KZ acoustic

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

KZ acoustic

Příspěvek od palipol »

KZ acoustic – ZS 10 HiFi, BA 10 HiFi 5BA
slúchadlá do uší (predstavenie)


Risk je zisk, či odvážnemu šťastie praje – hovorí sa – ale v prípade slúchadiel KZ audio to nie je až také dramatické. Informácie o tejto malej čínskej firme na webe sú a tak je len na zákazníkovi, či im uverí, alebo nie. Predovšetkým ide o neuveriteľné predajné ceny týchto sofistikovaných výrobkov a všetkého príslušenstva s ktorým sa predávajú v pomere k prinášanej audiofilskej hodnote. Po štandardne prehľadnej objednávke na GearBest portáli v čase, keď mnou vybrané modely boli v akcii (treba to sledovať, výhodné sa stane ešte výhodnejším) mi po troch týždňoch pristála zásielka na pošte. Čakal som lacnú Čínu, ale bol som milo prekvapený. Od balenia mysliaceho na každý detail – funkčný aj estetický až po zvuk. Samotné slúchadlá s doplnkami sú technicky a technologicky premyslený počin.
Na jednom čs. fóre som čítal slušné preferencie modelov ZS 5 a ZS 6 a tak som zo zvedavosti objednal najvyššie modely KZ ZS 10 HiFi (27€) a KZ BA 10 HiFi 5BA (68€) s príslušenstvom – kábel "KZ Cu/Ag hybrid upgrade cable" (7 €), "KZ earphone cable detachable audio cord" (6€) a ku každým slúchadlám firemný KZ prepravný obal (á 1,5€). Celá zásielka ma aj so všetkými poplatkami vyšla na 112€.
V ďalšom popíšem oba modely so záverečným porovnaním, pretože aj keď predstavujú vrchol typového radu, sú konštruované s inou filozofiou, s iným zvukovým výstupom aj cenovkou.

KZ acoustic - ZS 10 HiFi

Obrázek

Pri tomto modeli ide o hybridnú konštrukciu slúchadiel do uší. Každé slúchadlo obsahuje päť meničov z ktorých basové pásmo hrá jeden dynamický menič, zvyšné štyri - stredné, dve vyššie a najvyššie frekvencie vyžarujú tlakové mikromeniče rôznych veľkostí, ktorých účinnosť upravujú predradené rezistory na dosiahnutie vyrovnaného frekvenčného priebehu. Celý systém je vsadený do tvarovaného priesvitného akrylátového tela, ktoré je farebne voliteľné (modrá, zelená, čierna). Mušlička je dosť veľká, ale anatomicky dobre riešená a tak v uchu nijako nezavadzia. Viac obáv som mal pri systéme uchytenia káblika k slúchadlu. Originálny kábel je pomerne kvalitne „audiofilsky“ konštruovaný, je pletený, ohybný s 90 stupňovým 3,5 mm jackom na jednej a s dvojpinovými konektormi (typ B) v plaste na strane slúchadiel. Je relatívne ťažký a preto obsahuje posledných cca 8 cm armatúru z tvarovateľného drôtu, ktorá končí v pine. Po zasunutí do slúchadla (mušľa má voči konektoru tvarový kľúč, takže sa nemožno zmýliť v polarite) sa prívodný káblik dotvaruje za ucho, ktoré potom celý systém nesie. Nevyzerá to presvedčivo a aj prax potvrdila, že pri pohyboch hlavy všetkými smermi sa má tendenciu z ucha postupne uvoľniť, napr. aj pri konzumácii jedla, čo je vcelku bežný pouličný jav, sa pohybmi sánky slúchadlá uvoľňujú. O to viac to platí s prémiovými káblami, ktoré čím vyšší je model, tým masívnejšia je konštrukcia. K týmto slúchadlám som kúpil „KZ earphone cable detachable audio cord“, ktorý obsahuje viac vodičov v kombinácii bezkyslíkatá meď a postriebrená bezkyslíkatá meď. Je fajnovejší, s kovovými konektormi - ale - ako som spomínal opäť ťažší. Tak, či onak – odporúčam ho k slúchadlám kúpiť automaticky – nestojí veľa, je odolnejší a zvukovo slúchadlá posúva ďalej. Pre veľmi dôležité prispôsobenie k veľkosti zvukovodu ucha sú k dispozícii tri gumové nástavce. Slúchadlá po usadení do uší slušne izolujú hluk z vonkajšieho prostredia, mikrofonický efekt káblika sa prejavuje minimálne – viac vám bude vadiť vlastný dych...

Technické parametre:

Typ: hybridný systém, dynamický menič priemer 10 mm a 4 tlakové meniče Knowles (balanced armature) rôznych veľkostí podľa prenášaného pásma
Impedancia: 32 Ohm
Citlivosť: 104 dB
Frekvenčný rozsah: 7Hz – 40 kHz
Váha: 27g
Dĺžka pripojovacieho kábla: 1,2 m

KZ acoustic BA 10 HiFi 5BA

Obrázek

Už na prvý pohľad sa pasujú do vyššej úrovne - dojem vytvára nielen fajnovejšie balenie, ale aj celokovová konštrukcia z tlakovo odliateho hliníka s anodizovaným odolným povrchom vo voliteľnej farbe (čierna, červená). Chladný kov môže byť problém pri nosení vonku v mraze, ale skutočný audiofil sa nezastaví, dá si na hlavu čiapku, alebo si ich rovno kúpi v lacnejšej plastovej verzii v podobe modelu AS 10 HiFi 5BA. Mušlička slúchadla je o niečo menšia ako u ZS 10 HiFi, futuristicky hranatá, napriek tomu v uchu nevadí ani netlačí, avšak tendenciu uvoľňovať sa majú ešte väčšiu ako ZS 10 HiFi. Po pripojení iného kábla „KZ Cu/Ag hybrid upgrade cable“ vyzerá celok skutočne high-endovo. Kábel napriek svojej masívnej pletenej konštrukcii je ohybný, jemný a sľubuje dlhú životnosť – škoda len, že je dosť krátky. Vnútorný akustický systém obsahuje 5 tlakových meničov rôznych veľkostí vyžarujúcich do spoločného vyústenia nejedná sa teda o hybridnú konštrukciu ako u sesterského modelu. Opäť sú k dispozícii tri nástavce pre prispôsobenie k veľkosti zvukovodu ucha.

Technické parametre:
Typ: tlakový systém, 5 tlakových meničov Knowles (balanced armature)
Impedancia: 14 Ohm
Citlivosť: 105 dB
Frekvenčný rozsah: 7Hz – 40 kHz
Váha: 28g
Dĺžka pripojovacieho kábla: 1,2 m

Zvuk

Neviem, ako začať. Predovšetkým sa zbavte akýchkoľvek predsudkov a predstavte si, že máte v rukách kvalitné slúchadlá a chcete poznať nahrávku a jej atribúty. KVALITNÚ nahrávku, pripomínam. Odmenia vás neutralitou, zvukovou plnosťou, prítomnosťou, rozlíšením a výborným priestorom.

