Testy kabelů naslepo

Diskuze o kabelech.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Jestli můžu odpověď ...byť se mě otázka tak úplně netýká ... tak já jsem si kabely nechal přehazovat svou drahou polovičkou a na zesilovači jsem konkrétní kabel vždy poznal u vybraného CD (u všech žánrů a kvality nahrávek to ovšem poznat nemusí - u akustiky to ovšem poznám).
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

Já jsem se neptal na kabel ale na koncovku. Ale díky za snahu.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

No, jelikož mám kabel Frakfurt AC s FI-38/28 a druhý ten samý s koncovkami FI-5x, tak myslím, že jsem ti snad i odpověděl.
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

A polovicka to převažovala bez toho aby jsi věděl který kabel je připojeny. Jinak díky za odpověd.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Jak říkáš ... neviděl jsem nic ...
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: NEYTON

Příspěvek od Pytell »

davidsound : davide u kabelu Neyton nevím ,neměl jsem tu možnost připojit na své sestavě. Ale co se týče jiných značek Oyaide, Isotek, VDh, atd.... poznám změnu koncovek v 85 % , samozřejmě na důvěrně známé a na poslouchané hudbě a na mé sestavě.

Jak jsem psal měl jsem na test půjčen tento repro viz. zapojen na mé ATC : http://img153.imageshack.us/img153/7771/dscf0063gx.jpg
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

Mirku dík za odpověd, ale tohle mi neříká vůbec nic. Poznat něco na 85% při výměně koncovek. Buď tam ta zmena je a tim padem ji poznám a to vždy a nebo si myslím ze je a pak to poznám v procentech? To mi přijde jako nesmysl.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Davide, cti poradne. At se pak Mirkovi neomlouvas jako panu Justanovi :angel:
Dieter Burmester
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

Myslím, ze číst umím. Teda zatím :)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak uvidime :smile:
Dieter Burmester
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

Mas pro mne nejaký složitější příspěvek, kteremu bych třeba nebyl schopen porozumět. :-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja, osoba velmi jednoducha, bych nic takoveho nesvedl :D Ale pockame na Mirkovo vyjadreni ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od boxer »

Yngwie

Díky za fotky studií.

Ale zkusím opakovat. Ukaž mi (prokazatelné) nahrávací studio, kde používají ty opěvované a opravdu drahé kabely.
Díky za fotky studiíí, které jsi dal,ale kromě posledního, kde je marketingová fotka firmy Less Loss, tam nikde Van den Huly, Cardasy, TaraLaby, Kubikuly a Borovice,Nordosty, a já nevím jaké další názvy... nevidím.
davidsound

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od davidsound »

Kubikuly a Borovice no to jsi mi dal teda =))
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od jimmi »

Kubikuly a Borovice v nárečí Boxera asi Kubala Sosna.
Aj taký had sa mi priplazil domov a aj odplazil. :lol:
Hopp
Příspěvky: 37
Registrován: 26 črc 2012 13:42

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Hopp »

boxer
Mam podobnu skusenost z profi firmy. Pozivaju kvalitnu metraz a na moju otazku, preco nepouzivaju kable nemeckej znacky, ktore som u nich tiez videl, odpovedali s usmevom, ze to maju pre hifistov :-) Vplyv tych kablov na zvuk sme neporovnavali, (nepovazovali to pri prezentacii aktivnych repro za potrebne), dizajnovo vsak tie nemecke kable boli jednoznacne krajsie...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od bigjoe »

P.S. - Když se podíváš do špičkových studií, tak tam najdeš hodně "hifi" a to včetně velmi drahé kabeláže

Pokud ti tam chybí slovo NAHRÁVACÍCH, tak sem dej aspon jediný takový studio.
Co třeba AUDIOQUEST. Samozřejmě se dá namítnout, že proč by ne, když oni kabely i vyrábějí, ale myslím, že není sporu sporu o tom, že jejich nahrávky jsou skvělé (v každém bookletu píšou i jaké kabely byly při nahrávání použity).

