Silver speaker cable Roth

Diskuze o kabelech.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

U Lachima jsme v jednom deštivém večeru měsíce ledna vyzkoušeli poslední model repro-kabelu „Roth-silver SP“.

Na důvěrně známé sestavě s dostatkem místa kolem se prostě dobře zkouší.

Proto se na ní za poslední roky vyzkoušelo mnoho a mnoho kabelů.

( Testují se na ní i téměř všechny vývojové modely kabelů „Roth“)

Víme co posloucháme, jak to hraje a jaký zvuk lze očekávat. Díky Lachimově samostatné poslechovce nemusíme řešit zda akustika nebo elektřina nejsou příčinou špatného zvuku.



Zvukově byla možnost srovnání s repro kabelem Nordost Valhalla, Musical Fidelity TriVista a mědí Taralabs v ceně 27.000 Euro!

Pro Lachima byl jasným vítězem Nordost. Že mu u kabelu „Paolo-silver SP“ malinko chyběly středy a jemnost výšek nebyla taková, jakou očekává.

Ovšem Lachim je extrémista, který by nejraději poslouchal na Nordost Odin. To jsme pak zpět u problému všech hifistů.

Cena versus výkon, že? Jaký kabel má smysl k jaké sestavě vůbec zapojovat.


Za mě, očekával jsem daleko větší rozdíl oproti Nordostu Valhalla. Celkový projev kabelu mě velmi potěšil.
Mě se na mém kabelu líbí jeho důraz na basech a čistota zvuku ve všech pásměch. Především bohatost středů a dostatečná vzdušnost, otevřenost výšek. Nejvíce vyniknou bohaté středy.

Tyto atributy zvuku bývají v cenové kategorii do 200.000 Kč (za nový 2m pár) hlavním problém většiny renomovaných firem.



Samozřejmě je popsaná zkušenost otázkou kombinace faktorů vkusu, sestavy, akustiky. Ale u Lachima to vážně známe a akustiku má zřejmě vyřešenou na 110%.

Není nic důležitějšího než si každý kabel vyzkoušet na své sestavě a udělat si vlastní názor.


Pár 2m bude stát 78.000 Kč.

Lachim prohlásil, že až bude vyrobený druhý pár repro kabelu „Paolo-silver SP“, nahradí zřejmě těmito dvěma páry své Nordost Valhalla v bi-ampingu.

Takže budu sám zvědavý jak to u něj nakonec dopadne. Další pár vyrobím a u Lachima tuto kombinaci na jeho zesilovači Sroll Bimotore vyzkoušíme.


Kabel bude samozřejmě k zapůjčení proti záloze.
PSX_20190115_215944.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od sonofstars »

Slušný :thumbup:
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Kabeláž k Bowers Wilkins
PSX_20190116_172928.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od kychtax »

Na prvni pohled moc pekne udelane. :clap:
I ty wbtcka asi stribro, vid..
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Jiri »

Samozřejmě gratuluji k výrobě reprokabeláže této cenové kategorie.
Nějak se ztrácím v tom hodnocení. Pokud Lachim tvrdí, že Valhalla (v1) je "jasně lepší" a i ty sám uznáváš, že Valhalla je lepší i když si čekal ještě "daleko větší rozdíl" tak moc nerozumím proč by Lachim svoje reprokabely Valhalla + Valhalla propojky chtěl vyměnit za 2 sety tvých Roth kabelů.
Bylo i srovnání s MF TriVista?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Frogyman »

Třeba proto, že 2 "horší" kabely, zapojené v biampingu mohou být ve finále zvukové lepší, než jeden "lepší" kabel v zapojení singl :lol:

Ideální by bylo nejspíš mít dvě Valhally, což je ale cenově zase jinde...
Naposledy upravil(a) Frogyman dne 17 led 2019 12:48, celkem upraveno 1 x.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Jiri

Možná proto, že chce zkusit biamp u Šrolla, který teď nevyužívá. Zeptej se Lachima, jak to sám vidí a slyší ;-)

Srovnání bylo i s jedním "XY" kabelem za 300tis a ten jasně propadl. S ohledem na majitele, nebudu psát model a značku.

Konektory jsou stříbrné WBT
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Jiri »

Špatně jsem to předtím pochopil. Lachim tedy chce 2 páry Roth reprokabelů vyzkoušet v bi-ampu a porovnat s Valhalla single-wire s Valhalla propojkama. Super, tak to jsem zvědavý na výsledek takového testu.
Bylo i srovnání Roth reprokabelů s MF TriVista?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

U lachima už celý týden zkoušíme přínos v Biamp na jeho zesilovači Sroll Bimotore. Zapojen kabel SP Silver Roth a Nordost Valhalla. Nebudu se dlouze rozepisovat, celkově to hraje parádně. Vlasta Rédl zní báječně!

