Sennheiser HD 600 / HD 650

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pininfarino
Příspěvky: 29
Registrován: 23 úno 2011 17:15
Bydliště: Piešťany

Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od Pininfarino »

Kedysi dávno som si kúpil slúchadlá od Sennheiser a keďže som bol s nimi spokojný, rozhodol som sa pre kúpu nejakých vyšších Sennheiser. Rozhodoval som sa medzi HD 600 a HD 650. A hoci cenový rozdiel medzi nimi nebol nijak veľký /cca 70€/ zobral som vtedy HD 600. Na môj vkus HD 650 hrali nejak ťažko a únavne, akoby mali preexponovanú dynamiku.
Má tu niekto podobnú skúsenosť, alebo to bola vtedy len moja chvíľková neuváženosť? Fakt je, že HD 600 mám dodnes a som s nimi spokojný.
:-B
Obrázek
DYNAUDIO S 3.4 - upgrade, ACCUPHASE E-530, ACCUPHASE P-1000, ACCUPHASE DP-67, AQ COLORADO, CARDAS CROSSLINK, G.R, G.C., FURUTECH POWERFLUX....
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od pasul »

Mám bohužel zkušenost jen s HD650. A ano. Jsou to níže posazená sluchátka, s větším důrazem na spodních frekvencích. Záleží k čemu uvedená sluchátka budou připojena a jak se navzájem tato kombinace doplní. A samozřejmě jaký zvuk posluchač hledá. Takže určitě nesoudit podle jednoho poslechu. Mám zkušenost, že to je ošemetné a v jiné kombinaci to bude všechno jinak. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od Mark Levinson »

Měl jsem možnost před nějakým časem porovnat právě tyto dva tipy sluchátek fa Sennheiser ve studiu Panský Dvůr v Ostravě. Můj dojem byl, že HD 650 byly o chlup lepší než HD 600. Rozdíl nebyl velký, asi takový jako v ceně, nicméně můj dojem byl, že jsou HD 650 lepší. Už nevím na jakých komponentech jsme to měli zapojeno, myslím, že to byl lampový, integrovaný zesilovač Leben CS-600 a zdroj už nevím. Bylo to v době kdy ještě nebyly na světě HD 800, které považuji za opravdu vynikající sluchátka, které jsou zase o kus dál i když vzhledově vypadají jako by je vyvinula NASA.
Za sebe bych tedy z těchto dvou modelů volil HD 650, ale rozdíl je malý, záleží na vkusu a taky na jakém aparátu to hraje. Někde možná sednou lépe HD 600.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od winelover »

Měl jsem HD600 a teď mám HD650. Oboje hrála přes zesilovač Creek OBH21SE. Tenkrát - před cca čtyřmi až pěti roky - jsem si nechal 650, protože se mi jejich zvuk líbil o trochu víc. Už si to moc nepamatuju, ale jak píše ML, bylo to jen o prsa. Kdybych tenkrát neměl možnost výhodného prodeje starých a dobrou cenu za nová, asi bych se k výměně nerozhoupal.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Pininfarino
Příspěvky: 29
Registrován: 23 úno 2011 17:15
Bydliště: Piešťany

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od Pininfarino »

Vďaka za postrehy!
Je pravda, to moje porovnávanie bolo už hodne dávno a naviac na inej zostave. Teraz, až sa naskytne možnosť, sa na to asi pozrem znova. No nevylučujem aj možnosť tých najnovších Sennheiser HD 800. Aj keď teda tá cena x_x
Obrázek
DYNAUDIO S 3.4 - upgrade, ACCUPHASE E-530, ACCUPHASE P-1000, ACCUPHASE DP-67, AQ COLORADO, CARDAS CROSSLINK, G.R, G.C., FURUTECH POWERFLUX....
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od bigjoe »