ZS 10 HiFi zvukovú informáciu podávajú trochu suchšie, nemajú tak dominantný bas ako BA 10, ale sú situácie, kedy ho je u BA 10 priveľa. Od 10 mm dynamického meniča v ZS 10 HiFi by som čakal fyziologicky hlbší prejav. Zvuk je u oboch modelov sýty a šťavnatý, s hladkými výškami bez sykaviek a ostrosti. Rozlíšenie ide to detailov, lokalizácia je presná, zvuk je pevný, nezlieva sa, všetko má svoje miesto. Vokály sú dramatické, spektrálne vyvážené, farebné. Klasika je klasikou, metal je metalový. Tie slúchadlá jednoducho hrajú dobre - ak si sadnú so zdrojom, budete objavovať nové veci.
BA 10 HiFi 5BA sú vo všetkých spomenutých reprodukčných vlastnostiach ZS 10 HiFi veľmi podobné, ale v úplne kritickom porovnaní by som sa priklonil k BA 10, ich prejav je máličko hladší, majú trochu zodvihnutý bas – je hlbší a údernejší, čo v niektorých žánroch poteší, avšak beda, ak ho je v nahrávke príliš. ZS 10 sú basovo stiahnutejšie, ale v konečnom dôsledku vyrovnanejšie. ZS 10 HiFi sú aj o dosť menej citlivé a otvárajú sa až pri mierne vyššej hlasitosti. BA 10 HiFi 5BA sú akčnejšie, zvuk je viac plastický a dramatický. Ak pôjdeme len a len po cene, v pomere cena/výkon víťazia z tejto dvojice štuplíky ZS 10 HiFi. Priznám sa, že som čakal nejaký fejkový zvuk, ale toto je v pomere cena/výkon samostatná liga. V mnohom prekonávajú aj zvuk dospelých mostových slúchadiel, ktoré síce hrajú mohutne, ale priestorové zobrazenie je mnohokrát nekonkrétne, bas rozmazaný. Počúvanie KZ ZS 10 HiFi i BA 10 HiFi 5BA vo vysokom rozlíšení je lahôdka. Hrajú kľudne a pohodovo všetky žánre. Zdroj - HiRes prehrávač Astell&Kern AK100, ktorý som mimo iných zdrojov použil sa javil ako ideálny partner. Ak máte nejaký problém, hľadajte ho všade inde len nie v slúchadlách.

Záver

Zaujímavé a kvalitne vyrobené audiofilské in-ear slúchadlá využiteľné hlavne pre akostné prenosné audio. Nadpriemerné zvukové výsledky vo všetkých smeroch s malým percentom v prospech BA 10 HiFi 5BA. Aby som len nechválil - pripojenie káblov do mušlí je dosť nepraktické, usadenie a fixácia na uchu pri akcii, kde často pohybujete hlavou nespoľahlivé. To platí hlavne u BA 10 HiFi 5BA. Obe slúchadlá potrebujú presné impedančné zosúladenie s výstupom, privítal by som aj dlhší prívodný kábel, 1,2 m mne osobne nestačí, pretože sa dajú použiť aj pre domáce HiFi. Ani ako voliteľné príslušenstvo však výrobca dlhšie káble nedodáva.
Je sympatické, že KZ acoustic stojí pri cenotvorbe nohami na pevnej zemi a bude len dobre, keď na nej zostane čo najdlhšie a osloví hlavne tých, čo 500€ za štuplíky jednoducho nedajú. Technologicky aj zvukom sú na úrovni, použité meniče Knowles sa v súčasnosti vyskytujú u množstva výrobkov renomovaných značiek. Tieto slúchadlá neprestávajú baviť - je v nich čosi sonicky prirodzené.

S pozdravom palipol
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: KZ acoustic

Příspěvek od blesk666 »

KZ ZS10 som zo zvedavosti pred nejakym casom tiez na zaklade pozitivnych referencii zakupil. Prve dojmy boli rozpacite, ale hlavny problem bol ten, ze som musel dlhsie hladat, s ktorym z troch velkosti silikonovych nadstavcov mi najlepsie sadnu. Zacal som s najmensimi, lebo nemam rad ked ma sluchadla tlacia, avsak zvuk preferoval stredne pasmo a nebolo to vobec ono. Nasledne som skusal najvacsie, kde to bolo zas prebasovane, na vyskach zastrete...
Pri strednej velkosti som konecne pochopil co sluchadlami vyrobca zamyslal. Pouzivam ich vacsinou vecer do postele k telefonu s Tidalom (HiFi)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: KZ acoustic

Příspěvek od Ramones »

Děkuji kolegovi za odvahu prezentovat KZ 10. Kdyby se mi to chtelo vypisovat, napisu to same. Psal jsem sve postrehy na jina fora i srovnani s nahlavnimi skuchatky... nekteri to srdnate zpochybnovali. Mam 5ky,tak 10ky a stridam je podle potreby a nalady. Opravdu je treba napasovat nastavce, to je u ie sluchatek alfou i omegou. Za ty penize... TY Vole... spickove.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: KZ acoustic

Příspěvek od Frogyman »

Využiji tohoto vlákna a vnesu sem svůj aktuální "problém", který s tím docela souvisí.
Na vánoce objednal celé rodině sluchátka KZ ZST a to včetně BT nádstavce. Pro děti téměř na celodenní používání místo originál pecek k telefonům a pro mne na občasné využití na cestách či při sportu. Jen teď zrovna řeším, jaké nádstavce koupit, protože originál je "nic moc". Přiznám se, že se v tom vůbec nevyznám a docela tápu. Zatím jsem vytipoval po přečtení různých testů a serverů COMPLY Isolation T-500 Black. Máte s nimi zkušenosti? nebo je lepší jiná volba?
A jakou doporučujete volit velikost?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: KZ acoustic

Příspěvek od koudelka »

Já používám tyto:

http://www.headphones.cz/inshop/nahradn ... 2-pack.htm

Na doporučení prodejce, menší útlum od okolí, používám na bruslích a při procházkách se psem. V uších drží luxusně, jen se mi zdál na první dobrou lehký úbytek na vejškách. Vyřešil jsem to zkrácením o cca. 1,5mm %-(
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: KZ acoustic

Příspěvek od Ramones »

Nástavce jsou silně individuální záležitost. Tady má jejich změna opravdu význam (rozdíl od kabelománie).
Doporučil bych pořídit několik různých typů a zkoušet. Zásada je, aby ve sluchovodu dobře těsnily.
Hodně posluchačů si pochvaluje Spiral Dots nebo jak se to jmenuje.
Mě se osvědčily stromečkové, ale také je občas prostřídám s klasickými silikonovými nebo s paměťové pěny.

To, že se některé vysouvají při jídle, bych asi něřešil. Není to přece hlavní činnost u které poslouchat hudbu.
Nezapomeňte si občas přistřihnout chlupy :razz: v uších. Mohou vyluzovat rušivé zvuky.
No a samozřejme se naučit sluchátka do uší vkládat, ne jen jednoduše zastrčit.
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: KZ acoustic

Příspěvek od palipol »

Ramones - súhlas. Zatesnenie slúchadla v uchu je alfa a omega, bez tejto optimalizácie nemožno dospieť k objektívnym výsledkom. Každé ucho (zvukovod) má anatomické špecifiká, je dôležité ako a kde zvuková vlna do ucha ústi.
S tými pohybmi ušnice pri jedení bol pokus o realistický fór :roll: , keď vidím, ako sa mladí audiofili tlačia hamburgermi XXL size určite budú mať problémy. Mne stačil rožok štandard...
Nepokladám sa za slúchadlového maniaka, ale čosi som už počul a skúsenosť hovorí, že z toho už na začiatku cítim akúsi "zvukovú obyčajnosť" a nepotrebujem nič doháňať hlasitosťou, či ekvalizáciou, bude to v poriadku aj na konci. U BA 10 zámerne výrobca jemne zodvihol bas a zaradil ich predovšetkým na outdoorové, priam športové použitie. Škoda, že si s nimi aj nezašportoval %-(. Akustická a vážna hudba v teple domova im nakoniec sedí najviac.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: KZ acoustic

Příspěvek od Overgrounder »

