro nebo Sennheiser HD 800 nejmenší šanci. Ta cena je bohužel vysoká ... a nebo my vyděláváme příliš málo? :mrgreen:
Odpovědět