Na noc sluchátka?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Na noc sluchátka?

Příspěvek od motýl »

Ahoj.
Momentálně dělám v jedné firmě u stroje a když nemusím přemýšlet, myslím na audio a řeším a řeším.
Ale už mne to začíná unavovat,nyní konkrétně hudba v ložnici. Dneškem jsem to asi vzdal, týkaje se poslechu přes repro. Mám stará sluchátka Tesla a bylo mi překvapením, že staré komponenty Philips mají výstupy na sluchátka s regulací hlasitosti a- ono to hraje. Neumím posoudit kvalitu rozlišení,dynamiku to také nemá, jen že je to příjemné a o to se mi před usnutím jedná. Takže se tu ptám, jestli mi zase po čase nezačnou sluchátka vadit. Prosím o nějaké návrhy uzavřených nepřebasovaných sluchátek s dobrými středovýškami. Za kolik? Sám nevím, ale asi to opravdu bude o relaxační hudbě než o highendu. Hodlám poslouchat rozhlas FM a satelitní stanice.To znamená, že úplně kvalitní sluchátka by nebyla využita už z principu (ne)kvality vysílání. (USB vstupy nemám)
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od Halíř »

Tak ono by to zrejme nebylo ani tak o (ne) kvalite vysilani,jako spis o (ne)kvalite zbytku tveho retezce %-(
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od aretax »

Ku každému mobilu dostaneš sluchátka. Použi tie, splnia všetky Tvoje požiadavky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od motýl »

aretax píše:Ku každému mobilu dostaneš sluchátka. Použi tie, splnia všetky Tvoje požiadavky.
To je fakt. Že jsem se ptal, končím toto vlákno.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od valderon »

Není nutné končit. Věřím, že to Aretax nemyslel zle. Můžu za sebe taky říct, že některá mobil sluchátka mohou být už natolik kvalitní, že ničím nevadí a dají se opravdu dobře použít. Nicméně já používám při práci na PC sluchátka Philips SHP 1900. Mám i Senhy HD 600,ale ty mám u sestavy. K pc raději ty levné Philips. Mají přesně zvuk, který hledáš. Otevřený, dobré stredy, výšky, neprebasovane, dlouhodobě bez únavy. Měl jsem už x sluchátek do 2000 Kč, ale ty Philips jsou opravdu výborné a to jsem je kupoval v nějakém elektru za cca 800 Kč, bez jakéhokoli očekávání. Pokud nějaké nakonec koupíš, dej vědět, třeba se to bude hodit, protože nevím proč, ale sluchátka u pc u mě díky dětem a ženě mají životnost nějak krátkou... :lol:
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od Kocmeister »

Jé SPH1900 mám v práci taky, na odposlech telefonátů zaměstnanců :-) . Narozdíl od Valderona, ale chválu moc napsat nemůžu. Vlastně vůbec ničím nevynikaj, snad jen cenou (299,- za uzavřený sluchátka). Kdejaký pecky k mobilu hrajou líp.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od valderon »

Ale já je nechvalim, ani nepíšu, že něčím vynikají, motýl chce levná sluchátka, co neunaví, tak jsem to pochopil, přečti si co hledá. (možná chápu špatně) Mám je jen k pc, kde mi stačí, zvukem neunavi, když i při práci déle poslouchám. Kulisa, nesmí mě to strhavat k poslechu, musím dělat, ne? :lol: Jediný co, tu cenu jsem možná napsal špatně, už si nepamatuji přesně (kupoval jsem dceram nějaký sluchátka, možná jsem to popletl). Ale o to pro Motýla líp, pokud stojí 300. Vzhledem k zadání a ceně si myslím, že nejsou špatná volba.
Kocmeister
Příspěvky: 162
Registrován: 11 bře 2013 16:00

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od Kocmeister »

Ale jo, asi jsem to vzal za špatnej konec já. Nějakou hudbu jsem teď na nich poslechl přes youtube a máš pravdu, že neunavujou. Málo výšek, nevtíravé středy i basy. Nicméně zároveň tam vše je dostatečně na to, abys věděl, že to tam je. A tim, že na sebe nic neupoutává pozornost, tak můžou posloužit jako dobrá kulisa k práci i usínání.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od valderon »

