Testy kabelů naslepo

Diskuze o kabelech.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Testy kabelů naslepo

Příspěvek od tujatuja »

Má někdo z účastníků tohoto fóra osobní zkušenosti s testy kabelů naslepo? Shodovaly se výsledky s normálním testováním, kde může vstoupit do hry placebo efekt?
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od anawak »

Niekedy sa zhodovali, inokedy nie. Zalezalo ake kable, aka cenova uroven a aky aparat. Nesmierne tiez zalezalo na tom, kde to bolo ( rusenie z prostredia) a cez co to bolo ( ci pracky alebo filtre alebo nic).

Psychologicka zatazenost alebo predpojatost kazdeho z nas na " ten svoj produkt" je vysokym skreslujucim cinitelom pri vsetkom a kazdom. Nie len pri kabloch.

A slepe testy boli pre mna niekdy velkym prekvapenim.......
durgo
Příspěvky: 6
Registrován: 26 úno 2011 18:34
Bydliště: Zvolen

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od durgo »

ja som teda naslepo káble nikdy neskúšal
stačilo navidno a rozdiel som aj tak nepočul
a je jedno či stál kábel 50Sk alebo 20 000 Sk
ale je možné, že som hluchý
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od davidm535i »

Chm, v anketach vsichni tvrdili neskutecne vlivy kabelaze na reprodukci, ale na jednouduchou otazku ticho po pesine? :shock:

Vez, ze pri jakemkoliv testu ma zdaleka vetsi vliv, jestli jsi se nahodou po nakloneni pro kafe usadil do identicke polohy nebo ne. Ostatni je z rise pohadek a mytu. Osobne vim, ze ani neni zaznamenatelny rozdil mezi tim, jestli bananek se jen tak volne vlastni vahou dotyka, nebo jestli je kabel upevnen M20 matkou (treba z Rhodia)

David :thumbup:
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od bigjoe »

To tujatuja:
Ahoj.
Mne by hodně zajímaly tvé zkušenosti. Zdá se, že v této oblasti jsi hodně zkušený, tak se poděl a pomoz nám otevřít oči. Třeba já jsem se nechal nachytat od Nordostu. Napiš mi prosím kolik typů kabelů od této firmy máš naposloucháno, kde jsem udělal chybu a jak jsem té chybě měl předejít :-ss ~x( :-ss ~x( :-ss . Díky
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
monte

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od monte »

Nejlépe nechat kabely spát, kabely dokážou rozeštvat půl republiky. :ymdevil:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od NA-Noble Audio »

bigjoe,
myslím, že jsi spletl adresáta a patří to davidm535i, ne zakladateli vlákna.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od bigjoe »

Ne to se ptám opravdu člena tujatuja, který toto vlákno založil a rád bych se něco přiučil a dozvěděl. :eek:
(davidm535i je mrtvej Homolka) :YMALIEN:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od tujatuja »

bigjoe píše:To tujatuja:
Ahoj.
Mne by hodně zajímaly tvé zkušenosti. Zdá se, že v této oblasti jsi hodně zkušený, tak se poděl a pomoz nám otevřít oči. Třeba já jsem se nechal nachytat od Nordostu. Napiš mi prosím kolik typů kabelů od této firmy máš naposloucháno, kde jsem udělal chybu a jak jsem té chybě měl předejít :-ss ~x( :-ss ~x( :-ss . Díky
Zda jsem v této oblasti hodně zkušený? Tak to se ti milý BigJoe opravdu zdá. Kdybych byl v této oblasti zkušený, tak bych se na tomto fóru určitě neptal. Takže lituji, ale oči si budeš muset otevřít sám. Tvé otázce, kolik typů kabelů od firmy Nordost mám naposloucháno, už vůbec nerozumím - v souvislosti s mým dotazem je naprosto nelogická. A pokud ses nechal od kohokoli nachytat, tak je to tvůj problém.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od tujatuja »