Já mám HD 600 a nevyměnil bych je za zlatý prase. Měl jsem možnost je porovnat a v dobách kdy jsem míval studio, tak jsem měl oboje a zákazníci většinou kupovali HD 650, ale podezírám je, že z toho důvodu, že byli novější a novější přece musí být vždy lepší !!! Ale také neříkám, že jsou horší. HD 650 jsou právě trochu "efektnější" na spodku. Někdy v noci si sednu k PC a napařím si HD 600 na hlavu na několik hodin a naprostá spokojenost (také poslouchám přes CREEK OBH-21 SE a kabel Cardas). Krásný středy, hodně barev, moře muziky. A tady si právě nejsem jist, že po několika hodinách by mně projev HD 650 nezačal vadit. Ale proti gustu... Záleží na zvuku a na poslouchané muzice. Rozhodně jsou to špičková sluchátka oboje.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od Peer »

Myslím, že záleží také hodně na sluchátkovém zesilovači...!
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od MB »

Je to už dost dávno, čo som mal na dlhšiu dobu HD600 (tj viac ako 30min) na ušiach. Už sa tešim na sluchátkový zraz, ze si to znovu porovnám, pre mna bol ale už vtedy pred rokmi jasnejší vítaz HD650. Ten modro-flakaty povrch ma vyslovene odpudzuje. Tým ale nechcem znížovat zvukovú kvalitu.

Obrázek
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od MB »

Nechce niekto kabel Cardas Headphones Cable pre 650/600 dlžka 3m? Vala sa mi tu zbytočne doma, 650 isly do sveta ale s original kablom.
Myslel som, ze ho prerobím na HD800, ale kupovat tie konektory je samovražda. To uz radšej objednám rovno nový kabel od Cardas.
Samozrejme na cene sa dohodneme
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Warrax
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2012 00:45

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od Warrax »

Pred nedavnom som porovnaval tieto dve sluchatka priamo.
Obrázek

Osobne som dalsi, ktoremu sa pacia HD600 viac. Podla Mike-a z headfonie, HD650 sa zlepsuju z rastucou kvalitou zosilovaca, a ich kvalita stupa viac, nez HD600. Fakt ze vyzaduju lepsi zosilovac (on tusim spominal, ze potrebuju az nieco dobre nad 500$). Takze otazne je, ako by to dopadlo na lepsom zosilovaci, nez mam. Mam Audio-gd NFB12.1, ktore je uz celkom slusne, avsak akurat vstavany sluchatkovy zosilovac, nieje zas tak uzasny, ako DAC. (mozem potvrdit... repraky zneju podstatne lepsie, nez na onboard rieseni, sluchatka zneju lepsie, ale nieje to zas take markantne zlepsenie, ako u reprakov. Xonar STX by to vo vyslednej sluchatkovej kvalite aj tak malo prekonat, uroven by mala byt okolo Audinst HUD-mx1, s trochu lepsimi basmi).

K samotnemu porovnaniu HD600 a HD650... prehadzoval som si ich snad 300 krat na roznych songoch, ale s vynimkou solovych pasazi chella a basovej gitary, som vo vsetkych pripadoch zhodnotil ako lepsie HD600. Jazz a country ani hip-hop nepocuvam. Verim, ze na hiphop by sa mozno hodili HD650 viac. HD600 maju viac detailov, jasu, su zivsie. HD600 akoby zneli na otvorenom priestranstve, HD650 akoby zneli v uzavretom priestore, v nejakom disco clube. Basovy prejav maju priblizne rovnaky, s tym rozdielom, ze u HD650 su basy viac dominantne, nemaju vacsi naraz, ale akoby zastreli vysky a stredy, a kedze cele sluchatka su viac zafarbene, viac "tmave", tak tie basy to naozaj najviac zvirazni. V podstate na to neviem najst vhodne slova. Basovy naraz je rovnaky, takze kto sa tesi na silnejsie bubny, tak HD650 mu ich oproti HD600 nedaju viac, iba to bude viac duniet. Prave tak by som opisal HD650... oni proste viac dunia. Ako ked vojdete do disco clubu, hudba tam proste duni. Tak to su HD650. Necudujem sa, ze su vdaka tomu popularne, kedze pre teenagerov a pomerne velkej skupine mladej generacie, je to prirodzene. :-)
Skusal som aj klasiku, na ktoru by mali byt udajne HD650 lepsie. Ani v tomto pripade som HD650 nezhodnotil ako lepsie, jedinu vlastnost, ktoru mali lepsie od HD600, bol hlbsi basovy prejav... v klasike su basy pomerne caste (Bach). Avsak, vo vacsine pripadov to nieje o solovych basovych pasazach, bud hra cely orchester, alebo aj v solovych pasazach casto hraju nastroje na vyssich tonoch (husle, klavir). HD650 som teda zhodnotil ako lepsie len v pomerne uzkej skupine hudby. Este aj bas sa mi zdal vo vacsine pripadov lepsi u HD600, kedze bol akoby cistejsi, bez zbytocneho dunenia (ktore ja osobne nepotrebujem - som clovek, ktory radsej pocuva zivo znejuce koncerty na otvorenom priestranstve, nez dunivu hudbu v disco cluboch).