Ještě jedna zkušenost. Kdysi (cca 20 let) jsem seděl ve firmě (tuším, že to byla BASYS ???) a kecal tam s jedním prodejcem, když tam přišli asi 3 muži a kupovali si signálové kabely. Všim jsem si jeho výrazu (div nebouchnul radostí) a když odešli, tak mi řekl, že to byli lidé z nahrávácího studia (už fakt nevím z jakého), kterému tato firma půjčila nějaké kabely (Monster Cable) na vyzkoušení. Pravda je, že ti muži si ty kabely kupovali domu...asi něco slyšeli ??? A co si budem povídat - Monster určitě není 1. liga. Podotýkám, že já jsem tam nebyl kvůli kabelům (kupoval jsem tenkrát repro BOSE), takže by bylo zbytečné, aby si něco vymýšlel.
A abych to nějak uzavřel, tak jen můj názor (bez jakýchkoli emocí).
Každý kdo si koupil nějaké lepší kabely, tak tvrdí, že ten rozdíl slyšel a že to nekupuje kvůli sousedovi atd.
Prostě já nevěřím, že kabeloví skeptici (a kolik se jich tady už přiznalo, že taky byli, ale jen na teoretické úrovni) ty rozdíly neslyší, prostě to není možný, protože rozdíly to jsou markantní. Pro mne jsou to lidé, kteří se brání utratit "takové" prachy ze něco jako jsou kabely a tak si hledaj důvody, proč nekoupit a myslí si, že jim uvěříme [-x . Howgh.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od drvoštěp »

:clap:
davidsound

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od davidsound »

Bigjoe - jestli mne považuješ za kabelo skeptika tak ti řeknu můj názor. Já jsem nikde netvrdil, ze zmena drátu jak propojovaciho tak napájecího nepřináší zmenu ve zvuku. Jestli ano najdi kde jsem něco takového řekl a myslím i nekteri jini z kluků co sem pisi a nejsou zrovna z těch co s plácají po zadech nad nákupem preruznych hadicovodicu. Jestli je pro někoho zmena kabelu dramatická nechám na kazdem zucastnenem. To je každého věc na kolik a jak hodnotí zmenu ve zvuku. Kolik co stojí a kolik to koho stojí je mi úplne jedno a není to moje věc. Nestaram se o to co kde kdo pustil žilou, takže nepodsouvej lidem tyhle laciné úvahy. Skepticky jsem a to hodně k prohlášením, ze někdo slyší hrát koncovky a v některých pripadech je to 100% úspěšnost v rozlišení jinde 85%. Toto já osobně beru jako nesmysl, ale je to můj problém a nikomu ho nevnucuji. Jen se občas na to tady někoho zeptám pro zajímavost. Proč to tak je nikdo z slyší čich neumí vysvětlit a ve slepem testu, který je jediny důvěryhodný věřím, ze nepoznaš koncovku na kabelu za 150 Kč, když nebudeš vědet která tam je. Tot můj názor. Je taky mozné ze jsem úplne hluchej jako poleno a proto já takovéhle prkotiny neslysim.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od boxer »

Chtěl jsem něco taky napsat, jen trochu tvrději,ale nebudu. Z Manchesteru sem doputovala písmenka přesně.

Jen dodám. Máš(te) pocit, že když uvalím za komponenty balík, že bych se zdráhal koupit něco, co mi "jednoznačně,bez zaváhání, posune zvuk do nebeských výšin" ?

Jen nejsem z těch, co musí být za každou cenu IN.
Na všech fórech je dost velká množina zlatoušců, co slyší cokoliv a zcela bez pochyb, a pak zanedlouho jinde, často i pod jiným nickem to své prodávají za polovinu ceny s odůvodněním "jdu výš, dál a hlouběji". A pak se dozvíme, že vše je jaksi jinak.

