FURUTECH NCF BOOSTER

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Frogyman »

Když jsem si před časem na jednom na fóru posteskl, že bych potřeboval nějaký etážový organizér na kabely a vymýšlel, jak nějaký "žebříček" vyrobit, netušil jsem, že inženýři z Furutechu mají své zvědy všude, protože "shodou okolností" se objevila novinka v jejich nabídce příslušenství...
A nejen, že pomáhá držet kabely od sebe, ale navíc řeší i mikrovibrace... :cool: :clap:

Obrázek

ObrázekObrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mikrovibrace. Ajajaj :lol:
Dieter Burmester
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Jirka33 »

Fakt dobry, dost by se mi hodil pod napajeci kabel :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jen aby tenhle organizer nebyl v pripade zabky007 drazsi nez cela sestava :smile:
Dieter Burmester
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Jirka33 »

I to je mozne, ja bych si to vyrobil radeji sam podle sve predstavy :shh: :cool:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od F2014 »

A takhle nějak vypadá implementace nástroje na organizaci kabeláže v mém provedení.
Všimněte si, že mikrovibrace řeším elegantně podložením "žebříku" na jedné straně wenge špalíčky :razz:

Obrázek
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Jirka33 »

Zbytečně moc kabelů, nám skromným lidem stačí bohatě čtyři :razz:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Frogyman »

F2014 píše:Všimněte si, že mikrovibrace řeším elegantně podložením "žebříku" na jedné straně wenge špalíčky :razz:
:clap: super, ale proč dělat polovičatá řešení? Chtělo by to dotáhnout více - moje představa je veškerý materiál dřeva wenge, veškerý spojovací materiál nerez + podložit ceraballs. To vše zatížit tak, aby tlak na 1 ceraball byl doporučených 9kg :angel:


to jirka33
nojo, vy skromní toto řešit nemusíte. Ale jak jsem někde psal - moje MCH sestava obsahuje více než 45 různých kabelů... A to se již nějak systematicky organizovat musí...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Frogyman »

F2014
vidím na fotce, že máš zapojen kabel do uzemnění na QB8. Používáš QKore? Nebo jak to máš zapojeno a s jakými výsledky? (popř. to klidně piš do příslušného vlákna http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... ore#p57670 ), nebo i do SZ. Moc mne to zajímá. Díky!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Frogyman »

F2014
Beru zpět výše uvedený dotaz, chvilku to trvalo, ale už jsem se zorientoval a odpovědi vlastně znám.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:Jen aby tenhle organizer nebyl v pripade zabky007 drazsi nez cela sestava :smile:
Dieter Burmester
Ne, že bych byl nějak háklivý na svůj nick, ale myslel jsem, že záměrné komolení nicků přispěvatelů je jen doménou slaboduchých trollů, kteří si tím léčí svůj komplex. Ale že se k nim i ty řadíš mne překvapuje. :thumbdown:
A o hodnotu mé sestavičky mít strach nemusíš.
:ympeace:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Dieter Burmester »

Boha jeho :lol:
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Pytell »

Jeden hifista to vyřešil takto :
Kabeloman.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše:
Dieter Burmester píše:Jen aby tenhle organizer nebyl v pripade zabky007 drazsi nez cela sestava :smile:
Dieter Burmester
Ne, že bych byl nějak háklivý na svůj nick, ale myslel jsem, že záměrné komolení nicků přispěvatelů je jen doménou slaboduchých trollů, kteří si tím léčí svůj komplex. Ale že se k nim i ty řadíš mne překvapuje. :thumbdown:
A o hodnotu mé sestavičky mít strach nemusíš.
:ympeace:
https://www.youtube.com/watch?v=h2mW39mJKvM
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od svartenatt »

Jen by mě zajímalo, jak máte vyřešené mikrovibrace u kabelů ve zdi?
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od jimmi »

Plastová chranička a sadra. :cool:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Sadra

http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/s ... lastnosti/

https://www.siniat.sk/sk-sk/ekologia

Sadra si už mnoho rokov udržiava stabilnú pozíciu lídra spomedzi ekologicky čistých produktov. Naše sadrokartónové dosky sú vyrobené zo sadry prírodného pôvodu a z celulózy. Tá sa získava okrem iného z makulatúry. Ide teda o stopercentný prírodný produkt! Sadrokartónové dosky predstavujú ekologický stavebný materiál!
Sadrokartónové dosky predstavujú ekologický stavebný materiál!
Steny a stropy vyhotovené zo sadrokartónových dosiek garantujú zdravú mikroklímu v miestnostiach. Sú prirodzeným regulátorom vlhkosti, sú pachovo neutrálne a redukujú hluk v budovách.