Zdravím,
dorazily mi BA 10 a chci se zeptat, zda a jak dlouho by se měla rozehrávat. Je nějaké doporučení? Včera jsem je po cca 3 hodinách provozu nasadil do uší (své osvědčené nástavce mám + stříbrný kabel) a zvuk se mi zdá dost uječený a ostrý.
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: KZ acoustic

Příspěvek od blesk666 »

skus vacsie adaptery. Moj prvy dojem s malymi adaptermi bol obdobny aj s KZ ZS10. U IE kazde sluchadla vyzaduju ine.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: KZ acoustic

Příspěvek od Overgrounder »

Tak vzhledem k tomu, že mám doma vše od ZS5 po BA10 si myslím, že mám nástavce pořešené. Ale třeba se mýlím a narvu do uší větší :-)
Šlo mi spíš o to rozehrávání...
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: KZ acoustic

Příspěvek od koudelka »

Můžeš nějak ve stručnosti popsat rozdíly mezi ZS5, 6 a 10? Díky
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: KZ acoustic

Příspěvek od Ramones »

ZS 5, více loudness, mírně zvýrazněna okrajová pásma. Mohou se jevit, jako zábavnější.
ZS 10 rovnější a vyrovnanější, více "hifi". Pro někoho nudnější. (prakticky vynikající)
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: KZ acoustic

Příspěvek od koudelka »

A 6? Jak do toho zapadají?
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: KZ acoustic

Příspěvek od koudelka »

A BA10?
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: KZ acoustic

Příspěvek od Overgrounder »

Chystám se na další, pečlivější porovnání všech modelů. Mám doma první verzi ZS5, pak ZS6, ZS10 a teď mi dorazily BA10.
Už jsem o tom psal na HF, ze "Z" se mi stále nejvíc líbí 5ky. Někde jsem se dočetl, že nyní už 5ky vyrábí pro KZ někdo jiný a že už to zdaleka není ono. Mám ještě nově koupené 5ky, tak to můžu porovnat a snad bude jasno, zatím jsem se k tomu nedostal.
Podle mě, tak jak já to slyším, tak 6ky jsou více expresivnější a ostřejší než 5ky, 10ky jsou pro mě neposlouchatelné (stále je radši rozehrávám). Ramones píše že 10ky jsou nej. Tak nevím, třeba mám doma zmetky :-)
Ještě k těm 5kám. Mám je docela hodně naposlouchané, ale zdá se mi, že se jim trochu rozpliznul bas. Tak nevím, jestli to není třeba únavou materiálu nebo mých zvukovodů :-)
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: KZ acoustic

Příspěvek od Ramones »

Jako v pohodě, dají se poslouchat, ale já beru in-eary opravdu jen k jejich účelům.
Nevýhodou všech IE je fakt, že vlastně pokaždé hrají jinak (více,či méně) dle umístění ve zvukovodu a použitých nástavců.
Mít jen IE, to bych nebyl spokojen.
Doma poslouchám většinou klasické sluchátka, ale znovu opakuji, že zvuk s dobrými nástavci mě u KZ nedělá (až na občasné výšky) žádný problém a mohu je poslouchat hodiny.
Více financí do IE systému nehodlám vrážet.
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: KZ acoustic

Příspěvek od koudelka »

Já si po delším čase prohodil 6 za 5 a zdají se mi šestky lepší, i když třeba dneska TalkTalk The Colour of Springs - Remaster se výšky naprosto nedaly poslouchat...
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
palipol
Příspěvky: 102
Registrován: 13 pro 2012 08:28

Re: KZ acoustic

Příspěvek od palipol »