Dalej prejdem k dizajnu. HD650 tu vitazi. Sluchatka su kvalitnejsie spracovane, po fyzickej stranke ich vylepsili. Maju odolnejsi hlavovy most a posobili o nieco pevnejsie, takze si myslim, ze v trvacnosti o nieco predcia HD600. Tvar maju napodiv trochu iny. HD600 mi sedeli na hlave lepsie. HD650 maju akoby iny sklon pritlaku, a nesedeli mi na hlave az tak dobre. To ma trochu zaskocilo, naco menili tvar. Takze, ked vam sadli HD600 ako rit na serbel, ako mne, tak u HD650 to nemusi byt pravidlo. Nieco podobne sa mi stalo s mysou Roccat Kone. Ked som prechadzal na verziu Roccat Kone +, ani ma nenapadlo, ze by zmenili tvar, bohuzial, aj ked z obrazkov vyzerali prakticky rovnako, a zmeny boli minimalne, Roccat Kone + mi totalne nechcela sadnut do ruky a musel som ju vratit.
Co sa tyka farby sluchatok, osobne mam radsej cierne sluchatka, takze HD650 asi vyzeraju o nieco lepsie. Ten modry vzhlad 600 je trochu cudny, ale mne osobne sa aj celkom paci. 650 su zase take doseda, niesu tmavo cierne a ked neznasam jednu farbu co sa tyka elektroniky, tak je to prave seda. Keby boli 650 uplne cierne, boli by podla mna krajsie.
Kabel maju kvalitnejsi HD650, a kto chce pouzivat 3,5mm jack, tak tu bude sklamany, pretoze HD600 ho maju priamo, kym na HD650 treba pouzit redukciu. Ja osobne vsak neviem, kto by taketo sluchatka pouzival v niecom inom ako v poriadnom zosilovaci, skutocne to potrebuju, takze preto si myslim, ze HD650 s priamim vystupom na 6,3mm jack maju vyhodu.

Celkovo hodnotim HD600 ako lepsie. V skutocnosti, zvukovy prejav HD650 mi bol dost neprijemny... tie zastrete vysky a stredy, a az zbytocne dunive basy. Uz HD600 su dost zafarbane, ale ponechavaju si stale dostatok detailov a jasu, povedal by som, ze HD600 su akurat dobre vyrovnane sluchatka, s mierne "tmavym" nadychom. Urcite uz nepatria do kategorie "jasnych" sluchatok, ako DT880. Tym padom su este stale velmi vhodne na monitoring, ale takisto na dlhodobe pocuvanie hudby, s dostatocnou vahou a kvalitou u basov, a kedze niesu prilis jasne, nevycerpavaju usi. Osobne si myslim, ze ked ide niekto kupovat sluchatka naslepo, u HD600 sa sklame s najmensou pravdepodobnostou, kedze maju z kazdeho trochu, tak akurat.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od MB »

Odporucam vymenit kabel, je to nebe a dudy .
Len kupou kablu k HD650 na HD600 je to neskutocny rozdiel, pouzitim Cardasu a podobnych sa dostavas uplne niekam inam.

