Viborg

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Viborg

Příspěvek od aretax »

Veľmi zaujímavá káblová čínska značka. Už dlhšie mám od nich koncovky na sieťové káble z čistej medi, bez povrchového pokovovania, čo som u iných renomovaných značiek nenašiel a hrajú k absolútnej spokojnosti:
https://www.aliexpress.com/item/Viborg- ... 9be02bc30c
Teraz ma zaujal tento sieťový kábel: https://www.aliexpress.com/item/VIBORG- ... 08630.html. Dnes som ho zo zvedavosti objednal. Keď nebude dobrý, zapojím naň žehličku :lol:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

je dobrý. Mám vyzkoušeno. :smile: Myslím, že ten kabel předčí i ty jejich konektory, které pokládám spíš za průměr. Bych na něj dal lepší.
terahera

Re: Viborg

Příspěvek od terahera »

Taky se mi tahle čínská značka docela zamlouvá,mám od nich zátky rca a xlr,teď mi došli banánky na reprokabel-pozlacena měď,tak jsem zvědavý :smile:
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Viborg

Příspěvek od tm.watch »

kychtax píše:... Bych na něj dal lepší.
Jaký?
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

Záleží na penězích.

Z levnějších
Elecaudio, Richbay Rhodium-- slušné konektory
https://www.audiophonics.fr/en/fiches-s ... -6582.html

Z drazších
Wattgate, ten spíš ne. Mně nepřesvědčily.
Zkoušel jsem levné, ale i 350ky. zlacené. "Mazaly" všechny.

Tzn. nejlépe
Furutech trochu "koloruje".
Neotech, nekoloruje, ale není taková extenze na basech, jak u Furu.
Oyaide (Oyaide ten nemám vyzkoušený, pouze chválu z doslechu)
Furu i Neo mají hezkou vlastnost, zvuk je hladký a postrádá granularitu.

Všechny uvedené jsem zkoušel. Mám/měl jsem doma, kromě toho oyaide. Viborg jsem měl zlacený a po čase mi přišlo že je zvuk s ním mázlý. Vyměnil jsem za Rh konektor i dokonce nějaký levnější číňan a zlepšilo se to. Jenomže u levnějších konektorů chybí extenze na výškách a basech a projevuje se granularita zvuk. :smile:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Viborg

Příspěvek od PavelDosko »

granulovany zvuk do kazde rodiny !
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Ku káblu Viborg: Určite bude dobrý, ale nepredpokladám, že bude hrať lepšie, ako renomované káble, niekoľko ráz drahšie. Je to iba moja zvedavosť, čo urobí. Napr. nikde sa nepíše o povrchovej úprave jednotlivých vodičov, predpokladám, že sa jedná o klasický OFC postriebrený medený vodič. Mechanická povrchová úprava jednotlivých vodičov podstatne ovplyvňuje zvuk. Mám to vyskúšané na sieťových kábloch Audioquest zo série Storm. Tieto káble sa navzájom líšia "iba" mechanickou povrchovou úpravou. Základný model Thunder má vodiče bez tejto úpravy, model Tornado má polovicu bez úpravy a druhú polovicu vysoko leštené káble a model Hurricane má všetky vodiče vysoko leštené. Zvukové rozdiely medzi nimi sú naozaj veľké, viď testy v Hifi Voice a Audiodrom. S testami na Hifi Voice sa 100% stotožňujem.
Koncovky: Skúšal som viaceré typy koncoviek (Viborg, Furutech "G", Oyade - nejaká špeciálna zliatina). Viborg som si objednal iba z toho dôvodu, že vyrábajú typ s medenými konektormi, bez pokovovania (AG, AU, Rh), čo mi vyhovuje. Zvukovo sú skoro totožné s Furutech a medené mi hrajú trochu teplejšie a hlbšie, ako tie pokovované. Oyade zas hrajú veľmi čisto, detailne, ale sú "prísnejšie", ako Furutech, teda menej teplé. Vynikajúce sú na výškach, ale stredy a basy majú hlbšie a pre mňa príjemnejšie Viborg a Furutech. Zvukovo by som dal Viborg a Furutech na jednu úroveň. Na kábli XLO sa mi osvedčila kombinácia schuko Furutech a 16A Oyade.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

