Custom Customy od Ultimate ears

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Custom Customy od Ultimate ears

Příspěvek od Bína »

Obrázek

Ultimate ears představilo nové customy zvané Personal Reference monitors. Jedná se o třípásmové customy s 5-ti měniči a nabízejí vyladění zvuku přesně dle požadavků zákazníka.

Pokud si je objednáte, musíte se dostavit k nějakému z pár vybraných zástupců UE, prozatím jen v Irvine (California), Los Angeles, Nashville a New York City, v budoucnu ale snad i jinde po světě. Tam dostanete do uší customy upravené na universály a zapíchnete je do téhle mašinky

Obrázek

V původním nastavení je zvuk úplně vyrovnaný, otáčením knoflíků si nastavujete zvýraznění basů, středů a výšek, odděleně pro každé ucho. Tlačítkem bypass pak můžete rychle přepínat mezi původním a vaším nastavením a porovnat změnu.

Tato data se pak pošlou do UE, kde podle nich naladí vaše customy. A naúčtují si za to 2000 $

Můj názor na to je poněkud rozpolcený. Je úžasné si naladit zvuk jak chcete, ať už hledáte vytažené středy, absolutně chybějící bas či uřvané výšky, UE vám to zajistí.

Ale na druhou stranu, zvuk si nastavujete jednou v nějaké kanceláři, asi nebudete moc uvolnění, množství voleb a kombinací je tak obrovské, že se v tom budete moct za chvíli ztratit.
Budete to ladit třeba hodinku, aby jste si vyzkoušeli všechnu možnou hudbu, co když po té hodině budete unavení a výsledná volba tím bude ovlivněná? Ani nemluvím o únavě po klidně několika hodinové cestě na místo ladění.
Co když si naladíte něco co vás zaujalo, ale při delším poslechu to bude nuda či vás to bude přímo otravovat?
K tomu si přiberte ladění pouze na universálech, které se od plných customů můžou výrazně lišit, co pak?


Podle mě má toto řešení příliš nejistot, osobně raději vsadím na customy laděné zkušeným konstruktérem několik měsíců a následným popisem v recenzích, než abych vsadil na své nastavení po cca 45 minutách hraní si s knoflíky.
A pak ta cena 2000 USD, za to dostanete JH-3A i s nějakým rozumným tranportem, což nabídne zvuk na výrazně vyšší úrovni než jakékoliv customy.

Otázka do diskuze, kolik skladeb a času na poslech by pro vás bylo minimum, aby jste si mohli být jisti, že to je váš vysněný zvuk se kterým budete na vždy spokojeni?
Zaměstnanec firmy Shanling
PetrJ
Příspěvky: 195
Registrován: 26 pro 2010 09:38

Re: Custom Customy od Ultimate ears

Příspěvek od PetrJ »

Bína píše:Otázka do diskuze, kolik skladeb a času na poslech by pro vás bylo minimum, aby jste si mohli být jisti, že to je váš vysněný zvuk se kterým budete na vždy spokojeni?
Já to vidím stejně jako Franta: podle mě pravděpodobnost, že člověk bude svého vlastního nastavení litovat, je dost velká. Těch faktorů, které mají velký vliv na posouzení zvuku je spousta, od únavy a míry soustředění přes hladinu okolního hluku nebo čistotu napájení až po denní dobu. Navíc obvykle budeme chtít vyvážit nějaký nedostatek své současné sestavy, což snadno můžeme přehnat opačným směrem.
Za spolehlivé považuji pouze proposlouchat co nejvíc nahrávek v různých denních dobách, podmínkách atd. a ideálně ještě vyzkoušet jiné kabely, sluchátka apod., a časem se postupně vyloupne to, jak daný komponent v sestavě hraje. Jediné, co já sám dokážu poznat prakticky hned, jsou některé základní průšvihy (ale u některých mi to chvíli trvá). Když jsem dělal ukvapené závěry na základě mála poslechů, měl jsem pak obvykle chuť dát si pár facek...
Takže za sebe můžu říct, že ruku do ohně bych dal pouze za věci, které se mi dlouhodobě osvědčily a které mi přinášejí radost (a stejné dojmy) i po velmi dlouhé době (binaurální processing, antivibrační fólie v přehrávači, kombinace kvalitních napájecích kabelů a dvojkonverzního záložního zdroje, AKG K 701). Jeden poslech je o obrovském štěstí, na které bych moc nespoléhal.
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: Custom Customy od Ultimate ears

Příspěvek od radimecek13 »

já osobně si myslím,že je to nesmysl,to bych to zařízení musel mít ,tak měsíc doma,aby to šlo nějak rozumně nastavit...musel bych poslechnout všechnu svou oblíbenou muziku...ale i tak si myslím,že by se to nepovedlo a za pár měsíců bych litoval....Od toho je přece výrobce,aby pomocí přístrojů a svých zkušeností nastavil sluchátka... :-|
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
Odpovědět