Ale je to opravdu každého věc, ale pokud "to" slyší, musí to slyšet kdykoliv, kdekoliv, na 100%.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od sekal »

boxer píše:..Na všech fórech je dost velká množina zlatoušců, co slyší cokoliv a zcela bez pochyb, a pak zanedlouho jinde, často i pod jiným nickem to své prodávají za polovinu ceny s odůvodněním "jdu výš, dál a hlouběji". A pak se dozvíme, že vše je jaksi jinak..
:thumbup: :clap: Souhlasím i s David(ex-highendem)...:smile:
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od jimmi »

Zdar.

Doba už pokročila a prichadza na moje slová,už aj tí čo nepočulia, neuznávali pred 2-3 rokmi velky počutelný vplyv sieťoveho kábla na zvuk to priznávaju že je to dosť počuť.

Aj nám vznikla v CR dalšia "Firma " na káble.

Tak sa podelte o skusenosti za tu dobu.
Ale skor ma zaujmaju káble typu HIGH-END. Ked sme už na takom fore.
Osobne som mal možnosť vypočuť najvyšie prepojovacie aj sieťové káble Purist Audio http://www.puristaudiodesign.com/products.php a musím uznať je to ozaj tiež špička.
forfans

Re: NEYTON

Příspěvek od forfans »

MartinSt4 píše:Každá debata o kabelech je nekonečná. Osobně si myslím, že jiný než slepý test nemá význam, každá zná placebo efekt lentilek v pekně zabalené lékovce s patřičných vysvětlením a cenou.
Velmi by mně zajímalo jak by dopadl test originálního značkového kabelu za značkovou cenu, který by byl prodán jako fake na aukru v krabici s nápisem Made in China.
===============================================================
Nechci nadále rozšiřovat žádné své názory , protože kabely jsou Pandořina skříňka a
jak jsem pročetl fora v Německu a jinde , o kabely se hádají všude a všichni.
Zde si přečtěte článek - viz odkaz - viz čas 17:55
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... 4&t=767165
===============================================================
forfans

Re: NEYTON

Příspěvek od forfans »

forfans píše:
MartinSt4 píše:Každá debata o kabelech je nekonečná. Osobně si myslím, že jiný než slepý test nemá význam, každá zná placebo efekt lentilek v pekně zabalené lékovce s patřičných vysvětlením a cenou.
Velmi by mně zajímalo jak by dopadl test originálního značkového kabelu za značkovou cenu, který by byl prodán jako fake na aukru v krabici s nápisem Made in China.
===============================================================
Nechci nadále rozšiřovat žádné své názory , protože kabely jsou Pandořina skříňka a
jak jsem pročetl fora v Německu a jinde , o kabely se hádají všude a všichni.
Zde si přečtěte článek - viz odkaz - viz čas 17:55
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... 4&t=767165
===============================================================
Ještě jeden postřeh
http://www.ps-service.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=57
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

forfans píše:
MartinSt4 píše:Každá debata o kabelech je nekonečná. Osobně si myslím, že jiný než slepý test nemá význam, každá zná placebo efekt lentilek v pekně zabalené lékovce s patřičných vysvětlením a cenou.
Velmi by mně zajímalo jak by dopadl test originálního značkového kabelu za značkovou cenu, který by byl prodán jako fake na aukru v krabici s nápisem Made in China.
===============================================================
Nechci nadále rozšiřovat žádné své názory , protože kabely jsou Pandořina skříňka a
jak jsem pročetl fora v Německu a jinde , o kabely se hádají všude a všichni.
Zde si přečtěte článek - viz odkaz - viz čas 17:55
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... 4&t=767165
===============================================================
Kabely jsou věc, kterou si každý musí ospravedlnit sám ... mrzké aparatuře nepomůžou a špičkovou nesestřelí. Nedávno jsem potkal jednoho zatvrzelého odmítače kabeláže, který léta tvrdil, že všichni kdo řeší kabely jsou blbci ... dnes má komplet Cardas :mrgreen: Je třeba ale vyzkoušet vše doma na důvěrně známém aparátu ... nicméně, pravda je, že hodně lidí opravdu nic neslyší, protože neslyší ... já kupříkladu slyším vysokofrekvenční tóny vyluzované spínanými zdroji a jiné zvuky, které nikdo jiným v mém okolí neslyší :lol: . Pravda levé ucho mám 5% horší než pravé podle audia.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdo neslysi aspon radkovy rozklad u PALu (15625 Hz), tak by mel snahy o porizeni nejakeho highend aparatu rovnou zabalit. A pokud uz nejaky ma, at jej proda. A ma-li snad takovou drzost se i pres takto vyznamny handicap registrovat na highend forum, hnedkaj at si chlópne po papuli :cool:
Dieter Burmester
forfans