Kdo zná ať se ptá u Lachima.
PSX_20190129_080611.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
kychtax

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od kychtax »

Řekni Michalovi, ať nedělá zagorku a napíše sem dojmy.. :-w
:ympeace:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od sonofstars »

Miiiichaaaaleeeee :-j nedelej kraaaavu a napis =))
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od whisp »

Toto je ciste vizualna zalezitost priatelia. Zvukove dojmy nevedem.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Michal kabely výborně rozehrál!

Dále kabely viděli a slyšeli zapojené v sestavě Dasta, Tomatsu a chvíli Mirek Pytel
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Jiri »

Podle fotek odhaduji, že reprokabely Nordost Valhalla zapojeny na středy a výšky těch B&W a Roth kabely na basovou část, je to tak?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Dasta »

Ano, měl jsem je zapojené v sestavě, na stredovýškové sekci, na spodním pásmu jsem ponechal Xavian Mondiale 2, protože byl k dispozici pouze jeden pár stříbrných kabelů.
Zvuk bych hodnotil jako hodně otevřený s úžasným detailem, přesnost umístění nástrojů v prostoru je až neuvěřitelná, výšky jsou jemné, detailní a nepředstavitelně čisté.
V porovnání s Mondiale: přesnější a jemnější výšky, lepší separace nástrojů.
Mondiale má lepší podaní nižších středů, zvuk v celkovém kontextu zdá se pevnější.Není tak přesný jako Paolův kabel, ani nedosahuje takového podání prostoru.
Kdybych poslouchal hlavně jazz, nebo akustickou hudbu,asi bych neodolal.Protože jsem bigbíťák, tak mně Mondiale vyhovuje měrou vrchovatou.
Pan Barleta moc dobře ví, co k jeho bednám nejlépe pasuje.
Pro příznivce jazzu a akustické hudby bude Paolův kabel výborná alternativa k opravdu propracovanému a špičkovému zvuku.
Úžasný kabel.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od F2014 »

No tedy, pánové, to by me fakt zajímalo, jak se Vám to jevilo :smile:
Když jsem si zkoušel použít různé kabely najednou, tak to bylo na pytla. První dojem byl jako když si na kazeťáku zapnete rozšíření stereobáze - efektní, ale nepřirozené.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Dasta »

F 2014 ,Žádné takové věci co popisuješ se nestaly. Věděl jsem co Mirek přiveze a to co popisuji v příspěvku výše se událo na první dobrou.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od PavelDosko »

F2014 píše:No tedy, pánové, to by me fakt zajímalo, jak se Vám to jevilo :smile:
Když jsem si zkoušel použít různé kabely najednou, tak to bylo na pytla. První dojem byl jako když si na kazeťáku zapnete rozšíření stereobáze - efektní, ale nepřirozené.
co presne rozumis tim "pouzit ruzne kabely najednou" ? ja dlouhodobe pouzivam jine kabely na basy a jine na zbytek a zadnej kazetak se nekona
neni placka, neni highend
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od F2014 »

PavelDosko píše:
F2014 píše:No tedy, pánové, to by me fakt zajímalo, jak se Vám to jevilo :smile:
co presne rozumis tim "pouzit ruzne kabely najednou" ?
Myslím tím to, že jsem zapojil na basy úplně jiné repro kabely než na výšky. Aby bylo jasno, netvrdím, že to je universální jev platný pro jakékoli kombinace repro-kabelů, jen říkám, že jsem to zkusil a dopadlo to jak to dopadlo.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Pokračování zde
PSX_20190215_150654.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Znovu u Michala
Odin 2x power_web.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Pytell »

Dnes jsem si chvilku poslechl repro ODIN, proti Valhalle posun ve vše směrech, prostor, čistota, spojitost pásem, měl jsem pocit jako by tam žádný kabel nebyl. Určitě konečná , ale jen ta cena. Včera prý testnuli i síťák ODIN, třeba napíšou , osobně jsem neslyšel proti stříbru HGA v trojím stínění v písku s keramickými kuličkama ( SACO ).
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Dovoluji si představit zcela nový reprokabel, model Apsar

po dvouletém vývoji, jsem vyvinul ultimativní reprokabel, který lze srovnat s ultimativními kabely konkurenčních firem.
Jedná se o celostříbrný reprokabel, konektory stříbrné WBT. Použité je čisté stříbro v teflonu a je zde také poprvé použito vzduchové dielektrikum.
Konstrukce: jsou zde použité různé přůřezy vodičů, které jsou pleteny na nevodivé jádro. Vysledný průřez na žílu je cca 6mm2
Design: je už vidět na uvedených fotkách, oplet je použit bavlněný oplet v barvě Bordó. Na přání lze použít jiný oplet.
Cena za dvoumetrový set: 88tis korun včetně DPH
kychtax

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od kychtax »

Jak si nakonec stoji s valhallou? ^#(^
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od jirie »

Rothaudio píše: 24 zář 2019 11:18 Dovoluji si představit zcela nový reprokabel, model Apsar

po dvouletém vývoji, jsem vyvinul ultimativní reprokabel, který lze srovnat s ultimativními kabely konkurenčních firem.
Jedná se o celostříbrný reprokabel, konektory stříbrné WBT. Použité je čisté stříbro v teflonu a je zde také poprvé použito vzduchové dielektrikum.
Konstrukce: jsou zde použité různé přůřezy vodičů, které jsou pleteny na nevodivé jádro. Vysledný průřez na žílu je cca 6mm2
Design: je už vidět na uvedených fotkách, oplet je použit bavlněný oplet v barvě Bordó. Na přání lze použít jiný oplet.
Cena za dvoumetrový set: 88tis korun včetně DPH
Ehmmmm.
Ještě ty fotky prosím :angel:
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Stavil jsem se u Lachima a vyzkoušel svůj reprokabel Apsar proti dalším testovaným kabelům Nordost Odin / Kimber KS6068.
Protože Lachim nemá rád rychlé soudy, zjistili jsme jen, že všechny tři vedou proud.
( Apsar je ten v červené bavlně )
:smile:
IMG_0519_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Jiri »

Rothaudio
Výběr soupeřů z "váhové kategorie 500+" je hodně odvážné :thumbup: Těším se na dojmy z delšího poslechového testu od Lachima.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
kychtax

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od kychtax »

Koukám, to je nějaká předělávka. Ten předchozí měl rovný povrch. Vidím tam tlusté vodiče, asi na lepší basy? :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od lachim »

jiri
ta fotka je vlastně náhoda.
všichni víme, že zkoušet kabel s cenovkou +/-70 proti kabelům s cenovkou +/-700 je absurdní.
paolo zjistil, že u mě hraje kimber 6068 spolu s oLinem.
přijel na čaj a vznikl nápad + fotka výše.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od lachim »

kychtax
honzo, netuším. kabel vypadá pěkně. je cítit "kus" materiálu.
více nevím.
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od sartel »

Rothaudio píše: 10 říj 2019 19:04 Protože Lachim nemá rád rychlé soudy, zjistili jsme jen, že všechny tři vedou proud.
Legendární "stačily 2 takty" se nekonaly? :sad:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od lachim »

sartel
konaly.
ty jsi nikdy nezažil rozdíl mezi (například) repro kabely slyšitelný na 2 taktech ?
napíšeš něco o své zkušenosti s repro kabely? roth kabel to asi nebude... nevadí!
dáš sem fotku své sestavy, prosím?
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od sartel »

nedáš, nemáte zač.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od whisp »

sartel na co sem chodis vlastne?
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Apsar už jsme srovnávali např. Kimber KS 3038, Audioquest různé modely z nejvyšší kategorie. Dále Sroll a Nordost Valhalla 1
sartel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 říj 2014 13:08

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od sartel »

whisp píše: 12 říj 2019 09:44 sartel na co sem chodis vlastne?
Já sem nechodím
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od terahera »

Sartel
Já na tvých příspěvcích nevidím nic špatného,tak nevidím důvod sem nechodit :angel: Že se tvé reakce někomu nelíbí,přeci vůbec nevadí,nejsi povinen přispívat pouze pozitivně a pochvalně :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od aretax »

terahera píše: 12 říj 2019 22:15 Sartel
Já na tvých příspěvcích nevidím nic špatného,tak nevidím důvod sem nechodit :angel: Že se tvé reakce někomu nelíbí,přeci vůbec nevadí,nejsi povinen přispívat pouze pozitivně a pochvalně :cool:
V tom máš pravdu. Ak má niekto iné skúsenosti, nech to napíše, určite to bude zaujímať viacerých. Verím, že sa tu nehráme na to: Čo mám ja je to najlepšie na svete. Ale ja nepovažujem za názor vyjadrenia typu:
"Legendární "stačily 2 takty" se nekonaly?",
prípadne tzv. hodnotenia "od stola", ako to tu býva zvykom, teda nič nepočuť, nič nevidieť, ale "hodnotiť". Niekoho zhodiť, vysmiať - to nepovažujem za diskusiu, ani vyjadrenie svojho názoru. Iba ak prejav vlastnej hlúposti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Přidávám jedno foto. Kabeláž připravena pro klienta.
IMG-20190713-WA0001.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od WaVe_99 »

sartel píše: 11 říj 2019 18:40
Rothaudio píše: 10 říj 2019 19:04 Protože Lachim nemá rád rychlé soudy, zjistili jsme jen, že všechny tři vedou proud.
Legendární "stačily 2 takty" se nekonaly? :sad:
:thumbup:
Odpovědět