To jsou v potu krve nabyté zkušenosti.. :razz:
Sranda je, že dva blbé konektory už to zvukově zmrví a pak lidi konektory neřeší a smějí se, že je to hloupost.
Když jsou všechny důležité konektory vyřešené, je to poznat. A může tomu člen fora věřit nebo ne. Jeho věc.. :lol:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Viborg

Příspěvek od PavelDosko »

ale ja tomu verim, Honzo, stejne jako nutnosti vyrovnane sestavy
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

Aretax.
Ta 1501 není silver plated

je to v ptfe. Střední žíla se hodně špatně sundává teflonová bužírka, hrozí riziko proříznutí pramenu drátů.

K tomu pokovení.
Fajn popsáno je to to tady:
http://www.furutech.com/2013/02/02/1750/

Japanese audio commentator, Masamitsu Fukuda says the following on the new plating:

“The new Rhodium plating offers high resolution, transparent and precise sound.
The high signal-to-noise ratio delivers greater contrasts across the entire frequency spectrum along with tight and precise bass.
Rhodium especially excels in the high frequencies which are detailed and clear.
Overall rhodium yields a super responsive, delicate, expressive and neutral sound…”

“Gold plating is ideal for enthusiasts who prefer a flowing, somewhat warm and softer sound.
With a slightly thicker layer of gold plating than before the sound is a touch more precise allowing a stable soundstage and a smoother tonal balance. With better response and dynamics the new cable yields a detailed, powerful bass and an overall expressive sound….”


“The unplated copper reveals none of the characteristics of the rhodium- or gold-plated versions.
It is full of vitality and energy with powerful bass and midrange texture so some people will find this model very interesting indeed.
There is a slight tendency towards brightness in the midrange but the clarity yields a very special vibrancy to the sound.
It sounds very attractive with full-range dynamic music like jazz…”


Viděl bych to zhruba podobně jako Ty, ale já v sestavě potřebuji říznější, přesnější, neutrálnější zvuk. proto nakonec téměř vše mám s Rhodiem.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

kychtax píše:To jsou v potu krve nabyté zkušenosti.. :razz:
Sranda je, že dva blbé konektory už to zvukově zmrví a pak lidi konektory neřeší a smějí se, že je to hloupost.
Když jsou všechny důležité konektory vyřešené, je to poznat. A může tomu člen fora věřit nebo ne. Jeho věc.. :lol:
:thumbup:
Vôbec ničomu netreba veriť. Stačí počúvať. Tie koko.iny, čo tu tvrdí pár "vševedúcich" a zakomplexovaných tzv. hifistov, že si kupujeme veci na základe ceny a značky, k tomu je zbytočný akýkoľvek komentár. Ja osobne nepoznám takého vola, ktorý by investoval kopec peňazí do niečoho, čo mu neprinesie žiaden efekt. Nehovorím, že snobovia neexistujú, ale ja ich v našej oblasti našťastie nepoznám. Podľa mňa si snob kúpi najdrahšie Sony a podobné "znejúce" značky, aby ohúril susedov, ale rozhodne nebude vrážať peniaze do káblov a podobných "neviditeľných" vecí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

kychtax píše:Aretax.
Ta 1501 není silver plated

je to v ptfe. Střední žíla se hodně špatně sundává teflonová bužírka, hrozí riziko proříznutí pramenu drátů.

K tomu pokovení.
Fajn popsáno je to to tady:
http://www.furutech.com/2013/02/02/1750/

Japanese audio commentator, Masamitsu Fukuda says the following on the new plating:

“The new Rhodium plating offers high resolution, transparent and precise sound.
The high signal-to-noise ratio delivers greater contrasts across the entire frequency spectrum along with tight and precise bass.
Rhodium especially excels in the high frequencies which are detailed and clear.
Overall rhodium yields a super responsive, delicate, expressive and neutral sound…”

“Gold plating is ideal for enthusiasts who prefer a flowing, somewhat warm and softer sound.
With a slightly thicker layer of gold plating than before the sound is a touch more precise allowing a stable soundstage and a smoother tonal balance. With better response and dynamics the new cable yields a detailed, powerful bass and an overall expressive sound….”


