BiWire or not to BiWire

Diskuze o kabelech.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

BiWire or not to BiWire

Příspěvek od whisp »

Tot Hamletovska otazka... :shock:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Yngwie »

Otázka je celkem k ničemu, pokud není uvedena specifikace aparátu. Máš repro, kde je biwire nejen pseudo možnost?
Quentin

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Quentin »

Yngwie píše: 04 led 2020 18:41 Otázka je celkem k ničemu, pokud není uvedena specifikace aparátu. Máš repro, kde je biwire nejen pseudo možnost?
To existuje?
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od whisp »

No uz to vidim ze to bude psycho vlakno. Nevadi, mam guarneri evo a mam teraz biwire kabel. Ked k nemu pripojim plechove prepojky na terminal strati sa trochu detailnost a zvysi dynamika. Hovorim o pocitoch kozmonautickych tak utocne druhy co maju iny konicek ako kozmonauticke pocity nech si zalozia vlakno bezpocitove. Kazdopadne idem kupovat Siltech a rozhodujem sa ci dam biwire ukoncenie.
kychtax

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od kychtax »

Znamy hraje stejne bedny a je to u nej single wire a velmi kvalitni propojky..
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od whisp »

A on s tym experimentoval?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PavelDosko »

a) jak kdy, zalezi na vyhybce
b) vzdy je lepsi zahodit puvodni plisky a dat tam biwire nebo kvalitni propojky, nejlepe z materialu co je reprokabel nebo lepsiho
c) kdyz uz BiWire tak to musi zesik umet a netahat to z jednech svorek
d) BiWire je loterie, BiAmp jistota zlepseni
neni placka, neni highend
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od whisp »

Mam doma pozicany single wire kabel ked ho dam do vyskoveho terminalu tak to hra inac ako ked ho dam do spodneho terminalu. Bi amp nebude. Otazka ci je lepsie ukoncenie biwire alebo single + prepojky.
kychtax

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od kychtax »

Whisp: dlouho hral na pliskach. Pak si pujcil propojky a doznal podstatneho zlepseni zvuku. Hralo to cisteji a lip vysky/posloucha zejmena klasiku. Pak jsme jeste prehodili reprokabel do krize a volal mi, ze se mu zda ze se to jeste o kousinek zlepsilo. +slo na stredobas -na vysky. ... dej vedet. :thumbup:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PítrsPraha »

PavelDosko píše: 04 led 2020 19:21 c) kdyz uz BiWire tak to musi zesik umet a netahat to z jednech svorek
BiWire = jeden pár svorek na zesilovači a dva páry svorek na bedně.

Obrázek
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PavelDosko »

PítrsPraha píše: 04 led 2020 20:32
PavelDosko píše: 04 led 2020 19:21 c) kdyz uz BiWire tak to musi zesik umet a netahat to z jednech svorek
BiWire = jeden pár svorek na zesilovači a dva páry svorek na bedně.

Obrázek
hodne stesti pri rvani tech kabelu do jedne svorky
neni placka, neni highend
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od jimmi »

Može dať do jedného terminálu vidličku + bananik. :cool:
Ak má na oboch kábloch vidličky dá sa použiť aj redukcia kde dotiahne druhu vidličku a znova nasunie bananik.
Naposledy upravil(a) jimmi dne 04 led 2020 20:47, celkem upraveno 1 x.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PítrsPraha »

PavelDosko:
Nerozumim. Vzdyt biwire kabely se vyrabeji s jednim parem konektoru na stranu zesilovace a se dvema na stranu beden na kazdem kabelu.

A i kdyby si nekdo chtel vyrobit biwire kabely ze dvou samostatnych paru vodicu na kanal, tak naopak dvoje terminaly na zesilovaci, ktere jsou uvnitr krabice elektricky spojeny, jsou jedine plus resp. nutnosti pro princip biwire.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od jimmi »

Ano ale ak má 2 reprokáble a chce ich zapojiť na 1 zosik a 1pár terminalu +-

Zosilnovač musí byť stabilný, to je základ.
Samozrejme BI-AMP je lepšie riešenie.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od jimmi »

Samostatné reprokáble a kvalitná prepojka ( idealne použiť ten istý material od tej istej firmy) býva povačšine lepšie riešenie ako menej univerzalny bi-wire reprokábel.
Ale či je to zvukovo lepšie ťažko povedať ako bi-wire reprokábel.

Ak vymeniš reprosustavy a nemaju potom oni bi-wire terminály tak máš povačšine problém na strane reprosustav zapojiť 2 koncovky.
Bi-wire reprokábel sa horšie predáva ako singel.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PavelDosko »

PítrsPraha píše: 04 led 2020 20:47 PavelDosko:
Nerozumim. Vzdyt biwire kabely se vyrabeji s jednim parem konektoru na stranu zesilovace a se dvema na stranu beden na kazdem kabelu.

A i kdyby si nekdo chtel vyrobit biwire kabely ze dvou samostatnych paru vodicu na kanal, tak naopak dvoje terminaly na zesilovaci, ktere jsou uvnitr krabice elektricky spojeny, jsou jedine plus resp. nutnosti pro princip biwire.
tak jsem to myslel
neni placka, neni highend
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Jirka33 »

kdyz uz BiWire tak to musi zesik umet a netahat to z jednech svorek
=)) Jsem tu správně na Highendforu? Asi jsem zabloudil.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od terahera »

Taky teď trochu nevím,o co jde,biwiring je snad jasný,takže to trochu s těmi terminály na zesilovači nechápu,ale je možné,že mi něco uniklo,jsem přeci jen hifík v záběhu :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PavelDosko »

hm, co je nepochopitelneho na tom ze je lepsi vest dva samostatne draty ze svorek AB nez jeden rozpleteny z A ? highendisti ..
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Dieter Burmester »

No asi jen to, ze je to presne naopak 🤷🏼‍♂️ Je to mylka obrich rozmeru domnivat se, ze terminaly A a B jsou na zesilovaci z duvodu biwiringu. Samozrejme, ze kdyz to takto zapojis, tak to taky bude hrat. Ale ma to negativni dopad na zvuk, zejmena treba na damping factor. Proto, paklize chce mit nekdo kisne pripojene plnotucnym biwiringem (tim se mysli dva pary kabelu ke kazde bedne, ne jen koncovku se ctyrmi ocasky na konci), tak z pohledu zvukoveho je lepsi na zesilovaci zapojit vsechno do svorek A.
Dieter Burmester
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Horizon »

Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PavelDosko »

Dieter : OK, sve zkusenosti ti vnucovat nebudu, mejte se
neni placka, neni highend
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PítrsPraha »

PavelDosko píše: 05 led 2020 08:23 hm, co je nepochopitelneho na tom ze je lepsi vest dva samostatne draty ze svorek AB nez jeden rozpleteny z A ? highendisti ..
Pavle, netreba to hrotit. Z elektrickeho hlediska je to totozne a princip biwire (vyzkratovani naindukovane elektriny na reprosvorkach) zafunguje v obou pripadech shodne.

A jestli je u nekoho zvukove prijatelnejsi vest dva samostatne pary reprokabelu a u jineho je prijatelnejsi pouzit biwiringovy set, tedy jeden par konektoru na jedne a dva pary na druhe strane reprokabelu, pak je to ok, ne ;-) ?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PavelDosko »

nemyslim ze jsem to ja kdo debatu hroti, je mi to uprimne fuk
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Dieter Burmester »

PavelDosko píše: 05 led 2020 08:51 Dieter : OK, sve zkusenosti ti vnucovat nebudu, mejte se
To neni ani potreba, ja jsem samozrejme jako kazdy druhy mel v zacatcich (kdyz jsem mel jeste integrac) taky v provozu oba terminaly, ale pak jsem presel na triwiring a soucasne i stroje s jednim parem terminalu. K tomu vsemu jsem se dozvedel to, co jsem napsal vyse a videl nejaka mereni.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PavelDosko »

mozna bude dobre vychazet z toho co kdo doma ma, nemam integrac, mam dual mono konec PMA a zapojeni co jsem popsal mu problemy nedela
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mozna bude dobre vychazet z toho, co kdo napsal. O problemech se tady diskuze nevede 🤷🏼‍♂️
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PavelDosko »

poslechu zdar
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Dieter Burmester »

:thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od pajuna »

Myslim, ze dlouhe teorie nejsou treba. Proste to vyzkousej a poznas jak co hraje, zda uslysis jasny rozdil, jakym smerem a ma smysl se zabyvat bi-wire. Uz jsem za ta leta precetl tech vsech teorii, coby kdyby a vzdy jsem se musel presvedcit sam na vlastni usi bud doma nebo pri testech s podobne postizenymi na ruznych mistech. Mam jedny bedny, ktere ackoli maji moznost bi-wiringu, tak pouzivam single. Dalsi dva domaci pary tuto moznost ani nemaji, tak jako spousta jinych top firem to nepouziva.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od terahera »

U mých bývalých beden,AC Melody M103,jsem používal dva páry kabelů,kazdý jiný,zapojeny do jedněch svorek na zesilovači a zvuk byl v tomto zapojení nejlepší.A to se někde na fóru psalo,že mít dva různé kabely do biwiring je nesmysl :angel: Takže jak bylo psáno výše,zkoušet,zkoušet,zkoušet :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Frogyman »