Sadrokartónové dosky sú prirodzeným regulátorom vlhkosti
Sadrokartónové dosky majú výnimočnú schopnosť pohlcovania nadmernej vlhkosti zo vzduchu a jej odovzdávania v momente, keď začína byť v miestnostiach sucho. Vďaka mikropórovitej stavbe sadry sú prirodzenými regulátormi vlhkosti.

Sadrokartónové dosky sú pachovo neutrálne
Dôležitý je aj fakt, že zo sadry sa neuvoľňuje žiadny zápach ani toxické látky. PH sadry predstavuje hodnotu cca 7, má preto takmer identické pH ako ľudská koža.

Huby a plesne sa na sadru nezachytávajú
Vďaka neutrálnemu pH je sadra odolná proti hubám a plesniam. Môžeme sa s nimi však stretnúť pri iných stavebných materiáloch, na miestach s nadmernou vlhkosťou. O škodlivosti týchto organizmov sa už toho popísalo mnoho. Je dobré pripomenúť si, že spôsobujú zdravotné problémy súvisiace okrem iného s dýchacími cestami. Zároveň patria k významným alergénom.

Sadrokartónové dosky eliminujú hluk v budovách
Treba spomenúť aj ich dobré akusticko-izolačné vlastnosti. Dosky NIDA výrazne redukujú šírenie hluku v budovách, čo zároveň vplýva na komfort a zdravie ich obyvateľov a užívateľov.

Sadrokartónové dosky neelektrizujú
Sadra sa vyznačuje nízkou povrchovou vodivosťou. Zabraňuje tak statickému náboju omietky, teda jednoducho povedané, neelektrizuje. To je cenná vlastnosť, pretože steny vyhotovené zo sadrokartónových dosiek nebudú priťahovať prach.

Sadrokartónové dosky sa vyznačujú nižšou rádioaktivitou
Pri niektorých výrobkoch, ktoré sa využívajú v stavebníctve, dokonca ani nemáme informácie o miere ich rádioaktivity. Dosky NIDA v tomto ohľade nie sú nebezpečné. Majú sotva 40 Bq (Becquerelov) pri prírodnom izotope draslíka 40K. Pre porovnanie keramická tehla má 667 Bq.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od PavelDosko »

Oprostme se od hovadin a aspon ve stredu (dnes !!!) vyrobme malou vibraci v posteli, drzim palce
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od lidumil »

Jako ve dvojici? Středa, je ho tam třeba? :thumbup: :thumbup:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od PavelDosko »

samo ze ve dvojici, s ceraballem treba :-)
neni placka, neni highend
kychtax

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od kychtax »

svartenatt píše:Jen by mě zajímalo, jak máte vyřešené mikrovibrace u kabelů ve zdi?
Beton. Tam se zadne mikrovibrace nekonaji. Vsechno to pozere dum. Si myslim.
svartenatt
Příspěvky: 71
Registrován: 21 úno 2017 19:44

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od svartenatt »

Asi tak, kychtax. Řešíte mikrovibrace síťové lišty, kterou podkládáte izolací a Cerabally. Odpověď o betonu nestačí nebo jste velcí hráči marketingu vašich oblíbených firem.
Otázka. Proč si neuděláte v pokoji více zásuvek, když je to levné řešení proti liště za desítky tisíc?
Foobar2000, ASIO, Aune X1s DAC, Primare i22, Monitor Audio Silver 2.
kychtax

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od kychtax »

Nejsme zadni hraci. Pausalizujes. Davas nas do jednoho pytle. Kdybys videl sestavu pytla (nebo mou), dojde ti ze se mylis. Nema tam zadne drahe hogofogo kabely. Ale drzi si urcitou cistotu a uroven pouzitych veci. A vysledek je predevsim slyset. Ne videt.
kychtax

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od kychtax »

Kdyz uz jsme tu i u wenge, mi se libi upravene kostky, ktere maji pritlak i z vrchu, takze to jen nelezi. Ma to tak myslim koudelka a michal.
Ma to dobry efekt, ze kabel nezklouzne dolu. A snad by to mohlo i lip fungovat? Chci to zkusit taky a to tak, ze na ten spalik nalepim 4 nejake hacky na boky a upevnim provlecu to pak bud gumou nebo provazkem, aby byl kabl pevne spojeny s spalikem. Necekam nejaky posun ve zvuku. Ale je to drobnost za pakatel. Co by mohla fungovat. (Obcas pri soupani komponenty mi kably ze spaliku spadnou)
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: FURUTECH NCF BOOSTER

Příspěvek od Rothaudio »

Zdravím,
Koupil už někdo ncf booster?
Za kolik se prodává na západě?
Odpovědět