KZ acoustic KZ AS 16

Obrázek

Po čase tu máme ďalší prírastok do rodiny slúchadiel KZ acoustic – typ KZ AS 16. Ako už názov prezrádza, koncepčne sa jedná o sústavu tlakových meničov Knowles typu balanced armature/moving iron. Tentokrát však výrobca KZ nešetril a vybavil obe mušličky celkom 16 drivermi s rozdelením do troch pásiem - basy, stredy a výšky s obsadením - po dva tlakové meniče nižšie pásma a štyri pre pásmo výšok. Výhybky sú dve – jedna elektrická, a druhá akustická – meniče ústia do spoločného akustického člena, v ktorom sú vzdušné vedenia rôznych dĺžok a priemerov pre každé pásmo. Sústava je následne vyvedená do jedného (opäť kovového) spoločného zvukovodu pred nečistotami chráneného uzatváracou mriežkou. Je zvláštne, že napriek podstatne väčšiemu zastúpeniu meničov nabral celok oproti iným podobným modelom len na váhe a nie na veľkosti, takže v uchu sedí mušľa dobre. Korpus sa skladá z dvoch častí – anatomickej ušnej z farebného, transparentného ABS plastu a uzatváracej časti zo zliatiny zinku, ktorá je esteticky elegantne riešená s chemicky upraveným, tvrdým povrchom. Balenie v elegantnej krabičke je na vysokej úrovni, káblik a tri páry gumových nástavcov sú pod platom s mušľami, platnička s gravírovaným logom výrobcu a názvom modelu naznačuje, že výrobca nenechal nič na náhodu. Aj keď je pribalený káblik fajn, model „KZ Cu/Ag hybrid upgrade cable“ je priam nutnosťou a to nielen pre podporenie bižu efektu. Farba ABS plastu mušle je voliteľná (čierna a modrá). Cenovo sa jedná o najdrahší model od KZ – cca 120€. Výrobca za smiešne ceny (2-3€ ) dodáva aj štýlové prenosné taštičky a dózičky (dokonca niektoré vodotesné), ktoré sú pre tento štupľový audiosolitér priam nutnosťou.

Zvuk...predovšetkým ich najskôr nechajte rozohrať aspoň 50 hodín, vyberte správnu veľkosť nástavca a pripojte na kvalitný zdroj s kvalitnou nahrávkou. Tieto slúchadlá už nie sú k ničomu milosrdné a audiofília im je vlastná. Hrajú presne , transparentne, rozlíšene a dynamicky s rýchlym a naturalistickým basom. Na suchší, možno i prezentnejší charakter si rýchle zvyknete, lebo je nositeľom informácie o hĺbke, šírke, detaile a lokalizácii zdrojov zvuku v nahrávke. Množstvo meničov je nielen o vyššej citlivosti, ale najmä počuteľne o väčšej posluchovej pohode ako dôsledku nižšieho skreslenia. Pri kvalitných nahrávkach ani pri vyššej akustickej hladine neupadá zvuk do stresu a kŕčovitosti. Slúchadlá nič nemaskujú, hrajú to, aký je zdroj a nahrávka. Bas je zbavený akejkoľvek nafúknutosti a umelej hutnosti. Zvukom sú najbližšie k modelu BA10 HiFi 5BA, ktorý má evidentne viac basov a je ladený skôr „do tepla“. AS16 sú o niečo transparentnejšie, analytickejšie, vo vyšších hladinách zvukovo pevnejšie a celkovo objavnejšie. Nie je to rádový rozdiel, ale stačí na to, že sa k nižším, aj keď dobrým modelom už nevrátite. Cena/výkon? Napriek tomu, že sú o čosi drahšie, vedia podstatne viac ako stoja.

Technické parametre:

Typ: tlakový systém (balaced armature/moving iron), 8 tlakových meničov Knowles, 3 pásma
Impedancia: 15 Ohm
Citlivosť: 105 dB
Frekvenčný rozsah: 20Hz – 40 kHz
Váha: 40g (s upgrade káblom Cu/Ag hybrid)
Dĺžka pripojovacieho kábla: 1,2 m, konektor stereo/jack 3,5 mm

Obrázek
Odpovědět