“The unplated copper reveals none of the characteristics of the rhodium- or gold-plated versions.
It is full of vitality and energy with powerful bass and midrange texture so some people will find this model very interesting indeed.
There is a slight tendency towards brightness in the midrange but the clarity yields a very special vibrancy to the sound.
It sounds very attractive with full-range dynamic music like jazz…”


Viděl bych to zhruba podobně jako Ty, ale já v sestavě potřebuji říznější, přesnější, neutrálnější zvuk. proto nakonec téměř vše mám s Rhodiem.
Máš pravdu, dnes mi kábel prišiel, je to meď. Pretože som mal auto v servise, mal som celý deň voľno, kábel je hotový - s Cu kovovými koncovkami Viborg. Nechal som ho asi 4 hodiny v sieti a teraz ho idem vyskúšať. Po 3 dňoch o ňom napíšem. Ale konštrukcia je perfektná, môžem napísať dokonalá. Zemniaci vodič ide stredom v teflónovom obale a medené tienenie kábla je naozaj majstrovská práca. S tak perfektne vyrobeným káblom som sa ešte nestretol ani u renomovaných výrobcov. Pripomína mi to finálnu úpravu bední Aurum Cantus. Uvidím (či vlastne "upočujem"), aký bude zvuk. Idem skúšať. Čo sa týka montáže, nie je to také hrozné. Strednú žili v teflóne je treba jemne narezať a viacnásobným ohýbaním sa zlomí a nepoškodia sa vodiče. Ostatné časti sú bezproblémové.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Viborg

Příspěvek od YamahaMan »

Ahoj, na colnici vsetko OK?
Prislo to v jednom baliku alebo "per partes"?
Dik za odpoved.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Žiadna colnica - prišlo to ako listová zásielka, cena bola 52 USD za 2m. Počúval som ho asi 4 hod. po zapojení do siete a výsledok - veľmi milé prekvapenie. Ale na urobiť záver je veľmi skoro.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Viborg

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše:Žiadna colnica - prišlo to ako listová zásielka, cena bola 52 USD za 2m. Počúval som ho asi 4 hod. po zapojení do siete a výsledok - veľmi milé prekvapenie. Ale na urobiť záver je veľmi skoro.
Aha, myslel som, ze si to objednal aj s tou sadou koncoviek.
Vdaka.
terahera

Re: Viborg

Příspěvek od terahera »

Aretax
Moc se mi líbí,že jako majitel drahé a myslím že dokonale dotažené aparatury,nemáš problém s čínskými výrobky :thumbup: Je mi jasné,že je čína a čína a vybíráš pouze značky,které stojí za to,ale i tak,velký obdiv.Další můj obdiv vůči tobě je,že i přes nevrlé kecy a postoje určitých členů,kteří od klávesnice ví s jistotou vše,se nenecháš odradit a píšeš své poznatky dál.Pro mně a určitě i jiné je to přínos a znamení,že cesta k dobrému zvuku může jít různými směry.Doufám,že zas nějaký "autocenzura" nenapíše,že se zde jen plácáme po ramenou a piš dál,je nás určitě mnoho,kdo razí cestu všemi směry a potřebuje někdy nakopnout nebo jen trochu nasměrovat :angel: A hlavně,ať ti to hraje :thumbup:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Viborg

Příspěvek od Tinariwen »