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od forfans »

Miluji film Dobrý voják Švejk . Je tam jedna postavička pod jménem Pepek Vyskoč .
Takový hodný ,pomatený člověk .Na jakoukoliv větu nebo poznámu vyskočil a zakřičel "Mééééé".
I my tady na foru máme Einsteiny , pak odborníky,pak pomatence a nakonec tady máme boží hovádka.
A je mi velkou ctí zde číst tak geniální myšlenky některých zdejších Einsteinů , jako je řádkový rozklad
v Pal normě v použití v zapojení do řetězce koncový zesilovač +kabeláž+reprosoustava.To je na Nobelovu cenu .
Velmi rád a myslím, že nejen já bych se opravdu poučil od samozvaných geniů - jaký má vliv
zapojení kabeláže za 10 euro i za milion euro pro danou soustavu .Neboť jsme se učili ,že
zesilovač pouze zesílí vstupní signál a my pak regulujeme jeho velikost na výstupu .
Bez nějakých norem PAL, ...atd .ALe určitě je to úplně jinak .
V době, kdy je obrovským problémem sestavit vládu , kdy vládní strany hledají odborníky ,aby pomohli
naší ekonomice postavit se na nohy, tak my tady brzdíme naše Einsteiny ,
aby šli a pomohli vytáhnout ze všech problémů naši slavnou zem minimálně na úroveň Japonska .
Myslím, že máme tady Mistry , kteří to zvládnou !
Jsem na ně hrdý
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Yngwie »

forfans píše:Miluji film Dobrý voják Švejk . Je tam jedna postavička pod jménem Pepek Vyskoč .
Takový hodný ,pomatený člověk .Na jakoukoliv větu nebo poznámu vyskočil a zakřičel "Mééééé".
I my tady na foru máme Einsteiny , pak odborníky,pak pomatence a nakonec tady máme boží hovádka.
A je mi velkou ctí zde číst tak geniální myšlenky některých zdejších Einsteinů , jako je řádkový rozklad
v Pal normě v použití v zapojení do řetězce koncový zesilovač +kabeláž+reprosoustava.To je na Nobelovu cenu .
Velmi rád a myslím, že nejen já bych se opravdu poučil od samozvaných geniů - jaký má vliv
zapojení kabeláže za 10 euro i za milion euro pro danou soustavu .Neboť jsme se učili ,že
zesilovač pouze zesílí vstupní signál a my pak regulujeme jeho velikost na výstupu .
Bez nějakých norem PAL, ...atd .ALe určitě je to úplně jinak .
V době, kdy je obrovským problémem sestavit vládu , kdy vládní strany hledají odborníky ,aby pomohli
naší ekonomice postavit se na nohy, tak my tady brzdíme naše Einsteiny ,
aby šli a pomohli vytáhnout ze všech problémů naši slavnou zem minimálně na úroveň Japonska .
Myslím, že máme tady Mistry , kteří to zvládnou !
Jsem na ně hrdý
Není tomu tak dávno, co jsi vykřikoval v jiném vláknu, že tě tady někdo pořád uráží a vyzýval jsi, aby se zachovávalo slušné chování. Buď teda máš nějaký komplex nebo jsi skutečně rozumu moc nepobral ... a to je velká ostuda v předdůchodovém věku, nemyslíš?
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od sekal »

