HiFiMan HE-5LE

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem narazil na sluchátka s názvem HiFiMan, ten název mne udivil, protože jsem jej slyšel poprvé. O to víc mne překvapilo jejich výborné hodnocení, model HE-5LE dostal 90% za zvuk a při ceně 600,-€ se dostává před takové sluchátkové ikony jako jsou AKG K 701, Bayerdynamic T 5p, T 1, DT 990, Denon AH-D 5000, Sennheiser HD 650 nebo Ultrasone Edition 8.
Vůbec je neznám, má s nimi někdo zkušenost? Slyšel je někdo alespoň na výstavě?

Obrázek
Mark Levinson
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od PetrJ »

Hifiman je čínská firma, která má ve svém sortimentu orthodynamická sluchátka, špunty, sluchátkové zesilovače i přenosné přehrávače: http://www.head-direct.com/products.php?m=18. Obecně všechno bývá hodnoceno velmi dobře (špunty na Avmanii recenzoval Bína, který přispívá i na tohle fórum).
HE-4, HE-5, HE-5LE a HE-6 jsou orthodynamická, a tedy ne klasická dynamická sluchtáka. Tato odlišná technologie si svými specifickými zvukovými vlastnostmi získává spoustu příznivců (Audeze LCD-2 a Hifiman HE-6 se zařadila mezi naprostou špičku). Podrobnější text o orthodynamických sluchátcích připravuje Tyll Hertsens, skutečný sluchátkový odborník, na Inner Fidelity.

Zde je recenze HE-5LE včetně porovnání se sluchátky Sennheiser HD 650 a HD 800:

http://www.avguide.com/review/hifiman-h ... layback-33

S poslechem to ale bohužel u nás asi bude problém.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře,
díky za osvětlení, Čína mne trochu odpuzuje, ale věřím, že se dá i v Číně udržet kvalita. Odkazy jsou zajímavé. Cena HiFiMan HE-5LE není nízká, ale když to přehraje např. Sennheiser HD-650, tak to už musí být zvukově hodně dobré. Nepočítám, že by to mělo už u nás zastoupení, takže slyšet je nebude možné. Jedině soukromý vlastník, třeba na Pražském sluchátkovém srazu ;).
Každopádně tam mají být Audeze LCD-2 :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od Bína »

Hifiman je zajimavy vyrobce, co jsem se mohl presvedcit u jeho in earu, nabizi skvelou kvalitu za dobre ceny. Zajimavé jsou i jejich přehrávače, model 801, co jsem měl potěšeni slyšet na mých customech, pro mě hrál lip než benchmark dac1.

U špuntů nekdy odcházejí kabely, u velkých sluchátek si pamatuju praskajici dřevo a viditelné zbytky lepidla. Ale podobne problémy mají i jiné sluchatkove znacky.

Nejbližší distributor sluchátek je v Německu, sievking sound nebo tak nějak. Na head-fi často organizují zapůjčení prototypů po Evropě.

Ještě Musim upozornit na velké nároky hifimanu he6 a he5 na silu zesilovače, ideální jsou pry okolo 2-4 watu na Kanal, par lidi používá i zesiloavce pro bedny. V otazce napájení jsou dost podobná akg k1000. :
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od knopi »

Ty přenosný přehravače zaměřený jen na zvuk jsou bezvadný nápad. Konečně to někoho napadlo. Pokud někdo udělá dejme tomu kolem deseti fakt dobře hrajicí mp3 přehravač to se musí skvěle prodávát. Donedávna nic takovýho nebylo, kvalitní špunty má dneska kdekdo, ten zájem o to musí být podle mě hodně velký.

Head-Direct nebo-li HiFiMan. Do budoucna velkje potenciál podle mě. Jezděj pravidelně na ty srazy kde můžou poslechnout prakticky cokoliv takže mají to srovnání. Mě osobně vadí až moc často to obměňujou za vylepšené modely. Ale věřim jednou udělaj opravdu nějaký nekompromisní sluchátka.

Ty LCD2 na srazu budou, ale bojim bojim :smile: podle toho počtu co jsem se doozvěděl, že by tam měl být.
Audeze jsou na té teplejší hutnější straně, zároveň jim ale nechybí přesnost, středově zaměřená. Kdežto HE6 by měli být výškovější, otevřenější. S tím silným zesákem má Bína pravdu a řekl bych, že to bude asi problém těch HE6, z tohodle důvodu se ani nedivim, že se tolik názorů na ty HiFiMan-y různí.

Tady jsem založil jedno takový malinký informační vlákno:
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &t=1136805
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od PetrJ »

Podle Wojciecha Pacuły hraje celý systém poskládaný z výrobků této značky opravdu skvěle (vynikající synergie), a to ještě použil jejich nejnižší model orthodynamických sluchátek: "It was surely one of the very best headphone systems I've ever heard". Více zde: http://www.sixmoons.com/audioreviews/hifiman3/1.html.
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od Bína »

Ohledně Hifimanů na Pražském srazu, napsal jsem Fangovi(dlužil jsem mu překlad recenze) a ptal jsem se ho na zapůjčení, tohle je jeho odpověď:
Our germany distributor do not want me direct send full size sample to reviewers. I will ask him about your request.
Teda záleží co na to odpoví němci.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od Mark Levinson »

Jsem docela zvědav, jestli se podařilo dostat tyto sluchátka na Pražský sluchátkový sraz. A pokud ano, tak doufám, že sem někdo napíše zvukové dojmy.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od Bína »

Bohužel ne. S výrobcem jsem si psal ohledně zapůjčení, v Evropě se to ale musí řešit přes Německého distributora, který ale nebyl ochotný odpovídat na mé emaily :(
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od MB »

Nevidel som ich tam...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
bohuslav kremsky
Příspěvky: 1
Registrován: 20 zář 2012 11:24

Re: HiFiMan HE-5LE

Příspěvek od bohuslav kremsky »

Od Októbra 2012 je spoločnosť Ketos oficiálnym dovozcom slúchadiel HiFiMAN pre Českú a Slovenskú Republiku. Máme všetko skladom a je možné si čokoľvek zapožičať. Pokiaľ by sa konala nejaká slúchadlová párty, sme ochotní prísť a doniesť kompletný sortiment vrátane predzosilňovačov...
Odpovědět