Interconnect Musical Fidelity

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
terahera

Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od terahera »

Zhruba v loni v létě se mi do ruk dostal RCA interconnect Musical Fidelity,nevím z jaké je série,označení na kabelu je SPC KHS CA 204 1FT.Důvod založení tohoto vlákna je,protože pro mě je to malý zázrak,něco podobného jako reprokabel Tri Vista.Kabel vypadá na první pohled nenápadně,lacině(připomíná vzhledem kabely typu Okay Elektro za pade :smile: )Mám jej již poměrně dlouho,jak jsem psal na začátku,vždy je jednou za čas vytáhnu z šuplíku,zapojím,pak zas odpojím a dám původní kabely.Pořád mi ale v hlavě nějak utkvěl jejich zvuk a stále mě to nutilo MF z šuplíku vytahovat.Nakonec jsem dospěl k závěru,že ty kabely tam prostě musí zůstat :smile: Protože mi to nedalo,tak jsem nedávno pozval 3 hifikamarády z mého okolí,aby si přišli něco poslechnout a řekli mi svůj názor.Půjčil jsem si ještě další interconnecty a kamarádům neřekl o co jde,pouze,že vybírám nový kabel a ať mi řeknou,který se jim jeví nejlíp na mé sestavě.Kromě zmiňovaného MF byly ještě můj HGA DNA,pak půjčený Audioquest Colorado,VDH 501 Hybrid Silver a největší favorit Sroll Purity Capton.Zapojeno bylo Z Oppo 105D Casea tuning do mé Francouzské svářečky BC Acoustique EX 362D.Nikdo nevěděl,který kabel je zrovna zapojen a pouštěli jsme vždy dvě skladby od Marcuse Millera.Všichni jsme se jednoznačně schodli na stejném kabelu,který k mému překvapení nebyl Sroll,ale právě MF.Tak teď už vím,proč mě to furt nutilo vytahovat z šuplíku a zůstane zapojen natrvalo.Vím,že jej má víc členů tohoto fóra,tak třeba napíší svou zkušenost,má je jak jsem psal,malý zázrak :thumbup:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od Pecuch »

Ahoj, dík za reakci. Ty kabely mám taky, ale mezi konce a predzes musical fidelity to u mne vyhrál sroll. Z predzesu do kombajnu vede právě interconect TriVista. Pan Sroll se mne ptal na můj výběr proč prave sroll. Neumím to moc barevně popsat, ale celej projev se jakoby zpřesnil, hlavně na basech to není tak nafouklé.... mám možnost mít vše v jedné značce (MF) ale ty srollovy kabely tomu daly určitej řád a upravenost bych napsal...
terahera

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od terahera »

Pecuch
Nejsem si ůplně jistý,jestli píšem o stejném kabelu,ty píšeš asi o těch krátkých RCA Tri Vista,já píši o jiném kabelu,jehož název přesně nevím,ale co je na něm napsáno jsem napsal výše,délka je jeden metr
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od Pecuch »

Mám i ty tvé, teď jsem se díval na označení. S těmi Trivisty (20 cm) bych nemohl spojit 2 konce a predzes... což mne mrzí-budou asi kvalitou jinde... nicméně ty srollovy byly na mé sestavě o parník jinde ( než ty metrové s tím označením jak píšeš)
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od Pecuch »

Ty interconect TriVista jsou už slušné šlauchy, ale repro TriVista jsou teda ještě mohutnější...
terahera

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od terahera »

Jj,tak to jo,píšem tedy o stejném kabelu :smile: U mě mezi Oppo a zes,jak jsem psal,MF lepší a to jsem fakt čekal,že Sroll jednoznačně zvítězí :angel: Nevím,jak by to bylo mezi předzes a konce,ale v této kombinaci a na mé sestavě jednoznačně nejlepší MF,ten Sroll mám furt doma,takže pořád zkouším přehazovat,ale MF mi zní líp.Jinak Sroll byl z těch ostatních kabelů,které jsem zkoušel,jednoznačně druhý nejlepší a v hloubi duše jsem tak nějak chtěl,aby byl první :cool: Proto jsem si pozval i nezaujaté hifikamarády,protože mi to hlava nebrala :angel:
terahera