Dieter B. : Existují i lidé, kteří kmitočet řádkového rozkladu slyší, (dokonce kvůli tomu svého času reklamují opakovaně TV), ale nějaké významné rozdíly mezi kabely neslyší.. Kde asi může být chyba...:?:

Yngwie : Souhlas..
forfans

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od forfans »

To Yngwie : Já nikoho nejmenoval, na nikoho nepoukazuji . Jen čtu mezi řádky a vím,
komu některé příspěvky patří.Takže se na mně nezlob ,ale nemohu být tolerantní
k netolerantmím lidem. Opakuji stále a někdo mě nečte : pojďte diskutovat ,
hledat ten "svatý grál ". Ale vždy se najde někdo ,aby toho druhého zesměšnil a urážel.
Ale já se k žádným osobním útokům neuchyluji. Nejmenuji , neoslovuji .
Budu slušně komunikovat se všemi , co budou komunikovat slušně se mnou.
Mám dost podpory od lidí zde, co mi nechávají na vzkazech - jaké to tady vlastně je.
Vím už , a dostal jsem tyto informace , ač jsem je nechtěl ,
kolik dostal kdo banů , kdo měl a za co měl zastavenou činnost.
A vím, že když tu nebudu já , bude tu jiná - další "obětˇ všech těch nesmyslných urážek.
A potom i toto forum sklouzne do fora plného urážek , jako ty ostatní - forum hi-fi názory atd .....
To opravdu chcete ?? To si neumíte poradit se svými lidmi ??
Pokud ne, je to smutné .
Pozn : Někteří lidé slyší i pád zrnka písku ze zdi , někteří poslouchají hudbu pro její emoce.
Já patřím stejně jako 99% zdejších k těm druhým.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od martinowsky »

Pepek Vyskoč je přezdívka, jménem je Josef Vyskočil.
To jen tak pro upřesnění ať jsme v obraze.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Leny635 »

Jakou to má souvislost s testy kabelů na slepo ?
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od martinowsky »

Žádnou! Jen upřesňuji výše napsané ať si pripadni mladí citatele neulozi do hlavičky ze se nejaka postava ve švejkovi jmenuje Pepek Vyskoč. Stejně by to admini meli promazat.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od sekal »

To občanské jméno bylo ale přece vymyšleno za účelem hlášení, v němž obecní fízlové (v Putimi) vykazovali infiltraci obyvatelstva získáním informátorů.. Správné jméno postavy, tedy tak jak byla nazývána lidmi ve vesnici, bylo ale Pepek Vyskoč.. Tudíž to použití v příspěvku výše je správné.. Jinak ale ta celá debata je o ničem, v tom souhlasím...
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od tujatuja »

Skvělé - doporučuji ke zhlédnutí :thumbup:
bertram

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od bertram »

Ako recesiu to beriem , ale ak si dal niekto námahu to takto upraviť a ešte v kontexte s bláznom,
tak je to výsmech všetkému a všetkým na tomto fore. Dotyčný autor , nech sa pozrie do zrkadla.
BVaudio

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od BVaudio »

2 bertram
je to výsmech všetkému a všetkým na tomto fore. Dotyčný autor , nech sa pozrie do zrkadla.
Je to "výsmech" , alebo lepšie irónia a nastavenie zrkadla... Ale nie všetkému a všetkým, len podobným fanatikom (bez ohľadu na oblasť, ktorej sa to týka) ako bol ten blázon, ktorý veril len sebe a svojim pocitom a presvedčeniu, bez ohľadu na fakty. Autora nepoznám, dozvedel som sa to tu,
http://www.diyaudio.com/forums/lounge/2 ... ost3902205
tam môžeš vyjadriť rozhorčenie a odkaz autorovi ..Aj iní sa pozastavujú nad smutnosmiešnymi "funniest snake oil theories".
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Udělal jsem čerstvou zkušenost s vlivem síťového kabelu, je tak silně průkazná i bez čistě slepého testu, že se o ní dělím.

