Viborg

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

BTW medzičasom som dostal odpoveď aj od Nordost na otázku, že ako to je s Nordost MoonGlo RCA.

"The connector is made from hard, gold-plated brass for exceptional corrosion resistance and utilizes FEP for its internal insulation."
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Viborg

Příspěvek od Frogyman »

Kobercový dotaz na všechny výrobce? No taky způsob jak se věnovat našemu koníčku. To já si raději něco pustím a sem tam.nejaky kabel vyzkouším.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

Moja pohnutka začala tým, že som sa dozvedel od Viborg z čoho sú koncovky. Chcel som zistiť ako sú natom ostatní poprední výrobcovia. Nič za tým nehľadaj.

A moje vyjadrenie ohľadne zvuku tak to bolo čisté znechutenie z nevedomosti. Pretože väčšina z nas (nevynímajúc mňa) si myslela, že mosadzné koncovky=smejd feik etc.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

Nordost moonglo RCA je prakticky totozny s Neutrik NF2C-B/2.. ten Neutrik je vyborny.
aretax
Příspěvky: 3056
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

vinyl_and_coffee píše: 01 dub 2021 09:51 Takze aj mosadz/nikel konektory su fasa a nemusi to byt ani med, striebro ci zlato. 99% ludi tu na fore by to v zivote nerozoznali.

Osobne si myslim a je to moj nazor, ze to co si tu vypisujeme (niektori viac niektori menej nevynimajuc mna osobne) o rozdieloch vo zvuku medzi jednotlivymi kablami a dalsimi hrackami su take bajky :thumbup: . Pekne sa to cita ale osobne sme hluchi jak pen :mrgreen: .
Potom sú bájky aj vo fyzike pre stredné školy. Stačí si prečítať kapitoly, ktoré pojednávajú o prechodových odporoch. Nebudem sa tu rozpisovať, čítať už vedia skoro všetci. Iba poukážem na skutočnosť, že prechodový odpor nie je závislý iba od použitých materiálov, ale aj od technológie ich výroby a ich spájania. Z toho pre väčšinu z nás vyplýva, že sa to musí prejaviť aj na zvuku, ktorý je v našom prípade vlastne výstupný produktom spájania rôznych materiálov. Otázka by teda mala znieť, či počuješ, alebo nie a nie či veríš, alebo nie. Faktom je, že každý z nás počuje ináč, niekto však vôbec. To je ale chyba jeho sluchu a nie káblov a koncoviek.

Ramones- buď v kľude, odpoveď nepríde. Nemá to zmysel.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

Neviem ci som ja "autocenzura" ale skusim este raz.

Jedna vec, je to ako by to malo byt a druha vec aka je realita. Fyziku som mal 4 semestre na vysokej skole stacilo mi.

Presviedcal si ma, ze koncovky na viborg kabli su medene. Fejkove si oznacil ako tie co su z mosadze. Takze ja som sa nemylil a moje vyjadrenie je len vyustenie toho, co som sa dozvedel od teba a od vyrobcov. To, ako to pocujes ty je v tomto momente bez bezpredmentne, kedze si nevedel o koncovkach na tom kabli nic.

Neuraz sa ale nepatri ti, aby si sa pasoval do polohy akehosi "profesora s netopierymi usami" lebo ti to nevyslo. Nie je hanba si priznat chybu.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
bali858

Re: Viborg

Příspěvek od bali858 »

:-@ Neuvěřitelný, stále dokola stejné keci, ze vas to neunavuje.
aretax
Příspěvky: 3056
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

vinyl_and_coffee píše: 02 dub 2021 12:58 Neviem ci som ja "autocenzura" ale skusim este raz.

Jedna vec, je to ako by to malo byt a druha vec aka je realita. Fyziku som mal 4 semestre na vysokej skole stacilo mi.

Presviedcal si ma, ze koncovky na viborg kabli su medene. Fejkove si oznacil ako tie co su z mosadze. Takze ja som sa nemylil a moje vyjadrenie je len vyustenie toho, co som sa dozvedel od teba a od vyrobcov. To, ako to pocujes ty je v tomto momente bez bezpredmentne, kedze si nevedel o koncovkach na tom kabli nic.

Neuraz sa ale nepatri ti, aby si sa pasoval do polohy akehosi "profesora s netopierymi usami" lebo ti to nevyslo. Nie je hanba si priznat chybu.
máš PRAVDU, Nabudúce sa Ťa vždy opýtam, čo môžem a nemôžem počuť. Čo sa týka tých RCA konektorov, keď som ich kupoval, bolo v popise, že sú medené a keď som na ne škrabol, je pod Rh červený kov, asi teda nie mosadz. Ale to je úplne jedno. Ty máš mosadz, ja meď, alebo naopak. Dávam Ti za pravdu, vždy nech ja tak, ako povieš. Týmto o Viborgoch, ako aj o ostatných kábloch končím. Vedieme tu iba jalové reči, Bali 858 má pravdu. Každý nech počuje, čo chce počuť a naozaj tu už ani s Tebou, ani s nikým iným nemienim viesť "káblovú" politiku. Na začiatku som upozornil na dobré káble (škoda) a tým to malo byť vybavené. Kto ich chce, nech si ich vyskúša. Nabudúce sa takejto chyby vyvarujem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

