Silver speaker cable Roth

Diskuze o kabelech.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Frogyman »

Kdo podobně vyladěnou sestavu v téměř dokonalé akustice neslyšel, nepochopí. Přál bych vám to slyšet. To by vám trochu otevřelo oči. Někdy není potřeba ani takt. Stačí příchod orchestru a potlesk diváků...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od lachim »

zabiny
sašo, nabízím své DK pro Tebou plánovaný test.
tipuji si takto veřejně, že Roth Apsar bude lepší než Townsh A. ISOLDA / i F1.
mirek by mohl přivézt Valhalla V2. zajímavý soubor!
(oLina bych zcela vyřadil)
jak dobře víš, na každý test nám budou stačit 2-3 takty. tzn., že za hoďku mám odzkoušeno.
testoval bych na:
- Figarova svatba na blureay Servus TV
- Novosvětská na sacd Esoteric )
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Frogyman »

OK, super, tak můžeme udělat testy oba. To by bylo ideální. Zajímalo by mne, co se bude dít u Tebe, ale domácího porovnání bych se nevzdával. Přeci jen - to co se děje ve tvých laboratorních podmínkách není přenesitelné do běžného života, i když odhalí vše v celé "nahotě".
Ale přirovnal bych to k autům - speciálu pro závodní dráhu to v pouličním závodě nandá lecjaký garážový tuning. Stačí když po cestě bude jeden retardér. A já se pohybuji na ulici. Mohu sice demontovat retardéry, zadělávat díry a vytrhávat koleje, ale ideálně hladkou závodní dráhu z toho nikdy neudělám. Takže pro mne je lepší najít takový vůz, který dané podmínky zvládne nejlépe a který bude mít perspektivu i v případě nějakých drobnějších úprav...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Rothaudio »

Tleskám 👏
Zabiny :thumbup:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od lachim »

nějaký čas utekl i v tomto vlákně ....
paolo mi půjčil 2 ks svého dalšího modelu power kabelu. pracovní označení "VIDA".
opět stříbrné vodiče, na fázi 3,7mm.
(bohužel má každý kabel jiné koncovky)
co mě nejvíce zajímá je nová verze stínění. punčocha je postříbřená.
na všech svých "sacco power" mám stínění poměděné. paolo prvně použil stínění s vrstvou stříbra.
v "říši" jsem slyšel, že i tohle je slyšet na zvuku.
(a proto sem o tom píši )
inkvizice tvrdí, že napájecí kabely zvuk nijak nemění. co by teprve řekli na materiál na stínící "punčoše" =))

přál bych však každému slyšet rozdíly u mě mezi 2ks
- vdh mainstream
- isotek 32A
- nbs signature
- roth vida.

tento roth "vida" třeba nahradí stávající NBS jako pohon pro Sroll Bimotore.
k bimotore napájecí kabely příliš neřeším.
sám jsem zvědavý na výsledek poslechu. musím oba kabely napřed rozehrát....100 hodin mám jako minimum.
:shh:
IMG_Roth Vida na Bimotore_web.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od lachim »

a ještě ...
na power kabely NBS mi pytel již dávno osadil koncovky Furutech (R).
vždy a znovu mě překvapí, jak "jinak" se zapojuje konektor Yarbo nebo "tájwán"
a jak úplně jinak sedí Furutech.
už "v ruce" je ten rozdíl prostě poznat!
(jsa však již 15 let fanouškem konektorů furutech ...dojmologie zaručena :angel: )
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Pytell »

Osobně bych také tyto stříbrné a s postříbřeným opletem osadil Furutech, ale co dodá Paulo , zkompletuji.

Měl jsem tento kabel také po zahoření asi 5 hodin zapojen na své sestavě a asi nejlepší ze stříbrňáků od Paula, i když např. hybrid ( nevím název ) je také výborný.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od aretax »

Sieťové káble prinesú takú istú zmenu vo zvuku, ako NF, alebo reprokáble. V niektorých prípadoch aj výraznejšiu (nepíšem, že vždy iba kladnú). Doporučujem zaradiť na vyskúšanie aj sieťový kábel AQ Hurrican. Ako som už niekde písal, rozdiel vo zvuku oproti pôvodnému XLO Limited a testovanému Valhalla bol výrazne kladný. Oproti Valhalle je zvuk jemnejší, dynamickejší a nie je tak zrnitý, ako cez Valhallu, pričom sa nestrácajú žiadne detaily, ani tie najmenšie nuance. Výrobca nedoporučuje zapájanie do filtra, čo sa u mňa osvedčilo. Po zapojení priamo do siete išiel filter Gigqawatt 4 EVO k novému majiteľovi. Tento kábel mám zapojený v predzosilňovači McIntosh C 2500. Dĺžku má 1 m. Skúšal som aj dĺžku 2 m, zvukový rozdiel nebol žiaden - aspoň ja som ho nepočul. Dokonca sa mi zdalo, ale neviem to naisto potvrdiť, že v dĺžke 1m bol zvuk máličko otvorenejší. Rozmýšľam, že ich dám aj na konce. Teraz tam mám Purist Audio rev. B.
K zapojeniu Schuko konektorov: Viborg má presne ten istý systém, ako Furutech. Navyše Viborg vyrába aj konektory s medenými vodičmi bez ďalšieho pokovovania (Ag, Au, Rh), ktoré majú pre mňa prijateľnejší zvuk.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od Horizon »

Je téměř jisté že Lachime ten jeden kabel "Vida" je můj (černá koncovka),proto se tímto omlouvám za ty koncovky :smile: - ale - když jsem u sebe zkoušel testovací Paolův kabel "Vida" tak jsem chtěl kabel + přesně stejnou kombinaci koncovek jak byl osazený,jinak je možné že to osazení low cost koncovkama nebude konečné, po pořádném rozehrání je pořád možnost si koncovky zkušebně měnit,v tom problém nemám ........ navíc cena to dovoluje (aspoň u mě morálně - vrtat do výrobku)
-
Za sebe .... "Vida" je opravdu super napájecí kabel
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
focus.boy
Příspěvky: 31
Registrován: 04 bře 2019 12:31

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od focus.boy »

lachim - Po pravdě není mi moc jasné, jak chceš přínos toho stříbrného stínění testovat. Aby to bylo možné, musel bys logicky mít minimálně dva naprosto totožné kabely (materiál, konstrukce, koncovky ...), které by se lišily pouze a jedině v tom stínění. Což nemáš.
Být tebou, tak to odpískám, třeba by některým mohlo dojít, že si ze všeho a ze všech děláš kozy ...
Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 + NAD M33
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od valderon »

Už to, že pojednává o power kabelech ve vlakne, jehož název je speaker.... Přičemž sám jindy striktně vyžaduje dodržování témat vláken po druhých, že... :lol:
kychtax

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od kychtax »

Mně se líbí, že to paolo neustále vylepšuje. Na stříbřené oplety jsem koukal taky. Ale chtěli za to už dost peněz (techflex) a musel bych vzít rolku a co s ní potom. :-? Pavel (NA) dělá se stříbřenými oplety nejdéle, jestli se nepletu, jsou v jeho síťácích rovněž.
kychtax

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od kychtax »

Ještě aby ty vrsty byly 3, to už potřebuješ tak 7 metrů stínění a při tom průřezu to může být kliďo 7-10tis jen za stínění. x krát počet kablů v sestavě. Takové ceny měl tehdy techflex. Ale produkty techflex jsou jinak špička. Neznám lepší oplety a větší výběr. :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od terahera »

valderon píše: 23 dub 2020 17:42 Už to, že pojednává o power kabelech ve vlakne, jehož název je speaker.... Přičemž sám jindy striktně vyžaduje dodržování témat vláken po druhých, že... :lol:
:lol: :thumbup: :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
kychtax

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od kychtax »

To stínění nakonec zas taková rána není. Revelet má již v nabídce. Mám už doma 3 metry na zkoušení. Je to zaplatitelné. Jestli to má nebo nemá vliv, je na každém to vyzkoušet.. a napsat. :thumbup:
https://www.oplet.cz/ochranne-oplety-a- ... rene-medi/

Z toho co se dává na lepší signálovou kabeláž, je téměř všude stíněním stříbřená měď. Nordost, Neotech, Audioquest, Viablu a řada dalších, což asi nějaký důvod má. Není důvod, proč by to nemělo fungovat i na napájecích kabelech.

:ympeace:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Silver speaker cable Roth

Příspěvek od terahera »

No vidíš,ono třeba i zbytek zas taková rána nebude :razz:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět