ViaBlue a jeho modifikácie

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od YamahaMan »

Pozdravujem,
nakoľko nechcem "pleveliť" vlákno Terahery:

viewtopic.php?f=15&t=4312&start=720

... založil som túto tému ohľadom uvedeného kábla.

Káblový gutu Pytell napísal:
"Ze skušenosti z touto metráží používám koncovky rhodium Furutech a vodiče ukončuji na vidličkách Furutech také rhodium, oplet používám většinou u této metráže dle výběru klienta taktéž ViaBlue."

Chcem sa opýtať - tie rhodiové koncovky od Furutech-u sú v rôznych cenových kategóriách. Máte nejaký poznatok, že tie spomínané v Terahera vlákne /FI-50 R/ majú najlepší vplyv na zvuk?
Alebo rhodium ako rhodium? Našiel som napr. toto:

https://www.ebay.co.uk/itm/Furutech-FI- ... 1438.l2649

https://www.ebay.co.uk/itm/Furutech-FI- ... 1438.l2649

Pýtam sa preto, že nemám možnosť na test nie len z týchto káblov ale žiadny. Takže časom to asi risknem a dal by som si ho u Pittla urobiť. Je to skoro polovičná cena tých 50tok.

Vďaka za radu a komenty!
kychtax

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od kychtax »

Zalezi jake mas ostatni kabely. Nechces-li napsat.. kam ho chces.. atd.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od YamahaMan »

kychtax píše: 25 pro 2019 21:45 Zalezi jake mas ostatni kabely. Nechces-li napsat.. kam ho chces.. atd.
SACD a NETplayer mám k zosilovaču na VDH D-502
Gramo mám v pláne začiatkom bud. roka na čisté striebro.
Power káble zatiáľ nemám. Final mám v pláne na zosik Audioquest Hurricane /nakoľko idem bez filtrácie/ ale to potrvá dlhšie a navyše, keď to bude aktuálne - musím ho niekde požičať na skúšku.
Takže tento z ViaBlue by som zatiaľ dal na zosik a potom posunul na SACD, mám na mysli X40ku.
Na NETplayer som rozmýšľal Viborg VP1500ku alebo VB X25ku...
Celé je to o testovaní, čo Vám - českej a moravskej hifi parte závidím, v dobrom.
U nás to zatiaľ nefunguje.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od terahera »

MilanP
Koncovky FI50,které jsem použil,jsou fake z číny za 60 dolarů :angel: ,je to vlastně kopie Furutech FI50,dílenské zpracování je výborné.Rhodium se chová jinak,než pozlacená měď,neumím to tak popsat,jako jiní členové :sad: ,ale u ostatních kabelů v mé sestavě mi nikdy nesedělo.Zvuk se vždy jakoby ztenčil,zpřesnil,ztratil na muzikálnosti,spíš byl takový suchý a analytický,což asi spousta lidí upřednostňuje.Já mám raději barevný,muzikální a zábavnější projev.U Viablue X60 na pozicích,jak jsem psal ve svém vlákně,mě ale víc sedí rhodium,proto jsem jej nakonec nechal.Zkoušel jsem i origo Viablue koncovky,které jsou pozlacená měď,ale k mému překvapení to nebylo ono.Na kabely jsem použil Viablue pozlacené dutinky,na jeden Viablue oplet a na druhý oplet z číny :angel: Pro jistotu a asi dobrý pocit jsem použil i jejich ferity,i když zde jsem nějak netestoval jejich přínos :cool: Cena kabelu vyrobená z metráže,s použitím origo koncovek,opletu,feritů vyjde zhruba na polovinu ceny hotového kabelu od Viablue,s čínskýma koncovkama ještě podstatně méně a jak jsem psal,u mě s lepším výsledkem
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od terahera »

Jinak ještě doplním,že nefiltruju a jedu zesilovač přímo ze zdi,zbytek komponentů ze psa Furugescu,který je do zdi připojen stejným kabelem Viablue X60.Gramo větev mám komplet stříbro VDH ,repro kabely VDH postříbřená měď s pozlacenými konektory,zbytek napájecích Furutech 314Ag2 také z pozlacenými koncovkami :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od Pytell »

Na většině sítových kabelů používám Furutech FI- E 38 / FI - 28 ( oboje rhodium ), dle douholeté zkušenosti , super poměr cena/zvuk, kvalita zpracování. Ano ty koncovky ViaBlue nic moc, a ten ferit je jen krásná bižuterie.

Ale většina hifistů to požaduje a i na metráž LAPP, Supru atd. dávám ferity.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od YamahaMan »

Pytell píše: 26 pro 2019 09:26 Na většině sítových kabelů používám Furutech FI- E 38 / FI - 28 ( oboje rhodium ), dle douholeté zkušenosti , super poměr cena/zvuk, kvalita zpracování. Ano ty koncovky ViaBlue nic moc, a ten ferit je jen krásná bižuterie.