bigjoe píše:Ne to se ptám opravdu člena tujatuja, který toto vlákno založil a rád bych se něco přiučil a dozvěděl. :eek:
(davidm535i je mrtvej Homolka) :YMALIEN:
Asi bych měl pro BigJoe-a upřesnit, že já osobně na kabely věřím jenom do té míry, že kabel by měl být v každém případě kvalitní konstrukce a z kvalitních materiálů (např. teflon jako isolant), vybaven kvalitními konektory a od solidního výrobce. V žádném případě nepopírám vliv kabelů na kvalitu zvuku. A když už se BigJoe ptá, tak v současnosti použivám reprokabely od anglické firmy CHORD COMPANY (stříbřená měď, teflon), od stejné firmy mám i signálové kabely (isolant rovněž teflon). Ceny si přesně nepamatuji, ale rozhodně nižší než v řádu desetitisíců korun. Stačí?
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od bigjoe »

Tak to jsi mne trochu zklamal. Já jsem spojil mou reakci na toto i vedlejší vlákno, kde píšeš:
Hezká reklama od firmy NORDOST. Každý časopis musí z něčeho žít.
Samozřejmě, že v časopisech jsou většinou reklamy, ale přesto jsem doufal, že jsem narazil na borce, který má s tímto nějaké zkušenosti když takto pálí od boku a bude mi moci vysvětlit nějaké dotazy.
No nic, aspoň si mě potěšil, že jsem ti milý :oops: .
Tak se měj drahý tujotujo :D
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jak asi všichni víte zabývám se návrhem i tuningem reprosoustav.
Jak mé Lucidy, tak Great Lucidy AMT jsou koncipované jako oddělené skříně a proto mají oproti klasicky řešeným bednám jedno kabelové propojení vně skříní zezadu. Tento kabel vede signál od vstupních terminálů k vyhybkám pro středový a výškový měnič do vrchní skříně. Tedy přes něj nejde signál do basového měniče, čímž je ještě omezen jeho vliv na zvuk bedny jako celku. Jde o poměrně krátkou kabeláž, méně než metr. Běžně se u komerční výroby vnitřnímu prokabelování beden nevěnuje zvláštní pozornost, protože je skryta oku zákazníka a není v zájmu výrobce zvyšovat náklady na výrobu. Takže i ve většině beden za více jak ½ milionu, dokonce i přes milion jsou použity laciné jednotlivé vodiče nebo dvojlinky v cenách 20-80,-KČ/m. Krom nízké ceny se s takovými vodiči i lépe pracuje při výrobě.
Ale zpět k jádru sdělení. U obou modelů mých beden jsem na onu propojku vyzkoušel 4 druhy kabelů. S každým se dostavil jiný výsledek, který byl natolik velký, že mě to donutilo si nedovolit použít ten nejlevnější z nich. A to i ten nejlevnější nebyla žádná obyč. měděná dvojlinka s PVC izolací, ale již poměrně slušný sofistikovaný kabel v ceně skoro 200KČ,-/m
Dva kabely byly ve velmi blízké ceně kolem 800,-KČ/m a přesto není jedno který z nich použiju, výsledky jsou jasně rozlišné. Jeden přinese více živosti, výrazněji vykreslený detail, a ubude basového obsahu vyšších basů. Ten druhý je méně kontrastní, unylejší a basově plnější a měkčí. Jaký druh psychoakustiky může v tomto případě způsobovat slyšené rozdíly? Jako výrobce bych měl mít snahu neslyšet rozdíl, abych mohl použít ty nejlevnější. A žádný důvod mě nenapadá, když dva kabely za téměř stejné ceny slyším tak rozdílně. A to ještě vnímám jako zvukově horší ten, co jsem z technického hlediska považoval za lepší a výrobce nese jednoznačně zvučnější jméno a mam ho již delší dobu v oblibě.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Mirek »

Davidm535i :
Chm, v anketach vsichni tvrdili neskutecne vlivy kabelaze na reprodukci, ale na jednouduchou otazku ticho po pesine?

Vez, ze pri jakemkoliv testu ma zdaleka vetsi vliv, jestli jsi se nahodou po nakloneni pro kafe usadil do identicke polohy nebo ne. Ostatni je z rise pohadek a mytu. Osobne vim, ze ani neni zaznamenatelny rozdil mezi tim, jestli bananek se jen tak volne vlastni vahou dotyka, nebo jestli je kabel upevnen M20 matkou (treba z Rhodia)
Zbytečná provokace Myslím, že na to je jednoduchá odpověď - ti, co rozdíly slyší si pravděpodobně říkají proč se dohadovat s těmi, co to nechtějí, neumí či nemají možnost slyšet - na foruje to je stejně jenom slovo proti slovu a s tím související častý vznik konfliktů. Řešení je asi jediné, aby si pár lidí sedlo u kvalitní sestavy, která má dostatečnou rozlišovací schopnost a k tomu dobrá akustika umožnila víceméně slyšet to, co sestava zahraje (a u toho samozřejmě by měl být klid a pohoda)....a pak spustit slepý test. Pokud potom někdo neuslyší rozdíl mezi např. stříbrným Vincentem a jakýmkoliv Kimber Select nejedná se v jeho případě jenom o slepý tast, ale i o hluchý test.

Přirozeně psychakustika faunguje asi u každého a někoho méně a u někoho více a všiml jsem si, že hodně lidí poslouchá místo ušima očima a nebo není schopno mít svůj vlastní názor a pak papouškuje názor většiny - krásný příklad jsem zažil na poslední výstavě v Bratislavě, kdy návštěvníky byl zvolen zvuk č.1 Ante a zvuk č.2 McIntosh. Přitom Ante při své vskutku směšné prezentaci zahrálo vždy jenom pár asi vhodně zvolených tónů a McI.měl zvláštní, trochu chrastivý zvuk (na čemž se zhodla celá osádka našeho auta), který jsem u této značky nikdy předtím neslyšel, možná to bylo způsobeno trochu neortodoxním bednami této značky. Ale Ante = obrovská mediální masáž a ta cena - to přece hrát musí ! A McI. takové pěkné přístroje a tak to hezky svítí (mě se to mimochodem líbí taky) a taky to stojí dost, tak to přece musí taky hrát ! A obrácená strana psychoakustiky je, že když nechci slyšet neslyším kdyby mě do hlavy mlátili a někdy, když na to nemám, tak je pohodlnější si říci - to zbytečnost a stejně to nemůže hrát líp, než má sestava doma za pár tisíc (ale to už asi není psychoakustika, ale asi malost).

Ne každý je také schopen a ochoten pozorně hudbě naslouchat a při povrchním poslechu je asi možné rozdíly neslyšet a tím také mohou vznikat spory. Někdy jsou to jenom nuance, ale pro pozorného posluchače to může být ta pravá Nirvána.

A když někdo tvrdí že rozdíly neslyší, je to v pořádku,ale když někdo tvrdí, že rozdíly neexistují je demagogie, kdy ten člověk dává všem najevo, že jediná pravde je ta jeho pravda a statisíce hifistů po celém světě, kteří (naštěstí pro ně) jsou schopni slyšet je stádo hloupých ovcí, které nemaje vlasního mozku se nechalo zmanipulovat výrobci a podplacenými recenzenty.

Zcela souhlasím s NA, pro něj by bylo přirozeně výhodnější do beden nacpat, co nejlevnější kabely (stejně nejsou vidět, že), ale protože za roky, kdy se zabývá oborem se naučil naslouchat hudbu profesionální čest mu to nedovolí.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od davidm535i »

@Mirek :thumbup:

Jak rikam, neverim (a uz to NEBUDU nikomu cpat), a presto jsem narval do svejch beden jen drahe soucastky (pro jistotu :crazy: )

David
mp3 + špunty
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od martinowsky »

Souhlasím s Mirkem,

Zbytečná provokace Myslím, že na to je jednoduchá odpověď - ti, co rozdíly slyší si pravděpodobně říkají proč se dohadovat s těmi, co to nechtějí, neumí či nemají možnost slyšet - na foruje to je stejně jenom slovo proti slovu a s tím související častý vznik konfliktů


Několiko kabelů jsem slyšel a rozdíly byly značné a jak jsem už někde psal. Slepým testem pro mě byla i má žena která na mě z vedlejší cimry ůvolala (aniž by tušila že něco je vyměněno) "hej tohle je nějaké půzračnější to hraje nějak čistěji a živěji" a dalších x nezávislých reakcí. Takže já opravdu nehodlám jak který kabel hraje řešit. U mě to šlo slyšet fest a zbytek je mi fuk.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od boxer »

Pokud potom někdo neuslyší rozdíl mezi např. stříbrným Vincentem a jakýmkoliv Kimber Select nejedná se v jeho případě jenom o slepý test, ale i o hluchý test.

Námitka Ctihodnosti.
Svědkovi je výsledek naznačován a je irelevantní.
Námitka se přijímá.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od lubin »

martinowsky píše:Souhlasím s Mirkem,

Zbytečná provokace Myslím, že na to je jednoduchá odpověď - ti, co rozdíly slyší si pravděpodobně říkají proč se dohadovat s těmi, co to nechtějí, neumí či nemají možnost slyšet - na foruje to je stejně jenom slovo proti slovu a s tím související častý vznik konfliktů


Několiko kabelů jsem slyšel a rozdíly byly značné a jak jsem už někde psal. Slepým testem pro mě byla i má žena která na mě z vedlejší cimry ůvolala (aniž by tušila že něco je vyměněno) "hej tohle je nějaké půzračnější to hraje nějak čistěji a živěji" a dalších x nezávislých reakcí. Takže já opravdu nehodlám jak který kabel hraje řešit. U mě to šlo slyšet fest a zbytek je mi fuk.
Ano, ano...ženský bývají dobrý indikátor (potvrzovač) Vašeho sluchu. "hm..., tady ten Nohavica je víc v obýváku.." atd....v podtstě souhlas s martinowksy i s Mirkem, i když si myslím, že původní otázka tujatuja je dobrá, na místě.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od aretax »

monte píše:Nejlépe nechat kabely spát, kabely dokážou rozeštvat půl republiky. :ymdevil:
Ja osobne nevidím dôvod na rozoštvávanie. Ak niekto rozdiely nepočuje, tak je "šťastný" človek. Je hluchý a tým pádom šetrí veľké peniaze na kabeláži. Druhá možnosť je tá, že má lacnú aparatúru, ktorá nie je dostatočne citlivá, aby jednotlivé rozdiely zaznamenala.
Prečo testy naslepo? Ak niekto vyberá kábel pre seba, tak by si mal vybrať ten, ktorý mu "sedí". O nejakom placebo efekte nemôže byť reč. Buď sa mi to páči, alebo nie. Prečo by som si mal niečo nahovárať? Ide predsa o moje uši a moje peniaze. Každému z nás musí byť jasné, že: "Za málo peňazí, málo muziky". Už som podobnú tému rozoberal na Slovanete, kde sa zapojilo pár "mudrákov" so svojimi teóriami a tom, ako meď je meď, že drahá kabeláž je len marketingový ťah firiem a pod. Kto si to myslí, nech si v železiarstve kúpi pár metrov obyčajného drôtu (aj ten je vodivý) a zapojí napr. na Mark Levinson za 10000€. Spokojne môže počúvať a tešiť sa, koľko peňazí ušetril na kábli (ale keď je hluchý, aj Mark Levinson je zbytočný).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Takových slepých testů jsme dělali desítky...