PS: aby to nevyznelo, ze mi ide o predaj, moj uz nie je k dispozicii. Jeden doveryhodny clen ho ma zarezervovany. On sa urcite potom vyjadri.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Warrax
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2012 00:45

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od Warrax »

Mne zase povedalo niekolko ludi, ze rozdiel nepoznam, ze to nemam riesit, pokial nemam zostavu aspon za 3000 eur.
Samozrejme, mozu sa aj mylit... Najlepsie by bolo mat vedla seba dve sluchatka HD600 a prekablovane HD600, a porovnavat ich. Ty si to takto porovnaval? Najlepsie su na to zaslepene testy. Inak ta moze dostat vlastna mysel, placebo efekt.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od MB »

Skušal som to s HD650, dvomi kusmi samozrejme.
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od jimmi »

Zdar.Ja mám HD 580 ,HD 650,aj HD 800 a rozdieli medzi nimi su dosť počutelné.A kdo tvrdí že su minimálne asi je ozaj hluchý.Ale samozrejme doležitý je zdroj zvuku dalej samostatný predzosilnovač a čo sa dosť podcenuje prívodný kábel zo zdroja zvuku do samotného predzosilnovača.Vylepší to pri kvalitnejších predzosilnovačoch aj kvalitná sietova šnura a samozrejme filtracia siete.
Warrax
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2012 00:45

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od Warrax »

jimmi píše:Zdar.Ja mám HD 580 ,HD 650,aj HD 800 a rozdieli medzi nimi su dosť počutelné.A kdo tvrdí že su minimálne asi je ozaj hluchý.Ale samozrejme doležitý je zdroj zvuku dalej samostatný predzosilnovač a čo sa dosť podcenuje prívodný kábel zo zdroja zvuku do samotného predzosilnovača.Vylepší to pri kvalitnejších predzosilnovačoch aj kvalitná sietova šnura a samozrejme filtracia siete.
Kde by si odhadoval, ze lezi hranica tych "kvalitnejsich" predzosilovacov a kde to ma uz zmysel riesit.
Pokial mam predzosilovac v hodnote 200 eur, oplati sa mi riesit aj sietovu snuru, ci to lezi az v ovela vyssej kategorii.
Aky mas nazor m4tech hiface ako digitalny vysielac, cez kvalitny koaxialny kabel?
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Sennheiser HD 600 / HD 650

Příspěvek od jimmi »

V lacnejších sluch.predzosikoch je šnura na pevno,drahšie maju možnosť výmeny za lepšiu a doladenia si podla chute a finančných možností.A tak je to aj u vyšších sluchadiel Sennheiser.(maju to aj iné značky,možnosť výmeny prívodného sluch. kábla)Sluch. predzosik za 200 eur má asi ešte šnuru na pevno.Ak nie možeš skušať-či počuješ rozdiel-a to je to najdoležitejšie.Ci počuješ a či si ochotný dať dalšie peniaze.Alebo aj naopak-či si ochotný dať dalšie peniaze aby si to počul. A "Aky mas nazor m4tech hiface ako digitalny vysielac, cez kvalitny koaxialny kabel?"Koaxialne káble tiež su rozne,vyskušať viac typov.Ak Ti to vyhovuje a zvukovo sedí OK.Ak je možnosť treba porovnať, a podla toho sa zariadiť.Sleduj kdo má podobnu zostavu a s čím a ako zapojené a kludne sa s nim porad,napíš mu,zavolaj.A ak nie je daleko a je ochotny venovať Ti trocha času,chod vypočuť.Tuto možno na forach zistíš ako to počuju iný,poprípade len aký maju názor-a ten može byť aj zaujaty,ale lepšie 3x to počuť na vlastné uši ako o tom teoretizovať a prečitať 100 názorov a testov.Poprípade treba ísť na niaky sluchadlový zraz,alebo aj do niakeho hifi študia.Pekný den.
Odpovědět