Je to celý stejně zvláštní. Tyto sluchátka jsou jakoby "technicky, kvalitou zvuku" nic zvláštního, ale mě opravdu baví poslouchat. Sám Nevím, čím to je. Mám i ty HD 600,a ty jsou samozřejmě úplně jinde. Z tohoto úhlu pohledu je to jasný. Ale, jsem asi divný, nicméně si někdy dokážu hudbu a radost z ní (nemyslím kvalitu zvuku) užít víc z obyčejného kazetaku, v autě atd. Nemá to tu kvalitu, ale baví mě to. A to samé mám právě u těchto sluchátek. A právě proto jsem je zmínil. Kvalita je úměrná ceně, ale dobře se poslouchají, Kocmaister dobře jsi to vystihl v posledních 3 větách. Jeden kamarád takto skončil na sluchátkách právě od mobilu, tuším od Samsung S7, protože se mu prostě dobře poslouchali a bavilo ho to. A to má sluchátka snad Sony?, nevím označení, ale to je jedno. Stály cca 3-3,5 tisic? (nerad bych zase něco popletl, píši z mobilu v práci) Takže Motýl, co ty víš, třeba měl i Aretax pravdu.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od Halíř »

Treba jen motyl zcela nepochopil okruh obsahu "highendforum",tento dotaz bych stopro smeroval na avmania,vlakno sluchatka,popr hifiroom tamtéž. Mozna stovky odpovedí na podobnou tematiku.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od aretax »

motýl píše:
aretax píše:Ku každému mobilu dostaneš sluchátka. Použi tie, splnia všetky Tvoje požiadavky.
To je fakt. Že jsem se ptal, končím toto vlákno.
Naozaj neviem, prečo sa urážaš. Ja som to myslel úplne vážne a výlučne na základe Tvojho popisu toho, čo požaduješ. Sám musíš uznať, že s high endom to nemá nič spoločné. Alebo by si chcel radu, aby si si kúpil slúchadlá za desiatky tisíc Kč a potom sa radil, ako z nich eliminuješ basy?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od bacil2 »

motýl píše: ... Prosím o nějaké návrhy uzavřených nepřebasovaných sluchátek s dobrými středovýškami. Za kolik? Sám nevím, ale asi to opravdu bude o relaxační hudbě než o highendu...
Neprebasované a s dobrým podaním vokálov sú napr. Koss ProDJ200. Dajú sa na ne dlhodobo počúvať aj zvukovo dosť nekvalitné nahrávky ... ale treba upozorniť, že pre niekoho, kto má moc veľké uši, nemusia byť dostatočne pohodlné
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od Mastervoice »

není důvod rovnou se urážet...k mobilu Nokia jsem dostal v kompletu sluchátka - špunty do uší se standartním jackem
Φ 3.5mm stereo, vyhoví pro TV, PC, discman a kdeco, překvapily jakostí (přiměřenou své konstrukci) neobtěžují, netlačí a slyším okolí kdyby něco...
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od YamahaMan »

Ja používam na počúvanie FLAC súborov z mobilu Maschall Major 2
Nestoja veľa a hrajú super.

https://sluchadla.heureka.sk/marshall-m ... 0kQAvD_BwE#
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od bacil2 »

Ako mimoriadne vhodné do tejto témy odporúčam možno nenápadné ale prekvapivo dobré Superluxy HD672 a pre vyššie posluchové nároky vynikajúce nové AKG K371 !
SuperluxHD672_AKGK371_x1024.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
bacil2
Příspěvky: 239
Registrován: 17 zář 2016 19:26

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od bacil2 »

... včera už konečne zareagovali na K371 aj na kopfhoerer.de:

https://www.kopfhoerer.de/test/akg-k371/

... nie je mi ale celkom jasné prečo im nedali plný počet "hviezd" práve za zvuk ... podľa mňa by si to zaslúžili
motýl
Příspěvky: 121
Registrován: 15 dub 2017 18:03

Re: Na noc sluchátka?

Příspěvek od motýl »

Dobře, dovolím si poznámku. Neuspěl jsem s https://www.whathifi.com/soundmagic/e10/review
Basy nikde. Jenom něco tam dole, co se nedá poslouchat. Takže sluchátka k mobilu za 10 000Kč možná, ten ale nemám.
Odpovědět