Ale většina hifistů to požaduje a i na metráž LAPP, Supru atd. dávám ferity.
To Pytell a Terahera:
Veľká vďaka za Vaše skúsenosti a postrehy!
01-02/20 sa chystám k Mirkovi s gramcom, tak to tam určite preberieme :thumbup:
Len tak na okraj, pri šmejdení po nete som našiel tieto konektory za moc zaujímavú cenu. Mám chuť to kúpiť a dať urobiť dva kusy X40ky.
Jeden so striebrom a druhý s rhodiom:

http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... CR-Rhodium
http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... CR-Rhodium

http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... -CS-SILVER
http://www.webareal.sk/highend-eshop/es ... -CS-SILVER
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od Pytell »

Ty koncovky W&M jsou hodně dobré, vzhledové krásné a za dobrou cenu.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od zatty »

U mne je to presne naopak.. Rhodiove koncovky se u mne nikdy extra moc nepotkaly takze moje x60 je ze zdi do listy s origo konvovkama.do zesaku sem to zkousel a byl docela slusne, ale hraje tam lepe jiny.precaj v liste dostava mnohem vetsi krmeni u mne. Dale mam cely rozvod lanka 7s,ale ne uz na origo koncovkach ale na kovovych samorezkach od solarixu tam je prinos jednoznacny
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od YamahaMan »

Dobrý večer,
minulú daždivú sobotu som konečne zavítal do Prahy na vopred dohodnutú návštevu u Pytlla /krsné mená sa vraj na fóre nemajú používať/.
V pláne bolo komplet prekáblovanie gramca do striebra a kompletizácia dvoch káblov ViaBlue.
Bola to vôbec moja prvá návśteva hifistu z fóra a aj keď bolo málo času na posluch - stálo to za to. Aj keď hrá momentálne na záložný zosik,
zvuk nemal chybu a konečne môžem porovnávať a hodnotiť zvuk mojej zostavy.
S gramcom bol celkom problém a popravde som ho aj ľutoval, že som mu narobil zbytočné nervy. Ale M. je naozaj fachman a patrí mu moja úcta a
veľká vďaka! ^:)^ Pri zapojení doma bol rozdiel zvuku ihneď počuteĺný. :thumbup:
Káble dorazili poštou dnes.
ViaBlue X-40 s rhodiovými koncami W&M na zosilovač a X-25 s pozlátenými W&M na SACD
Nechám ich hrať postupne pár týždńov a verím, že to bude ďalší posun...
ViaBlue.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od terahera »

Tak gratulace k posunu,stříbro v rameni jde hodně znát :thumbup: Jak chvíli naposlouchas s těmi novými napáječáky,tak dej vědět,jak se ti to jeví :smile:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od Pytell »

Tak začínám kompletovat LAN kablíky ViaBlue osazuji konektory Telegärtner :
20200306_073819.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od zatty »

se stíněním nebo bez?
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od Pytell »

Samozřejmě se stíněním. Za tu cenu výborná metráž jak EP-7S tak i EP-7 ( samozřejmě obojí Silver ).
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od zatty »

Pytell píše: 12 bře 2020 08:30 Samozřejmě se stíněním. Za tu cenu výborná metráž jak EP-7S tak i EP-7 ( samozřejmě obojí Silver ).
taky je mám se stíněním, vím že někdo dělává bez ale mi to u koaxu a lanka příjde jako kravina.. Ano 7S patří ke špičce v té ceně je to pecka. čistou 7 jsem testoval taky, a je to taktéž velmi dobrý kabel.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od YamahaMan »

terahera píše: 12 bře 2020 05:38 Tak gratulace k posunu,stříbro v rameni jde hodně znát :thumbup: Jak chvíli naposlouchas s těmi novými napáječáky,tak dej vědět,jak se ti to jeví :smile:
Ahoj,
samozrejme dám report. Bude to ovšem trvať cca. 2-3 mesiace, nakoľko mi Pytell písal, že výrobca doporučuje na zahorenie 50 hodín.
Pri mojej práci to znamená, že denne max. hoďka ak vôbec...
Zároveň rozohrávam aj gramec na zatiaľ "pracovnej" prenoske. OM40ka stále na ceste :roll:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od Pytell »

Tak další už neúplná várka LAN a jednoho síťáku ViaBlue :
20200318_142020.jpg
Včera jsem zkoušel u LAN metráže nezapojovat stínění a následný test -- nic jsem nezpozoroval na výsledném zvuku.

Výrobce této metráže doporučuje zapojit stínění , což také dodržuji. Už mám skoro vše na PC síti propojené touto metráží a plná spokojenost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od tomatsu »

Pytell - Ma tedy ten ViaBlue LAN kabel stredovy - distancni kriz oddelujici kroucene pary ?
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: ViaBlue a jeho modifikácie

Příspěvek od Pytell »

Pytell - Ma tedy ten ViaBlue LAN kabel stredovy - distancni kriz oddelujici kroucene pary ?

Nemá .
Odpovědět