Platí jedno obecné pravidlo:čím nižší je impedance a citlivost použitých reprosoustav,tím více se vliv reprokabelu projeví.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Guliver »

Libor Šulc-TYKON píše:Takových slepých testů jsme dělali desítky...
Môžete prosím popísať ako (metodika) ste ich robili? Potešil by aj konkrétny príklad.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od tujatuja »

Libor Šulc-TYKON píše:Takových slepých testů jsme dělali desítky...

Platí jedno obecné pravidlo:čím nižší je impedance a citlivost použitých reprosoustav,tím více se vliv reprokabelu projeví.
Díky za tento pro mne zajímavý a užitečný poznatek. :thumbup:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Výše jsem napsal:
Dva kabely byly ve velmi blízké ceně kolem 800,-KČ/m a přesto není jedno který z nich použiju, výsledky jsou jasně rozlišné. Jeden přinese více živosti, výrazněji vykreslený detail, a ubude basového obsahu vyšších basů. Ten druhý je méně kontrastní, unylejší a basově plnější a měkčí. Jaký druh psychoakustiky může v tomto případě způsobovat slyšené rozdíly? Jako výrobce bych měl mít snahu neslyšet rozdíl, abych mohl použít ty nejlevnější. A žádný důvod mě nenapadá, když dva kabely za téměř stejné ceny slyším tak rozdílně. A to ještě vnímám jako zvukově horší ten, co jsem z technického hlediska považoval za lepší a výrobce nese jednoznačně zvučnější jméno a mam ho již delší dobu v oblibě.

Včera proběhla akce, kdy jsem návštěvu potrápil testem oněch dvou kabelů, závěr uveřejněný kolegou na jiném foru:

alenzo
Jsem ta "oběť", kterou N.A. dneska potrápil poslechem dvou párů kabelů vedoucích k středo-výškové sekci jeho dospěláckých Lucidů. Již při prvních tónech jsem byl velmi překvapen velkým rozdílem zvuku oproti prototypům, které jsem poslouchal při minulých návštěvách. Rozdíl jsem přikládal na vrub jinak situovaným měničům v ostré verzi Lucidů. Po přehození na původní kabely se však charakter zvuku srovnal s prototypy. Obyčejně má člověk testující kabely, po několika desítkách minut soustředěného poslechu a přepojování v hlavě maglajz. Ale zde byl rozdíl tak propastný, že bylo snadné kdykoliv určit, který pár kabelů hraje. Zvukově to N.A. myslím popsal dost přesně. Tímto bych těl N.A. poděkovat za možnost si opět rozšířit audio zkušenosti a poslechnout párek skvostných beden.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od aretax »

davidm535i píše:Chm, v anketach vsichni tvrdili neskutecne vlivy kabelaze na reprodukci, ale na jednouduchou otazku ticho po pesine? :shock:

Vez, ze pri jakemkoliv testu ma zdaleka vetsi vliv, jestli jsi se nahodou po nakloneni pro kafe usadil do identicke polohy nebo ne. Ostatni je z rise pohadek a mytu. Osobne vim, ze ani neni zaznamenatelny rozdil mezi tim, jestli bananek se jen tak volne vlastni vahou dotyka, nebo jestli je kabel upevnen M20 matkou (treba z Rhodia)

David :thumbup:
My všetci podľa Teba žijeme v rozprávke (je to krásne). Ty si z tých, čo sú v realite. Nezávidím Ti. Ale je tu aj železiarstvo...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Mirek »

NA mě inspiroval k tomu abych napsal o své apoň pro mne překvapivé zkušenosti. U beden mám biw. term. a mám repr. kabel Kimber Select, které nejsou biw., takže jsem udělal propojku(jumper), protože vím, že sebelepší firemní kovové propojky zvuku dobrému zvuku moc neprospívají ze svých bývalých káblů Kimber TC8, moc se mi to sice nelíbílo, ale originál propojky KS 9933, stojí opravdu dost peněz. Nakonec mi to, alew nedalo a pořídil jsem si je, spíš jenom pro dobrý pocit a z estetických důvodů, změnu zvuku jsem ani vlastně neočekával.....jaké bylo ale moje překvapení, když jsem to pustil - přibyly basy a celé dolní pásmo se zpřesnilo. A přitom se jedná o pár cm kabelu mezi středovýškovými a basovými terminály.