Přivezl jsem zájemci na vyzkoušení v jeho podmínkách můj nabízený dělený Parasound HALO JC2 a A21.Protože on vlastní integrovaný zesilovač, tak bylo potřeba dodat jeden síťový kabel navíc. Používá mou filtrační jednotku a před ní i k zesilovači a přehrávači má síťové kabely Acoustic Revive Powermax 5000. Takže tento jsem zapojil k předzesilovači a mnou dovezený Van Den Hull Mainsstream hybrid jsem dal před koncák.
Od začátku se panu domácímu zvuk nelíbil, že je sice jednoznačně jinej než z jeho integráče, ale určitě ne lepší, a že ho muzika takto prezentovaná nebaví. To co se linulo ze sestavy za zvuk se mě nelíbilo vůbec, tenký dotěrný bez rytmu v basové oblasti. Jakobi tam basy téměř nebyly. Bylo mi jasné, že tohle nemůže být zvuk, který by měl nadchnout ba dokonce inspirovat k nemalé investici a změně.
Celkem jsem si začal uvědomovat, že zesilovače povezu zase domu, i když jsem si říkal, že u mě hraje dobře a dále jsem si uvědomoval, že zde vždy tak nějak basy nehrály, zejména díky vyvýšenému dřevěnému „podiu“ které je pod bednama a zabírá snad ¼ podlahové plochy místnosti. Je to akusticky v podstatě kmitací panel a vyžírá slušně basové pásmo. Protože osobně mam ke kabelům přístup jako k jiným částem sestavy, vím jak dovedou velmi měnit zvuk, napadlo mě udělat jednoduše proveditelnou změnu a prohodit u Parasoundu napájecí kabely. Acoustic Revive jsem dal ke koncáku a VDH k předku. Zvuk se rapidně změnil, tenkost se výrazně ponížila a začal být slyšet šlapák a pěkně přizvukovala basovka. Pan domácí rozjasnil tvář, protože byť Parasounda chtěl, několikrát v historii ho u mě slyšel tak ten zvuk co z něj původně lezl ho vyloženě odpuzoval.Tohle ale již byla jiná káva, zesilovače si ode mě koupil, a ten zážitek ho inspiroval k dalšímu vyzkoušení ještě jiného kabelu před síťovou filtrační jednotku. On nikdy jiné síťové kabely než ty Acoustic Revive doma neměl.

Toto byl pro mě již druhý obdobný případ. Jednou jsem výměnou linkové kabeláže mezi zesilovači obdobně silně změnil zvuk když jsem předváděl prodávané reprosoustavy. Pokud bych tenkrát tu kabeláž neměl s sebou a nevytáhl bych jí když to nehrálo, vezl bych s největší pravděpodobností bedny nazpět.

Jsou to pro mě důkazy jak to s kabeláží je, odpovídá to krásně mým osobním testům a je to pro mě i potvrzení toho, že není třeba slepých testů pro to aby člověk zažil a přijal velké rozdíly ve všech druzích kabeláží. Pokud to někdo zažije ale nepřijme, protože to nejde plně technicky v rámci dnešních poznatků vysvětlit je to pouze jeho záležitost a nemá jí cpát ostatním. Pokud kabelem změním zvuk tolik, že z neakceptovatelného zvuku jež velí nekupovat předváděné zesilovače či bedny se situace změní po změně nějakého kabelu ve zcela opačnou volbu koupit, nemohu rozdíly mezi kabely nazvat malými, zanedbatelnými či dokonce jen vsugerovanými.Naopak jsou na úrovni rozdílů ostatních článků audio sestavy.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Testy kabelů naslepo

Příspěvek od Pytell »

Pavle plný souhlas, kabel je součástí sestavy a musí si sednout s komponenty .

Cituji : Pokud to někdo zažije ale nepřijme, protože to nejde plně technicky v rámci dnešních poznatků vysvětlit je to pouze jeho záležitost a nemá jí cpát ostatním.

Bohužel, znám pár takových hifistů i techniků, ale přeci když do těchto dnů tvrdili , že kabel nemá vliv nemohou přeci obrátit .
Odpovědět