Znám hifistu, co má tri-amping a na každý jiný kabel.,
V podstatě - když kouknete na biwiring kabely firem jako třeba AQ - tak v podstatě používají také jiný kabel pro basy a jiný pro středovýšky. U levnějších modelů se to liší jen průřezem a dražších i materiálem.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od RedBaron »

Podle mě je to bohužel jen další šamanské debatování o předražených hrátkách s nejtitěrnějšími drobnostmi bez valného vlivu na reprodukci. Dává smysl zapojovat další sadu několikametrových kabelů jen proto, aby proud zesilovače skončil ve finále na těch samých místech, kde mohl být pomocí kratičkých propojek? Přít se o tom jestli rozdvojení svorek na A-B bude mít lepší zvuk, no sotva, je to jen další kus vodiče a možnosti přechodových odporů někde po cestě navíc. Jestli má smysl za stejnou cenu pohánět každou sekci v repro dvěma horšími zesilovači než jedním podstatně lepším a výkonnějším? Asi v tom nevidím za mák rozumu :-|
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Dieter Burmester »

Cerveny Barone, to vubec nevadi :thumbup: Ono zkoumat to ocima taky neni zrovna nejlepsi zpusob :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od lubin »

Už delší dobu mám připojeny repro, které umožňují Bi wire, dvěma, v mém případě momentálně stejnými kabely a to také v jedněch svorkach na jednom monobloku. Jsou tam dokonce k tomu svorky určené na dvoje kabely (od wbt, typ se mi nechce hledat). Pitrs postl obrázek, který jasně vysvětluje, že dva páry terminálů nejsou třeba a to ani při použití dvou kabelů na kanál. Stačí se zamyslet nad koncovkama. Samozřejmě jiný princip napojení bývá u starších integračů, kdy napojení do svorek A a B bylo primárně určeno pro ozvučení například další místnosti. U mě vždy hrála sestava nejlépe při zapojení na Bi wire a to o dost. Největší a nejdetailnejsi scéna, lepší barvy, čitelnost ap.... A jak píše Mára, no problém s neshodnymi kabely na stredovysky a basy... může se dosáhnout kýžených výsledků.... Omlouvám se za pravopis... mobil v rychlosti...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
kychtax

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od kychtax »

Souhlasím s Redbaronem. Je to logické.
Ale kdo si někdy vyvíjel reprokabel ví, že má vliv i jeden drát navíc nebo míň (zdravím paolo.. :thumbup: ). Takže že to bude s dvěma kabely hrát jinak než s jedním .. není až tak překvapivé. :smile:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od whisp »

Zatial sa priklanam ku kabelu single wire + prepojky. Z dovodu poctu drotov. Ked to dam do biwire tak ako keby som pouzil 2 kable z nizsej rady (zjednodusene povedane) co mi sice teoreticky da vyssiu flexibilitu zapojenia ale moze sa stat ze skoncim na jednom terminale s plechmi. A zda sa mi to ako pravdepodobne pricom za cca tu istu cenu ako biwire mozem mat single + prepojky.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mezi single + prepojky a dvema separatnimi kabely je rozdil a v zavislosti na konkretnich bednach nekdy i dost velky. Ale to nikomu nevysvetlis, dokud to nezazijes. Pokud chces mit jistotu, ze jsi ve snaze ziskat odpoved na otazku “BiWire or not to BiWire” udelal opravdu maximum (a tim tedy ziskal pro sebe nezpochybnitelnou odpoved), budes muset vyzkouset vsechny moznosti 🤷🏼‍♂️
Dieter Burmester
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od PítrsPraha »

RedBaron píše: 06 led 2020 07:54 Dává smysl zapojovat další sadu několikametrových kabelů jen proto, aby proud zesilovače skončil ve finále na těch samých místech, kde mohl být pomocí kratičkých propojek?
Přínos biwire není JEN v tom, že se proud přivede na reproterminály dvěma kabely. Elektrický smysl biwire je v něčem jiném (popsáno výše).

A obecně:
Osobně jsem nikdy neexperimentoval s biwire ve formě dvou separátních sad reprokabelů k jednomu kanálu. Vždy jen jako single wire vs biwire verze toho samého kabelu. A zvukový přínos u biwire byl zatím vždy jasný. Ale při single wire zapojení jsem vždy porovnával za použití origo propojovacích plíšků. Je možné (pravděpodobné), že použití kvalitních jumperů by rozdíl single wire vs biwire změnil.

Ale jak to tak v hifi bývá, nečekal bych, že tu existuje jedna jasná všeobecně platná pravda. Spíš to bude vždy o konkrétní kombinaci zesilovač - kabely - bedny - propojky.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: BiWire or not to BiWire

Příspěvek od whisp »

Nakoniec som objednal single wire + jumpery. Ak nebudem spokojny s jumpermi mozem ich vratit. Tomu sa hovori pristup. Ked to vsetko pride a sadne si to napisem skusenosti.
Odpovědět