Pripájam sa :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

terahera píše:Aretax
Doufám,že zas nějaký "autocenzura" nenapíše,že se zde jen plácáme po ramenou :thumbup:
Nech si pokojne píše kto čo chce. Tupcov si netreba všímať, aby sme tu nedopadli, ako na vedľajšom fóre. Nech si z mojich, ale aj iných príspevkov vyberie každý, čo potrebuje. Nikto tu nemá "patent na rozum" a trochu poopravím porekadlo: "múdremu pomôžu rady iných, hlupák si ich musí zaplatiť sám...". Aj mne veľa ráz pomohli pri rozhodovaní skúsenosti druhých, aj keď som si viac ráz myslel, že je to blbosť (napr. poistky, rôzne nožičky a pod.) Budem rád, keď aj ostatní napíšu svoje skúsenosti bez ohľadu na "názory protistrany".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Ešte niečo - zajtra mi príde sieťový kábel Audioquest Hurricane. Už som ho mal 2 týždne na vyskúšanie k predzosilňovaču a bol som z neho nadšený. Hneď som ho objednal. Porovnávali sme ho s káblom Valhalla, vyšiel jednoznačne lepšie. Bol jemnejší, ako Valhalla, detailnejší a mal lepšie podanie spodného pásma. Viborg som si urobil zo zvedavosti. Nemyslím, si, že bude lepší, ako Hurricane, je to iná cenová, ale aj kvalitatívna trieda. Dúfam však, že mu bude zdatným konkurentom. Som na to porovnanie veľmi zvedavý. Po zahorení oboch sa ukáže. Ak Viborg obstojí, plánujem ho dať na konce. Už teraz sa ukazuje, že basy budú výborné.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Dnes už dokážem napísať prvé poznatky o kábli Viborg. Hneď na úvod musím napísať, že som naozaj príjemne prekvapený. Kábel sa viac - menej zahorel. Zvuk je plný v celom frekvenčnom rozsahu, mierne viac do basovej časti. Tie sú pevné, presné a dostatočne hlboké. Stredná a vyššia časť spektra je taktiež presná, jednotlivé nástroje sú dobre lokalizované a veľmi verne podané. Zvuk je mierne analytický, ale verný. V porovnaní napr. s káblom Cardas Golden Reference je zvukovo podstatne ďalej, nie je tak zatiahnutý, ale čistý a brilantný. Na druhej strane v porovnaní s LessLoss Original nie je tak agresívny, je jemnejší a ako som písal, jednotlivé nástroje sú veľmi dobre čitateľné a veľmi dobré je aj priestorové podanie. Jednoznačne je to vynikajúci kábel spolu s Cu koncovkami Viborg a zaradil by som ho po zvukovej stránke medzi káble s cenovkou do 1000 €. Predpokladám, že časom sa zvuk ešte mierne "prevzdušní" a pribudne detailov. Pokojne by som ho zvukovo mohol zrovnať s káblom Shunyata Cobra ZTron. Čo sa týka koncoviek, sú skrutkovacie, ale doporučujem ich letovať, aj keď je to piplačka. Na všetkých skrutkovacích koncovkách, čo poznám, sa skrutky časom uvoľnujú a to aj na originálnych kábloch (napr. XLO Unlimited, Signature). Je to jedno, o aká značku ide. Keď po cca roku tieto koncovky otvorím, vždy musím doťahovať červíky na uchytenie káblov. Ak sa vám nechce babrať s letovaním káblov, doporučujem aspoň upevňovací červík vlepiť, alebo po dotiahnutí naň kvapnúť cín. Vyskúšajte si otvoriť konektor a dotiahnuť káble - budete počuť zmenu zvuku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Viborg

Příspěvek od Ramones »

...a není to spíše tím, že se drát pod šroubkem časem promáčkne, povolí a tím vznikne vůle, která se jeví jako povolený šroubek?
Zakápnutím šroubu se sice zamezí uvolnění protáčením, třeba při vibracích (auta,stroje atd), ale promáčknutí drátu to nezabrání.
V tomto případě je opravdu pájení leším držákem :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Určite nie, pretože pri premačknutí by ostal červík po 2-3 dotiahnutiach stabilný, ale on sa stále uvoľnuje. Navyše ja mám konce káblov zacínované, teda červík sa vlastne zavŕta do pocínovaného zväzku. Ja to skôr pripisujem vibráciám kábla, čomu by zalepenie malo pomôcť. Ja som to vyriešil, ako som písal, zaletovaním kábla ku konektorom a zatiahnutím červíka priamo do cínového spoja. Táto montáž sa prejavila aj na zvuku - je tam viac detailov. Na druhej strane vznikne problém s prípadnou výmenou koncovky. Je to "na fest".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Viborg

Příspěvek od YamahaMan »

Je to super, ked niekto takto "check-ne" uplne neznameho vyrobcu /dodavatela/ a
podeli sa o svoje skusenosti, palec hore Aretax :thumbup:
Toto vlakno, resp. na tvoju odpoved som so zaujmom cakal...
Otazka - kvalitnejsi matros ako cin /napr. manzelkina zlata nausnica / - zlepsilo by to teoreticky zvuk?
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: Viborg