aretax píše: 02 dub 2021 17:47 máš PRAVDU, Nabudúce sa Ťa vždy opýtam, čo môžem a nemôžem počuť. Čo sa týka tých RCA konektorov, keď som ich kupoval, bolo v popise, že sú medené a keď som na ne škrabol, je pod Rh červený kov, asi teda nie mosadz. Ale to je úplne jedno. Ty máš mosadz, ja meď, alebo naopak. Dávam Ti za pravdu, vždy nech ja tak, ako povieš. Týmto o Viborgoch, ako aj o ostatných kábloch končím. Vedieme tu iba jalové reči, Bali 858 má pravdu. Každý nech počuje, čo chce počuť a naozaj tu už ani s Tebou, ani s nikým iným nemienim viesť "káblovú" politiku. Na začiatku som upozornil na dobré káble (škoda) a tým to malo byť vybavené. Kto ich chce, nech si ich vyskúša. Nabudúce sa takejto chyby vyvarujem.
Zrejme popis bol zly ale ak chces, mozem ti preposlat email od Viborgu kde mi napisali, ze tie konektory stale vyrabali z mosadze ako bezne vyrobcovia inych znaciek. Urcite mas aj ty mosadz. Myslim si, ze je tam dost velke mnozstvo medi preto je to naoko nerozoznatelne od mede.

Ak si mal na mysli konkretne komenty ohladne materialu z coho su vyrobene tie RCA tak to som nepisal moju pravdu ale fakty.

Nemyslim si, ze su to jalove veci pretoze vela ludom sa tu otvorili oci a zistili, ze vacsina poprednych vyrobcov pouziva pri vyrobe svojich RCA mosadz. Takze nie su to len cinania a nejake fejky, ktore su vyrobene z mosadze.

Som ti vdacny zato, ze si priniesol tento kabel na povrch a za tvoju skusenost. Velmi mi pomohla :!:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: Viborg

Příspěvek od Aveo »

Kúpil som phono kábel Viborg LC 800 DIN/RCA.Po zvukovej stránke je asi naozaj dobrý s ohľadom na jeho cenu,žiaľ kvalita prevedenia mňa až tak nenadchla.Kábel brumí,DIN konektor po zasunutí do ramienka je úplne voľný,piny v konektore majú vetší priemer.
Gramofón mám PJ Xtension9.
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

Ja mam 2 tieto káble ale RCA / RCA verzie (gramo - sut, sut - phono) a spracovanie je top.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Viborg

Příspěvek od valderon »

On v Číně není Viborg jako Viborg... Možná proto ty naprosto rozdílné pohledy na kvalitu provedení. Nebo jeden má drát z pondělní sichty a druhý z páteční 🤣. Každopádně jsem Viborg dráty taky slyšel a "nejen" za ty peníze výborný 👍
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Viborg

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aveo píše: 16 kvě 2021 10:34 Kúpil som phono kábel Viborg LC 800 DIN/RCA.Po zvukovej stránke je asi naozaj dobrý s ohľadom na jeho cenu,žiaľ kvalita prevedenia mňa až tak nenadchla.Kábel brumí,DIN konektor po zasunutí do ramienka je úplne voľný,piny v konektore majú vetší priemer.
Gramofón mám PJ Xtension9.
Kabely samy od sebe nebrumi. Z mych zkusenosti zalezi, jak je resena zem. U 5DIN-XLR kolikrat pomuze kabel, ktery tu zem ma v lufte. Dale jsou gramce, ktere maji uzemnenou “olejovou vanu” loziska, nebo taky nemaji. Pak zalezi, jestli a jak je to vyvedene na ten 5DIN, a dale, jak je to poresene na strane predzesu. Chce to trosku laborovat, no :smile:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3056
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Janik píše: 16 kvě 2021 12:08 Ja mam 2 tieto káble ale RCA / RCA verzie (gramo - sut, sut - phono) a spracovanie je top.
Hľadaj chybu niekde inde, v kábli asi nebude. Máme ho viacerí a nikomu nebrumí. Dieter Ti to napísal dobre.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: Viborg

Příspěvek od Aveo »

Špekuloval som ale brum je stále tam.Po zapojení PJ káblu nie je žiadny brum.Konektor DIN má naozaj veľkú vôľu,či to nebude tím.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Viborg

Příspěvek od Dieter Burmester »

A ten PJ kabel je presne ktery kabel?
Dieter Burmester
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

aretax píše: 16 kvě 2021 18:17
Janik píše: 16 kvě 2021 12:08 Ja mam 2 tieto káble ale RCA / RCA verzie (gramo - sut, sut - phono) a spracovanie je top.
Hľadaj chybu niekde inde, v kábli asi nebude. Máme ho viacerí a nikomu nebrumí. Dieter Ti to napísal dobre.
Asi si chcel reagovať na niekoho iného. Ja nemám žiaden brum.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: Viborg

Příspěvek od Aveo »

Dieter,
základný Project Connect it E.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Viborg

Příspěvek od Dieter Burmester »