Obrázek
monte

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od monte »

Mirku, takový hifista a nemá čistokrevné kabely BI-WIRING. Máš na repro zapojení a nevyužité, myslím i výhybky jsou podle toho stavěné. U mne super osvědčené. Basová část měď, zbytek stříbro, postříbřený a dnes to samý mám i vně reprobedny. Rozdíl je velmi slyšitelný a nad něčím jiným vůbec nepřemýšlím.

Jasné, doporučím OEHLBACH BI-TECH 4 BI-WIRING :lol: :lol: nehledět na názory lidí, kteří je nikdy neslyšeli a to je většina.

http://shop.vlk-electronic.cz/produkty/ ... vidlickami
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirku,
díky, že jsi to sem dal i s pěknou fotkou. Bude to znít možná divně a nelogicky, ale já mám zkušenost, že slyšitelný vliv na zvuk má i to kam je přiveden hlavní kabel, tedy jestli na svorky mid/high nebo bass a odkud vede propoj. Mirku, Ty to asi víš, ale pro ostatní to může být zajímavý podnět. Zajímavé by to mohlo být s těmito kvalitními propojkami Kimber.
Mark Levinson
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Mirek »

[img]Mirku, takový hifista a nemá čistokrevné kabely BI-WIRING. Máš na repro zapojení a nevyužité, myslím i výhybky jsou podle toho stavěné. U mne super osvědčené. Basová část měď, zbytek stříbro, postříbřený a dnes to samý mám i vně reprobedny. Rozdíl je velmi slyšitelný a nad něčím jiným vůbec nepřemýšlím.

Jasné, doporučím OEHLBACH BI-TECH 4 BI-WIRING :lol: :lol: nehledět na názory lidí, kteří je nikdy neslyšeli a to je většina.
[/img]

Monte, díky za typ a radu. Nicméně fází Biw. jsem již prošel s několika typy kabelů a nikdy nic nehrálo, tak dobře jako mé současné zapojení s Kmber Select. A některé kabely, které jsem zkoušel nebyly zrovna z těch levných to mi věř. Kabely Oehlbach jsem také vyzkoušel i když ne zrovna tebou dopručovaný typ a jejich zvuk mně vůbec nevyhovoval a protože mám za to, že všechny Oehl. mají podobný zvukový charakter, tak jak to bývá u většiny výrobců raději zůstanu součásti většiny, co je nkdy neslyšela. Mimoto se musím přiznat, že mám jistou averzi k podobnám kombinacím, kdy na basy je měď a na výšky postříbřená měd a ještě s rozdílnými tlouštkami lanek. No a vyhýbky mi ten šlendrián asi tak odpustí :smile:


Viktore díky za věcnou poznámku. Je doporučováno a mám ten dojem, že to říká i NA, že kabel, ze zesil. má vést na mid/high.
monte

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od monte »

Kabely jsou asi fakt alchymie. Taky jsem zkoušel různé zapojení a na BI-Wire mi vše hraje podle mne, skvěle. Aspoň je s kabelam sranda :clap: Jak dovezu intosh, bude další dilema :lol:
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Teti »

Obrázek
Takhle nejak to u nas doma vypada :)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Mark Levinson »

Mirek píše:Viktore díky za věcnou poznámku. Je doporučováno a mám ten dojem, že to říká i NA, že kabel, ze zesil. má vést na mid/high.
Ahoj Mirku,
spíše jsem to myslel jako možnost experimentu, rozhodně bych si to doma vyzkoušel, která varianta je lepší :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od gabik »