Příspěvek od mumu »

Tak kvalitnejší matroš zlepší zvuk vždy :thumbup: Ale káblami to nebude...
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Viborg

Příspěvek od YamahaMan »

:thumbup:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Aretax
Super, moc dík za skvělý tip za kvalitní kabel s vynikajícím poměrem výkon/cena.
Jestli jsem to pochopil správně, tak si objednal metráž a konektory zvlášť a montáž provedl sám doma?
Dnes se chystám objednat 2ks k plánovaným subwooferům.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

Akorát bych to neletoval. Čím míň domu udělaného cínu, tím líp. [-x
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Viborg

Příspěvek od YamahaMan »

Rád by som sa opýtal na Váš názor na tieto káblové konektory:
https://www.aliexpress.com/item/Viborg- ... 3c00NNN1gt

Je to od toho istého predajcu ako kupoval Aretax /tento link/ a tiež sú celo medené.
https://www.aliexpress.com/item/Viborg- ... 3c00NNN1gt
Rozdiel len v konštrukcii?
Ďakujem!
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Viborg

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsi aretaxi vyhodnotil měděné koncovky jako pro Tebe zvukově vhodnější než měděné a pozlacené. A co s oxidací mědi, vždyť to pokovování vzniklo právě pro vyřešení problému zhoršení vodivosti oxidací mědi. To se musí pravidelně nějak čistit, nebo se to má ošetřovat nějakou speciální chemií?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Viborg

Příspěvek od YamahaMan »

NA-Noble Audio píše:Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsi aretaxi vyhodnotil měděné koncovky jako pro Tebe zvukově vhodnější než měděné a pozlacené. A co s oxidací mědi, vždyť to pokovování vzniklo právě pro vyřešení problému zhoršení vodivosti oxidací mědi. To se musí pravidelně nějak čistit, nebo se to má ošetřovat nějakou speciální chemií?
Ahoj,
ja si myslím, že to medenku nechytí.
Ide cez to prúd a zahrieva sa to na nejaké stupne - napr. s vlastnej skúsenosti môžem povedať,
že 35 rokov dozadu som nemal na repro terminál na banánky alebo svorky. Jednoducho sa odizolovala
medená dvojlinka a šupla sa do dierky so závitom. Nikdy som na tom medenom kábli nenašiel medenku,
preto si myslím, že tu to bude fungovať podobne.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Viborg

Příspěvek od YamahaMan »

Bude to určite OFC


OF-Cu (bezkyslíkatá, odkysličená meď) – štandardne skladom
Vlastnosti: vysoká odolnosť voči morskej vode a atmosférickej korózii. Nepriaznivo na ňu pôsobia oxidujúce kyseliny a vlhký amoniak. Výborne zvariteľná všetkými technológiami za tepla aj za studena. Nepodlieha vodíkovej nemoci.
Použitie: vákuová technika, redukčná atmosféra. Vďaka odolnosti voči vodíkovej nemoci sa využíva na zváranie.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Viborg

Příspěvek od aretax »

Jiri píše:Aretax
Super, moc dík za skvělý tip za kvalitní kabel s vynikajícím poměrem výkon/cena.
Jestli jsem to pochopil správně, tak si objednal metráž a konektory zvlášť a montáž provedl sám doma?
Dnes se chystám objednat 2ks k plánovaným subwooferům.
Ja som objednal kábel zvlášť, pretože koncovky som mal a chcel som ich využiť. To bol pre mňa jediný dôvod a potom aj zvedavosť. Ale momentálne som na Aliexpress videl hotový kábel v akcii za 99€ - to sa neoplatí robiť. Je s tým babračka. Čo sa týka letovania - vysvetlil som dôvody. Prechodové odpory sú vždy. Čisté drôty upevniť bez toho, aby sa zletovali konce je dosť obtiažne a nestabilné. Nalisovať trubky - zas prechodové odpory. Letovaný spoj AG pájkou je pevný. Robia to aj niektorí výrobcovia, ako napr. Purist.
K oxidácii kontaktov toľko: keď si pozrieš parametre tých konektorov, je tam napísané že sa jedná o OFC meď, navyše povrchovo upravenú. To by museli oxidovať aj káble.
Na záver: je to kábel za necelých 100€. Načo o tom toľko diskutovať? Kúpte si ho, vyskúšajte a keď sa niekomu nebude páčiť, dá ho k televízoru. Aj ten si zaslúži pekný kábel. Čo sa týka použitia v audiu, doporučujem ho k prístrojom, ktoré majú otvorenejší zvuk, ako Classé, Jadis a pod. Je viac do basov a má teplejší charakter zvuku, ale nie až tak teplý, ako Cardas Golden Reference. Je otvorenejší bez nafúknutia okrajových pásiem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Viborg