Promerenim ohmetrem bych zjistil, jestli je z toho gramce na tu zemnici vidlicku vubec nejaka zem svedena. Takze jeden kabel meraku na vidlicku, druhy treba na stredovy trn, nebo nekam na ramenko apod.
Dieter Burmester
Aveo
Příspěvky: 29
Registrován: 11 srp 2012 18:17

Re: Viborg

Příspěvek od Aveo »

Ďakujem za radu,vyskúšam.
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

Viborg VS901 akurát došiel.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3056
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Trpezlivo ho zahoruj, min. 100 hod., plný zvuk príde asi po 200 hod. Verím, že sa dostaví skvelý výsledok. Daj vedieť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Viborg

Příspěvek od terahera »

Janik
Vypadá to,že budeš největší Viborgista na fóru :smile: (myšleno v dobrém :cool: )
Mám tu značku osobně moc rád,zatím vše,co mi od nich přišlo do ruk,výborné,poměr cena výkon si myslím fantastický :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: Viborg

Příspěvek od koudy42 »

Tady se to vsechno odehrava....

Obrázek
Obrázek
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Viborg

Příspěvek od zatty »

Hle skanzen to mám kousek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Viborg

Příspěvek od terahera »

A zde to končí :cool:
signal-2021-08-11-092252.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

:lol: :lol: diky boys!
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Viborg

Příspěvek od Frogyman »

HA, už vidím, že po další reinkarnaci tu bude s námi "Berta" :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Viborg

Příspěvek od terahera »

=)) =)) =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 11 srp 2021 10:14 HA, už vidím, že po další reinkarnaci tu bude s námi "Berta" :lol:
myslis tohto cloveka?
bertram píše: 27 zář 2012 20:11 Nedávno sme spravili generálku v izbách našich ratolestí.Kedže dcérka po skončení VŠ už pracuje a má tam aj svoje bývanie, hlavne
v jej izbe sme spravili velké upratovanie. A tu , okrem reštruktualizácie zariadenia a pod. som po šiestich rokoch zapojil komponenty,
ktoré mala v izbe a ktoré som kúpil niekedy okolo r. 1994. Ide všetko o SONY. Je tam i Tape deck a Miny disc.Keď som si pustil staré
nahrávky na týchto nosičoch a v izbe mojéj dcéry , bol som v úplnéj eufórii.Ten klud , kde ma nik nerušil, pohoda a relax , to sa nedá
porovnať s tým , čo mám v obývaku. Všetky tie staré nahrávky mi pripadali neskutočne krásne.Mal so pocit , že toto je ten high end.
Dufam si nemyslis, ze som to ja :lol: . Deti sa mi este nenarodili :smile:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: Viborg

Příspěvek od dkc69 »

To Janik: ten reprokabel Viborg VS901 jsi kupoval jen tak na pasblink?? (myslím jako naslepo).Je to už docela vyšší částka na to abych riskoval,že zvukově to bude na houby.Jinak prosím napiš Tvou zkušenost s tímto drátem,nejen Aretax na ni čeká.Díky
mám to co mám...a jsem za to rád
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

dkc69 píše: 30 srp 2021 16:43 To Janik: ten reprokabel Viborg VS901 jsi kupoval jen tak na pasblink?? (myslím jako naslepo).Je to už docela vyšší částka na to abych riskoval,že zvukově to bude na houby.Jinak prosím napiš Tvou zkušenost s tímto drátem,nejen Aretax na ni čeká.Díky
Dostal som nan dobre referencie tak som ho kupil. Kupoval som ho priamo z Viborgu.

S kablom som spokojny neviem co by som k tomu dodal. Moznost porovnat ho s inymi kablami som zatial nemal.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Viborg

Příspěvek od PavelDosko »

bez porovnani nejak hraje cokoliv
neni placka, neni highend
Janik
Příspěvky: 1630
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Viborg

Příspěvek od Janik »

PavelDosko píše: 01 zář 2021 13:23 bez porovnani nejak hraje cokoliv
preto som to napisal
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
aretax
Příspěvky: 3056
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Dôležité je iba to, či sa zvuk páči, alebo nie. Porovnávanie nie je dôležité. V opačnom prípade sa môžeš zblázniť, lebo môžeš porovnávať donekonečna. Vždy sa objaví, alebo môže objaviť niečo lepšie a jeden nenájde pokoj, kým všetko nevyskúša (a všetko nevyskúša nikdy...). Preto moja rada je: ak sa Ti zvuk páči, kašli na porovnávanie a užívaj si.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Viborg

Příspěvek od Dasta »

Pod tento příspěvek se stoprocentně podepisuji.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

Jo, radsi nesrovnavat. Teda pro ty kolegy, kteri se pak nemohou ovladnout. :smile: je to zkouska sebekazne. :angel:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Viborg

Příspěvek od Dasta »

To máš jako s novou babou.
Podání může být sice lepší,ale po čase můžou scházet určité nuance na které jsi zvyklý.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Viborg

Příspěvek od PavelDosko »

fakt mate panove porad prvni kabely co jste si kdysi koupili ?
neni placka, neni highend
Odpovědět