Ja jsem na sobe spachal nevedomky slepy test:
Jako hifineznaly jsem zakoupil aparaturu. Kabely mi byly uplne jedno, kdyby muj prodejce prodaval jakoukoli znacku, tak bych mel prave tu, kabely jsem proste vubec neresil a ani by me ve snu nenapadlo, ze v nich je ku*va rozdil. Takze jsem jako repro zakoupil Naim kabel (4000,- za 3m). Nebyl na sklade, takze mi prodejce zapujcil kabel, jak jsem pozdeji zjistil asi nejakej Kraut za bratru +/- 22000 za 2.5 m. Ten Kraut jsem mel tak 14 dni. Dorazil kabel od Naimu, Krauta jsem vratil, zapojil kabel od Naimu. V tu chvili jsem vyvalil bulvy - nehralo to. Jak kdyby auto najednou ztratilo tretinu vykonu. Hruza.

Pak jsem parkrat neco vyzkousel, rozdily u sebe vicemene slysim. Repro kabel mam furt Naim, jak to bude mozny, tak ho vymenim. Signalovej kabel mam poresenej, kdyz jsem na slepo u par kamaradu zkousel puvodni signalovej kabel a ten lepsi, tak to poznali hned behem uvodni pisnicky, nebylo co resit. Je i rozdil, kdyz prepnu z tuneru (kde mam shitoidni kabel) na CD - rozdil je proste znat.

Ale neni nad vlastni zkusenost. Hifi zdar.
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Yngwie »

Máš podobné zkušenosti jako já, stačí si prostě ten lepší kabel nechat hrát pak si ho vyměnit zpět:). Rozdíly je někdy tak drastický, že je marné okolo toho mluvit ... bohužel většina lidí je opravdu hluchá (nebo prostě nechtějí slyšet rozdíly) ...aspoň ušetří :lol: Taky jsem prozatím ukončil své bádání u repro kabelů v hodnotě cca 23k a rozhodně si domů nechci půjčovat sety za 100:).
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NEYTON

Příspěvek od sekal »

Milý Joudo, věř, že mně je úplně jedno, kdo si ke své sestavě pořídí jaký kabel.. Na tuto specifickou oblast mám podobný názor jako Boxer a Davidsound..
Já jsem byl minulý týden navštívit jedno menší brněnské nahrávací studio a nedávno také jednoho brněnského prodejce HiFi komponentů, který právě dokončuje ve svém novém domě (2) poslech. místnosti a znovu jsem se přesvědčil, že onen hifistický sv. grál, který všichni tak usilovně hledáme, spočívá v něčem jiném, než je (často opakovaná) výměna propoj. a síť. kabelů.. Tento názor ovšem nikomu zde nevnucuji...:cool:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

sekal píše:?..onen hifistický sv. grál, který všichni tak usilovně hledáme, spočívá v něčem jiném, než je (často opakovaná) výměna propoj. a síť. kabelů...
Ten sv. Gral se sklada z mnoha ukolu, ktere kdyz splnis, Gral naleznes. Vyresit akustiku je jeden z nich stejne jako kabelaz. Jenze od kabelu se zacina tak nejak lehceji :smile:
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NEYTON

Příspěvek od sekal »

Jen malé doplnění předchozího příspěvku :
V zmíněném nahr. studiu jsem zavedl řeč i na HiFi, přičemž jsem neopomněl zmínit oblast kabeláže. Nechtějte vědět (a vidět) tu reakci.. "Kabely ? Kdo Vám to řekl ? Přiveďte sem dotyčného, my ho podrobíme slep. testu, a pak si to řeknem".. Docela jsem se zastyděl a HiFi téma již dále raději nerozváděl..:oops:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

sekal píše:Jen malé doplnění předchozího příspěvku :
V zmíněném nahr. studiu jsem zavedl řeč i na HiFi, přičemž jsem neopomněl zmínit oblast kabeláže. Nechtějte vědět (a vidět) tu reakci.. "Kabely ? Kdo Vám to řekl ? Přiveďte sem dotyčného, my ho podrobíme slep. testu, a pak si to řeknem".. Docela jsem se zastyděl a HiFi téma již dále raději nerozváděl..:oops:
Promiň, ale tohle pro mě není žádný relevantní důkaz ... to, že někdo v nějakém studiu řekl ... pakliže to byl nějaký mistr zvuku s 20-letou praxí a hromadou zvukově povedených projektů, pak bych se nad tím pozastavil a možná diskutoval ... pokud to byl nějaký šmudla, co si dneska mixuje na počítači ve "studiu" a bude vykřikovat, že je to nesmysl, tak je to stejný nesmysl, jako když se smějí elektrikáři přínosu napájecích kabelů potažmo samostatných napájecích okruhů pro hifi (neboť o této problematice s prominutím hovno vědí).

P.S. - Když se podíváš do špičkových studií, tak tam najdeš hodně "hifi" a to včetně velmi drahé kabeláže :thumbup:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: NEYTON

Příspěvek od boxer »

P.S. - Když se podíváš do špičkových studií, tak tam najdeš hodně "hifi" a to včetně velmi drahé kabeláže

Pokud ti tam chybí slovo NAHRÁVACÍCH, tak sem dej aspon jediný takový studio.

Pokud myslíš hifi studio, tak souhlasím. Ale to je tam pro kafky.

pakliže to byl nějaký mistr zvuku s 20-letou praxí a hromadou zvukově povedených projektů, pak bych se nad tím pozastavil a možná diskutoval ...


Ne. Diskutoval bys zase jen tak, že nic neslyší. Protože víra hory přenáší.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

boxer píše:P.S. - Když se podíváš do špičkových studií, tak tam najdeš hodně "hifi" a to včetně velmi drahé kabeláže

Pokud ti tam chybí slovo NAHRÁVACÍCH, tak sem dej aspon jediný takový studio.

Pokud myslíš hifi studio, tak souhlasím. Ale to je tam pro kafky.

pakliže to byl nějaký mistr zvuku s 20-letou praxí a hromadou zvukově povedených projektů, pak bych se nad tím pozastavil a možná diskutoval ...


Ne. Diskutoval bys zase jen tak, že nic neslyší. Protože víra hory přenáší.

To je v pořádku,každý holt nemůže "slyšet" ... někdo končí u mini věže z obchoďáku a někdo holt dál. Je to o tom si přiznat, že JÁ neslyším, ale někdo může :thumbup:

ad studia) http://www.abbeyroad.com/imageResize.as ... =732&h=400
http://www.madshrimps.be/files/images/a ... -23108.jpg
http://www.ziogiorgio.com/images/db/news/glasgow1.jpg
http://image.rakuten.co.jp/nolsia/cabin ... pano_f.jpg
http://www.lessloss.com/images/studio/2 ... uostom.jpg

Samo, že standard to není a jsou od toho jiné instalace primárně, ale jak vidět, pro všechno lze najít příklad :mrgreen:
MartinSt4
Příspěvky: 19
Registrován: 27 říj 2012 16:41

Re: NEYTON

Příspěvek od MartinSt4 »

Každá debata o kabelech je nekonečná. Osobně si myslím, že jiný než slepý test nemá význam, každá zná placebo efekt lentilek v pekně zabalené lékovce s patřičných vysvětlením a cenou.
Velmi by mně zajímalo jak by dopadl test originálního značkového kabelu za značkovou cenu, který by byl prodán jako fake na aukru v krabici s nápisem Made in China.
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

Pytel - Ahoj Mirku, chceš mi říct, ze bezpečně poznáš zvukový rozdíl mezi koncovkami třeba na kabelu Neyton. Nebo jakémkoliv jinem.
Odpovědět