Příspěvek od NA-Noble Audio »

To není vhodný příklad, jde o technicky jiný případ a navíc i OFC kabely oxidují, pokud nejsou důkladně izolované vhodným plastem. A pokud jsou izolované PVC tak to je za pár let zoxidované i pod tou izolací. viz zde adorovaný Musikal Fidelity Tri Vista.
M.F.Tri Vista oxidace det.jpg

A u koncovky kde z principu nejde kov izolovat od prostředí jako to jde u kabelu jde o styk dvou kontaktů. A v tomto případě se povrchovou oxidací tvoří přechodový odpor toho spoje.
A jak se dá měď povrchově upravit aby zůstala i na povrchu mědí ? Protože jinak je tu to pokovení ušlechtilým kovem který neoxiduje (zlato, rhodium) nebo jehož oxid je dobře vodivý (stříbro).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Viborg

Příspěvek od Tinariwen »

aretax píše:
Ale momentálne som na Aliexpress videl hotový kábel v akcii za 99€ .
Ahoj Aretax,

nejak ho tam neviem najst ,môžem ťa poprosiť o preklik na stranku ?

Ďakujem
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

https://de.aliexpress.com/item/Viborg-E ... 0000000000

Je tam ale ještě 10USD za dopravu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Viborg

Příspěvek od kychtax »

Jiri, ještě počítej clo a poplatek poště, tj.cena x1,25. Pokud to pan Ming nepošle v balíku s cenou 15 USD. Když jo a celník si to vygooglí, ještě tu cenu budeš muset vysvětlovat.. Což není příjemné. Stalo se mi to.
Jinak zvukově mně ten 1501 vycházel líp jak starý zephyr /zephyr T. Zephyr byly radoby detailní ale ostré, jaksi upjaté (Tčko s bouličkou dole)..Myslím si, že ten 1501 je v sestavě rozhodně nenápadnější, to hodnotím jako klad.

PS. elox je vodivý.
Sníží se výrazně tepelná i elektrická vodivost
https://cs.wikipedia.org/wiki/Eloxov%C3%A1n%C3%AD

:smile:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Aretax
Prosím dál piš na fórum.
Sdílení tvých dlouholetých praktických zkušeností je přínosem pro všechny, co se v tomto koníčku chtějí dostat co nejvýše.
Přesně jak už někdo psal výše, řešením je ignorovat trolly ze Slovanetu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Viborg

Příspěvek od Tinariwen »

Jiri píše:https://de.aliexpress.com/item/Viborg-E ... 0000000000

Je tam ale ještě 10USD za dopravu.

Ďakujem Jiri :thumbup:

škoda že u hotových kablov je na výber iba jedna dlžka kabla a nie je možnosť výberu aj dlhších ako 1,8m.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Viborg

Příspěvek od Jiri »

Tinariwen
Včera večer jsem objednal a dnes ráno už mi potvrdili odeslání tak počítám za 4 týdny to mám doma.

Jinak je tam i jiný prodejce co má i delší 3m za 165,-USD:
https://de.aliexpress.com/item/Kostenlo ... 2aa1c622-0
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Viborg

Příspěvek od Tinariwen »

Jiri píše:Tinariwen
Včera večer jsem objednal a dnes ráno už mi potvrdili odeslání tak počítám za 4 týdny to mám doma.

Jinak je tam i jiný prodejce co má i delší 3m za 165,-USD:

https://de.aliexpress.com/item/Kostenloser-versand-0
Ešte raz vdaka Jiri, zaujimave je že v popise uvádzaju že je vhodny na (iba?) DVD player....
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Odpovědět