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od terahera »

A teď jsem si uvědomil,že píšeš,mezi kombajn a předzes taky u tebe lepší MF,takže vlastně stejný výsledek jak u mně :smile:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od Pecuch »

Mezi predzes a kombajn kabel s označením TriVista! Srolla jsem tam vůbec nezkoušel...
terahera

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od terahera »

Pecuch píše:Ahoj, dík za reakci. Ty kabely mám taky, ale mezi konce a predzes musical fidelity to u mne vyhrál sroll. Z predzesu do kombajnu vede právě interconect TriVista. Pan Sroll se mne ptal na můj výběr proč prave sroll. Neumím to moc barevně popsat, ale celej projev se jakoby zpřesnil, hlavně na basech to není tak nafouklé.... mám možnost mít vše v jedné značce (MF) ale ty srollovy kabely tomu daly určitej řád a upravenost bych napsal...
:???:
terahera

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od terahera »

Pochopil jsem to tak,když reaguješ v mém vlákně o RCA kabelech MF,že mezi konce a preamp je lepší u tebe Sroll,a mezi kombajn a preamp MF,pokud jsi to vůbec nezkoušel,jak tedy píšeš a mluvíš o jiných RCA,tak mi tvůj příspěvek v tomto mnou založeném vlákně nedává absolutně žádný smysl a nediv se,že jsem zmatený
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od Pecuch »

Tak jinak... mám 2 typy propojovacích kabelů od MF. Ta nižší je s tím označením co píšeš a ta vyšší je s označením TriVista. Pošli do sz tel. na sebe-klidně ti to vyfotím a pošlu ať víš o čem píšu... sorry za nedorozumění...
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od Pecuch »

Zkoušel jsem pouze mezi 2 konce a předzes ty mf tebou zmiňované a sroll. Další sroll jsem do sestavy nezkoušel. Koupil jsem během měsíce bedny (100) kombo MF (135) a jeden pár kabelů od srolla (19) tady jsem to zastavil a byl to finanční strop.... další hrátky s další kabeláží nevím kdy... nicméně měl jsem ty trivisty tak jsem je využil...
terahera

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od terahera »

Já jsem to tak pochopil od začátku,proto jsem se hned ze startu ujišťoval,jestli píšem o stejném typu kabelu,vím jak vypadá i ten druhý,o kterém píšeš,proto to ujišťování hned ze startu a proto jsem myslel,že tedy píšem o mnou zmiňovaném :angel: .Jinak v poho a je mi jasné,že po takové investici,jakou jsi prošel,není hned na laborace s kabely atd :smile: Jde mi jen o to,ať nedojde k nějaké mejlce,vlákno jsem založil o konkrétním typu RCA,i když není v názvu vlákna,tak jej hned popisuji a jde o mou zkušenost na mé sestavě v konkrétním typu zapojení.Výsledek byl pro mne hodně překvapivý,proto jsem tohle vlákno založil :angel:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od Frogyman »

Možná by fotka na začátku pomohla předejít tomu nedorozumění :angel:
(snad nevnesu další chaos, protože jsem nechal na svých kabelech vyměnit koncovky za NEUTRIK a 5DIN) :razz:
IMG_20190423_210149_resized_20190423_091158595.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od terahera »

Výměnu koncovek za neutrik jsem si dnes taky domluvil :lol: Ty ho používaš tedy ke gramofonu,takže zase jiné zapojení,napiš dojmy v analogu.U mě v analogu lepší VDH 501 Silver,ale jak píšu,u digitálu MF
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Interconnect Musical Fidelity

Příspěvek od Frogyman »

terahera
Mám jej aktuálně zapojen na "třetím" rameni s 2M black do project Phono Ultra S2 a pak i z něj do preampu PRIMARE.
Na hlavním ramínku používám Nordost TYR a na druhém VDH 501 s tím, že tam také plánuji výměnu za TYR.
Na propojení kombajn-preamp a preamp-koncáky používám Kapton pro přední bedny a pro centr a efekty VHD501. Ale jen proto, že nemám dost Kaptonů (jedu v BIAMP, tedy potřebuji všeho dvojnásobek...).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět